ARP bepleit wijziging van bestuursstructuur eoeo dsgpecepf De Weldoener Bonden gereserveerd over bod op Delta Lloyd Protest tegen jacht op zeehonden in Waddenzee Kunst in NS-treinen Paratyfus in Huissen door John Rowan Wilson rROUW/KWARTET WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K6 In nieuw gemeente- en provincieprogram MARY PERKINS HtLé' mTbóosza^r LEEUWARDEN De landelijke ver- f eniging tot behoud van de Waddenzee $*£ri i*%ai£?ua heeft bij de autoriteiten in Sleeswijk- Holstein geprotesteerd tegen de ver- A(AA<^ gunning die men daar afgeeft voorin het afschieten van zeehonden. Er zou- 'i den straks in het waddengebied 242 i dieren gedood mogen worden. Men kan hiervoor bij het Duitse ministerie in Kiel een vergunning halen tegen 1 betaling van 20 Duitse marken. Huurt i men een gids dan kost dat 120 mark extra. DEN HAA.G Er moet een nieuwe bestuursstructuur in het leven worden geroepen. De burger In een begeleidend schrijven zegt de I I--» .ï- i 1 i i I. vereniging dat een van de argumen- I moet namelijk in staat zijn in grote lijnen te zien lioe de overheid in elkaar zit en wat zij doet. Veel ten. die ten grondslag ligt aan het I Van onze parlementsredaktie ergernissen en weerzin van de burger hebben als oorzaak de onbekendheid met de overheid. Over de bescherming van het milieu en de volksgezondheid wordt onder meer opgemerkt, dat de gemeenten zodanige maatregelen dienen te tref fen, dat de geluidshinder door wegen, spoorlijnen, vliegvelden tot een mini mum worden beperkt Voor de cul tuur. het jeugdwerk, de sport en re creatie moeten voor voldoende accom modaties worden gezorgd. De bevorde ring en instandhouding van muziek scholen, creativiteitscentra en biblio theken is van grote betekenis voor de persoonlijkheidsontwikkeling van de mens. Voor een goed ruimtelijk be leid is een actieve grondpolitiek on ontbeerlijk. Deze politiek mag niet worden doorkruist door speculatie- praktijken. Daarom is het invoeren van een voorkeursrecht voor de ge meenten uiterst urgent. In het ARP-program wordt uitvoerige aandacht besteed aan de bescherming van het milieu en zijn verscheiden heid. De stad moet weer stad worden en het dorp moet weer dorp blijven. Ook het landschap moet niet altijd ge- weid worden aangedaan. Het landin- richtingsbeleid heeft als doel het in stand houden van een zo gevarieerd RpQrjjfchOnd TBQIO mogelijk natuurlijk milieu. De ruil- verkaveling, aldus het program, brengt door het rechtttrekken, kappen ctplint mGTCUr US en egaliserende schade toe, zowel aan 11 cultuurlandschappen als aan de natio nale economie. Het is dan ook zeer de vraag of vooral kleine landschappen een ruilverkaveling verdragen. Dit staat in het nieuwe gemeente- en provincieprogram van de ARP, dat de zer dagen verschijnt met het oog op de komende verkiezingen van de pro vinciale staten en de gemeenteraden. Het is een model-program, waarvan de inhoud door de afdelingen van de partij kan worden toegespitst op de eigen provinciale en gemeentelijke omstandigheden. Het program is opge steld in nauw overleg tussen de ARP en het verband van verenigingen van AR-gemeente- en provinciebestuur ders. Het overheidsbestuur, aldus het program, is er totnutoe onvoldoende in geslaagd een goed gemotiveerd en open beleid te voeren. Voorwaarden voor de nieuwe bestuur- structuur zijn onder meer: Het bestuur is eenvoudig en doorzich tig. De bestuurstaken worden vervuld door drie bestuurslagen: een lokale, een regionale en een landelijke. In het program spreekt men zich niet uit voor de gekozen burgemeester. De ze functionaris wordt door de Kroon benoemd. Maar eerst moet de gemeen teraad een advies hebben uitgebracht. Verder wordt in het ARP-program ge pleit voor het kiezen in grote steden van wijkraden, die over een eigen budget beschikken. De wijkraden UTRECHT De vakbonden zijn pas bereid een positief standpunt aan te nemen ten aanzien van het voorgenomen bod van Commercial Union op Delta-Lloyd als zij een acceptabel antwoord hebben ontvan gen op enkele vragen. Die vragen zijn zondagochtend gesteld toen de vakbondsvertegenwoordigers van het op handen zijnde bod op de hoogt werden gesteld. protest, vooral de overweging is dat juist Duitsland voor een groot deel verantwoordelijk moet worden gesteld voor het uitsterven van de in Neder- LOWIETJE land voorkomende zeehond. De jacht in Sleeswijk-Holstein is open van 1 augustus tot 1 december. Van 1 augustus tot 1 oktober mogen ook jonge zeehonden worden afgeschoten. 'Verklaring Commercial Union onvoldoende' moeten meer dan adviserende be voegdheden krijgen. Sociale raadsman Om de burgers een vast adres te ge ven voor hun vragen en klachten be noemt de gemeente, eventueel in sa menwerking met andere gemeenten, een sociale raadsman. Initiatieven, die leiden tot het instellen van juridische adviesbureaus als wetswinkels worden actief begeleid en zonodig financieel gesteund. Evenals in het program van aktie van de ARP wordt ook in dit program aangedrongen op gemeentelijke steun van plaatselijke ontwikkelingsactivi teiten. Deze akties kunnen fungeren als 'wekker* van de bevolking en zijn derhalve in het geestelijk belang van de eigen inwoners. Ook wordt in het program gesteld, dat een zo democratisch mogelijke be sluitvorming de toepassing vereist van dit beginsel: openbaarheid is regel, geheimhouding uitzondering. Inspraak en medezeggenschap zijn slechts zin vol wanneer ook op suggesties en be zwaren wordt gereageerd. Op het be stuur rust daarom een antwoordplicht. HILVERSUM Het bestuur van de bedrijfsgroep radio en televisie van de NW-bond Mercurius heeft in een gisteren uitgegeven verklaring gezegd, achter het beleid van der mercurius- bestuurders L. Röttger en J. Nagel ten aanzien van de Veronica-affaire te staan. De kritiek van Veronica-zijde op het beleid van beiden geeft het Mercuri- us-bestuur aanleiding om er in de verklaring op te wijzen, dat juist op verzoek van het Veronica-personeel is bemiddeld door Mercurius. Voorts wordt erop gewezen, dat de onderhandelingen met de NOS steeds hebben plaatsgevonden met medewe ten en instemming van Veronica-pro* grammaleider Rob Out, die namens het Veronica-personeel optrad. 'Nadat een deel van het Veronicapersoneel toch zijn steun aan een eigen zend machtiging voor radio Veronica gaf en daarmee de afspraak met Mercuri us doorbrak, heeft de NW-bond daar uit de consequentie getrokken en zijn bemiddelingspogingen voor dat deel van het Veronicapersoneel gestaakt', aldus de verklaring. SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES Het gaat de vakbeweging met name om de zeggenschapsverhoudingen bij Delta Lloyd als het bod wordt geac cepteerd, aldus deelde de heer J. ter Horst, secretaris van de algemene Minder agreSSie bond Mercurius (NW desgevraagd Horizontaal woorden invullen die ver ticaal dezelfde betekenis hebben.: 1. pas, 2. zwakke, 3. palmboom, 4. pijn lijk, 5. boodschapper, 6. lusthof, 7. verlengstuk, 8. bamboestaketsel, 9. go din der tweedracht, 10. grondsoort. Wedstrijden voor jonge kunstenaars AMSTERDAM De Maatschappij Arti en Amicitiae te Amsterdam be heert twee fondsen, het Willink van Collen- en het Paul Tetar van Elven- fonds. Uit de opbrengst daarvan wor den wedstrijden gehouden voor jonge schilders, en geldprijzen toegekend. Vorig jaar, in september, is in de za len aan het Rokin een gecombineerde voorwedstrijd gehouden. Er deden vijftig jongeren mee en daarvan wer den er veertien gekozen om deel te nemen aan de tweede tentoonstelling. Dit staat nu voor de deur: van 3 tot 26 augustus in alle zalen van Arti. De kunstenaars, die voor de eindron de van de Willink van Collenwed- strijd werden gekozen, zullen zich nu presenteren met een inzending van tien werken en de drie kunstenaars die gekozen werden voor de eindwed- strijd Tetar van Elven hebben op dracht gekregen een thema-schilderij te maken. Die worden nu ook ge toond. De prijzen voor de wedstrijd Willink van Collen bedragen 2000. 1500 en 500 en de winnaar van de Tetar van Elvenwedstrijd krijgt een stipen dium van 2500 dat vier jaar achter elkaar kan worden verleend. Stan Kenton weer naar Nederland AMSTERDAM De Europese toer- nee die Stan Kenton met zijn orkest van 19 man in februari van dit jaar maakte, is een zo groot succes gewor den. dat Kenton besloten heeft in sep tember weer naar Europa te komen. Er zullen dan, onder auspiciën van de organisatie The creative world of Stan Kenton. 31 concerten worden gegeven in Engeland, Duitsland, Oostenrijk en België. Deze toernee zal op 1 septem ber in Amsterdam beginnen. Daar speelt Amerika's meest bewonderde big band een uur op de HiFi-Rai. Op 2 september volgt een avondconcert in De Doelen te Rotterdam. De bezet ting van de Kenton Band zoals die tij dens de toernee zal optreden is: 5 trompetten, 5 trombones, 5 saxen en een ritmesectie van drie man. Nooit eerder getoonde Picasso's op expositie VALLAURIS In verband met het jaarlijkse feest van het Franse com munistische partijblad 'Humanité' zal in september op een nog nader te be palen plaats bij Parijs een belangrijke tentoonstelling van Picasso's worden gehouden. De weduwe van Picasso. Jaqueline, heeft toegezegd een aantal werken te lenen waaronder schilderijen die nooit eerder in het openbaar zijn ge toond. Ook zullen vijf werken uit de Hermitage in Leningrad en een doek uit het Poesjkin museum in Moskou worden getoond, allemaal werken uit Picasso's kubistische periode. mee. Zijn collega A. Niemandsverdriet van de Christelijke Bedrijfsbond HBV liet weten dat het gesprek nog gaande is. 'We stellen ons advies vast in het ka der van de fusiegedragsregels van de SER', aldus de heer Niemandsver driet. De heer Ter Horst gaf te kennen dat ter bescherming van de personeelsbe langen vooral belangrijk is te weten hoe de zeggenschapsverhoudingen bin nen het mammoetbedrijf komen te liggen als het bod wordt geaccepteerd. De vakbeweging, aldus de heer Ter Horst wenst daaromtrent een overeen komst af te sluiten naar Nederlands recht De intentieverklaring, die Commer cial Union- thans heeft gegeven met betrekking tot de belangen van het personeel, vindt de vakbeweging on voldoende. De heer Ter Horst noemde het Britse bod 'de grootste inbraak' in de Nederlandse verzekeringswereld. Ur^clCOIlCcri Delta Lloyd is op één na de grootste x n J verzekeringsmaatschappij in Neder- riet van Lgmono land. De heer Ter Horst deelde mede dat de vakbeweging spoedig antwoord hoopt te krijgen op de gestelde vra gen. Gistermiddag vond een nieuw ge sprek plaats. DEN HAAG Het aantal agressieve misdrijven in treinen van de NS neemt af. Vorig jaar vonden 132 van derge lijke misdrijven plaats tegen 160 in het jaar daarvoor. In de maanden ja nuari tot en met mei van dit jaar deden zich 43 gevallen voor, in de overeenkomstige periode van 1972 wa ren dat er 68. Dit blijkt uit mededelingen van mi nister Van Agt van justitie aan de Tweede Kamer. Vorig jaar is men be gonnen de sterkte van de spoorweg- recherche op te voeren, waarbij tevens het accent verlegd werd van spoorweg recherche die niet herkenbaar ope reert naar geüniformeerde spoor wegpolitie. Op 1 juli van dit jaar be droeg de sterkte 214 man, waarvan 150 geüniformeerd. OPLOSSING VAN GISTEREN: Hor.: 1. stap, 4. pak, 7. gaar, 8. para, 9. apart, 11. rel, 12. geest, 14 ik. 15 sla, 16 nn 17 stelt, 19. adé, 21. Nio- be, 23. aera, 24. Neer, 25. neo, 26. tests. Vert.: 1. sap. 2. Taag, 3 arrest, 4. part, 5. are, 6. kalender, 7. galigaan, 10. telen, 13 saline, 17 sero, 18. toet, 20. Dee, 22. bes. Van een verslaggever ARNHEM Twintig gevallen van paratyfus zijn geconstateerd in de ge meente Huissen bij Arnhem. De ge neeskundige dienst van Arnhem en de keuringsdienst van waren in Nijme gen stellen een onderzoek in naar de besmettingsbron. Ze kregen Chinese thee geserveerd uit zwemmerige ogen aan te kijken zon- een groot en bewerkelijk Victoriaans theeservies. Er waren komkommer- sandwiches bij, brood met aardbeien jam en vruchtengebak. De koning zelf at niets. Hij zat er met grote waardig heid bij en sprak zeer weinig, terwijl de bedienden zich tussen de gasten bewogen en de zon die ze in de rug hadden snel achter de berg verzonk. Ze zat daar doezelig te luisteren naar Bemba die steeds het woord had en nu en dan in een lach uitbarstte bij een opmerking van hem zelf of van Edward. De heuvels in de verte wer den donkerblauw. Ergens veel verder op lag Manusha, een nietige open plek in de uitgestrektheid van de rim boe. In de weelderige wereld van deze hoogvlakte was het moeilijk in het bestaan ervan te geloven. In het vertrek achter hen ging het licht aan en zij keek op haar horloge. Het was tegen zessen. Ze verontschul digde zich en trok zich in haar slaap kamer terug, waarbij ze Edward in gesprek met Bemba en de koning liet. Er was iets bijzonders waar ze naar uitgekeken had sinds Edward haar van de uitnodiging op de hoogte had gebracht en ze wilde het op haar ge mak doen. De badkamer wa., groot en ouderwets. Ze trok al haar kleren uit. maakte een warm bad en ging erin liggen. Het water kabbelde tot aan haar kin, ze had haar ogen half dicht en viel bijna in slaap van welbehagen. Toen het water koud begon te worden, liet ze wat weglopen en vulde bij uit de hete kraan. Ze was er zich maar vaag van bewust dat de tijd verstreek. Toen ze voor de derde keer warm wa ter tapte, hoorde ze Edward de slaap kamer binnenkomen. Hij liep de bad kamer in en ging in een rieten stoel tegenover haar zitten. 'Nou. dat was een hele toer.' zei hij. 'De koning is niet een van de spraak zaamste mensen ter wereld. Hij heeft zo'n maniertje van zijn hoofd naar je toe te buigen en je met die grote der enige werkelijke uitdrukking in zijn gezicht. Gelukkig sprong Bemba bij. Die is op zijn manier een hele di plomaat.' Ze dwong zich te concentreren op wat hij zei, maar hij leek van ver weg tot haar te spreken. 'Ja, dat heb ik ge merkt.' 'Ik geloof niet dat je hem erg graag mocht Hij ligt niet iedereen, moet ik toegeven. Nogal met zichzelf ingeno men. Maar hoofdzaak is dat ze werke lijk een ziekenhuis in Kalundani wil len hebben. Allebei, daar ben ik van overtuigd. Ze vinden dat de Luako's daar er bekaaid zijn afgekomen. En van de zendingsbazen in de hoofdstad hebben ze de buik vol. Ze hebben min of meer beloofd de bisschop on der druk te zullen zetten.' 'Werkelijk?' Toevallig kende ik het land waar Adams nu verbleef. Ik was er tijdens de oorlog per schip geweest. Ik herin nerde me een zanderig haventje aan de Rode Zee, met een rijtje palmen langs de kade, en een hotel met een houten veranda en eindeloos door draaiende fans in de openbare ruim ten. Het zweet liep je over de rug als je in de eetzaal zat voor een bord be laden met taaie rosbief en slappe ge bakken aardappelen. De volgende dag nam je dan de trein naar het binnen land. Kilometer na kilometer Steeg je een beetje en leek het of je onder een verstikkende deken vandaan kroop. Ten slotte belandde je in de koele lucht in de stralende zon van de hoofdstad-, twee duizend meter bo ven de zeespiegel. Nu bracht de 707 me in een paar uur van Cairo naar het vliegveld op en kele kilometers van de hoofdstad. Daar werd ik afgehaald door een van die talloze jonge mannen van Laid- law, Leonard Parkinson, de baas van de verkooporganisatie van de maat schappij in dat land. Hij was pas ze venentwintig en regelrecht van Cam bridge op de managersopleiding van 128. Niet zo heel ver uit de buurt een kilometer of zeven ongeveer lag een onaanzienlijk gehucht, dat naar de veelzeggende naam van Knayers hoek luisterde. Het enige be langrijke van dat gehucht was het al daar gelegen benzinepompstation. Vlak tegen dit moderne bouwwerkje aan lag een vervallen krot, dat als ca fé en eethuis diende. Knayershoek was namelijk het allerlaatste bewoon de plaatsje voor de grens en de reizi gers, die per auto naar buitenland gingen, plachten daar altijd te stop pen om hun benzinetank nog even te laten volgooien, want de goede vader landse benzine was nu eenmaal véél goedkoper dan de benzine in buiten land. Er werd dan ook altijd nog even een lekkere kop vaderlandse koffie ge nomen, want iedereen wist wel, dat de koffie over de grens driemaal zo duur was en tien maal zo slecht als de koffie thuis .Het was dus een best zaakje, dat oude koffiehuisje, en Thijs Rozewater mikte net zo lang totdat hij de kom van Knayershoek in de lens had. Duidelijk zag hij het benzi nestation en het aansluitende lokali- teitje liggen. 'Wel, wel' liet Thijs zich verheugd ontvallen. 'Als ik het niet dacht! Daar staat de bedoelde zwart witte sportwagen rustig voor het kof fiehuis! Dat noem ik brutaal! Maar ik zal hem in de gaten houden! Haha! Langs Thijs komen ze niet!' En juist terwijl de wakkere douanebe ambte deze woorden uitsprak, ge schiedde het dat er twee heerschap pen uit de deur van het vervallen koffiehuisje traden. 'Hm.zei Thijs, de grote mensenkenner met zijn diepe levenservaring. 'Hm.dat lijken me deftige en nette mannen met hun ge streepte broeken en keurige zwarte jasjes. Zie je wel.zij laten de sportwagen rustig staan en stappen in het kleine bestelwagentje, dat ik nog juist achter de Amerikaanse slee on derscheiden kan.En intussen naderde aan de andere kant met grote snelheid een glanzende, zwarte auto, Dat was de auto van graaf Bennick van Rijckensteyn. 'We zijn nu zo aan de grens.sprak de onverstoorbare Adriaan. 'Kijk, daar naderen we reeds het laatste gehucht, Knayershoek ge heten. FERDINAND HAARLEM Op 3 augustus zal Piet van Egmond op het orgel van de Gro te Kerk in Haarlem een concert ge ven, dat georganiseerd wordt door de Orgelkring 'Haarlem en omgeving'. Op het programma staan werken van Leon Boëllman, Handel, Joh. Seb. Bach, S. S. Wesley en César Franck. Het concert begint om 20 uur. WIERINGEN De 44-jarige Tj. de Haan uit Hoogeveen is dinsdagmiddag op de E-9 bij Wieringen om het leven gekomen door, een foutieve inhaal manoeuvre van de chauffeur van een vrachtwagen. De heer De Haan botste frontaal op de vrachtwagen. c Radio vandaag Laidlaw gekomen. Hij zag bijna aan doenlijk tegen Laidlaw op. 'Hij is geweldig. Helemaal bij de tijd. Hij heeft een enorm inzicht, vindt u niet?' Ik wist dat Laidlaw zichzelf zo zag. Blijkbaar wist hij het deze jonge man ook zo te laten zien. Zoals zoveel ge slaagde mensen had Laidlaw vele ge zichten. Mij had hij een beperkt mens toegeleken, een man die wellicht met succes financiële manupulaties ver richtte, maar geen grote tovenaar of persoonlijkheid. Ik bromde iets vaags, maar mijn mening interesseerde Par kinson toch niet Hij had het geregeld dat ik in het Im perial Hotel zou overnachten en dan zou een auto met chauffeur me naar de leprozenkolonie in Dirat brengen. Het was een tocht van zo'n tweehon derdvijftig kilometer, grotendeels over ongeplaveide wegen. 'Prachtige natuur', zei hij. 'Vooral als je van de berghelling in het ravijn afzakt. Maar van mij mogen ze Dirat houden. De muskieten daar vergeet je niet gauw. Dat is het echte zwarte Afrika.' Hij lachte. 'Daar kun je malaria opdoen'. 'Kent u Adams? 'Niet persoonlijk. Natuurlijk heb ik een hoop over hem gehoord. Hij is 'n ta melijk bekende figuur, gedeeltelijk door zijn relatie met Barrington. Er is niet veel voor nodig om iemand in deze contreien tot een beroemdheid te maken'. Een poosje reed hij zwijgend door. 'Maar ik geloof wel dat hij veel goeds verricht'. 'Het klinkt niet erg overtuigend'. 'Toch wil ik zijn werk niet kleineren. Ik denk niet dat er onder ons velen zijn die hun laatste levensdagen wil len slijten met de leiding van een le prozerie. Maar als je in een land als dit rondkijkt, merk je hoe weinig een individuele prestatie te betekenen heeft. Eerlijk gezegd is het hier een hopeloze troep, waarin het elk ogen blik tot een uitbarsting kan komen. En er valt hoe dan ook voor ons niets aan te doen'. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7.20 (S) Dag Woensdag!. <7.25-7.30 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Dingen van de dag. 8.23 <S) Dag woensdag, vervolg. (8.35 Van alle markten thuis., 9.19 Koning Klant en 9.35- 9.40 Waterstanden). 10.00 (S) Radioweekblad: gevar. progr. 11.00 Nieuws. 11.03 (S) Melo- dieënboeket 12.30 Het Oproer kraait: Rebelse liedjes. 12.30 (S) Lief zijn voor de buren, muzikaal feuilleton. 13.00 Nieuws. 13.11 Din gen van de dag. 13.25 Muziek van gisteren: licht platenprogr. 14.00 (S) Speelruimte: jeugdherinnering. (16.00-16.02 Nieuws). 17.00 (S) Hobo en fagot. 17.10 (S) Alt en piano. 17.20 (S) Pianorecital. 17.55 Mededelin gen. 18.00 Nieuws. 18.11 Dingen van de dag. 18.22 (S) VARA-Dansorkest. E.O.: 19.00 Klankbord. 19.15 (S) Licht ensemble. 19.35 (S) Wij hebben een woord voor de wereld: geestelijke liederen. 20.00 Bijbelstudie. 20.15 (S) Populair orgelconcert. 20.45 (S) Laat sangh en spel tambour en fluyt...(5). 21.20 Avondslultlng. TROS: 21.30 (S) Specialiteiten a la carte: verzoekplaten. 20.20 Aktua. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Stikkers: moppen en lied jes. 23.15 fS) Licht olateni Nieuws. TROS: gevar. progr. met op 7.30 Nieuws, 7.41-8 00 Aktua., 8.30 Nieuws en 8.36-8.45 Gymnastiek voor de huisvrouw. 10.00 (S) Kaboutertijd. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Sphinx. 11.30 Aktua. KRO: 11.45 Bejaardenprogr. 11.55 Mededelin gen. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. (12.26 Mededelingen land- en tuinbouw., 12.30 Nieuws., 12.41-12.50 Echo.,- 13.00-13.05 Raden maar...). NOS: 14.10 Onder de groene linde: oude liedjes. 14.30 (S) Aspecten kamermu ziek. 15.30 Nieuws. 15.33 Meer over minder. 16.30 (S) Eurollght: Amusementsorkest Zwit serse radio. 16.50 Bopthema's en swingsessi- ons. 17.20 Overheidsvoorlichting. 17.30 Nieuws. NCRV: 17.32 (S) Hier en nu. NOS: 18.00 Spiegel van Duitsland. 18.30 Nieuws. 18.41 Voor blinden en slechtzienden. 18.50 (S) Lichte grammofoonmuz. 19.10 Radio Volks Universiteit. 19.30 Henry Wood Prome nade Concerten 1973 22.35 (S) Horizon. 23.00 (S) Woensdagavond muziekmagazine. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM III AVRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Steevast. (8.00 Nieuws. 8.02-8.05 Radiojournaal) 0.00 Nieuws. 9.03 De Negen-uur-show. 10.00 Nieuws. 10.03 (S) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nieuws) 12.00 Nieuws. 12.03 Radiojournaal. 12.06 <S) Zet 'm op. (13.00 Nieuws) 14.00 Nieuws. 14.03 De hit-visser. 15.00 Nieuws. 15.03 Cees van Zijt- veld. (16.00 Nieuws) 17.00 Nieuws. 17.03 Ra diojournaal. 17.06 Postbus 700. NOS: 17.57 IBM-schaaktoemooi. 18.00 Nieuws. 18.02 Joost mag niet eten. 19,00 Nieuws. 19.02 Lichte muziek. (19.02 Proefdraaien., 20.00 Nieuws., 20.02 (S) Dr. Wiener's Meatshow., 21.00 Nieuws.. 21.02 De Meurders Methode., 22.00 Nieuws., 22.02 Joost heeft gegeten. 22.55 Mededelingen. 23.00 Nieuws., 23.02 Sklvatoon( 24.00 Nieuws. 0.02 Metro's Midnight Music: Metropole or kest. 0.55-1.00 Nieuws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nieuws. 12.08 Muziek. 12.50 Buit. persoverzicht. 13.00 Nieuws, aansluitend mu ziek. 13.55 Beursberichten. 14.00 Nieuws 14.03 Muziek. (15.00 Nieuws). 15.30 Radio- schoolkoren. 16.00 Nieuws en beursberichten. 16.10 Lichte orkestmuziek. 16.15 Voor de kin deren. 17.00 Nieuws. 17.10 Big Band muziek. 17.55 Weegschaal. BELGIE 324 m NED. 18.00 Nieuws. 18.05 Voor de soldaten. 18.15 Lekenmoraal- en filosofie. 18.45 Intermezzo. 18.55 Taalwenken. 18.57 Grammofoon-muzlek. 19.00 Nieuws en actua. 19.30 Muziekprogr. (19.40 Keurig Engels). 20.00 Country, Folk en Popmuziek. 21.00 Splinternieuws. 21.10 Troubadoursavond. 22.00 Nieuws. 22.05 Ge var. 23.40-23.45 Nieuws. TV vandaag NEDERLAND I NCRV 17.00 Kinderprogramma NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 19.50 Toeristische tips 20.00 Journaal 20.20 Una Donna un Patfee (II): Vrouwen van onze tijd: Jane Fonda 20.45 Dear Brigitte 22.25 Studio Sport 22.50 Uitz. Stichting Socutera NOS 23.05 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal NCRV 19.05 Trapkar-Trofee 1973: kort verslag v.d. races te Raalte en Zandvoort 19.25 Eddy Ready Go 19.50 Meeleven - Deze keer een andere vakantie NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Denkend aan Holland koorzang en volksdansen 21.05 Spel zonder Grenzen: Vanavond uit Bristol IKOR KRO RKK 22.25 Kenmerk NOS 23.10 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Dagboek. 10.45 Cult, magazine. 11.30 Die 2, tv-serie. .12.20 Actueel magazine. 12.50 Persoverzicht. 13.00-13.20 Journaal. 15.10 Journaal. 15.15 Sport. 16.15 Journaal. 16.20 Roemeense folklore. 17.05 Klnderprogr. 17.20 Idem met: Sklppy. 17.45 Klnderprogr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Filmreportage. 18.30 Actualiteiten. 18.45 Zandmannetje. 18.55 Regionaal magazine. 19.26 Das Jahrhundert der Chirurgen. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse (29). 18.00 Re gionaal nieuws. 18.10 Alias Smith and Jones. 18.40 Actual. 19.15 Kleuterprogr. 19.25 Alias Smith and Jones. (2) 20.00 Journaal. 20.15 Documentair progr. 21.05 Spel zonder gren zen. 22.30 Journaal. 22.50 Adam und Eva, film. 23.45 Journaal. DUITSLAND II 17.00 Verkeerstips. 17 20 Gymnastiek voor kinderen. 17.30 Journaal. 17.35 Lassies Aben- teuer. film. 18.00 Actualiteiten. 18.35 Pollzelstation. 19.10 Die Spur des Jim Sonnett, film. 19.45 Journaal. 20.15 Actual., aansluitend: Jour naal. 21.00 Zwlschenlandung, film. 22.05 Journaal. 22.20 Documentair progr. 23.05 Journaal. Bietjes a la crème 1 kg gekookte bietjes 1 uitje, zout. peper dl. bouillon 20 gr boter 20 gr bloem koffieroom De gekookte bietjes stropen en in zeer smalle reepjes snijden. Het uitje schoonmaken en snipperen. De boter smelten en hierin het uitje fruiten. De bloem toevoegen en goed roeren tot de bloem door de boter is opgeno men. Bij scheutjes onder steeds roe ren de bouillon toevoegen (gemaakt van water met bouillonblokjes). De saus goed laten doorkoken en blijven roeren. Op het laatst een scheut kof fieroom erbij en de bietjes in de saus verwarmen alvorens op te dienen. Menutip: Haring op toast, bietjes a Ia crème, blinde vink, gekookte aardap pelen, kersenkwark.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6