Omroepstaking is Uierminst zeker Haagse Post Wind hield Kamerleden bij dijkbezetting weg Meester-kraker maakt scjioon schip BON voor HP-supportcrs ij ftig oude juken dreigen verdwijnen ;ugdhotel in indhoven onwagenwet et verdwijnen, ent commissie Discjockey met wereldrecord Conflict over de kinderbescherming loopt ten einde Gezin (acht mensen) uit boerderij gezet Gigantische buizenpost Onrust onder taxichauffeurs in Eindhoven Arbeidsbureau 'de boer op', en met succes Kluizen te lijf met thermische lansen, buit vijf ton Nederlander bij wapenleverantie aan IRA betrokken? Derde metro-treinstel gearriveerd tOLW/KWARTET VRIJDAG 13 JUtLI 1973 BINNENLAND T3/K5 pinden hopen op toegeven werkgevers al jn een onzer verslaggevers Jg? [LVERSUM Er valt nog niets met zekerheid te zeggen over eventuele ities van het omroeppersoneel, wanneer de werkgevers het ultimatum van H» vakbonden, dat vanavond afloopt, mochten afwijzen. Berichten over sta- ooJngen of stiptheidsacties, die dan ook nog meteen vanavond zouden moe- rjoi taan ingaan, moeten volgens de bonden als voorbarig worden beschouwd. bonden hopen overigens nog Is dat de omroepwerkgevers door nieën zullen gaan. Het argument de werkgevers dat alvorens een aan te gaan waarbij een pro- uele prijscompensatie wordt gege- tot een inkomen van 33.000 gul- en daarboven niet meer dan 350 een correspondent G KEPPEL De kans is groot, de nog overgebleven vijftig eeu- fcude beuken langs de weg Hum- jerd^zelhem in de Gelderse Achter binnenkort gerooid zullen wor- Dat verwacht burgemeester G. penfearis van de gemeente Hummelo .eppel. rs vorig jaar heeft de heidemaat- jpij vijftig beuken aan deze weg pt. omdat ze waren aangetast 'zonnebrand', waarvoor deze Vhsoort erg gevoelig is. De burge- ter vreest nu dat de langdurige ide van felle zon in de afgelopen gulden per procent prijsstijging een rapport over de structuur van de inkomensverhoudingen moet worden afgewacht, wijzen de bonden van de hand. De bonden zijn van mening dat het plafond van 350 gulden compensatie per procent prijsstijging buitenge woon hoog ligt. Mocht het te ver wachten rapport over de structuur van de inkomensverhoudingen erop duiden dat door allerlei oorzaken werknemers uit de hogere inkomens groepen extra benadeeld worden, dan kan daar volgens de bonden altijd nog over gesproken worden. Zij vinden echter dat de werknemers niet in de maand juli het afsluiten van een cao kunnen ophouden, die per 1 januari had moeten ingaan op grond van het argument dat men nog een rapport wachtende is. uur ook voor de rest van de beu- ataal is geweest. De milieuwerk- /rijda ld va yy t gestart. De eerste investeringen 7 klein» e. Vo gedaan door de Eindhovense en Jongerenraad, die ook als chtspersoon optreedt die het ho- xploiteert. Er is een stichting ideelt tf botel in oprichting, waarin orga- es als het Leger des Heils, Jon- centra, de stichting Belangenbe- ;ing Kamerbewoners en dergelij- s gesprekspartners zijn opgeno- L>." Formuiering Wat betreft een eventueel antwoord op het afwijzen van het ultimatum blijven de bonden zich houden aan de formulering, die erop neerkomt dat zij zich bij afwijzen var. het ultima tum zullen beraden over geëigende maatregelen en acties, waarbij het wa pen van de werkstaking niet uitgeslo ten wordt geacht. Volgens de. bonden is de interpretatie van deze formule ring, als zou het omroeppersoneel vandaag na zes uur onmiddellijk in staking gaan, wanneer het ultimatum zou worden afgewezen, op zijn minst voorbarig. De actieleiding van de vak organisaties heeft het omroepperso neel opgeroepen rustig aan het werk te blijven tot het ultimatum verstre ken is. Mochten de werkgevers onver hoopt het ultimatum verwerpen, dan zal het personeel tijdig instructies krijgen van de bonden. 'Te onbelangrijk' Zestig omroepmedewerkers hebben, afgaande op de berichten als zou een staking op handen zijn, een verkla ring uitgegeven, waarin zij stellen dat zij het geschil te onbelangrijk vinden om voor te staken. De ondertekenaars van de verklaring stellen er prijs op mee te delen dat zij geen standpunt willen innemen ten aanzien van het geschil zelf. Volgens initiatiefnemer P. K. J. van Hest, administratief me dewerker bij de KRO, is de handteke ningenactie niet beperkt gebleven tot de ongeorganiseerde omroepmedewer kers. Het doel van de actie is om aan te tonen dat zeker niet het hele om roeppersoneel achter een eventueel stakingsparool zou staan. v°0' fat dag®p 'Doetinchem en omgeving 'heeft *ic 1 teSen het rooien van de beuken QpDtesteerd. ook' L,50. (ADVERTENTIE) 1 de igini en 3 en. Dos" rwateonze corresP°ndent 7 DHOVEN Zaterdag aanstaande >®yi Eindhoven een jeugdhotel geo- 1 10 worden. Voorlopig is het onder- acht in het Elim-gebouw, dat drie maanden is gehuurd. Inmid- P ?eflwordt uitgezien naar een perma- "gin| onderkomen. Het jeugdhotel zal Js bieden aan dertig personen en idgevallen zelfs aan vijftig. De J per nacht is drie gulden exclu- het gebruik van lakens en de- Dai pnt, 12Slod moet nog eens twee viiftig extra 122 Diworden betaald. Onlangs voteer- y/je Eindhovense gemeenteraad 80 nd gulden voor de stichting van jeugdhotel. Gedeputeerde Staten in dit besluit nog goedkeuren, in afwachting daarvan is men een onzer verslaggevers HAAG De woonwagenwet 968 moet maar weer verdwijnen, t de woonwagenbewoners er niet geholpen zijn. Tot deze conclusie een commissie, die vorig jaar de landelijke groep van welzijn- irs in woonwagencentra is inge- om de wetgeving voor het woon- nverk te bestuderen, immissie meent, dat de woonwa- et niet bijdraagt aan de vermin- g van de spanningen tussen wa- woners en de rest vén de samen- Integendeel: de wet bevordert j'solement van de woonwagenbe- |rs, verslechtert hun werkgelegen- maakt het volgen van voortgezet "wijs moeilijker, en bevordert de '£ie van cn tegen niet-woonwagen- tfiers. ]m moet de wet verdwijnen. Re ten met betrekking tot woonwa- fwoners moeten worden onderge- in meer algemene kaders, zo jt de commissie in een brief aan nister van cultuur, recreatie en chappelijk werk. reekt zich uit tegen de grote re- e woonwagencentra. Zij vraagt ij woonwijken ruimten vrij te voor wagens. De gemeenten n verplicht moeten worden daar- Voorzieningen te treffen. Als wa- woners vlakbij de bebouwde mogen staan kunnen ze deelne- aan het cultureel werk en ge- maken van het gewone onder- Voor de overheidsdiensten is er Hinder aanleiding om wagenbe- s een aparte behandeling te ge le taak van het welzijnswerk is latie met de samenleving te ver in, zo schrijft de commissie. Dat ïdkoper en doelmatiger dan al- technische voorzieningen, wagenbewoners kunnen zelf aan oekomst werken als hen daar- ie ruimte wordt gegeven, aldus nmissie. De welzijnswerkers wü- "oberen de mening van de men- n de woonwagencentra over deze te peilen. Een enorm supporterlegioen heeft JA gezegd tegen de Haagse Post. Wij ook! De HP blijft verschijnen omdat de continuiteit van HP voorop staat. Maakt u het dan ook mogelijk en stuur vandaag nog de bon in voor een abonnement op 'Nederlands best gemaakte opinieweekblad'. (zoals Het Parool schreef) Noteert u mij tot wederopzegging als abonnee op HP. Ik heb hieronder aangegeven naar welke abonnementsperiode mijn voorkeur uitgaat. kwartaal (f 16.50) halfjaar (f31,25) jaar (f58,50) jaarabonnement voor studerenden (f29,25) Ik betaal na ontvangst van acceptgirokaart. In open envelop zonder postzegel sturen naar HP antwoordnummer 2418, Amsterdam. Naam:... Adres:. Plaats: De snelste weg naar abonnementen of proefnummers: bel overdag 020-5.15.21.67. Discjockey Rinaldo (Riks Wubbelsuit "Zwolle heeft in een café in die plaats het wereldrecord platen draaien en aan elkaar praten verbt ;terd. Het oude record stond op 126 uur en gistermorgen kon Rinaldo opgelucht en moe de microfoon aa n de kant leggen. Hier is hij tijdens zijn marathonzitting gefotogra feerd. i i DEN HAAG De nationale federatie voor de kinderbescherming (NFKB) en de directie kinderbescherming van, het ministerie van justitie (DKB) zijnr bereid een nieuw democratisch samen- gesteld orgaan voor het saneringsbe-» leid in de kindertehuizen in het leven, te roepen waarin behalve zij ook dei Belangenvereniging minderjarigen)} (BM) zitting zal hebben. Zij zijn hier mee tegemoetgekomen aan de laatste» eis van de Belangenvereniging min-» derjarigen die sinds twintig dagen het} gebouw van de federatie in Den Haag; bezet houdt. Dit heeft de BM gisteren, meegedeeld. De vereniging ging tot bezetting van het gebouw over om inspraak in het saneringsbelaid in de kindertehuizen, te krijgen en er zo voor te zorgen dat, de betrokken bewoners en leiders tij dig zouden weten wat over hun tehui-.' zen beslist wordt Het beleid werd tot nu toe bepaald.' door een werk- en beleidsgroep, waar in alleen de NFKB en de DKB zitting; hadden. De eerste twee eisen van de bezetters dat het huidige saneringsbe- leid moet worden stopgezet en dat de, werk- en beleidsgroep per 1 septem ber dit jaar moet worden ontbonden; zijn al ingewilligd. De bezette-1: besloten gisteren, nadat* in beginsel ook aan hun laatste eis was toegegeven toch in het gebouw van de federatie ie blijven omdat zij eerst zekerheid willen hebben dat de streel datum \oor de start van het nieuwe beleidsorgaan i januari 1973 zal zijn. Zij wensen verder enkele ga-, ranties vcor de periode tot januari. Zij willen ook dat dj ledenvergade ring van de Nationale Federatie zich. op korte ternrjn uitspreekt over de' nu met het bestuur bereikte overeen komst. HAARLEMMERMEER Veehouder Schoo, zijn vrouw en zes kinderen te Hoofddorp zijn voor de tweede naai binnen drie weken uit hun boerderiji gezet. Volgens deurwaarder De Best uit Hoofddorp die handelt in op^ dracht van de eigenaar van de boerde-- rij, gaat het om een faillissement Er moest een leger politiemannen aan te derij te krijgen. Drie weken geleden werd het woongedeelte van de boerde rij weer bezet nadat het gezin eruit was gezet. Nu heeft de gemeente een groot deel van de inboedel opgesla gen. De voordeur moest kapot worden geslagen omdat mevrouw Schoo allo deuren had gebarricadeerd. Vier drachtige zeugen konden niet worden vervoerd en daarvan heeft men nu ge bruik gemaakt. Het gezin woont in do schuur tussen de varkens. BRUSSEL (ANP) Sinds augustus zullen in Brussel proeven genomen worden met een gigantische buizen post. Tussen het Muntplein en het Schumanplein in de Belgische hoofd stad heeft men in de metro buizen van gewapend polyester aangebracht, waardoor men met behulp van pers lucht containers kan sturen die elk) twee normale postzakken kunnen be vatten. De Brusselse posterijen hopen dezo nieuwe buizenpost (van groot belang ook voor de diensten van de Europeso Commissie, omdat deze diensten een rechtstreekse buizenpostverbinding met het Brusselse hoofdpostkantoor krijgen) eind van dit jaar in gebruik te kunnen nemen. Van een onzer verslaggevers LELYSTAD De vijftig 'bezetters' van een stuk dijk in aanbouw tussen Lelystad en Enkhuizen hebben gisteren tevergeefs gewacht op liet Nederlandse parlement. Een straffe tegenwind bezorgde bet tweemast-zeilschip waarmee vier Kamerleden uit Amsterdam waren vertrokken, zoveel vertra ging dat men tenslotte in de haven van Lelystad terecht kwam. Dc 'bezetting' van de dijk werd gister avond opgeheven. Vroeg in de morgen waren een aantal leden van de Vereniging tot behoud van het IJsselmeer (VBIJ) per zeil boot naar het laatste gat in de dijk, twaalf kilometer uit de kust van Enk huizen gebracht. Met de bezetting van de oever van 'het kleinste gat van Ne derland' wilde men protesteren tegen inpoldering van de Markerwaard en de vérstrekkende gevolgen die zo'n polder voor Nederland zal hebben. Het gat moet volgens de vereniging Van onze correspondent EINDHOVEN Er is gisteren on rust ontstaan onder het personeel van verschillende taxibedrijven in Eindho- ven, nadat in een plaatselijk dagblad een advertentie was opgenomen, waar in een taxibedrijf ter overname werd aangeboden. De 35 chauffeurs van de Vetax legden het werk gedurende an derhalf uur neer, omdat zij meenden dat hier sprake was van hun bedrijf. Het was algemeen bekend dat de di rectie het wilde verkopen en er waren daarover onderhandelingen met de be drijfsleider. Omdat deze met vakantie was, dachten de chauffeurs dat de di rectie van plan was het bedrijf achter de rug van de bedrijfsleider om aan derden te verkopen. Pas toen de aan deelhouders zwart op wit hadden ont kend iets met de advertentie te ma ken te hebben, werd het werk hervat. In de loop van de dag bleek dat Cor van den Honert de advertentie had geplaatst, eigenaar van het Eindho vense bedrijf Hotax. Van onze correspondente ETTEN-LEUR Het geweste lijk arbeidsbureau in Etten- Leur dat met het hoogste werk lozen-percentage van het land te kampen heeft (ruim zeven procent) gaat met succes 'de boer op' om de ingeschreven werkzoekenden te helpen. Het arbeidsbureau reageert op ad vertenties en zoekt bovendien contact met personeelschefs van bedrijven in de regio en in de randstad Holland. Vooral in de bouwsector boekt deze actieve aanpak goede resultaten. Ver schillende aannemers, die in de avonduren op het bureau ontbo den werden, bleken bij nadere beschouwing over vacature's te beschikken. Ook voor werkzoekend hoger personeel zoals HTS-ers werd succes behaald door aan de be drijven anonieme opleidingsge- gevens te sturen, waarop vaak positief werd gereageerd. In het district Etten-Leur nam het aantal werklozen in juni met 178 af tot 1254. Deze daling is voor een groot deel te dan ken aan het intensieve beleid van het arbeidsbureau. De actie kwam op gang nadat de provin ciale hoofdinspecteur der ar beidsvoorziening in Brabant, ir. G. de Wildt, had ontdekt dat het aantal werkelijke vacatures in de bedrijven groter is dan de bij de arbeidsbureau's geregi streerde vraag. worden open gehouden tot dé Tweede Kamer definitief heeft besloten welke bestemming een Markerwaard moet krijgen. De dijk tussen Enkhuizen en Lelystad dreigt nu het IJsselmeer al in twee sneller vervuilende kleine meren op te splitsen. Door de inpol dering van de Markerwaard zal de rest van het IJsselmeer zo sterk ver vuilen dat door spuien op de Wadden zee ook de vernietiging van dit unie ke natuurgebied voor de deur staat, aldus verklaren de tegenstanders van de inpoldering. De vereniging vreest dat 'het regeringsbeleid ondergeschikt wordt gemaakt aan wat de dienst Zuiderzeewerken wil of kan'. Wachten Onder het toeziend oog van de rijks politie te water ging men om zeven uur 's morgens aan wal op het stuk verlaten dijk (ook dijkbouwers heb ben vakantie). Het lange wachten op de Kamerleden begon. Per antieke stoomsleepboot werden nog meer be zetters aangevoerd. Tegen de middag werd het gezelschap compleet toen een salonboot leden van de Vereni ging tot behoud van de Waddenzee aan wal zette. Inmiddels waren -de Kamerleden Na gel (PvdA), mevrouw De Booijs (ook PvdA) en de heren Scherpenhuizen (VVD) en Van der Lek (PSP) per zeilschip uit de Amsterdamse haven vertrokken. De Tweede-Kamerleden zouden zich op uitnodiging van de VBY bij het dijkgat over de proble matiek laten 'informeren'. De elemen ten hebben het niet gewild. Een straf fe noordenwind noodzaakte het zware tweemast-schip tot tijdrovend laveren tussen de dijk van zuidelijk Flevoland en Marken. Een ontmoeting tussen het zeilschip en de stoomsleper Cerbe rus die de Kamerleden eventueel zou overnemen liep mis. De schipper moest halverwege de dag meedelen dat 'het kleinste gat van Nederland' niet voor de nachtelijke uren gehaald kon worden. Daarop be sloot men naar het havengat van Lelystad te zeilen. De Kamerleden konden wel kennis nemen van een verklaring waarin de VBY zegt dat 'sluiting van het dijkgat zonder parlementair debat, een slui ting die met stilzwijgen zal worden aanvaard, tot gevolg zal hebben dat de discussie over de inpoldering van de Markerwaard wordt 'ingedamd' tot praten over de vorm van de inpolde ring'. De vereniging wijst ook op de financiële gevolgen van de inpolde ring. De kosten zullen miljarden be dragen die voor een nog groter gat in de rijksbegroting zorgen. Wijziging Van een verslaggever LEEUWARDEN De 31-jarige metaalbewerker Age M. uit Den Haag heeft tegen over de recherche zo'n veertig inbraken bekend, waarbij voor meer dan 500.000 werd geroofd. De bekentenis volgde nadat hij woensdag had toegegeven deelgeno men te hebben aan de grote inbraak bij V D in Leeuwarden tijdens de Paasdagen van 1971. Hij werd sinds mei van dit jaar verhoord en de laatste weken door de recherche voortdurend met feiten gecon fronteerd, die tegen hem spra ken. Volgens rechercheur De Jong van de Leeuwarder poli tie heeft hij ingezien, dat ver der ontkennen geen zin had en 'is hij woensdag gaan bab belen'. De inbraken werden gepleegd in de periode van eind 1969 tot augustus 1972. In die maand werden zijn drie maten ingerekend: de 46-jarige zich directeur noemende A. M., de 35-jarige directeur R. J. G. S. en de 29-jarige beroepsloze H. G. J. allen uit Den Haag. Age M. is de man, die in Ne derland de thermische lans voor het openen van kluizen introduceerde. De werking daarvan berust op zeer grote warmte-ontwikkeling, bij het met elkaar in reactie brengen van bepaalde chemische stof fen. Ontzag Bij de recherche spreekt men met ontzag over de deskundig heid van de groep. Allereerst waren er natuurlijk de ther mische lansen, die als het even kon zelf werden ge maakt. De manier waarop Age ermee omsprong, hij wist met het branden precies tot hoever hij kon gaan - is iets waarvoor men volgens de politie het petje mag afnemen. Verder wordt Age een sleutelspecia list genoemd, zoals er geen tweede in Nederland rond loopt. De groep had de be schikking over de 'moedersleu- tels' van vrijwel alle Voss, V en D, Lampe en C en A-zaken, zodat het binnendringen van de filialen geen moeilijkheden opleverde. Tenslotte was men al een flink eind op weg met het uitschakelen van de infra rood beveiliging, die tal van grote zaken kennen. Behalve de V en D-kraak in Leeuwarden, waar meer dan een ton werd gestolen, was Age aanwezig bij een aantal spectaculaire brandkastkraken. In juni 1972 bezocht hij in een weekend op klaarlichte dag het ANWB-kantoor in Rotterdam. Hier werd ƒ75.000 uit de brandkast ge roofd. Nadat de inbrekers uit het kantoor vertrokken waren, kwamen ze enkele agenten te gen. Ze groetten de agenten vriendelijk, waarna een ieder zijns weegs ging. In november 1970 werd bij het kantoor van het bankbedrijf Pierson Hel dring en Pierson in Den Haag een beste slag geslagen. De buit van ƒ36.000 werd uit de kluis gehaald, terwijl een per manente portier zijn ronde door het gebouw deed. In februari werd de brandkast van een kledingzaak van Voss in Amsterdam gekraakt, Dit leverde 57.000 op. Andere,- minder spectaculaire en toch niet te versmaden inbraken waren die bij het ziekenfonds in Delft in juni 1971 (buit 10.000), bij het ziekenfonds in Den Haag in juli 1970 (buit 1/ 10.000), het postkan toor in Maastricht in maart 1971 (buit 10.000). In no vember 1970 was Age betrok ken bij de spectaculaire kraak bij C em A te Alkmaar, waar ruim J" 60,000 in de zakken van de- inbrekers verdween. De andere inbraken, over het hele land gepleegd, leverden vaak een buit op die variëerde van enkele duizenden tot tien duizenden guldens. Mislukt Bovendien was de Haagse me taalbewerker ingeschakeld bij enkele kraken, die heel be langrijk konden worden, maar die doair een of andere om standigheid mislukten. De meest opvallende hiervan was de pogiing om de Amro-bank in Hoojteveen leeg te halen. In de kluis was meer dan drie miljoen gulden aanwezig. De inbrekers wilden de kluis met en theqmische las openbran- den, maar het lukte niet. Bij het opruimen zijn er kenne lijk fouten gemaakt, want toen Age met zijn makkers op de terugweg naar Den Haag was, hoorde hij via de autora dio, dat het bankgebouw in brand stond. Tijdens een inbraak in het blastingkantoor in Delft, ge pleegd in mei 1970, werd aan getoond hoe nauwgezet werd gewerkt. De kluis van het ge bouw was namelijk vanaf de straat zichtbaar. Bij het open- branden werd de kluis bescha digd. maar toen het karwei ge daan was, werden afgebroken delen van het metaal weer met plakband op hun oor spronkelijke plaats bevestigd en met een identieke kleur als van de kast overgeverfd. Zoals bekend werden in het afgelopen weekend enkele kostbare schilderijen uit de woning van Age M. aan de Scheveningse Badhuisweg ge stolen. De vier Kamerleden aan boord van de stampende zeilboot gaven echter als commentaar de sluiting van het 'gat' in de dijk niet meer in de Kamer ter sprake te willen brengen. Nu de dam eenmaal zover is gevorderd moet dit laatste gat ook maar dicht. Wel zullen ze de kwestie van wel of niet inpolde ren van de Markerwaard ter sprake brengen tijdens de behandeling van de begroting van verkeer en water staat dit najaar in de Tweede Kamer. Indien de Kamer besluit tot niet in polderen zal de wet op de Zuiderzee werken een wijziging moeten onder gaan. Deze wet stamt uit 1918. Na een dag lang zeilen stapte men tenslotte aan land in Lelystad. Alleen het Kamerlid Nagel stapte over op de daar gearriveerde stoomsleepboot om in de avonduren toch nog iets van de bezetting mee te maken. De overige drie Kamerleden hielden het voor ge zien en gehoord. Alle geneugten van het IJsselmeer waren hun duidelijk geworden, zo werd bevestigd. PSP-er Bram van der Lek en z'n collega De Boois PvdA) werden later liftend langs de weg naar Amsterdam gesig naleerd. Met de bus duurde het te lang. BREMEN De politie van Bremer* heeft gisteren bekendgemaakt dat zij in een pakhuis van een transportbe drijf in deze stad een grote hoeveel heid wapens en munitie heeft ont dekt. Het ruim 64 ton wegende arse naal bevatte in duizend kisten 5000 geweren van Britse makelij. 700.000 granaten en 6000 bajonetten. Achter deze zaak zou een Nederlandse wapen handelaar zitten, wiens naam overi- Uit een onderzoek door de politie zou volgens zegslieden in Bremen zijn ge bleken dat de wapens en munitie uit Jordanië afkomstig zijn. Ze zouden inet een onder Westduitse vlag va rend vrachtschip naar Bremen zijn vervoerd. Oorspronkelijk zou de la ding voor Rotterdam bestemd zijn ge weest, maar in verband met het ver scherpte toezicht van de politie in de ze havenstad na de recente ontdek king van een grootscheepse drugsmok kel, is het niet bij name genoemde Westduitse vrachtschip doorgevaren naar Bremen. Het wordt waarschijn lijk geacht dat de wapens bestemd wa ren voor de IRA AMSTERDAM Het derde metro treinstel is gisteren op de opstelplaats bij de metro-testbaan in de Bijlmer meer aangekomen. Het is de derde van de vier bestelde proef-treinstel- len. Het vierde treinstel wordt in de eerste helft van augustus verwacht. Zoals bekend overweegt het gemeente bestuur van Amsterdam de treinstel len af te bestellen in verband met het overleg met de Nederlandse Spoorwe gen over de integratie van NS-trein- stellen op de metrolijn. AMSTERDAM Het 'opruwen' van de kleine steentjes van de Dam is voor een week onderbroken, om enke le verbeteringen in de apparatuur aan te brengen. De stofontwikkeling die door het werk veroorzaakt werd, zal daardoor verminderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5