Water-fluoridering en behoorlijke wetgeving dsgpecept De Weldoener door John Rowan Wilson TROUW/KWARTET ZATERDAG 7 JULI 1973 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/ ■Van onze juridische medewerker mr. N. D. Jörg Eind vorige week werd bekend dat de regering een wetswijziging van de watcrle'dingwet zal voor bereiden, zodat de fluoridering van drinkwater legaal wordt. De Hoge Raad heeft onlangs uitge maakt dat fluoridering nu onwettig plaatsvindt. De waterleidingwet regelt de drinkwa tervoorziening; daarmee is wel een al gemeen stuk gezondheidszorg ge moeid. Heel anders wordt het echter met de toevoeging van bepaalde stof fen aan het drinkwater. Stoffen die niets te maken hebben met de kwali teit van het drinkwater als zodanig, maar met het voorkomen van bepaal de ziektes. Noch de tekst van de wet, noch de bedoeling van de vroegere wetgever wijst er ook maar ergens op dat deze toevoeging in overeenstem ming met de wet is. De fluoriderende waterleidingbedrij ven en de vroegere regeringen hebben hier wel nattigheid gevoeld. Er is een waterleidingbesluit (een Koninklijk Besluit ter uitvoering van een wet. genomen zonder de voor wetten nood zakelijke samenwerking met het parle ment). Dat besluit gaat ervan uit dat fluoridering niet in strijd is met de waterleidingwet. Het is alleszins respectabel dat de overheid duidelijk te kennen geeft dat zij meent in een betwiste zaak, het gelijk aan haar zijde te hebben. Dit uitgangspunt is niet onbestreden gebleven. In ieder geval zal het een daad van onbehoorlijk bestuur zijn als de burger die dat wenst, geen on- gefluorideerd drinkwater kan krijgen, aldus de Raad van State in 1970 een soort rechter in bepaalde geschil len tussen overheid en burger. De overheid moet zich houden aan al gemene beginselen van behoorlijk be stuur. Maar er is ook sprake van alge mene beginselen van behoorlijke wet geving overigens een nauwelijks ontgonnen terrein. Die algemene be ginselen kunnen de buitenkant van het wetgeven betreffen: wetgeving is het geven van algemene regels, is niet het regelen van geval tot geval; die regels moeten duidelijk zijn en mogen niet doortdurend wisselen. Algemene beginselen van behoorlijke wetgeving betreffen ook inhoudelijke eisen aan wetgeving te stellen: bij voorbeeld geen strijd met fundamen tele mensenrechten, met internationa le verdragen en ook voldoen aan ei sen van subsidiariteit en evenredig heid. Dat wil zeggen: is het wel per sé nodig om juist dit te gaan regelen, is niet een totaal andere aanpak mo gelijk. bijvoorbeeld: strafbaar stellen van leegstand van huizen in plaats van kraken van die huizen. En: staat dit middel wel in de juiste verhou ding tot het doel (wordt er bij wijze van spreken niet met een kanon op een mug geschoten). Dubieus De regering heeft bekend gemaakt dat zij zal voorstellen dat de waterleiding wet aangevuld zal worden. Zal zulke wetgeving voldoen aan algemene be ginselen van behoorlijke wetgeving? Dat lijkt betwistbaar. In de eerste plaats is het een dubieuze kwestie of fluoridering niet in strijd is met een ongeschreven grondrecht van de mens tot ongestoord en onbezorgd genot van het allernoodzakelijkst element voor het menselijk leven: water. Zou de overheid uit respect voor funda mentele mensenrechten en met een open oog voor de feitelijke volstrekte afhankelijkheid van het individu van de waterleidingbedrijven met hun mo nopoliepositie in de drinkwatervoor ziening juist niet zo'n essentiële le vensvoorwaarde buiten welke moge lijkheid van manipulatie ook moeten houden? In de tweede plaats. Is het nu wel no dig om dat tandbederf via wetgeving op dit terrein tegen te gaan. Is tandhygiëne niet veeleer opvoedings- en voorlichtingskwestie, een zaak van voldoende en goedkope tandartsen en zovoorts? Ook al is het resultaat min der dan bij fluoridering van drinkwa ter, noopt dit dan tot zulke collectie ve maatregelen, als was caries een do delijke, besmettelijke ziekte. In de derde plaats: is deze methode van fluoridering met z'n enorme ver spilling bij het gebruik ervan door de industrie, voor het spoelen, het tuin- sproeien, het wassen enz. wel evenre dig aan het doel? Zou niet (in navol ging van wat er bij het zout met jodi um gebeurt) aan zout of een ander veelgebruikt levensmiddel (suiker, margarine) fluor kunnen worden toe gevoegd zodat èn geen verspilling op treedt. èn er keuzevrijheid blijft be staan in het kopen van wel of niet ge fluorideerd zout-suiker enz.? Wat het openbare nutsbedrijf een stukje overheid Waterleidingbe drijf Amsterdam betreft: het misstaat de overheid in het algemeen niet om handelingen die de hoogste rechter onwettig heeft genoemd, ook al is het oordeel jegens een bepaald onderdeel van de zaak nog niet definitief, te sta ken. Daarmee wordt niemand ge schaad, integendeel het zou een daad van waardering voor de rechtspraak zijn als de overheid eigener beweging de consequenties uit een uitspraak trekt. Gedrag van burgers is nu een maal voor een deel geïnspireerd door het handelen van officiële personen en instanties: 'Goed voorbeeld doet goed volgen' heeft hier wel enige be tekenis. Tenslotte: Het is toch wat merkwaar dig, dat. als de overheid z'n zin niet krijgt bij de rechter, dan terstond de wet gewijzigd moet worden. Maar als een groep burgers z'n zin niet krijgt, bevriend staatshoofd Johnson zali ger beledigen, het maagdenhuis bezet ten, dienstweigeren op politieke gron den, weggelopen kinderen opvangen en onderbrengen buiten de politie om dan komt er niets, nauwelijks en in ieder geval erg traag iets op gang dat op den duur eventueel tot wets wijziging kan leiden. Uitzending over 'nacht van Assen' was juist, vindt KRO Van onze correspondent ASSEN Zowel de radionieuws dienst van het ANP als het NOS-jour- naal en de landelijke dagbladen had den op zaterdag 23 juni gemeld dat de politie in Assen 's nachts niet in actie had hoeven komen. U zult zich kunnen voorstellen dat wij deze be richtgeving onjuist achten, aldus de voorzitter van de KRO. de heer Th. J. Loerakker in antwoord op de brief van burgemeester G. Grolleman van Assen, waarin deze protesteerde tegen de Brandpunt-reportage van de TT- nacht van 22 op 23 juni. Dat staat ook vermeld in de brief die de werkgroep TT-feest in Assen van de eindredacteur Ed van Westerloo van Brandpunt heeft ontvangen. Bei de brieven werden gisteren bekend gemaakt op een persconferentie op het gemeentehuis in Assen. Ter com pletering van deze onjuiste informa ties aldus beide brieven hebben wij laten zien dat er wel degelijk tus sen politie en jongelui werd gevoch ten. Naast de uitvoerige berichtgeving over de rustige nacht hebben we la ten zien wat er óók gebeurd is. De KRO zou het jammer vinden als mensen of groepen die zich hebben ingespannen voor een rustig verloop van deze TT-nacht, zich door deze re portage gekrenkt zouden voelen. De heer Loerakker schrijft dat de KRO pijnlijk verrast is door een verklaring van de Asser commissaris van politie. L. Spaanderman als zou de filmploeg van Brandpunt de incidenten 'wel eens uitgelokt kunnen hebben.' Daar aan voegt de commissaris toe 'maar bewijzen kan ik het niet'. De voorzit ter van de KRO nodigt uit tot een na der contact met de redactie van Brandpunt, waarvan zowel burgemees ter Grolleman als de heer M. Hille Ris Lambers, voorzitter van de werk groep TT-feest gebruik zullen maken. MARY PERKINS 35 Ze merkte dat ze een blos van genoe gen kreeg. Dat was absurd. Ze had ge dacht dat ze zich in haar isolement heel best voelde, maar nu hunkerde ze naar conversatie en was als de dood dat ze zouden weggaan. 'U blijft toch lunchen, hè? Edward komt zo dadelijk terug'. 'Heel graag'. Ik had al gehoopt dat we u zouden ontmoeten. We hebben al zoveel van uw ziekenhuis over de bergen gehoord. Ik heb me laten vertellen dat het veel grootser is dan het onze'. 'Het Johns Hopkins is het bepaald niet', zei Valenti, 'en het is zeker niet zo mooi als dat van u. Een beetje gro ter misschien, maar we zitten er dan ook al langer. U moet eens komen kijken'. 'Dat zal ik graag doen'. .Zegt u maar wanneer. Dan stuur ik dc wagen om u te halen'. Hij begon over het ziekenhuis te pra ten. Niet langer dan een maand of wat geleden zou dit gesprek haar al lerminst geïnteresseerd hebben. Nu snakte ze naar gegevens over sterilisa toren en hygiëne, verbandvoorraden en methodes om de polikliniek vlot te laten lopen. Ze luisterde afgunstig naar zijn beschrijving van een nieuwe dieselpomp die hij voor de waterput achter het ziekenhuis had geïnstal leerd en zijn plan om (als hij het geld ervoor kon loskrijgen) een klei ne generator voor elektrisch licht te kopen. Hij was een charmante, vrien delijke kerel, maar ze kon een steek van jaloezie niet onderdrukken bij de gedachte aan de kleine tekenen van weelde die hij zich kon veroorloven en die haar mensen ontzegd werden. 'Hoeveel bedden hebt u in totaal?' vroeg ze. 'Honderdtwaalf. Vier zalen van achten twintig twee voor mannen en twee voor vrouwen'. En die doet u met u tweeën?' 'We hebben nog vier religieuzen. Ik ben de enige arts. Ik zorg voor de me dische kant, Keving behandelt hun so ciale problemen en die hebben ze in overvloed, neemt u dat van me aan'. 'Wanneer bent u hier gekomen?' 'Zeven jaar geleden. Daarvoor zat ik in Rhodesië. Bent u daar ook geweest?' 'Nee'. 'Dat is een geweldig land. Er zitten daar heel wat van onze Heilige-Gees- ters. Hier in het noorden niet zoveel'. Ze keek hem geboeid aan. Ze had nog nooit van haar leven een monnik ont moet. Ze had een vaag beeld van figu ren met een kap op die hun sandalen door kloostergangen klepperden en aan bijgelovige rituelen deelnamen. Monniken waren in haar verbeelding altijd Italianen of Spanjaarden. Ze sloegen zwaarwichtige taal uit, ze wa ren kwezelachtig en bekrompen en wisten niets van de wereld af. Ze hin gen niet in vuile jeans rond, spraken geen Amerikaanse slang en rookten geen sigaren. Al was ze volkomen on kerkelijk, ze voelde zich toch door dit alles een beetje gechoqueerd. Ze merkte dat Valenti haar aankeek met een meewarig glimlachje op zijn uitgekookte zuiderlingengezicht. 'We dragen in deze contreien geen pij', zei hij. 'Die zou een beetje in de weg zit ten'. Hij voegde er plagerig aan toe: 'U dacht zeker dat wij als Arabieren gekleed gingen?' Hij sprak 'Arabieren' op zijn Amerikaans uit als 'Eej-rebs'. Ze was even van haar stuk gebracht en glimlachte toen. 'Dat is uw eigen schuld. Als uw kerk u van die gekke kleren laat dragen De twee mannen lachten. Nu durfde ze de vraag te stellen die haar van het moment van hun komst had be ziggehouden. 'U moet me toch eens vertellen', zei ze. 'Hebt u het erg druk; hebt u veel patiënten? 'Och ja, zei Valenti. 'Het oude liedje. Voor ieder bezet bed nog een patiënt op de vloer. We proberen ze van de veranda's vandaan te houden, maar dat valt niet mee. Als ze werkelijk ziek zijn, wil ik maar zeggen Ze zei plotseling: 'Wij hebben hier niet veel te doen'. Valenti leek eerder verlegen dan ver baasd. 'O nee? Het lijkt me dat Ze onderbrak hem. 'Ik heb er dr. Fer guson naar gevraagd. Hij zei dat ze niet graag naar een nieuwe dokter gaan'. 'Dat zou kunnen'. Hij sprak zonder overtuiging. 'Het is in elk geval een eigenaardig volkje'. 'Onze assistent zegt dat ze maïs aan het planten zijn'. O'Dwyer schoof op zijn stoel heen en weer en keek Valenti aan. 'Peter, ik vind dat je wel eens wat mag zeggen'. Valenti gebaarde dat hij zijn mond moest houden. Joan keek van de een naar de ander. 'U gelooft het niet. hè?' zei ze. 'U denkt dat er iets anders achter zit?' O'Dwyer krabde zich op de linker schouder. 'Mevrouw Barrington, laat ik het zó zeggen Buiten klonken Afrikaanse stemmen ter begroeting en de luidruchtige op gewekte stem van Barrington klonk erboven uit. Valenti stond op en maakte kennelijk opgelucht een einde aan het gesprek. Hij zei: 'Ik denk dat uw man daar is'. Dc man die door de hyena was toege takeld, was nog in leven. Hij was heel wat bloed kwijt en er zat een enorme rijtwond aan de kant van zijn gezicht en hals, maar het was een sterke jon ge kerel en zijn algemene toestand was verbazend goed. Er was een nood verband aangelegd en hij was op een draagbaar mee naar het ziekenhuis ge nomen. 107. De woeste losgeslagen horde boppertjes en nozempjes had zich zelf opgewerkt tot een staat van uiterste opwinding. Ze waren namelijk in de loop van de avond bij het swingtentje aangekomen en tot hun diepe de'ernis hadden ze dat in een zéér droevige toestand aangetroffen. De ruiten wa ren stuk, de jukebox, met die 'mieter se' platen lag in diggelen ,de piano lag i.: de puin, kortom, het hele her bergje was b Lijkbaar een roemloze dood gestorven, dat was wel duidelijk. Doch toen was het Bullie Mops ge weest, die na enige rondspeuren een briefje had gevonden, dat met behulp van een paar punaises op de deur was geprikt. Op dat briefje stonden de volgende welluidende volzinnen ge schreven: Lieve, beste boppertjes. Het is eon paar éérlijke mannen in deze ge meente blijkbaar niet gegund een net te boterham te verdienen. De achterlij ke inwoners van de negorij Rijkhuy- zen wilden óók al niet inzien, dat wij jullie van de straat hielden en dat we van voormalige straatslijpers jongelie den maakten, die hun avonduren doorbrachten in een gezellige omge ving met leerzaam en schuldeloos amusement. Hoe genoten wij immers niet van de oude cultuurwaarden, die geborgen zitten in de jazz, die immers de volksmuziek van de neger is? Wel aan dan, beste boppertjes. Onder lei ding van ene smidje Verholen hebben de inboorlingen van Rijkhuyzen het recht in eigen handen genomen en deze herberg aan een zinloze verwoes ting prijsgegeven. Als wij niet ge vlucht waren, voorwaar, ze zouden ons in hun woede eveneens heien, doodgeslagen! De schurken! Dat i|oen om wróék! Het spijt ons héél Vaarwel! J. Peepercorrel en S. rbce 1(ie saet. Dat was een héél sluw bi nen< en natuurlijk wandelden de holht ha< ge boppers regelrecht in het ges valletje. Ze overlegden urenlang er gedaan moest worden en luiste maar él te graag naar de woeste zwepende woorden, waarmee Iieen Mops ze toesprak. Bullie was als t echte volksmenner op het pothc| geklommen en liet vandaar zijn kreten over de horde gaan. En zo° het geschied, dat deze, losgeslagi tig ezelachtige jongelieden op het ri Voc dorp waren afgetrokken, waar o moment de laatste tram op de stille Kerkbrink stond te wachte^1"1; besl dan (Wuiitt i iilij'l Kippelevertjes van oma 500 gr. kippclever 3 stukjes prei 5 tomaten 1 paprika I aubergine 1 blikje gemengde groenten boter, melk. De levertjes zorgvuldig wassen in ruim water en er de losse vliesjes uit halen. De lever laten uitlekken en deze een drie kwartier in een kom met melk zetten. De prei in grove stukken snijden, bakken in wat boter en er de repen paprika en aubergine aan toe voegen. Dan de gehalveerde tomaten erbij en het halve literblik gemengde groente. De kippelevers goed laten uitlekken en met zout en peper bestrooien. In een andere pan wat boter smelten, de levertjes er snel bruin en gaar inbakken, onder voortdurend roeren. Niet langer dan een minuut of zeven. Dan de groente bij de lever doen en het geheel nog op smaak brengen met zout, peper en wat knoflookpoeder. Menutip: kippelevertjes van oma. stokbrood, ijskoffie. Roomperen 6 peren 100 gr. suiker halve citroen aardappelmeel 1/8 slagroom chocoladevlokken rode jam 2 dl. water Dc peren (zoek een paar harde uit) schillen en in de lengte middendoor snijden. De klokhuizen eruit halen. Kook de peren in 2 dl. water, waar de suiker en het sap van de halve ci troen inzit. Langzaam laten koken, zo dat de peerhelften heel blijven. Als ze gaar zijn de peren eruit halen en op een platte schaal leggen met de bolle kant naar onderen. Op de plaats van het klokhuis een lepeltje rode jam doen. Het kookvocht met een eetl. aardappelmeel binden en dit over de peren gieten. De slagroom stijf klop pen met suiker -en rondom de peren spuiten of leggen met een lepel. Strooi er wat chocoladevlokken over en er is geen zomers, zonnigs en zon dags toetje beter te bedenken. Menutip: kop bouillon, koude ros bief, aardappelsalade, roomperen. Radio vandaag Radio morgen HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtcndgymn. 7.20 (S) Z.O.:'gevar. progr. met 7.25 V.d. voor- pag.; 7.54 VPRO: Deze dag: 8.00 Nws; 8.11 Dingen v.d. dag: 9.35 Watcrst.). 10.30 IS» Zaterdag Inf.: muz. en inf.show. (11.00-11.02 Nws). 13.00 Nws 13,11 Dingen v.d. dag. 13.23 (S) Dit Is het begin jongeren- progr 14.43 VARA-Varia. NOS: 14.45 Sur la Route du Tour de France. 15.20 Nws uit de ruimte - nws over het Skylab proj. 15.30 Gamma van Alpha en Beta - progr. over re cente vorderingen in de wetensch. 16.00 Nws. 16 03 SNOS-Jazz. 16 45 Inzet - progr. over amateurlst. muz.beoefen. 17.15 Weer eens wat anders: minder bekend bulten! rep. Zevende-Dags Adventisten: 17.40 De Voorzlenlngh. VARA: 17.55 Med. VARA: 18 00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. 18.20 (Si Varle-bis: muzikale hoogtepunten uit het amusem.progr. Varie. 18.55 (S) Twee Jongens en 'n gitaar. 19.05 (S) Lyrische lied jes. 19.30 (S) Brassband Magazine. 20.00 (S) Metrop. Ork.: amusem.muz. 20.30 (S) Kolo riet - veelkleurig muz.progr. 21.30 (S) Licht ork. met zangsolisten. 22.00 Kipenpatatenap- pelmoes-show. 22.30 Nws. 22.40 Met andere woorden - anecdotisch portret v.d. caberetie- re Fien de Ia Mar. 23.10 De Jaren vijftig in doorsnee - ontspannen terugblik. 23.55-24.00 Nws HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt-Soos: ge- var. progr. (7.30 Nws. 7.41-8.00 Aktua. 8 30 Nws. 8.36-8.45 Gymn vd huisvr) 10.00 (SI Tien-om: raliïimagazlne voor en met jonge luisteraars. 10.30 Nws. 10.33 (S) Plaatvaeria. 11.30 (S) Wegwezen: tips voor vakantiegan gers. 11.55 Med. 12.00 Aktua. 12.16 Over- heldsvoorl.Franco huls. Inf. voor het be drijfsleven. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Tross-Country. 13 30 (S) V.V.V: Amusem.progr. 15.00 (Sl Als dat zou kunnen verzoekpl.progr. (15.30-15.32 Nws.» 17.00 De tunnel der duisternis (VIII). 17.30 Nws. 17 32 Aktua. 17.30 (S) Cafe-Chantant. liedjes en mux. uit de goede oude tijg. TROS: 18.30 Nws. 18.41 Bekendmaking prijswinnaars VW. 18.45 (S) Terug van weg geweest. 19.00 (S) Cone, a la carte: klass. verzoekprogr. NOS: 20.00 Nws. 20.05 (S) Hol land Festival 1973: 20.05 Holland Festival v.h. Stedelijk Museum ln A'dam: gevar. progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV 7 00 Nws. 7.02 (S) Popstation. (8.00 Nws.) 9 00 Nws. 9.03 (S) Pers Vers. 10 00 Nws. 10.03 Muz. bij de koffie 12 30 Denk je nog aan die tijd?: dansork. met zangsoliste. 13.00 Nws. 13.03 Drie van u: verzoekpl- progr. (14.00 Nws.) 15.00 Nws. 15.03 Popta ter. 16.00 Nws. (Tussen 16.00 en 1800 NOS: Rep. Ronde van Frankr.i 16.03 Sportshow: sport en muz. (17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18 02 Joost mag niet eten NCRV: 19 00 Nws. 19.02 (S) Elpee Pop. 20 00 Nws. 20.02 After eight (2100 Nws.) 22.00 Nws. 22.02 Happy Sound: gospclsongs. 22 30 (S) Jazztime, 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.02 Late Date. 0.55-1.00 Nws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. 12.03 Gevar. progr. (12.50 Bui- tenl. persoverz; 13 00 Nws. weerber. en schouwburgprogr.) 14 00 Nws. 14.03 Gramm - muz. 15.00 Nws. 15.03 Lichte muz. 16.00 Hoorspel. 16.34 Muz. intermezzo. 17 00 Nws en med. 17.10 Amusemprogr. 17.55 Weeg schaal 18.00 Nws. 18.05 V.d. jeugd. 18.55 Taalwen- ken. 18.57 Gramm.muz. 19.00 Nws en act. 1930 Liedjes 2030 Lichte muz 22.00 Nws 22.05 Dansmuz. (23.00 Nws.) 23.40-23.45 HILVERSUM I VARA: 8.00 Nws. 8 10 Voor stad cn land. 8.17 (S) z.O. op zondag: gevar. progr. (9.00 Sportmed.l. 9.45 Human. Verb. IKOR: 10.00 Onderweg - V.d. hak op de tak de kerk duur. 10.30 Dst van Schrift cn Tafel. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Open Deur. 11.50 Jezus voor atheisten. AVRO: 12.00 (S) Muzikaal Onthaal: bonte muzikale show. 13.00 Nws. 13 10 De toestand in de wereld. 13.19 Radio journaal 13.30 (S) Delta-Zomer: muz. en inf. 14 10 (S) Studio-Session: The Skymasters en solist. NOS: 14.30 Progr. v.d. buitenl. werkn. VARA: 17.00 iS) Radio Kamerork.: klass. muz. 17.55 Med. 19 00 Nws. 18.15 (S) Melo- dieen Expres. 18 30 <S> Swing and Sweet: Ritme en romantiek in Amerlk. sfeer. VPRO: 19 30 Nws. 19.35 Akt.rubr. 19.45 Bejaard - Oud en wijs of oud en ieder tot last?: progr. over bejaardenbeleid. 20.15 Lutjebroek? - Geleuter uit een hersenschim. AVRO: 20.30 (S) In de kaart gespeeld: verzoekpl.progr. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 (S) Vanavond laat sport: sport en muz. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 8.00 Nws. 8.10 Overweging. 8.15 V.d. kinderen. 8 30 (S) Badinerie: klass. muz. 9.00 Nws en walerst. 9 15 (S) Laudate: mod. gewijde muz. 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nws. 11.02 (S) Koffieconc.: Gaudeamus-kwar- tet en solist, mod. muz. 11.55 Med. 12.00 Kruispunt: magazine met achtergrondinf. over" kerk en samenleving. 12.30 Nws. 12.40 Echo. 12.50 Buitenl. comm. NOS: (S) Zondag- middagjuverture: popul.-klass. muz. 14.15 (S) Het Concertgeb ork. en solisten: mod. en klass. muz. (in de pauze 15.11-15 40 Adem pauze: kult. magazine.) 16.15 (S) Rostrum of Composers - intern forum: mod muz. CVK: 17 00 Christel. Gcref. kerkdst. Ï8.00 Schrift- noten IKOR: IS.30 Het Geladen Schip. 18.58 Wilde Ganzen. NOS- 19 00 Nws 19 07 De ko mende week: Agenda v.h. Nederl. muz leven. 19 30 (S) Repertorium: Radio Kamerork. en solist: mod. muz. 20.15 (S) Muz. uit de Ba rok. NCRV: 21.00 (S) Koorzang met orgel: klass. gewijde muz. 21.25 (S) Psalmen: nieu we berijfningen. oude zettingen. 21.45 De praktische betekenis v.h. Christel, schep- pingsgeloof. 22.00 (S) Sopraan en orgel: klass. orgelmuz. en liederen. 22.30 (S) Radio Filh. Ork.: semi-klass. muz. 23.55-24 00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Lukraak. (NOS: 7.55 Voorbesch. Ronde van Frankrijk. 8 °0l, 9.00 Nws. 9.02 (S) Juist op zondag1 Nws. 10.02 (S) Willem Duys' muz. k (Tussen 10.15 en 10.45 NOS: Rep. Ron Frankrijk.) VARA: 11.00 Nws. 11.02 (S Klaar - zonder nonsens. 12.00 Nws. Ij Met vriendelijke groeten: verzoekpl Nws. 13.02 (S) NAR Nederl. Artiesten (Tussen 13 00 cn 19.00 NOS: Rep. Frankrijk.) NOS: 14.00 Nws. 14.01 de lijn; sport en muz. (15.00. 16.00 r Nws.) 18 00 Nws. 18.02 Joost mag nil KRO: 19.00 Nws. 19.02 In antw. schrijven: verzoekpl.progr. (20.00 2100 Nws. 21.02 Maatwerk. (22.00 22.55 Med. 23.00 Nws. NOS: 23.02 N Ronde van Frankrijk. KRO: 23.10 Vo Vogels. 24.00 Nws. 0.02 Re-Lex-ex-vou ï.oo Nws. io nen BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. 13.00 Nws weerber.. - burgprogr.. med. en sos-ber. 13.20 lat Ik muz. en wielrennen. (14.00, 17.00 r Nws.) 18 30 Kath. godsd. ultz. 19.1 weerb r. en med. 19.30 Muz.progr. 23 00 Nws.) 23.40-23.45 Nws. TV vandaag TV morgen apar spre het trekt M; twesti om NEDERLAND I NOS 16.00 Journaal KRO 16.02 Kinderprogramma 16.30 Klassewerk Interland NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal KRO 19.05 Een avontiur v.h. varkentje Porky 19.13 Gulden Zeezwaluw: Het beroemde Russische staatsensemble Legzinka NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Algemena Loterij Nederland 20.25 The second generation 21.15 Brandpunt 22.10 Marty Felman Comedy Machine: amusem.progr. 22.35 Epiloog NOS 22.40 Journaal NEDERLAND II NOS 14.00 Wimbledon -Tennis- touraooi NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal AVRO 19.05 Het is moeilijk om een pinguin te zijn NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Je kunt maar eenmaal sterven 21.35 AVRO'j Sport- panorama 22.20 Ontdek je plekje NOS 22.25 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Vrolijk raadselspel. 11.15 Fllm- rep. 11.35 Idem. 12.20 Act. magazine. 12.50 Persoverz 13.00-1320 Journaal. 14.30 Jour naal 14.35 Journaal. 14.45 Klnderprogr. 15.15 Muzikaal amusem.progr. 16.00 Ver- keersqulz. 16.45 Econ. magazine. 17.15 H.MiS. 17.45-18.30 Sportjournaal (Reg. progr NDR: 18.30 Der scharze Graf. 19.00 Act. 19.15 Fllmrep. 19.58 Progr.overz. WDR: 14.00-14 30 Weekjournaal. 18.35 Verha- lcnserle. 19.00 Act. 19.45 Prof Balthazar.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Vier Frau- en um Kray. Hamb. Klucht. 22.05 Loto- en loterij uitsl. Aansl.: Journaal cn weerber. Daarna Epiloog. 22.25 Der Teufelshauptman. Amerlk. speelfilm uit 1953. 0.50 Journaal. 14.58 Kort journaal. 15.00 Tennissen. 17.05 Journaal cn weerber. 17.10 Inf. en meningen uit de BRD. 17.45 Daktari. 18.45 Hitparade. 19.45 Journaal, act. en weerber. 20.15 Die Thronfolgerin. Amerik speelfilm uit 1953. Aarrsl.: Kort journaal 21.55 Sportrep.. lnterv. cn lottogetallen 23 10 Journaal en weerber. 23.15 Die Brille. 0.15 Kort Journaal. DUITSLAND III NDR 16.00 Herh. TV-serie. 16.30 Serie-uitz. 17 00 TV-film. 17.30 Serie ultz. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Herh TV-serie 19.30 Act. magazine. 20 00 Journaal en weer ber. 20.15 Weekjournaals uit 1933. 20.30 Duit se korte film. 20.45 Korte film. 21.00 Literair progr. 21.30-22.50 Schatten. Duitse speelfilm uit 1923. DUITSLAND III WDR 18.30 Mens en arb. 19.00 Zandmann. 19.05 Magazine. 10.45 Nws uit Noordr -Westf. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Cult, magazine. 21.00-22.10 Albuquerque. Amerlk. amateur film. BELGIE NEDERLANDS 14.00 Eurovisie: Tennlsen vanuit Wimble don. 18.30 Fabeltjeskr. 18.35 Follyfoot. 19.00 Va- kantieprogr. 19.35 Korte film. 19.40 Med 19 45 Journaal. 20.10 Mijn vrouw van hier naast 20.40 Echo. 21.05 Vaarwel Europabe ker (2): songfestival vanuit Knokke. 22.20 Cade's County. 23.10 Journaal. BELGIE FRANS 14.00 Eurovisie: Wimbledon Tennistoernooi (Tijden onder voorbehoud!: 18.20 Kort Journaal. 18.25 Fllmrep. 18.55 Kleuterultz. 19.00 Spelprogr. v.d. kinderen 19.30 Waalse act. 19 45 Journaal. 20 15 Ces anlmaux qu'on appelle des betes. 20.45 l.e retour de Don Camlllo. 22.20 Festival van Spa. 23.05 Journaal. NEDERLAND I NOS 15.00 Journaal 15.02 Weekjournaal 15.22 NOS-Kiosk: inf. en ontspanning 16.10 Sport Troef: verslag v.d. honkbalwedstrijd om de Europese titel: Nederland-Italië. Evtl. aansl.: rep. Tour de France IKOR 17.00 Kerkdienst uit de Evangel. Broeder gemeente te A'dam NOS 18.55 Kiri de Clown NCRV 19.00 Door de wereld klinkt e-dn lied: koorzang - geestelijke liederen 19.30 Geografie: Forest Symphony - Het bos komt tot leven, natuurfilm NOS 20.20 Journaal NCRV 20.25 Compilatie Herkent U deze melodie - selectie uit de opera-, operette- en musical-fragmenten uit het afgelopen seizoen 21.15 Feder-Lesen - Complimentjes 22.35 Gedstelijke liederen NOS 22.45 Journaal NEDERLAND II NOS 18.00 Sport Troef: Rep. v.h. CHIO - springconcours om de Grote Prijs van Aken Evtl. rep. honkbal en wielrennen 18.55 Kiri de Clown 19.00 Journaal 19.05 Thierry la Fronde 19.30 Studio Sport 20.20 Filmverslag Tour de France 20.30 Rivals of Sherlock Holmes: madame Sara 21.20 Een uur Joegoslavië: gevar. progr. 22.20 Journaal 9.45-10.00. r.rai zicht voor de komende week. progr. 11.30 V.d. kinderen. 12.00 Intern, disc. 12.45 Weekjournaal. 13 15 Reg. act. 14.45 V.d. kinderen. 14.45 Moby Dick. Ame rlk. speelfilm uit 1956. 16.40 Doe. 17.25 For syte Saga. 18.13 Sport. 19.30 Buitenl. rep. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Tatort. 21.45 TV-film. 22.30 Journaal en weerber. 22.35 Klass. conc. DUITSLAND 1'. 10.00 Progr.overz. 10.30 Journaal en Kron. v.d. week. 11.00 Inf. progr. 11.30 Dieren- progr. 12.00 Zondagconc. 12.50 comm. 13.00 Piatenkeuze. 13.30 Saltkrokan. 14.20 Unberahrte Welt. tensch. progr. 15.15 Journaal en 15.20 TV-dok. 18.00 Intlmitation. 17.1 18.05 Teletips v.d. gezondh. 18.10 en weerber. 18.15 Die Leute v.d. pn Ranch. 19.15 Doe. progr. 19.45 Jour c" weerber. 19 55 Bonner Perspektivei b Gevar. progr. 21.15 Froken J. oder fahrllche Leben. 22.35 Journaal ei MS SCl itei EEG. en en baart ber. DUITSLAND III NDR 16.15 Filmrep. 16.45 Gran Turism Fllmrep. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 19.00 Sesame Street. 20.00 Journaal ber. 2J.15 Fric-Frac. Franse speel 1938. 22.00-22.10 Popconc. DUITSLAND III WDR 10.00 Progr.overz. v.d. lopende wei V.d. kinderen. 19.00 Zandmann. 19 uit Noordr.-Westf. 19.15 Sympathy i» devll 20.00 Journaal en weerber. V1-"- 0-21.30 Sport.- BELGIE NEDERLANDS bel a dele 10.30-11.30 Eucharistieviering. 14 Kat. 1.440 Serleprogr. over Fanf e L 15.20 Sklppy. 15.45 Tienerklankel |en) Sport. (Tour de France.) 18.20 Fab 18.25 Disneyland. 19.15 Laurel en I 19 35 tekenfilm. 19.40 Med. 19.45 1 20.00 Sport. 20.25 Lord Mountdrago. 1 wereld van Somerset Maugham. 21. C(jjnn progr. uit Casino van Knokke. 22.39 e- 23.00 Journaal en versl. Tour de Fri nciein BELGIE FRANS cht 13.15 Journaal en weerber. 13.20 K >Dn: cital. 14.00 Kiss me Kate. In de lo \- middag: Tennlsversl. 18.15 Muzikai loeren 18.40 V.d. kleintjes. 18.45 Folklorist. 19.15 Sportjourn. 19.30 Nws uit Wallen. Brussel. 19.45 Weerber. en journal Progr.overz. v.d. lopende week. 20.15 I mtlle Strauss. 21.15 Amusem.progi opese Filmportret. 22.50 Journaal. rgestel' it voo .000 hoge. d veebo zij k indcer belast die r de dc t

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6