Weg met de blauwe zone en rijftal parkeergarages erbij Economisch beleid voor Rijnstreek bekritiseerd Onweer teisterde deel van Laura-stoet Agenda voor Leiden '^Op de fiets riaar Pan van Persijn Noordwijk verwacht recorddrukte Nieuwe mensa in september 1974 gereed Nieuwe Leldse Couraut Rijnsburg/Valkenburg zonder elektriciteit Jutten in Katwijk SQÜW/KWARTET ZATERDAG 7 .HU 1973 ST AD EN REGIO L3 iret ziet winst van 3000 parkeerplaatsen tegen verlies van ruim 1200 1S m een onzer verslaggevers hi 1IDEN De 'blauwe zone' (parkeerschijven systeem) zal geleide raat moeten krimpen en tenslotte geheel moeten verdwijnen. In da 1 i aats daarvoor moet binnen de singels een systeem van volledig be- idl ild parkeren worden ingevoerd, met parkeermeters, parkeerauto- iten, parkeergarages en betaalde ontheffingen, id DAGELIJKS van 10.00-16.00 uur vakantieakti- viteiten voor kinderen tot 13 jaar op het Jeugddorp Zuid-West aan de Voorschoterweg (naast zwembad De Vliet); kielen, verven. voorstelling. J.UR1UISCH ADVIESBUREAU: Apothekersdljk 33 Leiden telefoon 01710-30775; de opening stijden zijn: dinsdagmorgen van 10 tot 13 uur, donderdagavond van 19 tot 21 uur. Do dependance in 'De Zevensprong' zal tot half augustus gesloten zijn. DIENST APOTHEKEN: Le avond- nacht- en zondagdiensten der apo theken in de regio Lelden wordt van 6 juli tot 13 juli waargenomen door apotheek Zuid- West, Brahmslaan 20. tel. 63134, Leiden en tevens op zaterdag tot 6 uur ln Oegstgeest door apotheek Beker, Lljtweg 4, tel. 53274. FILMS Camera: 'Ryan's daugther' 14 Jr Iedere avond om 8 uur. Kindermatjnee: 'Old Shat- terhand en Winnetou' a.l. om 14.30 zo om 16.15 uur en 14.00 uur. Nachtvoorstelling vr, za 23.30 uur 'Hang ze hoog' 18 jr. lus wethouder Kret in zijn onlangs Jo anceerde nota 'Bouwsteen voor het h inenstadsbeleid', een soort optel- tveta van de mogelijkheden om in Lei- kin op het gebied van de stadsontwik- «fc tag een slagvaardig beleid te voe- t p met afweging van ieders wensen, nota zal in de komende tijd overi- s slechts als praatstuk dienen, in ienhang met o.a. het binnenkort te trachten afsluitende rapport van ng binnenstadsonderzoek, waarin de penste ontwikkeling van de binnen- are^d door de afdeling E.E.S. wordt n igegeven. Het is de bedoeling, dat gespreksstof over deze en andere op den duur als fundament zul- t dienen ter formulering van doel- en uitgangspunten voor het 1 i komstige ruimtelijke beleid binnen j11 singels. wethouder geeft in de nota 'Bouw- ii ten' een model voor de oplossing het parkeer- en stallingsprobleem yien is parkeren in woonwijken). 0 dit probleem krachtig te lijf te ?aHn, acht hij het nodig dat er in de Inenstad een aantal perkeergarages mojden gebouwd. Hij wijst daartoe de aaniatsen al aan. :un n i woTandweerkazerne at ■te deze parkeergarages, vijf in getal, wo de wethouder kans de parkeerca- eggjiteit aanmerkelijk te vergroten, en terwijl door het treffen van ver- rsmaatregelen in vrijwel alle bin- stadswijken toch een vermindering het aantal parkeerplaatsen in de ;.id wordt gewerkt. Zoals bijvoor- J7, ld in de Pieterswijk, waar tegeno- een verlies van 313 parkeerplaat- een winst van 500 plaatsen kan en te staan, indien gevolg zou gegeven aan suggestie van %t om op de plaats van de huidige Indweerkazerne een parkeergarage (bouwen. Voor de Academiewijk p ienburg, Kaiserstraat etc.) ziet Tt een verlies van 200 plaatsen, anderzijds weer een toename 800 plaatsen door het terrein de Doelenkazerne voor, betaald [keren in te richten (bij vertrek i Defensie), of een parkeergarage op de plaats van het Roto- K'ure-complex. Een derde parkeer sfage stelt zich voor op de pk van het Levendaal en de St. Jo- feteeg, waar thans de firma Sanders gevestigd, waardoor ook deze omge- Burfe 500 parkeerplaatsen rijker zou ereWen. emtPr het gebied De Camp (achter de V.) Brlemmerstraat) dat thans 300 par- kkefrPlaatsen herbergt, valt nog weinig (zeggen omdat er nog geen zicht is si u LEIDEN De vierde fietsrou- begtte, als weekendtrip ontworpen door de Werkgroep Fiets, ziet als volgt uit. Men start het Haagsche Schouw, dat te bereiken is via het Mors- kwartier (Hoge Morsweg) of via de Rijndijk. Men kiest vervob gens het fietspad richting Was senaar en Den Haag en rijdt dan al snel op het fietspad, dat nt, evenwijdig loopt aan de snelweg. ïtersDe fietsliefhebbers zien aan hun ;en. rechterhand weilanden melt ver- e schillende weidevogels en in Lde verte de duinen. Men slaat daarna de eerste weg rechts, de e hc Maaldrift in. Deze weg wordt aangegeven door een bord met een tent en t rs tteen caravan. Na 200 meter zien om zettf i d« van ooft de fietsers aan de linkerkant de ingang van camping de Maal drift. De weg vervolgend gaat men met een boch naar links en kiest op de driesprong de Hoogeboomsche weg, het ver lengde van de Maaldrift. De tietsers rijden deze weg uit, gaan over een brug over een brede vaart en fietsen langs de Oostdorperweg, die hen naar de gemeentegrond van Wassenaar brengt Aan het einde van Oost dorperweg gaat men rechtsaf richting Katwijk. Bij de kruising met. de Katwijkse weg neemt men direct rechts het fietspad dat de fietsers langs weilanden en langs het vliegveld Valken burg richting Katwijk voert. De weg maakt eerst een bocht naar links, daarna maar rechts en gaat dan achter een café-restaurant Links daarvan is de afslag naar de Ian van Persijn. Daar steekt men de weg over en komt dan uit op een parkeerter rein en fietsenstalling. Deze Pan van Persijn is een ideale plaats voor een dagje uit op de fiets met het hele gezin. De werkgroep Fiets heeft om een aantal routes (o.a. naar het Plassengebied) in voorbereiding. Men vraagt zich af wat de erva ring is van degenen, die d e moeite hebben genomen de tot jan toe ontvo -n rou'ec (na-*,' Mayer,dal, de Vlietlandroute, de -'.randroate naar Katwijk en bo venvermelds route) per fiets af te leggen, Ook voor tips houdt de ireep Fl'els zich aambevo- Het r.dres, waarnaar men 'c ;n sturen: v>j. aaiden. op spoedige wederopbouw. Mocht het zover zijn, dan moet volgens de nota worden overwogen of er een parkeer garage kan worden gerealiseerd in het nabij gelegen gebied achter de Staan- straat of in de omgeving Marktsteeg. Ook in Madendorp ziet Kret een gaat je voor en parkeergagage, namelijk in het gebied tussen de Marekerk en de Voldersgracht, waarmee ook in deze buurt een toename van 600 parkeer- plaatsen zou kunnen worden bewerk stelligd. Ir. Driessenstraat Voor de omgeving Hooglandse Kerk- gracht is volgens de nota een verlies van 72 parkeerplaatsen te verwachten, maar aan de andere zijde van de Hooigracht is er weer een toename van 600 parkeerplaatsen door de bouw van de parkeergarage aan de Ir. Driessenstraat, waarvan nu vast staat dat hij gebouwd gaat worden, mits de raad daarmee akkoord gaat. In de om geving van de Lamermarkt tenslotte, alsmede in de Havenwijk-noord ge bied (Oude Herengracht) zijn slechts verliezen aan parkeerplaatsen te ver wachten. In de nota wordt het weder- opbouwplan Herengracht-Zijlsingel buiten beschouwing gelaten. Al met al ziet wethouder Kret in zijn nota - door het treffen van verkeers maatregelen - in de totale binnenstad 1229 parkeerplaatsen wegvallen, maar door het bouwen van vijf parkeergara ges komen er 3000 voor in de plaats, Suggestie van Kret: bouw een parkeergarage op de hoek van het Levendal en de St. Jorissteeg, waar thans de fa. Sanders is gevestigd (foto). hetgeen een toekomstige totale par- keercapaciteit van 6579 plaatsen zou inhouden. Dit is het tweede van een serie arti kelen over de nota 'Bouwstenen voor het Binncnstadsbeleid'. De eerste ver scheen in onze editie van gisteren. Studio: 'De verholen charme van de klein- burgelljkheid' 18 Jr. Tijden zie Lido. Luxor: 'De duivel hale Je' a.l. Tijden zie Li- do. Trlnanon: 'Halleluja voor een paar vuisten' 18 Jr. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur en zo extra om 16.30. Rex: 'Zorro' 18 Jr. dag. 14.30. 19 en 21.15 uur en zo extra om 16.30 uur. Nachtvoorstel ling vr. en za 23.30 uur 'Het spookslot van de vampiers' 18 Jr. WERKGEMEENSCHAP KINDERCENTRA Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden i.o., kantoor Haarlemmerstraat 73-b. Leiden, tel. 30360, secretariaat: P. M. Kes. sen-van Teyllngen. Arendshorst 164, Lelden, t. 23276. De openingstijden van het Informa tiecentrum peuterspeelzalen, kinderdagver blijven en kinderkantines van de stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden zijn als volgt: dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 's ochtends van 9.30 tot 12 uur; woensdagmiddag van 14 tot 16 uur en don derdagavond van 19 tot 21 uur. Het lnformatleburo Is up genoemde uren te lefonisch bereikbaar onder nummer 30360. Stichting Gezinsverzorging Lelden. Gezins verzorging, hulp aan bejaarden en chro nisch zieken. Spreekuur ma t.m. vrijdag 9 tot 10 uur. Lange Mare 45. tel. 49441. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum v. Oudheden: Caspar Jacobs Christlaan Reuvens, archeoloog. Tntoonstel- llng bij de uitgave van het dagboek van zijn reis door Drente ln 1833. Rijksmuseum van Volkenkunde: In het Pren- tenzaaltje 'Japanse Prentkunst uit eigen be zit van 1670-1750'. -Sted. Museum de Lakenhal: Hendrik Valk met schilderijen. Galerie Heuff: WasseiTaar Henrl Tieland (1891-19651. Nagelaten werken v.n. Ned. In- dit Car en Jan Verheul (Carjan) met kera mische kunst. wandkleden, schilderijen, keramiek, tekenin- Galerie van der Vist: Zomertentoonstelllng, gen. 't Hoekje bij de pomp4 Warmond Bert Slit»- gerland met monotypes en aquarellen. Rijksmuseum voor Volkenkunde Steenstraat 1. 'Thailand, land zonder honger' met films en lichtbeelden tot 31 december 1973, dag. 10-17 uur; zon- en fcestd. 13-17 uur. BEZOEKUREN ST. EL1SABETHZIEKENHUIS LEIDERDORP. Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur, 14-14.45 en van 18.43-19.45 uur. Kraamafdellng: dagelijks van 11.15-12 (al leen v. eehtgen.). 15-16, en van 18.43-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. 3e klasse: Volwassenen: dagelijks van 14- 14.45 en van 18.45.19.45 uur. Kraamafdellng: dagelljku van 15-16 en van 13.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13.00-14.00 t Annakilniek: dag. 13.30-14.30 u en 18.00-19.00 u.- D1ACON ESSEN HUIS le klas: dagelijks van 11-12 uur, van 13.15- 14 uur en van 18.45-19.30 uur. to klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45 19.30 uur- 3e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45 iy.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14 19 uur. Voor alle patitnten (behalve kinderen) rijn de bezoekuren als volgt: Elke dag: 15.0O— 16.00 uur en van 18.3020.00 uur: voor de kinderafdelingen elke dag: 15.00—16.00 uur en van 18.3019.00 uur. Bezoekhuren ACAD. ZIEKENHUIS LEIDEN Voor de prematurenafdellng gelden de vol gende bezoekuren (alleen voor ouders): Maandag t.e.m. vrijdag 18.30-18.45 uur en zaterdag aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patitnten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkun dige hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN RIJN Rijnoord: le en 2e klasse; 10.30-11.00, 14.00- 14.45 en 18.00-19.00 u. Se klasse 14.00-14.45 en 18.00-19.00 u. Kraamafdellng 16.00-17.00 u alleen voor echtgenoten 19.00-20.00 u. Kin. derafdeling 15.00-15.30 u. A KCHITEKTEN-Informatiecentrum Rijnland donderdagavond 19,30-21.30 uur zitting ln Lelds Volkshuis, Apothekersdljk 33. Telefoni sche afspraak noodzakelijk. Tel. 01710-26385. op alle werkdagen tussen 2 en 5 uur. Juridisch Adviesbureau (Rechtswinkel). Apothekersdljk 33. Geopend dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 13 uur. Donderda gavond van 19 tot 21 uur. Dependance ln De Zevenspjong. Bernhardkade 35. Geopend vrijdagavond van 19 tot 21 uur. K.v.K.: Bouwpakket zonder montagevoorschrift' LEIDEN Een pakket beleidsmiddelen zonder beleidsdoeleinden, een gereedschapsset zonder gebruik aanwijzing, een bouwpakket zonder montagevoorschrift. Aldus wordt het in het jaarverslag over 1972 van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Rijnstreek gekwalificeerd. Ter ontlasting van de Pieterswijk zou een parkeergarage moeten verrijzen op de plaats waar nu nog de brandweerkazerne is gevestigd. NOORDWIJK Het hoofdseizpen is in Noordwijk eindelijk op gang geko men. Was de bezetting de eerste twee weken nog niet zo heel goed, met het afgelopen weekeinde is daar verande ring in gekomen. De hotel- en pensi- onseetor is goed bezet. Zomerhuisjes en bungalows zijn voor het merendeel tot eind juli verhuurd, terwijl vrije kamer-met-ontbijt bij particulierci. nauwelijks meer zijn te vinden. Ten minste wat Noordwijk aan Zee be treft. In 'binnen' kan men hier en daar nog: wel terecht. Volgens VW-diirekteur W. Roovers is het opvallend dat vanaf vorige zondag aan de balie van het VW-kantoor re serveringen voor langere tijd worden geboekt. Voordien was het 'een earner voor één of twee nachten'. Het laatste weekend was ook wat betreft dagjes mensen een topper en verwacht wordt, gezien de weersverwachtingen, dat het komende weekeinde een nieuw record zal opleveren. Er wordt een ongekende drukte verwacht. De strandbezoekers hadden donderdag overigens nogal pech. Het was koud op 't strand, vanwege een flinke mist die uit zee kwam. 'Wij zijn maar een fietstocht gaan maken, want het was gewoon koud op het strand', aldus de familie Roetens uit Bergen op Zoom die de vakantie in Noordwijk door brengt Zij waren niet de enigen die teleurgesteld van het strand terug keerden. Een nieuwe attraktie is de tweeling- fiets die in Noordwijk te huur is en die men nu regelmatig over de boule vard ziet rijden. LEIDEN De nieuwe algemene mensa, die gebouwd word in de Kai serstraat, zal in september van het volgend jaar in gebruik worden geno men. Het ministerie heeft de universi teit toestemming voor de bouw gege ven, waarmee direct na de bouwva- kan.de zal worden begonnen. In de nieuwe mensa zal het mogelijk zijn maaltijden te kiezen. Op de eer ste verdieping van het voorgebouw komt een wacht- en ontmoetingsruim te, met o.m. een koffiebar. Daarnaast .i en in net voogebouw net kantoor an de direct.Mi. en de mensa en de ,a.u u'vi \an .e uuer.iii-Onmm.ssie Universitaire Sociale Voorzieningen gehuisvest worden. Hot «tg** ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin ln Lelden en omgeving OF K BRES VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE F ERJ Het is een beleid zonder systeem, al dus de KvK. Terwijl het noorden en zuiden extra hulp in het vooruitzicht is gesteld, zou de Rijnstreek, waar het werkloosheidscijfer aanzienlijk hoger is dan in het noorden, zondermeer on der de selectieve investeringshèffing (die het bedrijven moeilijk, zo niet onmogelijk maakt zich in deze omge ving te vestigen) vallen. Dat de ge meenten en de provincies bij de tot nu toe opgestelde nota's en wetsont werpen geen enkele inbreng hebben gehad, wordt in het jaarverslag 'min stens even kwalijk' genoemd. 'De ge dachte dat de regionale problematiek van de Rijnstreek de door ons ge vraagde aandacht zou krijgen van de landelijke overheid is tot nu toe een illusie gebleken', aldus de KvK. Gewestvorming Het ontbreken van een perspectief biedende oplossing heeft er toe ge leid, dat de door de Rijnlandse Kamer zo gewenste bundeling van krachten in het district is uitgebleven. 'Inci denteel strijdt ieder voor dét deel van onze problematiek, dat hem of haar het meest dichtbij ligt'. Men vraagt zich af of het daardoor komt dat 'de verkeersweg die wordt bepleit er niet komt, dat een Hoger Beroepsonder wijs, waarop een gebied van 400.000 inwoners aanspraak maakt aan ons voorbij gaat, dat een ontwikkeling van het gebied tussen Leiden en Al pen aan den Rijn niet van de grond komt?' De mogelijkheden, die de Rijnstreek biedt, worden niet benut, aldus de KvK, omdat de financiering van het gebied, de onderwijsvoorzieningen, wegen, ontwikkeling van recreatiege bieden, stadssanering, railverbindin gen, zorg voor cultuurmonumenten, musea en woningbouw- en verbetering er door het rijk verwaarloosd worden. Een frusterende zaak voor de Kamer van Koophandel, die zich daarnaast zorgen maakt over het 'ontkrachten van de lokale overheid' door de prp- vincie en rijk. Juist de lokale overhe den zijn immers voor de KvK de be langrijkste gespreks- en beleidspart ners. 'Een crisis binnen het lokale be stuur frusteert derhalve evenzeer de Kamer in haar eigen taakvervulling.'. Men pleit dan ook voor gewestvor ming. Een gewest Leiden zou een be tere gesprekspartner zijn, dan de ge meenten afzonderlijk, die vaak van te gengestelde meningen blijk geven. Te leurstellend daartegenover is het voor de KvK dat in de ontwerp gemeen schappelijke regeling voor het Gewest Leiden een regionaal economisch be leid geen prioriteit geniet. De Rijnlandse Kamer steekt intussen ook de hand in eigen boezem. Men er kent dat ook zij de afgelopen jaren niet tot een systematische aanpak is gekomen en zich bepaalde tot inciden teel reageren, in plaats van een pro grammatisch beleid te voeren. Met de neus gedrukt op deze droeve feiten, wil de KvK een poging ondernemen om iets te doen aan de 'decennia ach terstallig onderhoud, van in het bij zonder het economisch hart van ons district'. Men wil in vier fasen komen tot een discussienota, die de aanleiding moet gaan vormen tot een zinvolle aanpak om aan de zorgelijke economisthe ontwikkelingen in de Rijnstreek een halt toe te roepen. In dat beleid past niet het ongenuanceerde middel van de selectieve investeringsheffing, maar eerder een flexibel vergunnin genstelsel, aldus de Kamer van Koop handel. KATWIJK Kortsluiting heeft gis teravond plaatsgevonden in het elek triciteitshuisje aan de Katwijkse Van Egmondstraat. Een gedeelte van Rijns burg en geheel Valkenburg heeft daar- burg en geheel Valkenburg heeft daar door enige tijd zonder stroom gezeten De oorzaak van de storing, die snel werd hersteld, is nog onbekend. Zandwinplas Ridderveld voor zwemmers gevaarlijk ALPHEN In de laatstgehouden vergadering hebben B. en W. hun ernstige verontrusting uitgesproken over het grote aantal zwemmers in do zandwinplas in Ridderveld. Hoewel het college nog geen aanlei ding ziet verbodsborden bij de plas te plaatsen heeft het wel openbare wer ken verzocht borden te plaatsen met het opschrift 'geen zwemwater'. De plas is zo diep, dat zwemmen, ze ker voor kinderen en voor diegenen die de zwemkunst niet machtig zijn, levensgevaarlijk is. Daarenboven wor den nog steeds zandzuigingen op de plas verricht. KATWIJK Maandag 9 juli om 2 uur begint de jutterdag voor de jeugd in Katwijk. Bij paviljoen J. Guyt ver zamelen de jutters zich. De jutterdag heeft ten doel de badgasten op te wekken de stranden schoon te hou den, door het zgn. dagvuil te verwij deren. De jeugd van 6 tot 12 jaar kan aan het jutten meedoen. Aan het ein de van de aktie wacht de kinderen nog een schatgraafwedstrijd. Weer grootse ontvangst op laatste dag van rijwielvierdaagse Van een onzer verslaggevers ALPHEN De Laura-rit is ten einde. De laatste dag is voor een aantal deelnemers die vroeg op pad zijn gegaan bijzonder gladjes verlopen. Voor de laat-vertrekkers en de rijders van de lange route is het een ware slijtageslag geworden. Bij de Algera-brug in Krimpen aan den IJssel barstte een wolkbreuk los. 'Je kon geen hand voor ogen zien', verteld BB-er A. Bogaard. 'Het was gewoon geen doen meer. Van de Al- geira-brug stroomden enorme hoeveel heden water. Zelfs de BB-auto kon niiet verder rij dien'. Schuilen konden de rijders ook al niet. Met geen enkele droge draad meer aan het lijf moest worden verder gereden naar de finish bij het Alphense Avifauna. Toen rest te nog de intocht door het dorp, waarvoor zoals jaarlijks half Alphen was uitgelopen. Geen enkele rijder reed de erctocht zonder bloemen. Dc intocht voerde ook langs het raadhuis bordes, waar burgemeester Gallas, de wethouders Duin en Hoeben en ge meentesecretaris Van den Top de deelnemers toewuifden. Stramme knieën en nog veel meer schorre kelen kenmerkten de intocht. Laura-miss, mevrouw A. Remmelswaal- Van der Helm zat in een open auto. Burge meester Gallas onderhield zich een korte tijd met de Laura-miss. 'Het zijn vier onvergelijke dagen', zei de burgemeester. Op het Lauraplein bij gebouw Nabij kwamen alle deelne mers officials en medewerkers aan het vierdaagse fietsgebeuren bijeen voor het uitreiken van de prijzen. De 73-jar.ge heer Witman uit Den Haag mocht twee bekers in ontvangst ne men: één voor de grootste groep en één voor de grootste groep van buiten Alpnen. Ds heer Witman was- leider van de Haagse Kampioensplocg, een Laura-vöteraan. De Haagse politie ploeg kreeg een beker voor het feit iat z',i -.oor de vijfentwintigste keer aan J.. Laura deelnam. Lama-masseur Van Leeuwen heeft de laatste twee dagen veel werk te verzetten gehad. 'Ik had altijd gedacht dat spierpijn een kwestie van slecht weer was. Maar nu ik dit keer ook zo veel werk heb gehad, moet ik haast wel denken dat het ook een vermoeidheidskwestie Uitwisseling De Engelse onderwijzer die voor het eerst van zijn leven de Laurarit mee fietste. heeft besloten volgend jaar met een hele klas terug te komen. Hij hoopt dan een uitwisseling op touw te kunnen zetten met een school uit Alphen. De Laura heeft hij geweldig gevonden en hij zal in Engeland ze ker reclame gaan maken voor de Al phense fiets-vierdaagse. 1-Iet enige dat hem was tegengevallen, was dat er 's avonds niet zo veel te doen was. 'Te gen elven was er "al bijna niemand meer.' Laura's reparatieploeg heeft het dit jaar drukker gehad dan ooit. Vooral gisteren na de periode dat het zo enorm had geregend. Gisteren wa ren er slechts twee uitvallers. Door het noodweer waren een aantal deel nemers zo ver achterop geraakt, dat ze de weg kwijt raakten. De BB-volg auto heelt ze weer kunnen oppikken en ze via een kortere route kunnen terugleiuen naar Alpnen waar ze nog net op tijd waren voor de intocht. Het meest spectaculaire Ldura-gebeu- ren had plaats op de derde dag. Bij aankomst terug in Alphen brak brand uit in de schuur van boer Bavelaar. Laura s tour-arts Van der Steen reed met zijn mobilofoon-auto net langs. Hij gaf het door aan de BB-centrale die onmiddellijk de brandweer en de politie alarmeerde. Alles ging zo snel in zijn werk dat de brandweer arri- De laatste kilomeiers. De Laurianen in de Alblasserwaard. Inzet: de nieuwe miss-Laura, mevrouw Anneke Remmer- zwaai. veerde net nadat de boerin had opge beld. Dr. Van der Steen leidde intus sen de Laura-rit om, een taak die later door de politie is overgenomen. De Beren-ploeg, die juist langs reed, wachtte geen ogenblik en ging helpen met het bevrijden van het vee uit de brandende stal. Door het wel heel bij zonder vlotte optreden kon de brand beperkt blijven tot de schuur. De hooiberg en het woonhuis konden worden behouden. De schade bij boer Bavelaar, die overigens verzekerd was, beloopt ruim anderhalve ton. Voor de Laura-deelnemers zit de zesentwintig ste Laura er op. Moe, maar voldaan zijn ze gisteravond na het grote slot feest huiswaarts gekeerd. Nog voor het eind van.de zomer zal de wegen commissie van de Laura de route voor het komend jaar al weer rond moeien hebben. Het is maar één week Laura, maar voor het Laura-bcstuur is het een jaar lang dfuk organiseren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3