dag, maandag Lachend en huilend op bedevaart Lourdes fllsillfilll dagpecept Arouca wil terug naar zijn gezin fcept en klein Streepjes voor kinderen Opnieuw mode uit Engeland Deze week wordt de honderdste treinbedevaart gehouden naar de grot van de 14-jarige Bernadette Soubirous: Ronnie Tober zonder bagage Nieuwe boeken Pompbediende van geldtas beroofd Sportvlieger maakW noodlanding TROUW /KWARTET MAANDAG 23 JULI 1973 BINNENLAND De kinderkleren van Barbara Farber zijn nu niet direct goedkoop te noemen. Maar ze hebben het voordeel dat ze er leuk uitzien, dat kinderen zich er prettig in voelen en dat de kwaliteit prima is. Op de foto de belangrijkste lijn uit de zomercollecte van Barbara voor kinderen: strepen in alle maten zoals de mini-jurk van het meisje in lichtgewicht acryl, in dezelfde strepen als haar zwemgoed: goud- rood, groen-rood en turquase-rood. De jongens duiken er ook in: zwembroeken, shirts en broeken en op elkaar afgestemde kleur schakeringen. Toch wel een beetje onverwachts heeft de zeer lage en zeer blote rug opgang gemaakt deze zomer. In vrijwel alle modezaken zijn de flodderige truitjes te koop die alles bloot laten behalve de boezem. In Engeland hadden ze het al zien aankomen, want overal hangen momenteel de bijna te kleine jurkjes van St Honoré's uit Londen, een firma die erg in de weer is om na de hausse op kleding in Carnabystreet een jaar of wat geleden, opnieuw het continent pro beert te interesseren voor Britse mode. Aubergine a la Hollandaise 2 aubergines 20 gram boter 10 champignons 1 tomaat 1 uitje zout peper, basilicum bieslook 75 gram geraspte kaas de Halveer de aubergines lengte en bak ze in boter met champignons in ongeveer tien minuten gaar. Schep het vrucht vlees uit de schil, hak dit fijn en dan vermengen met de ge bakken champignons, klein ge sneden tomaat en het fijnge snipperde uitje. Vul de aubergi- nes hiermee, nadat het mengsel op smaak is gebracht met de kruiden. Strooi er de geraspte kaas overheen en zet de auber gines even in de oven met bo- venwarmte. Menutip: Aubergines a la Hol landaise, rijst, sla, rode bessen met zure room. door hette visser Op het station van Roosen daal staat een enorme trein klaar. Door middel van loopplanken kunnen de bij na tweehonderd zieke, lam me, blinde, dove en debiele kinderen gemakkelijk de wagons inkomen. Ze zingen: We gaan samen onderweg. Halleluja. De kinderen gaan met hun ouders, doktoren, geestelijken, verpleegsters en padvinders naar Lourdes. Niet om beter te worden, maar om er beter vin te worden, zeggen de geeste lijken. Het is twee uur en al behoor lijk druk op het station. De trein zal om vier uur vertrek ken. Vanuit hun karretjes kij ken de kinderen elkaar wat on wennig aan. Vaders en moeders kijken óók naar elkaar. Je ziet ze vergelijken: het ene kind is er nog triester aan toe dan het andere. Op de gezichten van de moeders is het haast te lezen: blij dat mijn kind doof is en niet spastisch. Kan het tenmin ste nog gewoon lopen. De ande re moeder: blij dat mijn kind spastisch is en niet doof. Kan het tenminste nog horen. Padvinders en verpleegsters sjorren en sjouwen de kinderen de trein in. Het wordt alles bij elkaar een gezelschap van bijna zeshonderd mensen. Van ieder kind gaat er een vader of moe der mee. Dan de verpleegsters, doktoren, padvinders, organisa toren en geestelijken nog. Alle maal ondergebracht in tien treinwagons. Op dit moment wordt de honderdste trein bedevaart naar het Franse Lourdes gehouden. Eerste pelgrim is kardinaal Alfrink, omdat het een jubileumreis is. Sinds 1883 zijn er ongeveer honderdduizend Nederlandse pelgrims in Lourdes geweest, de plaats waar in 1858 de 14-jarige Bernadette Soubirous Maria zou hebben gezien en gesproken. Onze medewerker Hette Visser maakte enige tijd geleden zo'n treinbedevaart met honderden invalide kinderen mee. Hier is zijn verhaal. zegt de stem. Iedereen van har te welkom en een goede reis. Dan richt bisschop Bluyssen van Den Bosch het woord tot kinderen en ouders. Hij spreekt de pelgrims moed in en hoopt dat iedereen een goede nacht zal hebben. Niet slapen Ziekenboeg In het midden van de karavaan is een soort ziekenboeg inge richt waar kinderen liggen die zich niet kunnen bewegen, of vastgebonden zijn omdat ze hun spieren niet onder controle heb ben. Er is een soort radioka mertje, waar een geluidsman bandjes draait met vrolijke marsmuziek of kinderliedjes om de pelgrims opgewekt te maken. Door de hele trein hangen luid sprekers. Dan fluit de conduc teur en we gaan op weg met de 'Vereniging tot samenstelling van Nederlandse Bedevaarten' uit Den Bosch. Nagezwaaid door familie en bekenden gaat de stoet naar Lourdes. Door de luidspreker klinkt de stem van een geestelijke: 'Nu we allen op weg zijn naar Lourdes willen we samen het reisgebed bidden: Goede God onze bedevaart is begonnen. We hebben thuis af scheid genomen en we zijn op weg naar de plaats waar U ons door Maria heel dichtbij wilt komen. We vragen U: zegen on ze reis, help ons om attent te blijven voor elkaar. Zegen voor al de zieken die zo verlangend naar deze bedevaart hebben uit gezien en laat ons morgen alle maal behouden aankomen in Lourdes. Help ons ook de onge makken van deze reis te verdra gen. Dat vragen wij door Jezus Christus, onze Heer. Amen'. De tekst van dit gebed voor de heenreis is te vinden op pagina zeven van het pelgrimsboek, De trein dendert over de rails. De kinderen kijken naar buiten, strompelen door de gangen of liggen stil in de ambulancewa gen. Te wachten op verpleeg sters en padvinders die ze met élles moeten helpen. Mensen van de organisatie be ginnen aan hun tocht door de trein en maken overal een praatje. Tegen zes uur wordt er een kopje thee geschonken, ge zet in de keukenwagen. Dan wordt er via de luidspreker nog een verhaaltje verteld en na een gebed van bisschop Bluys sen wordt het stiller in de trein. De meeste kinderen kun nen niet slapen. Het is allemaal té vreemd en té spannend. Tegen twaalf uur slaapt toch bijna iedereen. Een paar ver pleegsters fluisteren met kinde ren die nog steeds klaarwakker zijn. In de gangpaden is het vol. Sommige coupé's zijn zo be nauwd dat men op koffers en klapstoeltjes in de paden is gaan hangen. De trein raast door Frankrijk. Om zes uur in de ochtend is het al weer druk. Er wordt driftig thee gezet en alle zes honderd pelgrims krijgen een beschuitje. Er wordt heen en weer gelopen naar de w.c. en iedereen wil weten waar we zijn. Bordeaux ligt al achter ons en over een uur of wat zijn we in Lourdes. Het stinkt in de trein, maar de vrolijke marsmu ziekjes houden de moed erin. Het morgengebed wordt gebe den en Lourdes komt in zicht. Op het perron staan tientallen helpers met invalidewagens en brancards te wachten. Iedereen is blij dat we er eindelijk zijn. Alles wordt uitgeladen. Veel ge schreeuw in het Frans en Itali aans over en weer. Rennen, kar retjes rollen, draven, koffers sjouwen: alles in grote bussen naar ziekenhuis en hotel. Dan Lourdes in. De bedevaart plaats waar op 11 februari 1858 Maria zou zijn verschenen aan Bernadette Soubirous. van wie sommigen zeggen dat ze een beetje debiel was. Achttien keer is Maria aan het meisje versche nen. Sinds 1860 zijn er miljoe nen pelgrims naar Lourdes ge komen en het destijds arme stadje leeft er nu van. Een ge deelte van de plaats bestaat uitsluitend uit souvenirwinkels en hotels. Huis aan huis. In het hoogseizoen komen er dagelijks duizenden pelgrims, zieken, ge handicapten en gezonden. Soms herbergt de stad zeventigdui zend pelgrims, terwijl het maar tienduizend inwoners telt. Het wonder Weinig kinderen blijken het verhaal te kennen van Maria en Bernadette. Als je vraagt waar om ze naar Lourdes zijn geko men zeggen ze: 'Om te bidden'. Voor wie? 'Voor allemaal'. Op de dag van aankomst begint 's middags direct al een druk programma. Om drie uur wor den de kinderen naar de grot gereden. Tientallen padvinders, verpleegsters en helpers rijden de kinderen door het grote hek, het park in, langs de basiliek, naar de zijkant van de rots waar een halve spelonk is. Daar staat een altaar en op het plein ervoor kunnen honderden inva lidekarretjes en brancards staan. Voor het eerst van hun leven zien de kinderen waar 'het won der van Lourdes' is geschied. Het is stil op het grote plein, wanneer alle karretjes keurig in rijen naast elkaar staan. Een enkel oud vrouwtje murmelt een gebed. De kinderen kijken naar de uitholling in de rots, waar een wit Mariabeeld staat. Aan de andere kant van de rots zijn lijnen gespannen waar krukken en wandelstokken han gen. Ze zijn eens weggeworpen door kreuepele pelgrims die na de rots te hebben gekust ineens weer konden lopen. Nu zijn die stokken zwartgeblakerd door de kaarsen die eronder branden. Geloven alle pelgrims in wonderen? Zijn ze naar Lourdes gekomen met het idee genezen naar huis terug te kun nen? Het hoofd van de zieken verpleging zegt: 'Zeker de Ne derlanders gaan niet naar Lour des met het idee genezen naar huis te keren. Sommigen zullen wel hopen dat ze de grote uit zondering zullen zijn en dat hun kind weer kan lopen na Lourdes te hebben gezien. Maar over het algemeen ziet men de Nederlanders als ketters'. De Italianen doen alles zeer theatraal in Lourdes. Ze krui pen op hun knieën over het plein en schreeuwen om gene zing bij de grot De Nederland se kinderen en ouderen zijn rustig. Ze bidden en zingen: 'Stil maar, wacht maar, alles wordt nieuw, de hemel en de aarde'. Na de eerste middag bij de grot gaan de kinderen naar het 'asi- le', het ziekenhuis. Het is een kaal, koud gebouw, waar in de zalen de bedden dicht tegen el kaar staan. Een Nederlandse arts: 'Als dit gebouw in ons land zou staan, zou het onmid dellijk worden afgekeurd, geslo ten pn verzegeld. Er heersen hier onhygiënische toestanden'. Het gebouw stamt dan ook uit de tijd dat gehandicapte pel grims die geen geld hadden voor onderdak, daar gratis mochten verblijven. De avond van de eerste dag breekt aan. De kinderen gaan naar bed. Ze zijn doodmoe van alle nieuwe impressies. Een paar wat oudere meisjes mogen nog naar de grote lichtprocessie kijken, die op het enorme plein voor de basiliek wordt gehou den. Het is een lange stoet van honderden mensen met kaarsen in de hand en gezien vanaf het bordes is het een geweldig schouwspel. De volgende dag 's middags houden de kinderen een bloe menhulde. Ieder kind krijgt an jers die uit Nederland zijn mee genomen. Bisschop Bluyssen staat op het bordes en de kinde ren trekken in een lange rij aan hem voorbij. De bisschop pakt van de kinderen de bloe men aan en zet ze in een groot rek op het altaar. Hij praat even met ieder kind. Vraagt hoe ze het vinden. Meestal komt er een zacht 'mooi' uit hun mondjes. De wat brutalere kinderen zeggen: 'Wat heb je een mooie jurk aan!' Bisschop Bluyssen loopt steeds in een gewoon zwart pak, maar moet 'de mooie jurk' wel aan als hij een godsdienstoefening houdt. Hij is anders dan de Ita liaanse en Franse bisschoppen die de gehele dag in het ponti ficale paars met versierselen rondstappen. 's Middags is er poppenkast voor de kinderen en terwijl ze gieren van het lachen om Nar- retje Notedop en Mannetje Maan, vertelt bisschop Bluyssen over het nut van de bedevaart. 'Ik geloof zeker dat in deze tijd van verandering een bedevaart nog zin heeft. We belijden ons geloof, dacht ik, weieens teveel door lange gesprekken, door re deneren en concluderen. Ik meen dat geloof veel te maken heeft met gevoel en intuïtie en dat gevoel wordt tegenwoordig weieens teveel verdrongen. Daarom is zo'n bedevaart zo goed. Zolang bidden nog zin heeft, heeft een bedevaart ook nog zin. De romantiek en het gevoel is heel belangrijk, voor ons, mensen'. De volgende dag staat de bis schop tussen zeshonderd Neder landers aan de voet van de gro te basiliek: er wordt een foto grafie gemaakt De plaatselijke fotograaf heeft een stellage op gebouwd en kruipt regelmatig onder de zwarte doekvandaan om te schreeuwen dat er nog flink in elkaar -geschoven moet worden. Uiteindelijk staat ie dereen erop. Later op de dag gaan de kinderen die kunnen lopen naar de Kruisweg waar hen het verhaal over het lijden van Jezus wordt verteld. Soort vakantie Hoe zien de kinderen de bede vaart nu zelf? De meesten we ten er geen antwoord op te ge ven, maar ze vinden wel alles prachtig. Ze genieten volop en zien het als een enorme gebeur tenis waar ze maanden naar toe hebben geleefd. Voor hen is het eigenlijk vakantie. Ja, wel veel bidden en naar de kerk, maar toch vakantie. 's Middags een üitstapje. Met z'n allen .in bussen naar het vliegveld in de omgeving. Dolle pret, want welk gehandi- copt kind komt ooit op een plaats waar hij die vliegmachi nes nu eens van dichtbij kan zien? Ze vinden het prachtig en genieten van limonade; de gees telijkheid van bier. Het wordt woensdag en op het programma staat een internatio nale hoogmis die maar eventjes anderhalf uur duurt. Veel te lang natuurlijk voor de kinde ren, maar alle pelgrims van heel Lourdes komen samen in de onderaardse kerk, de Pius X- basiliek, waar bisschoppen uit Frankrijk, Italië, Duitsland, En geland, België en Nederland sa men de hoogmis celebreren. Honderden karretjes worden binnen gereden. Padvinders dragen kinderen tot voor het al taar. Omdat de vloer schuin afloopt naar het midden, is het een heel gedoe met blokjes die te gen de wielen van de wagentjes moeten. Af en toe kan een pad vinder geen drie karretjes tege lijk in bedwang houden en rijdt er iemand eenzaam en hulpe loos door de onderaardse grot Het duurt de kinderen te lang. Na een uur is het al plassen ge blazen en vragen wanneer het nu afgelopen is. Het wordt koud en tochtig en er worden dekens aangedragen. Eindelijk wordt er voor de laatste keer met wierook rondgegaan. Een zucht van verlichting gaat op en het is dringen naar de uit- gang. Het bad in .Dan komt er nog een moeizaam werk: kinderen en volwassenen die willen kunnen baden in het heilig bronwater. Daarvoor zijn naast de rots speciale badhuizen gebouwd. In lange rijen zitten de kinderen te wachten beurt. Vaak willen ze op laatst niet, zijn bang, schrj wen en willen weg. Potige pers duwen de kinderen u het water in, want de ervaij heeft hen geleerd dat de k» ren er later spijt van hebbeiM de volgende dag terugkon^ Daarom nu meteen maar! 4 en ontkleedhokjes is dan bad te zien. De kinderen 1 den geholpen met het uitkle en de meesten gaan naakt bronwater in. Slechts tween" per dag wordt het water verst. Honderden gaan kö Cd onder in hetzelfde water, verhaal wil dat nog nooitL mand later ziek is geworr Dt Gehandicapten en zieken ihog ben voorrang. Later komenl, di gezonden aan de beurt. Itali^00] se vrouwen bijvoorbeeld die, een enorme ceremonie van r ken. Die beslist met allerlei Ha kens om in bad willen. |en hartstochtelijk het beeld ku?oep en vroom meebidden met non die al uren voor de mL va iVer t foon naast het bad staat te hjUU| velen. De Nederlandse vrou'spei( doen het anders: ze doenn woon hun kleren uit, statyjwor wat rond en gaan uiteinde zjjn even in het water zitten, ipk j der lakens, gezoen of opgaan ]je gebed. Kaarsenrel |en. 's Avonds volgt er nog iets, d langrijks: de kaarsenprocf op de zalen bij de kindei- Het is een indrukweklar, schouwspel dat af en toe sinister aandoet. Hondei kinderen die op de nu. vreemde manieren kaarsen vie n houden. Soms onder hun seis geklemd, wanneer ars r' ontbreken, en bij de ergste! vallen zijn de kaarsen aan fit ha bed vastgebonden. Het ziel huis is één grote kaarsen Als het laatste vlammetje is ft el lood du< nas lijl duu inli, •ord iterc het geblazen, is het voor de kind< in Lourdes afgelopen. Mol gaan zij weer naar huis, eerst nog even afscheid n< van Maria, bij de grot 'Ik het prachtig hoor", zegt moeder. 'We hebben ontzet genoten. M'n zoon ook. WatNn ervan zegt? Niets, want hij Bnd niet praten. Maar hij vond Bel n machtig, dat heb ik wel geiblerr En meneer, als je al die ellqn dt ziet, dan pak je weer vrolijjan I eigen kruis en ga je blij iPord huis'. de Ji ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■in urfi Opnieuw aandacht voor iemand die oneerlijk wordt behandeld door de regering in Portugal. Het is dr. Domingos Arouca, een advocaat die oorspronkelijk op 18 juni van dit jaar zou wor den vrijgelaten. Inderdaad zit hij nu niet meer in de gevange nis in Lissabon. Maar men heeft Arouca gedeporteerd naar een provincie in Mozambique. Het zit allemaal zo in elkaar: Arouca werd in 1928 in de hoofdstad van de Portugese ko lonie Mozambique geboren. In 1949 was hij gediplomeerd ver pleger, maar wilde eigenlijk verder studeren. Hij deed mee aan een loterij en won een fiks geldbedrag. Daarmee toog hij naar Lissabon en begon een stu die rechten. In 1960 keerde hij gevreesd. Uit de nu bekende verhalen over massa-slachtingen in Mozambique, is die vrees niet zo ongegrond. Arouca zelf heeft eens tegen een bezoeker in de gevangenis gezegd dat hij zich eigenlijk veiliger in de ge- vangenis voelde, dan er buiten, OOK "1 heeft h« «Melljlc heim- dr.e jaar ve ligheidsmaatrege- naar zijn „ouw en twce •«V S™, h" .S1*" kinderen die hij nog steeds niet Frel!mo„<de b*- mag zien, ook al is hij officieel vrijdingsbeweging in Mozambi- vrij que). De dag voor zijn vrijlating Wie zich het lot aantrekt van werd Arouca uit zijn cel ge- Arouca, zijn vrouw en twee kin- haald en gedeporteerd naar de deren, die kan schrijven naar provincie Inhambane in Mozara- de ambassadeur van Portugal, bique, een streek waar hij geen Bazarstraat 21 in Den Haag. Of contact zal kunnen krijgen met bellen: 070-630217 en 601458. de bevrijdingsorganisatie (die Vragen hoe het met Arouca is, overigens ook door de Neder- of hij al bij zijn gezin is. Bij landse regering met steun een 'we weten het niet'-ant- terug naar zijn land en werd de zambique Negro Association. In wordt geholpen). Volgens be- woord, vragen wanneer ze dat eerste negeradvocaat. Tevens mei 1965 werd hij gearresteerd richten uit Lissabon wordt nu wél weten en of ze de zaak wil- werd hij voorzitter van de Mo- en twee jaar later veroordeeld voor het leven van dr. Arouca len onderzoeken! Zanger Ronnie Tober die zijn Amerikaanse accent maar niet wil afleren is in de re gel een vrolijk baasje. Hij zingt dat het een l|eve lust is en dui zenden mensen kopen zijn grammofoonplaten. Nu wonen er behalve in ons land, ook in Canada Nederlanders. En dus vloog een pittige ploeg Holland se artiesten naar dit voormalige emigratieland om eens te laten zien wat er bij ons zoal te koop is op amusementsgebied. Alles onder leiding van meester-accor- deonist John Woodhouse. De laatste dag van het vertrek stond iedereen bepakt en gezakt in de hal van het hotel. sterzanger Tober ontbrak. j£j was nog even de stad in!, j vveest. Toen hij haasje-ra^* zijn bullen naar beneden wS halen was dit reeds gebe£,elc zijn 'room' was leeg. De kaj-oer meisjes vertelden dat een l£an vast de spullen had meegu d men. Tot nu toe is de zek spoorloos en zat Ronnie zoiu-Ug bagage, paspoort incluis. Degen nadese politic stelt een on^er zoek in. E ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■UI Tonny Schutten: WEEF MET PLE ZIER. Uitg. Zomer en Keuning, Wagc- ningen. Ariadne Handwerk-blblio- theek deel 2. 88 pagina's; prijs 17,50. Als tweede deel in de Ariadne Hand- werk-bibliotheek is. na 'Borduur met plezier", thans 'Weef met plezier' ver schenen, met als ondertitel 'vrij wer ken op eenvoudige weeframen'. Tonny Schutten levert hiermee een doelmati ge metgezel voor degenen die op het terrein van 'vrij weven' met eigen Ideeën iets goeds willen bereiken. De eerste vier hoofdstukken handelen over het rondweven op een wiel, kar ton of ring. Deze in Nederland al ge ruime tijd populaire bezigheid is een grove variatie op de aloude Tenerife- techniek. Wat men in 'Weef met plezier' onder rondweven verstaat wordt duidelijk, met o.m. enkele knappe voorbeelden van open weefsels en excentrisch op gespannen cirkels, beschreven. Het kan resulteren in het vervaardigen van wandversiering, decoratie (voor de ramen), tassen, onderzetjes, enz. Het hoofdstukje 'als het fout gaat' biedt heel practisch uitkomst bij gere zen moeilijkheden. Goede instructies worden gegeven voor het 'raamweven'. Voor het zelf vervaardigen van weeframen treft men beschrijvingen aan. Wie weinig kleurgevoel bezit kan een doelmatig steuntje vinden in hoofdstuk 8. We komen voorts hoofdstukken tegen over kelim, gobelin en knoopwerk met wat algemene opmerkingen en aanwijzingen. Voor een eigen ontwerp verwijst schrijfster graag naar de na tuur, waar vorm en structuur a.h.w. voor het grijpen liggen en laat verder materiaal, kleur en weefsel bepalend voor de vorm zijn. Rest ons nog te melden dat opgenaaide takken, droog bloemen, denneappels e.d. ook nog een plaatsje tussen het weefwerk met plezier vonden en dat dit geknutsel met plantaardig materiaal ons altijd wat geforceerd aandoet. Tonny Schutten completeert haar uit gave met afbeelding en bespreking van enkele traditionele getouwen. Het bevreemdt ons dat over het gebruik van eenvoudige, practische weeftoe- stellen, die al heel voordelig in Neder land te koop zijn, angstvallig wordt gezwegen. Al met al is het een fleurig boek ge worden met veel goed gefotografeerde voorbeelden in zwart/wit en in kleur en zeer overzichtelijk een her haling van het onderwerp, waarover het betreffende hoofdstuk handelt, bo venaan iedere bladzijde. We zijn benieuwd wat er na 'borduur met plezieri en dit 'Weef met plezier' als derde plezierige bezigheid bij Zo mer en Keuning uit de bus zal ko men. R.D.-S. Van onze correspondent EINDHOVEN Zaterdagnacht is een Eindhovense pompbediende beroofd van 230. Even na het middernachte lijk uur drong een met een lucht drukpistool gewapende jongeman zijn kantoor binnen en eiste de sleutel van een muurkluisje, waarin zich de verdiensten van die avond bevonden. Deze sleutel was er echter niet. Daar op nam de overvaller 230 gulden uit de geldtas van de pompbediende en verdween te voet. lieer ■■■■■■«■■■■■■■■■iiiaonsiar 111e elfs twe bal espe VOLENDAM Een sportvliegf10?- van het type Cessna 172, bestir,.!1 door de heer W. A. Moelker uit f~ sendaal, heeft zondagmorgen een u ding gemaakt op een weiland bij r lendam. De heer Moelker, die op I solovlucht van het vliegveld s«S0U (NB) naar Texel was, vond het te slecht om door te vliegen. Een instructeur van het vlieg Seppe heeft het toestel later naar versum gevlogen. i r: H In de laneg

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6