in zee met burgerkabinet Jordanië moet Palestina worden id,rAmin wenst Nixon snel ^herstel van Watergate Guerrillastrijders in Rhodesië ontvoeren staf en kinderen missiepost Boerma: nieuwe droogte zou grote ramp betekenen Cambodjaanse regering ril over vrede praten Libië geeft groen boekje van 'broeder' Khaddafi uit o: totrw -Progressieve oppositie en militairen nemen niet deel Kostbaar vuur in Saigon V eiligheidsgesprek komt in september in belangrijke fase Bhoetto wil Bangladesj wel erkennen Verongelijkt bemiddelaar Bourguiba: infessionele scholen VS zonder subsidie irijs vastbesloten tinproeven te nemen IOUW/KWARTET ZATERDAG 7 JULI 1973 6 lïiiTTAGO (Reuter, UPI, AFP) President Salvador Allende van Chili heeft gisteren zijn nieu- e, uit burgers bestaande, kabinet bekendgemaakt. Met de benoeming van zeven nieuwe ministers het de grootste kabinetswijziging geworden in de 32 maanden, dat de Marxist Allende aan de macht BUITENLAND T7/K9 ruggekeerd zijn acht ministers, die in het vorige kabinet een porte- illle bezaten. Min of meer verras- ind is het feit, dat het evenwicht sen de diverse partijen van de Uni- J Popular voledig is gehandhaafd. communisten bemannen weer drie nisteries, de socialisten vier en de radikalen drie, terwijl de resterende vijf posten zijn verdeeld onder de linkse splintergroeperingen in de coa litie en een handvol politieke onaf- hankelijken. Zoals de president had aangekondigd, maken geen militairen deel uit van de nieuwe regering. Bij de ministers, die in het nieuwe '«.^Washington protesteert 'krachtig' a d WASHINGTON (UPI) Amerika inmi is boos op president Amin van Oe- ieder ganda, die op 4 juli de Ameri- r e kaanse onafhankdelijheidsdag een telegram naar president Nixon heeft gezonden, waarin hij de Amerikaanse president 'een spoedig herstel van de Watergate- affaire* toewenste. Dit telegram heeft het Amerikaan- kerk se ministerie van buitenlandse za ken 'in alle staten' gebracht. 'De boodschap is volkomen onaan vaardbaar, zowel naar inhoud als naar toon en er zal een krachtig protest naar Oeganda worden ge zonden, heeft een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie meegedeeld. De Amerikaanse woordvoerder zei ook, dat de Amerikaanse ambassa deur in Oeganda, Thomas P. Me- lady, die op 9 maart voor 'overleg' (teruggeroepen was, niet naar Oe ganda zal terugkeren en dat de Verenigde Staten niet van zins zijn een opvolger te benoemen. Seneraal Amin heeft de Ameri kaanse president en diens Cambod jaanse collega Lon Nol boodschap pen gestuurd waarin hij de Vere nigde Staten beschuldigt van 'mas- lale volkenmoord'. In zijn brief lan Nixon drukt Amin de hoop uit dat 'Amerika zal ophouden zijn (enorme middelen en met name fcijn militaire kracht te gebruiken ■^voor het vernietigen van menselijk ieven op aarde, in het bijzonder in de ontwikkelingslanden.' De boodschap aan Lon Nol, waar- President Amin van hij een afschrift stuurt aan prins Norodom Sihanouk, bevat een felle veroordeling van de Ame rikaanse bombardementen op Cam bodja, 'manoeuvres om een wereld oorlog voor te bereiden en Afriika en Azië te verwoesten.' Het state department heeft 'op de felste wijze' tegen de actie van Amin geprotesteerd. kabinet terugkeren behoren minister van buitenlandse zaken, Orlando Lete- lier, een socialist en zijn collega van financiën, Fernando Flores. Van de nieuwe zeven bewindslieden zijn mi nister van binnenlandse zaken Carlos Briones en van defensie Clodomiro Almeyda de belangrijksten. Pro-Allende Tijdens de aankondiging van het nieuwe kabinet 24 uur later dan was verwacht waren duizenden Chilenen uit de provincie in de hoofdstad Santiago samengestroomd ter gelegenheid van een pro-Allende- betoging op het Moneda-plein voor het presidentiële paleis. Het plein was nog een week geleden het toneel van hevige gevechten, toen een tankregi ment het paleis omsingelde en twee uur lang felle strijd leverde met de presidentiële wachten, voor dat de op standelingen zich overgaven. Naar aanleiding van deze mislukte coup was de president begin deze week kennelijk tot het besluit geko men in zijn kabinet een aantal verte genwoordigers van de strijdkrachten op te nemen. Op het laatste moment kwam Allende echter niet tot een ak koord met de militairen. Allende liep, volgens waarnemers tevens met de ge dachte rond vooruitstrevende leden van de oppositie in zijn kabinet op te nemen. Zo zou hij een beroep hebben gedaan op de rector van de katholieke uni versiteit, de christen-democraat, Ve- lasco, wiens partij de regering zo fel bestrijdt. Maar ook deze poging van Allende om van zijn kabinet een verzoeningsin strument te maken, leed schipbreuk. Vandaar ook, dat hij niet heeft ver huld, dat deze nieuwe regering geen gemakkelijke taak zal hebben 'in een land, dat door hartstochten wordt ver scheurd'. SALISBURY (Reuter) Een groep van twintig tot dertig Afrikaan se guerrillastrijders is donderdagavond een rooms katholieke missie post in het noordoosten van Rhodesië binnengedrongen en heeft 244 schoolkinderen en 34 personeelsleden van de post allen negers ontvoerd. Ongeveer honderdtien kilo zuivere heroïne ter waarde van twee mil joen gulden werd gisteren op een plein in de Zuidvietnamese hoofd stad Saigon in brand gestoken. Het kostbare vuur markeerde het einde van een twee-jarige campagne, genaamd 'Voor het volk, tegen narcotica'. Enkele goede oogst ja ren noodzakelijk' BRUSSEL (UPI) De wereld zal machteloos zijn, als zich een nieu we droogteperiode zou voordoen, als die in Afrika ten zuiden van de Sahara, omdat de voedselvooraden zijn geslonken, zo verklaarde gis teren in Brusel de directeur-generaal van de Voedsel- en Landbouw organisatie van de Verenigde Naties (FAO) dr. A. Boerma. Uruguay 1NOM PENH (AFP, UPI) De Cambodjaanse regering van pre- lent Lon Nol is bereid te onderhandelen met de opstandelingen, k als die prins Norodom Sihanoek tot hun woordvoerder zouden iken. kern daifa; linsd heeft de Cambodjaanse minister buitenlandse zaken, Long Boret, eren bekend gemaakt. In overeen- inning met artikel 20 van de Viet- ïakkoorden van Parijs aanvaardt Cambodjaanse regering een onmid- kam ijk staakt-het-vuren, terugtrekking eid t alle vreemde troepen en daarna 00 u erhandelingen, aldus de minister. is Sihanoek heeft deze week ver dag rd te willen dorvechten tot de eind- rna ^winning en nu niet in de stem- Jgemjig te zijn om te praten. ui president Nixons adviseur Henry aflo singer weer naar Peking gaat, ne- de geruchten toe dat Washington 3 in Cambodja wil voordat op 15 stus een door het Amerikaanse res bevolen bombardementsstop kracht wordt. Prins Sihanoek deze week verklaard niet met linger te willen praten, maar de erikanen zouden via de Chinese ers druk op hem willen uitoefe- President Nixon heeft gisteren ijn westelijke Witte Huis Chinese iringsvertegenwoordigers ontvan- Amerikaanse ambassadeur in iom Penh, Emory Swank, zei giste- dat hij hoopte dat de opstandelin- van de Khmer het aanbod van de ring-Lon Nol niet zonder meer rrn^en afwijzen. 'Ik vind dat het eni- *aandacht waard is,' zei hij. ibodjaanse regeringstroepen heb- donderdagavond 'na dapper ver- de stad Prey Phdau, 40 kilometer westen van de Cambodjaanse fdstad moeten ontruimen. In Zuid- Vietnam woeden bij Kontoem in het centrale hoogland al dagenlang hevige gevechten tussen regerinsgtroepen en eenheden van de Viet Cong. Inzet van de strijd is de controle over enkele dorpen. Het nieuwe dictatoriale bewind van Uruguay heeft gisteren toegegeven, dat arbeiders de enige olieraffinaderij in het land hebben gesaboteerd door kortsluiting in de installaties te ver oorzaken. De arbeiders zijn al tien da gen in staking uit protest tegen de af schaffing van de democratie in het land. De autoriteiten hebben de arrestatie van 15 verdachten in deze zaak gelast. Zij worden beschuldigd van opstandi ge activiteiten in opdracht van niet nader genoemde buitenlandse belan gen. Er dreigt in Uruguay, waar het nu winter is, een ernstig tekort aan brandstoffen te ontstaan. President Juan Bordaberry heeft ech ter al enkele malen gezegd, dat de si tuatie in het land langzamerhand ver betert en dat steeds meer arbeiders weer aan het werk gaan. Maar volgens waarnemers is daar nog geen sprake van. In een reeks van regeringscom- mumdqué's woerden de werknemers er op gewezen, dat ieder die niet op zijn werk verschijnt, zonder enige schade vergoeding ontslagen kan worden. Mi nister van economische zaken, Moises Cohen, heeft reeds een prijsstop inge steld en er voor gezorgd, dat van be langrijke artikelen voor de komende maanden voldoende voorraden zijn. 'Als zich een nieuwe droogteperiode van deze omvang zou voordoen, zullen de middelen voor hulp op korte ter mijn ontbreken. De voedselvoorraden kunnen niet uit de oogsten van dit jaar worde aangevuld, daarvoor zullen enkele goede oogstjaren nodig zijn', aldus dr. Boerma. Boerma die een bezoek brengt aan de Europese Commissie in Brussel noemde de huidige nationale land bouwpolitiek en de ontwikkelingspoli tiek ontoereikend. De ontwikkelings landen moeten volgens hem, gemakke lijker toegang tot Europese afzetgebie den hebben en de ontwikkelingspoli tiek zou meer gericht moeten zijn op het bevorderen van de landbouwpro ductie waar dat mogelijk is. De directeur-generaal van FAO sprak tegen, dat zijn organisatie de omvang van de droogte in Afrika pas laat had beseft. De voedselaanvoer is volgens hem goed op gang, en de enige pro blemen zijn het vervoer, de binnen landse ontwrichting en stappen op lange termijn om de landbouw op nieuw leest te schoeien. Het is nodig, zei hij, de landbouwproduktie van de ontwikkelingslanden efficiënter te ma ken, 'omdat de expansie achterop raakt, zoals wordt geïllustreerd door een daling met één procent in plaats van een groei van vier procent in 1972. Boerma sprak ook de vrees uit, dat bij de verdwijning van de Amerikaan se overschotten, de instabiliteit van de wereldprijs zal toenemen. De ko mende tien jaren zullen gekenmerkt worden door sterke fluctueringen in aanbod en prijzen, meende hij. Dr. Boerma zei, dat de FAO is geporteerd voor internationale goederenafspraken ter beheersing van de situatie. De EEG-commissaris verantwoordelijk voor de landbouw, ir. P. Lardinois, zei, dat de EEG een reeks van derge lijke internationale afspraken zal voorstellen op de GATT-onderhande- lingen, die later in het jaar in Tokio beginnen. Canada, Australië en Nieuw- Zeeland zijn ook voor zulke afspra ken, maar de Verenigde Staten tot dusver niet, volgens Lardinois. Rhodesische veiligheidsstrijdkrachten hebben echter al 190 kinderen opge spoord. Zij zijn op weg naar de mis siepost. Het nieuws van de overval en de ontvoering is afkomstig van pater Egon Rogek, het hoofd van de missie post waaraan Duitse Jezuieten verbon den zijn. Pater Rogek verklaarde dat de guer rillastrijders jongemannen waren in camouflage-uniformen en uitgerust met automatische wapens. Zij drongen de klaslokalen binnen waar de kinde ren hun huiswerk maakten of avond lessen volgden. Wij hebben de guer rillastrijders verzocht de kinderen niet mee te nemen', aldus pater Ro gek', maar zij wilden niet luisteren. Zij zeiden dat zij gekomen waren om Rhodesië te bevrijden en de kinderen zouden meenemen om hen op te lei den.' Bij de ontvoerde kinderen wa ren 58 meisjes tussen de 13 en 18. De Jezuiet Clement Freyer is met de guerillastrijders meegegaan. Men weet niet of hij dit vrijwillig of onder HELSINKI (Reuter) Op de Euro pese veiligheidsconferentie in Helsin ki is gisteren besloten de tweede fase van het overleg, als er spijkers met koppen geslagen moeten worden, op 18 september in Genève te laten be ginnen. Een commissie, die deze on derhandelingen moet voorbereiden, zal op 29 augustus in Genève bijeen komen. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, William Rogers, wil vandaag na het afsluiten van de erste fase van de veiligheidsconferentie naar Tsjechoslowakije gaan. Het wordt het eerste bezoek van een Ame rikaanse bewindsman sinds de troepen van het Pact van Warschau in 1968 Tsjechoslowakije binnenvielen. SARNEN (KIPA) In Zwitserland hebben het r.k. episcopaat, het moder- amen van de evangelische bond van kerken en de oud-katholieke kerk een document ondertekend waarin de doop wederzijds als geldig wordt er kend. Bovendien heeft men een docu ment besproken, dat een grote stap betekent in de richting van overeen stemming over de avondmaalsopvat- ting. dwang heeft gedaan. Pater Rogek zei nog dat de guerrillastrijders twee uur op de missiepost zijsn gebleven. Ze hadden een uur nodig om een maga zijn bij de post leeg te halen en nog een uur om de kinderen bij elkaar te zoeken. Daarna zijn zij in de richting van Mozambique getrokken. Direct na dat zij verdwenen waren, had pater Rogek gepoogd de autoriteiten te bel len. De telefoonlijnen bleken echter te zijn doorgesneden. Leden van het personeel hebben toen 5 kilometer moeten lopen om vanuit een boerderij te kunnen bellen. De missiepost ligt op 35 kilometer van de grens tussen Rhodesië en Mozambique. ISLAMABAD (UPI) President Zoelfikar Ali Bhoetto heeft gisteren gezegd, dat Pakistan het principe van erkenning van Bangladesj heeft geac cepteerd. 'Als het h oogerechtshof zegt, dat we de bevoegdheid hebben, zuilen we in de nationale vergadering hierover een resolutie indienen. Maar als in Dacca de hoofdstad van Bangla desj, processen tegen krijgsgevange nen worden gehouden zou het de kwestie erg ingewikkeld maken.' Bhoetto sprak tot een groep Ameri kaanse verslaggevers in de hoofdstad Islamabad. Zijn voornaamste zorg al vorens tot erkenning van het vroegere Oost-Pakistan over te gaan, is de te rugkeer van alle Pakistaanse krijgsge vangenen, zonder dat ze wegens oor logsmisdaden in Dacca worden be recht. Oost-Pakistan scheidde zich in december 1971 van West-Pakistan af en na een oorlog, waarin India de zij de van Oost-Pakistan koos, werd het tot de nieuwe staat Bangladesj uitge roepen. TRIPOLI (AP) In navolging van het fameuze 'rode boekje' van Mao-Tse- Toeng is men in Libië begiz een 'groen boekje' te verspreiden met gedach ten van 'broeder kolonel Moammar Khaddafi. Het groene boekje, dat wordt uitgegeven door het ministerie van voorlichting, XT j t» bevat een serie overpeinzingen over Libië en uittreksels uit de belangrijkste JNOOQWGGr BrGtagïlG redevoeringen van Khaddafi. Scherpe kritiek wordt geleverd op zowel het communistische als het kapita listische systeem en wanhopig wordt geconstateerd dat de Arabische eenheid ver is te zoeken. Enkele willekeurige citaten: 'Trouw aan het Arabische erfgoed is het enige werkelijke antwoord op de im perialistische, zionistische en reactionaire bedreigingen die tegen de revolutie en de Arabische volkswil worden uitgebroed'. Over Israël: 'Het zionisme kan veilig worden beschouwd als de oudste im perialistische overtuilgng uit de geschiedenis'. En: 'Een heilige oorlog ter her overing van Palestina is de dure plicht van elke moslem'. BEIROET (A.P./UPI) President Habib Bourgiba van Tune sië heeft eens wat verder doorgefilosofeerd over zijn bemiddelings plan voor liet Midden-Oosten. In een interview dat hij in Genève gaf aan een correspondent van het Beiroetse blad 'An Nahar', Wa- fic Ramadan, verwijt hij aan Israël dat zijn pogingen stukgelopen zijn. (SHINGTÓN (NC) Na de beslis- t van de hooggerechtshof van de lenigde Staten, dat het toekennen I subsidie door de staat aan confes- pele scholen in strijd is met de jndwet, zijn meer dan tienduizend jornamelijk rooms-katholiekc) scho- I in gevaar gekomen. I hof motiveerde zijn uitspraak met [oordeel, dat gebruik van openbare jidelen ter ondersteuning van een "dienstige gemeenschap indruist i de grondwet. ILLIXGTON (AP) Frankrijk zal geplande kernproeven in de Stille ..i®an uitvoeren, zo verklaarde de 44 4J<uw Zeelandse premier Normen E. 1 gisteren. voegde er aan toe dat het fregat, ter ondersteuning van de protes- I naar het proefgebied opstoomt, Jracht heeft om tot binnen de 120 Ps zone die de Fransen als gevaar- I beschouwen door te dringen. Maar daarin blijkt ook dat de inhoud van zijn bemiddelingsvoorstellen pijn lijker is voor het koninkrijk Jorda nië, dan voor Israël zelf. 'Er bestaat in de geschiedenis hele maal niets dat zoiets als Oost-Jordanië heet. Jordaan is de naam van een ri vier, méér niet', zei de 70-jarige presi dent. 'Met alle achting voor koning Hoessein moet ik toch zeggen dat Oost-Jordanië een kunstmatige een heid is. De oorsprong cn de basis blijft Palestina'. Het probleem van Jordanië kan dan ook alleen opgelost worden op een Arabische topconferen tie. waarop de vorming van een Pales tijnse staat zou moeten worden be sproken. Wat deze conferentie beslist zou dan ook doorgezet moeten wor den. Koning Hoessein zou moeten wij ken voor de beslissing van het volk over de lotsbestemming van het land. Als hij dat niet doet moet hij hetzelf de lot onder ogen zien dat zijn groot vader en zijn neef trof'. Hoesseins grootvader, koning Abdul lah, werd in 1951 door een Palestijnse scherpschutter gedood toen hij de Al Akza Moskee in Jeruzalem uitkwam na de vervulling van zijn gebeds plicht. Hoesseins neef, koning Kei- sa 1 van Irak werd wreed vermoord bij de militaire machtsovername in 1958. Toen Ramadan aan Bourguiba vroeg wat hij vond van de afwerende offi ciële stemmen uit Israël zei deze: 'El ke kant moet offers brengen. Israël moet het Arabische land opgeven dat het met geweld van wapens heeft be zet. Het moet alles teruggeven wat het heeft genomen onder het voor wendsel van hel verzekeren van zijn veil>°h°id Tsraë' eedraagt zich precir-s als Hitier, toen hij vóór de Tweede Wereldoorlog Sudetenland, Tsjecho slowakije en Polen inpikte'. 'Golda liegt' De Tunesische president toonde zich verontwaardigd wegens het uitblijven van een officiële Israëlische reactie op zijn voorstel. (Er zijn alleen persver klaringen van premier Meir en van de minister van defensie Mosje Dajan ge weest). Mevrouw Meir mocht dan ge zegd hebben dat zij gereed was om ie dereen zonder voorafgaande voorwaar den te ontmoeten 'zij creëerde zélf de belangrijkste voorwaarde en daar om liegt Golda Meir', zei Bourguiba gekwetst. 'Die voorwaarde is de voort gezette annexatie van Arabisch ge bied, het nog steeds beschouwen daar van als een onafscheidelijk deel van Israël. Zij is het die een voorafgaande voorwaarde heeft gesteld en daarmee maakt zij het iedere Arabische leider onmogelijk met haar te praten. Dat zou immers moeten gebeuren tijdens de aanwezigheid van Israëls bezet tingsmacht op Arabisch gebied. Zoiets vergroot alleen de belediging van elke Arabische leider, en dat na alles wat de nederlaag in 1967 al heeft gedaan'. Ook al had zijn voorstel voorlopig ge faald. de tijd zou zijn bondgenoot blij ken te zijn. meende Bourguiba. 'Mijn gedachten vonden overal weerklank en men heeft mij gezegd: zelfs in Is raël. De Israëlische regering is waar schijnlijk door dit idee in verlegen heid gebracht omdat de parlements verkiezingen nabij zijn. Men heeft mij ook verteld dat de Verenigde Stalen het denkbeeld verwelkomden. Maar de Palestijncn zélf voelden niets President Habib Bourgiba voor zo'n staat terzijde van het oor spronkelijk grondgebied, wierp de Li banese journalist Bourguiba tegen. 'Daarom moeten we die Arabische top hebben met de Paleestijnen erbij. Mijn plan denkt hun een eigen staat toe en zal ertoe dienen dat er respect voor hen komt in de wereldopinie'. Eerst eens worden Stelt u zich eens voor dat Israël uw voorstel zou aanvaarden, wat zou u dan doen? vroeg Wafic Ramadan. 'In dat geval zullen we een Arabische topconferentie beleggen om de unani miteit der Arabische partners te ver zekeren en mijn denkbeeld de noodza kelijke ondersteuning te geven. Daar na zou contact met Israël worden op genomen. Maar zou enig Arabisch land ertegen zijn dan zouden we ons voorstel intrekken'. Vraag: ook als de Palestijnen er niets van willen weten? 'Ook dan, maar- ik adviseer de Pa lestijnen wel om zich niet van de Arabische zaaik te laten afscheiden. De omstandigheden waaronder ze nu moeten leven zijn toch al zeer betreu renswaardig en de dag zal komen waarop Palestijnse guerrilla's vanuit niet één Arabisch land meer zullen kunnen opereren tegen Israël'. Evolutie Over de Arabische reactie op zijn voorstellen zei Bourguiba: 'Ik had geen Palestijnse of Arabische machtiging toen ik ze opperde. In zekere zin is mijn voorstel gebaseerd op de resolu tie van de VN van 1947 voor de ver deling van het Britse mandaatgebied in twee staten, een Joodse en een Arabische. Ik geloof ook dat de Arabi sche landen vandaag sterker zouden hebben gestaan in de wereldopinie als zij destijds dat verdeelplan aanvaard hadden'. De president stelde overigens wel een evolutie in het deniken van de Arabische leiders vast, die zelfs al bij wijlen president Nasser gestalte kreeg. 'Aan de vooravond van zijn dood toonde hij zich bereid de staat Israël tc erkennen indien dit land Sinai ont ruimde en het recht van de Palestij nen zou erkennen'. Over zijn voorstel zei hij tenslotte: 'Het lijkt een droombeeld. Maar ik ge loof, dat de proclamatie van zo'n Pa lestijnse staat zou leiden tot een duurzame vrede en een tijdperk van Arabisch-Israëlische vriendschap cn samenwerking in het Midden-Oosten'. PARIJS (Reuter) In de nacht van donderdag op vrijdag is Bretagne ge troffen door een hevige storm, die aan minstens drie mensen het leven heeft gekost. De schade is groot en het gebied zal tot rampgebied worden verklaard. Leningrad-Amerika MOSKOU (AP) In Leningrad Is gisteren voor het eerst in 56 jaar een Amerikaans consulaat geopend. In San Francisco is dezelfde dag een con sulaat van de Sowjet-Unie geopend. Dit was overeengekomen in een ver drag door Moskou en Washington ge sloten in 1968. Leningrad is zeer ge zien bij Amerikaanse toeristen van wie er paar jaar 60.000 heengaan. De consul-generaal is Culver Gleysteen, die al jarenlang werkzaam was ge weest in de Amerikaanse ambassade te Moskou. Zijn geheel Amerikaanse staf is 20 man sterk. Misdadige politie PAKIJS Drie leden van de Parijse politie en een burger zijn gisteren ge arresteerd op verdenking van het ple gen van een groot aantal roofoverval len in Parijs en in de buurt van Nice. De recherche van Marseille was haar collega's op het spoor gekomen, toen het viertal bij een roofoverval op 11 juni in Villeneuve-Loübet 610.000 francs buitmaaktcn, maar het kente ken van hun auto werd genoteerd. Via dit kenteken werd de burger op gespoord, die de identiteit van zijn medeplichtigen onthulde. Einde ontvoering BUENOS AIRES (AFP) Mario Ba- ratella, vice-president-directeur van de Banco de Italia y del Rio de La Pla ta, die op 17 juni uit zijn woning in een voorstad van Buenos Aires door onbekenden werd ontvoerd is donder dag vrijgelaten. Zijn familie zou een bedrag van 400.000 500.000 dollar voor zijn vrijlating hebben betaald. De ontvoering zou niet om politieke redenen zijn gebeurd. Kahane weer vrij JERUZALEM (UPI) Het Israëlische hooggerechtshof heeft gisteren in ho ger beroep een vonnis van een lagere rechtbank gewijzigd en de voorlopige invrijheidsstelling gelast van de extre mistische rabbijn Meir Kahane, voor zitter van de Joodse Defense Liga, die een maand in voorarrest heeft gezeten in afwachting van zijn berechting op 20 juli wegens opzet tot ontvoering en moord. Het hooggerechtshof liet Ka hane op borgtocht van 100.000 Israëli sche ponden voorlopig vrij. Kahane, die het Amerikaanse staatsburger schap heeft, wordt ervan beschuldigd, dat hij een Russische diplomaat in de Verenige Staten heeft willen ontvoe ren en om het leven brengen. Hij zei voornemens te zijn om uitstel van zijn berechting te vragen tot na de parlementsverkiezingen in oktober. Hij is daarin kandidaat en is 'jn- schendbaar als hij wordt gekozen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9