eoeo H Personalia De Weldoener Middelmatig Monnickendam in historische kleding Dirigent Klemperer (88) in Zürich overleden Man die achter bal aanzwemt verdrinkt door John Rowan Wilson TROUW ,/KWABTET MAANDAG 9 JULI 1973 BINNENLAND/RiADIO EN TV In Monnickendam liepen zaterdag heel wat inwoners in historische kleding en dat zal nog een paar za terdagen doorgaan. De klok wordt in Monnickendam vier eeuwen teruggezet ter herdenking van de slag op de Zuiderzee: de Geuzen versloegen in juli 1572 op de Zuiderzee een Spaanse vloot en dat droeg fors bij tot het ontstaan van het vrije Nederland. Rechterlijke macht Aan mr. J. H. C. Slotemaker is op zijn verzoek per 1 januari 1974 eervol ontslag verleend als president van de rechtbank te Den Haag, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige door hem in rech terlijke betrekkingen bewezen diens ten. Aan mr. G. E. Langemeijer is op zijn verzoek per 1 december eervol ontslag verleend als procureur-generaal bij de Hoge Raad, onder dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten door hem in verschillende rechterlijke be trekkingen den lande bewezen. Curatorium Prof. mr. W. C. L. van der Grinten, hoogleraar aan de katho lieke universiteit Nijmegen, is met in gang van 1 augustus 1973 benoemd tot voorzitter van het curatorium van de katholieke leergangen te Tilburg. Hij volgt mr. A. A. M. Struycken op. VARA-specials over derde wereld Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De VARA-radio zal in het 'buitenland-uur' van 'Zaterdag informatie' speciale programma's over de derde wereld uitzenden. De drie thema's zijn: Elites in de Der de Wereld, waar vanmorgen aandacht aan wordt besteed, Cultureel imperia lisme (14 juli) en Wat kan Nederland leren van de Derde Wereld (21 juli). De uitzendtijden zijn: van 10.00 tot 11.00 uur op Hilversum I. Het materiaal voor deze specialis is geleverd door VARA-corespondenten in de Derde Wereld: Peter Schuma cher in Azië. Roel Jansen in Columbi- a, Theo Ruiter in Tanzania en Henk Huyssenaars in Chili. Bijdragen wor den geleverd door ontwikkelings-socio- loog dr. Jan Breman. ZURICH Op 88-jarige leeftijd is de dirigent Otto Klemperer vrij dagavond in zijn woning te Zürich overleden. Hij was al een week buiten bewustzijn en is in die toestand gestorven. Sinds verleden jaar trad hij om ge- zondheisredenen niet meer op. Maar tot dan toe kon practisch niets hem beletten te dirigeren. Toen hij in 1939 was geopereerd wegens een hersentu mor, bleek hij aan de rechterzijde verlamd te zijn. Maar een jaar daarna stond hij weer op het podium. Hij heeft daarna zijn rechterarm bij het dirigeren nooit normaal kunnen ge bruiken. Niettemin was en bleef hij een van de zeer grote persoonlijkhe den onder de dirigenten. In 1951 kwam zijn carrière bijna opnieuw tot een eind; bij een val op het vliegveld brak hij een dijbeen. Jaren lang heeft hij daarna zittend gedirigeerd. Ondanks al deze handicaps ging er een ongekende suggestie van deze man uit op de orkestleden en op het publiek. Hij was een van de weinigen onder de grote dingenten die geen duidelijke eigen 'interpretatie' naar voren brachten, maar bij wie de mu ziek toch op een vaak onvergetelijke wijze tot klinken kwam. Vele malen heeft Klemperer in ons land het Resi dentie Orkest en het Concertgebouw orkest gedirigeerd. De door hem ge leide volledige Beethovencycli in de jaren 1951 en 1956 met het Concertge bouworkest behoren tot de onvergete lijke gebeurtenissen voor vele muziek liefhebbers. Ontelbare grammofoon platen die praktisch het gehele klas sieke repertoire bestrijken bewaren zijn vertolkingskunst voor de toe komst Hij werd op 14 mei 1885 in Breslau ge boren en werd op zijn 20ste jaar diri gent In 1927 werd hij directeur van de Kroll Opera in Berlijn, vier jaar later van de Staatsopera in die stad. Hij werd in 1933 door de nazi's we gens zijn joodse afkomst ontslagen, week uit naar Oostenrijk en vestigde zich daarna in Zwitserland. Hij diri geerde voor korte of langere perioden in vast verband, maar meestal als gastdirigent, alle grote symfonie-or kesten. De omroep co mp onen ten zouden er in de zomermaanden wat meer op bedacht moeten zijn, dat ze tegenover hun klan ten de plicht hebben in hun program ma tenminste één onderdeel te stoppen dat er echt een beetje uitspringt. Dan ga je onwillekeurig denken bij het overzien van een weekeinde waarin je teveel middelmatigheden werden voor gezet. Juist op de vrije dagen is het aantal mensen dat zich aan iets toil op trekken aanzienlijk groter dan op de 'bezige' dagen. In de afdeling verhalen was de televi siefilm 'Je kunt maar eenmaal ster ven' bijzonder matig, ondanks het mee spelen van populaire acteurs als Dough McClure (van The Outsider) en Darren McGavin, die we hier vooral kennen als de cowboy Trampas in The Virginian. Zondagavond kon de aflevering uit de serie over Victoriaanse detectives er mee door, maar meer dan een tijdver drijver was de film niet De Duitse te- levisieproduktie die de NCRV vertoon de onder de titel 'Complimentjes', trok als film-in-een-film wel even de aan dacht. Al gauw echter zal deze vorm van documentair toneel menige kijker niet meer hebben geboeid. Begrijpelijk, want de scènes waren te duidelijk ge fingeerd en werden maar zelden rea listisch, ook al door het ontbreken van scherpe vragenstellende repor-1 porters. Brandpunt begon zaterdag aan een reeks thema-uitzendingen en had als eerste gast de huidige EEG-commis- j saris ir. P. Lardinois. De oud-minister van landbouw toonde een bestuurder te zijn die zijn zaken theoretisch en vanuit de praktijk terdege onder de knie heeft. Hij denkt en spreekt als een agrariër, ronduit en zonder pa piertje, en heeft dan ook hoegenaamd geen kortsluitingen met zijn gehoor. Er was zelfs voor de niet-direct-geïn- teresseerde wel het een en ander van op te steken. Een gevoelig punt bleek ook in deze kring te zijn de ongelijk heid van de faciliteiten voor jongeren in de landbouw en studenten, die een uitzonderingspositie innemen. Russische dansgezelschappen krijgen we nogal eens te zien en meestal ont lopen ze elkaar niet veel in reper toire en kwaliteit Toch is de KRO erin geslaagd uit de talrijke ensem- bles er één naar voren te halen, waar op enige superlatieven van toepassing zijn: nog meer werveling in de dan sen van de mannen en verbluffend realisme in hun gevechten met vuur- spattende zwaarden. En zes fantastische drummers zie je ook niet alle dagen hogeschoólacroba- tiek vertonen. Kick Stokhuyzen komt het volgend seizoen op de tv met een programma dat zal afwijken van 'Herkent u deze melodie?', de quiz die hij zondag na drie jaren afsloot met een compilatie van tijdens de wedstrijden gespeelde en gezongen scènes. Daaraan vooral ging een mooie Russische natuurfilm, opgenomen in nog vrijwel ongerepte wouden. De commentator greep de kant aan om te wijzen op de bedrei ging van bossen door de mens. Voor de zondageditie van één New Yorkse krant moet 77 hectare bos worden ge kapt. Is het niet mesjogge om zoiets te doen voor een dik pak papier in de bus dat geen kip van voor tot achter uitleest? AMSTERDAM De 30-jarige reclame- adviseur N. O. J. uit de Bijlmermeer bij Amsterdam heeft zondagmiddag een poging om in de Haasterplas een wegdrijvende bal te achterhalen met de dood moeten bekopen. Hij had de bal naar zijn dochtertpe gegooid, die in het water stond. De bal dreef ech ter naar het midden van de plas waar op de man zelf te water sprong en achter de bal aan begon te zwemmen. Een visser aan de overkant van de plas hoorde hem even later om hulp roepen. Even later was hij onder wa ter verdwenen. 108. 'Ha! Een tram! Déér beginnen we mee!' riepen de wraakzuchtige boppertjes. Ze hadden blijkbaar van hun vaders wel eens gehoord, dat er in vroegere dagen nog al eens wilde opstootjes waren geweest, waarbij trams werden omgegooid. Dat moet voor een nadenkend mens dan ook een zéér indrukwekkende handel wijze zijn om gelijk te krijgen! Iedere toeschouwer zal immers licht geneigd zijn op te merken als hij dit stoere werk aanschouwt: 'Ei, ei! Die kerels daar moeten bepaald gelijk hebben! Ze gooien daar immers een tram om of het maar niks is!' Hier kan men een wijze les uit trekken: wie vindt, dat hij gelijk heeft, moet op straat een tram of een stadsbus omgooien. Wie zou er dan nog aan de waarheid zijner woorden kunnen twijfelen? Zo ging het dus ook met onze bop pertjes. Enkele der sterkste raddraai ers maakten ziQh los uit de horde en begonnen vol vuur aan de tram te trekken en te rukken. Ze zetten er hun schouders onder en omdat de wraakzucht hun krachten verdubbel de, slaagden ze er werkelijk in de le ge tram aan één kant een eindje uit de rails te tillen. 'Nog één zo'n ruk- kie, mannen!' riepen enkele geestdrif tige toeschouwers, die hun aanwijzin gen gepaard deden gaan met luide toe juichingen en schorre aanmoedigings- kreten.Het personeel van de tram bevond zich op dit ogenblik in de koesterende warmte van Het Wa pen van Rijkhuyzen, alwaar ze ge woon waren een kopje koffie te nutti gen, voordat ze de laatste rit naar de 'Hoor toch eens wat een lawaai z ken. Het is nog tien keer zo eij anders.' 'Laten we dan maar naar de wagen toegaan,' antwoj de bestuurder. 'Als ze d'r met tengels anzitten vernielen ze me schien de contactmeters nog.' beide, pliohtsgetrouwe trambeaï stapten dus naar buiten, doch groot was hun ontsteltenis, toe daar een tram zagen, die al een. je uit de rails was gebeurd. 1 Radio vandaag Horizontaal: 1. kneedbaar mengsel, 5. lang en smal, 7. ingedijkt land, 9. ge reed, 10. scheik. element, 12. hemelli chaam. 13. grasland. 14. Europeaan, 15. jongensnaam. 16. stoomturbine (afk.), 17. naschrift (afk.), 18. op stootje, 19. societé (afk.), 20. elk. 21. gast, 22. voorvoegsel. 23. hondenver- blijf, 25. goedertierenheid. 27. ver schoten, 28. soort appel. Verticaal: 1. rivier in Italië. 2. soort mineraal, 3. losgerafelde naad, 4. op de wijze van. 5. terug, 6. voertuig, 8. zuidvrucht, 9. tekengereedschap, 10. veter, 11. organische verbinding, 12. kleurstof, 15. onderrichten, 18. deug niet, 19. kei, 21. einde, 24. dwaas, 25. bevel, 26. geheel de uwe (afk. Lat.). Oplossing van vrijdag: 1. b, 2. lus, 3. griet, 4. dadel, 5. strekel, 6. polls. 7. baret, 8. fan, 9. t. BUIDELRAT. 36 De Afrikanen drongen om de draag baar heen, en het hele verhaal deed de ronde met begeleiding van opgeto gen uitroepen. Het lag voor de hand dat deze episode in enkele uren tijds tot de folklore van de kleine gemeen schap zou gaan behoren. De kinderen stonden er duimzuigend en met grote ogen bij te kijken. Toffee ging de operatiekamer klaarmaken. Joan stelde Edward aan de twee pa ters voor. Hij begroette hen uitbun dig. Ze hadden op geen beter ogen blik kunnen komen. Hij had hard een assistent en een narcotiseur nodig. Hadden zij misschien gelegenheid om hem te helpen? Valenti verrichtte de anesthesie. 'O'D- wyer assisteerde. Toffee fungeerde als operatiebroeder en Joan legde de in strumenten klaar en zorgde voor gaas en watten. Barrington was altijd een snelle en vaardige chirurg geweest, en met toeschouwers erbij _was hij op zijn best. De operatie was lastig. De lap huid die losgereten was, vertoonde lelijke beschadigingen. Toen hij de randjes weggesneden had, zat hij met een gat opgescheept dat alleen kon worden dichtgemaakt door de huid van de hals er naartoe te trekken en het rauwe gedeelte te bedekken met overgeplante huid van de dij. Het was werk waar een plastisch chirurg de handen vol aan zou hebben gehad, maar hij pakte het vastbesloten en zonder omhaal aan. Het duurde twee uur totdat hij zijn laatste hechting ge maakt had. Toen hij het verband had aangelegd, deed hij kap en masker af en veegde met een handdoek over zijn bezwete gezicht. 'Iedereen bijzonder bedankt'. Hij wen de zich tot Valenti. 'Dat was een rnooi nummertje anesthesie, pater. Het is niet gemakkelijk om iemand met uit de losse hand gesprenkelde ether zo licht onder narcose te houden'. 'Het was anders ook een best' num mertje chirurgie', zei Valenti. 'Is dat uw specialisme?' 'Ik heb destijds wat plastisch werk ge daan. Niet veel. Als u het mij vraagt, maken ze er te veel ophef van. Het is eigenlijk alleen maar coupeurswerk'. Barrington liet zijn jasschort in een hoopje op de grond vallen en voelde de patiënt de pols. 'Net over de hon derd. Niet gek onder deze omstandig heden. Laten we een hapje gaan eten'. Joan maakte zich enigszins bezorgd om zijn stemming. Hij was een man die zelden of nooit dronken werd van de wijn, maar ze voelde aan dat de onverwachte bezoekers na zo'n lang durig isolement, met daarbij zijn suc ces in de operatiekamer, hem naar het hoofd gestegen waren. Ze wist uit ervaring dat hij in een dergelijke stemming arrogant en over moedig werd. Dan verviel hij tot de ruige hoerigheid die gangbaar was in de omgang in de fabrieksstad waar hij opgegroeid was. maar die haar gevoe lige oor geweld aandeed. Bij dergelij ke gelegenheden werd het iedereen duidelijk dat hij geen heer was. Al lachte ze in theorie om het hele be grip van het zich gedragen als een heer, in de praktijk geneerde ze zich toch. Aan tafel at Edward als een wolf, met een nogal verstrooide intensiteit die in een dergelijke toestand typerend voor hem was. Als Valenti of O'D- wyer iets te berde wilden brengen, praatte hij hen de hoek in. Hij plaag de hen met Amerika en de katholieke kerk. Hij schepte op over zijn succes bij het Metropolitan en liet er geen twijfel over bestaan dat hij zich een stuk boven de gemiddelde zendings arts verheven achtte. Kon ze maar. zo dacht ze, de beide pa ters terzijde nemen om hun te vertel len dat hij eigenlijk niet zo was; dat hij wanneer ze alleen waren niet grof en baz g was, maar een vriendelijk, gevoelig en in enkele opzichten bij zonder kwetsbaar mens. Ze zou willen uiteenzetten dat veel van zijn kwalijke gedrag voortkwam uit een overmaat van energie en dat zijn egoïsme al leen maar uiterlijk vertoon was van zijn vaste bpsluit om uit te blinken, gecombineerd met de voortdurende kwelling van twijfel aan eigen kun nen. Ze kon echter slechts zwijgend blijven zitten, met de hoop dat ze het zouden doorzien. Ze had het idee dat Valenti dat kon. Zijn glimlach was verdraagzaam, hij was het zonder nadruk oneens en liet zich zonder boosheid te laten blijken in de rede vallen. O'Dwyer was een simpeler mens. Zijn grote Ierse kop werd rood wanneer Barrington de draak stak met zijn land of zijn kerk. Soms deed hij zijn mond open alsof hij lik op stuk wilde geven, en dan klapte hij hem dicht. Na de lunch wilde Barrington hun vooral de nieuwe kraamafdeling laten zien die bijna klaar was. De mannen waren bezig met het aanbrengen van de lemen wanden. 'Die hebben we hard nodig', zei Bar rington. 'Op het ogenblik is het een hopeloze toestand. We hebben alleen maar die ene operatiekamer waar al het septische werk wordt verricht, en daar moeten we de vrouwen ook leg gen voor de bevalling. Dat is gevaar lijk en nog ongemakkelijk ook. Als dit hier klaar is, hebben we een klei nere kraamafdeling en een aparte ver loskamer'. Hij wendde zich om bijval naar de priesters. Valenti bekeek het gebouw met een bezorgd gezicht. O'Dwyer ging een eindje verderop en beklom een aarden wal vlak achter het ge bouw. 'Het is uiteraard eenvoudig opgezet', zei Barrington. 'Maar ik geloof wel dat het uitkomst zal bieden, denkt u niet?' 'Ja het is geweldig, geweldig', zei Valenti. Het klonk verstrooid. O'Dwyer er sprong omlaag en kwam naar het groepje terug terwijl hij zijn han den afveegde. 'Dokter Barrington', zei hij nogal stijf. 'Zou u er bezwaar tegen hebben als ik u een raad gaf?' Hij sprak op de toon van iemand die slecht nieuws gaat brengen. Het opgewekte zelfver trouwen verdween van Barringtons gezicht. 'Allicht niet', zei hij. Waar om?' (Wordt vervolgd) HILVERSUM I MAANDAG 9 JUU VOOR 18 UUR VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Spitsuur A'dam: lichte gramm.muz., rep. en lnterv. (7.25-7.30 V.d. voorpag.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Dingen v.d. dag. 8.23 (S) Spitsuur A'dam verv. 9.35 Waterst. 9.40 (S) Geef me de vijf: ver- zoekpl.progr. 10.30 (S) Muz. voor luiste raars. (11.00-11 02 Nws. NOS: 12.00 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO-Maandag: rechtstr. progr. met rep., interv., Telef. re- aktles en muz. (13.00 Nws. 13.11 Akt.rubr. AVRO: 14.45 Reg. zaken. 15.10 (S) Orgel en alt: oude muz. en liederen. 15.35 (S) Biels en Co. 18.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Poplepel - kinderen draalen platen. 16.30 (S) De Mikadoose Spelen: kindershow. (17.25-17.30 NOS: Versl. Skutsjesilen 1973) Overheldsvoorl.: 17.40 Den Haag aan de lijn. AVRO: 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 De gesproken brief. 18.25 (S) Jazz Spectrum. NOS: 19.00 (S) Harm, en Fanf. in Nederl. en Eur. 19.30 (S) Hobbyscoop: po- pul. progr. over electronica. 20.00 Komt U maar: act. progr. met gesprekken, tolef. re acties en lichte gramm.muz. 21.45 Ultgebr. rep. 22.25 Bond zonder Naam. NOS: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 (S) NOS-Jazz - Jazz in aktle. 23.20 Radiora- ma: Maar meer kabouters bestaan 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 Aangestipt: pro gr.overz. 8.00 Te Deum Laudamus: gewijde muz..8 24 Op de man af: evangel .comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 V.d. kinderen. 9.30 (S) Hier en Nu. 9.32 Plein Publ.: maandagmorgen met mensen en muz. (10.30 Nws.) 11.15 (S) Zilverpraat. (11.30 (S) Hier en Nu.) 11.55 Med. 12.00 Strictly Country Style. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu. 12.5 OLicht platenprogr. 13.00 (S) Operaconc. 14.00 <S) Lichte muz. 14.30 (S) Hier en Nu. 14.32 (S) Pianorecital: seml-klass. muz. 15.00 Herv. mlddagdst. 15.30 Nws. 15.33 (S) Studio 6. middagmagazine. (16.30 (S) Hier en Nu.) 16.50 Pleisterplaats: toerisme en recreatie. 17.20 Overheidsvoorl.: Negersprookjes in Su riname. Spreker: Freek van Wel. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu. NCRV: 18.00 (S) NCRV Combo Corner: kwintet Paul Ruys met zangsoliste. 18.30 Nws. 18.41 Toelichting bij het nws. IS.48 (S) Bandstand: Black Dyke Mills Band en solist. 19.00 (S) Filter: jongerenprogr. 19.30 (S) Li- terama: kron. over boeken, schrijvers en to neel. 20.00 Nws. 20.05 Avondoverdenking. 20.15 (S) Die Zauberflote, opera van Mozart: uitgev. door Weens Fllh. Ork., Koor v.d. Weense Staatsopera en solisten. 23.05 Theo- log. kron. 23.20 (S) Eigentijdse kamermuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.00 Nws. 7.02 (S en mono) KRO-op- Drie: discjockeyshow. (8.00, 9.00, 10.00 en II.00 Nws. 8.20-8.25 NOS: Voorbesch. van Frankr.) 12.00 Nws. 12.03 (S twaalf tot twee: KRO's pauzeprogr 13.00 Nws en 13.03 Raden maar. 13.00 en 19.00 NOS: Rep. Ronde van Fr 1 TROS: 14.00 Nws. 14.03 Van twee tot t III. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 De van Gelderen Show, incl. nationale ti tig. (17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag nie AVRO: 19.00 Nws. 19.02 (S) Nederlai Stop. 20.00 Nws. 20.02 Radiojournaal Take the 8-train. 21.00 Nws. 21.02 De uur-show. 22.00 Nws. 22.02 (S) Supt Dreammachlne. 22.55 Med. 23.00 Nwj, 23.02 Nabeach. Rondo van Frankr. 23.10 (S) Vanavond laat. 24.00 Nws. 0, diojournaal. 0.05 Droom-Top-Tlen. 0 Nws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nw*. med. en SOS-ber. 12.08 kron. 12.15 Lichte muz. 12.50 Buitenl. verz. 13.00 Nws. weerber. en schou progr. Aansl.: Lichte muz. (13.55 Beu 14.00 en 15.00 Nws; 16.00 Nws en beu 17 00 Nes en med.) 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.43 desportber. 18.45 Sport. 18.55 Taal» 18.57 Gramm.muz. 19.00 Nws, act. e 19.30 Lichte muz. (19.40 Keurig L 20.00 Muz.progr. 20.30 Boekbespreking Splintemws. 21.05 Vakantievitaminen Nws. 22.05 Lichte muz. met een 23.00 Nws. 23.05 Lichte muz.progr. 23. Nws. TV vandaag NEDERLAND I KRO 14.00 Gevar. vakantieprogr. NOS 18.25 Tour de France 18.45- Kiri de Clown 18.55 Journaal KRO 19.05 De familie Ashton NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Vaarwel Europabeker Afscheid van het Songfestival in Knokke 21.20 Je geld of je leven - NBC-rep. over gezondheidszorg in de USA 22.10 Marty Feldman Comedy Machine: amusem.progr. NOS 22.35 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal AVRO 19.05 De avonturen van Toomai en de olifant 19.30 En dan is Moe d'r nog NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Peyton Place 21.10 Cannon: Wie met vuur speelt 22.00 Televizier Magazine NOS 22.50 Journaal 22.55 Filmverslag Tour de France DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Akt. 10.05 Filmrep. 11.30 Showprogr. 12.15 Act.rubr. 12.40 Perso- verz. 12.50-13.20 Buitenl. correspondenten. 16.00 Journaal. 16.05 Gran Turisme. 16.50 V.d. kinderen. 17.40 Tour de France. 17.55- 18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Julia. 18.30 Act. samstrasse. 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.10 Weekoverz. Aansl.: Julia. 18.40 Hier und Heute. 19.15 V.d. kinderen. 19.25 Graf Luckner Seeteufels Weltrelsen und Abenteu- er.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Pano rama. 21.00 Rep. 22.00 Filmrep. 22.30 Jour naal, comm. en weerber. 22.50 Gianni chi. muzikale comedle van Pucclnl. Journaal. DUITSLAND II 17.30 Journaal en weerber. 17.35 mer mlt Nicole. 18.00 Rep. cn muz. 18.35 Tekenfilm. Der Bastian. 19.45 Journaal, act. en ber. 20.15 Inf. doc. TV-film. Aansl.: naai. 21.00 Der Steinwurf, Chileense film uit 1972 22.15 Journaal, com weerber. 22.30 Camarafilms. 23.05 Kort naai. DUITSLAND III NDR 9.30 Sesamstrasse. 18.80 Sesamstrasse. 19.00 Zandmannl Progr. voor Italiaanse werkn. 19.15 Jl v.h. westen. 19.45 Nws uit Noordr.1 19.55 Comm. 20.00 Journaal en wi 20.15 Einde. 21.35 Telekritik. 21.45 ActJ 22.15 Voordracht. BELGIE NEDERLANDS 18.05 Journaal, door kleuterprog R.K. godsd. ultz. ber. en Journaal, a cinq heures. naai.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4