Definitief verbod ondergronds lozen Parkeerterrein in fraaie tuin achter raadhuis Herbestrating van de Fanfarestraat Zingende marechaussee in Stalen zinker in Oude Rijn Rijnsburg Eerste paal voor uitbreiding Emmaus Te paard op vakantie Politienieuws Noteert u even? De Wielewaal nam afscheid van mevrouw Scheerder Verbod: hinderlijke overhangende tak Burgem. Marijnen naar Suriname Jongen (10) door dekschuit doodgedrukt Familieberichten Niet naar de keuring met nare gevolgen Naaldwijk verwacht meer 2e woningen Na val overleden Kunstagenda Visserijberichten Onderdeel van veel groter project TROUWKWARTET WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1973 STAD EN REGIO HL4 Besluit provincie Zuid-Holland over afval DEN HAAG Het ondergronds lozen van afvalstoffen is in de provincie Zuid-Holland thans definitief verboden. Dit is het gevolg van de met ingang van 25 juli jl. in werking getreden 'Verordening op de ondergrondse lozingen van afvalstoffen Zuid-Holland', die door Provinciale Staten op 15 juni 1973 is vastgesteld. Deze methode van afvalverwijdering, die al enige jaren in de Verenigde Staten en Canada (en sinds kort ook in Nederland) wordt toegepast, ge schiedt door middel van een in de grond gedreven, onderaan geperfo reerde buis waardoor vloeibare afval- DEN HAAG De directie van de dienst der gemeentewerken heeft in een schrijven de bewoners van de Loosduinse Fanfarestraat bericht, dat binnenkort begonnen wordt met het vernieuwen van de bestrating, waarbij tevens de trottoirs zullen worden her straat. Bovendien komt dan langs de oneven zijde een strook ter breedte van 1.80 m bestemd voor langparkeer- ders.In deze strook zal in het eerst volgende plantseizoen een vijftal bo men worden geplant, waartoe reeds thans de boom ringen zullen worden aangebracht. Het werk duurt ijs en weder dienende ongeveer drie weken. stoffen al dan niet onder druk in de ondergrond worden geloosd. Aan deze methode van afvalverwijde ring kleven vele bezwaren. De minister van volksgezondheid en milieuhygiëne overweegt dan ook deze lozingen bij wijze van noodmaatre gel onder de werking van de Hin derwet te brengen. Een definitieve re geling zal plaatsvinden in de (nieu we) Wet Chemische Afvalstoffen. Een ontwerp hiervoor wordt op het minis terie voorbereid. Het provinciaal bestuur van Zuid-Hol land is van oordeel, dat op de rijksre geling niet gewacht dient te worden en heeft daarom deze verordening vastgesteld. Dit vooral ter voorkoming van verontreiniging van het grondwa ter. het behoeden van de aanwezige delfstoffen (aardolie, aardgas zout) tegen vervuiling en onbmikbaarma- king en het vermijden van aantasting van het natuurlijk milieu in het alge meen. In bijzondere gevallen kunnen gede puteerde staten op verzoek ontheffing van het lozingsverbod verlenen. Deze ontheffing kan alleen gevraagd wor den indien de afvalstoffen op een LEIDERDORP In de Oude Rijn. langs het Jaagpad bij Leiderdorp, is gisteren ecu stalen zinker met een lengte van zestig meter, een doorsnede van 600 millimeter en een gewicht van 17 ton geplaatst. De Oude Rijn is ter plaatse 45 meter breed. Het is één der grootste zinkers, die ooit door het waterleidingbedrijf De Rijnstreek is geplaatst. Het spectaculaire karwei vergde enige uren. De zinker maakt o.m. waterlevering aan de bierbrouwerij Heineken per 1 ok tober mogelijk. Het bestaande pompstation heeft daanoor niet voldoende water in voorraad, reden waarom de Rijn streek water van de Leidsche Duinwatermaatschappij gaat kopen. De zinker wordt aangesloten op dc leiding bij het Elisabethziekcnhuis. Directeur A. van der Kaay vertelde, dat met het plaatsen van deze zinker het hele gebied van de Rijnstreek is gemoderniseerd. Van een onzer verslaggevers KATWIJK Met vertegenwoordigers van wijkvereniging Koestal- Overduin werd gisteren tijdens de vergadering van de verkeerscom- missie overlegd over de te nemen verkeersmaatregelen in die wijk. RIJNSBURG In de stampvolle Emanuelkerk gaven het mannenkoor van de Koninklijke Marechaussee en de muziekvereniging Wilhelmina een concert in het kader van de feest- week. Het aandeel van het gaaf en zuiver musicerende Wilhelmina was beperkt tot enkele inleidende geeste lijke liederen, Beethovens 'De heme len roemen 'en verder onder andere een mars. De, in officieel tenue gestoken mare chaussee koristen zongen onder rusti ge 1 eiding van Everhart Krukkert. ZOETERWOUDE Maandag is de eerste paal de grond ingegaan voor de uitbreiding van het bejaardencentrum Emmaus. Deze omvat de bouw van een 14-tal bejaardenwoningen. Het ere- karwei werd verricht door Zuster Theodosia, directrice van Emmaus. Zij ziet met deze uitbreiding een harte- wens in vervulling gaan. Vooral om het feit dat in de vrijkomende ruim ten van het personcelsflat meer hulp behoevende bejaarden kunnen worden ondergebracht. Daarmee kan voorko men worden dat bij verslechtering van de lichamelijke toestand van één van de echtelieden de altijd zo pijnlij ke scheiding aan de orde komt door dat opname in een ander tehuis soms noodzakelijk is. Aluminium 'ruiten' in zwembad Vliegermolen VOORBURG Op advies van TNO zullen in de gang naast het overdekte zwembad van De Vliegermolen platen van aluminium en brons worden aan gebracht ter vervanging van de mes sing-platen die er nu zijn. Zoals men weet, had men aanvanke lijk glazen ruiten die echter onder de druk van het water bezweken en de gang vol water zetten. Het overdekte zwembad zal i.v.m. deze werkzaamhe den van 30 juli t.m. 6 augustus voor het publiek gesloten zijn. Het open luchtzwembad is uiteraard normaal geopend. ZOETERWOUDE Een paar uur vliegen naar de Spaanse zon is in deze maanden voor ve len het summum van vakantie genot. Niet echter voor de 21-ja- rige Zoeterwoudse banketbakker Cees van Veen die maandag morgen om zes uur op zijn paard klom om met zijn vier voeter aan een tocht door Ne derland te beginnen. Hij is een fervent paardenliefhebber, se cretaris van de Landelijke Rij- vereniging Jeanne d'Arc en ziet in deze tocht een ideale vakan tie. Vorig jaar beheerste een andere sportieve prestatie zijn vakantie nl. deelneming aan het kampioenschap paalzitten boven de Braassemer. Nog zaterdagmorgen verkocht hij één van zijn twee paarden op de jaarlijkse markt in Voor schoten. Op één been kan je niet leven, is een gezegde; met één paard evenmin, zo rede neert Cees en hij kocht prompt een ander terug. Voor zijn rondreis door Neder land nam hij zijn 'Woogy', een paard dat nu anderhalf jaar in zijn bezit is. Hij hoopt per dag maximaal 150 kilometer af te leggen en bracht de eerste nacht in het Utrechtse IJssel- steijn door. Vannacht had hij een logeeradres in Renkum. Daarna trekt hij verder naar de Achterhoek en mogelijk Overijs sel. Hij zal in totaal ongeveer 12 dagen weg zijn. Onderweg heeft hij. dankzij de ANWB de beschikking over een aantal speciale adressen van hotels die ook over een onderkomen voor zijn edel vervoermiddel beschik ken. Ook in deze waardevolle vrijetijdsbe steding toonden ze zich goed gedisci plineerd en zeer attent. De klank is mooi in het piano en het mezzo, in het forte wat ruw en'niet steeds vol komen zuiver. Het begin, met twee, niet in de goede stijl gezongen Valeri- us-liederen. was weinig geslaagd. Hierna steeg de kwaliteit aanmerke lijk. Een paar spirituals en een lied van Brahms klonken homogeen en ge voelig. Enkele malen trad het koorlid Joop Rumps als solist op. Zijn stem en voordracht waren opmerkelijk goed. vooral in 'De twaalf rovers' en het priesterkoor uit 'Die Zauberflöte', waarin hij iets te zwaar door de colle ga's werd begeleid. Het koor had ver der succes met drie onverwoestbare operazangen van Verdi's zigeuners, Wcbers jagers en Gounods soldaten, de laatsten door het orkest, de beide anderen door de voortreffelijke pia nist Henk Woudstra begeleid. Het had alles nog wel wat pittiger en puntiger kunnen klinken, maar de strijdbare mannen zongen toch wel heel verdien stelijk. Johan van Wolfswinkel Orgelconcerten Lisse LISSE In augustus zullen in de St. Agathakerk te Lisse twee orgelconcer ten worden gegeven en wel op 11 au gustus door Charles de Wolff en op 25 augustus door Jet Dubbeldam. Het programma van Charles de Wolff bestaat uit drie delen. Ter gelegen heid van het 'honderdste geboorte jaar' van Max Reger speelt hij. als eer ste deel van zijn programma enkele composities van deze meester. Dan vervolgt hij met twee werken uit de Franse School nl. Cesar Franck en O. Messiaen. Als derde deel van zijn pro gramma zal De Wolff enige Bachwer- ken spelen. DEN HAAG en miezerig provin ciaal stationnetje. Dat lijkt het oude Staatsspoor-gebouw in vergelijking met het nieuwe complex Den Haag Centraal. Maar dit naast elkaar be staan van dc reus en klein duimpje zal niet lang meer duren, want de reus groeit nog steeds. Weliswaar niet meer in de hoogte, maar in de breed te, zodat het meer dan honderd jaar oude Staatsspoor-gebouw (in het mid- deu op de foto) langzamerhand wordt weggedrukt. Laten we echter niet al te sentimen teel worden, want als eind 1975 het hele projekt Den Haag Centraal klaar is, is er wel het een en ander verbe terd. Want de plannen, waaraan thans grotere diepte dan 500 meter in de ondergrond gebracht worden. Afvallozingen, die reeds op 1 juni 1973 plaatsvonden, dienen vóór 25 september a.s. bij gedeputeerde staten aangemeld te worden. Zij zijn dan tot 1 januari 1975 vrijgesteld van de ver bodsbepalingen in de verordening. De vrijstelling geldt niet indien de methode van afvallozing wordt gewij zigd; de lozing verplaatst, veranderd of uitgebreid wordt en eveneens niet indien andere stoffen geloosd gaan worden. DEN HAAG Op de Laan van Meer- dervoort bij de Fahrenheitstraat werd de auto van de 31 jarige F. H., terwijl hij stilstond, van achteren door de tram aangereden. De tram werd be stuurd door de 36 jarige B. W. de W. uit de Schaloenstraat. De automobilist werd met onbekend letsel opgenomen in het Rode Kruisziekenhuis. In de Spinozastraat stond de 14 jarige C. P. V. uit 's Gravenzande een auto te wassen. Hij kwam in aanraking met de 62 jarige passerende fietser C. de H. van de Melis Stokelaan. De fiet ser werd met heupletsel in het West einde ziekenhuis opgenomen. In de Vondelstraat werd de 90-jarige voetganger A. v. d. K. uit de Ruijs- daelstraat aangereden door de bestel auto van de 30-jarige T. J. van de Ieplaan in Rijswijk. De voetganger werd met borst- en hoofdwonden in het ziekenhuis Westeinde opgenomen. In de Van Boisotstraat liep de 15 jari ge R. P. van de Westduinweg tegen de auto van de 30 jarige H. K. S. van de Schrijnwerkersgaarde. Hij werd met onbekend letsel opgenomen in het Juliana Kinderziekenhuis. Bij een verzekeringsmaatschappij aan de Stationsweg werd de brandkast ge kraakt. Er wordt 8900 vermist. Uit een winkel aan de Van Ostade- straat verdwenen een antieke klok en een schrijfmachine. Totale schade 6200. Uit een kantoor aan het Nassauplein werden een schrijfmachine, twee schilderijen en twee lampen ont vreemd. Schade 3600. De politie heeft nog drie Surinamers aangehouden die zich aan winkelter- reur schuldig maakten. Een 15 jarige zonder beroep, een 17 jarige eveneens zonder beroep en een 16 jarige scho lier. Zij behoren tot de groep van reeds eerder gearresteerde Surina mers. De politie verwacht nog meer arrestaties. De politiepost op het strand bij Sein post hebben een Jan van Gent uit zee gehaald, die een 75 meter uit de kust in een visnet verward geraakt was. De agenten gooiden een deken over de vogel en nemen hem mee naar het strand. Even later, toen hij van het visnet bevrijd was, koos de Jan van Gent weer klapwiekend zee. DEN HAAG De Algemene Kleding Beurs aan het Westeinde houdt we derom verkoop van kleding, boeken en speelgoed beneden de 5. Er is een extra aanbieding: elk tweede stuk voor de halve prijs en elk derde stuk voor een vierde van de prijs. Verkoop op de eerste en tweede woensdag van de maand, dus op 1 au gustus en 8 augustus a.s. van 10-16.30 uur. Het batig saldo is bestemd voor de Stichting voor Ontspanning van Gehandicapte Kinderen. gewerkt wordt, behelzen veel meer dan enkel de bouw van een station in plaats van het huidige Staatsspoor. Eerst is daor het inmiddels ai bijna gereed gekomen 11 verdiepingen tel lend kantoorgebouw, boven het eigen lijke stationsgebouw aan de Bczuiden- houtseweg. Van daaruit zal dc gehele organisatie van het Haags Openbaar vervoer en de NS worden geregeld. Verder wordt er gewerkt aan de aan leg van een semi-metrostation en een busstation boven de spoorwegperrons (op de foto is het witte platform al te zien), gepaard gaaude met de aanleg van een drietal op verhoogd niveau gelegen seml-metrotracés die van het nieuwe station in de richting van res- ALPHEN Tijdens een maandag middag in de recreatiezaal van het be jaardencentrum 'De Wielewaal' onder leiding van mevrouw Den Oiiden- Jouwstra gehouden bijeenkomst heb ben de bewoners van het centrum op hartelijke wijze afscheid genomen van de hoofdleidster mevrouw Scheerder- Verheugt. Namens alle bewoners van het centrum werd mevrouw Scheerder een fraaie parasol aangeboden. Spon taan nam mevrouw Scheerder met en kele dames onder de parasol plaats, waarna alle aanwezigen het 'Onder moeders paraplu' zongen. Ook het be jaardenkoor zong een lied ten af scheid. In hartelijke woorden sprak mevrouw Scheerder woorden van dank voor de vele geschenken en vriendelijke woorden die haar ten deel vielen. Dinsdag 7 augustus neemt de huismeester van De Wielewaal, de heer J de Jager, eveneens afscheid. Mevrouw Scheerder vertrekt naar Pa- pendrecht waar zij tot directrice is benoemd van een groot bejaardencen trum ter plaatse. LEIDSCHENDAM Nu de tuinen volop in groei en bloei staan, hetgeen een heerlijk zomers gezicht is moet er toch op worden gelet, dat overhangen de takken van bomen en overhangen de scherpe stelen van rozen met door nen vooral in het donker de voorbij ganger letsel kunnen toebrengen. In de nieuwe politieverordening staat in art. 23 over 'Beplanting' het vol gende vermeld: De eigenaar of be heerder van een boom, heg, struik of andere beplanting welke aan het ver keer het vrije uitzicht belemmert of daarvoor op andere wijze hinderlijk is is verplicht deze beplanting na aanschrijving van burgemeester en wethouders binnen een door dezen te stellen termijn te snoeien, te beknot ten of op te binden. pectievclijk de Kalvermarkt, de Julia na van Stolberglaan en de Koningska de gaan lopen. En dan komt er ook nog de zgn. dwarsweg over het spooremplacemenl, welke de verbindingsweg zal worden tussen de Juliana van Stolberglaan en de binnenstad van Den Haag: het nu reeds beroemde Prins Bernhardvia- duct. Tenslotte is er een parkeergarage (ook voor de kamerleden?) alsmede een aantal voetgangersbruggen gepro- jekteerd: twee over dc Rijnstraat, waarvan er een doorloopt naar de Mu- zenstraat en twee ter weerszijden van het nieuwe station over de Bezuiden- houtseweg uaar de Koekamp. Niet zo gelukig bleek de vertegenwoor diging met de oplossing op de T-split- sing Boslaan-Julianalaan. Ook stelden de wijkvertegenwoordigers voor geen uitrit de creëren op de Meeuwenlaan voor de drie woonstraatjes tusen de Nachtegaallaan en de Boslaan tegen over de Calvijnshal. Daarvoor in de plaatst stelt de wijk voor een uitrit te maken naast de begraafplaats bij de Calvijnshal. Dat von de de verkeers- commissie een interessant voorstel, waarover nader zal worden gestudeerd. Nieuw was het voorstel een parkeer terrein te creëren tegen behoeve van het raadhuis in de tuin achter het raad huis tegenover de Julianalaan. Het par keerterrein komt ongeveer 1.20 meter diep te liggen, zodat de auto's van de raadhuisbezoekers vanaf de weg niet zichtbaar zullen zijn. Op dat terrein zullen 56 auto's een plaats moeten gaan vinden. Het parkeerterrein zal vanaf DEN HAAG Burgemeester mr. V. G. M. Marijnen en hoofdcommissaris sen C. P.Eister en Van Rotterdam A. V.ermeij vertrekken a.s. vrijdag naar Suriname. Naar een woordvoerder van het kabinet van de gevolmachtigd mi nister van Suriname meedeelde brem gen zij op uitnodiging van de Suri naamse regering een bezoek van tien dagen aan het land. De burgemeesters van Amsterdam en Rotterdam en de hoofdcommissaris van Amsterdam wa ren verhinderd om aan de uitnodiging gehoor geven. En dan te bedenken, dat deze werk zaamheden nog maar een onderdeel zijn van een nog veel groter projekt, namelijk de reconstructie van het ge hele gebied tussen het Bezuidenhout en het Spui. Dit plan, dat dc naam 'De nieuwe Hout' draagt, hiedt o.m. ruimte aan kantoren, overdekte par keerplaatsen, 300 flatwoningen, een hotel, winkels een sporthal, een kunst ijsbaan en vooral veel groen. Maar voor het zover komt, zal er eerst nog heel wat gesloopt moeten worden. De huizen op de voorgrond van de foto bijvoorbeeld. Jammer? Tja de Julianalaan en vanaf de Willem de Zwijgerlaan bereikbaar worden, echter wel via een helling aan beide zijden. Lang werd ook gediscussieerd met een vertegenwoordiger van wijkvereniging Hoornes over de verkeersmaatregelen die moeten worden genomen nu de re constructie van de Hoorneslaan een feit is geworden. Daarin werden nog weinig besluiten tot advies genomen. KATWIJK Gisteren vond ter hoog te van de brug over de provinciale weg een tragisch ongeval plaats waarbij een tienjarig jongetje uit Katwijk om het leven kwam. Het jongetje voer met een rubberbootje in de Rijn, toen een mo torboot met een dekschuit op sleep touw langsvoer. Het jongetje klom daarop op een dukdalf. De kapitein van de sleepboot waarschuwde hem daar weg te gaan, waarop het jongetje weer in het bootje ging. De kapitein zette hierop de motor van zijn boot op vol achteruit, waardoor de sleepcom- binatie ging scharen. Het jongetje werd daarop met zijn bootje verdrukt tussen de dukdalf en de naderende dekschuit. Hij was op slag dood. Overleden; Petronella M Talen, 81. te Sas- senhelm. Eucharistieviering vandaag, 14.30 uur. Parochiekerk in De Kaag, waarna be grafenis in het familiegraf. Petronella C van der Hulst Langerak, 60. te Zoeterwoude. Uitvaartdienst vandaag, 10.00 uur in dc Parochiekerk te Zoeterwoude H.R., waarna begrafenis. Melchlor M W B Nasveld. 68. te Lelden. De crematie heeft in stilte plaatsgehad. PIJNACKER 31 juli groenteveiling; Toma ten A 340-360, B 330-370, C 320-350, CC 250 15.700 bakjes, komkommers 75 I 45-47, II 40- 43. 60 38-40. 50 31-34, 40 I 26-29, II 22-24, 35 I 24-25, II 17-23. 30 16 245.000 stuks, kromme komk 15-16 17.500 kg POELDIJK 31 juli veiling Westland Noord: Tomaten A 340-4. B 370-390, C 310- 360, CC 250-270, binnenland A2 250-280, B2 250-320. C2 250 102 800 bakjes, sla 12 kg en op 15-21,5, II 6-9 15.200, alicante 480-530. gros maroc 560-650, frankenthaler 430-540, golden champion 740-850. muscaat 680. gros colman 470 2350 kg. spinazie I 62-67 1500 kg. postelein 58-68, prinsessebonen 70-105, snijbo nen 135-190, pronkbonen 75-80 ontarlo ka- spruimen 270-340, pepers groen 270-340, rood 550-890, selderij 20, peterselie 7-12 1500 bos. komkommers 91 51-55, 76 43-46, 61 40-43, 51 31-35, 41 25-28. 36 22-25, 31 17 157.000 stuks, krom kg 15-22 8800, grof 15 9900 kg, paprika kg groen 47-84, rood 290-330 68.600 kg, ogen- meloenen 1500 stuks 6 220, 8 210-240, 10 190- 210, 12 120-135, aubergines 6700 stuks 4 114. 5 84-115, 6 75-108. 8 73-99, 10 54-64, bleeksel derij 15-43-46 1055 stuks, perziken 4 23-30, 5 15-18 1200 stuks DE LIER 31 Juli. Veilingver. Delft-Wester- lee: aardappelen 26-34, poters 14-19 6200, an dijvie 59-62 1100, dubbele bonen 75-110 260, snijbonen 160-180 470 kg. alicante 530, gold. champion 520-640, frankenthaler 320-430 570 kg. komkommers resp. A.'- en B.-kwaliteit AAA 55-58 54-55. AA 46-50 43-46, A 40-43 39- 40, B 33-36 32-34, C 26-38 22-24, D 27-28 25- 27. E 15-16 A 146.000, B 193.800, exp. 339.800, binnenland 59.200. grof stek 15 52000 kg. kromme 15-16 30.000 kg. netmeloenen blank en rijp 6 120-165 170-220, 8 105-135 155-180, 10 65-85 125, 12 40 95 34 000 stuks, suikermeloe nen 6 3. 8 295 200 stuks, ogenmeloenen 8 175, 10 165, 12 130, 15 83 600 sftuks, spruiten AI 150, BI 150, Dili 135 100 kg, eieren 12-13 1200 stuks, bospeen 41-46 500 bos, groen pa prika 55-90 470 kg. peterselie 13-15 600 kg, postcleln23-52 800 kg. pruimen kg 195-335 840 kg, rabarber 24 100 kg, selderij 6-12,5 1800 bos, spinazie 22-28 100 kg, sputskool 61 250 kg. sla I 6-21 49.300 krop, bloemkool 6 140- 151, 8 129-133. 10 113 2100 stuks, tomaten AI 340-390, BI 370-410, Cl 310-360 exp 114000. binnen). 8200, CCL 250-270. uien III 35-41 580 kg. ch. kool 28-31 450 kg. rode kool 16 40 kg. groene kool 29-42 200 kg. prei AI 71-95, BI 79 720 kg. pepers 210-220 95 kg. 's-GRAVENZANDE 31 juli veiling West- land Zuid; Tomaten 139000 A 340-380, B 370- 380. C 320-360, CC 260-370. Licht A 380-390, R 370-380, C 350-360, CC 260, Rood A 360-390, B 360-380. C 320-340. CC 250. bloemkool 400 6 123-134. 8 116-124, 10 102-107. Netmeloenen 790 6 205-215. 8 135-185. 10 llu-123. 1. 7;, ogenmeloenen 800 6 2-210. 8 175-2. 0 150-160. 12 9S 110. Snijbonen 310 1 190-210. komkom mers 6000 51 33-35. 41 25-28, 36 13. aubergi nes 850 4 110-118. 5 105. 6 93. 8 82, 10 54-62. paprika 3000 in blok 180A 80-40, 120A 74-85. 90A 70-73. 60A 58, rood 180B 320, 120B 335- 345, 90B 310, 60B 250 .postelein 71-96 1300. pepers groen 115-3, rood 410-670 600, prinses- DELFT 'Ik ben gezond', aldus de informatie van een 23-jarige lasser uit Delft, waarmee de Haagse politierech ter verheugd was en de jongeman ge lukwenste. Doch daar ging het allemaal niet om. Gezond zijn is geen strafbaar feit, doch de militaire keuring stelt nu eenmaal zijn eisen en die waren door de jongeman niet in acht genomen. Dat wil zeggen, hij had de oproepin gen om ter keuring te verschijnen voor kennisgeving aangenomen en dat bracht hem nu voor de rechter. 'Voor mij is die keuring niiet belang rijk,' aldus het standpunt van ver dachte, hetgeen echter voor de rech ter weer niet van belang was, wel dat de wettelijke voorschriften waren ver onachtzaamd. Overigens bleek een en ander wel een vervelend gevolg voor verdachte te hebben gehad want hij was door zijn baas ontslagen omdat hij terecht moest staan. De rechter benadrukte echter, dat zulks in dit geval een ongeoorloofd ontslag zou betekenen, tenzij er nog iets anders aan de hand was. Verdach te betoogde dat hij wel het plan had gehad voor de keuring te verschijnen maar dat vergeten was. 'Vergeet het een volgende keer niet opnieuw want dan wordt het een an dere straf', waarschuwde de Officier, die nu met ƒ100 boete wilde vol staan, waarna de rechter er ƒ75 boe te van maakte. NAALDWIJK Het aantal bewoners van een woning de woningbezet ting is gedaald van 5,2 tot 4,0. Hoewel dit cijfer nog hoger ligt dan het landelijk gemiddelde, dat op 1 ja nuari 1971 3,51 was, is er een duide lijke tendens tot ruimer woongelegen heid. Naaldwijk telde begin 1972 totaal 5605 woningen tegen 3951 in 1960. Opval lend hierbij is de vrij sterke toename van het aantal zgn. verspreide wonin gen. Dit zijn voornamelijk op grote bedrijven (bij opvolging of verkoop; gebouwde zogenaamde tweede wonin gen. Een en ander blijkt uit de gegevens, opgenomen in de thans verschenen structuurschets voor de kom Naald- wijk- Verwacht wordt, dat in de toekomst de bouw van deze woningen zal door gaan, die niet in het bestemmingsplan terecht komen. De mogelijkheid van een groeipercentage van twee procent wordt aanwezig geacht, zodat Naald wijk gemiddeld 301 woningen zou moeten bouwen. In het verleden be droeg de gemiddelde bevolkingsgroei 1,5 procent, bij sterke groei zou die 3 procent kunnen bedragen. De gToei van de bevolking tot 27.000 tot 28.000 in 1982, maakt uiteraard aanpassing noodzakelijk van de infra structuur, omvattende het hele voorzie ningsapparaat. In verband hiermee worden een aantal zaken genoemd, welke tot stand dienen te komen, waaronder genoemd wordt de bouw van nieuw raadhuis, kleuterspeelzalen enz. Evenwel constateert het college van B. en W„ dat inmiddels met de uit voering van verschillende werken reeds een aanvang is gemaakt. NOORDWIJK De 47-jarige mevr. de B. uit Oegstgeest is bij een val van een paard zo ernstig gewond geraakt dat zij later aan de gevolgen is overle den. Het paard waarop zij reed raakte op het Noordwijkse strand door nog onbekende oorzaak aan het schrikken waarna het op hol sloeg. WOENSDAG 1 AUGUSTUS Circustheater; 20 uur Vader Abraham-show. Zuiderpark: 14 uur Anneke Elro met nieuwe attrakUes. DONDERDAG 2 AUGUSTUS Grote Kerk: 12 45 uur Nico van den Hooven. orgel. Thomas More College; Berestelnlaan 625. 20.00 uur The Continental Singers and Or chestra (spirituals, gospels). Kon. Schouwburg: 20.15 uur Wim Kan alleen met Corry aan zijn zijde en Ru van Veen aan zijn vleugel. Circustheater: 20 uur Vader Abraham-show. DELFT. Nieuwe Kerk: 20 uur Jan J. v. d. Bergh. orgel, Bach-herdenking. sebonen 65-70 120, prei 51-98 1400, rabarber 28, suggettie 8 200, vroege aardap. 28-38 1200, perziken 20-46 300, radijs 10-11 500, ali- canten 459-530 600, frankenth. 370-440 100. gold. champion 520-720 400. pruimen 110-205 140, sla 6-25 58000, peterselie 10 200 bos, sel derij 8.5 700 bos. ROELOFARENDSVEEN Bloemenveiling 30 Juli: Anjers sim rose, telstar, anne marie, g J sim 29-35, idemr ood, charmeur, nora 35- 47. idem wit, esperance, arthur, keefer, car naval. tangerine, yellow dusty 30-38, le reve, lena, alice, 37-41, rozen garnette, carol, zori- na, marimba, roswttha, annabelle 10-15, so- nia 25-32, esther ofarim, prominent, bellnda, motrea. evergold, Spanish sun 15-22, ilona 39-43, precilla, carina, coral princess 23-29, super star 31-39. strelitzla 2,55-2,70, lelies 31- 57, agapantus 40-50, geplozen chrysanten 41- 66. gerbera's 30-34 p.St., troschrysantetv 1.10- 2.35, idem jaarrond 2.25-2.80, trosanjers 1.85- 2.80. llatris 1.65-2.25, colvtllels 1.50-1.65, gla diolen 1.95-2.95, freesla's 85-1.70. irissen 1.45- 2 50, idem pr. blaauw 3.10-3.90, ornlthogalum 1.00-1.70, asters 95-1.50, Zinnia 70-75, mortt- bretia 1.45-2.50 per bos. SCHEVENINGEN 31 juli. Besommingen kustvissers: SCH 29 635, SCH 65 4250, SCH 1700. Noteringen per 40 kg; schol kl 63-72, wijting gestr 78,50-85, schar 42-57, kabeljauw m 150- 154, kabeljauw I 130-138, kabeljauw II 120- 128, kabeljauw III 72,50-81,50. Aanvoer: 55 kisten kabeljauw, 6 kisten schol, 10 kisten diversen. Verwachte aanvoer voor morgen, ca 10 kust vissers. KATWIJK AAN ZEE, 31 Juli: Vangstberlch- ten; KW 74 2040 emmers a 5 kg cn 740 kant jes. Prijzen; maatjes haring groot 11.70-14.10: klein 14.90-18.00,. PER 5 kg. Kantjes: volle haring .126-131, Steurharing 87-89. Aan de dinsdagmarkt werden te IJmuiden aangevoerd: 250 kg. tong. 3 kisten tarbot en griet, 15 kisten wijting. 202 kisten schol, 48 kisten schar, 196 kisten haring. 27 kisten makreel. 13 kleine kisten makreel en 11 kis ten varia. Besommingen: SCH171 11.000, VD6 2.700. VD9 3.000, VD15 3.000, VD25 3.700, YE25 3.200. IJM15 3.000. IJM23 2.000. ZL6 2.80, UK135 en UK145 1.30. PRIJZEN IJMUIDEN IJMUIDEN Per 1 kg. in guldens: tarbot 8.54. grote tong en grootmiddcl tong 10.73 10.57. kleinmiddel tong 12.3011.99, tong 1 12.70—12.61. tong II 11.40—10.79. Per 50 kg. In guldens: wijting 2 117—115, schar 7612, pilchards 25. wijting 3 110100. wijting 4 97—50, harders 105—91, schol 3 132—112. schol 4 82—75, tarbot 312—240, griet 174— 169, makreel 3 30—23, haring 56.80—52.80.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4