I Tegenstellingen toegenomen: taxi-chauffeur krijgt ontslag Je bent aan het zaaien en je weet nooit waar het op komt Agenda voor Leiden p hoogte met £±t onderwijs Nieuwe Leidse Courant Werf mee Win een abonnee Grenzen vervagen bij een uur zingen in Katwijks Oude Kerk J. S. Wagenaar burgemeester van Zevenhoven oktober-optocht nu al in de maak Familieberichten Molen in teken van zomeractie V&D Badgasten-tennistoernooi ona een Tro^w/kwartet woensdag 25 juli 1973 nderhandelingen over CAO nog niet op gang STAD F REGIO U Donderdag 26 Juli: Stadhuis. 18.00-20.00 uur. spreekuur sociale raadsvrouw. Lcids Citij Centrum, koopavond tot 21.00 Kreatief Sentrum Breestraat. music special 20.00-24.00 uur): defensievoorlichting i20 00- 2100 uur>: informatiecentrum 121 00-23.00 mijan een onzer verslaggevers Reiden De tegenstellingen van Leidse taxi-ondernemers en ?°sfiauffeurs nemen toe. Er blijkt een taxichauffeur ontslag te zijn igezegd door zijn werkegever, omdat hij in een ingezonden brief he®^e^se Pers werkomstandigheden van de taxichauffeur in het jemeen aan de kaak heeft gesteld. h 1 •alift klachten die de man naar voren >k lacht, waren in algemene zin ge- 1 dild; de naam van het bedrijf waar- Igeïor hij werkt werd niet genoemd. d^ch heeft zijn werkgever in de brief iqufjnleiding gezien de chauffeur te dejtslaan. Overigens was gisteren nog rhtejet de benodigde ontslagaanvraag bij •grqt Gewestelijk Arbeidsbureau inge- id. Een vertegenwoordiger van de le ajkbond vertelde ons: 'Het zou mij :an om en stom verbazen als het ar- voor het ontslag op grond deze brief toestemming verleent.' r «jnhoudbaar ils wij dinsdag berichtten, zijn de _Jdse taxichauffeurs ontevreden met 14jn werksituatie. Een publicatie, die tongen aardig in beweging heeft gezien de reacties die onze ictie bereikten. Steeds meer wordt ngejidelijk, dat de problemen feitelijk •den veroorzaakt door het ontbre- Bcisisloon van een CAO voor de taxichauf- ntyrs, een onhoudbare situatie in de lidsverhoudingen anno 1973. Po- verzonden alle taxibedrijven in Lei den een brief waarin onderhande- lingsvoorstellen waren vervat om te komen tot een CAO. Tevens werd daarin de hoop uitgesproken dat het overleg spoedig een aanvang zou kun nen nemen. Antwoord van de werkge vers bleef uit. Een maand later, op 5 juli, werd daarom nogmaals een brief gezonden, waarin aan de vorige werd gerefereerd. Gisteren, 24 juli, hadden de werkgevers echter nog steeds niets van zich laten horen. De heer Werk hoven, die de Leidse taxiondememers vertegenwoordigt, verzekerde ons dat de werkgevers tegenover een CAO 'wel positief staan'. In ondernemers kringen worden de voorstellen van de vakbonden op het ogenblik bespreken. Vakantie is er volgens de heer Werk hoven de oorzaak van dat de vakbon den op hun brieven nog steeds geen antwoord hebben gehad. die igen om landelijk een collectieve jten,peidsovereenkomst af te sluiten zijn ilukt. Daartjm proberen de vakbon- .1 nu plaatselijk tot een CAO te ko- hodtn. Wat Leiden betreft: op 5 juni P( Ujmquête op scholen: i'Vders matig op ns 1 j j een onzer verslaggevers IDEN Jit een enquete, die vo- jaar werd gehouden onder de ou- tw/s van kinderen °p Paus Joh- XXIII JlJiooI, de Prins Beatrixschool en de aa rentzschool, is gebleken dat drie- van de ouders matig op de ogte is met het onderwijs. De helft 1 daarover meer informatie. Op de hoe xpen oordeelde over het on- O®wijs kwam bij driekwart van de ders het antwoord, dat men tevre- n was, al gaf het grootste gedeelte ■^et aan waarom. Bij de minder tevre- lwa.nen werd een te weinig indivuduelo 1 «npak van het kind als argument —ngedragen. meeste ouders willen het liefst 1 combinatie van cijfers en geschre- T-1 rapporten zo bleek verder. Op al- 'drie de scholen is dit al min of :r het geval. Bij diegenen die meer len weten over het huidige basis .kleuteronderwijs gingen de meeste w ^gesties in de richting van voorlich- g al of niet door een onderwijzer: ld Mi andere suggestie was het houden Eik groepsgesprekken over onderwijs- vaéen. Weinigen kwamen op de sugges- demi 0m zelf eens te gaan kijken op «r overleg tussen onderwijzers en ^jlers wordt door de helft van de ou- Brs op prijs gesteld. Bijna 44 proc. dat de mogelijkheden hiertoe moeten worden. Overigens er maar weinig suggesties, zij pen uiteen van maandelijkse ouder- |£#>ndcn tot het uitnodigen van leer- f«lichten op huiselijke feestjes. laviteiten buiten schooltijd worden prijs gesteld, maar de bereidheid Arbi daarbij te assisteren was duidelijk rotehder. Veel ouders bleken overigens t terughoudend als het ging om ïn ie te helpen bij diverse activiteiten n pjschool. Toch bleek de categorie ou- veel?s die hulp wil bieden groot genoeg m i een en ander te kunnen bereiken, n acfcunientatiecentra worden opgezet ijk s alle drie de scholen. Ouders die gesdraan wilden meewerken zijn al op- e zwepen of zullen worden opgeroe- im t- lij Tfkli Zaterdag 28 juli: Lisse. gem sportpark. Lisscr Boljs- F. C Brugge. Voorschoten, paardenmarkt. DAGELIJKS van 1C.00-16.00 uur vakantleaktl- viteitcn voor kinderen tot 13 Jaar op het Jeugddorp Zuid-West aan de VoorschotiTweg (naast .zwembad De Vliet): kleien, verven, typen, poffertjes bakken, hullen bouwen enz., iedero vrijdagmiddag speciale kinder voorstelling. DIENST APOTHEKEN De avond-, nacht-, en zondagsdienst der apo- theken in de regio Lelden wordt waargeno men van vrijdag 20 Juli "73-27 Juli '73 door apotheek Herdingh en Blanken iHogewoerd) Lelden: Apotheek Beker Lijtwcg 4 Oegstgeest en de Apotheek Voorschoten. BIOSCOPEN: 19 JULI-26 JULI: Camera: 'Als adelaars vielen zij aan' 14 Jr dag 20.00 uur. Kindermatïn. tekenftlmfestival dag 14 30 uur op zond om 14.00 en 16.15 uur Nachtvoorstelling vr za 23.30 18 jaar. Wait until dark'. Lido: Last Tango in Parijs' 18 jr das 14 30. 19 en 21 o uur. zo extra om 16.45 uur. Studio: 'De woestijn leeft' a l. Tijden zie LI- do. LIIXI do. De voornaamste wens van de vakbon den en uiteraard de taxichauffeurs is een hoger basisloon. Juist dat lage ba- sisloon is de oorzaak van de huidige opschudding die aan het licht is geko men als gevolg van het nieuwe fooi ensysteem, dat twee taxibedrijven wel en de overige vijf niet hanteren. Een taxichauffeur zei ons: 'We moeten naar een situatie toe, waarin we van ons loon niet meer afhankelijk zijn van de klant, maar van de baas.' Het basisloon van sommige chauffeurs is lager dan het wettelijk minimumloon. Het nieuwe tarievensysteem, waarbij de 15 procent fcoi als wezenlijk be standdeel van het loon van de taxi chauffeur al in de meter wordt ver werkt, heeft dan ook niet veel bezwa ren, als het maar uniform wordt toe gepast en gekoppeld is aan een hoger basisloon. De basisionen verschillen bovendien per onderneming. Zoals wij gisteren meldden, komt het voor dat chauffeurs om aan een boter ham met beleg te komen soms dagen van veertien uur maken. Onderne mers stelden dat dat niet kan, 'of de chauffeurs moeten met hun werkboek je waarin de werkuren worden op genomen rommelen.' Doorslagen van het werkboekje worden naar de politie gezonden. Een taxichauffeur mag in een etmaal net zomin als een vrachtwagenrijder geen veertien uur rijden. Eltax Interessant was ock de reactie van de heer J. Marks, eigenaar van het taxi bedrijf Eltax. Over de werkgelegen heid voor taxichauffeurs men vindt dat er in Leiden te veel taxi's over de weg rijden zei hij: 'Ik kan nog wel zes chauffeurs gebruiken. In de NLC van gisteren had hij gelezen dat een taxichauffeur al tien jaar te vergeefs pogingen onderneemt om voor zichzelf te beginnen. 'Hij mag mijn bedrijf overnemen. Ik ben nu bijna 60 en vind het onderhand wel letjes.' En wat het moet kosten? 'Als hij de garage en het huis en het taxi bedrijf overneemt, een miljoen gul den. Als hij alleen het taxibedrijf wil overnemen kan het voor iets minder dan de helft'. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving De tegenstellingen tussen Leidse taxi-ondernemers en -chauffeurs zijn, althans op het Stationsplein, het gesprek van de 'Dc duivel hale Je' a.l. Tijden zie 1.1- frianon: 'De non van Monza' 18 Jr dag 19 00 en 21.15 uur. Kindermatinec dag 14ya uur a.l 'Pippe Langkaus' nieuwe film. Rcn: 'Liefde in Zweedse stijl' 18 Jr dag 14 30. 19.00 en 21.15 uur en zo extra uit) 16 30 uur. Nachtv vr za 23.30 uur 18 Jr 'Go liath en de Barbaren. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum v. Oudheden: Caspar Jacobs Christlaan Reuvens. archeoloog. Tntoonstel- ling bij de uitgave van liet dagboek van zijn reis door Drente in 1833. Rijksmuseum vanVolkenkunde: In liet l'ren- tenzaaltje 'Japanse Prentkunst, uit eigen be zit van 1070-1750'. Sted. Museum de Lakenhal: Hendrik Valk met schilderijen. Galerie Heuff: Wassenaar Ilenrl Tieland 11891-19651. Nagelaten werken v.n. Ned. In- die Car en Jan Verheul (Carjan) met kera mische kunst. Galerie van der Vist: Zomertentoonstelling, wandkleden, schilderijen, keramiek, tekenin gen. Drukkerij De Bink. Rooseveltstraat 3. be kroonde Jaarverslagen en kalenders, 't Hoekje bij dc pomp! Warmond Bert Slin gerland met monutytfes en aquarellen Rijksmuseum voor Volkenkunde Steenstraat 1. 'Thailand, land zonder honger' met films en lichtbeelden tot 31 december 1973. dag. 10-17 uur: zon- en feestd. 13-17 uur. AKCHITKKTKN-Inlannallecenlrum Kllnland: donderdagavond 19.30.21.30 uur zitting in Leids Volkshuis. Apothekersdljk 33. Telefoni sche afspraak noodzakelijk. Tel. 01710-26385, <>l> alle werkdagen tussen 2 en 5 uur. Juridisch Advirshureau (Rechtswinkel). Apothekersdljk 33. Geopend dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot !3 uur. Donderda gavond van in tol 21 uur. Dependance in De Zevenspjong. Bernhardkade 35. Geopend vrijdagavond )an 19 tot 2l uur. WERKGEMEENSCHAP KINDERCENTRA Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Lelden i o.. kantoor Haarlemmerstraat 73-b. Lelden, tel. 30360. secretariaat: P. M. Kes. sen-van Teylingen. Arendshorst 164. Lelden, I. 23276. De openingstijden van het Informa tiecentrum peuterspeelzalen, kinderdagver blijven en klnderkantlnés van de stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden zijn als volgt: dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 's ochtends van 9.30 tot 12 uur; woensdagmiddag van 14 lot 16 uur en don derdagavond van 19 tot 21 uur. Het mformatieburo Is up genoemde uren te lefonisch bereikbaar onaer mnnmer 30360. Stichting Gezinsverzorging Leiden. Gezins verzorging. hulp aan bejaarden en chro nisch zieken Spreekuur ma t.m. vrijdag 9 tot 10 uur. Lange Mare 45. tel. 49441. door S. J. de Groot KATWIJK AAN ZEE Die mevrouw uit Utrecht zal vanavond, als ze in de gelegenheid is, wel weer op het zangappèl verschijnen in de Oude Kerk aan Katwijks Boulevard, waar elke woensdagavond in de zomer vele honderden toeristen en Katwijkers elkaar vinden in het zingen van psalmen, gezangen en geestelijke liedereh. Mevrouw Rem- melzwaal uit de Remisestraat ontmoette haar eens in de trein naar Alphen. Zij was een voor haar onbekende vrouw. Ze vroeg of zij soms in aKtwijk bekend was en wist v/anneer de.'woensdagse zangdiensten' weer zouden beginnen, want die vond ze toch zo geweldig en ze zou er als ze kon beslist weer heengaan. 'fee- Ja, het zanguur in de witte Andreas- kerk symbool niet alleen van ker kelijk maar ook van toeristisch Kat wijk trekt zangliefhebbers van heinde en ver. Wie op woensdagavond die afgeladen kruiskerk ziet en ook deelgenoot wordt van wat hier ge beurt, zou niet zeggen dat het chris tendom in de lage landen armzalige trekken begint te vertonen. De predikanten die in dat uur de lie deren aan elkaar moeten praten zo als dat prozaïsch heet zien niet zonder verbazing vanaf hun hoge staanplaats op het uit alle ingangen samengestroomde volk neer, en ze denken natuurlijk: was dat nu zon dags ook maar zo. Maar ze vinden troost in de gedachte dat velen kenne lijk niet afkerig zijn van de geestelij ke impuls die van zo'n community singing uitgaat. Zou de vorm waarin wij onze gods dienstige beleving plegen te gieten, dan tóch iets te maken hebben met die nog aldoor teruglopende belang stelling voor de kerkelijke tradities? In ieder geval zit er in de warme en massale belangstelling voor het gees telijke lied een aanwijzing dat los-ko- men van de kerk niet uit geestelijke v. (DEN 'Herkent u deze melodie?' Dc titel van dit NCR V-programma is gekozen als thema van de 3 oktober optocht, vair 1 ■*aar weer door de Leidse straten zal rijden. Leiden aar, Joop Visser, eveneens ontwerper van het Rijnsburger in ifmcncorso> 's onlangs al begonnen met de eerste hand te leggen aan de negen praalwagens, die elk dc titel van een 'ical, opera of operette krijgen. Tijdens do optocht zal d e gelijknamige muziek vanuit de wagens opklinken. onverschilligheid hoeft voort te ko men. En toch is diezelfde kerk de draagster van dit lied. Gelukkig dat haar muren nog wijd genoeg zijn om alle mensen die het willen meezingen hoe hun persoonlijke gesteldheid ook is te herbergen. Van ver Mevrouw Remmelzwaal kan bevesti gen dat er ook veel mensen van bui ten naar de zangdiensten komen. 'Ze hebben hier vakantie gehad, zijn er meermalen geweest en missen het dan als ze weer thuis zijn. Wonen ze niet al te ver. dan komen ze die avond ge woon terug. En niet alleen uit Wasse naar en de omgeving van Leiden, maar ook wel uit Voorburg of die streken. Dat is ook wel een reden geweest om het aanvangsuur te vervroegen. We begonnen vroeger om half negen maar nu om acht uur. Zo'n dienst kan, vooral als er medewerking van een koor of solist is. wel ruim een uur duren. Dat vinden de mensen he lemaal niet erg, want het uur vliegt om. maar je moet er wel voor zorgen dat verre bezoekers niet te laat thuis komen. Bovendien was half negen wat te laat voor het filmen en fotografe ren. Er zijn veel gasten die de omlijs ting van de dienst willen vastleggen. Als het genootschap Oud-Katwijk me dewerking verleent en een half uur vantevoren met de dames en heren in klederdracht in de omgeving van de Oude Kerk op straat verschijnt, wor den er heel wat plantjes geschoten. Dan moet er nog voldoende licht zijn'. Mevrouw Remmelzwaal laat het ge sprek nu overnemen door haar man. die er nog veel meer van afweet. Ilij (61) is al enkele tientallen jaren bij het evangelisatiewerk in Katwijk be trokken en is secretaris van een daar voor ingestelde commissie. Remmelzwaal ziet in- die zomeravond zang een authentiek middel om de boodschap van God bij de mensen te brengen. Zij worden door woord en lied in beweging gezet en zijn door de omstandigheden de vakantie geeft al een gevoel van vrijheid mis schien ontvankelijker om de ontmoe ting met de boodschap van heil en vrede te beleven. Remmelzwaal ver telt dat de Katwijkse zang navolging heeft gevonden in Zeist, waar domi nee Van Roon, die in Katwijk aan Zee heeft gestaan en daar vele malen het zanguur heeft geleid, ermee begonnen Visnet 'Ik kan me goed herinneren, dat er heel vroeger openluchtbijeenkomsten waren zomaar op het strand. Dat is begonnen onder de inmiddels over leden bakker Van Tongeren. Ds. Voorsteegh wilde graag meedoen en zc noemden dit evangelisatiewerk 'het Visnet'. Later werden de samenkom sten verplaatst naar de Boulevard, bij de Oude Kerk. Het was moeilijk, in Katwijk een zangvereniging te vin den die medewerking wilde verlenen. Dat kwam door de onwennigheid. Men vond het wat Leger-des-Heils-ach- De heer Remmelzwaal dankbaar werk tig. In een kérk zingen doe je wel, maar op stréat, dat vonden ze een beetje vreemd. We haalden toen een koor van buiten naar Katwijk. Het minste wat je kon doen was die men sen na afloop een kop koffie aanbie den. Maar omdat dit toch zeker vijftig cent per kop kostte, was dit financieel wat bezwaarlijk. Toen hebben we ge probeerd, een evangelisatiekoor bij el kaar te krijgen. We begonnen met een man of vijf. Het klonk natuurlijk heel pover, maar het begin was erg. Na afloop waren er gelukkig verschei dene toehoorders die vroegen of ze mee mochten doen. En zo is dat koor geleidelijk gegroeid. Nu heeft het on geveer tachtig leden. We hebben op de Boulevard mooie avonden gehad. En toch werd de be langstelling gaandeweg minder. We waren erg afhankelijk van het weer. Ds. Van Roon bracht ons toen op de gedachte, dat dit openluchtwerk we ieens uit de tijd zou kunnen raken. En dat we misschien in de kerk iets zouden moeten gaan doen. 'Zullen we het niet eens met een uur zingen pro beren', was zijn idee. Onze eerste reactie was nogal matig. Want als je iets in een kerk onder neemt, krijg je met drempelvrees te maken. We zijn toen nog een poosje doorgegaan met samenkomsten op de Boulevard en op woensdagavond was er dan zingen in de Oude Kerk. Die samenzang bleek van stonde af aan geweldig aan te slaan. En nu begint het traditie te worden. We hebben de indruk, er de gasten een grote dienst mee te bewijzen. Trouwens, de Katwijkers zelf ook. Dat is ook een reden dat we contact heb ben opgenomen met het genootschap Oud-Katwijk. Gasten hebben altijd be langstelling voor klederdracht en om dat die niet meer dagelijks wordt ge dragen zijn we op het genootschap aangewezen. Daarom wordt het zang uur enkele keren gecombineerd met een kleine klederdraehtenshow in de omgeving van de kerk van half acht tot acht uur. Tegen achten nemen de Katwijkers in klederdracht dan plaats tussen de bezoekers in de kerk'. Samen De Katwijkse zomeravondzang gaat uit van de evangelisatiecommissics van de Hervormde Gemeente en de Geref. Kerk van Katwijk aan Zee. De heer Remmelzwaal vindt deze samen werking heel gelukkig. 'Je moet in dergelijke zaken gecombi neerd optrekken. De vreemdelingen snappen toch niets van onze verschil len tussen hervormd en gereformeerd. Bij dit werk mag dat ook niet ter sprake komen. Het gaat er alleen om dat je de mensen iets laat zien en ho ren van het evangelie van Jezus Christus en dat je samen uitspreekt dat dit ook voor hun leven van bete kenis is. Je moet als één Kerk optre den. Predikanten van verschillende kerken nodigen wij uit om het gesproken woord tussen de liederen te verzor gen. Langzamerhand zijn wij er wel achter welke predikanten hiervoor ge schikt zijn. De een heeft daar nu een maal meer gevoel voor dan de ander. Als een predikant wordt aangezocht die dit nog niet gedaan heeft, advise ren wij hem altijd een paar keer zo'n uur mee te maken. Dat is laatst nog gebeurd met een van onze nieuwe predikanten. Hij deed het voortreffe lijk. Ze krijgen ook wat stencils om te zien hoe zo'n uur verloopt. Een verzoek is- ook dat zij als het enigszins kan lie deren kiezen die een zekere bekend heid hebben. De keuze uit dc psal men, gezangen en de verschillende christelijke zangbundels is ruim ge noeg. Natuurlijk moet je niet steeds in dezelfde liederen vervallen. In de regel heeft zo'n zanguur een bepaald thema en vndaaruit kiest de predi kant de liederen en schriftgedeelten. Er loopt dus duidelijk een rode draad doorheen. De predikanten voelen in het algemeen wel aan. tot hoever zij bij het maken van hun liturgie kun nen gaan. Als wij medewerking hebben, van een koor of een solist, zorgen wij ervoor, dat die niet de samenzang gaat over heersen. De mensen komen in de eer ste plaats om zelf te zingen. Niet voor een uitvoering. We zijn blij met die medewerking want de zang krijgt er de nodige afwisseling door'. Behoefte De heer Remmelzwaal weet uit erva ring dat heel veel bezoekers dit uur bijzonder waarderen. Er zullen er bij zijn die bepaalde liederen lange tijd niet gezongen hebben en die daarbij worden herinnerd aan een tijd in hun leven toen het geloof voor hen nog een andere inhoud had. Misschien meer zekerheid gaf dan nu. Zo vertel de een Duits theoloog onlangs, dat een echtpaar in Katwijk weer met dc kerk in aanraking gekomen in geen dertig jaar in de kerk was ge weest. En Remmelzwaal: 'Vorige week zong er ook een rooms-katholiek mee. De zondag daarop zat hij in de bid- dienst van half 9 in de Oude Kerk. Je bent met dit werk aan het zaaien en je wpet nooit waar het zaad op komt. Dat geldt ook voor het evangelisatie werk op de campings. Je doet het ge woon omdat het van je gevraagd wordt. En als er dan zovelen op inha ken, ben je daar dankbaar voor. Het is prettig te merken dat je tegemoet komt aan een behoefte. Dat is een ex tra stimulans ermee door te gaan'. Vorige week liet ds. Pijlman twee coupletten van psalm 118 zingen. Naast de Nederlandse tekst stond de Duitse. Er komen ook Duitsers naar de Oude Kerk. Ds. Pijlman gaf zijn Duitse collega, die in de zomertijd na mens de Evangelische Kirche pasto raal werk aan onze kust doet. graag de gelegenheid zijn landgenoten bij deze samenzang te begroeten, waarbij hij hen wees op de Duitse diensten elke zondagmorgen in het wijkgebomv De Hoeksteen. Zo neemt het liec' mensen mee. over grenzen van kerken en landen heen. Het is dan ook een voertuig van de Geest. Ook de Geest trekt zich van on ze belemmeringen niets aan. Dat is de les van een uur zingen in Katwijks Oude Kerk. Overleden: Mnrls Egglnk- Trago. 79. Jan van Houlkade 10a, Lelden. Crematie vrijdag 11 uur op Ockenburgh Ic Den HAAG. Mozca Noest. 34. Willem de ZuJJgerlann 269 Lelden. Rouwdienst woensdag 10.30 uur In kerk Her ensingel. waarna begrafenis om 11.30 uur op Rhijnhof. Johannes Jacobeus Kcttrnls. 87, Bolsotkadc 3 Leiden, begrafenis donderdag 3 uur op Rhijnhof. Willem llamerllng, 64. Os cn Paardenlaan 40, Lelden. Crematie in stll- ALKEMADE De heer S. Wage naar, wethouder te Alkemade, is met ingang van 16 augustus tot burge meester van Zevenhoven benoemd. De heer Wagenaar is 52 jaar, lid van de KVP, vader van drie kinderen en op dit moment in het dagelijks leven nog journalist. Naast het wethouderschap van open bare werken, sociale zaken en onder wijs, vervult de heer Wagenaar in het openbare leven van Alkemade nog meerde functies, die hij alle zal moeten opgeven. Hij woont in Nieuwe Wetering. Hij heeft in Alkemade al 15 jaar zitting in de gemeenteraad, waarvan de laatste acht jaar als wet houder. Daarvoor was hij fractievoor zitter van de KVP. Hij zei ons giste ren Alkemade moeilijk te kunnen ver laten: 'Ik heb hier van kindsbeen af gewoond. Iedereen kent me'. Waar de neer Wagenaar in Zevenhoven, dat geen burgemeesterswoning heeft, moet gaan wonen is nog niet duide lijk. LEIDEN In het kader van de in middels bijna traditionele zomeraktic richt Vroom Dreesmatin Leiden dit jaar de schijnwerper op de molens. De actie begint vrijdag» 27 juli en zal drie weken duren. Om het geheel overzichtelijk te houdeii werd de ak- tie beperkt tot de watermolen. Alle etalages dragen dit thema uit en men ontvangt deskundige informatie. Een attraktie, die aan deze zomeraktie is verbonden, is de molen fietstocht, een trajekt dat langs diverse watermolens voert. Daaraan is ook een wedstrijd verbonden. NOORDWIJK Van 23 tot en met 29 juli a.s. wordt traditiegetrouw op de Casino banen van de Noordwijkse Sportvereniging het internationaal badgasten tennistoernooi gehouden. Het evenement is onderverdeeld in een A toernooi voor amateurs en spe lers; een B toernooi voor dezelfde ca tegorie: het C toernooi voor C en D amateurs en spelers en tenslotte is er het veteranen gemengd dubbelspel toernooi. Voor deze omvangrijke sportdemonstratie zijn acht banen be schikbaar. (ADVERTENTIE) maak meer gebruik Van onze uitgebreide service Woensdag 25 juli: Dtjkstraat 2a, 10.00-11.00 uur; spreekuur so ciale raadsvrouw. Stadshuis. 19.30-18 00 uur, spreekuur sociale raadsvrouw. Kreatief Sentrum. Breestraat: kreacirfcus (8- 12 uur): !nf centrum (9-11 u)

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3