'Randwegen zijn beslist geen kuisheidsgordels' 'Je slaat op dingetjes, en er komen woordjes' "luren vooroorlogse ,f emeentewoning en och niet verhogen Agenda voor Leiden 'Wat wij doen is gewoon een kwestie van netjes denken' Werkgroep Milieubeheer: het conflict beschrijven 1 familieberichten Afdwingen ACV/KWARTET ZATERD AG 23 JULI 1973 STAD EN REGIO L3 {EDEN Als er gesproken rdt over randwegen, worden aangeduid als zouden ze de ïctie van kuislieidsgordels jgen, die de binnenstad leeg- aden van verkeer. Dat is vol- ekt een illusie. Dat wegemvier- it wordt geen omleidingskring 71 de stad Leiden lieen, maar it aan op een compleet nel- rk rond bet centrum. Het ver- ^ot de toegankelijklieid van de Zodoende leid je bet ver- n Gvfr niet om, maar je brengt het naar het centrum Wa» rostf is loog Wim ter Keurs houdt het et h voor gezegd. Een secretaresse is aar iist een kaart komen brengen, met eik' jrop het wegennet zoals dat volgens £e J5dienst gemeentewerken omstreeks door en rond Leiden zal moeten i ,L%n. Een spinneweb van wegen en 'S'niisingon, waarmee ze op het Zooio de Ih laboratorium aan de Kaiser- or dat wel raad weten, zou je zo zeg- ont Toch baart het wegenweb zorgen, (Üs een aantal Leidse biologen vlin- een en schepnet wat minder frequent De tteert om onder de verzamelnaam r enfkgroep Milieubeheer gezamenlijk in di strijde te trekken tegen 's lands veröste wegenontwerpers, is het ding is galloze malen ontrafeld. Nu het di- r gefe gevaar van andere snode plan- leeri (Duinweg, Leidsebaan, enz.) even geweken, is op het Zoologisch labo- Taiprium (het domein van de werk- Mep) aller aandacht gericht op de wikkelingen rond de voorgenomen t veileg van rijksweg 11 en of provinci- h weg 6 (respectievelijk zuidelijk en ëdj^rdelijk van het traject Leiden Al- Nu ivil het geval dat het gemeentebe stuur van Alphen ook bij rijk en pro vincie op de knieën ligt om de aanleg van een icegenquadrant af te smeken. Men vreest uiteraard een grote be- dreiding voor de ongekende groei, die deze gemeente moet doormaken. Met die opgelegde groei bent u het niet eens. Ter Keurs; 'Inderdaad, een dergelijk gebruik van de vrije ruimte is ontoe laatbaar'. Van der Molen; 'Mijnheer Gallas be roept zich op het feit, dat Alphen een groei moet doormaken. En daar heeft hij eigenlijk maar heel beperkt gelijk in. Als je tien jaar bezig bent met een bepaalde groeifilosofie, dan wordt het eens tijd dat je je gaat afvragen of je daarmee wel op de goede weg bent. Vooral als je de consequenties ziet van het landschap'. Van Lenteren; 'Binnenkort worden de nieuwbouwwijken, waarin de mensen komen te wonen, even onaantrekke lijk als waar ze vadaan komen. Dat krijgt je. Als je met dit soort proces sen bezig bent, krijg je er steeds min der vat op'. gei Aanleg van deze wegen zou - sa- met de bestaande rijkswegen 4 44 - het door wethouder Kret zo '"renste wegenvierkant rond Leiden Spieteren. 'een' Erkenbaar l.j'lRKENBAARMaar de Werkgroep jeubeheer wil niets van de wegen ',en. Zij ziet de noodzaak ervan niet en vreest bovendien een rampzali- j aanslag op polder- en recreatiege- p hen. Die vrees heeft geresulteerd lijhet schrijven van een nota, gea- jsseerd aan de minister van Ver- |r en Waterstaat, Gedeputeerde Sta- rl van Zuid Holland en een aantal lere overheidsinstanties. In die no- i "worden beide wegen resoluut van n V6hand gewezen. En zo gebeurt het, de. de werkgroep andermaal loodrecht telleenover de opvattingen van het tqdse en ook Alphense gemeentebe- He.ur komt te staan. Zowel wethouder r enet als Alphens burgemeester Gallas lijden de wegen het liefst nog mor- ef, <h zien aangelegd. Van der Molen, Ter Keurs, Van Lenteren (v.l.n.rj: 'Je slaat elke discussie dood door iemand een bepaald standpunt te verwijten'. jebo. Irecht? Ter Keurs en zijn vak- 'dt- oeders drs. Johanniek van der Mo- en drs. Joop van Lenteren (een rndeel van de werkgroep) willen er aag nog wat over zeggen. r Keurs; 'Ik weet niet of dat nog 1 zo is. Het is de vraag of de ge- enteraad van Alphen het unaniem it met ons eens is. In Leiden is dat k air zeker niet het geval. Er zijn er larkeds meer, die prijs stellen op ons Ideel. Dat komt misschien ook wel door Willem Schrama omdat het ons niets uitmaakt of we nou met een links of rechts stadsbe stuur hebben te maken. Het is karak teristiek voor onze werkwijze dat we elke politieke partij zonder aanziens des persoons benaderen. Wij maken ons met een bepaalde visie publieke lijk herkenbaar en daarna kan ieder een met ons praten. Nu ook met deze nota. De argumentatie waarmee men komt om die wegen aan te leggen, is volstrekt onvoldoende en voor een ge deelte zelfs onacceptabel. Je kan di rect al zeggen dat de verwachte effec ten niet bereikt zullen worden en dat ze zelfs zeer schadelijk zullen zijn. Er is over ons wel gesuggereerd dat we onze commentaren vanachter het bu reau in elkaar draaien, maar dat is natuurlijk onzin. We gaan als biolo gen wel degelijk het gebied in. Nee, in dat verband is het interessant te horen wat een hoofdingenieur van Provinciale Waterstaat eens tegen mij zei; 'Als die weg gaat uitleggen, die je op papier getraceerd hebt, man, wat je dan allemaal niet tegenkomt'. Automatisme Van der Molen; 'Wat wij willen, is op basis van argumenten de zaak met de overheid nog eens doornemen. Met zo'n nota probeer je greep te krijgen op de besluitvorming. Zaken, die open zijn gelaten, probeer je er weer in te krijgen'. Ter Keurs: 'Zo stellen wij aan het slot van onze nota 17 vragen, die elke overheidsinstantie zich had kunnen stellen. Dat is niet gebeurd. En daar heb je het euvel. De wegenbouw is in zijn opbouw een automatisme, dat in principe geisoleerd is van andere functies in de samenleving. Dat uit zich in dc financiering van de wegen. Dat gebeurt in feite volgens een tevo ren vastgestelde rekensom. Wordt het autopark groter, dan wordt het be drag dat erin wordt gestoken ook gro ter. Hoe meer auto's er komen, hoe meer geld er beschikbaar komt. Er is nog steeds sprake van een financie ringsautomatisme. Typerend is in dit verband wel de uitspraak van G.S. vo rig jaar, dat zij het een zorgwekkende ontwikkeling vonden dat de groei van het autopark in Zuid Holland relatief achterbleef. Tuurlijk, dan krijgen ze minder geld ter beschikking'. Natte vinger Maar u kunt zich toch voorstellen dat een gemeente als Leiden blij is met zo'n wegenquadrant. Je zit toch een maal met die massa blik, die uit de stad geweerd moet worden? Ter Keurs; 'Als je ze echt als randwe gen zou aanleggen, maar (wijst op eerdergenoemde wegenkaart 1985) dan geen aansluitingen op verbindingen door Leiden heen'. Van der Molen; 'Wij stellen ons tegen dat wegenvierkant hetzelfde op als te gen de beide wegen in hun totaliteit. Er zijn vragen niet voldoende beant woord. Wat voor bestemming heeft het verkeer erop? Wat voor functie krijgen die wegen? Op dit moment is het nog een natte vinger idee, mis schien wel goed bedoeld, dat die bin nenstad wordt ontlast. Maar dat is niet op basis van een onderzoek aan getoond. Wij menen dat het effect juist andersom is; de stad wordt nog erger belast'. Ter Keurs: 'Als jc een dorpsweg hebt. waarover verkeer loopt dat er niets te maken heeft en dat er kippen of kleine kinderen aanrijdt, dan is er een randweg nodig. Natuurlijk. Maar hier in Leiden is dat niet zo. Het is agglomeratieverkeer. Dat moet hier zijn, dat leid je niet om'. Eenzijdig U trekt het verwachte effect van Al phen groei- het opvangen van de Haag se en Leidse 'overflow'- in twijfel Ter Keurs; 'De vraag is; moet Alphen dat doen? Het uitgangspunt is altijd geweest dat het Groene Hart moest worden opengehouden. Waarom dan Alphen handhaven als kern van ver stedelijking? Bovendien voltrekt die groei zich op een volstrekt op de auto gerichte bouwwijze. En dat moet dan zo nodig gehonoreerd worden met au tosnelwegen. Dat alles berust op heel oude ideeën. Van het leeglopen van Den Haag wordt een soort beleidsuit gangspunt gemaakt. Dan moet je zo'n landschap maar volbouwen en met au tobanen doorsnijden'. U wordt nog ivel eens beticht van eenzijdigheid. U zou niet voldoende de ogen openhouden voor de bestaan de situatie en hoe die op te lessen. De manier waarop de tegenpartij de zaken aanpakt betiteld u weer als symptoomoplossingen, die in feite niet effectief zijn, maar slechts lap middelen. Ter Keurs; 'En ook eenzijdig. Per de finitie eenzijdig, omdat die oplossin gen gebaseerd zijn op een verwachte groei, en wel op zo'n manier, dat an dere functies in de samenleving daar door gefrustreerd worden. Het is ret als het verschijnel 'plagen- in de we reld der biologie. Er ontwikkelt zich een soort ten koste van een hele leef gemeenschap'. Van der Molen; 'Die eenzijdigheid is in feite een open deur. Je neemt een standpunt in, je staat aan een bepaal de zijde. Dat doet burgemeester Gal las ook. Nou, dan moet je juist met elkaar praten'. Van Lenteren; 'Je slaat natuurlijk el ke discussie dood door iemand een be paald standpunt te verwijten. In de zelfde theorie is mijnheer Gallas ook eenzijdig'. Conflicten U beseft natuurlijk wel dat uw argu mentatie slechts een deel van het ge heel vormt. We zitten nu eenmaal met die vervoersstroom, die is zo een, twee, drie niet weg te denken. Die ge dachte moet voor u wel heel moeilijk zijn. Ter Keurs; 'Kijk es, dat autopark groeit. En die groei willen wij niet mijden. Dat zou een theorie zijn. Maar de groei van dat autoverkeer wordt door de overheden gehonoreerd met de aanleg van nieuwe wegen en de stimulering ervan. En daarmee zijn wij in strijd'. Van der Molen; 'Om alle behoeften in een samenleving te realiseren, moet je verschillende, tegenstrijdige maat regelen nemen. Daarbij doemen na- turrlijk conflicten op. Nou, en wij beschrijven die conflicten. Daar moet men niet bang voor zijn. Wij zijn niet in strijd met automobilisten, maar op deze manier van beleidsvoering snij je jezelf in de vingers, als je zo door gaat'. U gelooft in het alternatief dat open baar vervoer heet. Verdubbeling van spoorlijnen, meer buslijnen, meer sta tions. Van Lenteren; 'Jawel, maar ook in het streven naar integratie binnen de steden zelf. Wonen, werken, winkelen en recreëren moeten bij elkaar wor den gehouden. Wat zie je nu in Al phen? Veel mensen dachten 'buiten' te gaan wonen, en zijn wéér in een soort getto gerecht gekomen. Je moet de zaak bij elkaar houden. Het openbaar vervoer niet als heilige koe gebrui ken, maar ermee gaan werken. Het moet een aantrekkelijk alternatief zijn, geen verplichting'. Wegenplannetje Nu dachten B. en W. in het straatje van het anti autovolk een nota 'open baar vervoer' te hebben gepresen teerd, en dat was ook alweer niet naar jullie zin. Ter Keurs; 'Omdat het openbaar ver voer daarin louter bedrijfs economich werd benaderd. Enkele sociale func ties waren op een schaamteloze ma nier eruit gelaten. Het openbaar ver voer was niet op bejaarden af te stemmen, ze moesten maar met de taxi. Weet je, die nota was eigenlijk een soort ondoorzichtige soep, maar met dit middel (wijst wederom op het toekomstige wegenspinneweb) erdoor heen wordt het allemaal wat duidelij ker. Het blijkt een verkapt wegen plannetje te zijn. Met de aanleg van de Galgewaterbrug wordt een comple te rijksweg 11 dwars door de stad aan gelegd. Plesmanlaan. Trekvllet, An- dries Schotkade, Sitterlaan, Burggra- venlaan, enzovoort'. Zijn jullie als bioloog niet te nauic betrokken met de keerzijde van de medaille? Van Lenteren; 'Het is een voordeel. Je hebt tijdens je studie geleerd te vergeten dat er maar één weg is om er te komen'. Van der Molen;'Wat wij doen zou ie dereen moeten kunnen doen. Het is een kwestie van netjes denken. In on ze opleiding zijn wij geholpen om over ingewikkelde dingen toch netjes te denken'. K contra staatssecretaris: d: E li een onzer verslaggevers )t 11DEN Ondanks de opdracht van de staatssecretaris van Volks- isvesting en Ruimtelijke Ordening, drs. Marcel van Dam, vindt PAK-fractie in de Leidse gemeenteraad dat de hurén van de voor- urarVlogse gemeentewoningen voorlopig toch niet verhoogd mogen zoals de gemeenteraad in maart 1972 besloot. zich kerngroep Stadsontwikkeling, rkeer, Volkshuisvesting en Openba- p Werken van de PAK-fractie noe- rermde raadsleden Ouwerkerk, Ver- ïm en Waal schrijven dit in een De!6* aan het college van B. en W. In vorig jaar besloot de raad deze Dar RoP trecl Ha; e"?ajrleden; Jacobus Marls Hcnsing, 61, te a'fl*en. De crematie heeft in stilte plaatsge- 3, A rilden. IJmuirletle Maria Engcllna de Koningh, 87. te ,n- mflen. De begrafenis heeft in stilte plaats- huren de huurharmonisatie ten spijt niet te verhogen in afwachting van een advies van de Nationale Woning raad o.m. over de hoogte van de hu ren. Dit advies is nog niet uitge bracht. Het raadsbesluit was voorafge gaan door demonstraties van de actie groepen Haagwegcomité en Noorder kwartier. ag; Zacliarlas Dreef, 69. te Leiden. De er9eiVafcnis heeft ln stilte plaatsgehad, geninonnes Ellas van der Heijden, 86, te gci- 3 Ril- Begrafenis maandag 10.45 uur op de al- Delli6 bcsraafp,aats llh'Jnhof. hotei>- 'eve,Jt AAR ln de morgendienst van waarHGeref. Kerk gaat om 9.30 uur niet j Maaskant uit Leiden voor, wél v! fie avonddienst van 6.30 uur. >zing| imeri ijlstri (ADVERTENTIE) ALLE VERZEKERINGEN PENSIOEN-ADVISEURS. Firma J. GROENEVELD JR. MAKELAARS IN ASSURANTIËN ROTTERDAM SEDERT 1931 D( N.Z -280 859 83 Jank ADVISEREN INZAKE BRANDPREVENTIE Vorige maand ontvingen B. en W. van de staatssecretaris echter een schrijven, dat er op neer kwam, dat de Gemeentelijke Woningstichting de huurverhoging (die bepaald is op ƒ16.90) toch moet toe passen. Daartoe is inmiddels beslo ten. Hetzelfde overkwam de woning bouwvereniging De Eendracht. De PAK raadsleden zeggen over de brief van de eveneens socialistiche staatsse cretaris echter: 'Wij hebben in deze brief niet kunen lezen dat de se cretaris voornemens is de huurhar monisatie (i.e. verhoging) voor deze woningen af te dwingen. De vraag of dit mogelijk is, laten wij in het mid den'. In deze bewuste brief aan B. en W. verwijst de staatssecretaris naar zijn brief aan De Eendracht, waarin o.m. staat: 'Voor wettelijke huurverhogin gen zijn uw bestuur, noch de minister van Volkshuisvesting bevoegd deze achterwege te laten. Het zou er met de rechtszekerheid 'slecht voor staan als een minister de hand zou kunnen lichten met de wet teneinde in een incidenteel geval een groep bur gers te benadelen'. In zijn schrijven aan B. en W. vervolgde de staatssecre taris over de huurverhoging als ge volg van de huurharmonisatie: 'Dit is een wettelijke verplichting, die voor alle gemeenten en woningcorporaties in het gehele land geldt. U kunt be grijpen dat voor de gemeente Leiden geen uitzondering kan gelden. Aange zien mij is gebleken dat u de verho gingen van de huren van de vooroor logse gemeentewoningen tot nu toe achterwege hebt gelaten, moet ik er ernstig op aandringen dat u thans op korte termijn de hiertoe vereiste stap pen onderneemt'. Blijft de vraag: wat is afdwingen? Triest weer? Geen probleem! 450 kinderen hebben pret voor 900 Er mag en kan heel veel in het jeugddorp Van een onzer verslagevers LEIDEN Veel, heel veel regen gistermiddag in het jeugddorp Zuid-West. Veel kinderen ook, zo'n 450 in totaal. Nooit zo'n geslaagde combinatie, regen en kinderen, maar toch zat de stemming er goed in. Toen de regen in een soort hoosbui overging kwamen de bussen maar wat eerder en ging iedereen wat vroeger naar huis toe. Een wat verwaterd einde van de vier de week in dit jeugddorp, een geza menlijk project van de Leidse Jeugd actie en diverse clubhuizen in Leiden. Ook het woonwagenkamp werkte mee. Er komen nog twee weken, en nu hoopt men maar op wat beter weer, zoals in begin juli. Daarna is het een beetje misgegaan. Desondanks; véél kinderen, voornamelijk uit Zuid West en Voorschoten, maar ook met bussen uit heel Leiden via de speeltuinvere niging. 150 per dag en dus een paar honderd per week; Er zijn er ook die zes weken lang elke dag komen. Voor een gulden kun je er de hele dag in en ben je van 10 tot 4 uur onderdak, inclusief het onontbeerlijke glas limo nade. Maar het is wel zaak om wat stuivers bij je te hebben voor alle grabbelton en loterijsoestanden. Re gelmatig schieten uit de grote groep kinderen bij het hoofdgebouwtje klei ne prijswinnaartjes en winnaresjes op getogen met een cadeautje weg. Mark van 8 jaar heeft een autotje gewon nen, maar is nu het sleuteltje al kwijt. Nou ja, daar zal de onvermoei bare leiding, die ook in de gietregen de sfeer erin houdt, wel raad op we ten. Groot succes Elke week is er een wisselende groep van ongeveer 20 UA ers en clubhuis mensen, die de organisatie in handen hebben. En er is heel wat te doen. Doordeweeks zijn er allerlei huisjes open om te kleuren, te verven, spel letjes te doen, ja zelfs om te typen! Wat kun je daar nu mee doen? vroe gen we. Een dreumes van zes jaar; 'Je slaat op dingetjes, en dan komen er woordjes' Een mooie combinatie van het aangename en het nuttige. Verder allerlei manifestaties als pop penkast, circus, stuif in, zeskamp, sport en een goochelaar. Volgende week vrijdag, op de wekelijkse slotma nifestatie, komt er een groot kinder circus. Op een vrijdag ontwaren we ook weer heel wat; grabbelton, rad van avontuur, zaklopen, een waarzeg ster, een accordeonist, touwtrekken en een spookhuis. Belangstelling genoeg, al zijn er ook een paar die 'alleen maar wat kijken'. Via affiches en acties in clubhuizen is voor de zevende keer nu dit jeugd dorp weer in elkaar gedraaid, en het is weer een 'hardstikke groot succes', zoals een leidster het uitdrukt. 'Door weer en wind komen ze'. En ze zijn zeker van plan te blijven komen, als we zo eens naar de plannen vragen. 'Ze', dat zijn kinderen van 3 tot 13 jaar, waarbij de leeftijdsgroep van 7-8 wel de meerderheid uitmaakt. Maar het kan ook gebeuren, dat als je een meisje vraagt hoe oud ze ii, ze aarze lend twee vingertjes in de lucht steekt. Er mag en kan heel veel in het jeugddorp, en dat zal wel een van de pijlers van het duidelijk merkbare succes zijn. Zaterdag 28 Juli Llsse. gem sportpark. Lisser Boljs- F. C Brugge. Voorschoten, paardenmarkt. DAGELIJKS van 10.00-16.00 uur vakantieaktl- viteiten voor kinderen tot 13 Jaar op hot Jeugddorp Zuid-West aan de Voorschoterweg (naast zwembad De Vliet); kielen, verven, tvpen. poffertjes bakken, hutten bouwen enz., iedere vrijdagmiddag speciale kinder voorstelling. II - 3 augustus door Apotheek Reijst en de Apotheek Voorschoten. Tevens op za terdag tot O uur n.m. Oegstgeester apotheek, Wilhelmlnapark 8. Oegstgeest. DINSDAG 31 JULI Hogewoerd 57, 9 tot 12 uur n.m. socltelt COC. KATWIJK AAN Zee; nieuwe Kerk 8 uur or gelconcert Charles de Wolff. Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur spreekuur soc. raadsvrouw. WOENSDAG 1 AUGUSTUS Katwijk aan Zee: Oude Kerk 8 uur samen zang. Dijkstra 2a Leiden 10 tot 11 uur spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis 4.30 tot 6 uur spreekuur soc. raads- DONDERDAG 2 AUGUSTUS De Lakenhal 8 uur Ver van belangstellenden ln De Lakenhal, voordracht Hendrik Valk. Stadhuis 6 tot 8 uur spreekuur soc. raads vrouw. FILMS TOT 2 AIGUSTUS: Camera: 'Als Adelaars vielen zij aan' Jaar Iedere avond om 20 uur. Klndcrmat. 'SJors en SJImmy en de Rebellen", dag. 14.30 en op zond. 14 en 16.15 uur. Nachtv. vr-za 23.30 'Woodstock' 18 J. Lldo: Last Tango in Paris' 18 J. Dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. Zo extra om 16.45 uur. Studio: Samen uit, samen thuis a.l. Tijden zie Lldo. Voor de kinderen iedere morgen (behalve zondag) om 10.30 'Circus op stel ten'. Luxor: 'De duivel halc Je' a.l. Tijden zie Ll do. Trianon: 'De non van Monza' 18 J. Da.g. 19 en 21 15 uur Klndermat dag. 14.30 uur a.l. 'Pippl Langkous' nieuwste film. Rcx: 'Liefde in Zweedse stijl', 18 J. 14.30, 19 en 21.15 uur en zo extra om 16.30 uur. Nachtv. vr-za 23.30 18 j. 'Vrolijke ontucht In Tirol'. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum v. Oudheden: Caspar Jacobs Christiaan Reuvcns. archeoloog. Tntoonstcl- ling bij de uitgave van bet dagboek van zijn reis door Drente ln 1833. Rijksmuseum van Volkenkunde: In het Prcn- tcnzaaltje 'Japanse Prentkunst uit eigen be zit van 1670-1750'. -Stcd. Museum de Lakenhal: Hendrik Valk (1891-1965). Nagelaten werken v.n. Ned. In- dlë Car en Jan Verheul (Carjan) met kera mische kunst. Galerie van der Vist: Zomertentoonstclllng, wandkleden, schilderijen, keramiek, tekenin gen. Drukkerij De Bink, Rooseveltstraat 3, be kroonde Jaarverslagen en kalenders, 't Hoekje bij de pomp Warmond Bert Slin gerland met monotypes en aquarellen Rijksmuseum voor Volkenkunde Steenstraat 1. 'Thailand, land zonder honger' met films en lichtbeelden tot 31 december 1973, dag. 10-17 uur: zon- en feestd. 13-17 uur. AKCIIITEKTEN-Inroriiiutleccntrum Rijnland: donderdagavond 19.30-21.30 uur zitting In Letds Volkshuls. ApotheltersdIJk 33. Telefoni sche afspraak noodzakelijk. Tel. 01710-26385. op alle werkdagen tussen 2 en 5 uur. Juridisch Adviesbureau (Rechtswinkel). Apothekersdijk 33. Geopend dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 13 uur. Donderda gavond van. 19 tot 21 uur. Dependance In De Zevenspjong, Bernhardkade 35. Geopend Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden i.o., kantoor Haarlemmerstraat 73-b. Leiden, tel. 30360, secretariaat: P. M. Kes. sen-van Teyllngen, Arendshorst 164, Leiden, t. 23276. De openingstijden van het informa tiecentrum peuterspeelzalen, kinderdagver blijven en kinderkantines van do stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden zijn als volgt: dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 's ochtends van 9.30 tot 12 uur; woensdagmiddag van 14 tot 16 uur en don derdagavond van 19 tot 21 uur. Het lnformatleburo ls op genoemde uren te lefonisch bereikbaar onder nummer 30360. Stichting Gezinsverzorging Lelden. Gezins verzorging. hulp aan bejaarden en chro nisch zieken. Spreekuur ma t.m. vrijdag 9 tot 10 uur. Lange Mare 45. tel. 49441. BEZOEKUREN ST. ELI SABETUZI EKEN HUIS LEIDERDORP. Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur. 14-14.45 en van 18.45-19.45 Kraamafdeling: dagelijks van 11.15-12 (al leen v. echtgen.). 15-16. en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. 3e klasse: Volwassenen: dagelijks van 14- 14.45 en van 18.45.19.45 uur. Kraamafdeling: dagelljku van 15-16 en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelljl* van 15-18.30 uur. Endegcest: dinsdag en vrijdag 13.00-14.00 u, 's zondags li.00-12.oo u en 14.00-15.00 u, le klasse: do gehele dag. Annakllniek: dag. 13.30-14.30 u en 18.00-19.00 DIACONESSEN HU IS le klas: dagelijks van 11-12 uur. van 13.15- 14 uur en van 18.45-19.30 uur. le klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45 19.30 uup. 3e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14 19 uur. Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 15.00 16.00 uur en van 18.3020.00 uur: voor de kinderafdelingen elke dag: 15.0016.00 uur en van 18.30—19.00 uur. Bezoekhuren ACAU. ZIEKENHUIS LEIDEN Voor de prematurenafdeling gelden de vol- Eende bezoekuren (alleen voor ouders): aandag t.e.m. vrijdag 18.30-18.45 uur en zaterdag aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN BUN Rijnoord: le en 2e klasse: 10.30-11.00. 14.09i 14.45 en 18.00-19.00 u. 3e klasse 14.00-14.45 en 18.00-19.00 u. Kraamafdeling 16.00-17.00 u alleen voor echtgenoten 19.00-20.00 u. Kin. derafdeling 15.00-15.30 u. - Postbus 18S7 Goes de Vrieseloon 177 Tel. 23.17.36 - 23.89.63

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3