eoeo Houvast door de 'boektest' Scheepvaart wordt voor Australië steeds belangrijker m De Weldoener Werknemers nlantaee Mariënburp: RCMfl we? uit Suriname Samenwerking voor enen Oosferccbelde Marktaandeel A en 0 zal in'73 stijgen Overvallers gepakt door slachtoffer Weinig uitvallers bij strandzesdaagse P0223.80 6 8 9 11 7 Nederland vierde op wereldranglijst aardgasproducenten Su'kerunie verhuist in'76 naar Breda door John Rowan Wilson lp?1' Minister keurt optreden politie af TROUW/KWARTET MAANDAG SO1 JEU 1973 BINNENLAND/RADIO en TV T4/KkTra Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Ga gemakkelijk en ontspannen in uw leunstoel zitten. Neem de bijbel op uw schoot met eromheen uw gevou wen handen. Sluit uw ogen en ga bidden. Zet vervolgens de bij bel op zijn rug op uw schoot, laat hem openvallen en prik met uw vinger. Open daarna uw ogen en lees. Dit is de 'boektest', de simpele ma nier. waarop de vriend van mijnheer Petrus W. Meijeringh reeds veertig jaar mechanisch contact met het Op perwezen onderhoudt. Petrus W. Meijeringh. een Amerikaanse Neder lander. vond het zo belangwekkend, dat hij t.' een boekje over geschre ven heeft, dat onder de titel 'Toe val? Neen!' bij uitgeverij Ad M. C. Stok in Den Haag verschenen is (69 blz., 5,90). Een voorbeeld: in 1952 liep de vriend rond met de vraag, of hij niet rooms-katholiek moest worden. Boektest. Antwoord Ezechël 16:62 'Ik zal mijn verbond met u aan gaan.' De vriend: 'Op deze duidelijke aanwijzing kon ik het verbond aan gaan.' Een voorbeeld uit de oorlog: 'Wij hebben onderdak gevonden bij mijn ouders en zitten te eten. De tafel staat dicht bij het venster. Plotse ling wordt onze zondagsrust ver stoord door een ontploffende gra naat, vlak voor het raam. terwijl de granaatscherven door de kamer vlie gen en zich rondom ons overal inbo ren, zonder iemand te treffen. In dankbaarheid grijp ik naar mijn bij bel en vraag: is er reden tot onge rustheid? Antwoord: Lukas 1:28: Wees gegroet vol van genade. De Heer is met u. Wij hebben nadien geen ongelukken van deze aard meer gehaJ.' De godheid wordt ook wel eens boos. zoals die keer. dat de vriend tegen beter weten in voor de vierde keer dezelfde vraag stelde. Ant woord: de blanco bladzijde tussen oude en nieuwe testament als be wijs. dat hij nu antwoord genoeg ge kregen had. Petrus W. Meyeringh heeft het zaak- Ie goed onderzocht, voor hij tot pu- bfikatie overging. 'Men zou kunnen denken, dat een bock bij de diverse katerns gemakkelijker openvalt, dan op willekeurige bladzijden. Dit is heel nauwkeurig onderzocht en er werd geconstateerd, dat zulks bij nog geen 10 procent het geval was." Petrus W. Meijeringh schrijft, dat dit boekje velen kan helpen, die op zoek zijn naar de levende God en die hun geloof aan de kapstok hin gen. omdat diezelfde God voor hen in de mist verdween. Want hier 'blijkt toch wel zonneklaar, dat een open mens als hij het maar zien wil werkelijk rechtstreeks en persoonlijk contact kan krijeen met zijn Schepper, die hem liefdevol leidt en begeleidt'. De anonieme vriend geeft zelf nog raadgevingen, zoals: 'De ogen moe ten beslist gesloten blijven en de concentratie mag niet worden ver stoord. noch mag men gaan meeden ken of een wens of verlangen uiten om te trachten het antwoord te beïnv'ocden.' De bijbel is niet strikt noodzakelijk. Soms leidde een 'on weerstaanbare aandrang' hem een ander bock uit zijn kast te pakken en daarmee lukte het dan ook. Ad. M. C. Stok zag er wel brood in en verzekert zelfs In een persoon'iik woord op de achterkant van het boek. 'dat er een zeer positieve wer king van uitgaat*. C VN BERK Voor liet rondom door oceanen omgeven Australi sche continent zijn scheep*aart en scheepsbouw altijd var. het groot ste belang geweest, maar pas sinds de banden met het Britse moe derland en ook de andere dominions geleidelijk losser zijn# gewor den, is het lokaal-Australische aandeel in deze bedrijfstakken sterk in belang gestegen. Australië begint de laatste jaren zelf grote sche pen te bouwen rederijen sluiten belangrijke contracten met buiten landse partners en ook de aktiviteit in de havens neemt aanzienlijk toe. Een stimulans voor deze ontwikkeling is de recente opkomst van het contai nervervoer geweest, waardoor de Au stralische havens letterlijk van de ver stikkingsdood zijn gered. Het handels verkeer met het buitenland, dat korte tijd geleden nog in toenemende mate werd gehinderd door de tijdrovende, verouderde overslagtechnieken in die havens, is de laatste jaren sterk opge leefd door de komst van de container en de speciale schepen waarmee deze standaard-vrachtkisten worden ver voerd. De rederij Seabridge bijvoorbeeld, die in sterke mate heeft bijgedragen aan de 'containerisatie' van het verkeer tussen Australië en de Oude Wereld, bereikt met zijn containerschepen en walinstallaties op het ogenblik een verwerkingscapaciteit van 10.000 ton per dag per schip in de Australische havens. Vergeleken met de conventio nele methoden is dat een grote verbe tering: een lading van 2500 ton wordt nu gelost in krap zes uur. terwijl het vroeger niet ongewoon was dat een schip voor een dergelijke operatie soms wel twaalf dagen aan de kade lag. De rederij Seabridge werkt nauw sa men met een viertal grote Europese rederijen om zc effie'ënt mogelijk profijt te trekken uit de container- voorzieningen. De maatschappijen die door Seabridge worden vertegenwoor digd. zijn Koninklijke Nedllovd (Ne derland). Hapag Lloyd (Duitsland). Lloyd Triestino (Italië) en Message- ries Maritimes (Frankrijk). Het aan deel van Europa in de Australische wereldhandel bedraagt op het ogen blik omstreeks 10 procent maar mede door de verbeterde faciliteiten zal dit in de komende jaren sterk toenemen. BOUW Maar niet alleen het scheepvaartver keer vertoont in Australië een op gaande lijn, ook de bouw van grote schepen komt op het ogenblik goed op gang. Zo gaan Australian National Lines en de Broken Hill Proprietary Co binnenkort vier bulkcarriers (schepen voor het transport van los gestorte lading) bouwen, die per stuk meer dan 100.000 ton zullen meten. Deze schepen zullen dienen als ver vangers voor vier gecharterde buiten landse bulkcarriers, die voorlopig een belangrijk deel van het transport tus sen de grote havens aan de kust voor hun rekening moeten nemen. Het Au stralische ministerie van Vervoer en AMSTERDAM De Mariënburg- werknemersbond (MWB) wil dat de Rubber Cultuur Maatschappij Amster dam (RCMA) vertrekt uit de Suri naamse suikerplantage Mariënburg. 'De overgave en overneming dient voor 1974 te hebben plaatsgevonden', aldus een brief van de MWB aan de directie van de RCMA. Aanleiding tot deze eis is het feit, dat RCMA zich onder meer niet houdt aan de met de Nederlandse overheid gesloten overeenkomst ter sanering en voortzetting van het door wanbeheer in moeilijkheden gekomen bedrijf, al dus de heer Defares. Hij is vertegen woordiger van de RCMA-werknemers- bond in Amsterdam. De bond eist, dat de vorderingen van de arbeiders op het bedrijf ten bate van het pensioenfonds niet aan der den mogen worden overgedragen zon der toestemming van de bond. De RCMA is al 160.000 gulden achter en de totale ongedekte pensioenverplich tingen van de RCMA-dochter De Surinaamse Cultuurmaatschappij is volgens de MWB, meer dan drie en een half miljoen gulden. Bepaald is, dat maandelijks 40 duizend gulden zou worden terugge stort. De bond is er cerontwaardigd over. dat de moedermaatschappij (RCMA) niet garant wil staan voor de schulden aan de werknemers en de Surinaamse ..verheid, wei aan de Al gemene Bank Nederland 'De directie moet volledig aa.i /ijn verplichtingen voldoen', ildus de MWB. luchtvaart heeft sterke aandrang op ANL en BPH uitgeoefend om voor één ontwerp te kiezen, zodat alle schepen op dezelfde Australische werf kunnen worden gebouwd. Nog een indicatie voor de vergrote scheepsbouwaktiviteit toont de order portefeuille van de Westaustralische scheepswerf Dillingham Shipyards in Fremantle, tot voor kort een bedrijf dat vcomamelijk vissersschepen afle verde. Deze firma heeft onlangs de opdracht tot het bouwen van een gro te slijkopzuiger voor de baggermaat- schappij Dredeco (Sydney) verworven. De waarde van dit contract beloopt meer dan 8 miljoen gulden. De bagger- zuiger, die is ontworpen door IHC Holland (Australia), is tot nu toe het grootste scheepsbnuwprojekt dat ooit aan een Westaustralische werf is toe gevallen. Dit rekord zal echter slechts korte tijd in handen van Dillingham blijven, want de construktipfirma Transfield (Western Australia) begint binnenkort aan de bouw van het reus achtig half-drijvend booreiland 'Ocean Endeavour' in opdracht van de Ocean Drilling and Exploration. De prijs van dit eiland, dat vermoedelijk zal wrrden ingezet op het noordwestelijk continentale plat van Australië, zal omstreeks 80 miljoen bedragen. Transfield is op het ogpnblik bpzig met de construktie van droogdokfaci- liteiten voor het eiland, dat 92 bij 92 meter groot zal worden. Dit droogdok zal in de toekomst het verkrijgen van soortgelijke opdrachten vergemak kelijken. zo verwacht men. Televizier interviewt vanavond Constantijn HILVERSUM Televizier Magzine brengt vanavond een reportage over de verkiezingen in Griekenlan d.Over de uitslag daarvan zal de actualitei tenrubriek in Rome een gesprek heb ben met ex-koning Constantijn. GOES Eind vorige week is in Goes het Comité Samenwerking Ooster- schelde (SOS) opgericht. Daarin heb ben enkele verenigingen uit het be drijfsleven en uit dc milieu- en recre atiesfeer zitting. Het comité zal voor lopig een half jaar opereren. Nog niet alle deelnemende verenigin gen hebben toestemming gekregen van hun achterban in het comité zit ting te nemen. De provinciale en lan delijke verenigingen die al wel Vege- zegd hebben mee te doen zijn de stu diegroep Oosterschelde, dc actiegroep Oosterschelde Open. de Zeeuwse Vere niging van Visserij-belangen Zevibel. de Vereniging van Oesterkwekers- en -exporteurs, de Vereniging Milieu hygiëne Zeeland en de Nederlandse Onderwatersportbond. Het comité belegt op 1 september in de Grote Kerk van Middelburg een openbare bijeenkomst. Verder zal het comité een uitvoerige Oosterschelde- nota opstellen, die half november klaar moet zijn. Binnenkort verwacht het comité een reactie te geven op de nota van minis ter Westerterp van verkeer en water staat over de Oosterschelde. Volgens de SOS is de ministeriële nota zeer tendentieus. BAARN Het vrijwillig filiaalbe drijf A en O marktaandeel in de levensmiddelensector tussen de 5 en 6 procent verwacht in 1973 een de- tailhandelomzet van meer dan 500 miljoen. Deze was over 1972 ca 457 miljoen, 16 procent meer dan in het voorafgaande jaar. De A en O-organi satie verwacht dat het marktaandeel in 1973 verder zal toenemen, zo ver meldt het jaarverslag 1972. Het aantal verkooppunten daalde in 1972 van 940 tot 871, maar de totale verkoopoppervlakte nam toe met 16 procent tot 77.000 m2. A en O-Neder land beschikt nu over vijf zelfbedie ningswarenhuizen (in Beverwijk, Em- men, Katwijk, Wassenaar en Utrecht). De groep voorziet een uitbreiding tot tien van deze warenhuizen. Van een verslaggever AMSTERDAM Op het Amsterdam se Frederiksplein is een herover op zijn beurt door het slachtoffer be roofd. Een 23-jarige Duitse student die vrijdagavond door drie mannen werd overvallen, slaagde erin tijdens een fikse vechtpartij de legitimatiepa pieren van een van zijn overvallers in handen te krijgen. Deze, de 25-jarige Portugees D. S. F., kon kort n^i de overval worden gearresteerd. De stu dent was wel zijn geld kwijt, dat door de andere mannen was meegenomen. DEN HELDER Met slechts 23 uit vallers is zaterdagmiddag de strand- zesdaagse-karavaan onder grote be langstelling in Den Helder gearri veerd. Deze veertiende strandzesdaagse be- j gon maandagmorgen met 705 deelne mers in Hoek van Holland. Ondanks de minder gunstige weersomstandig heden was het aantal uitvallers klei ner dan vorig jaar. Bij aankomst in Den Helder klaagden veel deelnemers over vuile stranden, met name tussen Egmond en Callantsoog. MARY PERKINS V/AAEAM ZOO Horizontaal en vertikaal: 1-1 versier sel, 2-2 groot wijnglas, 3-3 telwocrd, 4- 4 water in Noord-Brabant, 5-5 onbep. voornaamwoord, 6-6 voorvoegsel, 7-7 verdrag, 8-12 familielid. 9-11 zwarte kleverige stof, 10-10 koemestvocht. 11- 9 uitgestotene. 12-8 nachtlamp (Ind.). Invulpuzzel 1 2 3 4 5 7 2 Lj 3 4 5 H ,0 6 ,2 Oplossing van vrijdag: Hor. 1. golok, 5. net. 8. aver, 9. rede, 10. leg, 11. ka bel, 12. nevel, 13. Ie, 16. Em. 18. pe del, 20. nader, 22. bal, 24. eren, 25. mede, 26. tel, 27. palet. Vert.: 1. gal, 2. oven, 3. leges. 4. o.r. 5. neb. 6. edel, 7. teler, 9. ral, 11. ke ver. 14. genet. 15. rebel. 17. mare, 18. pen, 19. lade. 21. del. 23. Let, 25. ma. DEN HAAG Nederland neemt op de lijst van aardgasproducerende lan den de vierde plaats in. De grootste produktielanden zijn: de Verenigde Staten (645 miljard m3), de Sowjet- Unie (229), Canada (79). Nederland (27). Mexico (20). Iran (18), en West- Duitsland (17). Dit vermeldt een overzicht van Exxon corporation (het vroegere Esso). Nederland beschikt over ruim 4,6 pro cent van de wereldaardgasreserve. De ze was 53.000 miljard m3. De aange toonde reserve bedraagt voor Neder land 2.490 miljard m3. De produktie van aardags in Neder land is in twee jaar tijd bijna verdub beld: ze steeg van 31.4 miljard m3 in 1970 tot 60.0 miliard in 1972. BREDA De Coöperatieve vereni ging Suikerunie gaat het hoofdkan toor, dat nu in Rotterdam is gevestigd begin 1976 verplaatsen naar Breda. In het nieuwe kantoor, waarvoor de Sui kerunie 1.9 hectare grond heeft aange kocht, zullen aanvankelijk 130 mensen werken. De meesten zullen vanuit Rotterdam mee overgaan naar Breda, omdat zij al in Breda of randgemeen ten wonen. Binnen enkele jaren na de opening van het nieuwe kantoor wil de directie het personeelsbestand uit breiden tot 180. 126. 'Boeli', gromde de goede Ber- tus B. Bravenboer, toen de tele foonschel plotseling nadrukkelijk be gon te ratelen. 'De hele nacht is het rustig en net nou mijn dienst afloopt, begint dat gebel. Wat zal ik doen? Zal ik de boodschap aannemen of zal ik de onderhavige persoon rustig laten bellen en in mezelf denken: Ber- tusjongen dit gesprek gaat jou niet meer aan, want het valt buiten je diensttijd. Zoiets in de stijl van: pardon, damehet is mijn wijk nietHet bleek dus wel een groot probleem te rijn voor Bertus B. Bravenboer, die enkele ogenblikken ernstig overwoog wat hem in deze te 53 'Mijn lijfwacht.' verklaarde Barring ton met eer ietwat gegeneerde glim lach. 'Bemba stond erop. Ze blijven vannacht hier er gaan morgen weg.' Terwijl hij en Joan naar huis liepen, zei hij: 'Het spijt me dat ik zo lang ben weggeweest 'Geeft niet. We hebben het weten te rooien.' 'Gelukkig maar. Ik zag je al amputa ties verrichten terwijl Toffee uit een boek voorlas hoe het moest. Er was jammer genoeg geen mogelijkheid om eerder terug te komen.' In de woonkamer liet hij zich in een fauteuil onderuit zakken. 'Hè. hè. het is lekker om weer op iets zachts te zitten.' Zijl- gezicht was vuurrood ver brand en hij was afgevallen, maar er straalde tevredenheid van hem uit de spontane, iongensachtige tevreden heid die ze altijd aandoenlijk had ge vonden. 'Hoe is het gegaan?' vroeg ze. 'Geweldig. Werkelijk geweldig.' Zijn ogen stonden dromerig toen hij er aan terugdachi. 'Het was een zware, lange tocht. Verder dan ik had ge dacht. We zijn op muildieren de ber gen over getrokken. Het is een prach tig gebied, heel woest. De mensen zijn er veel primitiever dan hier. Ze zijn erg groot en statig. Als wij voor bijtrokken. gingec ze aan de kant van het pad staan en staken hun rechter hand op. a's een soort groet. Ze bui gen nooit, de Liiaho's, maar ze erken nen Bemba als hur. hoofdmanHij zei vertederd: 'Hi1 is een schitterende taaie oude boef. IV geloof dat hij het ook leuk vind. tn zijn hart is hij geen hoveling We reden de hele dag door én aan het einde grijnsde hij met /iin hele grote kop. De knanen die mpt ons mee-ringpn waren alle maal fa -.Uk van hem. via deze of ge ne van zijn vrouwen hij heeft er tientallen. Een fraai stelletje.' 'Hoe staat het met het ziekenhuis?' 'We hebben eer mogelijke plek ge vonden. Mortimer was erbij en heeft een ruwe inspectie verricht. Het is op een heel flauwe helling van een van de heuvels aan de voet van het ge bergte Erachter rijst een enorme rotswand op. Het is onbeschrijfelijk mooi en erg beschut. Geen overstro mingen of droge beddingen. Er wo nen aardig wat mensen in de buurt en er is binnen ren straal van hon derdvijftig kilometer geen ander zie kenhuis te vinden.' Hij keek afkerig het raam uit. 'Heel anders dan hier. Maar ik moet wel van Manusha zeg gen dat het me geleerd heeft wat ik moet vermijden als ik een geschikte plaats voor een ziekenhuis moet zoe ken.' Zoals bij zoveel van zijn ideeën klonk het volgens zijn beschrijving vol maakt. Maar de gedachte aan het op bouwen van een nieuw ziekenhuis in een afgelegen gedeelte van het land bedrukte haar. Bovendien kon ze het tegenwoordig niet opbrengen volko men op zijn oerdeel te vertrouwen. Ze was die vlagen van enthousiasme van hem gaan wantrouwen. Ze schraapte haar moed bijeen en dwong zich tegen hem in te gaan. 'Ben je volkomen zeker van dit alles?' Voor dat hij antwooro kon geven, voegde zc eraan toe: 'Per slot van rekening is het maar een jaar of twee geleden dat je net /o over Manusha sprak.' Zoals ze verwach- had. was hij veront waardigd over d».ze kritiek op zijn vermogen tn* oordelen. 'Nou dat is belachelijk. Het lijkt allerminst op Manusha. IV heb je toch gezegd dat...' Klaarblijkelijk beschouwde hij het als hoogst onsportief zijn vroegere misrekening op tf rakelen die hii nu juist eindelijk uit zijn gedachten had weten te wissen. 'Ik wist destlids niets van het lar.d ai. Ze hebben me voor de gek gehouden. Natuurlijk ge loofde ik Ferguson en de bisschop 'En ditmaal geloof je Mortimer en die figuur Bemba. Ben je er zeker van dat die zoveel betrouwbaarder zijn?' 'Wat voor reden zouden die hebben om me te beduvelen?' 'Dat weet ik niet. Ik ken geen van beiden.' Ze deed een beroep op hem. 'Je ziet t.ich wel in dat ik niet op grond van wat jij verteld hebt, kan zeggen dat !k het een reuze-idee vind. Het is een enorme stap die je voor stelt. Je verbreekt al je verbindingen als je je lot In handen van een lokale Afrikaanse politicus legt. Wat je ook van de bisschop mag vinden, hij ver tegenwoordigt tenminste het soort mensen dat we kennen, dat we begrij pen en waarmee we gewend zijn te maken te hebben Hij viel haar vlug in de rede. 'Soms moet ik om je lachen. Je beweert al tijd dat de Europeanen hier de Afri kanen bevoogden. Jouw standpunt is dat ze precies ge'ijk zijn aan ons en als gelijken behandeld moeten wor den. Maar als ik voorstel dat nu juist te doen, redeneer je alsof ze wilden zijn en ik hen niet moet vertrouwen.' 'Je hebt zelf gezegd dat Bemba een boef was.' Het twistgesprek zwiepte over en weer. Zoals bij elk gekrakeel tussen echtgen >ten werden punten gescoord en inconsequenties aan de kaak ge steld. Vroegere standpunten en ml> lukkingnn werden erbij gesleept en als bewijsmateriaal gebruikt. Maar ui teindelijk zou de onenigheid zoals alle onenigheden beslecht worden op grond vin machtsverhoudingen: wie had de grootste vastbeslotenheid, wie had de grootste behoefte aan liefde? Ten slotte k in zij het nooit winnen. Het mesic wat zij eraan kon overhou den was een compromis. (wordt vervolgd FERDINAND Cm ns2S Radio vandaag HILVERSUM I VARA: 7 00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnas tiek. 7 20 (S) Spitsuur Amsterdam. 7.25-7.30 Van de voorpagina» VPRO. 7.54 Deze dag. VARA: 8 00 Nieuws. 8.11 Dingen van de dae 8 23 <S) Spitsuur Amsterdam, vervolg. 9 35 Waterstanden. 9 40 iSGeef me de vijf: ver zoekplaten. 10.30 (S) Muziek voor luiste raars <11.00-11 02 Nieuws). NOS: 12.00 Den Haag deze week VPRO; 12 15 VPRO-Maan- dag: Rechtstreeks progr. reportages en mu ziek. <13.00 Nieuws: 13.11 aktuallteiten) 14.45 Si Lichte muziek. 15.10 <S) Viool en piano. 15.35 SBiels en co strip. 16 00 Nieuws. 16.03 Radiojournaal. 16 05 Poplepel: kinder platen. 16.30 Mlkadoo: kindershow 17 40 <S) Lichte gramm muziek 17.55 Mededelin gen. 18.00 Nieuws. 18 11 Radiojournaal. 18 21 <S) Jass Spectrum. NOS: 19 00 <S) Harmonie en Fanfare In Ned. en Europa. 19 30 <S) Hobbyscoop. 20.00 Komt u maar: act. progr 21 45 Uitgebreide reportage. 22.25 Bond zon der Naam. NOS: 22 30 Nieuws AVRO 22 40 Radiojournaal. NOS: 22.50 <S) NOS-Jazz - Jass In aktle. 23 20 David Frost in Tel Aviv, klankbeeld 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM II NCRV 7.00 Nieuws. 7 02 Het levende woord. 7 08 <S) Preludium. 7.30 Nieuws. 7.41 S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: progr o- verzicht. 8.00 Te Deum laudamus: gewijde muziek. 8.24 Evang. commentaar. 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek. 8.45 Zip: progr. voor kinderen. 9.30 <S> Hier en nu. 9.32 Plein Publiek, met om 10.30 Nieuws. 11.15 Zilverpraat met om 11 30 <S) Hier en nu. 11.55 Mededelingen. 12 00 Strictly Country Style 12,21 Voor boer en tuinder. 12 26 Me dedelingen land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 S) Hier en nu. 12 50 Op de mlnl-tocr met Ben •Smit. 13.00 SDer Rosenkavaller, opera. 14.00' <S> Lichte muziek. 14.30 <S) Hier en nu 14.32 <S) Viool en plano 15 00 Herv. mlddagdienst. 15.30 Nieuws. 15.33 <S) Studio 6: middagmagazine met om 16.30 <S) Hier en nu 16 50 Pleisterplaats toerisme en recreatie 17.20 Overheidsvoorlichting. 17.30 Nieuws. 17.32 <S) Hier en nu. 18.00 <S) NCRV Combo Corner. 18.30 Nieuws. 18.41 Toelichting bij het nieuws. 1848 (S) Bandstand. 19 00 <S) Filter: jongo- renprogr. 19 30 iS) Literama: kroniek. 20.00 Nieuws 20.05 Avondoverdenking 20.15 11 Barblere di Sivlglla. opera. 22 45 Voor dracht. 23 00 Bespreking van religieuze boe ken. 28.15 SKlass. kamermuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM III KRO: 7 00 Nieuws. 7.02 iS en Mono) KRO- op-Drie: dlscjockeyshow. (8.00. 9 00. 10.00 en 1100 Nieuws) 12 00 Nieuws. 12.03 (S) Van twaalf tot twee: KRO's pauzeprogr. met om 13.00 Nieuws en om 13.03 Raden maai TROS: 14.00 Nieuws. 14 03 Van twee tot drii^ op III. 15.00 Nieuws. 15.03 De Hugo van OelflJ, deren Show. <16.00 en 17.00 Nieuws) NOS]* 17.57 IBM-schaaktoernool. 18.00 Nieuws 18.02 Joost mag niet etenL AVRO: 19.00 Nieuws. 1902 (Si Nederland-nonl stop 20.00 Nieuws. 20.02 Radiojournaal. 20 ok Take the 8-train. 21.00 Nieuws. 21.02 De nep gen-uur-show. 22.00 Nieuws. 22.02 <S> Superl clean Dreammachine. 22.55 Mededelingen!* 23 00 Nieuws 23.02 (S) Vanavond laat. 24.0( Nieuws. 0 02 Radiojournaal. 0.05 Droom-l tien. 0.55-1.00 Nieuws. BELGIE 324 ni NED. 12.00 Nieuws. 12 05 Landbouwkroniek. 12.1 Muzlekprogr. 12.50 Buit. persoverzicht. 13 OP Nieuws, daarna muziek. 14 00 Nieuws. 14 Ol Roek-opera. 15.00 Nieuws. 15.03 MuziekprogrH <16.00-16.10 Nieuws en beursberichten). 17 0' Nieuws en mededelingen. 17.10 Big Band-n ziek. 17.55 Weegschaal. 18 00 Nieuws. 18.05 Voor de soldaten. 18 Sfti Paardesport. 18.55 Taalwenken. 18 57 Graml mofoonmuziek. 19.00 Nieuws en actuallteiionje 19.30 Muzlekprogr. <19.40 Keurig Engels] 20.00 Gevar. progr. 20.30 Literair progrl 2100 Splinternieuw; 21.05 Vakantieprogr)h 22.00 Nieuws en loterijuitslagen. 22.15 Gevar^ progr. 23.00 Nieuws. 23.05 Lichte muzieki 23 40-23.45 Nieuws. TV vandaag NEDERLAND I AVRO 14.00 Gevar. vakantie programma NOS 18.45 Kirl de Clown 18.55 Journaal KRO 19.05 KRO-Cineac 19.05 Lippy de Leeuw 19.10 Charlie als behanger 19.30 De lieverdjes: Eve huurt een villa NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Twee films over Brazilië: 1. Het Vlot; 2. Zeca 21.10 Marijke (2) NOS 22.30 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal AVRO 19.05 De avonturen van Toomai en de olifant 19.30 En dan is Moe d'r nog NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Peyton Place 21.10 WU'v.d.drie 21.40 Televizier Magazine NOS 22.30 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Actualiteiten. 10 45 Filmportret Joan Miro. li 40 Dansmuziek 12.15 Act. magazine. 12.40 Persoverzicht. 12.50-13.20 Reportages buit. correspondenten. 16.15 Journaal 16 20 Gehelmnlsse des Moe- res tv-serle. 17.05 Kinderprogramma. 17 25 Kinderprogramma. 17.40 Idem. 17.55-18.00 Journaal. (Regionaal progr. NDR: 18 00 Julia, tv-se rle 18.30 Actualiteiten. 18.45 Zandmannetje 18.55 Sportjournaal. 19.28 Lcrchenpark. 1959 Programmaoverzicht. WDR: 9.30-10.00 Sesam- strasse 2518 00 Reg nieuws. 18.10 Pro gr.overzicht, aansluitend: Eddies Vater. 18.40 Actualiteiten. 19.15 Filmreportage 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Actualiteiten 21 00 Amusementsprogr. 21.45 Filmreportage 22.30 Journaal. 22.50 Gesprekken. 23.50 Jour naal. DUITSLAND II 17.30 Journaal en weerbericht. 17.35 Muzi kaal amusementsprogr. 18 00 Actualiteiten en muziek. 18 35 Teken film. 19.10 Der Bastien 19.45 Journaal 20.1f-- Amorll speelfilm. 22 45 Journaal. 23.00 Filmreporti ge. 23.30 Journaal. DUITSLAND III WDR 9 30 Sesamstrasse (25). 18.30 Sesamstrasse (26). 19.00 Zandmannetj je. 19.05 Voor Ilal. werknemers. 19.15 Prlsm; van het Westen. 19.45 Regionaal nieuws! 19.55 Commentaar. 20.00 Journaal. 20. ll JeugdConcert. 21 05 Symfonische muziek! 21.23 TV-kntiek 21.45 Actualiteiten. 22.or 22 35 TV-portret Peter Hamm. BELGIE NEDERLANDS 18.55 Fabeltjeskrant. 19.00 Tekenfilm. 19.1 Sport. 19.33 Zoeklicht. 19.38 Mededelingen ei weerbericht. 19.45 Journaal. 20.10 Komodlan* ten Duitse speelfilm. 21.55 Weekendtoerlsm 22 10 Filmreportage. 23.00 Journaal. BELGIE FRANS 18 05 Journaal. 18.10 Kinderprogramma! aansluitend: Kleuterprogramma. 18.30 Docu' mentalr progr. 19.00 Uitzending lekenfilosofif en -moraal 19.30 Sport. 19 45 Weerbericht er Journaal. 20.15 Les atouts de Monsleuri Wens. detectivespel 21.50 Hobbyprogrammj aansluitend Journaal. HILVERSUM De minister van bin nenlandse zaken en van justitie ad in terim, prof. mr. W. F. de Gaay Fort man. heeft zaterdagmiddag in het NOS-radioprogramma 'Praten met de minister zijn afkeuring uitgesproken over het optreden van de Amsterdam se politie jegens enkele gearresteerde Surinamers. Maar do minister voegde er aan toe, dat het 'onmogelijk is gebleken een dader aan te wijzen. Er zijn dingen gebt'ind. die hiiug.st afkcurenswaardig zijn en waarvoor men zich diep heeft po: mol Sar te schamen. Maar het komt in dezejerc wereld helaas voor, dat men de daderj-e]( van een strafbaar feit niet te pakkeniiaa kan krijgen, ik ben ervan overtuigd,^, dat men in Amsterdam het uitersteaee gedaan heeft wat te bereiken viel£en maar het is niet gelukt'. ren De bewindsman zei verder dat de bur-ft^ gemeester van Amsterdam de zaak opCju. bekwame wijze heeft gereorganiseerd~ej en dat wat helaas gebeurd is. 'en watQar ik ten zeerste betreur en afkeur, bin-„ev nen de grenzen van het mogelijk nietfeu meer zal gebeuren'. La We

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4