Duisenberg hoopt op nieuw geldstelsel in '74 Zeggenschap over Delta Lloyd moet in ons land blijven In 1972 bijna fusie CSM- Gist-Suikerunie Bezig bedrijf Economische eenheid Caraïbisch gebied krijgt vastere vorm Premielening Amsterdam-1956-2 Touwtrekken rond olieraffinaderij in Libanon Dollar verdeeld op geldmarkt Binnenkort grote Amerikaanse export van sojabonen NEW YORK ZEER FLAUW TROUWKWARTET DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1973 FINANCIËN EN ECONOMIE T15/K17 Van een onzer verslaggevers SCHIPHOL 'Wij zijn voor uit, maar nog lang niet klaar.' Dit zei de minister van finan ciën, dr. W. F. Duisenberg, bij aankomst op Schiphol vanuit Washington, waar hij de bijeen komst van de ministers van fi nanciën van het Comité van Twintig had bijgewoond. Hij constateerde een zodanige be weging in de standpunten tussen Europa enerzijds en de Verenig de Staten anderzijs, dat wellicht volgend jaar overeenstemming zal kunnen worden bereikt over de hervorming van het interna tionale monetaire stelsel- De Groep van Twintig, die geacht wordt de belangen van alle 125 leden van het Internationale Monetaire Fonds (IMF) te behartigen, heeft eind september (jaarvergadering van het IMF in Nairobi, Kenia) vastge steld als tijdstip, waarop overeenstem ming over het nieuwe geldstelsel moet zijn bereikt De ministers heb ben hun plaatsvervangers opdracht ge geven vóór het begin van deze jaar vergadering een ontwerpovereenkomst op te stellen. Ze kunnen het dan als een door hen goedgekeurd plan aan de 125 leden van het IMF voorleggen, waarna het nog tijdens de jaarverga dering kan worden gepubliceerd. De vergadering begint 24 september. Volgens goed ingelichte kringen in Washington hebben de monetaire des kundigen van de" ministers de op dracht gekregen zich in het bijzonder bezig te houden met het opstellen van een regeling voor de correctie van te grote overschotten of tekorten op de betalingsbalansen. Europa is van me ning, dat een buitensporige toene ming of vermindering van de mone taire reserves van een land moet wor den beschouwd als een aanwijzing, dat zijn betalingsbalans correctie be hoeft. De Verenigde Staten zijn het hiermee niet eens. Of het verloop van de monetaire reserves nu als maatstaf zal worden beschouwd of niet is nog niet komen vast te staan. De plaats vervangers moeten in elk geval een regeling ontwerpen, die ervoor zorgt dat landen, die een overschot of te kort onbeperkt laten aangroeien tot de orde kunnen worden geroepen. Last 'Een van de belangrijkste vraagstuk ken hierbij is', aldus minister Duisen berg, 'dat in het bestaande stelsel geldt, dat de last van het aanpassings- Ministcr W. J. Duisenberg van financiën (rechts) en president dr. J. Zijlstra van de Nederlandsche Bank (links) zijn gisterochtend teruggekeerd op Schiphol van een 2-daagse conferentie in Washington over de hervorming van het inter nationale geldstelsel. proces vrijwel uitsluitend neerkomt op het land met het betalingsbalanste kort. Dit was altijd het land dat in een zwakke positie zat en gedwongen was zich aan te passen. Wij hopen in het nieuwe stelsel de lasten iets ge lijkmatiger te verdelen door de lan den, die grote overschotten boeken, een deel van de aanpassingslast te la ten dragen. In die richting zaten de standpunten tot dusver vrij vast, maar daarin lijkt nu enige beweging te komen', aldus <jle bewindsman. Geen overeenstemming is bereikt over kwesties als: 1. hoe landen hun schul den moeten aflossen, 2. welke finan ciële druk kan worden uitgeoefend om landen te dwingen aan de beta lingsbalansregeling te voldoen en 3. welke oude of nieuwe monetaire een heid moet worden gebruikt om de waarde van deviezen te bepalen. Het is nu aan de monetaire deskundigen om deze vraagstukken in een ontwerp overeenkomst op te lossen en de me ningsverschillen, die op dit terrein nog bestaan, uit de weg te ruimen. Hoewel over het resultaat van de be sprekingen in Washington weinig con crete mededelingen zijn .gedaan, meenden financiële deskundigen in Washington toch wel enig idee te hebben van de vorm waarin de ont werpovereenkomst zal worden gego ten. Zo zal er, zoals gezegd, een me thode worden uitgewerkt om vast te stellen of een land zijn betalingsba lans moet corrigeren. De rol van het goud zal minder belangrijk worden door het IMF meer bevoegdheden te geven. Goud Er komt een soepeler systeem van wisselkoersen dat het mogelijk zal maken, dat valuta's onder bepaalde voorwaarden gaan zweven, zodat hun koers zich kan aanpassen aan de eco nomische werkelijkheid. Uit opmerkingen van diverse deelne mers aan de besprekingen van de af gelopen dagen kan ook nog worden afgeleid, dat de bijzondere trekkings rechten in de toekomst steeds belang rijker zullen worden ten koste van het goud. Om tekorten of overschot ten op betalingsbalansen te corrigeren zullen de afzonderlijke landen ver moedelijk goud gaan verhandelen te gen onderling vast te stellen prijzen. In plaats van de dollar als voornaam ste valuta voor interventie-aankopen zal, naar het zich laat aanzien, een uit verscheidene valuta's samengesteld pakket komen dat de centrale banken kunnen gebruiken voor het in even wicht brengen van hun saldo's in bij voorbeeld D-marken, ponden sterling, dollars en franken. Niet alleen minister Duisenberg, ook zijn collega's in de Groep van Twintig bleken algemeen optimistische ver wachtingen te hebben voor het verde re verloop van het overleg over de vernieuwing van het geldstelsel. Vol gens de Westduitse minister van fi nanciën, Helmut Schmidt, zullen na de jaarvergadering van het IMF nog verschillende conferenties moeten wor den gehouden om detailkwesties op te lossen. Hij verwacht, evenals minister Duisenberg, dat in het voorjaar van 1974 kan worden begonnen met de op stelling van de definitieve tekst van de nieuwe overeenkomst. In de loop van 1974 kunnen de parlementen van de 125 IMF-landen zich dan over het verbeterde monetaire stelsel uitspre ken. AMSTERDAM Van de 2.5 pet pre- mielening Amsterdam 1956-2 is de 100.000 gevallen op nummer 1 van de serie 19210 en de 50.000 op num mer 5 van serie 1077. Nummer 8 van serie 257 en ipimmer 7 van serie 5134 zullen worden gehonoreerd met 10.000 elk. Een premie van 5.000 viel op nummer 2 van serie 14628 en op nummer 9 van serie 18494. Er werden tien obligaties uitgeloot met 1.000. De nummers 2 en 4 van serie 4208, nummer 3 van 4244, num mer 1 van 6584, nummer 1 van 6703, nummer 2 van 9713, nummer 6 van 12667, nummer 4 van 18334, nummer 6 van 18494 en nummer 6 van 19210. Vierentwintig obligaties zijn uitgeloot met f 500, te weten nummer 10 van 359, "nummer 6 van 2050, nummer 2 van 4244, nummer 6 en 10 van 4691, nummer 8 van 6527, nummer 2 van 6553, nummer 3 van 6584, nummer 3 van 6703, nummer 4 van 7003, num mer 6 van 7294, nummer 2 en 7 van 7690, nummer 4 van 9713, nummer 5 van 10592, nummer 7 van 10918, num mer 9 van 11111, nummer 10 van 11150, nummer 8 van 12104, nummer 4 van 14628, nummer 1 van 16566, nummer 7 van 18334, nummer 4 van 18455, en nummer 3 van 19210. De overige 460 obligaties worden uit geloot met 125 elk. BEIROET (AP) De Libanese rege ring heeft bekendgemaakt elke maand beslag te gaan leggen, gedurende drie maanden, cp 550.000 vaten ruwe olie om er zeker van te zijn dat men hier aan in het land geen tekort zal krij gen. Dit is gebeurd nadat men al maanden aan het touwtrekken was geweest met Amerikaanse oliemaatschappijen over de prijzen. De olie die men in beslag gaat nemen komt uit Saoedi-Arabië en wordt aan gevoerd via de 'Tapline (trans/ARA- BIAN/pipe/line/compagnie) welke een deel van de aanvoer aflevert aan de raffinaderij van de Medreco (ei gendom van Texaco cn de Standard Oil of California). De Libanese regering wenst 2,17 dol lar per vat ruwe olie te betalen, ter wijl de Medreco voor een vat onder tussen al 4,38 dollar moet neerleggen. Onthulling tijdens kort geding: Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM 'In maart 1972 zijn besprekingen gevoerd tussen Suiker Unie, Centrale Suiker Maatschappij en Gist Brocades teneinde tot een fusie tussen deze drie ondernemingen te komen. Aan de con tacten met Gist-Brocades is op initiatief van de CSM een einde geko men'. n op- evaar. en al- akker et om s. v.d. moet cha 2 oeven geven loopt op de t pop- lydra, jitzen- vloed- 3e we- k dat udige, blijd- in Pink- tege- al ge in van is. Hij Laat in, die Deze onthulling deed mr. F. Salomon- son, raadsman van de Coöp. Vereni ging Suiker Unie in het kort geding, dat Suiker Unie had aangespannen te gen CSM, Gist-Brocades en Meneba. Zoals bekend staan deze drie bedrij ven op het punt te fuseren. 'CSM was van mening.' aldus mr. Sa- iomonson, 'dat een integratie tussen de Suiker Unie, CSM en Gist een te grote stap zou betekenen.' Daarbij ci teerde de raadsman een brief van CSM aan Gist van juni 1972, waarin stond 'De toekomstverwachtingen op langere termijn van Uw onderneming, gekoppeld aan de Nederlandse suike rindustrie, staan ons onvoldoende voor ogen Mr. Salomonson vond het ongeloof waardig. dat een jaar later de situatie zo ingrijpend zou zijn gewijzigd, dat een fusie met Gist door CSM als noodweermaatregel tegen een fusie met de Suiker Unie gebruikt zou wor den. Mr. R. A. Mörzer Bruins, advocaat van de CSM legde de accenten bij de Gnthulling van mr. Salomonson wat anders. De laatste had volgens de CSM-raadsman het slot van de brief aan Gist niet voorgelezen. Daarin stond, dat naar de mening van CSM juist Suiker Unie niet wilde samen werken, omdat dit bedrijf als coöpera tie niet in een minderheidspositie wil de verkeren tegenover twee naamloze vennootschappen (CSM en Gist-Broca des). Maar dat klopte weer niet met de visie van mr. Salomonson, die had gezegd: 'enkele CSM-directeuren zagen op tegen een groot agrarisch blok (de Suiker Unie, red.) en daarom is ge suggereerd er een derde bij te halen, besprekingen met Gist was er nog een tweede bij dit kort geding, dat vijf tot zes uur in beslag nam. Bekend werd, dat Suiker Unie, nadat zij eind mei een bod op de CSM aankondigde, vele duizenden aandelen CSM op de beurs heeft gekocht. CSM was daar van niet op de hoogte. Daarom achtte CSM ook het argument van Suiker Unie, dat de onderhandse emissie bij Gist in strijd was met de goede trouw niet geldig. Goede trouw veronder stelt een rechtsbetrekking tussen twee personen of bedrijven en die rechtsbe trekking was er in het geheel niet of werd niet verondersteld (CSM wist immers niet van het aandelenbezit van Suiker Unie). Het ging in het kort geding allemaal om de onderhandse plaatsing van CSM-aandelen bij Gist-Brocades en Meneba, een soort handeling, die de laatste jaren al tot reeksen processen heeft geleid. De bedoeling van de plaatsing was Suiker Unie en Scholten-Honig, een andere gegadigde, buiten de deur te houden. In ruil voor de bij de twee fusiepartners geplaatste aandelen had CSM voor een in tctaal gelijke waarde aandelen Gist en Meneba ontvangen en dat werd een van de kernpunten in het kort geding. Mr. Salomonson betoogde ril. dat krachtens het wetboek van koophan del betaling van aandelen in dit geval in geld had moeten geschieden 'en geld zijn aandelen Gist niet, hoe graag men dat ook zou willen'. Ook de president, mr. W. C. Hassoldt, was geïnteresseerd in de wijze van volstorting. Aan den aandelenruil zit ook nog het aspect, dat Gist op zijn ontvangen aandelen CSM moet stem men volgens de instructies van het CSM-bestuur en CSM met de Gist-aan- delen volgens aanwijzingen van de Gist-directie. De volledig vrije be schikking hebben partijen dus niet over de van elkaar ontvangen papie ren en vandaar, dat het proces in de zaak HVA-Westertoren ter sprake kwam. Die zaak verloor HVA. Het h&d aandelen geplaatst bij een be vriend bedrijf, maar het ontvangen geld was geblokkeerd en daar maakte de rechter bezwaar tegen. Volledig vrije beschikking was vereist. HEK VAN DE DAM Mr. Salomonson vroeg namens Suiker Unie, aan de rechter: verbiedt aan Gist en Meneba om met de ontvangen CSM-aandelen sternen uit te brengen. Als de rechter de stap van CSM zou toestaan, dan is volgens mr. Salomon son het hek van de dam en zijn de aandeelhouders nergens meer.' Direc teur of commissaris Piet bevroedt, dat hij in de algemene vergadering moei lijkheden zal krijgen. Hij ontmoet di recteur Jan, die hetzelfde vreest in zijn aandeelhoudersvergadering. Piet zegt tegen Jan: Geef mij een pakket in jouw NV, dan geef ik een pakket in mijn NV en niemand kan ons meer iste maken.' De Suiker-Unieraadsman begreep, dat het in het belang van een bedrijf onder bepaalde omstandig heden nodig kan zijn aandelen te plaatsen, maar die noodzaak was er hier niet. Een fusie met Suiker Unie was nl. niet tegen het belang van CSM. Mr. MHlOrzer Bruins namens CSM en mr. C. D. van Boeschoten namens Gist-Brocades betoogden, dat aandeel houders slechts een groep belangheb benden zijn en dat in het algemeen het belang van de vennootschap voor op gaat. Mr. Bruins haakte ook in op een uitspraak van de Europese Com missie in verband met het feit, dat deze mogelijk bezwaren zal hebben te gen een fusie CSM-Meneba wegens Edah verwacht gunstig 1973 na overname CO-OP DEN HAAG Edah-Helmond, dat dit jaar een groot belang verwierf in de voormalige CO-OP organisatie, ver wacht voor 1973 eenzelfde resultaat als in 1972. Niettegenstaande hoge re- oganisatie-kosten bij CO-OP in ver band met de integratie van CO-OP in het Edah-bedrijf, zal het netto-resul taat dit jaar niet ongunstiger zijn, al dus het jaarverslag over 1972. 'De ver werving van het belang in CO-OP maakt het voor ons mogelijk in 1973 versneld uit te groeien tot een natio nale onderneming', schrijft Edah. De reorganisatie is momenteel in volle gang. Edah hoopt, dat deze reorgani satie nog dit jaar geëffectueerd kan worden. De omzet van Edah steeg in 1972 met ruim 43 procent. De loonkosten ste gen met 51 procent, wat mede een ge volg was van de uitbreiding. Het be haalde exploitatieresultaat gaf een verbetering te zien van 54 procent dankzij de omzetstijging en het in de hand houden van de overige exploita tie-uitgaven, die naar verhouding zijn gedaald. Edah heeft in 1972 een netto winst geboekt van ruim vijf miljoen gulden bij een omzet van meer dan 63 miljoen gulden. Chevron-groep verdiende meer DEN HAAG Het netto inkomen van de Chevron groep van maatschap pijen is in het eerste halfjaar van 1973, vergeleken met dezelfde periode Van onze redactie economie TRINIDAD Caraibische economi sche gemeenschap beginnen wat vaste re vorm aan te nemen. Tezamen heb ben een aantal (ei)landen nu voorbe reidende besprekingen gevoerd met de EEG over een handelsovereen komst en zij hebben plannen voor verdere samenwerking. Jamaica, Trinidad en Tobago, Guina- na en Barbados met in totaal drie en een half miljoen inwoners heb ben op 4 juli in Chaguaramas, vlak bij Port of Spain, een organisatie op gericht die hun gezamelijke econo mische basis moet oeschermen. De Britse toetreding tot de EEG en de noodzaak van een nieuwe markt voor suiker en bananen noopten de eilanden tot de samenwerking die nu tot stand is gekomen. De minister van buitenlandse zaken van Guyana, Ramphal, zei onlangs in Brussel dat als de Britse markt voor Caraibische produkten niet werd vervangen door een EEG-markt de economieën van de vier landen op de rand van de af grond zouden komen te staan. Om dat te voorkomen is eenheid nodig, zo meent Ramphal. De betrekkelijke eenheid heeft vol gens Ramphal in de EEG respect af gedwongen en andere landen in de Derde Wereld aanmoedigt ook teza men problemen aan te vatten. De suikerproduktie binnen de Carai bische Gemeenschap is het afgelopen jaar teruggevallen van 1.25 miljoen ton in 1971 tot 1.113 miljoen in het afgelopen jaar. De eilanden kennen een werkloosheidspercentage tussen de vijftien en 25 procent, ondanks de schone schijn van het snel voortwoe kerende toerisme. Individualisme en grote economische verschillen weer- In Voorburg hebben twee meisjes op een zwarte bromfiets een 78 jarige da me de handtas uit handen gerukt, toen zij op de Parkweg wandelde. In de handtas zaten enkele honderden guldens en diverse persoonlijke bezit tingen. hielden tot nu toe de eilanden van een hechtere samenwerking. De nood zaak tot een wat grotere eenheid is echter thans zo duidelijk, dat in die onwil enige kentering is gekomen wat heeft geresulteerd in het op 4 juli ge tekende akkoord. LONDEN De waarde van de Ame rikaanse dollar en het Britse pond heeft gisteren nogal geschommeld op de Europese valutamarkten. Voor de dollar begon alles goed, terwijl het Britse Pond minder fortuinlijk was. Volgens handelaren was de stijging van de Amerikaanse munt het gevolg van de verbeterde betalingsbalans van de Verenigde Staten. Na een inzinking midden op de dag kwam de dollar in Frankfort uiteinde lijk op 2.3360 terecht. Het Pond be gon in Frankrijk nog op 5,87 maar zakte tegen het eind van de middag naar 5.8460. Sterk was de dcllar op de wisselmarkt. Van Parijs, waar de toe ristendollar steeg tot 4,195 francs te gen 4,14 francs eergisteren. De dollar voor handelsdoeleinden noteerde 4.1337 francs tegen 4,0975 francs eer gisteren. Ook in Amsterdam liep het Amerikaanse betaalmiddel terug. De koers daalde van ƒ2,60 eergisteren tot 2,57 gisteren. Bij een rustige stemming en normale omzetten heeft de koers van de dollar zich in Amsterdam enigszins hersteld op woensdag na de forse teruggang van dinsdag, aldus wisselmarktkringen. Op dinsdag daalde de koers met drie cent. Woensdag werd er vergeleken met het slot van dinsdag ongeveer 1 cent lager geopend op 2,5650- ƒ2,5700. Het slot kwam een fractie hoger op f 2,5675-f 2,5725. De Duitse mark lag bijzonder flauw in de markt en daalde van ƒ111 per 100 bij de opening tot ƒ110,25 bij het slot. Dit werd volgens valutakringen veroor zaakt door de hogere dollar-mark koers op de Westduitse geldmarkten. overschrijding van de kartelbepalin gen. Op 2 januari al heeft de Europe se Commissie er op gewezen (in een ander verband), dat Suiker Unie en CSM (nu al) een machtspositie inne men op een wezenlijk deel van de EEG-suikermarkt. Mr. Bruins concludeerde, dat ingrij pen van de rechter bij deze emissie slechts in aanmerking komt, als hij vindt, dat het bestuur van CSM rede lijkerwijze niet tot dat besluit had mogen komen. En voor zo'n conclusie heeft Suiker Unie, volgens mr. Bruins onvoldoende gronden aangevoerd. Uitspraak volgt op 14 augustus WASHINGTON Het Amerikaanse ministerie van economische zaken is begonnen met de verstrekking van vergunningen voor de uitvoer van so jabonen in september en wel voor de volle omvang van de nog niet uitge voerde bestellingen die Amerikaanse exporteurs op of voor 13 juni hadden ontvangen. De bepaling dat tot 1 sep tember maar vijftig procent vau de op of voor 13 juni ontvangen bestelling mag worden uitgevoerd blijft van kracht. Er zullen beslist geen uitvoer vergunningen voor de overige vijftig procent worden gegeven, zo heeft het ministerie woensdag meegedeeld. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- kecr kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand (tussen haakjes dc officiële slolkoers van overdag). Akzo 75.00 (75.10); Hoogovens (73.40); Kon. Olie 111.10 gb- 111.50 (111.80); Philips 50.40-50.50 gl (50.50); Unilever 129.00 (129.50); KLM (103.80). NED. FONDSEN IN NEW YORK Kon. Olie noteerde gisteren 3 45%-45% 146- 46%Philips 19%-19% (19',ï-19%). Unile ver S51»ó-52% (51%-52) en KLM 40 (39»*). Opgave Dupont-Wulston) Vakbonden willen duidelijke overeenkomst UTRFCHT De bij de drie vakcentrales aangesloten vakbonden in bet verzekeringsbedrijf (Mercu- rius, BVA en HBV) wensen dat de zeggenschap over Delta Lloyd in Nederlandse handen blijft, als de overneming door het Britse verzekeringsconcern Commercial Union doorgaat. De bevoegdheden van de ondernemingsraad ten aanzien van liet bestuur en liet beleid zullen duidelijk moeten worden uitgebreid en voorts zullen in een sociale paragraaf duidelijke afspraken moeten worden gemaakt over liet sociale beleid, continuïteit van het bedrijf en de werkgelegenheid. van 1972, gestegen van 251,3 min. tot 334.5 min. dollar tegen 128,3 min. dollar. Chairman O. N. Miller schreef de re sultaten toe aan hogere verkopen en produktie en hogere prijzen, vooral op het oostelijk halfrond. Gezien de enorme kapitaalsinvesterin gen die nodig zijn om te voldoen aan de wereldbehoefte aan olie is de ver betering van de winsten in de olie-in dustrie veel tc lang uitgebleven, al dus de heer Miller. Besloten werd een kwartaaldividend van 75 cent uit te keren. Voorts zal een voorstel worden gedaan tot een twee op één splitsing van de aandelen. Indien aandeelhou ders hiermee akkoord gaan zal dpze splitsing op 9 november dit jaar in gaan. Dit zijn de voornaamste punten, die de vakbonden willen vastleggen in een met de raad van bestuur van Del ta Lloyd af te sluiten overeenkomst. Een waslijst van verlangens hebben zij dinsdag bekendgemaakt in een ge sprek met de raad van bestuur van Delta Lloyd. Deze heeft laten weten in principe akkoord te gaan met liet afsluiten van een dergelijke overeen komst, zo deelde de heer J. ter Horst van Mercunus na afloop van het ge sprek desgevraagd mee. Ilij liet weten dat de vakbonden al leen hun fiat zullen geven aan de overneming van Delta Lloyd door Commercial Union als de overeen komst met de vakbonden wordt afge sloten. In de overeenkomst zal een dwangsom moeten worden opgeno men. De sfeer van het gesprek noem de de heer Ter Horst goed. Naar in vakbondskringen verluidt, probeert men via dé op handen zijnde overneming van het in grootte tweede verzekeringsbedrijf in ens .land door een buitenlandse onderneming wat meer greep te krijgen op de bevoegd heden van multinationale onderne mingen. Commercial Union is bezig zo'n multinationaal bedrijf te worden. Vrede De vakbonden hebben er vrede mee als Delta Lloyd onderdeel van het Britse concern wordt, maar dan moe ten dc beslissingsbevoegdheden in Ne derland blijven. In de wet op de naamloze vennootschappen is o.m. be paald dat het recht van commissaris sen om dc jaarstukken goed te keuren vervalt als de meerderheid van de aandelen in handen is van een buiten lands bedrijf. De vakbonden willen in dc af te sluiten overeenkomst een wa terdichte afspraak maken, dat de raad van commissarissen van Delta Lloyd blijft bestaan uit Nederlanders, die het recht behouden de jaarstukken goed of af te keuren. 'Het meerder heidspakket mag daarop geen enkele invloed uitoefenen', zo vindt de heer Ter Horst. De vakbonden zijn in hun gesprek met de raad van bestuur van Delta Lloyd niet verder gekomen dan het kenbaar maken van hun materiële verlangens. Een nadere juridische uit werking wordt nodig geacht. Donder dag zetten de vakbonden hun gesprek voort. Naar verluidt is het Britse bod op Delta Lloyd op zijn vroegst van daag te verwachten. Onafhankelijk van het gesprek met de vakbondsvertegenwoordigers heeft de leiding van Delta Lloyd in de afgelo pen dagen ook gesprekken gevoerd met de Categorale Vereniging van van Delta Lloyd is werkzaam in de buitendienst. Ook onder deze perso- neelsgroepering is de onrust groot, zo stelden de vakbonden. Koersen in Montreal 30/7 31/7 1 S Bovls 2.25 2.20 2.30 Dom Tar Chem 22% 22% 22% Husky 24». 24». 24% Nat. Glas 10% 11 11% b Mass Ferguson 21 21% 21% Nat Resources 9 21L 9.16b 9.11L Shell Canada 20% 20% 19», NEW YORK ACF Industrie Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am American Brands American Can Am Cyanamld Am Electr Power Am Meial Climax Am Motors Am Smell C Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco SiecI Atlanl Richfield Bendix Bethl Sleel Boeing Burlingtoi Ind Sl/7 1/8 48", 41 12% 12% 38% 36% 61 65% 39 38% 30% 30% 24% 23% 21% 26% 35% 34% 7% 7", 20», 20% 22% 23 21% 20% 86 85% 36% 36% 27% 21 19% 19% 30% 29 Can Pacafic Ry Celanese Chase Manhattan Chessie System Chrysler Cities Service Colgate Palmolive Colt Industries Commonw Edison Cons Edison Cont Can Cont Oil Curllss Wrtghl Curtlss Wright A Dart lnd Deere and Co Dow Chemical Du Pont (El) Eastman Kodak First Nat City 41 43% 26 25% 45% 45% 34% 31 15% 15% 29% 29% 22% 22% 26% 25». 30% 30 24% 25» 31 33% 83% 47% 46% 54% 54% 170 168% 13» 138 11 11% Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel Sc Tel Getty Oil Gllette Gimbel Brothers Gondvear 1 and Uulf Uil 62% 61% 26 25% 67% 66% 19% 19% 30% 30% 117 114% fil 17% 23 22% 23% 22% Insllco 20% 19% int Busin Mach 10% lt Intern Harvester 314% 311% Int Nick of Can 29% 29 Int Paper 32 31% Int Tel Sc Tel 3S 37% 35 34% LingLemco Vough Lltion Ind Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Dougla Mobil Oil Corp Nabisco Nat Cash Register Nat Distillers Nat Cvpsum Nat Steel Nat Lead lnd 31% 21», 59% Olln 14% 13% Pac Gas and El 26% 25% Penn Central 2% 2 Pepstco 85% 85% Phelps Dodge 46 26 Philip Morris 124% 113% Philips Petr 55% 54% Procter Sc, Gambl 113% 111% RCA 25% 25", Republic Sleel 23% 23 Revnolds Ind 50% 49% Royal Dutch Petr 46% 45% Santa K0 Ind 24»', 24", Sears Roebuck 101% 98% Shell Oil 35% 55 Southern 18 17% Southern Pacific 30 29% Railway 37% 37', Sperry Rand 41 45 Stand Oil Calif 72% Tri; Stand Oil Indiana 84% 83% Exxon Corp <13% D4% Sludebaker Worth 33% 37% Sun Oil 47 45% Texas Gulf 32% 32% Texas Inst 107 104", Transamerlca 13% 12% Unilever Union Carbide 38 37% Uni Royal 12% 12% United Aircralt 30% 28% United Brands 8% 8% IIS Steel 28% 28% West Union Tel 19 18 Westlnghnuse El 38% 36 WoolwQrih 22 21% DOW JONES INDEX Admiral Corp Allengheny Pow S 19% 19% Akzona am Standard Amsted lnd 26 25% 12% 41 41% Indusl. Sporen IUII. Obi. Mod» gavuk Cigar 30 juli 933.77 166.16 100.30 72.55 644.6 r juli 926.40 165.20 99.31 72.43 655.4 cïuo 41 %b 41% b 31 juli 926.4 1 aug. 912.18 164.15 1.29 72.38 659.5 chadbourn Goih Chase Select Fd «.„a. Ubi. rat. u. U c" 30 juli 11.470 18 220 1.803 612 822 Coni Telephone 31 juli 13.530 16.360 1.769 476 943 1 aug. 13.530 16.600 1.751 307 1189 Fluor Corp.. 14% 14% i% 1% 10 23 10.21 Gen Cigar 16% 16 Int Bank for Rec Int Klav Frag Int Paper (3 4) 98b 95% 21.30 98b 9 21.40 tnterspar 12% 10", Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger 23% 39% 62-% 10% 23", 4(1 14 13 Leasen Lone Star Cement Lehman 15% 15% 9% 13% 15% 9% Madison Fund 11% 1114 Nat Can NY Centr a North West R N Am Philips Co Occidental Petr Standard Brands zIV» 20-, 18 18 50% 50% Union Electr 16^ United Corps 8' United Ga» 1 Western Bancorp 27?

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 17