fff I eoeo Geen strafvervolging om explosie in kruitfabriek De Weldoener uw probleem ook het onze Angola-comité: slachting bevestigt eerdere publikaties Zending munten 344 jaar te laat in Batavia door John Rowan Wilson VVDM wil geen militai p vertoon bij jubileum TROUW/KWARTET DONDERDAG 12 JULI 1973 Bedieningsfout lijkt waarschijnlijk Van een onzer verslaggever» AMSTERIXAiM De Amsterdamse officier van justitie ,mr. J. H. Bergsma zal geen strafvervolging instellen tegen de directie van de kruitfabriek 'De Krijgsman' in Muiden naar aanleiding van de ex plosie op 8 december vorig jaar. Mr. Bergsma zei dat niet te achter- balen valt boe de explosie is ontstaan. BIJ de explosie werden twee Marokka nen gedood en raakten vier personen ernstig gewond. Volgens mr. Bergsma ls een bedieningsfout van een der twee in de fabriek werkzame Marok kanen het meest waarschijnlijk, maar hij sluit een technische storing in de motorkamer van de kruitfabriek niet uit. Bij het onderzoek, verricht door de rijkspolitie in samenwerking met de arbeidsinspectie en het technisch la boratorium T.N.O., is vastgesteld dat de explosie niet gebeurde in het ge bouw, waar een derde Marokkaan, die zwaar gewond raakte, bezig was met het hakken van kruit Ook de val van een of meer containers met gedroogd kruit van een plateauwagen voor de droogruimten is nauwelijks waar schijnlijk. Deskundigen nemen nu aan dat de ex plosie in een van de twee droogruim ten ontstaan is. Mr. Bergsma acht het mogelijk dat door een bedieningsfout een verkeerde handeling is verricht bij de aansluiting van vaten met nat BINNENLAXD/RADIO-TV Vraag: Hierbij een busje met dier tjes die we steeds vinden op het kus sen van onze poes. Wat is het en kunnen we er iets tegen doen? Antwoord: Een bezoekje met uw poes aan de dierenarts lijkt ons ge wenst. Wij willen niet graag in zijn straatje komen en het dier een kuur voorschrijven. In elk geval heeft het dier last van maden en hoewel elke hond en elke kat te allen tijde kans loopt op maden van spoel- of lintwor men, is een voorschrift van een die renarts toch zeker aan te raden. Bij gunstig resultaat is terugkeer van het euvel na een paar maanden altijd mo gelijk. Een vriendelijk verzoek aan alle lezers die onaangename levende we zens in huis en hof aantreffen: Stuur ze niet naar ons kantoor. Als ze leven is het voor het ongedierte onnodig wreed. Als ze dood zijn, komen ze aan als onherkenbare stinkende viezig heden. Vraag: Hoe maakt men geconfijte gember? Waar komt gember vandaan? Antwoord: Gember is de wortel van een plant die in tropische landen thuishoort Al heen lang geleden werd in China geconfijte gember bereid. Stemgember heeft niets te maken met de menselijke stem, maar wordt ge maakt van dunne gedeelten. (Stem is stengel of steel). Enige weken gele den was er een uitgebreide reportage voor de televisie over Australië als gemberleverend land... Het is een kostbare geschiedenis om zelf gember te confijten. U koopt droge gember wortel en behandelt dat zoals u de in- dische manisans maakt: de stukjes verwarmen in een dikke suikerstroop. Na twee dagen eruithalen en ergens op de tocht (onder een vliegenkap) laten drogen. Dit moet u zo vaak her halen tot de bolletjes door en door versuikerd zijn. De laatste keer de ge droogde bolletjes door suiker rollen. We vermoeden dat het, met al die suiker voordeliger is een flesje natte of een paar ons droge gember te ko pen. Van een verslaggever AMSTERDAM De slachting in Mo zambique is volgens het Angolacomité geen op sychzelf staand incident in de wrede onderdrukkingsoorlogen, die Portugal voert in zijn Afrikaanse ko lonies. Het comité wijst erop, dat een soortgelijk gedetailleerd rapport in mei vorig jaar werd gepubliceerd door pa ter Luiz Afonso Dacosta op grond van zijn ervaringen in de missieport Mara- tu in Mozambique. Hiermee werden de verklaringen van de bevrijdingsbe weging Frelimo, dat massamoord aan de orde van de dag was, bevestigd. Het uitgeroeide dorpje La Victoria werd anderhalf jaar geleden al het My Lai van de Portugezen genoemd. Deze feiten maken duidelijk, aldus het comité, dat de steun van de NA- VO-landen aan Portugals oorlogen in Afrika onmiddellijk dient te worden beëindigd. In plaats daarvan zal ook Nederland onvoorwaardelijk steun moeten geven aan de ware vertegen woordigers van Angola, Mozambique en Guinee, de bevrijdingsbewegingen, vindt het comité. PPR-fractievoorzitter De Gaay Fort man wil van de regering weten of zij van plan is bijzondere stappen te ver nemen in de verhouding met Portu gal. Hij denkt aan het terugtrekken van diplomatieke staven in de Portu gese gebiedsdelen in Afrika. Mr. J. H. Bergsma kruit, op buizen die droge lucht in blazen. Vonkoverslag bij onvoldoende afsluiting van de luchttoevoer kan de ontbranding van kruitstof hebben ver oorzaakt en daardoor de explosie in het gehele vat. De arbeidsinspectie deelde mee dat de in de kruitfabriek werkzame Marokka nen in hun eigen taal schriftelijk worden geïnstrueerd. 'Er hoeft geen twijfel over deze instructie te bestaan, want deze was optimaal,' aldus hoofd inspecteur ir. A. W. M. Balemans van de arbeidsinspectie. Een van de twee omgekomen buitenlandse werknemers werkte al twee jaar in Muiden en sprak Nederlands. De kruitfabriek,, die op 8 december voor de vierde keer in vijfentwintig jaar explodeerde, kreeg van de rege ring na een tijdelijke sluiting, in fe bruari toestemming om weer te gaan draaien. Volgens mr. Bergsma is de kruitfabricage en de opslag nu aan de hand van na de explosie genomen proeven gereglementeerd. De ontploffing in de kruitfabriek, die op slechts enkele honderden meters van het dorp Muiden ligt, heeft een stroom protesten uitgelokt. Er zijn di verse acties gevoerd om de sluiting van de fabriek te bewerkstelligen, tot nog toe zonder resultaat. Horizontaal woorden invullen die ver ticaal dezelfde betekenis hebben. 1. kolfhamer, 2. deei van de mond, 3. zuigbuis. Invul-puzzel Van een verslaggever DJAKARTA Twee munten, die 344 jaar geleden door de 'Vereenigde Oostindische Com pagnie' naar Batavia werden ge zonden, zijn daar enkele weken geleden aangekomen. Zij bevon den zich aan boord van de 'Ba tavia', die op 4 juni 1629 voor de westkust van Australië in een zware storm verging. Ook twee andere schepen van de VOC, de 'Zuytdorp' en de 'Zee- wick' zijn bij West-Australië vergaan, in 1712 en-1727. De munten werden naar Dja karta gebracht door Max Cra mer, een Australische duiker, die in West-Australië een mu seum wil inrichten voor de ka nonnen, navigatie-instrumenten, munten en persoonlijke bezit tingen van de bemanningen die uit de wrakken zijn geborgen. Dank zij de activiteiten van Cramer bezit Australië, met Ne derland en Indonesië, een groot aantal voorwerpen van de 'Ver eenigde Oostindische Compag nie'. De Engelse trompettist en orkest leider Syd Lawrence zal met zijn for matie op 29, 30 en 31 augustus con certen in de Zuidhal van de Am sterdamse RAI verzorgen. De Franse chansonnière Barbara zal in oktober een trip naar Neder land maken, waarbij zij zal optreden in Arnhem (5), Amsterdam (6), Rot terdam (7), Eindhoven (9)', Gronin gen (10) en Utrecht (11). Aardappelsalade 2 harde eieren 500 gr. koude aardappelen halve komkommer potje zure room mosterd mayonaise peper, zout 1 uitje, dille De aardappelen niet helemaal gaar ko ken, zodat ze goed te snijden zijn. Maak een sausje van de twee fijnge wreven eidooiers, de zure room, twee theel. mosterd, zout, peper, 2 eetl. mayonaise, het fijngesneden uitje en een sniufje gedroogde dille. De aard appelen en komkommer in kleine dobbelstenen snijden en dit alles door de saus roeren. De salade een half uurtje in de koelkast laten staan en dan op een schotel doen. Versieren met gehakte peterselie en gehakte ei witten. Menutip: Koude rosbief, aardappelsa lade, bloemkool, meloen. Bijzonder mens De door de AVRO uitgezonden film over de grote violist Yehudi Menuhin zal de daarvoor gevoelige kijkers de indruk hebben gegeven, dat ze af en toe zicht kregen op het diepste wezen van een bijzonder mens. Dat is Menu hin ongetwijfeld; als mens en als mu sicus bewandelt hij, zoals de titel van de film aangeeft, 'de weg van het licht'. De man die zijn carrière begon als wonderkind, schijnt dagelijks het wonder te beleven van het zich in har monie gevoelen met het hem omrin gende. De cameramensen hebben dat indrukwekkend weten vast te leggen. Jammer dat de'filmers sommige be langrijke ontmoetingen zo abrubt af braken. Dat was het geval tijdens Me- nuhins gesprek met jongeren over op handen zijnde omwentelingen en ook toen hij in de openlucht speelde voor Indiërs, die gefascineerd naar hem luisterden. Beide scènes hadden een verdere uitdieping verdiend, omdat hierin maatschappelijke en culturele essenties aan bod kwamen. In de Joodse kunstenaar Yehudi Me nuhin vloeien de denkwerelden van oost en west in elkaar en dat maakt hem klaarblijkelijk tot een gelukkig man. Iets van de voedingsbodems liet de film weliswaar zien, onder andere over zijn handelen en filosoferen als yogi, maar de geïnteresseerde zal wel licht meer informatie hebben ver- I langd. Tot de muzikale hoogtepunten van dit levensverhaal reken ik Menu- hins musiceren samen met de ver- maarde Indische sitarspeler Ravi Shan- kar. (voor eventuele belangstellenden: van hun ontmoetingen bestaan gran dioze langspeelplaten onder de titel 'West meets East'.) Van de weg van een verlicht mens voerde de AVRO haar kijkers meieen naar de sluipwegen, waarlangs Bas- kische verzetsstrijders zich bewegen in hun acties tegen een fascistisch regime, waaronder zij niet willen leven. Een Franse filmploeg is erin geslaagd in lichtingen uit de eerste hand te ver zamelen over een ongelijke worsteling om vrijheid voor een volksgroep met een eigen cultuur. Het antwoord van het Franco-bewind bestaat voor een groot deel uit martelingen. Onder de Spaanse politie moeten zich beestmen sen bevinden van de soort waaruit Hitler zijn beulen recruteerde. In dat Spanje dat zo graag icil bijdragen aan de bescherming van Europa, moeten priesters zich in het holst van de nacht in de biechtstoel verschuilen als zij eens oprecht hun mening willen zeg gen. Dergelijke documentaires zijn in hoge mate frusterend en ontmoedigend, want de toestanden blijven maar voort duren en je kunt er niets tegen uit richten. Ook Portugal, een even rooms-katholiek land als Spanje, heeft kennelijk iveer de rechten van de mens in bloed gesmoord, maar zal m tuurlijk naar alle kanten zijn 'Het is niet waar' de wereld inslingeren. In 'Kenmerk' hoor je dan een bezon ken Nederlandse katholiek, de theo loog prof. dr. M. Manders, zeggen dat bepaalde gebieden hij noemde de Latijns-Amerikaanse landen wel naar links zullen moeten zwaaien, om dat alleen dan bevrijding mogelijk wordt. En het was beslist geen revo lutionair die dit zei. TON HYDRA 111. 'Ik kan nu nog maar én ding doen,' dacht Bullie Mops, in wiens luttele hersenvoorraad eerlijk gezegd toch altijd maar plaats was voor één ding. Vliegensvlug griste hij een van zijn adjudanten de brandende fakkel uit de hand en hij begon die dreigend boven zijn hoofd rond te zwaaien. 'Achteruit, tamme inboorlingen van Rijkhuyzen!' riep hij uit. 'Achteruit, of anders smijten wij onze fakkels op de kurkdroge daken van deze neder zetting en geven wij dit waardeloze gehucht zonder gewetensbezwaren over aan de vernietigende kracht van de rode haan!' Dikke Bullie had dit fraaie volzinnetje gelezen in het een of andere middeleeuwse verhaal en het kwam hem voor, dat het een zéér indrukwekkend zinnetje was. Om aan de zaak nog wat extra kracht bij te zetten, voegde hij er aan toe: 'Slechts indien gij mij en zijn volgelingen een vrije aftocht garandeert, zullen wij deze afschuwelijke pleisterplaats voor de vuurdood sparen!' Er ging na tuurlijk een verbaasd gemompel door de kring van dorpelingen. Dót vonden ze brutaal! Stel je voor! Met vuur dreigen! Wat verbeeldde dat stelletje klunderapen zich wel? Het waren de twee trammannen, die het eerste de stilte doorbraken. 'Zeg, zijn jullie nou heleméél een haartje betoeterd?' riepen ze uit. 'Eerst een tram uit de rails tillen en dan ook nog dreigen met vuur?' Dat gaat zómaar niet!' Deze krachtige woorden van twee le den van het vakverbond 'spoor- en tramwegpersoneel' hadden echter aan zienlijk minder uitwerking op boppertjes dan de handelwijze, boer Knolle nu toe overging. De j ve landbouwer mocht dan niet weten van de brandstichtingstech: zoals deze beschreven staat in deleeuwse kronieken, hij wist goed, dat brandende fakkels verdrr1 gevaarlijke stukjes speelgoed wareP de handjes van losgeslagen jongjzw den, bopklantjes en swingnozems.kle bevestigde zijn brandslang dus It e kwieke hand aan een gemeente brandputje, zette twee vrijwillipeg aan het pompen en zie. daar Irf ei de zich al een machtige straal wnh< over de hoofden van de dorpelirrs heen. 'Het dorp in de braand ake ken!' gromde boer Knolle. 'Dat nirer It i rig zolang ik brandmeester ben!' FERDINAND (ADVERTENTIE) Oplossing van gisteren Hor. 1. iep, 4. ballon, 9. knap, 11. leem, 12. drempel, 16. are, 17. pa, 18. staket, 21. kan. 22. pit, 23. latent, 25. el, 27. ben. 28. antenne, 31. maté, 32 tier, 34. marine, 35. sla. Vert. 1. ik, 2. end, 3. paraat, 5. alp, 6. leek, 7. lel, 8. om, 10. perk, 13. meel, 14. tante, 15. asper, 17. Pan, 19. til, 20. tabé, 21. kennis 24. tent, 26. anti, 28. aar. 29. ten, 30. eel. 31. ma. 33. ra. DANK U WEL Een klein opinieblad is voor de bndergang behoed. De Haagse Post blijft wat zij is: ,ongetivijfeld linksmaar op een heel ruime manier (Aad Nuis in De Tijd). De staking is voorbij. Onze HP is overal weer te koop. Dankzij uw solidariteit. Redactie en medewerkers HP HP IS TERUG Joan was verontwaardigd over de on eerlijkheid van de situatie. In bijna elk opzicht was hij minder verdraag zaam dan zij. Maar hij had een uit bundige natuurlijke vitaliteit die domweg de nare kleinigheden weg vaagde die zij zo moeilijk te verdra gen vond. Hij leek het niet te merken als de mannen met de vingers hun neus snoten of als de kinderen op de vloer van het ziekenhuis plasten. Hij bewonderde hun vrolijkheid en harte lijkheid; hij stond niet stil bij hun koppigheid hun neiging tot bedrog, en hun harteloze ongevoeligheid ten opzichte yan iedereen behalve leden van hun eigen stam. Soms leek het haar of juist die ver draagzaamheid var hem een element van bevoogding bevatte, alsof hij de Afrikanen te ver "an zijn niveau ver wijderd vond om hen als individu se rieus te nemen. Op een avond be schuldigde ze hem hiervan. 'Nee', zei hij. 'Het is alleen maar zo dat deze mensen in een emotioneel vlak leven, en daarin moet je met hen in contact komen'. Hij grinnikte. 'Dat is natuurlijk moeilijk voor jou, met je academische opvoeding. Voor een arbeidersjongen als ik is dat ge makkelijker'. Zo plaagde hij haar het liefst, door haar af te schilderen als een plecht- ZefiDOSt VCOr OOSt 6n W6St statige, hoogdravende intellectueel r die met een ongelikte jongen van het platteland getrouwd was. Deze keer was ze te sterk erbij betrokken om het leuk te vinden. 'Je hebt me eens verteld', zei ze met iets vinnigs in haar stom, 'da* de arbeidersklasse voor zijn eigen mensen opkomt'. 'Dat is ook zo'. 'Soms vraag ik me af wie jij als jouw eigen mensen beschouwt. Mij en Rosa mond Zij keek het raan. uit. 'Of hen daar?' 'Ik geloof werkelijk dat je jaloers Met de volgende schepen kan zeepost wor den erzonden Qe data. waarop de corres- pondentle uiterlijk ter post moet zijn be zorgd. staan. tu-»en haakjes, achter de naam van het schip vermeld. rgentinie ms 'Rio Corrientes' (18-71: Brazi- l.c ms 'Atapacvsk' 19-7»Canada ms 'CP Vovageur' 1S-7 Chili nis 'Cd de Guayaquil' 120-7Indoncsu' ms 'Alclnous' 19-7Israel ms l'alilu (!#-;•: Kenya. Oeganda Tanzanie: iii> 'AlLun Koebis' «18-71. ms 'Pongola' 19- Ned Antillen nis Alkmaar' «16-71: Suri name nis 'Alkmaar' >18-7): Verenigde Staten van Amerika "is Sea-Land McLean" 118-71; m.l.v. Z.w.-Afrika ms DoniktrkMBÉH bent!' Dat vond hij kennelijk een geweldige mop. Maar zij kon er niet om lachen. Er stak precies genoeg waarheid in om pijnlijk te zijn. Ze besloot hem te straffen door koel en teruggetrokken tegen hem te doen, maar ze kon hem niet straffen zoner zichzelf nog meer pijn te doen. Ten slotte kreeg ze het zelfs van Tof fee op haar zenuwen. Zowel zijn En gels als zijn begrip waren naar om standigheden opvallend goed, maar na een ponsje werd je toch zijn conversa tie beu. Hij was trots op zijn woor denschat en die gebruikte hij graag. Hij praatte heel wat af, en er was nie mand met wie hij Engels kon spreken dan Edward en zij. Hij sprak erg langzaam en zwaartwichtig en verviel vaak in herhalingen. Gewoontes die leuk hadden geleken toen ze hem leerde kennen, begonnen haar nu te ergeren. Zoals vele van zijn landgenoten had hij de neiging zijn r's en I's te verwisselen en het achtervoegsel -ee aan zelfstandige naamwoorden te plakken. Zo werd een olifant orifantee en Barrington zelf Daktaree Ballington. Een van de problemen was dat Ed ward er een gewoonte van had ge maakt hem elke zondag na het eten uit te lodigen. Dat had in het begin ongevaarlijk genoeg geleken, en een geschikte manier om Toffee's bijzon dere positie in het ziekenhuis te er kennen. Maar na een paar maanden kwam er geen eind aan die avonden. Toffee mocht nog zo intelligent en charmant zijn, er waren uiteraard be perkingen aar de dingen waarover hij kon meepraten. Europese ideeën en op vattingen waren hem vreemd en wat hij het liefste deed. was tussen lange, genietende trekken aan Barringtons sigaretten door anekdotes over het le ven in de rimboe vertellen. Hij be schikte maar over een beperkt reper toire, en dat herhaalde hij te vaak. Zijn voorkeur ging uit naar een ver haal over een luipaard die zijn zwager met blote handen had gedood, waarbij hij een speciale truc toepaste door het dier bij de staart te pakken en hard te draaien. Daardoor raakte volgens Toffee de luipaard zo in de war dat hij verdwaasd op de grond bleef lig gen terwijl zijn zwager een mes te voorschijn haalde en hem daarmee de keel afsneed. Hi; vertelde het verhaal met veel bijzonderheden en een over vloed van gebaren. Het werd als een toneelstuk herhaald, altijd in de te genwoordige tijd en in een zelfde vorm. Joan zat met gespannen zenu wen te wachten, dolgedraaid door de herhaling van de dramatische effec ten, de nabootsing van zijn zwager die door de rimboe sloop, de verrassende ontdekking 'en wat zien hij? Rui- paard!' Dan de begerige, oogverblin dende grijns waarmee hij het afsnij den van de keel nadeed. Op een zondag zaten ze zoals gebrui kelijk na het avondeten bij elkaar. Het had bijna zonder onderbreking geregend. Ze hadden termieten in de hoestsiroop aangetroffen en de hele apotheek een beurt moeten geven. Joan was ervan overtuigd dat ze een verkoudheid onder de leden had. Tof fee deed een lange trek aan zijn siga ret en begon te spreken. Voordat hij twee zinnen af had, wist ze dat hij het luipaardverhaal aan het vertellen was. Dat was te veel voor haar. Ze onderbrak hem: 'U hebt het toch over die luipaara. hè? Die uw zwager heeft gedood door hem de staart om te draaien?' Toffee wachtte even en keek haar ernstig aan. 'Hij doodde met mes', verbeterde hij haar. 'Maar eerst moet ik vertellen fWutdl verwlgd) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. (9.35-9.40 Waterst.). 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvita minen. (11.00 Nws; 11.03-11.05 Radiojour naal). 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur al lerlei voor ledereen, met De groenteman en 11.55 Beursber. 12.30 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Het Om roep Ork.: semi-klass. muz. 14.30 (S) Oorlog en Vrede. 15.42 (S) Lichte muz. 16.00 Nws. 16 03 Radiojournaal. 16.05 Jumbo-Set met muz. en inf 17.00 (S) Mobiel - beweegl. progr. voor beweeglijke mensen, met 17.25- 17.30 NOS: Versl. Skutsjesllen 1973. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 (S) Lichte orgelmuc. IKOR: 18.30 Kleur - Inf. en comm. over zaken van kerk en sa menleving. NCRV: 19.00 (S) Leger des Hellskwartier. 19.15 De kerk vandaag - nws en komm. 19.35 Ontvoerde - zomeravondradio spel. 20.55 (S) Gasparone, operette van Mil- locker. 21.33 Keer ik van ver naar U weer, gesprek. 21.55 (S) Kerkorgelconc.: klass. muz. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.50 Veranderingen ln het ondernemingsrecht, lezing. 23.10 (S) Moonlight cocktail: licht muz.progr. 23.35 (S) Gitaresk - De vele facetten v.d. gitaar. 23.55-24.00 Nws. 7.08. (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 Aangestipt: pro gr. overz. 8.00 (S) Te Deum Laudamus: gees telijke liederen. 8.24 Op de man af: evan gel. comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Tot uw dst: verzoek- progr. van klass. muz. 10.30 Nws. 10.33 Weg wijs in onderwijs: inf. progr. rond de basis school. 11.05 (S) V.d. zieken. 11.40 (S) Lich te gramm.muz. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia: volksmuz. 12.15 (S) Koorzang met instrumentale begel.: intern, volksliedjes. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 NWs. 12.41 (S) Hier en Nu. 12.50 Mlddagpauzedst. 13.10 (S) Lichte koorzang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.43 Bulten de taalgrens: vertaal de gedichten. 14 05 (S) Lichte gramm.pl. 14.25 (S) Semi-klass. kamermuz. 15.15 Gclo- (16.30 (S) Hier en Nu.) 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: koorzang. 18.30 Nws. 18.41 Wereld panorama. 18.52 Zojuist verschenen': boekbe spreking. AVRO: 19.00 Trefpunt: 50 jaar AVRO (II), klankbeeld. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radiojour naal. 20.10 (S) II Borgomastro dl Saardam, opera buffa van Donizetti. Uitgev. door het Gewestel. Ork. voor Zuid-Holl. met koor en solisten. 22.20 (S) Aspecten: kunstrubr. 23.00 (S) Dichter bij de muz.: nieuwe liedjes, chansons of songs. 23.25 (S) Essay, progr. waarin over kunst wordt doorgepraat. 23.50 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 Hugo van GlDEE Show. (8.00 Nws.) KRO: 9.00 Nws. 9.0jm. op-Drie: dlscjockeyshow. (9.15-9.20 jhi Voorbesch. Ronde van Frankr. 10.00 ejee'(e Nws.) 12.00 Nws. 12.03 (S) Van twa0on twee: KRO's pauzeprogr., met 13.00 L F, 13.03 Raden maar. (Tussen 13.00 eirdar NOS: Rep. Ronde van Frankr.) 14.0L-. 14.03 Dlscjockeyshow. (15.00 Nws.)S„ 16.00 Nws. 16.03 De daverende dertig? Nws.) f NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag nlK*rii TROS: 19.00 Nws. 19.02 (S) U spre^" Piet. 20.00 Nws. 20.02 (S) Poster. 21.1, 21.02 (S) Sesjun: Jazz en Pop llvC Nws. 22.02 (S) Hugo van Geldcren® met o.a. de Nederlandstalige Top Tier Med. 23.00 Nws. NOS: 23.02 NabeschjJ. van Frankr. TROS: 23.10 ft*2.! T...S...T...: Tros-Sport-TIJd. Nws. 0.02 Aktua. 0.10 (S) Jazz-Slr. P- t Nws. F- 35 BELGIE 324 m NED. |ANK 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.0pitp. muz. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.(Pe R weerber. en schouwburgprogr. AanslJANJl muz. en Wielrennen. (13.55 Beursbep. A en 15.00 Nws; 16.00 Nws en beursbelunus Nws en med.) 17.55 Wegschaal. aan 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18Jitp. desportber. 18.30 Wegwijs wezen 42-55 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Grarfgroei 19.00 Nws n act. 19.30 Lichte miRTUi Lichte muz. (21.00 Splinternws; lm. 1 23.00 Nws.) 23.10 Muzikaal progr. 2ïuine Nws. I. Ianji TV vandaag NEDERLAND I EO 14.00 Gevar. vakantie- programma NOS 18.25 Tour de France 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal EO 19.05 Kom in de Ruimte 19.30 De aarde spreekt in steen NOS 20.00 Journaal EO 20.20 His Land: muzikale reis door Israël 21.35 Nader Bekeken 21.55 Koorzang: geestelijke liederen 22.30 Varen als e*Jn zwaan NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Het kind in de sport 19.45 Popeye NOS "20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 All in the family 21.00 Sensitivity training - Latsi in training 21.55 Hoe heet de burge meester van Wezel? 22.40 De zenuwen gieren weer door m'n keel NOS 23.15 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gister avond. 10.30 Dr. Kommlssar. 11.30 Causerie. 12.00 Act.progr. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Gevar. progr. 17.05 V.d. kinderen. 17.55-18.00 Journaal. (Rg. progr.: NDR: 18.00 TV-doc. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-Magazin. Journaal. 21.15 Duits nws uit Oost f 22.00 Journaal, comm. n werb(l„an Show. 23.15 Kort Journaal. fnsen, DUITSLAND III WDR 9.30 Sesamstrasse. '8.30 Sesamstrasse. 19.00 Zandniaf Progr. voor Turkse werkn. 19.15 A| "at Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 ConJ Journaal en weerber. 20.15 TV-df'1 Das Portrfit. 21.45 Act. 22.05-22.5i tret, I van rris i Noordr.-Westf. 18.10 V. d. kinderen. 18.15 TV- doc. 18.40 Hier und Heute. 19.20 Forscher, Tire und Vlslre.). 20.00 Journaal en weer ber. 20.1" Atlctlek-landenwedstrljd. 22.00 Disc. 22.50 Journaal, comm. n werb.r. DUITSLAND II 17.05 V.d. kinderen. 17.30 Journaal en werber. 17.35 Vrolijk folklorist, muz. 18.00 Magazine met rep. en muz. 18.35 Sechs unier Milllonen, 19.10 liet klein TV- spel: Sonntags frllh lm Parkhaus. 19.45 Jour naal. act. n werber. 20.15 TV-show. Aansl.: UTRECHT De Verenigil ftsu dienstplichtige militairen (VV van i er bij de regering op aandring ®n- zien van militair vertoon bij ó'pei ring van het 25-jarig ambtsj iede i van koningin Juliana in seEG0S aanstaande. De VVDM (28.00 mjaj is tegen elk militair vertoo l. j. zijds vanuit bezuinigingsoogp s derzijds 'omdat dergelijke j. j ceremonieën de krijgsmacht nem; luisterrijke feestelijke sfeer 'npar die niet in overeenstemming ver 1 de ernst van de bestaansrede nzee het oorlogsapparaat', aldus d> in een gisteren op de leder irn^n' ring in Utrecht aangenomen i.biaut

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6