eoeo AVRO had verlies van 17.750 leden De Weldoener M EXPORT KLINKKLARE JONGEJENEVER de keus van de Ca DE KÜYPER Export Jonge Jenever met Kwaliteits Certificaat Artsen redden mishandeld kind 'Mariken' waarschijnlijk eind van dit jaar voltooid door John Rowan Wilson J j n a a a aaa aa a aa a a a a aaa aa a a aa aa a m 3 E m"r\ l 1" n ■E n ilBH LLLI THOUW/KWARTET DONDERDAG 19 JULI 1973 BINNENLAND/TIADIO-TV T4/K6 (ADVERTENTIE) De enige Jonge Jenever ter wereld met het Certificaat van Zuiverheid, Kwaliteit en Waardering, verleend door The Royal Institute of Public Health Hygiene, London MARY PERKINS In beperkte mate verkrijgbaar in stenen of aarde werk kruik, voorlopig zonder prijsverhoging Alweer nieuwe piraat verwacht Van onze rtv-redactie SCHEVENINGEN Hoewel de Bel gische PTT een klacht heeft inge diend bij de justitie in Gent en het er voor de Belgische etherpiraat niet zo best uitziet, bestaan er alweer plannen voor een nieuwe piraat. Het wordt de 'Aquarius', die volgende week zal gaan zenden vanaf het schip de Mi Amigo. De 'Aquarius' zal progressieve muziek gaan brengen wanneer de 'Atlantis' 's avonds om zeven uur sluit Daarna begint op de 259 m de 'Aquarius' tot 's nachts twee uur. De 'Aquarius' is een zusje van 'radio Caroline', die al enige tijd niet meer te horen is. Oorzaak is de financieel moeilijke po sitie waarin eigenaar Ronan O'Rahilly zich bevindt. Biedt zijn schip de Mi Amigo onderdak aan andere piraten, zoals de 'Atlantis' dan komt er weer geld in het laatje. Volgens de voor spellingen van Ronan o'Rahilly gaat 'radio Caroline' over twee weken weer zenden. Dat zal dan zijn op de tweede zender, die op de Mi Amigo staat, op de 389 m. Hoewel radio 'Atlantis' voor de Ne derlandse kust opereert kan de eige naar Adriaan van de Landschoot door de Belgische rechter worden gestraft. Hij is Belg en omdat België het ver drag van Straatsburg al in 1962 heeft ondertekend is het strafbaar voor Belgen aan etherpiraterij deel te nemen. Van de Landschoot heeft inmiddels bekendgemaakt voor de Zuidfranse kust een schip om te bouwen tot zendschip voor het geval hij in moei lijkheden mocht komen. Blijft de vraag waarom uitgerekend nu Ne derland het verdrag van Straatsburg zal ondertekenen, alleen het antwoord van de Eerste Kamer moet nog wor den afgewacht het voor verschil lende nieuwe etherpiraten zo aantrek kelijk is met deze zaken te beginnen. B. de Gaay Fortman voor IKOR-radio over Mozambique Van een onzer verslaggevers HILVERSUM De IKOR-radio zal vanavond om 18.30 uur in het pro gramma 'Kleur' een vraaggesprek met PPR-fractieleider Bas de Gaay Fort man uitzenden. Het vraaggesprek zal als onderwerp hebben de recente be richten over door Portugezen begane gruwelen tegen de Mozambikaanse be volking. Bas de Gaay Fortman heeft geruime tijd in Zambia gewoond en kent de situatie in Zuidelijk Afrika. Ook spreekt hij het dialect dat in Mo zambique gangbaar is. De Tweede Ka merfractie van zijn partij heeft er enige dagen geleden haar verwonde ring over uitgesproken dat Portugal hem als deskundige, die zonder tus senkomst van een tolk met de plaatse lijke bevolking kan spreken, niet heeft uitgenodigd om een bezoek aan Mozambique te brengen en een aantal Kamerleden van andere partijen wel. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De AVRO lieeft in 1972 een verlies gehad van 17.750 leden. Hoewel zich in dat jaar 69.830 nieuwe leden aan meldden, vertrokken er 87.580. Eind 1972 was de totaalstand 830.103 tegen 847.853 een jaar daarvoor, toen de hoogste stand uit de AVRO-geschiedenis werd behaald. In de nabije toekomst wordt geen spectaculaire groei verwacht. Dit blijkt uit het jaarverslag van de AVRO, waaraan verder kan worden ontleend, dat in de programmasector meer buitenlandse aankopen zijn ge daan dan daarvoor. De verhouding ei gen produkties tegenover aankoop was 58 tegen 43 procent. Een jaar daar voor was het 60,6 tegen 39,4 procent. Volgens voorzitter M. J. Keyzer in zijn voorwoord, verwacht de AVRO van een reorganisatie van de NOS een zodanige kostenbesparing, dat wellicht al over twee jaar, wanneer weer her ziening van de omroepbijdragen aan de orde komt, de omroep zélf een we zenlijke bijdrage kan leveren aan be teugeling van het kwaad van de infla tie. Zinvol De heer Keyzer stelt ook, dat na vier jaar de fouten in het omroepbestel duidelijk naar voren zijn gekomen. Ter zake van het gezamenlijk pro gramma dat de NOS moet verzorgen merkt hij op, dat in de sector NOS tv- programma's helemaal geen inbreng is van andere omroepen. Voor de ra dioprogramma's wordt slechts van NOS-zijde aan de omroeporganisaties gevraagd enkele programmamakers voor een bepaald programma beschik baar te stellen, in plaats dat zinvolle en mogelijke medewerking van de omroeporganisaties wordt bevorderd. Ook meent de heer Keyzer, dat de re organisatie van de NOS niet beperkt moet blijven tot het terrein van de technische dienstverlening en van de organisatorische onderscheiding van de drie hoofdtaken (coördinatie, tech niek en het doen van uitzendingen). Gedacht wordt ook aan een mogelijke herziening van de bestuursconstructie binnen het kader van de wet, waar door, een efficiënter beleidsbepaling kan groeien en een grotere slagvaar digheid kan worden bereikt. De AVRO heeft het afgelopen jaar uit eigen ^middelen ruim een miljoen gul den bijbetaald aan kosten van het ra dioprogramma en 275.000 gulden aan die van het televisieprogramma. Aan het radioprogramma werd vorig jaar 8.6 miljoen gulden besteed en aan het televisieprogramma 12,5 miljoen gul den. Uit de omroepbijdragen kreeg de ARVO 7,6 miljoen gulden voor het ra dioprogramma en 12.350.000 gulden voor het televisieprogramma. Het jaar is afgesloten met een batig saldo van bijna twee ton. AVRO-voorzitter M. J. Keyzer DEN HAAG Artsen in het zieken huis Leijenburg in Den Haag zijn er in geslaagd de driejarige Anita van B. uit Den Haag, die door haar vader zo was mishandeld dat zij klinisch dood was, met een spoedoperatie weer tot leven te wekken. Het levensgevaar was gisteren nog niet geweken. De va der, de 27-jarige D. van B., had zich zondagavond, nadat hij het kind naar het ziekenhuis had gebracht, bij een politiebureau in Den Haag gemeld met de mededeling dat hij zijn doch tertje had vermoord. De Haagse poli tie heeft de man opgesloten. De man was zondagavond alleen met de kinderen thuis. Zijn vrouw was op visite bij haar ouders. Toen Anita huilde, gaf hij haar een tik, waarna zij nog harder begon te huilen. De va der was buiten zichzelf geraakt en had het kind volgens de politie 'ver schrikkelijk' geslagen. Toen de man weer tot zichzelf kwam lag zij dood stil op de grond. Hij bracht haar naar het ziekenhuis, waar met pompen het hart weer op gang werd gebracht. Voor het leven van het kind wordt nog steeds ge vreesd, daar zij zwaar inwendig letsel heeft opgelopen. De vader had zo hard geslagen dat de aorta kapot was. Documentaires Woensdagavond waren drie belang wekkende documentaires te volgen die facetten van het probleem 'mens en samenleving' tot onderwerp hadden. Dat waren bij de NOS een gefilm por tret van de vermaarde Amerikaanse antropologe Margaret Mead en een zeer instructief overzicht van de Rus sische aanpak van milieuproblemen. De VARA zond een Finse produktie uit over de vereenzaamde bejaarde ■mens die zijn recht niet weet te zoe ken, als de grote maatschappij hem tot speelbal maakt. Niet alles zal klop pen met de Nederlandse situatie, maar er is reden genoeg om aan te nemen dat ook bij ons veel bejaarden zich aan hun lot overgelaten voelen en van hot naar lier worden geslingerd. Als de film daarvoor een paar ogen heeft ge opend, is er alwéér wat bereikt. Van Margaret Mead waren tal van markante uitspraken te beluisteren. Met een aantal daarvan kan iedereen het wellicht direct eens zijn: andere zijn de moeite van het overdenken waard. Maar wat ze zei over de moder ne vormen van voorlichting en het be leven van sex, die volgens haar geen invloed zouden hebben op het karak ter (in tegenstelling met het traditio nele rollenspel), lijkt mij nog niet be wezen. Ik vermoed eerder dat geen enkele wijze van sexuele beleving het karakter van een mens onberoerd laat. De documentaire ging erg vluchtig over meer van dergelijke ingrijpende, kicesiies heen. Russen blijken op vele fronten in de strijd tegen de milieuverontreiniging verder te zijn dan de meeste westerse landen. Er is in hun landen een gigan tische staatsaanpak ontioikkeld, o.a. via een netwerk van 4.500 bewakings stations. Het werk blijft er niet be perkt tot onderzoekingen en tot ver zoekjes aan bedrijven om het spuien van schadelijke stoffen te beperken, maar men heeft de bevoegdheid tot direct ingrijpen, tot het opleggen van boetes, het weigeren van toestemming voor produktiesystemen die onvoldoen de beveiligd zijn en zelfs het sluiten van bedrijven. Waarschijnlijk zijn de Russen ook veel verder gevorderd met het uitvinden en toepassen van zuive ringsprocessen en het terugbrengen van nuttige afval in het produktiepro- ces. Op deze film had eigenlijk direkt een overzicht van de milieu-situatie in eigen land. moeten volgen, maar in Arnhem stonden de 'topsporters' van 'Spel zonder Grenzen' te trappelen van ongeduld om hun behendigheid en doorzettingsvermogen te demonstreren. Zij hebben het geweten dat ze te gast waren in een waterland, want er kwam aardig wat geplas aan te pas. Toch za ten er een paar aardige vöndsten bij, onder andere dat gedram van die tien tallen groteske reuzen aan het slot. De Groningers uit Den Boer zwoegden er verdienstelijk op los, toch zagen ze zich gepasseerd door de ploegen van En geland, Duitsland en Frankrijk. In de vooravond had 'Van gewest tot gewest' een interessant geval bij de kop, namelijk de ontdekking dat de grondlegger van de oorlogsvloot van Tsaar Peter de Grote niet een Noor, maar de Nederlander Cornelis Kruys was. Zijn spoor leidt misschien naar Vriezenveen van waaruit vele boeren in de achttiende eeuw handelaars wer den met Rusland en zelfs een com plete Hollandse wijk bouwden in Sint Petersburg. Daar zit een groter ver haal in.- Op het andere net was te genieten van koren die hebben deel genomen aan het bejaardenzangconcours van de VARA. Het is vrijetijds-therapie die opmerkelijke kwaliteiten oplevert. 'Kenmerk' belichtte Mozambique van weer andere kanten. De meeste indruk maakten het waardige pleidooi en het bezonken inzicht van een van de top leiders van de vrijheidsbeweging Fre- limo. TON HYDRA )£O..JA. ïit&oo MAJOOR vaseaccJ llc- rri™ BUOCMAH.i«r«KEÉ O S&JEU "WELKOM HET ksj d; -dei LOWIETJE SMIDJE. VERHOLEN EN DE BOPPERTJES 117: De oude graaf Bennick van Rijc- keysteyn stak de sleutel in het slot, liet het driemaal klikken, draaide het wiel van de lettercombinaties enkele malen rond en toen dat gebeurd was, trok hij de zware deur open. Zuigend week deze uit de omsluiting van zijn stalen posten. 'O Vreselijk!' riep de oude graaf toen uit. En het was geenszins verbazingwekkend, dat hij deze vertwijfelde kreet slaakte, want het was werkelijk een treurig schouw spel, dat zich aan zijn ogen voordeed. Binnen in de schatkamer was het na melijk een ravage van belang. De kostbare zilveren en gouden beelden lagen achteloos in een hoek gesmeten, half bedekt door lege laden en omge smeten, kapotte kisten. Die beelden waren blijkbaar te groot geweest om mee te nemen. Maar het zogenaamde kleine goed was allemaal verdwenen. De schatkisten waren leeg, de antieke geldkoffers gaapten* hol, de laden van de antieke «kasten toonden hun bo dem, kortom alles, waar geld of juwe len. goud of edelstenen had ingezeten, was op niets ontziende wijze van zijn kostbare inhoud ontdaan. 'De dieven moeten zakken gevuld hebben kreunde Adriaan. 'Er is zeker voor méér dan een miljoen gestolen!' De oude graaf zelf was er echter het erg ste aan toe. Die stond als een vol men georoken man in een hoekje ges gen een muur geleund. Hij liet ajet zijn tranen de vrije loop en sni ujj het uit van pure wanhoop. 'Ik ben pot...', zei hij. 'Eeuwenlang waina de schatten in mijn familie, doch lefa zijn ze weg! Dat brengt ongeluk! \r komt de vloek van de Bennicks en Rijyckensteyntjes over ons! Het bi kent het einde van de familie!' dat Smidje Verholen en Adriaan krefc diep medelijden met de oude ba die van een vitale, levenslustige go' aard plotseling ineen scheen Kw schrompelen tot een zielig oud ketfen tjepres ■iicui Radio vandaag UTRECHT De opnamen van de film 'Mariken van Nieumeghen' zijn grotendeels afgerond. Regisseur Jos Stelling hoopt voor het eind van dit jaar de film, waaraan honderden vrij willigers meewerken, te voltooien. Wanneer de film in première gaat, is nog niet bekend. i j n T~ 1' 77 pT 34 ir J ar Horizontaal. 1. Kunstmens, 4. Rond hout, 5. rund. 7. Schaapkameel, 9. kurk. 11. spoedig, 12. waterplant, 14. vordering, 15. sportterm, 18. spil van een wiel. 19. bevel, 20. rivier in Rus land. 21. oude lengtemaat, 22. stoom turbine. 23. afk. van senior. 25. fami lielid. 27. wolvlokje. 29. jongensnaam, 31. bloeiwijze, 33. roofvogel, 35. schoof, 37. Chinese lengtemaat, 39 afk. van idem, 40. balk. Verticaal. 1. teken in de dierenriem, 2. foei, 3. voorzetsel, 4. getroffen, 6. soort gebakje, 7. Ledger (afk.) 8. reeds. 9. stoomschip, (afk.) 10. on meetbaar getal. 11. wapen, 13. pers. voornaamw. 15. halfgod. 17. gehooror gaan. 18. bergweide. 23 as. 24 afne mend getij, 26. karakter, 28. koning van Basan, 29. voertuig. 30. landbouw werktuig, 32. klaar, 34. boom, 36. voorkomen, 38. waterstand. Oplossing van gisteren 1. ventiel, 2. materie, 3. spiraal. 44 De patiënten stonden verloren aan de rand van de wervende stortvloed zachtjes te klagen. Ze zochten troost bij elkaar. Joan ging naar de andere afdelingen kijken. Ze stonden alle met inbegrip van de operatiekamer, zeker een decimeter diep onder het water en de modder. Toen ze het zie kenhuis uit kwam, kreeg ze iets te gen haar enkel. Ze bukte en pakte het op. Het was een klein stukje van de cementen bovenrand van de dam. Een gedeelte ervan brokkelde weg terwijl ze het in de hand hield. Toen gooide ze het in het water terug. Er waren ettelijke weken werken in de stortregen voor nodig om de afdelin gen schoon te maken, de voorraden te drogen en de patiënten opnieuw on der te brengen. Toen het water van de dam eenmaal weggelopen was. zocht de rivier zijn oude bedding weer op. Tonnen modder moesten met veel moeite uit de nederzetting wegge kruid worden Verbitterd zwijgend werkte Barrington de hele dag en tot in de nacht. Toen de regen wat verflauwde, maak te hij een tocht naar dehoofdstad. Hij keerde terug met een blonde man die vroègtijdig grijs werd. 'Dit is Frank Mortimer', zei hij. 'Hij is landmeter'. Mortimer zag ernaar uit dat hij al lang in Afrika zat. Dat bleek uit de structuur van zijn huid. de manier waarop hij zijn kleren droeg, zijn stijl van geen haast hebben en zich niet gauw verbaasd tonen. Ze merkte dat hij wat zij tweeën daar precies uitvoer den. Na wat beleefde frasen over en weer ging hij met Edward mee de plaats van de dam bestuderen. Een uur later kwamen ze naar huis. Barrington zette Mortimer in een stoel en gaf hem een whisky-soda. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (SI Dag met een plaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9 00 Toppers van toen. (9.35-9.40 Waterst.). 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvita minen. (1100 Nws: 11.03-H.05 Radiojour naal). 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur al lerlei voor iedereen, met 11.55 Beursber en vooraf: De groenteman. 12.30 Mod. platte land. 12.35 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Nederl. Koorfestival 1973. 13.45 (S) Engels Kamerork. en solist: mod. en klass. muz. 14.30 (S) Oorlog en vre de 15.40 (S) Lichte gramm muz. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Jumbo-Set met muz en inf. 17.00 (S) Mobiel - beweegl. progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.20 (S) Lichte orgelmuz. IKOR: 18.30 Kleur - inf. en comm. over zaken van kerk en sa- menl. NCRV: 19.00 (S) Leger des Heilskwar- tler. 19.15 De kerk vandaag - nws en comm. 19.35 Ontvoerd - zomeravondradiospel. 20.55 Opercttemuz. 21.33 Keer ik van ver naar U weer. 21.55 (S) Kerkorgelconc.: mod. muz 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.50 Veranderingen in het on dernemingsrecht. 23.10 (S) Moonlight Cock tail: licht muz.progr. 23.35 (S) Gitaresk De vele facetten v.d. gitaar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 8.00 Te Deum laudamus: gewi. muz. 8.24 Op de man af: evangel, komm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr 8.45 (S) Select - een keur van pas versche nen platen. 9.25 (S) R'dams Filh. Ork.: klass. en mod. muz. 10.30 Nws. 10.33 Weg wijs in onderwijs: inf. progr. 11.05 (S) V.d. zieken. 11.40 Hier en nu - extra. 11.35 Med. 12.00 Zingen met Cecilia: volksmuz. 12.15 (S) Meisjeskoor met pianobegel.: volksliederen. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. ensemble. 13.45 Bulten de taalgrens: vertaal de gedichten. 14.05 (S) Lichte gramm.muz. 14.25 (S) Klass. kamermuz. 15.15 (S) Geloven is geen eenv. zaak: gesprek. 15.30 Nws. 15.33 (S) Studio 6: mlddagmagazine met 16 30 (S) Hier en nu. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. In vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.52 Zojuist verschenen: nieuwe boeken. AVRO: 19.00 Trefpunt. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radiojour naal 20.10 (S) OsterfestSplele Salzburg 1973: Berlljns Filh. Ork. - klass. muz. 21.30 <S) Aspecten: kunstrubr. 22.30 (S) Bariton en pl- muz.; nieuwe liedjes, chansons of songs, muz.:. nieuwe liedjes, chanosons of songs. 23.25 (S) Essay: progr. waarin over kunst wordt doorgepraat. 23.50 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 Hugo van Gelderen Show. (S.00 Nws.) KRO: 9.00 Nws. 9.03 op-Drie: Discjockeyshow. (9.30-9.35 Voorbesch. Ronde van Frankr. 10.00 en twee: 13.03 Raden maar. (Tussen 13.00 en NOS: Rep. Ronde van Frankr.) 14.00 14.03 Discjockeyshow. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 Daverende dertig. Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet TROS: 19.00 Nws. 19.02 (S) U spreek Plet. 20.00 Nws. 20.02 (S) Poster. 21.00fcr 21.02 (S) Sesjun: Jazz en Pop live. Nws. 22.02 Hugo van Gelderen Show, o.a. Nederlandstalige Top Tien. 22.55 23.00 Nws. 23.02 NOS: Nabesch. Rond Frankr. TROS: 23.10 (S) T Tros-Sport-Tljd: sport en muz. 24.0i Aktua. 010 (S) Jazz Sir 0.55-1.00 Nws. anc kar en BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 I muz. 12.50 Bultenl. persoverz. 13.00' weerber. en schouwburgprogr. Aansl.: fkaa »rd Nws i i med.) 17.53 Weegschaal. er 18.28bU| 'ezen. f. Gramniljn 3 muz.L ;r. 23.tfn u 22.). M 'Nou?' zei ze. 'Wat zegt u ervan?' Mortimer nam een slok en zette het glas op het tafeltje naast hem neer. 'Helaas niet zo best. Weet u, mevrouw Barrington, het is hier een verschrikke lijk land. Dat is moeilijk te begrijpen voor iemand die pas uit Engeland is gekomen. Je bent dan gewend aan het idee dat de natuur in principe rede lijk is. Al is hij dan niet werkelijk op jouw hand, dan is hij toch tam, ge dwee, dan kun je hem aan. Tier zult u merken dat hij niet alleen sterker is dan jezelf, hij is nog tegen je ook'. Hij gaf een respectvol knikje in de zich afvroeg hoe de situatie was en richting van Barrington en vervolgde: 'Uw man heeft voor een leek iets opzienbarends gepresteerd daarginds. Hij heeft geleerd hoe hij dat ding pre cies moest bouwen, hij heeft de span ningen en alles berekend. Hij nam een veiligheidsmarge die in elke nor male omgeving volkomen voldoende zou zijn geweestHij haalde zijn schouders op. Heel even verscheen iets van hoop in de ogen van Barrington. 'Het is dus aleen niet sterk genoeg. Als we het weer zouden bouwen Mortimer schudde zijn hoofd. 'Dat heeft geen zin. Het zit hem niet al leen in bakstenen en cement. De plek is niet juist. De bovenkanten van de hellingen zouden het niet houden'. Barringtons kauwspieren spanden zich. 'U beweert dus dat het helemaal niet mogelijk is?' zei hij ongelovig. 'Zo duidelijk ligt het nu ook weer niet', zei Mortimer. 'Theoretisch kan het. Maar het zou zo duur uitkomen dat er absoluut geen sprake van kan zijn. Het zou veel goedkoper zijn het hele ziekenhuis op een geschiktere plaats opnieuw te bouwen'. Barrington was te zeer een vakman op zijn gebied om niet een vakman op een ander gebied aan zijn optreden te herkennen. Zijn verbolgenheid richtte zich ergens anders op- 'Waarom hebben ze dat niet allemaal bekeken voordat ze deze plek uitkozen?' 'Dat moet u mij niet vragen. Mis schien hadden ze een bar slechte landmeter. Misschien dachten ze dat ze het zonder konden. Alles kan in dit verknipte land'. 'Wc kunnen er dus niets aan doen', zei Barrington. 'Het loopt hier dus al tijd onder als het regentijd is?' 'Helaas wel'. Er hing een somber zwijgen. Joan pakte Mortimers glas en schonk nog eens in. Hij zei: 'Ik vind wel dat het niet erg elegant van de bisschop is. Iemand kerstvers van over zee hier neerzetten, bedoel ik. Zoiets doe je niet. 'Wilt u zeggen dat iedereen hier weet wat voor plek dit is?' vroeg Barring ton. 'Ach, u weet hoe dat gaat'. Mortimer klonk verontschuldigend. 'Het is hier een klein wereldje. Nieuwtjes doen hier snel de ronde'. 'Ik neem aan dat iedereen ons in de gaten heeft gehouden en uitgela chen?' 'Dat zou ik niet willen zeggen. Ze hadden met u te doen. 'Ze merkte dat dit bijna te veel was voor Edward. 'Daar boffen we bij!' zei hij. 'Hoe ha len ze het in hun hoofd!' 'Ik geloof dat u eerder kwaad op de bisschop mag zijn. Eerlijk gezegd zit hij al jaren met Manusha in zijn maag. Hij heeft Ferguson gelijmd met de belofte van een administratieve baan in Nairobi (Wordt vervolgd) TV vandaag NEDERLAND I VPRO 14.00 Gevar. vakantieprogr. NOS 18.25 Tour de France 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal VPRO 19.05 Poppenspel (1): Dommel de Mol gaat uit varen 19.20 Het kind in de sport 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 Beeldje voor beeldje voorbeeldje voor beeldje Doe. film over tekenfilm 21.00 Dick Cavett-Show EO 22.00 Niemand zo gelukkig als hij 22.30 De wind blaast waarheen hij wil 22.45 Horen en Zierr Berliner Philh. met solist: klassieke werken NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal AVRO 19.05 Geheimen der Zee: Nijlpaarden NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Sportpanorama: De Internationale Tennis kampioenschappen van Nederland te Hilv. 21.40 Gala Concert: Het Menuhin Festival Orchestra: klass. werken 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten, desportber. 18.30 Wegwijs wezen. Sport. 18.55 Taalwenken 18.57 Gramnjljn 19.00 Nws en act. 19.30 Lichte muz.j, 23.00 Nws.) 23.10 Muzikaal progr. Lichte muz. (21.00 Splinternws: Nws. i iresi |evei niel |te NOS Ml 22.25 Journaal fis DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van p ne vorid. 10.30 De sportspiegel. 11.15 F 12.00 Act.rubr. 12.50 Persoverz. 1: Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 V.d Igini 17 05 Vd kinderen 17.55-18.00 Journl (Reg. progr.: NDR: 18 00 Filmrep.™ Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau;cu zine. 19.26 Algebra um 8. 19.59 Progd*-"' WDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.0<en, nws. 18.10 V.d. kleuters 18.15 Die Pat.. Familie. 18.40 Nws en act. 19.20 Dassf'JOC ner des anderen Sprache verstehe.), Journaal en weerber. 20.15 Mlt elneil im Grab, Amerik. speelfilm. 21.55 Dls< Journaal, comm. en weerber. knoflook, zout peper, bloem boter, koffieroom olie, worcestersaus -flarc fi g< Itree e p )t w Kalfsvlees met amandelen 400 gr. kalfslappcn 100 gr. geschaafde amandelen blikje tomatenpuree Wrijf twee teentjes knoflool ze<Huj en doe er zout en peper bij al een paar druppels olie. Het vier dit mengsel bestrijken en één fssie der goed laten intrekken. Het vHet stukken snijden en in 100 gr.jjn0| aan alle kanten laten bruinbakld e uien fijnsnijden en meefruiten' en de tomatenpuree toevoegen en Irtuij schaafde amandelen. Voeg zo in g, wat water toe en laat alles zo'^ kwartier sudderen. De twee, bloem aanmaken met wat koffreni en wanneer het vlees gaar de jus binden. Op smaak breng» worcestersaus. jt Menutip: Kalfsvlees met gescjwer amandelen, gemengde sla, gc) z\\ aardappelen, chocoladepudding.^ is hjver engfa vi

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6