eoeo Lusitaanse Bullebak voor NCRV-radio De Weldoener Schilderijenroof in Haarlem Kalkar-project geen aparte betalingsregeling Buitenlandse ambassades in Libië moeten verhuizen Negen slachtoffers bij hotelbrand Schotland Cyanideschandaal in Bochum Consequenties Bevrijd Guinee gaat onafhankelijkheid dit jaar uitroepen Man in ziekenhuis na beet van adder door John Rowan Wilson TROUW /KWARTET WOENSDAG 25 JULI 1973 BDTNENLUND/BUITEXLAND De twee 16de-eeuwse kostbare schilderijen (waarde twee ton), die uit het Bisschoppelijk Museum in Haarlem werden geroofd. Links een afbeelding van Jan Claesz Diert en rechts zijn echtgenote Emmetje Teunisdochter van Soeburg; beide van de hand van Maarten van Heemskerck. Van een onzer verslaggevers HILVERSUM —Voor de NCRV-radio wordt zondagavond om 23.40 uur het toneelstuk 'Gezang van de Lusitiaanse Bullebak' uitgezonden. In het toneel stuk van de Duitse auteur Peter Weiss, wordt op dramatiscfe wijze ge meld van de koloniale overheersing van Portugal in de Afrikaanse kolo- nieën. In het toneelspel staat het 'on deelbare heilige Portugese rijk' met de zogenaamde overzeese provinciën Angola, Mozambique en Guinee-Bissau centraal met de 'bullebak' die de Por tugese bezetter symboliseert. De NCRV heeft tot de uitzending van het toneelstuk besloten na de bekend wording van de moordpartij van Por tugese strijdkrachten in het dorp Wi- riyamu in Mozambique, zoals die door Van een onzer verslaggevers ARNHEM GS van Gelderland zijn van mening dat een aparte betalings regeling voor 'gewetensbezwaarden' ten aanzien van de Nederlandse mede werking aan het Kalkar-project on rechtvaardig zou zijn tegenover de an dere electriciteitsverbruikers. De Stroomgroep Stop Kalkar had GS om een dergelijke aparte betalingsrege ling gevraagd. Op grond van de wet van 8 mei 1973 is zoals bekend vanaf 1 juli jl. door de electriciteitsbedrijven een heffing van drie procent verschuldigd over het aan de consumenten in rekening te brengen bedrag voor stroomver bruik, dit in verband met de Neder landse deelneming in de ontwikkeling van de natrium-gekoelde snelle kweekreactor. Die doorberekening zal aan de klanten van de Provinciale Gelderse Electriciteitsmaatschappij plaatshebben door een afzonderlijke vermelding op de stroomnota. Stroomgroep Stop Kalkar had GS van Gelderland in een adres verzocht voor de 'gewetensbezwaarden' een aparte betalingsregeling te bevorderen. Het niet betalen van de kosten door een deel van de afnemers zou leiden tot een extra last voor de andere verbrui kers. Een dergelijke onrechtvaardige behandeling zeggen GS onjuist te ach ten. JERUZALEM (UPI) De Israëlische regering heeft een particuliere firma de vergunning geweigerd om 20.000 ton cement uit de Sowjet-Unie in te voeren, teneinde het probleem van het huizentekort in Israël tc verlichten. Dit heeft het ministerie van handel en industrie gisteren meegedeeld. Aan het kabinetsbesluit lagen geen economi sche motieven ten grondslag. Pater Hastings verteld is. Wim Rama ker heeft als vertegenwoordiger van de literaire sectie van de NCRV-radio het hoorspel bewerkt. Naar aanleiding van de jongste slachting üi Mozambi que heeft hij vooral de nadruk gelegd op de kindermoord. In het hoorspel zal dan ook op 'aan grijpende wijze' de namen van de ver moorde kinderen en hun leeftijd wor den genoemd in de scène die begint met de steeds herhaalde vraag 'waar zijn de kinderen van Mozambique?' Het toneelspel wordt uitgezonden op Hilversum II (298 meter). LONDEN (Reuter) —De ambtswo ning van de Britse ambassadeur in Li bië en de Britse ambassade in Tripoli moeten om veiligheidsredenen ont ruimd worden. Dit heeft de Libische regering in een nota aan de Engelse regering doen weten. De Libische re gering zal voor andere behuizing zor gen. De Libische regering heeft eenzelfde verzoek gericht tot de VS, Turkije en Italië, die alle ambassades of ambassa deursresidenties aan de haven van Tripoli hebben. Verscheidene volksco- mité's van Tripoli hadden om de maatregel verzocht. De aanwezigheid van deze ambassades aan de haven van Tripoli is nl. volgens het officiële Libische persbureau ARNA 'onvere nigbaar met de hogere belangen van ons land en beantwoordt niet aan de noodzakelijkheden van zijn binnen landse en buitenlandse veiligheid'. LONDEN (DPA) In het inferno van een felle hotelbrand in de Schotse kustplaats Oban zijn gisteren negen mensen omgekomen. Tweeëntwintig mensen, die brandwonden of bij een sprong uit de ramen deels zware ver wondingen hebben opgelopen, moesten in ziekenhuizen worden opgenomen. Het vuur was door tot nu- toe onbe kende oorzaak in de vroege ochtend op de parterre uitgebroken en had zich met grote snelheid in het zes verdie pingen tellende hotel uitgebreid. Sterke verwijten zijn inmiddels de 38- jarige hoteleigenaar gemaakt, wegens de volkomen ontoereikende veiligheids maatregelen. Hij gaf zelfs toe, dat hij steeds aan een mogelijke ramp had ge dacht. De door de brandweer geëiste verbeteringen had hij uit gebrek aan tijd en geld steeds weer uitgesteld. Er waren ongeveer 50 mensen, meest va kantiegangers uit West-Engeland, in het hotel. BOCHUM (Reuter) Dc Westduitse stad Bochum heeft in twee jaar tijd haar tweede cyanideschandaal. In het water van de minerale bron Herzog is tot twee milligram van de uiterst gif tige stof per liter aangetroffen. De grens van het toelaatbare ligt bij een milligram per liter. Volgens een ge meentelijke woordvoerder is de bron sinds vrijdagavond verzegeld en heeft de firma, die het mineraalwater ver koopt in een gebied van Düsseldorf tot Dortmund, opdracht gekregen de leve ring van haar produkt stop te zetten en al geleverde Hessen terug te halen. De woordvoerder verklaarde dat de stad Bochum een aanklacht tegen on bekenden heeft ingediend wegens ver ontreiniging van het grondwater. De zaak kwam aan het licht doordat een huisvrouw klaagde over een merkwaar dige geur van het bronwater. Voor de volksgezondheid zou geen acuut gevaar bestaan. Volgens dc woordvoerder is pas het gebruik van een milligram cya nide per kilogram lichaamsgewicht do delijk. Horizontaal: 1. taille, 4. kleur, 7. sein, 9. infectieziekte, 11. akelig 13. vette vloeistof 15. vruchtenat 16. snijwerk- tuig, 7. danspartij, 18. vaarwel, 20. hevig 22. handegge, 24. rivier in Zwitserland 25. werelds 28. ten dele, 29. watergeest, 30. jongensnaam. Verticaal: 1. een weinig scheel, 2. straks, 3. achting, 4. door 5. zijrivier van de Tiber 6. zetel, 8. vrouwenfi guur als schoorzuil 9. omslag, 10. bergweide 12. grond, 14. elk, 18. strijdperk, 19. water in Utrecht 20. ventilator. 21. bereide dierenhuid 23. wetboek, 24. gemak, 26. troefkaart 27. berg. OPLOSSING VAN GISTEREN: 1. star - rats; 2. paar - raap; 3. arak - kaar; 4. neep - peen; 5. inka - Kaïn; 6. eter - reet; 7. last - stal. SPANIEL. Deze keer weet ik niet goed waarmee ik mijn dagelijkse stukje zal beginnen. Nico van Vliet maakte in Hier en Nu indruk door de gedecideerde wijze waarop hij de feilen van het Nixon- regime scherp op een rij zette. We worden overstroomd met berichten en commentaren op het Waterga.te-scha.n- daal en daarmee dreigt het gevaar dat we het allemaal wel gaan geloven. Van Vliets indringende analyse dwong de serieuze kijker te blijven beseffen, dat er in de Verenigde Staten iets op het spel staat, waarvan niet alleen dat land de consecfuenties zal voelen. Van het internationale naar het natio nale vlak gaande, kom ik bij de re portage in Hier en Nu over de mo derne Jona, dsVan der Hoeven, die als zijn Ninevet Amsterdam heeft uit gekozen. Dat leg ik natuurlijk ver keerd, want deze grafbewaarder uit Jeruzalem is et van overtuigd dat God zelf hem de opdracht voor zijn kruis tocht heeft gegeven. Hoe dat is ge beurd, zou ik graag willen weten. Als een roomskatholiek meisje ergens beweert dat zij de moeder Gods heeft ontmoet, is de hele protestantse we reld op slag één en al argwaan. Zoiets kan niet bestaam zeggen we dan. Maar plotseling verschijnt in Amsterdam een man, die van de Allerhoogste een op dracht zou hebben gekregen. Ik heb hem via het televisiever slag horen bid den en daar ben ik van geschrokken. Ds. Van Asperew gaf als zijn reactie, deze wijze van bidden 'eng, naïef, ar rogant en misleidend' te vinden. Daar kan ik in meevoelen, maar ik heb mij afgevraagd, of dit wel bidden was van de ware christelijke geest Die dwingt ons, dacht ik, tot grotere voorzichtig heid en tot mededogen. Enfin, het staat allemaal in de bijbel, hoe het eigenlijk zou moeten zijn. Terug bij het tv-gébeuren, moet ik het toch even betreuren, dat VARA en NCRV niet beter coördineren. Hier en Nu en het Uur van Koos Postema zijn beide informatieve programma's, die het volgen waard zijn. Ze trekken hun kijkers uit ongeveer dezelfde groep geïnteresseerden: meensen met belangstelling voor wat leeft en werkt. Fout dus om deze programma's elkaar ruim drie kwartier te laten overlappen. Een tekort aan service. Na een aantal sappige verhalen van een vermoeid uitziende Jan Blazer en gevoelige zang van Frida Bocara, u-as Postema uitstekend op dreef in zijn contacten met oudrleerlingen van de Amsterdamse Mytyl-school. Ik vond het een kostelijke ervaring zo veel geest en veerkracht waar te nemen en te beluisteren bij deze gehandicapte jongeren. Ik moest daarbij denken aan het eerder op de avond uitgezon den, door Frits Lambrechts gezongen liedje van Dirk Witte: 'Mens, durf te leven'. De wijsheid in dat levenslied verpakt, kan overigens door meer vlensen ter harte Worden genomen. Mensen bijvoorbeeld, die een ander xcillen dwingen om te denken en te doen zoals zij, en die menen dat al leen zij weten wat goed is. TON HYDRA DAKAR (AFP)De PAIGC (Afri- kaanse Partij voor Onafhankelijkheid van Guinee-Bissau en de Kaapverdi- sch eeilanden) heeft tijdens een con gres van 18 tot 22 juli in het bevrijde gebied van Guinee besloten dat nog in 1973 dc onafhankelijkheid geprocla meerd zal worden. In een in Dakar ontvangen communiqué staat dat dit jaar de in 1972 gekozen volksvertegen woordiging bijeengeroepen zal worden om 'zijn historische missie te vervul len'. Daaraan wordt deelgenomen door 138 waarnemers en 60 afgevaar digden, die alle Iageh van de partij en het leger vertegenwoordigen. Het PAIGC-congres koos tot secretaris-ge neraal Aristide Pereira, die deze fun- tie al waarnam sinds de Guinese lei der Amilcar Cabral in januari in het buurland Guinee wterd vermoord. In het communique staat ook dat de moordenaars van Cabral gestraft zijn, maar namen van de daders of de aard van de bestraffing zijn niet vermeld. Van onze correspondent HOOGEVEEN De 31-jarige diesel monteur Adriaan de Vos in Hoogeveen is gisteren gebeten door een adder en in vrij ernstige toestand opgenomen in het ziekenhuis. De man die een wande ling maakte in de bossen van Echten ontdekte daar de adder waarvan hij meende dat het een ringslang was. 122. Toen smidje Vferholen zijn hoofd voorzichtig om de hoek van de stal deuren had gestoken, zag hij meteen al, dat er eigenlijk geen enkele reden was zó voorzichtig te doen. Het wrak ke gebouwtje was helemaal leeg. Men sen waren er ten-minste niet te zien. Maar andere dingen waren er des te meer te zien. In een hoek lag een ge weldige massa opgehoopte aarde, en in die aarde was «duidelijk de ingang te zien van een -goort hol of tunnel. 'Net wat ik dacbt,' knarsetandde de smid. 'Het komt Allemaal precies uit. Hier zijn de schelmen weer uit de aarde gedoken!' Toen viel zijn oog op een vreemde, grote machine die in een andere hoek stond opgesteld. Er zaten stalen rupsbanden omheen en aan de kop bevond zich de zogenaam de grondboor'Daarmee is het linke feit gepleegd..mompelde de smid. Hij wandelde op het rare appa raat af en hield zijn hand tegen het carter van de motor. 'Nog warm zei hij toen. 'Ze zijn dus nog niet eens zolang geleden met dit dingetje in de weer geweest. Laat ik dat nu eerst maar eens even aan de pUI graaf gaan vertellen.' De erv: keerde zich om, van plan om heUm, stalgebouw weer te gaan verl doch hij wierp toevalligerwijze f. nog even een blik in de donkert11111 pende ingang van de onderalvor gang. Daar zag hij toen op de fci0t iets glinsteren. 'Hé!?' mompeldf., 'Wat is dat? Het lijkt wel of daa1 van goud ligt?' Hij liep er op afj te het op, en ja hoorhet w| derdaad iets van goud. Het wa?an antieke, gouden muntDrgc dc :t c FERDINAND md C" Radio vandaag 8.00 Nieuws. 8.10 Dingen van de dag. 8.23 (S) Dag woewsdag - vervolg. (8.35 Van alle markten thute., 9.15 Koning Klant en om 9.35 Waterstanden/". 10.00 (S) Radloweekblad. (11.00-11.02 Nfieuws). 12.00 Het oproer kraait: Rebelse liedfes. 12.30 (S) Lief zijn voor de buren. 13.0# Nieuws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 (H) Opnamen van VARA's Popgala van 9 en lOisnaart Jl. 14.00 (S) Speelruimte hedendaags progr. vol Jeugdherinneringen. (16.00-16.02 Nieuws). 17.00 (S) Hongaars middagconcert. 17.55 Mededelingen. 19.15 (S) Jj.lcht klassiek concert. 19.35 (S) Wij hebber* een woord voor de wereld: gees telijke liederen. 20.00 Bijbelstudie. 20.15 (S) Populair cfrgelconcert. 20.45 Israëls heden en verleden. r2l.OO (S) Laat sang en spel tam boer en Tluijt. 21.20 Avondsluiting. TROS: 21.30 (S) "Specialiteiten la Carte: verzoek platen. 22|20 Aktual. 22.30 Nieuws. 22.R0 (S) Stikkers - ^moppen en liedjes. 23.15 (S) Licht platenprogl-, 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II TROS: ^.00 Nieuws. 7.02 (S) Ontbijt - Soos: gevar. progr. met om 7.30 Nieuws. 7.41-8.00 Aktual., 8.30 Nieuws en 8.36-8.45 Gymnastiek. 10.00 (S) Kaboutertljd. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Sphinx: progr. voor de vrouw. 11.30 ak tual. KRO: 11.45 Bejaardenprogr. 11.55 Mede delingen. 12.00 (S) Van twaalf tot twee (ge- var. progr. (12.26 Mededelingen tbv land- tulnbouw. 12.30 Nieuws. 12.41-12.50 Echo., 13.0013.05 Raden maar). NOS: 14.10 vonken onder de as: ned. volksverhalen en volksge bruiken. 14 30 (S) Aspecten van de Kamer muziek. 15.30 Nieuws. 15.33 Meer over min der: de stem van dc sprekende minderheid. 16.30 (S) Eurollght: omroeporkest Hannover. 16.50 Jazz uit Historisch Archief. 17.20 Over heidsvoorlichting. 17.30 Nieuws. NCRV: 17.32 (S) Hier en nu. NOS: 18.00 Spiegel van Duitsland: inf. uit Bondsrep. 18.30 Nieuws. 18.41 Voor blinden en slechtzienden. 18.50 CS) Lichte grammo- foonmuz. 19.10 R.V.U.: welzijn, nu ln handig welvaartspak. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nieuws. 20.05 (S) Woensdagavond Muziekma- gazlne. (22.30-23.00 Zin-tuig). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM 111 AVRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Steevast. (8.00 Nieuws. 8.02 Radiojournaal) 9.00 Nieuws. 9.03 Dc Negen-uur-show. 10.00 Nieuws. 10.03 (S) Arbeidsvitaminen. (11.00-11.02 Nieuws) 12.00 Nieuws. 12.03 Radiojournaal. 12.05 (S) Zet 'm op. (13.00 Nieuws) 14.03 De hit-visser: top-pop. 15.03 Cees van Zijtveld (16.00 Nieuws. 17.03 Radiojournaal. 700: verzoekplaten. NOS: 17.51 toernooi. 18.00 Nieuws. 18.02 Joost mag nif vri 19.00 Nieuws. 19.02 Lichte muziek, i seld door sport, met om 19.02 Proefdf 111 20.00 Nieuws., 20.02 (S) Dr. Wienerlen Show., 21.00 Nieuws., 21.02 De Meuri thode., 22.00 Nieuws. 22.05 Joost heet! ven., 22.55 Mededelingen., 23.00 23.10 Skivatoon: inf. over nieuwe lal schijven. 24.00 Nieuws. 0.02 Metrc|i night Music: Metropole Orkest. Nieuws, BELGIE 324 m NED. F 12.00 Nieuws. 12.08 Lichte muziehg Buitenl. persoverzicht. 13.00 Nieuws, f tend: lichte muziek. 13.55 Beursbfl kil 16.10 Amusementsmuziek. 17.00 Nleuk- Big Band muziek. 811 c 18.00 Nieuws. 18.05 Uitzending fe door soldaten. 18.15 Lekenmoraal ei. fie. 18.55 Taalwenken. 18.57 Grammoflh 19.00 Nieuws. 19.30 Lichte muz. (19L rig Engels) 20.00 Country, folk en Pf' Splinternieuws. 21.10 Troubadoulen £cbi 22.00 Nieuws. 22.05 Jan en Allemaf Nieuws. 23.10 Liedjes in alle talent 23.45 Nieuws. TV valndaag 49 'O. dat ken ik. En jij weet dat ik haar wil weerzien. Maar.ach, je ziet toch wel dat het daar niet om gaat'. Ze was bijna in tranen. Hij keek haar bezorgd aan. 'Maar waar gaat het dan wel om? Alleen maar dat ik het niet gevraagd heb?' 'Ach, hoe kun je zo'n bord voor je kop hebben. Je had beloofd dat je geen beslissing over dit nieuwe zie kenhuis zou nemen zonder mij te raadplegen, en je vond het niet eens de moeite waard om te onthouden. Je zat daar toen ik naar bed was en be kokstoofde alles van de dag waarop ons verblijf hier zou aflopen tot de manier waarop we ons verdere leven zullen doorbrengen! Sinds we ge trouwd zijn, heb jij steeds jouw zin doorgedreven in elke kwestie van be lang zonder één ogenblik aan Rosa mond of mij te denken. Ik ben hier naartoe gegaan, ik heb mijn vrienden en mijn land verlaten en mijn hele leven veranderd, omdat jij dat wilde. Ik vraag niet om dankbaarheid ik heb het graag gedaan omdat ik van je hield. Het enige waarop ik hoopte was een beetje oog voor wat het voor mij te betekenen had. Ze kon niet verder. De tranen stroom den haar nu over de wangen. Hij was geheel ontdaan van de stortvloed van emotie die hij had ontketend. Toen nam hij haar in zijn armen, streek haar over het haar en kuste haar op wangen en mond. Eerst probeerde ze hem weg te duwen, maar toen liet ze in haar verdrietige bui hem begaan. 'Ik zou niet zonder jou kunnen', zei hij. 'Dat weet je. In mijn eentje zou ik het hier niet aankunnen'. Zijn stem was lief en bijzonder overre dend. 'Als ik geen rekening met je gehouden heb, dan spijt me dat. Het komt alleen maar doordat nou ja, ik neem altijd als vanzelfsprekend aan dat we in alles één lijn trekken. Dat zal anders worden, dat beloof ik je. Ik doe niets of ik moet volkomen zeker weten dat jij het ook wil'. Hij deed een stap terug en keek toe ter wijl zij haar ogen droogde. 'Is het zo goed?' Ze glimlachte moeizaam. 'Het lijkt me van wel'. Toen ze hem aankeek, twij felde ze er niet aan dat hij het volko men oprecht meende. Misschien was hun huwelijk eindelijk iets volwas sens geworden en tot een echt deelge nootschap uitgegroeid. Ze pakte hem innig bij de hand. 'Wees lief voor me. Edward. Wees lief voor me. Ik heb niemand anders dan jou'. De rest van de dag was hij lief en at tent op een wijze die haar aan de bij na vergeten tijd van hun hofmakerij deed denken. Het was of hun ruzie hen beiden met een schok had laten beseffen hoe ze op het punt hadden gestaan alles te verliezen wat ze in die VToegere tijd gehoopt hadden. Hij verdeed niet meer tijd aan gesprek ken met Bemba en de koning dan de beleefdheid tegenover zijn gastheren vereiste en kort na het diner gingen ze naar bed vanwege hun vroege ver trek de volgende ochtend. Ze lagen gelukzalig in eikaars armen loom te praten en te vrijen en van hun laatste vleugje weelde te genieten voordat ze naar de soberheid van de zendings- post terugkeerden. Ze hadden een lange en saaie tocht voor de boeg; vijf uur per trein, wachten bij het kopstation, en dan een ruk van vier uur met de motor boot de rivier op. Toch had ze een ei genaardig luchthartig gevoel over zich. Ze gingen naar huis. Wat Ma- nusha ook aan zorgen en ongerief had. het was hun thuis en daar waren mensen die van hen hielden. Ze stel de zich voor hoe Rosamond en Toffee bij de aanlegplaats op hen zouden wachten; Rosamond springend van plezier en ongeduld terwijl de boot langzaam op de wal af gleed. En, wat nog belangrijker was, zij en Edward waren nu samen. Waar ze ook naartoe gingen, of het Manusha of Kalundani of ergens anders was, het zou een behouden plekje zijn, want hij hield van haar en had be loofd voor haar op te komen. Ze had voor haar gevoel nu definitief de band met haar oude leventje in Enge land verbroken. Ze had Afrika aan vaard op het moment dat Edward had aanvaard dat hij haar nodig had. Mis schien zou ze het eens zo leren lief hebben als hij. De reis leek verrassend kort. Ze zaten de hele weg te praten met een onbe vangenheid die ze niet meer hadden gekend sinds de vroegste dagen van hun huwelijk. Toen ze op de hun nu bekende rivier legen de stroom op zwoegden, zat Joan bij de achterste ven, waar ze haar notitieboek te voor schijn haalde. Ze begon in haar jour naal te schrijven. Toen ze opkeek, merkte ze dat Edwards blik op haar gericht was. Ze boog het hoofd over het papier. AI die jaren dat ze samen waren geweest had hij nooit gevraagd te mogen zien wat zij schreef en had zij nooit enige neiging gehad het hem te laten zien. Met hun nieuw verworven vertrouwen en vertrouwelijkheid, had ze de aan vechting om alle reserve prijs te ge ven en hem de sleutel te geven tot haar intiemste gedachten zelfs met be trekking tot hem zelf. Toch kwam er een zekere beduchtheid bij. Zou dat aanbod hem genoegen doen of zou hij het misschien benaal en teleurstellend vinden? (Wordt vervolgd) 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest TROS 17.00-1'&5 Kinderprogramma NOS I 18.45 I-J iri de Clown Jtn Va 19.50 Toeristische tips 20.00 Journaal 20.20 ïly Geisha, speelfilm 22.20 Studio Sport 22.45 Journaal NEDIÜRLAND II NOS 18.45 JKiri de Clown 18.55 Journaal TRO$ 19.05 Kinderen en auto's, vrolijk filmpje 19.10* 'Tjilla lijn, doc. film 19.25 'Tross Country: licht progr. NOS 20.00 Journaal TR09 20.21 Las Vegas, film. 21.30 Op uw gezondheid, medische documentaire IKOR/KRO-RKK: 22.05 'Kenmerk-kort IKO(Rf 22.1J0 'Enige dagen uit het leven van Ds Schwaegermann, tv-film NOS: 22.40 Journaal DUITSLAND I 1QL60 Journaal. 10.05 Journaal van gistera- Torfï» 10.30 Religieus progr. 10.45 Cultureel magAzine. 11.30 Die 2, tv-serie. 12.20 Actuali- teifco. 12.50 Persoverzicht. 13.00-13.20 Jour- na 41* 16.15 Journaal. 16.20 Chansons. 17.05 Teüenfilm. 17.30 Sklppy, tv-serie 17.55-18.00 Joliroaal. «legionaal progr.: NDR: 18.00 Cultureel mt^jjazine 18 30 Actualiteiten. 18.45 Zand mannetje. 18.55 Regionaal magazine. 19.26 Das Jahrhundert der Chlrürgen, tv-serie. 19.59 Programmaoverzicht. WDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Regionaal nieuws. 18.10 Seid Ihr alle da? kinderprogr. 18.15 Alias Smith and Jones, tv-serie. 18.40 Actualitei ten. 19.20 Alias Smith and Jones, tv-serie. 20.00 Journaal. 20.15 Die geschledene Frau, film. 21.00 Helss oder kalt, quiz. 21.45 Film reportage. 22.30 Journaal. DUITSLAND II 17.00 Voor de kinderen. 17.20 Idem. 17.30 Journaal. 17.35 Lassies Abenteuer, Jeugdse rie. 18.00 Actualiteiten en muziek. 18.35 Poll- zelstatlon, tv-serle. 19.10 Die Spur des Jim Sonnett, tv-serle. 19.45 Journaal. 20.15 Actu aliteiten. aansluitend: Journaal. 21.00 Bleib wie Du bist, blijspel. 22.40 Journaal, com mentaar en weerbericht. Z< taks M< lichi DUITSLAND III Be 9.30 Sesamstrasse. kleuterschoolseiL,:;n 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Zandm v11 19.05 Voor Spaanse werknemers. 19IWOI del en verkeer. 19.45 Regionaal nleui Commentaar. 20.00 Journaal. 20.15 (La rupture), speelfilm. 22.15 4]fvr 22.35-22.45 Voordracht. "lKr BELGIE NEDERLANDS |de i 18.15 Jevanjong, jeugduitzending. I beltjeskrant. 19.35 Zoeklicht. 19.40 lera; ltngen en weerbericht. 19.45 Journa* j. Dubbeldekkers, tv-serle. 20.35 Charaf ut 22.25 Filmreportage. 22.40 Journaal, eme BELGIE FRANS 16.40 Journaal. 16.45 JeugdprogramC v< 18.25 Jeugdprogramma. 18.55 Kl„ gramma. 19.00 De geheimen van 1° 11 Zee, tv-serie. 19.30 Waalse actui ggr 20.15 Le cheval de fer, tv-serie. 2l.0| programma. Filmportret. 22,15 Lltetpte gramma. 22.30 Journaal. r?n 75 gr. boter, 50 gr. gehakte amandelen 1 blikje mandarijntjes citroensap zie eer roep Kalfschnitzels a L'orange 4 schnitzels zout, peper, Peper en zout ove* de sd strooien en ze branden in de I ter aan twee kanten. Leg het 1 een warme schotel. Strooi de f amandelen in het braadvet en bruin. De amandelen ook waf hel zetten. Dan de partjes mandft ge de braadboter verwarmen. I wa, amandelen en de mandarijntjf het vlees en druppel er wat'8 v: sap over. n ir ibevr Menutip; Tomatensoep, kalfssdren* mepi l'orange, gebakken aaiVjji bloemkool, yoghurt met vrucht 11 tnist.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6