EYENOORD: INTERESSE IN UEFA CUP rotest peloton gen organisatie Ad Gevers: debutant in de leiderstrui sterdammers moeten voor eerste duel tegen Oesters IF wijken voor NAC-FC Magdeburg Twente in ;te ronde m Dundee Felix Levitan telt alleen de commercie Joop HoKhausen TOUR IN CIJFERS Ploegleider Joop Middelink had Brabander voor Ronde van de Toekomst nog nooit zien rijden FC Den Haag verliest in Hannover Stone springt over 2.30 meter Heike Blok in opmars Europees record van Andrea Eife Van Staveren tekent (/KWARTET DONDERDAG 12 JULI 1973 SPORT T9/K13 RDAM Hoewel Feye- in het toernooi om de Hip eerst een thuiswed- lotte, is het aannemelijk, lotterdammers op 19 sep- de uitwedstrijd tegen de 8 club Oesters I.F. zullen m veertien dagen later (3 pas de thuis-wedstrijd. rd heeft namelijk met NAC uk gemaakt, dat de Bredase r de thuiswedstrijden van de 'up II het Rotterdamse stadi- nogen gebruiken. NAC lootte een thuiswedstrijd, namelijk t Oostduitse FC Magdeburg, twee clubs, die van hetzelfde ■uik maken, tegelijkertijd een strijd loten, schrijft het UE- ment voor, dat de deelnemer Europa Cup III (in casu d) moet wijken voor die van pa Cup II (in casu NAC). n Feyenoord geen eigen ver- rdiger had in Lausanne, zal schijnlijk enige dagen duren, de omzetting definitief is. duels Feyenoord-Oesters IF :-FC Magdeburg lootte FC n het UEFA-Cup-toernooi het JDundee (eerste wedstrijd in i). Ajax werd als bekerhou- ;esteld van de eerste ronde, t aantal ingeschreven lands- en 31 bedroeg. TST g van een besluit van het da- estuur van de UEFA van 6 het vorig jaar, werden alle laatst, die sinds 1938 de hal hebben bereikt van de Eu- 1 en de Europa Cup 2, clubs die sinds 1971 zijn ingen tot de halve finales EFA-Cup. Het betrof 12 ver in de Europa Cup 1, zeven Wiel Coerver in de Europa Cup 2 en niet minder dan 23 verenigingen in de UEFA-Cup. Ondanks deze gedeeltelijke 'gestuurde' loting kwamen in de eerste ronde en kele attractieve ontmoetingen tot stand. Sandor Bares (Hong.) trok in het toernooi van de landskampioenen het lot van de duels: Dynamo Dres- den-Juventus Turijn, Rode Ster Bel grado-Stal Mielic, CSKA Sofia-Wacker Innsbruck en Bayern München-Atvida- berg. In het toernooi van de beker winnaars zorgde de Fransman Jacques Georges voor interessante duels als: Sunderland-Vasas Boedapest, AC Mi- lan-Dinamo Zagreb, Torpedo Moskou- Atletico Bilbao en NAC Breda-FC Magdeburg. Ook in de UEFA Cup kwamen onder leiding van Lucien Schmidlin (Zwits) interessante wed strijden tot stand: Dundee-FC Twente, Espanol Barcelona-Racing White Brussel, Real Madrid-Ipswich Town, AC Turijn-Lokomotive - Leipzig en Dynamo Tiflis-Slavia Sofia. FEYENOORD Feyenoord kijkt duidelijk anders aan tegen het toernooi om de UEFA Cup dan vorig jaar. Toen kon het gebeu ren dat trainer Ernst Happel na de smadelijke afgang tegen OFK Belgra do (4-3 en 1-2) zeer onverschillig de schouders ophaalde. De inmiddels naar Spanje vertrokken Oostenrij ker gaf daarmee te kennen dat hij'ei genlijk blij was van dit 'derderangs- toernooitje verlost te zijn. Wiel Coerver, de opvolger van Happel, is een andere mening toegedaan. Vanuit het KNVB-sportcentrum in Zeist, waar Feyenoord in trainings kamp is, vertelde de 49-jarige Limbur ger: 'Voor mij is de UEFA-Cup zeker niet derderangs. Zelfs vind ik dit toernooi nog aantrekkelijker dan dat om de Europa Cup II. In vele landen onder andere West-Duitsland en Ita lië, is de nummer twee of nummer drie vaak heel wat sterker dan de be kerwinnaar. Voorts hebben we aan FC Twente en Borussia Mönchenglad- bach kunnen zien dat het UEFA Cup toernooi wel degelijk belangrijk kan zijn voor de reputatie van een vereni ging. Er is mij dan ook veel aan gele gen dat Feyenoord ver komt. We zul len alles op alles zetten'. RONDE VERDER Het Zweedse Oesters IF, de eerste te genstander van Feyenoord, leek Wiel Coerver begrijpelijk geen onoverko melijke hinderpaal. 'Het is een mooie gelegenheid om een ronde verder te komen. Die kans wordt nog vergroot, doordat we toch NAC speelt name lijk op 19 september zijn wedstrijd in het Feyenoordstadion eerst uit kunnen spelen'. Coerver stoelde zijn optimisme op het feit, dat Oester IF bepaald geen grote faam heeft 'Ik ken deze club niet. Ik weet alleen dat Oesters in het verleden goede spelers aan het buitenland heeft geleverd: In ge Ejderstedt en Tommie Svensson. Maar een goed spelend Feyenoord is favoriet, al zal het zeker geen walk over worden'. Verdediger Dick Schneider herinner de zich ooit met Go Ahead te gen Oesters IF te hebben gespeeld. 'Dat was voor de Intertotocompetitie, ik geloof in 1967. Uit werd het toen gelijk (2-2) en thuis wonnen we met 2-0. Feyenoord hoeft dus niet zo erg bang te zijn. Maar voor één ding moe ten we oppassen, dat we ons niet in de uitwedstrijd verslikken. Die Zwe den, altijd grote, stevige kerels, zijn voor eigen publiek vaak levensgevaar lijk'. HARRY BILD Feyenoord zal tegen Oester IF overi gens een bekende speler tegenover zich krijgen. De nu 37-jarige Harry EUROPA CUP Waterford (Ier)-Ujpest Dosza (Hong); Bayern München (Wdl)-Advidaberg (Zwe); Benfica (Port)-Olympiakos Pi raeus (Griek) TPS Turku (Fin)-Celtic (Schot); Dynamo Dresen (DDR)-Ju- ventus (It); Saraworosjilograd (Rusl)- Apoel Nikosia (Cyprus); Rode Ster Belgrado (Joegosl)-Stal Mielec (Pol); FC Brugge (Belg)-Floriana de la Va leria (Malta) Jeunesse Esch (Lux)-Li- verpool (GB); Atletico Madrid-Galata- saray Istanboel (Turk); Viking Sta- vanger (Noor)-Spartak Tgnava (Tsj); Vejle BK (Den)-FC Nantes (Fr) Fr; CSKA Sofia (Bul)- Wacker Innsbruck (Oost); Frem Reykjavik (IJsland)-FC Basel (Zwit); Crusaders Belfast (Noord Ier)-Dinamo Boekarest (Roem.) Ajax vrij. EUROPA CUP 2 Legia Warschau (Pol)-Paok Saloniki (Griek) Anderlecht (Bel)-FC Zurich (Zwit) IB Vestmannaeyia (IJsland)- Borussia Mönchengladbach (Wdl) Sunderland (GB)-Vasas Boedapest (Hong) Ankara (Turk)-Glasgow Ran gers (Schot); AC Milaan (It)-Dinamo Zagreb (Joegosl) Torpedo Moskou (Rusl)-Atletico Bilbao (Sp) Branber- gen (Noorw)-Gzira United (Malta) Nac (Ned)-Fc Magdenburg (DDR); Freya Randers (Den)-Rapid Wenen (Oost); Glentoran Belfast (Noord Ier land )-Chimia Ramnicu Valcea (Roem) Pezoporikos Larnaca Cyprus )-Malmoe FF (Zwe); Fola Esch (Lux)-Beroe Stara Zagora (Bul); Banik Ostrava (Tsj)-Cork Hibernians (Ierl); Reipas Lahti (Fin)-Olympique Lyon (Fr) Sporting Lissabon (Port)-Cardiff City (Wales). UEFA CUP Groep 1: Frederikstad FK (Noor)-Di- namo Kiev (Rusl) Ruch Chorzow (Pol)-Wuppertal SV (Wdl) BK 1903 Kopenhagen (Den)-AIK Stockholm (Zwe); Carl Zeiss Jena (DDR)-Mikke- lin Palloilijat (Fin) Groep 2: Stroems- godset Gulskogen (Den)-Leeds Uni ted (GB); Feyenoord (Ned)-Oesters IF (Zwe); Standard Luik (Bel)-Ards Belfast (Noord-Ierland) Hibernian Edinburg Schot)-IBK Keflavik (IJsl); groep 3: OGC Nice (Fra)-Bar celona (Sp) Fortuna Dusseldorf (Wdl)-Naestved IF (Den) Tottenham Hotspur (GB)-Grasshoppers Zurich (Zwi); Aberdeen (Schot)-Finn Harps (Fin) Groep 4: Dundee (Schot)-FC Twente (Ned) Espanol Barcelona (Sp)-Racing White Brussel (Belg); Os Belenenses Lissabon (Port)-Wolver- hampton Wanderers (GB) US Luxem bourg (Lux)-Olympique Marseille (Fr) Groep 5: Vitoria Setubal (Port)- AC Beerschot (Belg) Real Madrid (Sp)-Ipswich Town (GB); Lazio Roma (It)-Sion (Zwi); Lokomotiv Plovdiv (Bul)-Sliema Wanderers (Malta). Groep 6: AC Fiorentina (It)-Universi- tatea Craiova (Roem); Gwardia War schau (Pol)-Ferencvaros Boedapest. Vfb Stuttgart (Wdl)-Olympiakos Nico sia (Cyprus); Tatra Presov (Tsj)-Ve- lez Mostar (Joeg). Groep 7. Dynamo Tblissi (Rusl)- Spavia Sofia (Bul); Pa- nathinaikos Athene (Griek)-OFK Bel grado (Joegsl) Internazionale Milan (It)-Admira Wacker (Oost); Arges Pi- testi (Roem)-Fenerbahce Istanboel (Turk). Groep 8. Kosice (Tsj)-Honved Boedapest (Hong); AC Torino (It)-Lo- komotief Leipzit (DDR); Eskisehir- spor (Turk)- FC Köln (Wdl); Pana- haiki Patres (Griek)-Grazer AK (Oost). Bild immers verdedigde jaren geleden zelf de Rotterdamse kleuren. Bild speelde in totaal 38 keer voor het Zweedse elftal, één keer minder dan zijn clubgenoot Tommy Svensson, een middenveldspeler, die vorig seizoen als professional voor Standaard Luik uitkwam. De beste schutter van Oes ter Vaexjoe is Jan Mattson, die mo menteel de topscorerslijst van de eer ste divisie aanvoert. Oester werd in 1930 opgericht en heeft vijf seizoenen in de eerste divi sie meegedraaid. Eenmaal behaalde men het landskampioenschap en een keer eindigde Oester als derde op de ranglijst. Momenteel komt Oester uit in groep tien van de Intertotocompeti tie. FC MAGDEBURG FC Magdeburg, tegenstander van NAC in de Europa Cup II, eindigde in de jongste competitie om de Oostduitse titel als derde achter Dynamo Dres den dat met 42 punten kampioen werd en Carl Zeiss Jena dat 39 pun ten vergaarde. De ploeg uit Maagden burg had 34 punten. Het succesvolst was de formatie in het seizoen 1971-1972 toen zij de eer ste en tot nu toe enige nationa le titel behaalde. In de strijd om de Europa Cup I schakelden de Oostduitsers met 6-0 en 3-1 Turku (Finl) uit. In de tweede ronde ging de ploeg, door beide wed strijden met 0-1 te verliezen, tegen Juventus Turijn ten onder. FC Mag deburg veroverde dit seizoen door een 3-2 zege op FC Lokomotive Leipzig voor de vierde maal de Oostduitse be ker. Een resultaat waarop geen ande re club in Oost-Duitsland kan bogen. In 1964 debuteerde de elf van de 52- jarige trainer Heinz Krtlger in de Eu ropa Cup II. Verder dan de wedstrij den tegen Galatasaray Istanbul kwam het team niet. Een jaar later was eerst Sproa Luxemburg een gemakke lijke tegenstander. Vervolgens werd FC Sion (Zwits.) uitgeschakeld. West Ham United, dat later de beker zou winnen, bleek echter te sterk voor de Oostduitsers. In 1969 tenslotte werd de tweede ronde bereikt ten koste van MTK Boedapest. Academica Coimbra maakte echter een einde aan verdere illusies. FINALES De kans is overigens groot dat de fi nale van het toernooi om de Europa Cup 2 wordt gehóuden in het Rotter damse Feyenoordstadion. Wat betreft de EC 1-finale gaat de voorkeur van de UEFA uit naar het Heyselstadion in Brussel. De keus van deze twee voetbalarena's behoeft nog de goed keuring van het bestuur van de UE FA, maar het schijnt dat de 'tegen kandidaten' uit Zwitserland, Turkije en Zweden niet voldoen aan de tech nische en financiële eisen, welke door de Europese voetbalunie worden ge steld. AJAX-AC MILAN Ajax, houder van de Europa Cup 1 en AC Milan, houder van de Europa Cup 2, hebben gisteren in Lausanne ook overeenstemming bereikt over de data van de onderlinge duels. De eerste ontmoeting vindt plaats op woensdag 9 januari in Milaan en de tweede op 16 januari in Amsterdam. De wed strijd in Milaan zal 's middags worden gespeeld omdat Noord Italië in de wintermaanden tegen de avonduren te kampen heeft met opkomende mist. De wedstrijden zijn tamelijk laat in het seizoen gepland, omdat Ajax pas wilde spelen na 18 november: de da tum van de sleutelwedstrijd van de voorronden van het wereldkampioen schap Nederland-Bel gië. 65 km Cote de la Slagne. eerste op de top gevolgd door Fuente. 78 km Col de Saint Ar es eerste gevolgd door Fuente, Agostinho. 119 km bonificatie sprint Demeyer wint voor Hoban en Telr- llnck. 181 km demarrage van Wright, Rouxel, Gonzalez Linares en Catlcau volgen. 202 km Col de l'Esplgouller: Wright als eerste bo ven gevolgd door Gonzalez Linares, Rouxel en Catieau, op 1.20 minuten het peloton met Fuente en Ocana. De vier vluchters behou den hun voorsprong tot op de streep. NE De karavaan mort. Iedereen in deze Tour de France redenen om ontevreden te zijn. Het meest van allen nog in dit circus, van wie door Tour-organisator Felix het onmogelijke wordt geëist. De coureurs zaten gisteren vierde achtereenvolgende keer al voor zes uur in de ochtend biefstuk. Tijd om te herstellen van de inspanningen in de- te na-oorlogse fietstocht door Frankrijk is er niet of nauw- ;enlang werd er al met sancties gedreigd. Gisteren kwam eindelijk van. n kwam in opstand tegen :atie. Het protest bestond •lokkeren van de koers. In dat tegen de 20 km per peddelden de vedetten door langs de Middellandse Zee. 1973 is dood. Voordat de aan dit karwei begonnen, e de meest ervaren man in i, de 37-jarige Raymond Pou- deze Tour is het belangrijk el herstelt van de inspannin- ir juist daarvoor ontbreekt (Vanneer een etappe rond 8 t, moeten de renners al om- uur het bed uit om tijdig lige maaltijd naar binnen te erken. Daarna volgt dan een doorgaans uiterst zware etap- olgens wacht het bed, op- maaltijd en dan de massa- n Heil, de Nederlandse ver- de Sonolor-equipe, had ond om half twaalf de laat- ur uit zijn ploeg, Yves He- op de tafel liggen. Niettemin rd die ochtend tegelijk met Bn om 5 uur gewekt Heil: g nooit voorgekomen. Het is elachelijk. Iederee i kankert, totaal niet meer gelachen', leider van Watney, Willy leeft serieus overwogen om Dt van zijn equipe vier - terug te trekken uit de Prance. Jossart had daartoe inen: het feit dat in de ril Orres vier van zijn renners ijd werden genomen, wegens ten aan auto's, terwijl ande- lat eveneens hadden gedaan espaard. De tweede reden nmenselijke karakter van de- Jossart kon door zijn direc- lues Lacroix, nog maar ter- od van dat voornemen wor- ouden. Lacroix stelt: 'Ik kan niet uit de koers halen name aan deze Tour heb ik anse francs moeten betalen. Bre rit, die voltooid wordt, van dat geld terug. Als ik slop. kost mij dat 15 001) i dat vind ik financieel niet rd. Maar ik vind het wel lat dit gebeurd is. I'- ver- f> n,. ervan rial /.it ti.i<i vis eruit willen halen. Wat gevolgen heeft voor een deelname aan de Tour van aar weet ik nog niet. Wel in de'Tour* heb ik gisteren de onderhandelingen afgekapt over de sponsoring van de etappes die de Tour volgend jaar in Engeland gaat rijden. Dat is nu in ie der geval van de baan'. COMMERCIE De renners hebben hun eigen midde len om te protesteren. Naast alle el lende van de zware ritten, het vroege opstaan en te weinig nachtrust, kwam er na de rit naar Aubagne nog eens ech uiterst vermoeiende verplaatsing bij naar de volgende startplaats Mont- pellier. Dat was de druppel die de emmer deed overlopen. Joop Zoete melk: 's Morgens bij de start hebben wij onderling afgesproken om het tempo heel laag te houden. Een pro test van onze kant tegen de organisa toren'. Felix Levitan de inmiddels veel gewraakte organisator, lacht maar wat als hem wordt gewezen op de bezwaren van de renners. Voor hem telt alleen de commercie. De Tour is voor hem slechts een middel om de verkoop van de bladen, waaro ver hij de directie voert l'Equipe en Le Parisien Libere, te stimuleren. En hoe groter het spektakel, hoe on menselijker de drama's, des te greti ger koopt het publiek zijn bladen. Het rennersprotest speelt echter ook Levitan parten. Want een etappe zon der verhaal, is dodelijk voor de be langstelling voor de Tour en zijn bla den. Levitan is dan ook nauwelijks blij met een winnaar als Michael Wright, die niet overkomt bij het pu bliek. FEEST De enigen die reden hebben om zich op te winden over die overwinning zijn de Engelsen en de Belgen. Vlaan deren hoopte gisteren op een Vlaamse winnaar om het Vlaamse volksfeest van de elfde iuli te vervolmaken. Op die dag namelijk herdenken de Vla mingen de overwinning die hun voor vaderen in 1302 tijdens de gulden spo renslag bij Kortrijk op de Fransen be haalden. Het is een jaarlijks terugke rende dag van de Vlaamse bewustwor ding. En juist een overwinning in de sport, die in Vlaanderen als een reli gie wordt gezien, zou hel feest vervol maakt hebben. Maar uitgerekend op die dag wint een renner, die meer als Waal dan als Engelsman wordt be schouwd. Michael Wright. Engelsman van geboorte, woont al van jongsaf in Leuven. Zijn ouders leerden hem geen Engels, maar Frans. Toen een Tiende Etappe: 1. Michael Wright (GB-Des- vages) 7.18.34 (met bon. 7.18.19) 2. Jose Gonzales-Linares (Sp-Barrutia) 7.18.34 (7.18.24) 3. Charles Rouxel (Fr-Plaud) z.t. (7.18.29) 4. Jose Catieau (Fr-De Muer) 7.18.34: 5. Fernando Mendes (Port-Schotc) 7.19.10: 6. Joaqulm Agostinho (POrt-De Mu er) 7.20,33; 7. Willy Van Neste (Belg-Sta- blinskl) 8. Michel Pollentler (Belg-Schotto) 9. Grelln (Fr.-Caput) 10. Raymond Poulldor (Fr-Caput) 11. Pedro Torres (Sp-Moreno) 12. Martos (Sp-Barrutla) 13. Galdos (Sp-Barrutl- a) 14. Van Sprlngel (Belg-Drlessens) 7.21.20; 15. Danguillaume (Fr-Plaud) 16. Verbeeck (Belg-De Kimpe) 17. Genet (Fr-Caput) 18. De Wite (Belg-Schotte) 19. Perin (Fr-Caput) 20. Martinez (Fr-Caput) 21. GUson (Lux- Drlessens) 22. Aimar (Fr-Gemlnlanl) 23. Lar- geau (Fr-Desvages) 24. Grande (Sp-Barrutia) 25. Lopez Carrlu (Sp-Barrutla) 28. Zoetemelk (Ned-Desvages) 27. Ocana (Sp-De Muer) 29. Martins (Port-vissers) 73. Van der Leeuw (Ned-Vissers) 7.24.40: 87. Krekels (Ned-Vis- sers) 7.29.43; 90 Vianen (Ned-Desvages) 93. Oliveira (Port-Vlssers) Algemeen klassement: 1. Ocana (Sp. De Mu er) 63.58.45; 2. Fuente (Sp-Barrutla) op 9.08: 3. Thevenet (Fr-Plaud) op 10.16; 4. Perin (Fr-Caput) op 19.57: 5. Zoetemelk (Ned-Des vages) op 23.15: 6. Van Sprlngel (Belg-Dries- sens) op 23.20; 7: Van Impe (Belg-Stabllnskl) op 23.40; 8. Lopez Carrll (Sp-Barrutia) op 24.12; 9. Poulldor (Fr-Caput) op 26.18: 10. Mortensen (Den-De Muer) op 26.39; 11. De- lisle (Fr-Plaud) op 27.03: 12. Martinez (Fr- Caput) op 28.09; 13. Ovion (Fr-Plaud) op 29 00; 14. Agostinho (Port-De Muer) op 29.25; 15. Mendes (Port-Schotte) op 31.10; 16. MAR TOS (Sp-Barrutia) op 32.57; 17. Verbeeck (Belg-De Klmpe) op 34.29: 18. Aimar (Fr-Ge- mlnlani) op 35.02: 19. Catieau (Fr-De Muer) op 35.05: 20. Houbrechts (Belg-Drlessens) op 35.58; 21. Gandarlas (Sp-Gemlnianl) op 36.01: 22. Galdos (Sp-Barrutia) op 39.17; 23. Pedro Torres (Sp-Moreno) op 41.19: 24. Martins (Port-Vlssers) op 42.40; 25. Zubero (Sp-Bar rutia) op 45.55. 46. Oliveira (Port-Vissers) op 1.17.23; 54. Vi anen (Ned-Desvages) op 1.22.20; 83. Van de Leeuw (Ned-Vissers) op 1.49.33; 85. Krekels (Ned-Vissers) op 1.52.16. 238knv f RouJa!\4j MurvieL-^»/1 Michael Wright gaat zegevierend over de streep in de tiende etappe van de Tour. reporter van de BBC Wright wilde in terviewen. moest dat in het Frans ge beuren. Michael Wright verstaat geen woord van zijn landstaal. Dat de Waal Wright eigenlijk een Engelsman is, verzacht voor de Vlamingen het leed van de overwinning van de laatste Waalse coureur in deze ronde. PALAVAS 'We kwamen door een dorpje, waar nogal veel mensen hard stonden te applaudiseren. De groep deed het op slag rustig aan, ging een beetje paraderen en daarvan heb ik gebruik gemaakt om er vandoor te gaan. Ik voelde me lekker en wilde het wel eens probe ren'. Deze merkwaardige verklaring kon worden opgetekend uit de mond van de 20-jarige militair Ad Gevers nadat hij in de eerste echte etappe van de Ronde van de Toekomst tal van cracks me! een slopende solo in de laatste 22 km had verrast. Tegen de sterke wind in. langs de monddrugen- de zoutvelden van Salins /onder een druppel vocht in zijn bidon, reed Ge vers, de onbekende Nederlander, die op slag een beroemdheid werd, niet alleen naar de etappezege maar ook naar zijn eerste leiderstrui in een pas driejarige wielerearrière. Met een voorsprong van 15 seconden over gehouden van een winst van bijna twee en een halve minuut op de Italianen, die nota bene een geweldi ge macht in de vluchtgroep hadden gevormd, triom eerde Gevers op de boulevard van Pa'avas-le* :c :s. r i vond het heel normaal, dat hij favo rieten als de Zwitser Iwan Schniid, de Fransman Bernard Bourreau, de Itali aan Giambattista Baronchelli en de Oostenrijker Wolfgang Steinmayr op zo'n simpele wijze in de boot had ge nomen. Gevers, oorspronkelijk bakker van be roep, maar voor zijn diensttijd in zijn woonplaats Schijndel in de bouw, mocht als vervanger van Fedor den Hertog mee naar de Ronde van de Toekomst. Zien rijden had Joop Mid delink de Brabander niet. De ploeglei der was afgegaan op verhalen, dat Ge vers niet onverdienstelijk zou rijden in het heuvelland. Dat de Brabander eind juni-begin juli in veertien dagen tijil liefst /.es criteria had gewonnen M dd uk n et eens N mand in de Nederlandse ploeg tiuuwens behal ve Gevers zelf. Dat niemand hem nog kende weet de Brabander aan de militaire dienst. 'Toen ik vorig jaar mei onder dienst moest betekende dat zo'n terugslag voor mij, dat ik maar twee overwin ningen boekte. Dit jaar pas ben ik er goed overheen gekomen'. Gevers pronkte met de nieuwe gele trui en was allang naar het badhuis vertrok ken toen ploegmakker Gerrie Knete- mann, die na de door Nederland ge wonnen ploegentijdrit het winstgeven de maillot had mogen aantrekken, ontredderd mét een achterstand van ruim veertien minuten in het gezel schap van de montere Wil van Hel- voirt over de eindstreep strompelde. Teu-novci de vlotte verklaringen van Gevers, tl e snel op verhaal was geko men, stond het nauwelijks verstaanba- HANNOVER (SID) FC Den Haag heeft gisteravond in Hannover een wedstrijd voor groep één van de In tertotocompetitie tegen Hannover '96 met 1—2 verloren. Na de eerste helft was de stand nog gelijk: 11. In de 21e minuut namen de Hagenaars door lor Fuglset de leiding, maar reeds acht minuten later zorgde de Van Preussen Mllnster overgekomen Kas- perski voor de gelijkmaker. Na de rust was Hannover de betere ploeg en de winnende treffer van KSmmer (72e minuut) was dan ook verdiend. Hannover '96 2 2 0 0 4 42 FC Den Haag 2 10 12 4—4 Atvidaberg 2 0 111 34 Winterthur 2 0 111 23 MUNCHEN De Amerikaan Dwight Stone heeft gisteravond in München tijdens de atletieklandenwedstrijd West Duitsland-Zwitserlans-Verenigde Staten het wereldrecord hoogspringen met een centimeter verbeterd en ge bracht op 2,30 meter. Sedert 3 juli 1971 was de Amerikaan Pat Matzdorf houder van het record. Daags nadat de Rus Alexander Kor* neljoek in Moskou het Europese re cord op de 100 meter evenaarde heeft ook de Oostduitse sprinter Michael Droese die afstand in 10.0 seconde af gelegd. De 21-jarige student uit Jena leverde zijn prestatie gisteravond in Dresden bij een rugwind van 0,9 me ter per seconde. Droese's persoonlijk record was 10,3 seconde. In de series kwam hij al tot 10,1 seconde. Als eerste liep de Westduitser Armin Hary op 21 juni 1960 in Züric hde 10 meter in 10 seconden. Daarna werd het record 14 maal geëvenaard. MEDEMBLIK (ANP) Heike Blok komt iedere dag tot betere resultaten in de strijd om het open Nederlandse Soling-kampioenschap op het IJssel- meer voor Medemblik. De Hagenaar noteerde op de derde dag een vierde en een vijfde plaats. De strijd om de titel blijft echter een zaak van de bei de Oostduitsers Below (3-2)1 en Schwarz (2-gediskwalificeerd). Blok is in het klassement gestegen naar de vierde plaats en is daarbij ex-regen boogcrack Geert Bakker gepasseerd. Bakker kreeg in de ochtendrace een zware tegenslag te incasseren doordat kort na de start de wind schiftte en hij precies in de verkeerde hoek zat. Soling Vierde Race: l. Banoonowskl (Den) 2. Schwarz (DDR) 3. Below (DDR), 4. Blok (Ned) 5. Stroschelder (Oost), 6. Brun (Bra). 7. Nielsen (Den) 8. Andersen (Nw)9. Perllc- kl (Polen), 10. Bakker (Ned). Vijfde race:l. Strohschelder, 2. Below, 3. Bakker 4. Niel sen. 5. Blok, 8. Perllckl, 7. Brun, 8. Banoon owskl. 9. Plmentel (Bra) 10. Andersen). Klassement 1. Below 8.7 punten 2. Schwarz HORNET De Brit Goodwin heeft door een overwinning in de derde race van het wereldkampioen schap Ifornetklasse de leiding in de algcme- ne rangschikking overgenomen van zijn land genoot Evens. Derde race: 1. Goodwin (GB) 2. Korth (GB) 3. Gentry (GB) 4. Reynold (GB); 5. Herve $£B) 8. Long (GB) 7. Derry (GB) 8. Martins (G) 10. Verberg (Ned). Algemeen klasse ment: 1. Goodwin 11.7 pnt. 2. Korth 16 pnt. 3. Evens 23 pnt. 4. Herve 29.7 pnt. 5. Mar- tins 37.5 pnt. 6. Holmes (GB 44.4 pnt. 7. Long 47.7 pnt. 8. Gentry 49.7 pnt. 9. Derry 53 pnt. (PP Vermolen (Ned) 62 pnt. OOST-BERLIJN (AFP) De Oost duitse zwemster Andrea Eife heeft gisteren tijdens de nationale kampi oenschappen in Oost-Berlijn het Euro pees record 200 m rugslag gebracht op 2.22.34. Het oude record stond sinds 4 september 1972 (München) met 2.23,35 op naam van Annegret Kober (WDld). ROTTERDAM Arle van Staveren, linkerspits van Sparta, heeft gisteren als laatste van de selectiegroep een contract met de Rotterdamse vereni ging getekend. Van Staveren, die met een kort geding had gedreigd omdat Sparta via een te hoog transferbedrag een positieverbetering in de weg zou hebben gestaan, en Sparta vonden el kaar gisteren voor een periode van twee jaar. Sparta zou voor een deel aan de verlangens van de 20-jarige Warmonder tegemoet zijn gekomen. Van Staveren was vorige week niet op de trainingen verschenen. re 'Ik was tegen het eind volkomen leeg' van de ontluisterde Knetemann. Zo hard is de wielersport nu eenmaal. Knetemann, die in de ploegentijdrit een van de besten was geweest en als beloning de gele trui had mogen aan trekken, was in Palavas-les-Flots ver drongen door Ad Gevers. Eerste etappe: 1. Gevers (Ned) de 167.5 km in 4.14.57 (met tljdvergoedlng) 4.14.42; 2. Flamlnl (It) 4.15.12 (4.15.02); 3. Pala (It) 4.15.15 (4.15.10). 4. Bodier (Fr) 4.15.15; 5. Baronchelli (11) z.t. 6. Schür (Ned) 4.15.21: 7. Kretz (Oost) 4.15.23: 8. Troche (Wd) 9. Fedrigo (Fr-Peu) 10. Nuffeler (Zwits) 11. Bourreau (Fr) 12. Llndow (Wd) 14. Kraft (Wd) 14. Schmld (Zwits) 15. Martella (It) 16. De Waal (Ned) 17. Reuland (Int) 18. De- more Fr-Peu19. Steinmayr (Oost) 20. Fretz (ZwilsUO. Van den Hoek (Ned) 4.23 30: 61 Dohmen (Ned 4 24 45: 63 Knetemann <Ned> 4 29 05: 65. Van Helvolrt /.I De Oostenrijker Milteregger staakte de strijd. BILJARTEN Blljartveteraan Jan Nroekhuizen ls in Arnhem op 83-Jarlge leeftijd overleden. Broekhuizen maakte vooral als driebandenspeler furore. HIJ veroverde enkele malen de nationale titel en bleef tot op zeer hoge leeftijd actief. Als 79-Jarlge speelde hij nog in de ere klasse. In '70 werd hij door de KNBB on derscheiden met het lidmaatschap van verdienste. ROEIEN De bijna 28-Jarlge sklffeur Ri chard Logger heeft op de eerste dag van dc negende Maccablah voor Nederland het eerste goud veroverd. SCHAKEN Rusland heeft ln het toer nooi om de Europese titel voor larrden- ploegen ln het Engelse Bath de leiding genomen. Het zwakke Zwitserland werd met een voorlopige 5-1 acore verslagen. Rusland kwam hierdoor op 27 punten (.EN 3 afg.). Hongarije volgt met IKV» (en 2) en Joegoslavld met 22 (en 3). VOETBAL AS Roma heeft voor de ste raanvaller van AC Milan, Plerlno PratI ongeveer 2.7 miljoen gulden betaald. Dat ls ruim 8600 gulden meer dan het bedrag van het oude Italiaanse transferrecord dat Juventus ln 1968 voor AC Varese-spe- Ier Pietro Anastasl vestigde. De 27-jarlge Prati heeft het afgelopen seizoen met veel blessures gesukkeld, waardoor hij weinig In AC Mllans topteam uitkwam. De transfer van PraU enkele keren Italiaans topscorer en negenvoudig Inter national heeft veel ontstemming In Mi laan verwekt onder de supporters. Er waren felle protestbetogingen voor het huis van AC MUanpresldent Albino Bu- ticchl. WATERPOLO Het Nederlands waterpo- loteam heeft op de eerste dag van het Internationale toernooi In Boekarest met 6l gewonnen van Spanje. Tussenstan den: 3—0. 1—1, 1—1. 1—0. De uitslagen: Hongarlje-I'olcn 9—1 (3—0. 2—0. 1—1 3— 0); RoemonlO-Roemenlë Jeugd 8—2 (2—1, 1 1. 2—0, 3—0). WIELRENNEN De Vorige week maan dag naar de profs overgestapte Bas Hor dijk heeft gisteren zijn eerste overwin ning behaald. HIJ wou de 95 km lange runde van Vlijmen voor Wil de Vlam en Jan van Katwijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13