eoeo De Weldoener Duitse tekeningen uit de negentiende eeuw in Boymans En dan nog., Personalia 'Training' Lever met rijst in kaassaus Brandkastkrakers lopen in de val dioor John Rowan Wilson gaat nu schoon op! TROUW /"KWARTET VRIJDAG 13 JULI 1973 BINjNENLAJND/RADIO-TV ROTTERDAM Vanmiddag wordt in het Rotterdamse Museum boumans- van Beuningen een tentoonstelling van Duitse tekeningen uit de 19e eeuw geopend. De Duitse tekenkunst uit die tijd is. zeker voor Nederland, een vrijwel onbekend gebied. En dat is ten onrechte, want de kwaliteit van deze bladen is van een bijzonder hoog niveau. Bij de samenstelling van de tentoon stelling door medewerkers van het Busch-Reisingermuseum en de Har vard University in Cambridge (Mass.) is er naar gestreefd een overzicht te geven van de tekenkunst van de hele 19e eeuw. van de romantische kunstenaars on de Nazareners aan het begin tot de impressionistische aan het einde. Er is ook rekening gehou den met de verschillende functies van de tekening en daarom omvat de ex positie zowel schetsen en academische studies als uitvoerig getekende en ge aquarelleerde ontwerpen voor b.v. wandschilderingen. Grote namen, zoals de beroemde ro mantici Philipp Otto Runge en Caspar David Friedrich, verder 'decadente dromers' als Arnold Böcklin, Hans von Marées en Anselm Feuerbach, terwijl de meer naturalistische rich ting in de tweede eeuwhelft vertegen woordigd wordt door Adolph von Menzel en Hans Thomas en het im pressionisme door Max Liebermann Deze tentoonstelling, die wordt bege leid door een uitvoerige geïllustreerde catalogus, was eerder te zien in Cam bridge, New York, Ottawa en Minnea polis. In Vaals dit jaar werkweek kerkmuziek AMSTERDAM De Werkweek vcor kerkmuziek (de 23ste) van de Luther se werkgroep wordt dit jaar van 14 tot 21 juli in Vaals (Huize Bloemen- daal) gehouden. Er komen ongeveer honderd zangers bijeen om onder lei ding van Willem Mudde en Meti Smit Duyzendtkunst oude en hedendaagse kerkmuziek in te studeren. Tot slot worden drie concerten gegeven: op 21 juli te Arnhem in de Evangelisch Lu therse Kerk om 4 uur 's middags en in Wageningen in de Grote Kerk 's a- vonds om 8 uur. Het derde concert wordt in Vaals gegeven. In verband met een interne ver bouwing zal het Stedelijk Van Abbe- museum te Eindhoven tot 10 augustus gesloten zijn. De ere-tentoonstelling van de wer ken van beeldhouwer Piet Killars in het Museum Van Bommel-Van Dam te Venlo wordt verlengd tot 5 augus tus. 'Geen strand zo charmant150 jaar strandleven in Scheveningen krij gen gestalte in tekeningen, prenten, kostuums, affiches voor concerten en cabaret en geluidsbanden van o.a. Charles Trenet en Louis Davids, alle maal vanaf 14 juli en tot 17 septem ber in het Haags Gemeentemuseum. Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. rondgang, 6. scheik. element, 8. voorzetsel. 10. plaaggeest, 11. visje, 12. plaats in N.Br. 14. aan leg, 16. part, 17. gindse, 18. telwoord, 19. deel van de dag, 21. tweetal, 23. wereldtaal, 25. smart, 26. welgevormd. 27. toethoorn, 29. plaats in Frankrijk. 30. opstootje, 31. lof, 33. scheik. ele ment, 34. atmosfeer (afk.), 35. keur. Verticaal: 1. soort hond, 3. rund, 4. doorweekt, 5. kruiderij, 6. interval van negen tonen, 7. droogoven (Z.N.), 9. werkloon (Z.N.), 11. muntstuk, 13. schilderkwastje, 15. watering, 19. scha de, 20. kledingstuk, 22. hoofddeksel. 24. steekvlieg, 25. ovenkrabber, 27. baan voor balspel, 28. koor van zan gers, 32. Rijkstelefoon. OPLOSSING VAN GISTEREN: 1. malie, 2. lip, 3. pipet. MARY PERKINS U v Ij - VJ' .u fj DEN HAAG De Haagse kleinkunstenaar Robert Kreis heeft zijn cabaretpro- gramma "Polichinelle" dat reeds in vele plaatsen in ons land is gebracht bij geschaafd tot een avondvullend programma. Morgen gaai daarvan de première in "Het Gulden Vlies" in Alkmaar, waarna Robert op toernee gaat. Zijn pro gramma is o.a. ook op 17, 18 en 19 augustus in het Haagse Dïligentia te zien. Het eerste "Polichinelle" tverd in 1971 in het Amsterdamse Zodiactheater ge bracht. Robert Kreis. die begeleid wordt door Peter Stoops (samen hebben ze de teksten en de muziek voor hun rekening genomen) probeerde meteen na zijn opleiding aan de Haagse Kleinkunstacademie zijn eigen weg te zoeken als ca baretier. Louis Dussce heeft voor de nieuwe reeks voorstellingen van "Polichi nelle" regie-aanwijzingen gegeven. Kreis denkt het vernieuwde programma twee jaar te kunnen handhaven. Op de foto links Robert Kreis en rechts Peter Sloops. 400 gr kalfslever zout, peper bloem 75 gr. boter 400 gr. gare rijst 40 gr. boter 40 gr. bloem li I. melk 100 gr. geraspte kaas zout, peper paprikapoeder De plakken lever inwrijven met zout pn peper en even laten intrekken. Wentel de lever door de bloem. Bak ze in ^e boter gaar en bruin in onge veer tien minuten. Leg de gare rijst als een laag in een beboterde, vuur vaste schotel. Schik er de lever op. Smelt de boter, roer er de bloem door en giet er melk bij tot een saus is verkregen. Dan de geraspte kaas erbij en op smaak brengen met zout, peper en paprikapoeder. Giet de saus over de lever en rijst en strooi er wat achter gehouden kaas over. Het gerecht in een matig warme oven even een bruin korstje laten krijgen. Menutip: Kop bouillon, lever met rijst en kaassaus, caramelvla. Het Vaticaan op zoek naar spoken, interview met prof. Violet. Na Helsinki: Geen nieuwe vrede in een nieuw Europa. In Tweespraak: Het verschil tussen koran en bijbel. Burgess Carr in Nederland: Jullie praten over arm en rijk, wij over gerechtigheid. Informatie over Amnesty Interna tional: Hoe kan iemand dit een ander aandoen. Ik abonneer mij op/vraag een proefnummer van/Hervormd Nederland. GIRONUNMMER: Abonnementsprijs ƒ19,per.halfjaar:, ƒ38,per jaar. Abonnementen kun-: nen elk ogenblik ingaan. Bon - ingevuld in BLOKLETTERS - iü envelop (zonder postzegel) verzendeü aan: Hervormd Nederland, Antwoordnummer 1776, Den Haag. Nergens ter wereld hollen zo veel mensen naar een psychiater als in Amerika. Inrichtingen zitten tjokvol patiënten, die onder de zegeningen knappen, niet meer naar behoren kun nen communiceren en vooral met zich zelf overhoop liggen. Allerlei metho den worden uitgedacht en ontwikkeld om de desorganisatie van de persoon lijkheid te beteugelen. Soms is het middel érger dan de kwaal. Dat lijkt ook het geval te zijn met de sensitivi ty training, zeker wanneer deze wordt toegepast zonder wetenschappelijk verantwoorde begeleiding en nazorg. De ST, de afkorting waaronder de me thode bekend is, wordt ook in ons land op ruime schaal toegepast. Het gerucht gaat, dat heel wat vorminps- leiders er gek mee zijn. ST is dus 'in', en dat doet het gevaar ontstaan, dat ook beunhazen zich er mee bezig gaan houden en volkomen ondeskundig kwetsbare mensen gaan gebruiken als proefkonijnen voor een bedenkelijke hobby. Samuel Meyering heeft die gevaren willen aantonen door een aantal vrij willigers in een sensitivity training te filmen. Het resultaat, dat donderdag door de VPRO werd uitgezonden, is een schokkende waarschuwing. Ik weet alleen niet. welke waarde ik moet toekennen aan Meyerings expe riment!'. Geeft deze film een getrouw beeld van wat er op zo'n training kan gebeuren? Het is bekend, dat bij het omspitten van de menselijke geest, de meest duistere verdringingen naar de oppervlakte kunnen komen. Als het dierlijke in de mens zichtbaar wordt gemapkt, is dat een afschuwelijke ver toning, maar zij kan bevrijdend wer- ken. mits er een goede opvang is. Ik kan mij niet aan de indruk onttrek ken, 'dat voor deze film teveel is ge chargeerd, dat de 'uitbarstingen' niet voldoende natuurlijk waren. Voorts heb ik niets qemerkt van enige leiding en ik kan mij niet voorstellen, dat bij een serieuze ST tijdens dergelijke uit barstingen als in de film getoond, niet 'zou tijorden ingegrepen. De film maakt i-wel 'duidelijk dat beunhazerij in deze matérie levensgevaarlijk is, maar laat Mie kijker omtrent de waarde van een echte ST volkomen in het onzekere. Er bestaat zelfs een kans, dat juist daar door »de nieuwsgierigheid extra wordt geprikkeld en men zich aan zo'n trai- -ning\waagtNiet wetend, of de onder neming betrouwbaar of slechts mo dieus geknutsel is. Zelfzal ik er nooit over piekeren om me aan dit Amerikaanse experiment bloop. te stellen. Er zijn betere wegen die leiden naar zelfkenis en zelfcon trole en daar heb je geen psychiaters en zeker geen ambitieuze vormingslei- dersi voor nodig. I TON HYDRA f DEVENTER Twee woonwagenbe woners, de 31-jarige C.M.B. en de 28- jarige J. W. van E., worden ervan ver dacht met twee mannen, die uit de Mesdagkliniek in Groningen ontsnap ten, een groot aantal brandkasten ge kraakt te hebben. De beide woonwa genbewoners die al een paar dagen op de gemeentelijke camping in Deventer verbleven zijn aangehouden. De zaak is aan het rollen gebracht toen in Zaltbommel de 21-jarige J.P. op heterdaad betrapt werd bij een brandkastkraak. Hij bleek te zijn ont vlucht uit het Mesdag-asiel, samen met W.A.J.V. en A.S. Bij zijn aanhou ding schoot P. in het wilde weg, zon der .iemand te verwonden. De twee andere ontvluchten zijn inmiddels ook ingerekend. In de bijna tien weken dat P. op vrije voeten geweest is zou hij betrokken geweest zijn bij 34 mis drijven. In vier gevallen van brand- kastkraken maakte hij gebruik van springstof. DONGEN Door het gedeeltelijk droog vallen van de rivier De Donge is de stankoverlast die dit 'open riool' produceert weer ondragelijk gewor den. Het aantal klachten is niet even redig met de toename van de stank, maar volgens de leden van het actie comité, dat strijdt voor een schone Donge, zijn de mensen het klagen moe, omdat het geen effect blijkt te hebben. 112. Boer Knolle kende zijn werk, want de door hem gerichte water straal kwam precies op de koppen van de verhitte boppertjes terecht. Dat koelde af en sissend doofden de fak kels uit. Toen was het natuurlijk gauw gedaan met de moed van de he ren en nog geen tien tellen later stond er nog slechts een zielig hoopje druipnatte katten op de plaats, waar ze eerst zulke dappere en vandalisti sche daden hadden willen bedrijven. De fut was er helemaal uit. Dat kon je duidelijk zien. De bevolking van Rijkhuyzen lachte zich dan ook een aap en het werd pas weer wat stiller toen Eelco Eelkema door de kring van lachende toeschouwers heendrong en zich met ferme stem tot het klie derige, druipnatte troepje richtte. 'Ik 'Als dat zo is, dan zul je weet'n, dat de victorie niet alleen in Alkmaar is begonn'n. Van de vroegste tijd'n af aan hebb'n onze voorouders zic'i weet'n te verzett'n teeg'n daad'n van geweld, bedreiglng'n en onrecht'n. Denk nog maar 'es an Claudilus Cifi- lanus, die een verzetje pleegde teeg'n de keizer van Rome, ene Julius Caesa- rua, of hoe heet'n die snaak'n ook weer. Afijn.dat doet er niet toe. Waar het om gaat is dit: wij van Rijk- huyz'n benn'n geen centje minder, vat je? Wij laat'n ons eev'nmin op de kop zitt'n. Het is dus voor goed uit met jullie akelige streek'n. Ik zal de zaak an de betreff'nde autoriteit'n l y geev'n, maar intuss'n zal ik moet'n insluit'n in de gevangeil Even trok er een peinzendefeP over Eelco's gelaat. 'Hoe jullie diir lemaal inmoet'n is me nog nie|00f delijk, want ons cachot is vei klein. Als iemand van de omst?£e soms een goed idéetje heeft? 1 tram naar de stad breng'n gaat 4t t niet meer, want die is zojuist v reed'n.En daar had Eelq lijk in, want tingelend knerpte d ge tram over de rails door de tvj-> hoofdstraat van Rijkhuyzen. *- U scheelde warempel maar een hs we waren de tram kwijt geween de bestuurder opgelucht tegen dyan ducteur, die bij hem op het vin con stond. [sie Veeteeltinspecteur Aan ir. H. Ver- schuijl, inspecteur van het veeteeltwe zen van het ministerie van landbouw en visserij te Den Haag. is wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd per 1 december eervol ontslag verleend, onder dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten. De heer Verschuyl werd in 1947 rijks- veeteeltconsulent in algemene dienst In 1952 werd hij tot de functie bevor derd die hij tot heden vervult. In bin nen- en buitenlandse veeteeltkundige kringen, waaronder de stamboeken, geniet ir. Verschuyl grote bekendheid als deskundige. Hij is officier in de orde van Oranje Nassau. Overleden De jachtontwerper en bouwer G. de Vries Lentsch, die in Oegstgeest woonde is op 89-jarige leef tijd overleden. Hij verwierf in bin nen- en buitenland grote bekendheid met de bouw van jachten en bedrijfs- vaartuigen op de werven te Nieuwen- dam, Amsterdam, Alphen aan den Rijn en Vianen. Hij bouwde o.a. het koninklijke jacht Piet-Hein en de boot De Groene Draeck voor prinses Beatrix. Hij was ridder in de orde van Oranje-Nassau en erelid van de Hiswa. 40 'Dat hebt u ons al verteld', zei ze on verzettelijk. Ze vond het allesbehalve prettig, maar het moest een keer ge beuren. Anders zaten ze over twintig jaar nog steeds naar dat verhaal te luisteren, te apathisch om er iets te genin te brengen. Ze ontweek opzette lijk zijn blik. 'Het is een interessant verhaal', zei ze in een poging om de klap te verzachten', maar u hebt het ons al verteld'. Toffee gaf een peinzende trek aan zijn sigaret Alsof hij aan alle twijfel bij zichzelf een einde wilde maken, zei hij. 'U hebt niet graag verhaal van ruipaard?' 'Nee, dat is het hem niet. Alleen dat we het al kennen Het was duidelijk dat dit argument voor Toffee nietr te betekenen had. Als de mensen in een Afrikaans dorp niet meer naar verhalen wilden luisteren die ze al eens gehoord had den, zou er aan alle conversatie een einde komen. Stomverbaasd schudde hij even zijn hoofd. Na een lange, pijnlijke stilte, stond hij onverwachts op en zei: 'Ik ga maar eens naar apo theek kijken'. 'Nee. Ga niet weg', zei Barrington. 'Ga alsjeblieft zitten. Er zijn kwesties waarover ik je wilde vragen 'Nandere keer, misschien'. Zijn toon sloot elke tegenwerping uit. Hij zei hun beiden beleefd goedenavond en ging weg. Toen hij verdwenen was. gaf Edward haar de volle laag. 'Je beseft toch wel wat je gedaan hebt?' 'Het spijt me als ik hem op de teen tjes getrapt heb. Maar ook wij hebben bepaalde rechten, hoor. Ik kon het ge woon niet aan: mijn hele verdere le ven elke maand dat verhaal'. 'Zijn hele leven draait om het zieken huis. Hij is een trouwe, gevoelige kerel 'Als hij zo gevoelig is, waarom .ziet hij dan niet in dat we geen zin [heb ben om dat vesrhaal keer op keer te horen?' Snap je die mensen dan hele maal niet? Dit üs geen anekdote ïzoals je in Hampstead zou kunnen viertel len. Het is eea traditie, een stefle in lands ritueel. Dat komt bij hen in de plaats van poëzie. Je kunt net zoi goed zeggen dat je iniet naar Hamlet wilt omdat je weet boe het afloopt'. 'Hun poëzie voar mijn part, maar niet die van mij. Bn ik ga niet de boel verlakken door te doen of dat wel het geval is. Ik ma^ Toffee best, maar ik zie absoluut niet waarom we alles van hem zouden plikken alsof hij een vroeg wijs kinü is. Ik ben zo compli menteus gewe<jst hem als een volwas sene te behandelen'. 'Dus dat was complimenteus? Mis schien dat je lxem dat moet uitleggen, ontgaan is' Wat Crane en. Barrington betrof, ze \«rdroegen elkjaar maar echte sympa thie bestond er niet tussen hen. Het was of elk vaiji hen vond dat in het feven van de ander een kritiek op zijn eigen leveai besloten was. Hoewel er eigenlijk goen woord over gevallen was, wist Craoe dat Barrington zijn succes in de betere kringen verachtte, en Barrington; dat Crane vond dat zijn daden diej van 'n losgeslagen zon derling waren. Het werd moeilijk ge sprekstof te bedenken die geen wrij ving zou verqorzaken. Het was voor Joan een opluchting toen ze eindelijk weg waren. Toch miste ze hen. Ze vond het modilijk zich weer naar de dagelijkse dinfcen te voegen. Het was of ze niot meipr voor Londen geschikt was maar ook in Manusha niet werke- Kjk gelukig kon zijn. Daar ze zo m uw met elkaar in con tact waren, b m het niet uitblijven dat zij en ^Edward op eikaars hu- meur werkten. Hij had het zelden over Europa en dacht er ook weinig aan. Hij bracht een eindeloos geduld en begrip voor de Afrikanen op en verdroeg veel beperkingen die door de omstadigheden aan zijn werk opge legd werden. Het ontoereikende materiaal en de geringe kwaliteit van hun assis tenten konden hem schijnbaar niet schelen. Hij begreep niet dat Joan ook maar enigszins minder enthousi ast of geduldig zou kunnen zijn dan hij. Ze merkte dat hij geleidelijk minder van haar kon velen. Hij verweet haar dat ze apathisch was en zich niet wist aan te pasen. Vaak vergat ze dingen te doen die hij haar gevraagd had of maakte ze taken waaraan ze begonnen was niet af. Ze voelde zich door zijn kritiek gekwetst, te meer omdat ze wist dat er grond voor was. Haar verweer was dat die taken nooit van haarzelf waren haar leven was trouwens niet van haarzelf. Het was voor hem, geheel voor hem. Ze kreeg een leven opgedrongen, en nog wel een leven waarvan ze wist dat ze er geen aanleg voor had. De talenten waarover ze be schikte waren van geen nut en wer den niet geapprecieerd. Zelfs haar ka rakter werd verwrongen. Door dat on natuurlijk leven waartoe ze gedwon gen was, leek het of ze lui en klage rig was. Zoals de meeste echtparen kwamen ze steeds op dezelfde twistpunten terug. Uiteindelijk trok Edward altijd aan het langste eind. Dan zei hij: 'Wat wil je dan?' Vertel me dat maar eens'. En dat kon ze niet, want ze wist het niet Ze wilde hém, en ze wilde uit Manus ha weg. Maar hij en Manusha waren nu één. Een uitweg zag ze niet. fWurdt vervolgd) HILVERSUM I AVRO: 7,00 Nws. 7.11 Ochtendgymn7.20 (S) Dag met een gaatje, met 7.55 Wegenver keerslnf.: 8.00 Nws: 8.11 Radiojournaal en 8.30 De groenteman. 9.00 (S) Viool en piano: mod. muz. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind?, pedagog. rubr. 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 (S) Het Concertgeb. Pianokwartet: mod. muz. journaal). 11.30 (S) Klass. kamermuz, 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Blik op de derde we reld inf. progr. over ontw.samenwerk. Overheidsvoorl.: 12 30 Uitz. v.d. landb. NOS: 12.40 (S) Lichte gramm.muz. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Din gen v.d. dag. NOS: 13.25 Toerlsmo toerist, lnf. uit binnen- en buitenl. 13.50 Van Ta-ta tot totale taal - rubr. over het leven in de taal. 14.00 (S) Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance. 14.35 Spiegel van België - muz. en nws van onze zuiderburen. 15.00 Zoek licht op Nederland - rep en comm. uit alle delen v.h. land en veel muz. (16.00-16.02 Nws). VPRO: 17.00 VPRO-Vrijdag: rechtstr. progr. met politieke analyses, rep., achter- gr.inf. en telef. reakties. met 17.00 Ak- t.rubr.17.55 Med.; VPRO: 18.00 Nws: 18.11 Akt.rubr. en 18.50 Komm. KRO: 19.00 Kanjer Koning Komp. 19.05 (S) Lichte muz. uit KRO-prod. 19.30 Logboek van Gods volk - bijbelse katechese. 19,45 De zingende kerk - muz. in de liturgie. 20.00 (S) In antw. op uw schrijven: ver- Zomergoal - sportprogr. met veel muz. met 23 02-23.10 NOS: Nabesch. Tour de France 23.55-24.00 Nws HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws, 7.02 Het levende woord 7.07 (S) Badinerle: klass. muz. (7.30 Nws. 7.41-7.50 Echo.) 8.10 V.d. kinderen. 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. hulsvr. 8.45 Moeders wil is wet in vakantie- tijd- 9.45 En toch kerk: serie gesprekken over kerk en kerk-zijn in onze tijd. 10.00 (S) Aubade: klass. ork.werken. (10.30-10.32 Nws.) 11.00 V.d. zieken. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.22 Wij v.h.. land. 12.26 Med t.b.v. land- en tuinb 12.30 Nws. 12.41-12.50 Echo. 13.00-13.05 Raden maar.) 1400 (S) Vrijdagmiddagstereo-cock tail: licht platenprogr 14.30 (S) Holiday In terlokaal: licht vakantieprogr. (15.30-15.32 Nws.) 17.00 Zonder grenzen: rubr. over mis Rie en zending. 17.10 (S) Metrop. Ork.; amu Rem.muz. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) Licht ork. met solisten. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning, nws, feiten en achtergronden op soc.- maatsch. terrein. VPRO: 19.00 VPRO-Vrijdag: rechtstreeks progr. met soc.-kult. akt. en her. (19.00 Act. 20.00 Nws. 20.05 Akt 20.15 VPRO-Vrijdagavond-conc.: Ensemble Instru mental de France oude en klass muz) VA RA: 21.00 (S) Berlijns Phllh. Ork. en solist: klass. en mod. muz. (In de pauze: 21.50-22 00 Interv.) 22.40 (S) De Staalkaart. 23.30 Muz. van deze eeuw: rftod. pianomuz. 23.55-24 00 Nws. HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Gospelsound: muz. voor Jonge mensen. 8.00 Nws. 8.02 (S) Tus- hco sen thee en koffie, besch. Ronde van Frankr. Nws. 10.03 (S) De muzikale i zoekpl.progr. van en voor 11 00 Nws. 11.03 (S) Zing. zit.B, *..a„ sen 11.15 en 11.43 NOS: Ronde van samenv. individuele tijdrit.) 12.00 Nfeeke Bij Barend. 13 00 Nws. 13.03 (S) (Tussen 13.00 en 19.00 NOS: Rep. Rdroke Frankr.) NOS: 14.00 Nws. 14.03 De IL. Roll Methode. AVRO: 15.00 Nws. IS11» Twenty I: Amerik. hitparade. 165 Jjgj 16.03 Top-Twenty II: Engelse hitparaf Nws. 17.03 Radiojournaal. 17.06 Posüet V verzoekpl.progr. (ca. 17.25 SkutsL. 1973: rep. uit Sneek.) »ISCI NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag li he( 19.00 Nws. 19.02 Gevolmachtigd: vf progr. 20.00 Nws. 20.02 Dr Wienejfl da show. VPRO: 21.00 Nws. 21.02 V"jg avond-show: gevar. muz.progr. en 24.00 Nws. 22.55 Med.) 0.55-1 zwa BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12. muz. 12.50 Buitenl. persoverz. 13 en c weerber. en schouwburgprogr. Aans muz. en Wielrennen. (13.55 Beursbde h OS O' U dS°e 15.00 Nws: 16.00 Nws en beursb wws en med.) 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V. d. soldaten desportber. 18.30. Wegwijs Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Grajders 19,00 Nws en act. 19.30 Lichte n Keurig Engels. 19.45 Boekbesprek Gevar. progr. (21.00 Spllntemws; 2f 23.00 Nws. 23.10 Jazz. 23.40-23.45 N' asf TV vandaag NEDERLAND I TROS 14.00 Gevar. vakantieprogr. NOS 18.25 Tour de France (ADVERTENTIE) 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal TROS 19.05 Zorro 19.25 Op Safari in Argentinië: 2. De watervallen van Iguazu NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Op losse groeven 21.20 James Stewart Cyclus: Destry rides again NOS 22.55 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal KRO 19.05 MIK: muzikaal amusem.progr. NOS 20:00 Journaal KRO 20.20 Muzikaal progr. rond Luis Mariano - prins v.d. operette 21.15 China Vandaag: 1. Op eigen kracht 21.35 Zondige Comedies Een man, een boot, een meisje NOS 22.25 Journaal 22.30 Filmverslag Tour de France. ogc "icht die ad d ld i king. e sti DUITSLAND I 10 00 Journaal. 10.05 Journaal vond. 10.30 TV-film. 12.00 Duits West. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 15.35 Journaal. 15.40 Amusem uitz. kinderen. 16.55 Tour do France, doc. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sport 18.45 Sandmann. 18.55 Nordschj 19.26 Neues vom Kleinstadtbahnl Progr.overz. WDR: 18.00 Nws Westf. 18.10 Neues vom Kleinstai 18.40 Hier und Heute. 19.15 V.d, 19.25 Kennen Sie Ludwig.) 20.00 Jo weerber. 20.15 Cult, progr. 21.00 Bonn. 21.15 Der 7. Slnn. 21.20 Cai daadfilm. 22.05 Journaal, weerber weerber. 22.20 Tweedelige TV-doc. naai, DUITSLAND II 16.30 Komm. Brahm. 16.55 Serie Weerber. voor vakantiegangers. naai en weerber. 17.35 Sport. 18.00 Rep. en muz. 18.35 Film Chaplin. 19.10 Buitenl. rep. 19.45 act. en weerber. 20.15 Eln Fall 21.40 TV-rep. 22.25 Dagboek uit kerk. 22.40 Journaal, comm. en Aansl.: weerber. voor vakantlegan Filmact. 23.45 Kort Journaal. DUITSLAND III WDR 18.30 Serie progr. 19.00 Sandrafojj Progr. voor Joegosl. werkn. 19.1 rum. 19.45 Nws uit Noordr.-W Journaal en weerber. 20.15 V rum, BELGIE NEDERLANDS 15.10-16.10 Tour de France. 18.55 Fabeltjeskr. 19.00 Kath. 19.30 Overz. progr.'s v.d. volge j- 19.35 Zoeklicht. 19.40 Med. en wet ul Journaal met versl. Tour de Fn Het leven van Puccini. 21.15 Panoi Journaal met versl. Tour de Fra 23.10 Soulprogr. |n r h edrijl beert En n tuurv ropei wel i igbeta «houd 'jlandei rails Ine een is hel Eden lerlai irs kan niet b g Evolge lit op Ijleld geld ngshei zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6