arieven niet afhankelijk ran de kostendekking Mondeling pleit voor erkoop goudvoorraad Frankrijk zal munt niet opwaarderen M fefT\ 'Aarzelend herstel van de economie zette zich voort VS breiden beperking uitvoer agrarische produkten verder uit r. zig bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf Bedrijven maken hogere winsten Ned. fondsen in New York Prijzenslag margarine in Zeeland Hoeveel valt EEG- bijdrage tegen? Kaa«produktie verder beperkt WALL STREET GEDRUKT DOW JONES INDEX 24 loUW/KWARTET ZATERDAG 7 JULI 1973 FINANCIËN EN ECONOMIE T23/K25 directie Nederlandse Spoorwegen in jaarverslag TRECHT Het tarief van het openbaar vervoer moet niet beslist hoog zijn, dat de kosten volledig gedekt worden. Dat vindt de rerheid om gewichtige redenen van maatschappelijk belang en de rectie van de Nederlandse Spoorwegen geeft de overheid in haar arverslag hierin gelijk. directie stelt, dat van het tarief instrument voor het zo goed moge- lopen van de NS alleen een goed jruik wordt gemaakt, als men dit in het kader van een totaal ver- •rs- en vervoersbeleid, dit verband merkt de NS-directie dat de heffingen op het bezit en >ruik van personenauto's nog nau- jijks verschillend gemaakt zijn naar manier van gebruik, hcewel de aan autogebruik verbonden maatschap- ijke offers sterk uiteenlopen naar ats en tijd. Een heffingenstelsel van deze offers een betere afspie- ing zou geven, kan naar haar me de verdeling van verkeer en ver over personenauto's en openbaar voer beïnvloeden in een richting maatschappelijk het beste is. 'Deze thode zou beter werken dan het ge- ik maken van de tariefstelling in openbaar vervoer'. eerjarenplan ir een totaal verkeers- en vervoers- eid voor trein en auto is volgens directie van de NS ook een aange- te bestuurlijke organisatie nodig, üvincie en gemeente kunnen alleen nen een algemeen kader verant- ordelijkheid dragen voor die voor- ningen die een regionale of lokale ctie vervullen. Ook de vervoerson- nemingen zullen bij de voorberei- en de vorming van het beleid ten worden betrokken. NS-directie zegt verder, dat het in belang van de instandhouding en uitbreiding van het openbaar ver- noodzakelijk is dat de overheid het verkeer en vervoer meerja- ilannen maakt waarin het open- vervoer in het geheel van ver en vervoer en van de maatschap* jke ontwikkeling wordt geplaatst, deze plannen zouden meerjarige otingen moeten worden gekop- Een algemeen verkeersfonds zou voor een 'passend kader' bieden. Begrotingsproblemen kunnen een geintegreerd verkeers- en vervoersbe leid op het spel zetten. De schaarste aan middelen, zegt de NS, moet even wichtig in verkeer en vervoer tot uit drukking komen. 'Het past niet in een geïntegreerd beleid dat een cate gorie van verkeer en vervoer tenge volge van haar financiële positie door deze schaarste veel sterker wordt ge troffen dan andere categorieën'. Reizigersvervoer Dat de omvang van het reizigersver voer in 1972 slechts licht gedaald is, is uitsluitend te danken aan de gun stige ontwikkeling van de verkoop van 65+-kaarten, achtdaagse abonne menten en dergelijke. Het gewone vervoer daalde door veelvuldige en aanzienlijke tariefsverhogingen. Zo werden er in het laatste kwartaal ruim 11 procent minder retours ver kocht dan in dezelfde maanden van 1971 en 9,9 procent minder enkele rei zen. Ruim 90 procent van de reizigerstrei nen reed vorig jaar op tijd. Voor de intercitytreinen was dit percentage 84. De strukturele inkrimping van het goederennet is in 1972 afgesloten. Nu vast staat, dat er 155 laad- en losplaat sen geopend blijven, hoopt de NS op herstel van het vertrouwen van de verladers in het spoorvervoer. De om vang van het wagenladingvervoer daalde in 1972 met 1,3 miljoen lot 20,7 miljoen ton. Onder meer dankzij de tariefsverhoging van september 1971 stegen de .opbrengsten echter met 9,9 miljoen tot 193,1 miljoen. Het meerjarenplan van NS voorziet voor de periode 1975-1980 een groei van de vervoersomvang tot 25 30 miljoen ton. Het vervoer in gesloten treinen hand haafde zich op het niveau van 1971: ongeveer 6,4 miljoen ton. Het contai nervervoer nam met ruim 17 procent toe. Het aantal containers bedroeg ruim 110.000 tegen bijna 95.000 in 1971. Verlies De Spoorwegen hebben vorig jaar een exploitatieverlies geleden van 430 miljoen. Na aftrek van de bijdrage van de overheid ad 265 miljoen ter compensatie van verliezen op ver plichte openbare diensten, resteert een netto-tekort van 164,5 miljoen. In 1970 bedrceg het netto-tekort 141,8 miljoen en in 1971 was het 257,2 miljoen. Blijkens het jaarverslag is de op brengst uit het reizigersvervoer in 1972 met 47 miljoen gestegen tot 489 miljoen bij een bijna gelijkge bleven vervoersomvang van ruim acht miljard reizigerskilometers. De op brengst uit het goederenvervoer steeg met 17 miljoen, terwijl de omvang van de produktie met 150 miljoen tonkilometers daalde, vooral tengevol ge van de reorganisatie van het wa genladingvervoer, de verdere daling van het kolenvervoer en de minder gunstige conjunctuur. Dat het verlies niet zo sterk is toege nomen als in 1971 schrijft de directie toe aan een langzamer stijging van de voornaamste kostencategorieën. Alleen de afschrijvingen 173 miljoen) ste gen in 1972 sneller dan in 1971. Militair vervoer De directie vraagt ook aandacht voor de ongunstige ontwikke ling van het militair vervoer, dat, wat het aantal reizen en reizigerskilometers betreft, vo rig jaar opnieuw is gedaald en dat sinds 1960 ongeveer is ge halveerd. De directie wijst erop, dat deze ontwikkeling mede een gevolg is van de regeling dat militairen een vergoeding krij gen als ze gebruik maken van eigen vervoer. Die regeling leidt er volgens haai toe, dat de overheid voor degenen die ei gen vervoer kiezen in feite tweemaal betaalt: ze geeft een directe vergoeding aan de auto rijder maar anderzijds worden de tekorten van en dus de over heidsbijdrage aan het openbaar vervoer groter als er minder militairen in de trein zitten. NS is ter verbetering van deze situ atie met de overheid in gesprek over de mogelijkheid, aan alge meen abonnement voor militai ren in te voeren. \arverslag Nederlandsche Bank doorgelicht JR n een onzer redacteuren [STERDAM De voorzitter de Tweede Kamer en ex-mi- ter van financiën, dr. Anne ndeling, vraagt zich af of het wel juist is onze goudvoor- d op de huidige omvang te uien. Hij wijst daarbij op de inge rol van het goud in het irrationale monetaire stelsel de enorme waardestijging van edele metaal, dat momenteel Amsterdam iets minder dan OOG per kilo opbrengt. lag zou ik van president Zijlstra en horen of de internationale soli- :it, dan wel goed koopmanschap irengt onze goudvoorraad op dè dige omvang te houden.' De Ka- voorzitter zou dan ook graag zien, de huidige minister van financiën de bankpresident aan het Interna- ale Monetaire Fonds vragen met geleidelijke verkoop van het goud leginnen. Immers, in de plannen het nieuwe monetaire stelsel tit gedacht aan een belangrijker van het papiergoud. schrijft dr. Anne Vondeling in artikel in Economische Statisti- Berichten, waarin hij het jaar- lag over 1972 van de centrale k aan een nauwgezet onderzoek erwerpt. zijn artikel brengt dr. Vondeling de bezoldiging van de belangrijk- monetaire autoriteiten in ons land sprake. Hij vindt dat de minister financiën verreweg de grootste mtwoordelijkheid heeft (en de ste bestaanszekerheid), gevolgd de president van de Nederland- Bank en de president-directeur een van de twee grootste handels ken. Hij schat dan, dat precies te- esteld aan- de verhouding van verantwoordelijkheid, de bezoldi- zich verhoudt als 1:3:8. maakt wordt Dr. A. Vondeling scherpe kritiek de aangesloten landen, zodat de jaar verslagen ook onderling vergelijkbaar zijn. De Nederlandsche Bank wilde geen Bankpresident Zijlstra: kil commentaar geven op het artikel van dr. A. Vondeling. Men is ook niet van plan er in de toekomst op te reage ren. wordt volgens de Kamervoorzit- te weinig aandacht geschonken het personeel bij de bank. Niet en kunnen er geen bedankjes af. r ook is er in het jaarverslag te vinden over overlegorganen personeel en directie. het jaarverslag stelt dr. Vonde- nog vast, dat 'de geur van heilig- rond Zijlstra nog allerminst is *'aaid'. Hij betwijfelt het of hel juist en verstandig is. dat het verslag zo'n 'eenmanszaak' is. slotte merkt dr. Vondeling nog dat 'de adem van de Nederland- Bank zo kil if als van een koude er.' Hij wijst op het feit, dat twee cteuren eervol ontslag hebben ge ien, evenals de Koninklijke Com- saris. Hoewel ze jaren in functie I geweest, kan er geen bedank je van af. IMF zou volgens hem een soort- daard jaarverslag moeten voor- ijven voor de centrale banken van Akzo en Goodrich ARNHEM AKZO en B. F. Good rich Company zijn besprekingen be gonnen over de overdracht van het minderheidsbelang (40 pet) dat AKZO heeft in het geplaatste kapitaal ad 11.9 min. van de Chemische Indus trie AKU-Goodrich (CLAGO) aan het Amerikaanse bedrijf, aldus AKZO. CIAGO maakt synthetische rubber en latex en werd in 1958 opgericht door de toenmalige AKU en Goodrich als gelijkwaardige partners. In 1966 ver wierf Goodrich reeds een meerder heidsbelang van 60 pet. in de onder neming die in Arnhem is gevestigd en ongeveer 450 werknemers telt. De geconsolideerde omzet van CIAGO e;i de dochterondernemingen bedraagt ongeveer 125 min. per jaar. Over de transactie is nog geen overeenstem ming bereikt, aldus AKZO. Dc raad van bestuur van AKZO heeft met de besprekingen ingestend, omdat na de fusies van de afgelopen jaren de nagestreefde diversificatie op che misch gebied voldoende is bereikt. In het overleg moet onder meer nug ge regeld worden welke diensten de dochterondernemingen van AKZO zul len blijven verlenen aan CIAGO, in dien de besprekingen tot overeenstem ming leiden, In het eerste stadium van het overleg heeft Goodrich de verzekering gegeven dat. indien het aandeel van AKZO wordt overgedra gen, noch in de leiding, noch in het sociale beleid wijzigingen zullen wor den aangebracht. De vakbonden, de ondernemingsraden en dc commissie voor fusie-aangele- genheden van de SER zijn van het overleg op de hoogte gesteld, aldus Zwitserleven AMSTERDAM Uit het zojuist ver schenen 115e jaarverslag (1972) van dc Zwitserse Maatschappij van Levens verzekering en Lijfrente (Zwitserle ven) te Zürich blijkt dat de produktie met 20 pet is gestegen tot ruim 12,5 miljard Zwitserse franken. De premie-inkomsten bedroegen ruim 1,15 miljard Zw.Frs en de opbreng sten van de beleggingen bedroegen 364 miljoen Zw.Frs. De winst van de Maatschappij steeg tot 225 miljoen Zw.Frs. en komt volledig ten goede aan de verzekerden. Verder blijkt uit het jaarverslag dat het bestand aan kapitaal- en rentever zekeringen, met 23 pet is gestegen tot 44.5 miljard Zw.Frs. Het totaal van de uitbetaalde verzeke ringen bedroeg in 1972 665 miljoen Zw.Frs. De aan de verzekerden ver goede overschotten bereikten een be drag van bijna 200 miljoen Zw.Frs dit maakte circa 17 pet van de ontvangen premies uit. Sinds haar oprichting heeft Zwitserleven door middel van verdeling van de overschotten bijna 2 miljard Zw.Frs. aan haar verzekerden kunnen vergoeden. Nederland: grootste buitenlandse ves tiging Ook de vestigingen buiten Zwitser land (Nederland, Duitsland. Fran krijk, België en Engeland) boekten gunstige resultaten. Bij het Neder landse bedrijf. Zwitserleven te Am sterdam. steeg dc produktie met 43 pet tot 1.7 miliard gulden. Daarmee is het Nederlandse verzekerde bestand met 36 pet tot bijna 5 miljard gulden toegenomen Daarmee behoudt het Nederlandse bedrijf de positie van grootste buitenlandse vestiging qua verzekerd bestand van de Maatschap pij. Houthandel Eindhoven ZWOLLE Aandeelhouders van hout handel Voorheen Eindhoven in Zwol le hebben tot 31 juli gelegenheid om gebruik te maken van het aanbod tol overneming door het Britse bedrijf Southerns-Evans in Widnes. Het bod bedraagt 594 pet. in contanten op alle gewone aandelen Eindhoven, groot nominaal 100 en 100 pet. op alle pri- oriteitsaandelon van dezelfde grootte. Als voorwaarde voor het bod gold' dat tenminste 75 pet van het uit staande bedrag aan gewone aandelen Eindhoven ter overneming wordt aan geboden, zulks onverminderd de be voegdheid bij aanbieding van een ge ringer percentage het bod gestand te doen. Tevens moet het dividendvoor stel van 25 pet. over 1972 door de jaarvergadering worden aanvaard. Ui terlijk op 3 augustus wordt bekendge maakt of het aanbod gestand wordt gedaan. Sel (ca. 2000 man personeel) is evenals Eindhoven, werkzaam op het gebied van de houthandel en heeft vestigingen over geheel Enge land. Het Britse bedrijf zal de eigen identiteit van Eindhoven handhaven en de huidige directie en raad van •commissarissen zullen hun functies blijven uitoefenen, aldus het bericht. Eindhoven heeft filialen in Apeldoorn en Deventer en heeft circa 120 man p'-rsoneel. De aandelen worden op dc incourante markt verhandeld. ROTTERDAM Het bedrijfs leven in ons land zal dit jaar met hogere winsten uit de bus komen dan het vorige. De ont wikkeling is gunstig. Dit con cludeert het financieel-economi- sche weekblad Beleggers Belan gen uit mededelingen in Jaar verslagen en op jaarvergaderin gen. het blad voorspelt, dat slechts 27 van de 170 ondernemingen, die op de computerkoerslijst van dc Amsterdamse effecten beurs voorkomen, minder winst zullen maken. Niettemin is, aldus het blad, het algemene koersniveau op het Damrak sinds half mei te ruggelopen en is er momenteel nog sprake van een duidelijke aarzeling. Als oorzaken worden onder meer aangewezen de on zekerheden als gevolg van de ontwikkelingen op monetair ge bied, de komst van een socialis tisch kabinet en de voortgaande inflatie. Volgens Beleggers Be langen zijn dit factoren die het gunstige beeld van de ontwikke lingen in het bedrijfsleven kun nen verstoren. AMSTERDAM De economische ontwikkeling in het eerste kwar taal van 1973 vormde een voortzetting van het aarzelende herstel in de drie laatste maanden van 1972. Dit schrijft de Nederlandsche Bank in het eerste kwartaalbericht van dit jaar. De industriële produktie gaf een ver dere groei te zien, maar deze groei was wat geringer dan in het vooraf gaande kwartaal. De arbeidsonrust tij dens de loononderhandelingen speelde daarbij een rol. Mede door het goede weer bleef de produktie in dc bouw nijverheid stijgen. In het aantal werk lozen kwam tot mei geen wezenlijke verandering. De grotere economische activiteit werd vooral gedragen door de export en dc woningbouw. Dc investeringen van bedrijven in vaste activa lijken het dieptepunt in het derde kwartaal van 1972 te zijn gepasseerd, zo meent de Centrale Bank. In het eerste kwartaal deed zich twee maal een internationale geldcrisis voor. Daarbij moest de Nedeflandsche Bank van 1 tot en met 9 februari dol lars uit de markt nemen tot een te genwaarde van ruim 1,2 miljard en op 28 februari en 1 maart voor onge veer 2,2 miljard. In april streefde de bank naar een globaal evenwicht in de geldmarkt, toen dc gulden zwak in de valutamarkt was komen te lig gen en deze krachtens het Benelux-ar- rangément en de afspraken in het Eu ropese valuta-blok moest worden ge steund. Met de steunaankopen was tot eind mei een bedrag van bijna 1,3 miljard gemoeid. Kon. Olie noteerde gisteren t 43%-% (4S-'«); Philips 183s-'« (18%-%): Unilever 3 52%-53 (52»-l"%> on KLM 38% 138Opgave du- Pont. Glóre. Forgan. Giscard d'Estaing in intcrrieir voor radio: SLUISKIL In Zeeuws Vlaanderen is de laatste week sterke druk ont staan op de prijzen van margarine. Grote filiaalbedrijven, zoals Albert Heijn en de Spar, verkopen met name het merk Blue Band ver beneden de officiële verkoopprijs van 55 cent per pakje van 250 gram. Zo wordt in Hulst 45 cent per pakje gerekend en in Sluiskil zelfs 39 cent. De indruk bestaat dat de prijzenslag in dc mar garine zich ook over de rest van het land uitbreidt. Een woordvoerder van Blue Band-fa brikant Van de Bergh en Jurgens (U- nilever) zegt desgevraagd dat de inci dentele prijsonderbiedingen in de le vensmiddelensector in het algemeen toenemen in de laatste weken. Dc prijzen voor de meeste margarinesoor ten worden in overleg met het minis terie van economische zaken vastge steld. De onderbiedingen blijken vol gens dc laatste weken vooral uit de weckendaanbiedingen. 'Als deze initiatieven van de detail handel er op duiden dat de meerder heid zich zal uitspreken voor een niet-prijsgebonden systeem, zal men als fabrikant in zijn toekomstig beleid hiermee rekening moeten houden', al dus Unilever. Waarschijnlijk zal dit betekenen dat men in de toekomst over zal gaan tot adviesprijzen aan de handel. Hierdoor zal dc doorzich tigheid voor dc consument nog enigs zins in stand kunnen worden gehou den, zo meent Unilever. PARIJS De Franse minister van economische zaken en financiën, Va- lery Giscard d'Estaing heeft zich vrij dag nadrukkelijk uitgesproken tegen een revaluatie van de Franse frank. Geruchten over een opwaardering van de frank hadden de ronde gedaan op de internationale wisselmarkt. In een interview voor de Franse radi- o. verklaarde Giscard d'Estaing dat Frankrijk geen revaluatie van de frank ten opzichte van de dollar zal toelaten. De Franse regering, aldus de minister, heeft in februari reeds een aanzienlijke devaluatie van de Ameri kaanse dollar aanvaard en wenst nu geen situatie te scheppen, waarbij grote sectoren van de Franse econo mie van internationale concurrentie zouden worden uitgesloten. Eerder op de dag had Giscard d'Es taing tegenover de financiële commis sie van de Franse volksvertegenwoor diging verklaard, dat de huidige wis selkoersen 'onrealistisch' zijn. Markt krachten alleen mogen de waarde van een munt niet bepalen. Het is drin gend noodzakelijk, zo zei de minister, dat het internationale monetaire be stel wordt gereorganiseerd. Een eerste vereiste hiervoor is dat de Verenigde Staten de dollar steunen. Vaste pari- STRAATSBURG De socialistische - Nederlandse leden van het Europese Parlement, de heren Patijn en Wiel- draaijer, hebben aan de Europese Commissie schriftelijke vragen gesteld over de mededeling van de Neder landse minister van financiën, dat Ne derland ƒ500 miljoen .neer zal moe ten bijdragen aan de begroting van du Europese gemeenschappen voor 1973 dan was voorzien in de Nederlandse rijksbegroting voor dat jaar. Zoals be kend heeft minister Duijsenberg ge zegd dat deze tegenvaller gedeeltelijk een gevolg is van het feit dat bij de opstelling van de Nederlandse rijksbe groting voor 1973 er van werd uitge gaan dat de Nederlandse bijdrage aan de begroting van de Europese Ge meenschappen voor 1973 belangrijk la ger zou zijn dan bij de Europese Ge meenschappen werd geraamd. De Nederlandse Europese parlementa riërs willen van de Europese Commis sie weten hoeveel lager het bedrag in de Nederlandse rijksbegroting voor 1973 was gesteld dan bij de Europese gemeenschappen was geraamd en ver der vragen zij ook of de commissie kan aangeven of in andere lidstaten clan Nederland in de nationale begro tingen voor 1973 een lagere bijdrage aan de begroting van die Europese ge meenschap over 1973 werd opgenomen dan bij dc gemeenschappen werden gevraagd. Zij menen dat dergelijke verschillen tussen dc begroting van de Europese Gemeenschappen en de begrotingen van de lidstaten ongewenst zijn en zij vragen de commissie stappen te on dernemen zodat in de toekomst niet opnieuw dergelijke verschillen zullen ontstaan. Tenslotte vragen zij de com missie mee te delen als gevolg van welke oorzaken de oorspronkelijke be groting van de Europese Gemeen schappen voor 1973 belangrijk zal worden overschreden. teiten kunnen niet worden vervangen, zo meent Gisard d'Estaing die te vens opmerkte dat er een einde moet komen aan het ongecontroleerde 'zwe ven' van wisselkoersen dat ernstige gevaren kan opleveren voor de han del. Standpunt Giscard d'Estaing herhaalde het stand punt van de Franse regering dat de hoop op waardevolle handelsbespre kingen niet realistisch is zolang het evenwicht op de deviezenmarkt niet is hersteld. De gevolgen van de revalua tie van de D-mark zullen volgens de minister beperkt zijn. Op korte ter mijn zal de Franse economie niet worden beïnvloed door de jongste mo netaire wijzigingen. Op de wisselmarkt in Frankfort is de koers van de dollar vrijdagmiddag vastgesteld op 2.3Q00 mark, maar daar na trad een aanzienlijke daling in. Ge sloten werd op 2.2450-2,2650 mark na dat op een gegeven ogenblik zelfs 2.22-2,24 mark voor de Amerikaanse dollar was genoteerd. De Amerikaanse munt reageerde, evenals in Amster dam het geval was op geruchten over een revaluatie van de Franse frank en een devaluatie van de dollar en het pond sterling. Valutahandelaars beti telden deze geruchten als 'waanzin', maar toch was de positie van de dol lar als gevolg hiervan onvast. Op de wisselmarkt in Parijs bereikte de koers van de dollar een diepte punt Laat op de middag werd 3,91- 3,92 frank genoteerd tegen eerder op de dag 3,96-3,985 frank per dollar. DEN HAAG De door het betrok ken bedrijfsleven gevormde 'commissie produktiebeheersing kaas' wil dc lo pende periode van produktiebeperking van vier weken (18 juni-14 juli) ver lengden zien met nog eens vier weken. In de totale periode van acht weken 18 juni t.e.m. 11 augustus zal naar haar mening de landelijke pro duktie beperkt moeten blijven tot ge middeld 6.400 ton per week, dat is ruim twee procent meer dan in de overeenkomstige acht weken van 1972 geprobeerd werd. In dc eerste vier weken was de produktie op 6.500 ton per week gezet, het niveau van die zelfde periode van vorig jaar. Aan dp aangepaste prdukticiegulering is ook medewerking toegezegd door een aan tal kaasfabrikantcn. die niet bij de sa menwerking in de commissie betrok ken zijn. Daardoor is nu ongeveer ne gentig procent van de landelijke kaas- produktie bij de regulering betrok ken. WASHINGTON Hel Amerikaanse ministerie van handel heeft donderdag, na het eerder deze week afgekondigde gedeeltelijke verbod op de uitvoer van sojabonen en katoenzaad, beperkende maatregelen getroffen voor de nitvoer van nog eens eenenveertig agrarische produkten die toepassing vinden als sub stituut voor eiwitrijke produkten. Het zijn voornamelijk eiwit-houdende vee- voederprodukten. dierlijke vetten en spijsoliën. De Amerikaanse export van deze produkten vertegenwoordigde verleden Jaar een waarde van 750 miljoen dollar. Om tot uitvoer te kunnen overgaan Is au een vergunning nodig van liet Amerikaanse regeringsbureau voor exportcon trole. Alleen contracten die voor 14 juni jl. zijn afgesloten voor export in de periode tot 1 oktober a.s. mogen worden afgehandeld. Volgens het ministerie heeft de exportbeperking tot doel krapte op de Amerikaanse markt te voor komen. NEW YORK ACF Industrie Alreo Allied Chemical Aluin Co ui Am American Brand» American Can Am cyanamfd Am Electr Power Am Metal Climax Am Hnl.irs AlU Sinel' C Kei Am lel Tel Ampex Anaconda Armen Sleel Atlant Richfield Celltl Stiel Boeing Burlington 14" 44».* 11 104.1 33 32% 22"'* 23% 26'; 254-4 30% 30% EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In liet telefonisch avondvcr- kecr kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van dezelfde dag). i AKZO 169.60). Hoogovens- (75.40). Kon. Olie 109.30-109 40 (109.50). Philips 47.70-17.80 l (47.80). Unilever 133.70 (133.60) KLM (99 20). t Chessie System Chrysler Olies Service Koersen in Montreal Mass Ferguson Nal Resources Shell Canada Indtitl. Sporen Ulll. «Uil. Mods 3 juli 874.17 155.60 100.56 74.09 569.1 5 juli 874.32 156.99 100.56 73.92 571.2 6 juli 870.11 155.83 100.62 73.84 565.3 Curtis» Wright üart Irid Deere and Co Dow Chemical Admiral Corp Allenuhetiv Pnw b Ak/ona Am Standard Anisled Ind 33-» 32=4 38'* 37*. 50 49% 16a Va 162% GtleUe Gunhcl Brothers GnndM-ar I and B Gull ml 53» 4 53 25% 25'. 56% 56»i 24% 24 f. 65% 65% 19% 20 29 29»'s 117 13% 52% 52=; 22% 22% 21% 21 'i 22% 22»% 181* 1ST', 8% 300 27% 28 33% 33% 30' 30% 20% 20% 18% 18% 24% 24% Lmg-LeiiiC" Littuii Ind Lockheed a May Dep Store» McDonnell D»uula Wtiliil ml Corp Nal. Cash Reinste Nat Distillers Nal G.vpsum Nal Steel Nal Lead ind Pac Gas and EI 27». 27»* Penn Central 1% I3» PepsIco 79% 795« Phelps. Dodge 43% 43 Philip Morris 118% 11744 Phillips Petr 51*4 61% Procter Gamhl 100»,* 99 RCA 2J7» J3 Republic Steel 22»* 22% Reynolds Ind 43% 2344 Royal Dutch Petr 4S% 43% Santa Fë Ind Sears Roebuck Shell Uil Sf >ut lier ri Southern Pacific Railway Spcrt.v Mand Stuud mi Calif Stand ml Indians Exxon Corp Stlidehakei Worth 'i* "Si jj'i 40% 76% 87'4 97% 93% 52% 18% Ubl. lot. 3 juli 10.560 16.330 1.737 503 824 S it'll 10.800 14.790 1.715 554 757 6 juli 9.980 16.270 1.735 592 723 Can Breweries Cetlo Chadhourn Goth Chase Select Fd Columbia Gas Cninioco Coin Telephone 13% Hi 9.08 Int Bnk lor Kec lm Flav ft nu Int Paper U4i 44% 44% 21.10 21.10 - 14% 24 24% 38% 38% 15% II Unilever Union ai inde Lm Knval Culled Aircraft United Bi and» IIS Sleel 33% 13% »3'i u/esi Union 33% I Westiniilmu: 13% Woolworlb Nat Can NY Cnntr A North West R N Am Phillips Co occidental Peir 36% Madison Fund Standard Brands Tandy Union Electr l oiled Corps I mted Gas Western Bancorp S37. 33% 85-'* 83 11% 11% 52% 52% 33% 83% 10% 10% 27'* 27% 10 10>4 6% 674 62 62% 49% 48 15% 16% 16% 16% 8 8 16% 16% 27% 26',i

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 25