Tiende titel sluit periode af Grote Prijs voor Weier Holland wint met grote voorsprong Regenboogstrijd i Z£ t EERSTE TITEL VOOR HANSJEg Armoede van werpersstaf breekt Italianen in honkbalfinale op: 6-2 Laga verslagen Remmerswa}^ beste werper in Haarlem SI TROUW/KWARTET MAANDAG 9 JULI 1973 SPORT Van onze honkbalmedewerker HAARLEM De afsluiting van de Europese titelstrijd is niet ge worden wat velen ervan verwacht hebben. De broodnodige injectie die Nederland woensdag in het duel tegen Italië aan het sterk gede valueerde toernooi gaf, werd gisteren in de finale beslist niet her haald. De patiënt, het Europese honkbal, wacht op nieuwe genees middelen. ven nu achterwege: Italië legde zich al snel bij de suprematie van de Neder landse ploeg neer. Dat kwam niet ten goede aan het spelbeeld. Urbanus, Richardson en Beckers gaven in de vijfde innings drie achtereenvolgdnde honkslagen, waaruit evenveel punten werden ge scoord. Daarmee was alle kruit ver schoten. Italië mocht in de gelijkma kende slagbeurt twee punten halen, maar het duel was in feite ten einde. Zelfs de inzinking die Nol Beenders toen moest doormaken, konden de Az- zuri niet benutten. De Haarlemmer gooide negen keer achtereen wijd. Ron Fraser kon dan ook niets anders doen dan de vuurvreter van woens dag, Remmerswaal te laten warm- draaien. Zoals dat later in het duel nog twee keer voorkwam. Beenders herstelde zich steeds weer. Remmers waal, een 18-jarige Hagenaar boorde vol talent en niet voor niets door het Leo van der Karfonds voor stage naar Amerika gezonden, treurde er niet om. 'Het was niet uitgesloten dat de wedstrijd (bij winst van Italië) 's avonds moest worden overgespeeld. Daarom wilde Fraser mij zo lang mo gelijk sparen. Nu kon Nol winnend werper worden, woensdag ben ik dat geweest.' Remmerswaal werd na het toernooi terecht als beste werper uitgeroepen. Het verblijf met de nationale slectie op de Oyals Baseball Academy van Buzzy Keiler en het verlengstuk dat hij persoonlijk dankzij het Van der Karfonds kreeg, heeft bij hem het duidelijkst vruchten afgeworpen. KRITIEK De zege van Nederland in het Europe se kampioenschap betekende de tiende titel. De realistische aanpak won het opnieuw van grote financiële investe ringen. Maar ook nu weer werd de nationale selectie niet altijd met posi tieve kritiek omringd. Moeilijkheden met Hans Augustinus (loonderving) werden weliswaar opgelost, diverse andere prominenten zoals Herman Beidschat lieten verstek gaan. Intern maakte de ploeg een krisis door, toen zij het voor een etmaal een spreekverbod werd afgekondigd. Bo vendien druppelde af en toe onenig heid tussen verschillende spelers naar buiten door over de opstelling. De keuze van Wim Crouwel werd be twist, anderen voelden zich gepas seerd. Ten slotte was Charles Urba nus. de duurste assistent-coach die Nederland, in zeer lange tijd gehad heeft, nog al eens het mikpunt van kritiek. Toch verklaarden de spelers zich na de tiende titel bijzonder te vreden over de sfeer binnen de ploeg. Een oudere (Hans Augustinus): 'Het is erg meegevallen .Ik heb bijvoor beeld veel aan Fraser gehad.' En Ro bert Maat: 'Ik geloof dat dit mijn eer ste toernooi is geweest, waarin we geen rel hebben gehad.' Iets te bescheiden uitgedrukt door de onfortuinlijke Nicolsspeler die vrijdag avond op het gladde veld een pink brak. In elk geval lijkt de dertiende editie van de EK een afsluiting te zijn van het beeld van de verschrikke lijk eenzijdige wedstrijden. De voor het publiek te vaak vertoonde slaap wekkende duels tussen Italië en Neder land enerzijds en de overige vier lan den anderzijds zullen in het volgdnde toernooi (1975 in Spanje) tot een mi nimum beperkt blijven. Het door de Europese Honkbalbond (CEBA) aan genomen voorstel tot een andere for mule zal het Europese kampioenschap hopelijk meer aanzien geven. De vreugde over de Nederlandse tri omf was gisteren ook lang niet zo groot als woensdag ,toen de selectie van Ron Fraser de Italianen in een enerverend duel met 76 versloeg. De herhaling viel weliswaar met gro tere cijfers uit (62), maar de span ning was beslist niet groot. Belang rijkste oorzaak was Nederland zelf, dat reeds in de eerste innings fel uit haalde: een homerun van Hamilton Richardson bracht deze geweldige at leet met zijn ploeggenoten Hans Au gustinus en Charles Urbanus over de thuisplaat: 30. Een andere voorname factor, die dit treffen tot een min of meer teleurstel lende partij maakte, was de zwakte van de Italianen. Bill Arce noemde van te voren zijn slagploeg de meer dere van de Nederlanders. Hij moet gisteren toch wel iets anders gezien hebben. Was Winneke Remmerswaal woensdag de held door de Italianen op de heuvel vernietigend te verslaan, in de finale hield Nol Beenders nog lang niet de oude de zo ge roemde pupillen van Arce op afstand. Sterker aan slag was Nederland ge vaarlijker, hetgeen Hamilton Richard son direct al demonstreerde. WERPERS Het gemis van een goede werper heeft zich dus danig op Italië en zijn coach Bill Arce gewroken. De Ameri kaan, twee jaar geleden nog triomfa tor aan het hoofd van de Nederlandse afvaardiging bij de Europese kampi oenschappen in Parma, moest tol be talen voor zijn manier van selecteren. Arce was van mening het gastland.in 1973 alleen te kunnen verslaan door zijn slagploeg te versterken. Zelfs als dat ten koste van zijn verdedidging ging. Het gevolg was een ontstellende armoede in de Italiaanse werpersstaf. Armellino hield het in de finale nog het langste vol. Daarna volgde de een na de andere wisseling op de heuvel, waarbij opnieuw de oude Giulio Glo- rioso (42) voor één inning moest op draven. Overigens was Nol Beenders ook geen 'uitschieter.' De Haarlemmer werd door zijn coach de heuvel opgestuurd met de opdracht zachte curve-ballen te werpen. Beenders: 'Daar heb ik erg veel moeite mee. Woensdag moest ik hetzelfde doen. Het lukte toen hele maal niet. Ik gooide een curve-bal net zo hard als een snelle bal en zodoen de moest ik er zo snel af. 'De geringe re controle die Beenders over zijn zachte curve-ballen heeft, veranderde niets aan Frasers opdracht voor de wedstrijd van gisteren. Beenders: 'Uit tactisch oogpunt zou ik weer starten. Als ik vroegtijdig moest ver dwijnen, was Winneke na mij geko men met zijn harde worpen. Gelukkig heb ik het een hele wedstrijd uitge houden. Het ging nog wel moeilijk, maar ik heb revanche genomen op wat me woensdagavond is overkomen.' UIT RITME Wraakgevoelens bij de Nederlandse werper. Zijn tegenstanders kenden ze niet, althans niet meer na de daveren de homerun van Richardson. Bill Ar ce had na afloop weinig commentaar: 'De beste ploeg heeft gewonnen' beken de hij cliché-matig. De taktiek van zijn opponent Fraser was geslaagd. De vroege voorsprong bracht de geeste lijk altijd al labiele Italianen volledig uit he ritme. De vechtersmentaliteit ontbrak. Zelfs de uiterst hinderlijke discussies die Italiaanse coaches en spelers bij een achterstand met scheidsrechters plegen te voeren, ble- Hamilton Richardson, de beste slagman in Haarlem, komt lachend binnen nadat hij in de strijd tegen Italië met twee man op de honken een home-run heeft geslagen. 13220001 1 10 solo. België: Aerts solo. 0 0 0 0 1 0 0 1 2 Werpers: Nederland: Neuteboom 7-0-11, 0 fouten. Spanje: Nef (12/3 Inn. 3) 1-2-3, 1 fout; Osorio (1 inn. -1) 0-3-1, 2 fouten; Fuentea (6 1/3 inn.) 0-4-5, 2 fouten. Slagprestaties: Nederland: Urbanus 2 uit 4. Augustinus. Sieval. Tageman en Beckers 1 uit 2. Richardson. Crouwel en Eijgendaal 1 uit 3 Spanje: Mendez Lance, Fuentes en I Perez 2 uit 4. Osorio 1 uit 3. Torres en J. P. Perez 1 uit 4. Werpers: Italië: Paganelll (7 lnn.) 1129, 0 fouten. België: Regnier (5 2/3 inn. -- 6) 3—2—16. 11 fouten; Peerens (1 1/3 inn.) 1— 02, 0 fouten. Slagprestaties: Italië: Patron* en Argentierl 3 uit 5, Rinaldi en Castelli 2 uit 4. Con- stantinl 1 uit 2, Varriala en Frazinl 2 uit 5, Laurcnzt en Di Sanzo 1 uit 3. België: Naes- sens 2 uit 3. Switser 2 uit 4. Cuypers 1 uit 2, Marter, Pelckmans. Cockx en Denis 1 uit 4. Homeruns: Italië: Castelli solo, Petrone solo en Argentierl- solo. Spanje 203021102 11 België 012000000 3 Werpers: Spanje: Garcia 95—3. 2 fouten. België: Weyenberg 5612, 9 fouten. Slagprestaties: Spanje: Lance, F. Perez en Hervas 2 uit 4, Martinez en J. Perez 2 uit 5, Torres en Garcia 1 uit 5. België: Naessens, Marter en Aerts 1 uit 3. Homeruns: Spanje: Martinez solo. Hervas Italië 000020000 2 Werpers: Nol Beenders 2-6-8, 0 fouten. Italië: Armellino (4 1/3 lnn. 2) 2-3-8, 0 fouten; Silva (2 2/3 lnn.) 1-1-1, 0 fouten; Glorioso (1 inn.) 0-0-1, 0 fouten; Scerrato (1 inn.) 1-0-0. 0 fouten. Slagprestaties: Nederland: Urbanus 3 uit 5. Richardson 2 uit 4. Arnold Smith 1 uit 2. Boutjewijn Maat. ITageman en Beenders 1 uit 3. "Beckers 1 uit 5. Italië: Silva 1 uit 1. Pe trone 2 uit 4, Frazini 1 uit 2. Castelli. Varri- ale en Di Sanzo 1 uit 4, Rinaldi 1 uit 5. Homeruns: Nederland: Richardson )le inn.) met Augustinus en Urbanus op de honken. EINDSTAND FINALE-POULE: 1. Nederland 6 12 (54—10) 2. Italië 6 S (65—23) 3. Spanje 6 4 (16—23) 4. België 6 0 6—73) CLASSIFICATIE-POULE: 5. Zweden 3 4 (25—22) 6. Frankrijk 3 2 (22—25) SLAGGEMIDDELDE: 1 Nederland 0,354 (hoogst persoonlijke ge middelde: Hamilton Richardson 0,619). 2. Italië 0,351 (CasteUl 0,518). 3. Spanje 0,233 (Lance 0,500). 4. België 0,184 (Aerts 0.353). 5 Zweden 0.169 (A. Halvarson 0,318). 6. Frankrijk 0,158 (O. Prechac 0,389). HOMERUNS: Totaal 17. Italië 10. Nederland 3, Spanje 2 en België 2. HARO HIELKEMA LONDEN (Reuter) Het Dclfst La- ga is er tijdens de Royal Henley Re gatta op de Theems in Londen niet in geslaagd de Ladies' Plate te winnen. De Delftse acht, die in de halve finale de University of Washington met een halve lengte versloeg in 6 minuten 41 seconden, kwam in de eindstrijd te gen de acht van de Harvard Univer sity 2% lengte tekort. De Amerikanen legden de 2112 meter af in 6 minuten 35 sec. Laga was houder van de tro fee. Werpers: België: Peerens il 1/3 inn. 5) 1-7-1, 6 fouten: Aerts (6 2/3 inn.) 2-0-7, 1 fout. Nederland: Boeren 14-1-3, 0 fouten. Slagprestaties: België: Cockx en Aerts l uit 3, Switser 1 uti 4. Nederland; Robert Maat 1 uit 1. Richardson en Boeren 2 uit 3. Paul Smit 1 uit 2, Urbanus en Arnold Smith 1 uit 3. Zweden 020000310=6 Frankrijk 000103001 5 Werpers: Zweden: S. Lindberg (6 inn.) 7-4-1, 1 fout: K. Lindberg (3 lnn.) 2-1-3 0 fouten. Frankrijk: J. Kunetz 11-7-5, 2 fouten Slagprestaties: Zweden: S. Halvarsson 2 uit 4. A. Halvarsson en Leandcr 1 uit 3. K Ltndberg 1 uit 5. Frankrijk: O. Prechac 2 uit 3. Kunetz en Perpignan 1 uit 3. Jan Maathuis met Dolman op tiende plaats in Aken Van onze sportredactie AKEN Paul Weier heeft de Grote Prijs van Aken gewonnen. Met Fink bleef de Zwitser als enige foutloos in de barrages van liet springconcours, dat als één van de zwaarste van Euro pa geldt en voor veel ruiters een laat ste voorbereiding voor de strijd om het Europees kampioenschap (over tien dagen in Engeland) betekent. Weier bereikte met nog twee ruiters de barrage van het springconcours, dat in twee manches werd gereden. Alwin Schockenmöhle, met het in Ne derland gekochte paard Rex the Rob ber en de Brit Tonv Newberry met AKEN West-Dultsland ,.al Alwin Schocke- mjjhle en Fritz Llgges afvaardigen naar de strijd om het Europees springkampiocnschap. da( van 19 tot 22 juli in Hickstead wordt ge houden Hartwig Steenken kan zijn Europese titel niet verdedigen daar hi) tijdens hst concours blppfque van Aken weer aan een onlangs gebroken en pas genezen been ge blesseerd is geraakt Ook Gerd Wiltfang. die in d" Westduitse slectlewcdsjrljden achter Schockemöhlc als tweede eindigde, kwam niet In aanmerking Zijn baas Wolfgang Kun is verwikkeld in een belastingzaak cn er is voorlopig beslag gelegd op zijn paarden Warwick hadden zich met Weier voor de barrage geplaatst. In het grootse stadion van Aken maakte Schoc kenmöhle en Newberry echter beiden een springfout. Zes combinaties deelden de derde prijs. Zij kregen, allen in de beide manches vier strafpunten. Tot hen be hoorde ook de echtgenote van Paul Weier, Monica Weier (met Vasal), de Italiaan Orlandi en de Brit Graham Fletcher. De enige Nederlandse ruiter, die na de kwalificatie-wedstrijden in de strijd om de Grote Prijs mocht star ten. was Jan Maathuis. De ruiter uit Geesteren kreeg met Dolman in de eerste manche slechts vier strafpun ten, maar moest in de tweede omloop er nog eens acht incasseren. Toch was die prestatie goed voor een eervolle tiende plaats. Maathuis (Dolman) zal samen met John Heins (Autrieb) Nederland in de strijd om de Europese titel verte- itv- Nederland i 'i rieb) terug- 1 li Aken even wel niet aan de start. Heins wilde zijn paard bewust sparen voor het evenement straks in Engeland cn koos het afgelopen weekeinde voor twee nationale concoursen. Op beide Met beide armen in de hoogte gaat Chiel van der Togt met Jello als eerst over de finish. Hij won hiermee de Gouden Zweep. HILVERSUM (ANP)] De 19e na oorlogse Gouden Zweep-draverij heeft in Hilversum een verrassende zege op geleverd voor de 32-jarige Hasselte naar Giel van der Togt met Jellow. Deze combinatie bleek in de eind strijd nog over de meeste krachten te beschikken en won overtuigend van de niet minder verrassend goede Gay Rodney (Wim Duivenvoorden) en Henriette Signal met de Noordhol landse veteraan Piet Strooper. Het stond al na anderhalve ronde vast dat er een grote surprise in deze oud ste klassieker ter wereld zou vallen toen de torenhoge favoriet Eland na twee galoppades werd uitgeschakeld en de weg naar de overwinning voor een outsider vrij kwam. Aanvankelijk leek dit Henriette Signal te worden. De merrie onderhield een hels tempo, waardoor zelfs de grote vedetten geen kans zegen ook maar iets van hun handicap goed te maken. Pas op het laatste rechte stuk zette de grote meu te Henriette Eignal onder zo'n druk dat haar voorsprong zienderogen slonk. Eerst passeerde Gay Rodney haar en vervolgens Jello, die op zijn beurt in een formidabele eindrush ook nog Gay Rodney naar de plaatsen verwees. Het was voor Giel van der Togt, die zijn 32ste verjaardag vierde, de eerste Gouden Zweep, die hij uit handen van Prins Bernhard ontving. 'Een mooier geschenk had ik mij cp m'n verjaardag niet kunnen indenken', al dus een dolgelukkige Van der Togt. 'Ik heb ik deze koers veel geluk ge had. Eerst werd Eland uitgeschakeld. Daarna maakte Henriette Signal er J een harde koers van. En zulke koer sen liggen Jello het best, want hij stoomt als een locomotief.' i wedstrijden zegevierde hij. Vrijdag won hij in Nunspeet zowel het spring concours tabel als het Parijs spring concours. In Garderen won hij een et maal later met Golden Dream. Harry Wouters van de Oudenwijer werd met Salerno, vóór Arno Neessen met Jum ping Amsterdam tweede. DRESSUUR De Westduitser Reiner Klimkek heeft in Aken met zijn paard Nehmed het Europees kampioenschap dressuur veroverd. De 35-jarige advocaat uit München scoorde 1220 punten. Klim- ke kreeg van vier juryleden topcij- fers, maar het Russische jurylid Ivan Rogalev plaatste hem slechts als zesde van de zeven deelnemers. De Russi sche Elena Peloesjkova, die vorig jaar kampioene werd. eindigde met Pepcl, als tweede (1192 punten) en haar landgenoot Ivan Kalita kreeg met Ta- rif (1189) brons. De Westduitse equipe Klirr.ke-Lisclolt Linsenhoff-Karin Sehlü' eerder in de strijd om de Europese ii- tcl voor landenploegen. Rusland, dat tijdens de Olympische spelen van München het goud opeiste, werd twee de. Zwitserland derde en Grool-Brit- tannië vierde. Ondanks Friese zege op laatste dag Kaagweek WARMOND Het einde van de 53ste Kaagweek heeft onverwachte sensatie en goed zeilweer gebracht. In drie grote klassen kwam de hoofdprijs na een hevige strijd in andere handen dan was voorzien( Egon Rolf van den Baumen (Valken) werd op eigen terrein ont troond door de veel jongere Karei van Asselt. Hein de Goederen per ste al het mogelijk uit zijn Regenboog en won. Voorts behaalde Leo de Wit, sinds lang niet meer zo goed op dreef, de Pampus binnen. Grote verliezer bij de Regenbogen was Jan Metzelaar, die in de slotrace uiterst moeilijk kon meekomen en zo zijn vrijwel zekere hoofdprijs ver speelde. De dagzege kwam op naam van Luut Hof. Opvallend bij de Val ken was dat de jongere garde, Ron Prins, Maarten Tromp (laatste race eerste) en Karei van Asselt goed schijnt ingeburgerd te zijn en grote zeilers als Rolf von den Baumen, Ed Hoppe en Piet van Buren naar de achtergrond dringt. De Wit had in zijn Pampus 'Moustache' tijdens de Kaagweek de steun van tweevoudige Pampuskampioen E. van den Berg, die De Wit uitstekend naar de hoofdprijs coachte. Biesot miste het eremetaal ondanks een 1-1-2, doordat hij in de eerste race wegens een overtreding moest opgeven. Zoals te voorzien was hebben de Frie zen in de Regenboogstrijd tegen de Hollanders het onderspit moeten del ven. Wel toonden zij aan dat zij bij meer wind de vijf Kaagzeilers concur rentie kunnen geven. De laatste race, met een behoorlijke bries, eindigde in een Friese zege waardoor de eind stand iets draaglijker werd: 88% pun ten voor de Kaagzeilers tegen 130% punten voor de Friezen. Uiteraard zinnen de Friezen op revanchegele genheid en deze zal plaats hebben in de Sneekweek begin augustus. Zuiver door pech kreeg Rob Breur, ex-Finnzeiler niet de hoofdprijs in de 16m2. na 1-1-3 stond de Rotterdammer veruit aan de leiding. Halverwege de strijd vergiste Breur zich in de baan en sloeg een boei over. Dit ontsnapte niet aan de aandacht van de concur rentie en Breur werd gewipt. De dag zege ging naar Van der Kooy, maar Joop de Ruijter, die aan 4-2-1 een tweede plaats toevoegde, kreeg uit handen van Kaag- en verbondsvoorzit ter Jan Vollebregt de hoofdprijs. Slechts een zeiler haalde in de Kaag week ongeslagen het einde. Rob Meij er overtroefde in Laser viermaal zijn 12 tegenstanders. De tweede man in het veld. was Hoogeweegen, die via 4- 2-2-3 de tweede serieprijs in handen kreeg. Berita Valk was in de Kaag week driemaal haar zestien mannelij ke tegenstrevers te vlug af. Na haar drie zeges kwam zaterdag Dirk Coster die normaal alles in de Solo's wint maar wegens tijdgebrek niet op werk dagen kon starten op het water en ze gevierde in de slotrace. Berita Valk werd vijfde hetgeen toch ruim vol doende was voor het eremetaal. Een ongewoon beeld tijdens de Holland-Friesland wedstrijd in de Regenbogen. De spinaker-val van Jager uit Lemmer bleef vastzit ten, zodat er niets anders op zat dan in de mast te klimmen. 1. Coster, Jcugdboot Baars. Hoofdprijs mej. Vakk. 1. Neeleman, 2. Hofland. Hoofdprijs: Neeleman. Vauricn: 1. Hoek, 2. Van Latum. Hoofdprijs: Lubberink; 12 vocts- jollen A: 1. Van do Elshout. 2. mevr. Plan- tenga. Hoofdprijs: Van de Elshout. 470 klas se: 1. Van Overmeire, 2. Hoynck van Papen- drecht. Hoofdprijs: Hoynck van Papeiïdrecht. Valken: 1. Trom. 2. Van Asselt. Hoofdprijs: Van Asselt. Randmeer: 1. Prohn, 2. Koot. Hoofdprijs: Prohm. Regenbogen: 1. Hof, 2. De Goederen, Hoofdprijs: De Goederen. 16 m2 streep: 1. Van de Kooy. 2. De Ruijter. Hoofdprijs: De Ruijter. Laser: I. Meijer, 2. R. Boom. Hoofdprijs: Meijer. Europe: 1. Klaassen. 2. Loermans. Hoofdprijs: Loer- mans. Stern: 1. Nagel, 2. Broertjes. Hoofd prijs. Hablé. Van onze honkbalmedewerker HAARLEM De jeugdige Wij i neke Remmerswaal van Stoi J uit Den Haag is uitgeroepen de beste werper van het tiende Europese kampioenschjj Remmerswaal dankt zijn uitv kiezing vooral aan de goe wedstrijd die hij woensdagavo tegen Italië speelde. De Ha; DEI naar verving toen in de derv^.: innings Nol Beenders bij ei1 achterstand (4-5). Remmerswa0{ behaalde in de daarop volgenijp innings tegen de aan slag 1 gevreesde Italianen de knap )le( cijfers, negen keer drieslag, p keer vier wijd en kreeg slecli twee honkslagen tegen. H ure Nederlandse veld maakte ra o Remmerswaal op de heuvel ge< fouten en won uiteindelijk n ezo 7'6' Pn Hamilton Richardson, één v de routiniers uit de nationa fic selectie, was de beste slagm in het toernooi. De lange Spa ooi taan had het slaggemiddelde is uit 21 (0,619). Bovendien kreiledi hij de prijs voor de meest waa en devolle speler. 'Hammy' viel i d: het veld op door zijn geweldi; 'ocl snelheid en gave vangteehnie ssa De meeste homeruns werdf een geslagen door de Italiaan Giote i gio Castelli (2), waardoor 1 led werd uitgeroepen tot 'homeru ooi koning'. De Belg Henri Hefljge drickxr, die in de eerste we ilijk strijd van zijn land bij eefcoOC sliding zijn pink brak, kreënii van de supportersverenigir br< "Het Derde Honk' een bekfodi voor de meest ongelukkige spjeht Ier van het toernooi. js D irai Hill pro triji rijc r 1 nk< 1 Van onze sportredactie LELYSTAD Hansje Buns ten heeft haar eerste Nederl :el1 se zwemtitel in het zomersei; ran veroverd. De zeemster van Nd den won zaterdag in Lelystats 800 meter bij de meisjes oin.af zestien jaar in de goede tijd 9.19.0. De titel bij de dames ging naL Eindhovense Astrid Verver, die i tijd van 9.32.4 liet afdrukken. Dief bleek zelfs nog langzamer dan diej haar PSV-clubgenote Veronica Stef de meisjes onder zestien jaar. In categorie eindigde Veronica Steil ter Hansje Bunschoten als tweedj 9.32.-. De titel bij de Jongens oj zestien jaar op de 1500 meter 1 naar de Haagse ZIAN-Vitesse-zij mer Henk Elzerman (17.03.2) enL kampioenschap bij de jongens oif achttien jaar was voor René van Kuil van het Schiedamse 7 (17.34.9). Ton van Klooster (Naara was de snelste bij de heren (17.01| Het Nederlands kampioenschap 2 men bestaat dit jaar voor de keer uit drie delen. Vanaf dondel tot en met zondag wordt in Mei gezwommen om de jeugdtitels en f den de halve finales bij de senif afgewerkt. Eind deze maand staaf Vlaardingen de z.g. all-in-finales het programma. 1500 meier: Jongens onder 16 jaar: 1. I Elzerman (Zian-Vitesse) 17.03.2. 2. Eddl Wit (Zian-Vitesse) 17.19.4. 3. Piet Stef (Naarden) 17.37.1. Jongens onder 18 jaa Rene v.d. Kuil (SZC) 17.34.9. 2. Fritsl Edelijn (VZC) 18.02.3, 3. Cor Rede# (HPC) 18.02.4. Heren: 1. Ton van Klot (Naarden) 17.01.0, 2. Henk Mulder (Zitf tesse) 17.08.0, 3. Hans Elzerman (Zian-H0 se) 17.10.1. 800 meter, meisjes onder 16 Jaar: 1. Hm Bunschoten (Naarden) 9.19.0, 2. Ver# Stel (PSV) 9.32.0. 3. Jose Driessen (Mosér gio) 9.49.2. Dames: 1. Astrid Verver ff 9 32.4. 2. Sacha Honig (Zian-Vitesse) 9fr| 3. Alie Radersma (DSZ) 10.00.8. SCHOONSPRINGEN Tijdens de wedstrijden om de nati le kampioenschappen schoonsprirrE in het zwembad Den Hommel Utrecht heeft Lia Molenaar Noordkop de titel op de drie mi j™, plank (dames) gewonnen. Bij de r~ ren zegevierde op hetzelfde ondei Hans Feis van Joop Stotijn hij f overigens in Frans v.d. Konijnenl ,ce zijn enige concurrent. Nog dui was het 'deelnemersveld' voor he! renspringen dames. Anita Smith de enige kandidate. Bij de hi v on L stond dit nummer niet eens op programma. Een mctcrplank (jongens onder 16 jaarll H Marcel Bink (Joop StoUjn) 164.05 pui gat Meisjes onder 16 jaar: 1. Ellen van Stn (Noordkop) 162.05 punten. Dricmeterpl (Jongens onder 16 jaar) 1. Dick Ooykai carus) 318.25 punten, meisjes onder 16 j 1 Lidy Spruyt (RZV Rijswijk) 315.30 1 Dames: 1. Lia Molenaar (Noordkop) punten; 2. Mirjam Hoffer (Noordkop) Ji 3 Anita Smith (Zwemlust-Den Homï"/, 294.05: Heren: l. Hans Feis (Joop Sto J 420.80 punten, 2. Frans v.d. Konijnenur carus) 326.75; Torcnspringcn dames: 1.4 Smith (Zwemlust-Den Hor.imel) 308.20 ,-Vit A RECORDS VOOR ZIAN De Haagse vereniging Zian- heeft in het Haagse bad Zuidi twee nationale clubrecords gev» Het zijn: 5 x 50 meter vrije slag ren: oud 2.09.8 nieuw 2.08.5; Ron roen 26.0, Ruud Beele 25.4, Bert zerman 26.0, Hans Elzerman 25.T Henk Mulder 25.3) 5 x 50 meter slag dames: oud 2.28.6 nieuw 2.27J Holland—Friesland, teamwedstrijd regenbo gen: 1. Friesland 25?; punten. 2 Holland 29 punten Eindstand: 1 Holland *88'; pnt, 2 Friesland 130U, pnt. Vierde wedstrijd: 1. Hof (Fr), 2. De Wilde (Fr>. 3 Kempeneer (Holl.) Spanker: 1 Meyer. 2 Krijlcnbcrg. Hoofd prijs: Krljtenherg. Vrijheid: 1 Van Gent. 2. Van Werknm. Hoofdprijs: Van Gent. Schakel: 1.Barnhard, 2. Bulk Hoofdprijs Barnhard. Yngllng: 1 Ritman. 2. Steenman Hoofdprijs Peulen. 120 klasse: 1 Diets, 2. De Koning. Hoofdprijs: Diets. Flying Junior: 1. Dekker, 2. Viancn. Hoofdprijs: Vianen. Pampus: 1. De Wet, 2. Biesot. Hoofdprijs: De Wet. Solo A: (ADVERTENTIE) delta lloyd een begrip in sport verzekeringsgroep n.v. en jn verzekeringen

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 10