)ntwikkelingslanden geven ]EG geen handelsvoordelen A SHV Wereldenergie- bank opgericht SER optimistisch over wereldhandelsoverleg *lezig bedrijf Denemarken: meer toezicht op multi-nationals V' einer tekort op idelsbalans VS Wall Street goed prijshoudend pV/KWARTKT VRIJDAG 27 JUU 1973 FIN \NUë\ EN ECONOMIE Tl3 KI >r inner ing aan handelspatronen in kolonialistische tijdperk (ADVERTENTIE) ISSEL De eerste minister van Fiji, sir Kamisese K. T. Mara, heeft donderdag in Brussel als en laatste woordvoerder van de ontwikkelingslanden, die met de EEG rond de tafel zitten, een luiit neen laten horen tegen contrapreferenties (handelsvoordelen), door ontwikkelingslanden de EEG te verlenen. Daarmee was de zaak rond. Frankrijk en Italië, de enige EEG-lidstaten die wat voelden voor het binnenhalen van deze tegenprestaties van de ontwikkelingslanden, hebben ;eze landen zelf de kous volledig op de kop gekregen. geconfronteerd met aantal keiharde eisen. Wat hij zei kwam erop neer dat zijn groep van landen in de toe komst geen genoegen zal nemen met een geringer aandeel in de suikerex port naar de EEG dan nu het geval is. Met andere woorden, de Caraibi- sche landen eisen hun aandeel in de 1,4 miljoen ton suiker, die de EEG 'vrijgemaakt heeft' voor import uit de ontwikkelingslanden volledig op. Ramphal wees op de grote afhanke lijkheid in zijn blok van landen van produkten als suiker, bananen en ci trus en hij wees tevens op de grote werkloosheid die er in deze landen bestaat (15 tot 25 pet van de arbeids- bevolking). erste minister van Fiji, die ook namens Tonga en West-Samoa, zelfs zovér, dat hij zei dat iedere van tegenprestatie,onmiddellijk erinnering zou oproepen aan de elspatronen in het imperialisti en kolonialistische tijdperk. ncipes andere woordvoerder de Nigeri- minister van handel, Briggs, een aantal principes op tafel ge- I op basis waarvan de Afrikanen mOjde EEG voor onderhandelingen e willen gaan. Eén van die prin- itï is dat de Afrikanen een herzie- willen van de zogeheten origine- SN Us, dit om de industriële integratie de Afrikaanse landen onderling ergemakkelijken. De Afrikanen, Briggs, willen verder een her- ^Big van het betalingssysteem en ^■ïerziening van de regelingen voor ^haalbewegingen, met het oog op gemeenschappelijke markt, inbegrepen bewerkte en halfbewerkte landbouw- produkten, of die nu deel uitmaken van het systeem van de gemeenschap pelijke landbouwmarkt of niet. Afrika moet, aldus Briggs, voorts ga ranties krijgen voor stabiele prijzen voor zijn voornaamste produkten. zulks om het exportinkomen van de Afrikaanse landen te kunnen opvoe ren. Iedere vorm van een akkoord tus sen de EEG en de Afrikaanse landen mag overigens nooit een hinderpaal vormen voor de Interafrikaanse sa menwerking. nafhankelijkheid van de Afrika- op monetair vlak. rijstand die de ontwikkelingslan- van de EEG gaan krijgen mag gebonden zijn aan bepaalde be- ingen, met andere woorden ook t stuk mag de onafhankelijkheid Afrika niet in het geding komen. naAfrikanen eisen verder een vrije ■"bang voor hun produkten tot de 'bl 'Tl Beslistheid Ook de minister van buitenlandse za ken van Guyana, Ramphal, heeft in Brussel de landen in het Caraibische gebied met beslistheid de idee van de aan de EEG te geven contrapreferen ties afgewezen. Ramphal zei dat de voorstellen van de EEG, die woensdag ter tafel werden gelegd, bij zijn 'blok van landen' overgekomen is als een redelijk aan bod, maar het ging niet zover als we hadden gehoopt, aldus Ramphal. Hij zei er echter vertrouwen in te hebben dat de EEG niet doctrinair zou gaan optreden, maar de problemen open zou willen blijven benaderen. Inmiddels heeft Ramphal de EEG wel Onze landen trachten een diversifica tie in de produktie aan te brengen.- maar daarvoor hebben wij een vrije toegang tot de gemeenschappelijke markt nodig, aldus Ramphal. Hij wees er verder op dat 'zijn 'lan den kapitaal nodig hebben voor ex ploitatie van de bodemschatten zoals olie en bauxiet. Ook technische bij stand is daarvoor nodig. Ontwikkelingshulp van de zijde van de EEG mag bepaald geen vervaging vormen voor het geven van billijke prijzen voor de exportartikelen uit het Caraibische gebied. Ramphal zei dat de Caraibische landen zullen IHINGTON De buitenlandse amep van de Verenigde Staten heeft een tekort van 15,5 miljoen F opgeleverd na correctie voor 40ieizoen vergeleken met een nade- ^ldo van 157,9 miljoen dollar in Het tekort van de afgelopen ld was het kleinste sinds septem- 1971 maar in april van dit jaar |er een overschot van 196,3 mil- dollar. Zowel de invoer als de Ier was in juni groter dan ooit ,-vr ren. De invoer nam in vergelij- 'il met de voorafgaande maand met jrocent toe tot 5.794 miljoen dol de uitvoer met 3,1 procent tot miljoen dollar. In de eerste zes aden van dit jaar ontstond op de p"irikaanse handelsbalans een tekort ice 809,7 miljoen dollar vergeleken een nadelig saldo van 3.334,1 mil- ;nin in die periode van 1972. In het ïde kwartaal van dit jaar was er ..overschot van 22,9 miljoen dollar. J Tujjn limonade/ r«tljtelmij Dongen 4. HAAG Minister Lubbers (e- füsche zaken) is bereid tot mede- ng bij de onderhandelingen over vernam e door Breda-Oranjeboom :d Breweries) van Van Tuijns li- defabrieken en de bottelmaat- pij Dongen te Dongen (95 werk- rs). De minister zegt in ant- op vragen van de KVP-kamer- Hermsen en De Bekker dat par- bij deze onderhandelingen tot enstemming moeten kunnen ko- Hij wil met hen spreken met og op het belang van de werkge- heid. In het antwoord zegt de Isman dat zich bij de onderhan- ;en moeilijkheden voordoen door bos -am ;mse igsverschil van de overdrachts- De commissie vindt regeling van het internationale monetaire verkeer noodzakelijk, maar is toch van me ning dat de GATT-onderhandelingen waarbij het om douanetarieven en andere handelsbelemmeringen gaat op zichzelf moeten worden beoor deeld. De onderhandelingen zouden volgens de commissie moeten leiden tot een verdere belangrijke verlaging van de invoerrechten. Daarnaast dient vooral ook aandacht te worden besteed aan de opheffing van niet tariefsbelemme ringen, omdat de relatieve betekenis hiervan'toeneemt naarmate de invoer rechten verder worden verlaagd. Op heffing van deze belemmeringen zal in vele gevallen slechts kunnen wor den bereikt door harmonisering of uniformering van nationale regelin gen. Dit mag echter niet gaan ten koste van redelijke normen van ge zondheid, veiligheid en milieu. De commissie ISEA acht het gewenst dat er een orgaan komt waarin overleg gepleegd kan worden over deze zaken en dat bij geschillen bindende rege lingen kan geven. Voor sectoren waar het effect van non-tarifaire belemmeringen vergelijk baar is met dat van invoerrechten wil de commissie een nauwe koppeling tussen de onderhandelingen over bei de soorten belemmeringen, voor de non-tarifaire belemmeringen acht zij een 'standstill' van groot belang. Bijzonder Voor agrarische marktordeningspro- dukten zal, gezien de landbouwpoli tiek die de meeste geïndustrialiseerde landen voeren, een bijzondere bena deringswijze nodig zijn, wanneer men ook in de landbouw op ruimere schaal de voordelen van intensivering van de internationale handel wil be reiken. De commissie ISEA pleit daar om voor geregelde gesprekken in het GATT, met coördinatie van handels- en landbouwpolitiek der verdragslui tende partijen als doel. In samen spraak met de ontwikkelingslanden zal hierbij rekening moeten worden gehouden met de behoefte van deze landen aan afzetmogelijkheden tegen redelijke prijzen en aan voorzieningen om tekorten aan elementaire voe dingsmiddelen. Drafth American Philips YORK North American Phi- Kals van p'an de 69 pet-deelneming om te zetten in een volledige er. Hiertoe zal een bod worden iraeht van een aandeel na Phi- aandelen toenemen met 136.555 tnerikaanse Philipsbestuur en pestuur van Pepi Inc. hebben ook overeenstemming bereikt Ihet bod op de nog bij derden lande 34 pet Pepi-aandelen Voor Pepi-aandeel wordt 1,1 na Phi- jandeel geboden. Hierdoor neemt jantal uitstaande NA Philips-aan- I toe met 1.118.000 stuks, aldus jnerikaa'nse Philips tak. -spaarplan de jeugd :CHT De Rabobanken zullen Igang van september een nieuw ilan introduceren dat afgestemd jongeren in dé leeftijd van 11 met 14 jaar. Het plan zal het 5'-spaarplan gaan heten, categorie jongen kan gezien de '1 nog niet aan het spaarplan de 'loot deelnemen. De bank wil se leemte gaan voorzien. De ju- tij iënten wordt een premie in het itzichtgesteld van 5 per ƒ100 ard bedrag. Het spaarplan kent d Paarperiode van vijf jaar en per iJ1*- dient gemiddeld tenminste 50 sief de rente) te worden ge- Maximaal kan per spaariaar vorden ingelegd. De spaargelden geblokkeerd en er kan te al- FG We over worden beschikt. n aanmerking te komen voor de [premie moet echter wel de porio- sJ^?n vijf jaar in acht worden geno- Hiervoor zal echter een uitzon- van toepassing zijn. Jongeren in spaartegoed geheel of gedeel- willen aanwenden voor het vol- van de reissom van een in ttverband door de Stichting voor 1 itieve Reizen georganiseerde iaagse buitenlandse reis, kunnen jdig over hun saldo beschikken, r dat daardoor het recht op de iremie venalt. De uitzondering wordt toegestaan in verband met het educatieve karakter van bedoelde rei zen, dat nauw aansluit bij het karak ter en doel van het 'Grijp-5'-spaar- plan. aldus de Rabobank. De rente op het nieuwe spaarplan is gelijk aan de rente voor dagelijks opvraagbare spaargelden. Thans bedraagt deze ren te vier» pet, zo deelde een woordvoer der van de bank mee. Kappa geeft 7,25 pet. obligatielening uit AMSTERDAM Papier en Karton Holding Kappa te Oude Pekela (Scholten-Caiton en Verpak) gaat een 7.25 pet achtergestelde in certificaten van gewone aandelen converteerbare obligatielening uitgeven groot nom. 10 min tot de koers van 100 pet. De inschrijving vindt plaats op 3 augus tus, terwijl de storting is bepaald op 20 augustus, zo deelt het emissiesyndi caat onder leiding van Bank Mees en Hope mee. Conversie van deze obliga ties in gewone aandelen is met ingang van 1 januari 1976 gedurende de ver dere looptijd van de lening te allen tijde mogelijk. De conversieprijs be draagt 235. De lening is a pari af losbaar in Jen nagenoeg gelijke jaar lijkse termijnen vervallende ieder jaar op 15 augustus voor het eerst op 15 augustus 1979. Vanaf 1 januari 1976 staat het de debitrice te allen tij de vrij de lening geheel of gedeelte lijk vervroegd af te lossen. Vervroeg de gehele of gedeeltelijke aflossing betreft steeds een of meer uitlotings- groepen. Deze vervroegde aflossingen zullen tegen de volgende koersen ge schieden. vanaf 1 januari 1976 h 104 pet, vanaf 1 januari 1978 a 103 pel, vanaf 1 januari 1980 5 102 pet, vanaf 1 januari 1982 a 101 pet en vanaf 1 ja nuari 1984 a 100 pet. Personeelsvernvm'ering bij Hadva - De Vries AMERSFOORT De in november 1972 aangekondigde samenwerking tussen Hadva-De Vries en Gebr. Koe link om na enkele jaren tot volledige integratie van beide bedrijven te ko men. zal versneld worden uitgevoerd. Dit besluit is genomen op grond van de tegenvallende gang van zaken bij Hadva-De Vries (stagnering van df omzet in apparaten voor lokale ver warming) en zal gepaard gaan met een reorganisatie, waardoor het perso neelsbestand met 45 personen tot 135 zal verminderen. De vakorganisaties, het GAB en de ondernemingsraad zijn geïnformeerd. Met de vakorganisaties zal op zeer korte termijn het overleg beginnen over een regeling voor het personeel dat de dienst zal verlaten Uniformfabriek Mol blijft open BREDA Het is vrijwel zeker, dat de failliet verklaarde Uniformenfa- briek Mol te Breda met 65 personeels leden open kan blijven. F.nka heeft een bod uitgebracht op gebouwen en machines en het wachten is nu alleen nog op een handtekening van de cura tor. De door het faillissement met ontslag bedreigde werknemers van Mol hebben zoveel vertrouwen in de goede afloop van de enkele maanden geleden ontstane situatie, dat ze de fa briek sinds enkele dagen al produktie- gereed houden. Bod van 19 op aandelen Mees RIJSWIJK Verenigde NBM-bedrij- ven, Idema en Mees' Bouw materialen hebben overeenstemming bereikt over deelnpming. in paritaire verhouding, van NBM en Idema in Mees. Aan aan deelhouders Mees zal per aandeel van nominaal 1000 een aanbod worden gedaan van ƒ1900 in contanten. De laatste beurskoers bedroeg 1470, ter wijl voor de opschorting van de note ring nog 1530 vergeefs werd gebo den. Voor het personeel zal de samen werking geen nadelen veroorzaken. De. betrokken vakbonden hebben zich met een en ander akkoord verklaard. De publicatie van een officieel bie- dingsbericht kan begin september te gemoet worden gezien. De geïndustrialiseerde landen en met name ook de Verenigde Staten dienen ten opzichte van de ontwikkelingslan den een stelsel van algemene prefe renties te aanvaarden, zo meent de commissie, het punt van het al dan niet verlenen van contrapreferenties mag hierbij geen belemmering vor men. De commissie wil meer verwerkte landbouwprodukten in het algemene preferentiestelsel opgenomen zien, en voor de verwerkte landbouwproduk ten die al in dat stelsel opgenomen zijn wil zij verhoging van de prefe rentiemarge. Voor de niet-agrarische produkten, zo meent zij, dient te wor den gestreefd naar verhoging van de plafonds en versoepeling van de toe passingsvoorschriften. Uitzonderingen op de algemene regel van tariefsverlaging dienen voor som mige produkten mogelijk te blijven, als verlaging een verschuiving van het handelsverkeer ten nadele van de ontwikkelingslanden zou betekenen. Van de niet-tanfaire handelsbelemme ringen, zo meent de commissie, moe ten bij voorrang diegene in beschou wing worden genomen waarvan de ontwikkelingslanden de meeste last ondervinden. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand (tussen haakjes de officiéle slotkoers van gisteren): Akzo 70.40 (70.30). Hoogovens (74.50), Kon. Olie 106.50-107.20 (107.20). Philips 49.60 gb-49.90 gl (49.00 gl), Unilever 126.70 (127.SO), KLM (104.50). NED. FONDSEN IN NEW YORK Kun. Olie noteerde gisteren S 45%-43% (44 44 Philips S 19%-19% <19*4-19%). Unilevci S 5114-52 (51-52) en KLM S 40% <41%). trachten als een groep te blijven on derhandelen. Op 17 oktober zal de EEG op ministe rieel niveau weer met de ontwikke lingslanden gaan onderhandelen over de toekomstige betrekkingen tussen de gemeenschap en deze landen. Dat is het enige besluit dat donderdag in brussel in de conferentie van de EEG met de ontwikkelingslanden is geval len. De plaats waar onderhandeld gaat worden staat nog niet vast, hoewel de EEG de voorkeur geeft (gewoon om praktische redenen) aan Brussel. 'Voor mij bestaat er schaduw van twijfel over het feit dat de zogeheten non-reciprociteit de basis voor deze onderhandelingen zal zijn, zo ver klaarde na afloop van de conferentie de Nederlandse staatssecretaris van buitenlandse zaken, drs. Brinkhorst. Een andere reactie van de Nederland se bewindsman was: 'Ik ben zeer on der de indruk van de eenheid die de ontwikkelingslanden op deze conferen tie getoond hebben. Ik acht het van bijzonder groot gewicht dat geen van de woordvoerders van de ontwikke lingslanden een minderheidsstandpunt naar voren heeft gebracht. Hoewel het woord 'historisch' nogal beladen is vind ik dat toch een goed woord voor deze conferentie. De conferentie kan het begin zijn van een fundamen teel andere benadering door de ont wikkelde landen van de arme landen. Hef betekent de afrekening met de koloniale behandeling door de ontwik kelde landen, van de landen aldus de Nederlandse staatssecretaris, en het maakt een eind aan de moeder-kind behandeling. Inplaats daarvan is er de gelijkwaardigheid gekomen'. SHV Holdings nv gevestigd te Utrecht uitgifte van achterstelling koérs van uitgifte koers van aflossing claims nominaal f 50.000.000,- surplus-obllgaties 1973 per 2004/2013 in stukken van nominaal f 1.000,- aan toonder. De rente bestaat uit basisrente en surplusrente; de basisrente volgt de marktrente voor gewone obligaties, de surplusiente stijgt gedurende de looptijd van 10% tot 40% van de basisrente. De rente zal nimmer minder dan 6% en nimmer meer dan 15% bedragen. Tot en met 31 januari 1974 zal de rente 8,9% op jaarbasis bedragen. De surplus-obligaties zijn achtergesteld bij andere schuldverplichtingen van de debitrice. 107.50% De aflossingskoers is gelijk aan de koers van uitgifte. De inschrijving op de surplus-obligaties zal uitsluitend openstaan voor houders van claims, in de verhouding van f 1.000,- nieuwe obligaties op f 1.000,- oude. Als claimbewijs voor inschrijving is aangewezen rentebewijs no. 2 van de surplus- obligaties 1972. aanvang clalmhandel dinsdag 17 juli 1973 inschrijving Door GATT-conferent ie betere verhoiidingVS-EEG DEN HAAG De GATT-onderhandelingen het 'wereldhandelsoverleg' die op 12 september in Tokio beginnen, zullen bijdragen tot verbetering van de verhouding tussen de EEG en de Verenig de Staten, normalisatie van de positie van Japan en versterking van de economieën der ontwikke lingslanden. Aldus de verwachting van de Commissie voor Internationale Sociaal-Economische Aan gelegenheden van de Sociaal-Economische Raad (commissie ISEA), uitgesproken in een aan de rege ring uitgebracht advies. Op dinsdag 24 juli 1973, van 09.00 tot 15.00 uur, op de voorwaarden van het prospectus d.d. 13 juli 1973, bij de kantoren van ondergetekenden te Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage en Utrecht, voor zover aldaar gevestigd, waar tevens prospectussen en inschrijvingsbiljetten verkrijgbaar zijn. Amsterdam-Rotterdam Bank N.V., Pierson, Heldring Pierson, Algemene Bank Nederland N.V. Bank Mees Hope NV, Amsterdam, 13 juli 1973 LONDEN Zes grote banken willen een internationale bankonder neming stichten die op de hele wereld activiteiten op het gebied van de energiewinning zal financieren. Het hoofdkantoor van de Internatio nal Energy Bank ltd. wordt in Lon den gevestigd. Over de grootte van het aandelenkapitaal ervan is niets meegedeeld. De zes banken zijn (tus sen haakjes het percentage van hun deelneming in het aandelenkapitaal): de Société Financière Europeënne uit Frankrijk (30), de Bank of Scotland (15). Barclay's International Bank of England (15). üe Canadian Imperial Bank of Commerce (15), de Republic National Bank of Dallas (15), en de Franse Banque Worms (10). Het totale kapitaal van deze banken, die meer dan 12.000 vestigingen hebben in 90 landen, bedraagt ongeveer 175 miljard dollar. Men gaat zich om te beginnen concentreren op de ontwikkeling van olie- en gasvoorraden in de Schotse, Engelse, Ierse, Noorse en andere ge bieden van het continentale plat en op die van reserves in en bij Canada, de VS en Alaska. Op een persconfe rentie is door T. W. Walker van de Bank of Scotland meegedeeld, dat de nationale bank het groeiende belang van de energievoorziening in de hele wereld is, en het daardoor voortdu rend stijgen van de financiële behoef ten. Edward Monteith van de Repu blic National Bank uit Dallas zei dal de kapitaalsbehoefte van de energie industrie in de komende 10 jaar zal stijgen tot meer dan 1250 miljard dol lar. Aan het exploiteren van de olie- en gasvoorraden in de Noordzee zal al- 1 leen al 12.5 miljard dollar moeten worden besteed, aldus de Amerikaan- D°m"Tar C|„ se bankier. Later deze zomer zullen Husky de namen van de directie van de In- N«t. Glas Emissie Slavenburg ROTTERDAM Bij de uitgifte van 10.920.000 aandelen door Slaven- burg's Bank hebben nagenoeg alle houders van aandelen en certificaten van hun claimrecht gebruik gemaakt. De inschrijving sloot op 24 juli. DOW JONES INDEX Indult. Sporen Hill. Obi. Mods 24 juli 918.72 166.51 101.51 72.75 630.7 25 juli 933.02 166.74 102.19 635.2 27 juli 934.53 167.29 101.20 72.72 641.4 bekendgemaakt. Aand. Ubl. rut. U. L. 24 juli 16.210 19.670 17.80 732 796 25 juli 22.220 17.820 1.808 1.014 470 27 juli 18.410 1.785 717 741 Koersen in Montreal 10% 203, 9.211. Shell Canada NEW YORK ndusirie ACF reden van het stichten van de inter- Anted Chemical Alum Co of Am BHBSMa American Brands American Ca Am Cyanamid Am Eleclr Power Am Metal Climax 34 Am Motors Am Smelt C Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Siccl AUant Richfield *31 30^4 244i 2444 26% 26s', 51% 51% 5', 5*4 23 22% 21 21% BRUSSEL Bcndtx Belhl Steel Boeing Burlington Ind Can Pacafic Ry Celanese Denemarken heeft de andere landen van de Europese chesmeMsysteman Economische Gemeenschap laten weten dat het graas een strenger emirs service 1 O O Colgate Palmollve toezicht op de multinationale ondernemingen in de EEG zou zien. commonwSlEdfson Cons Edison In een document van zes pagina's dat in Brussel openbaar is gemaakt staat onder andere dat meer controle moet worden uitgeoefend op de belastingbe taling, dat de internationale onderne mingen meer gegevens moeten ver strekken en dat een onderzoek moei worden ingesteld naar de rol die ze in de monetaires crises spelen. De Deense regering stelt voor dat de mogelijkheid van één collectieve ar beidsovereenkomst voor alle fabrieken van een multinationale onderneming in de EEG wordt onderzocht. Zij zou verder graag zien dat de regeringen van de lidstaten ermee ophouden el kaar te overtroeven bij het aantrekke lijk maken van buitenlandse investe- r.ngen omdat dit in het voordeel van de multinationale ondernemingen werkt. In het document worden diverse me thoden voorgesteld om de fiscale pro blemen op te lossen die de multinati onale ondernemingen opleveren: Het systeem van vennootschapsbelasting 36% 36% 28'4 28% 19% 19", 31 '4 30*4 27 26*4 46 46 VJ 34% 34% 15% 15% sie nauwer kunnen samenwerken bij het controleren en eventueel corrige- ondernemingen, de EEG zou kunnen proberen met derde landen tot over- tionale ondernemingen om aan hun belastingplichten te ontkomen door grensoverschrijdende transacties tus sen EEG- en andere landen en er zou den aanvullende maatregelen geno men kunnen worden om een beter in zicht te krijgen in het internationale betalingsverkeer van de multinationa le ondernemingen. In dit verband mingen in en buiten de meent de Deense regering. Curtiss Wright A 28 Dart Ind 33". 34% Deere and Co 47% 47 Dow Chemical 05% 58% Du Pont (El) 170 172% Eastman Kodak 144% 145 First Nat City 46% 48' Admiral Corp 11% 12*. Aiiengheny Pow- S 20 20% Akzona 26 25% Am Standard 12% 13 Amslcd ind 41% 41% Bait Ohio 41 b 41 Bavuk Cigars 10% Can Breweries 5 4C. Cettu 15% 14% Chadbuurn Guth 1% 1% Chase Select Fd 10.12 10.21. Columbia Gas 27% 27 Cominco 33% 34 Cont Telephone 24% 24% Fluor Corp 48 45% Gun Eleclr:c Gun Foods Gun Motors Gun Publ UUt Gen Tel Tui Gctly 0)1 Gilelte Cimbel Brother Goodyear I and B 231 Gulf Oil 24' 31 30". 120 117% 61% 6114 Insilco Int Busln Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel 21 20% 10% 10 319 318% 29% 30 32% 32% 38 38% 33% 34 Ling-Lemco Vough Litton Ind Lockheed Aircraft Martin Marietta Mobil Oil Corp Nabisco 45% Nat Cash Register 37% Nat Distillers 14 Nat Cypsum 13% Nat Steel 34% Nat Lead Ind 14' 10% 16'. 34% 34% 21% 62». 34% I W 14% 1 W Olin 14?» 14*4 Pac Gas and El 27*4 27*4 Penn Central 2% 214 Pepsicu S3% 84 Phelps Dodge 45 45*. Philip Morris 123% 125 Philips Pelr 54% 5G% Procter Gambl 113% 112% RCA 25% 25% Republic Steel 24% 24 Reynolds ind 51% 51% Royal Dutch Petr 44% 45% Santa F6 Ind 24% 24% Sears Roebuck 103% 103% Shell Oil 55 55% Southern '18% 18% Southern Pacific 30». 30% Railway 38% 37% Sperry Rand 45% 46 Stand Oil Calif 74% 74% Stand Oil Indiana 84% 84%. Exxon Corp 95% 97 Sludcbaker Worth 40 39'» Sun Oil 48% 48% Texas Gulf 34% 33% Texas Inst 106% 105 Transamerica 12% 12% Unilever Union Carbide 37% 37% Unl Royal 11% 12% United Aircraft 29% 28% United Brands 8% 8% US Steel 29 29% West Union Tel 22% 22% Wesllnghouse El 38 38% Woolworth 21 21% Gun Cigar 16% 16 Int Bank lor Rec 1111 Fluv Frag Int Paper 1$ 4i 98 b 97% 42% 98 b 96' 42% Interspar 21 30 21 40 Kansas Cily Ind Kansas Power Kl.M Kroger 24% 41% 17% 24% 40-". 17% Leasco Lone Siar Cement Lehman 11 Vb 15 IK 11% 15', 15% Madison Fund 10% 10% Nat Can NY Centr A North West R N Am Philips Co Occidental Pelr Standard Brands 51% Union Eleclr United Corps United Gas 16% 16% 8-, 8%. 16% 16% Western Bancorp 28% I

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15