Weer drama rond Cyrille Guimard Schilcher meldt zich niet voor eerste training Honkbalbond wil internationaal helpen Franse favoriet raakt twintig minuten achterop TOUR IN IJFERS Verrassende zege van Columbia op Uruguay Njord uitgeschakeld WIMBLEDON VERREGEND Westduitse ruiters winnen landenstrijd L-ROUW/KWAS.TET ZATERDAG 7 JULI 1973 SPORT T21/K23 Van onze speciale verslaggever winnaar: Jean-Plerre Dangulllaume (27) Woonplaats Joue-Les Tours (Frankrijk) ploeg: Peugeot (Gaston Plaud) Erelijst 1972: rinnaar 6 criteria. Koersverloop: 24 km. Cote de Bondeval. Tor res als eerste boven, gevolgd door Pustjens en Grande. 64 km. Cote de la Croix St. Marc: Torres voor Pustjens Perin Van Impe (n Mendes. Na 80 km. Guimard achter het peloton, wordt het behulp van ploegmakers bijgebracht. Na 121 km. demarrage van Ta- bak. Peloton scheurt In tweeën. In de Tweede groep o.a. Fuente. Van Sprlngel en Godef- ge van Rlotte, Santy, Lopez-Carrll. Mendes Aerts Kelleners en Berland. 190 km. Bonifi catiesprint, Aerts wint voor Kelleners en Mendes. Na 199 km. Cote des Rousses. Lopez Carril als eerste boven gevolgd door Men des, Santy en Kelleners. Op 25 sec. Martins en Millard op 1.10 minuten het peloton. Gui mard op 8.50 minuten. Millard komt bij de zeven vluchters. Martins valt terug In pelo ton dat na 215 kilometer ook de anderen te rugpakt. Danguillaume demarreert op 1 kilo meter voor de aankomst en wint de etappe. DIVONNE LES BAINS Twee dagen voor het einde van de Tour de France 1972 stapt de tweede man in het algemeen klassement de ambulance in. Cyrille Guimard, in die Tour door de Franse pu- naar voren geschoven als de coureur, die de vlag van de oude Poulidor als étappe- ei^ennex moest overnemen, kon eenvoudig niet verder. Een ontsteking aan een knie had hem dagenlang ^etïóveel last bezorgd, dat hij de grenzen van het mogelijke voortdurend moest overschrijden om toch QY^iitziclit te houden op die lucratieve tweede plaats in de Tour. Dit jaar is de situatie voor Cyrille nog ,-| pmstiger. In de rit naar Nancy kwam hij bij een val op zijn al eveneens uiterst kwetsbare 1 rechterknie terecht In de étappe van gisteren bleek hoe catastrofaal dat was. Met een achterstanti ran bijna 20 minuten is Guimard uitgeschakeld voor een hoge eindklassering. n de Tour van vorig jaar kreeg Gui- nard dagelijks diverse injecties. Ook aflgpjdens de étappes liet hij zich meer- irialen afzakken naar de wagen van 6n-'ourarts Philippe Miserez, die de in- ectienaald in dat geval al bij de hand lllhad. Guimard: 'Na die Tour van vorig aar heb ik serieus overwogen om oijn wielercarrière te beëindigen. Dat ras ik al eerder van plan geweest in 1970 toen een blessure aan Oïl-jnijn zitvlak mijn seizoen in duigen Jp ooide. Ik heb lang geaarzeld of ik al an niet zou doorgaan. Tientallen me id heb ik geraadpleegd, maar nie- nand kon mij precies vertellen wat ir aan mijn knieën, waarvan de lin- :er het meest kwetsbaar is, mankeer- De artsen troostten mij door te eggen: er is niets aan de hand. Maar k had er veel voor over gehad, als zij irecies hadden kunnen zeggen, wét iraan mankeert. De gebeurtenissen ran vorig jaar lagen nog te vers in Dijn geheugen om te beseffen welke ?le l"fUitslag zesde etappe: 1. Dangulllaume (Fra- füud) 6.53.02; 2. Godefroot (Bel-Schotte) .53.08: 3. Hoban (GB-Caput) z.t. 4. Verbeek Bel- De Kimpe) 5. Van Springel (Bel-Dries- ens); 6. Van Roosbroeck (Bel-Drlessens)7. lianen (Ned-Desvages)8. Wright (GB-Des- ages); 9. Planckaert (Bel-De Kimpe) 10. Ilson (Lux-Driessens); 11. Rouxel (Fra- ^Waud): 12. Perin (Fra-Caput) 13. De Geest Driessens) 14. Van Vllerberghe (Bel- Irlessens) 15. Venneste (Bel-Stablinskl; 16. Q-n. arlnez (Fra-Caput) 17. Aimar (Fra-Gemlnl- v-'11 ni); 18. Plntens (Bcl-Driessens) 19. Ovion Fra-Plaud): 20. Campaner (Fra-Desvages) GreUn (Fra-Caput) 22. BeUone (Fra-Des- es) 23. Telrlinck (Bel-StabUnskl) 24. ■H HHPHM Krekels -Vissers) z.t.; 92. Kelleners (Ned.-Vis- irs) 6.53.49; 93. Oleveira (Port-Vlssers) z.t.: Martins (Port-Vissers) z.t.; 99. Sche.ers Ned-Drlessens) 6.59.37; 107. Van der Leeuw ■Ved)Vissers) 7.00.06; 110. De Koning (Ned- lssers) 7.03.07; 111. Vrancken (Ned-Vissers) •t.; 118. Guimard (Fra-Caput) 7.12.45; 120. anbroers (Ned-Vlssers) z.t. Igemcen klassement: 1. Catleau (Fra-De uer) 33 uur 05 minuten 06 seconden, 2. De .Bel-Drlessens) op 1.18, 3. Mortensen Den-De Muer) op 1.34, 4. Van Springel Bel-Driessens) op 1.48, 5. Ocana (Spa-De iuer) op 1.59, 6. Zurano (Spa-Moreno) op 27, 7. Van Roosbroeck (Bel-Driessens) op .50, 8. zoetemelk (Ned-Desvages) op z4.04, Poulidor (Fra-Caput) op 4.21, 10. Ver- eeck (Bel-De Kimpe) op 4.25, 11. Mendes Port-Schotte) op 4.25, 12. Perin (Fra-Cput) p 4.26, 13. Van Impe (Bel-Stabllnski) op .28, 14. Thevenet (Fra-Plaud) op 4.38, 15. gostinho (Port-De Muer) op 4.42, 16. S. 'asseur (Fra-De Muer) op 4.57. 17. Vanneste Bel-Stalinski) op 4.59, 18. Tollet (Fra-Sta- linski) op 5.22. 19. Schleck (Lux-De Muer) 5.27, 20. Berland (Fra-De Muer) op 5.46, Deslisle (Fra-Plaud) op 6.10, 22. Tschan WDld-Plaud) op 7.01, 23. Bouloux (Fra- !audop 7.36, 24. Grosskost (Fra-Caput) op 25. Ovion (Fra-Plaud) op 7.42, 28. Via- (Ned-Desvages) op 8.29, 52. Martins an der Leeuw (Ned-Vlssers) op 30.49. 109. Illveira (Port-Vissers) op 36.22, 112. Sche- ers (Ned-Drlessens) op 38.33, 114. Jan roers (Ned-Vissers) op 43.09, 116. Vrancken N'ed-Vissers) op 48.38, 117. Kelleners (Ned- 'issers) op 53.15. loegenklassemcnt: 1. Plaud (Danguillaume, ouxel en Ovion) 20.39.18, 2. Driessens (Van Pringel, Van Roosbroeck en Gllson) "*.24. (21 plaatsen'), 3. Caput (Hoban, Pe- (Godefroot, Pollentler en Ducreux) z.t. 1(7 plaatsen), 12. Vissers (Pustjens, Krekels Kelleners) 20.40.05. algemeen ploegcnklassement: l. De Muer 00.31.18; 2. Driessens 100.33.38; 3. Caput 00.34.30 4. Stablinskl 100.41.04; 5. Plaud 00.44,51; 6. De Kimpe 100.48.02; 12. Vissers 01,38.48: ilgemeen bcrgklassement: 1. Torres 38 pun- en; 2. Grosskost 32: 3. Agosthlnho 15: 4. Pustjens 11; 5. ex aequo: Delisle (Fr) Gran- e. de Geest Mendes en Lopez-Carril 10. Puntenklassement: 1. Van Springel (Belg) 76 >le- ..IC Roosbroeck (Belg) -. .J; 6. De Geest (Belg) 46; i taelk (Ned) 45. ASPR0- GAILIARD "sirS«Vr"« >i!-a Roche-sui-Toron LePelit-BornandQ Thinrr V D1V0NNE- 7 RIT LES-BAINS Favergf lierlville'. 86,5 km 150,5 km Vvn"t]*is X è)McRIBEl- Joop Hotthausen in de'Tour' risoco's ik neem door deel te nemen aan deze Tour de France, die meer bergen telt dan welke Tour ook van na de oorlog.' AFZIEN Cyrille Guimard ging desondanks tóch door met wielrennen. 'Als wielrenner moet je dikwijls verschrikkelijk af zien. Dat doe je zo vaak, dat je maar niet zo kunt besluiten om je carrière af te breken. Want dan is alles voor niets geweest' Guimard probeerde van alles om genezing te vinden voor zijn zwakke knieën. Voor het wereld kampioenschap in Gap raadpleegde hij een magnetiseuse, die naar hij la ter verklaarde hem goed had ge holpen. De genezing bleek echter maar tijdelijk. Om de vier k vijf da gen komt de pijn terug. 'Ik had er ook last van in de Daupliiné Liberé. Toen ben ik in Grenoble naar een arts gegaan, die werkt met de Chinese manier van de acupunctuur. Daar heb ik veel baat bij gehad.' Guimard liep niet over van zelfver trouwen toen hij aan deze Tour be gon. 'Het resultaat van de tijdrit in Scheveningen viel mij tegen. Normaal gesproken moet ik mij op een derge lijk parcours bij de eerste drie kun nen klasseren. Het tastte mijn moreel aan. In de rit naar Reims kwam ik er weer bovenop. Toen ik in die ont snapping met Ocana goed mee kon ko men en bovendien de étappe won, was ik weer de oude Guimard.' Een dag later werd de hoop op een glorieuze rentree van Cyrille Guimard echter de bodem ingeslagen, een vrij onbete kenende val in die étappe naar Nancy was het begin van het einde. 'Vorig jaar moest ik uitvallen door de pijn in mijn linkerknie. In de rit naar Nancy kwam ik precies op mijn rech terknie terecht. Ik had er veel last van. Vooral gisteren.' Claude Sudres, paub'Mciteitschef van Gan-Mercier: 'Je weet dat iets dergelijks kam gebeuren met een man als Guimard. Vanmor gen zagen wij het al somber in. Cyril le had erg veel pijn aam zijrn knie'. ACUPUNCTUUR De rit vertrok gisterochtend uit de zelfde plaats, waar Guimard in de vo rige Tour voor het laatst van start ging: Belfort. Na luttele kilometers moest hij zich al uit het peloton laten terugzakken. Guimard kwam met be hulp van twee ploegmakkers nog te rug in de groep. Waar toen het ter rein wat heuvelachtiger werd, moest hij opnieuw lossen. Sucres: 'Het ziet er niet te best uit voor Cyrille. Van- t daag komt die arts uit Grenoble hem 'jM iflÊ^GEOi volgens de methode van acupunctuur -- behandelen. Guimard heeft er het vol- ste vertrouwen in, dat hij na die be- yKif| handeling de Tour zal kunnen voort- zetten.' 'jrri" De vraag rijst of er terwille van de §i?M commercie niet teveel risico's worden gencmen met Guimard. Vorig jaar kon hij door een cortisone-behande- ling (hormoonpreparaat) nog lang op de fiets worden gehouden. Guimard gfj-- zelf denkt er niet over om zoveel risi- liSü co's, te nemen als vorig ja^r. Tour arts Miserez meent dat er geen sprake van risico is. 'Hij is uitvoerig onder zocht voordat hij in deze Tour van start ging. Niemand heeft iets kunnen vinden. Als hij geen pijn voelt aan zijn knieën, is er niets aan de hand. Wordt de pijn ondraaglijk, dan moet hij afstappen.' Cyrille Guimard is voorzichtiger ge worden. Hij weet nog dat de afgelo pen winter zijn lichaam overdekt was met puisten, vermoedelijk een gevolg van de injecties die hij tijdens de Tour kreeg toegediend. Terwille van het geld, terwille van de commercie was hij teen bereid om veel risico's te nemen. Guimard: 'Ik verloor toen de groene trui, het bonificatieklassement, de tweede plaats in het algemeen klassement, een hoge klassering in de Super Prestige Pernod (het klasse ment over de belangrijkste wedstrij den in het seizoen) en de nationale prestige (klassement voor uitsluitend Franse renners). Het kostte mij erg veel geld.' Cyrille Guimard: grote achterstand Danguillaume ritzege MONTEVIDEO (Rtr.) Columbia heeft gisteravond in Montevideo een verrassende zege behaald op Uruguay en daardoor de leiding genomen ln groep 1 (Zuidamerikaonse zone) van de voorronden voor het wereldkampioen schap voetbal 1974. Columbia won met 1-0 door een doelpunt van Willington Ortiz 20 minuten voor tijd. Er waren slechts 35.000 toeschouwers. De stand in groep 1: 1. Columbia 4 1 3 0 5 32 2. Uruguay 3 1113 22 3. Ecuador 3 0 2 1 2 34 HENLEY De acht van Njord is gisteren in de Royal Henley Regatta in de kwartfinales uitgeschakeld in de strijd om de Ladies Plate. De Neder landse ploeg verloor van de acht van de universiteit van Wisconsin (VS) met tweederde lengte. Laga slaagde er wel in zich te plaat sen voor de halve finales van de wed strijden. De Delftse acht versloeg in de kwarteindstrijden de ploeg van Trinity Hall (Cambridge, GB) in de tijd van 6 minuten en 35 seconden, één seconde sneller dan het record van donderdag. Uruguay moet de wedstrijd tegen Ecuador, die volgende week in Monte video wordt gespeeld, met tenminste twee doelpunten verschil winnen om zich te plaatsen voor de eindronden, die volgend jaar in West-Duitsland worden gespeeld. OPVOLGER MERKEL De Spaanse kampioensclub Atletico Madrid heeft een opvolger voor de on langs ontslagen trainer Max Merkel gevonden. Het is de Argentijn Juan Carlos Lorenzo, die het laatst oefen- meester was van San Lorenzo de Al- magro uit Buenos Aires. Lorenzo heeft zelf enige tijd voor Atletico Madrid gespeeld. Van Hanegem tekent voor drie jaar Van onze sportredactie AMSTERDAM Trainer George Knobel is gisteren zijn officiële werkzaamheden bij Ajax niet zonder problemen begonnen. Op de eerste training van de landskampioen in de Watergraafsmeer is Heinz Schilcher niet verschenen. De Oostenrijkse international, wiens con tract is afgelopen, heeft ook niets van zich laten horen. Heinz Schilcher, die het afgelopen sei zoen in het Oostenrijkse elftal debu teerde en vooral in enkele Europa Cup-wedstrijden van Ajax als wissel speler uitblonk, wil weg bij Ajax. Als officiële reden heeft hij al voor het begin van de vakantie bij het bestuur van de Amsterdamse vereniging opge geven, dat de gezondheid van zijn (Nederlandse) echtgenote het niet toelaat, dat hij langer in Amsterdam blijft. De Oostenrijker heeft het be stuur van Ajax dan ook verzocht hem op de transferlijst te plaatsen. Schil cher zou zich daarna nogal ontstemd hebben getoond over het hoge bedrag, dat Ajax voor hem vraagt Volgens voorzitter Jaap van Praag heeft geen enkele club naar de transfersom van Schilcher geïnformeerd. STOPPEN Het wegblijven van Schilcher beteken de een grote verrassing. Trainer Ge- org Knobel: 'Ik heb deze week nog te lefonisch contact met hem gehad en daarin heeft hij toegezegd te komen. Ik begrijp er niets van'. Schilcher heeft al eerder door laten schemeren, dat hij desnoods met voetballen zal stoppen als hij op korte termijn geen andere vereniging kan vinden. Ajax zal volgende week in Twente in trai ningskamp gaan en in die streek een aantal oefenwedstrijden tegen ama teursclubs spelen. Op de eerste training werd duidelijk, dat international Jan Mulder weer volledig fit en genezen is. Mulder heeft het afgelopen seizoen, na zijn transfer van Anderlecht naar Ajax, wegens een blessure aan de knie nau welijks kunnen spelen. Onder supervi sie van Knobel heeft Mulder de laat ste tien weken echter aan zijn herstel en conditie gewerkt. Knobel, glunde rend: 'Hij is helemaal goedgekeurd en weer volledig in orde bevonden'. VAN HANEGEM Wim van Hanegem heeft Feyenoord vanuit zijn vakantieadres in Spanje telefonisch medegedeeld dat hij ak koord gaat met het hem aangeboden contract. De 28-jarige voetballer zal maandag voor drie jaar bijtekenen. Ofschoon Feyenoord zich steeds op het standpunt heeft gesteld dat, het niet wenste te onderhandelen met Van Hanegems zaakwaarnemer, de Amsterdammer Cor Coster, is het la ter van dit standpunt teruggekomen. De onderhandelingen over een nieuw contract verliepen volgens het bestuur in een sfeer van goede harmonie. Feyenoord, dat eerder deze week Ron nie Kalderon aan FC Paris verkocht is nu alleen nog niet rond met Joop van Daele. FC AMSTERDAM FC Amsterdam, dat vanavond in het- Olympisch stadion de eerste Intertoto- wedstrijd tegen het Tsjechische AC Nitra speelt, mist in de basis-opstel ling Frits Flinkenvleugel, Robert Bi- anchi en Chris Dekker. Het bestuur Wim van Hanegem weer drie jaar van de vereniging heeft met deze spe lers nog geen overeenstemming over een contract bereikt. Ook Wietze Cou perus, die ondanks verwoede pogingen in de afgelopen transferperiode niet werd verkocht, zal ontbreken. Van der Heijden: Kloof tussen Nederland en Italië en overige landen is groter geworden HAARLEM Een realistische vi sie moet er voor zorgen dat de honkbalsport in Europa niet nog verder in een isolement terecht komt. Deze realiteit valt langza merhand, zij het nog in gerin ge mate, te bespeuren bij de na tionale honkbalbonden. Maar niettemin moet de groei van de sport in opdat gebied onderont wikkelde landen als Zweden, Bel gië en Frankrijk met pessimisme worden bekeken. Teveel factoren staan een vooruitgang in de weg. Dit zijn conclusies die Guus van der Heijden, voorzitter van de KNBSB, heeft getrokken uit het huidige Euro pese kampioenschap en de vergade ring van de Europese honkbalbond in Haarlem (CEBA). Van der Heijden is gelukkig met de nieuwe toernooi-for- mule, zoals die donderdag op de ver gadering van de CEBA is aangeno men. De vele oninteressante wedstrij den, waar het publiek deze week in Haarlem mee geconfronteerd is. ko men in de nieuwe vorm niet meer voor. Nu zal de eliminatie-periode heel kort zijn. Twee poules van drie landen, waardoor Nederland en Italië slechts twee keer een zwakke tegen stander moeten verslaan. Daarna spe len zij vijf keer tegen elkaar. Van der Heijden: 'Als een voorstel van ons in de CEBA wordt aangenomen, zelfs ze ven keer. De formule is gunstig voor ons, de eindstrijd tussen Nederland en Italië vindt nu plaats op langere termijn. Maar ook voor die kleine landjes: hun aanzien bij de nationale sportbond is dan niet zo geschonden als nu met zoveel verpletterende ne derlagen'. JEUGD Guus van der Heijden is blij dat de andere landen eindelijk hebben inge zien dat het op de huidige manier niet meer gaat. 'Het was voor hen ook niet meer leuk. Kijk naar West-Duits- land waar de nationale sportorganisa tie weigerde om nog langer te subsi- Guus van der Heijden: blij met nieuwe formule. d:ë.en; Belangrijk is daarnaast dat er voortaan ook een Europees kampioen schap voor junioren zal worden geor ganiseerd. Bij de jeugd zijn de ver schillen niet zo groot als bij de offi ciële landenteams'. Toch gelooft de bondsvoorzitter nog niet erg in een grote bloei: 'Als je kijkt naar de spe- liensaamitallen im de kleine landen en je weet dat hun bestuursorganisaties in feite een éénmansbed'rijf is, zie ik het in de toekomst pessimistisch in. Ik dacht niet dat de achterstand op Italië en Nederland wordt ingehaald'. Het isolement waarin de zwakke broe ders verkeren geeft de andere twee landen wel een taak: 'We moeten toch proberen om ontwikkelingshulp te bieden. Jongeren uit andere landen moeten gewoon een paar weken bij ons komen trainen. En zelf kunnen wij coaches naar het buitenalnd stu ren'. Het lijkt een onhaalbare zaak maar Van der Heijden wijst dan op de fantasie. Hij zegt: 'Je moet niet al len op je af laten toonven en zielig doen. Je moet wat durven en zodra zich bepaalde kansen voordoen, die grijpen. Helaas ontbreekt die fantasie bij de meeste landen volledig. En aan de administratie en organisatie kun nen wij natuurlijk niets doen'. Het klinkt realistisch, maar toch wat triest. Van der Heijden: 'Ik merk bij de EK helaas dat de kloof met de tweede garnituur nog groter is gewor den. Als België zelfs verliest van Zwe den en daarnaast is Italië (natuurlijk, de ploeg moet morgen nog de finale spelen) mij tegen gevallen. Als je weet hoeveel geld wordt gestopt in de voorbereiding van de Italianen en je ziet daarna dat wij hen toch nog voor blijven, dan is dat toch merkwaardig. Daaruit merk ik op, dat wij het in Nederland misschien minder spec taculair dan kennelijk toch niet zo slecht doen. De Nederlandse ploeg is erg goed voorbereid. Mentaal zijn de jóngens sterk. Zij hebben duidelijk het besef dat ze van die voorbereidin gen iets moeten tonen. Dat hebben ze bijvoorbeeld woensdagavond gedaan (7-6 zege op Italië). Een realistische visie. Van der Heij den hamert er steeds weer op. Ook als hij bij voorbeeld over professiona lisme praat. 'In Europa zijn we daar in de eerste tien jaar nog niet rijp voor. Een dergelijke onderneming vraagt nieer dan alleen maar Ameri kanen naar Europa halen. Verlichte velden, begeleidrtnig. Een onbezonnen stap is het, als je de consequenties op langere termijn niet wilt overzien. Als er eerst volledig orde op zaken is gesteld in de eigen omgeving, kan je eens over plannen gaan denken. Ge lukkig zijn we zover dat het bij ons wat rustiger is. Alle opmerkingen, fouten en voorstellen die naarvoren gebracht zijn en waar je nooit tijd voor hebt gehad, kunnen nu bekeken worden.' MONDIAAL Naast de blik op nationaal en Euro pees terrein, wil Van der Heijden zich ook mondiaal richten. 'In wed strijdcontacten moeten we bijblijven. Dan is het duidelijk dat een Europese titel voor Nederland, zelfs een tiende, belangrijk is. De FIBBA, de wereld bond, werkt slecht. De meeste Euro pese landen willen er al uit stappen, maar naar mijn idee moet je een vin ger in de pap blijven houden. Niet di rect met een kwade kop eruit stap pen. Net zo goed als in Europa zelf. In de technische commissie van de CEBA hebben we een belangrijke stem. Het is een commissie die veel neutraler en objectiever tegen het honkbal aankijkt dan het hoofdbe stuur. Het inzicht is er beter'. Guus van der Heijden blijft daarmee het honkbal realistisch en opportunis tisch zien. 'We hebben daarom ook bewust voor de technische commissie gekozen. Daarvandaan komen de meeste voorstellen. En daar worden de meeste zaken behandeld'. Zweden 1 3 0 0 3 0 0 2 x - 10 Frankrijk 002200300 7 WcrpersresultatenZweden; Strand 4-7-5. 0 fouten. Frankrijk: Kadfe (21/3 Inning) 0-4-3. vier fouten: Thomas (52/3 inn) 4-3-4 drie fouten. Slagprestaties: Frankrijk: O. Prêchac 2 uit 4. Dubaut: 1 uit 3, Liaskowcy: 1 uit 4. V. Pre- clarc: 1 uit 5. Zweden: Ivarsson en K. Lindberg 2 uit 3. Llljeberg 1 uit 2. A. Halversson en Strand 1 uit 3. Italië 21012120X-9 Spanje 130010000^5 Worpcrsresultatn Italië: Marrazi <2 lnn) 1-1-6: Corradini (31/3) 2-2-5: Scerato (1) 1-0-0: Glorioso (2) 2-0-1. Het Italiaanse veld speelde foutloos. Spanje: Hucrtas (6) 0-5-8. 4 fouten Nef 12/3) 1-3-2. 1 fout. Osolio (1/3) O-i-O, 0 fouten. Slagprestatles: Favln: 2 uit 2. Martinez en Lnce 2 uit 3 Torres en Hervaz: 2 uit 4. Garcia 1 uit 2. Perez 1 uit 3. Italië: Castelll 3 uit 4. Rlnaldo 3 uit 6, Fa- rlale 2 uit 5. Wifcanzo 1 uit 4 Constantinl 1 uil 5 HARO HIELKEMA Van onze sportredactie LONDEN Waarin meer dan zeven tig boycottende tennisprofs niet slaag den, lukte Pluvius. Wimbledon lag gisteren 'plat'. Kort voor het begin van de finale in het dames-enkelspel, toen de massa al trouw op de tribu nes had plaatsgenomen en de speel sters in de kleedkamer op het begin van de wedstrijd wachtten, begon het te regenen. De baan werd daarop ijlings afgedekt Toen de regen even wel bleef aanhouden, besloot de wed strijdleiding de finale tussen de Ame rikaanse speelsters Billie Jean King en Chris F-vert tot vandaag uit te stel len. Ook de partij tussen Alexander Metreveli (Rusland) en Jan Kodes (Tsjechoslowakije), de finale heren enkelspel wordt vandaag gespeeld. De dubbelspelen staan nu voor morgen op het programma. Van onze sportredactie AKEN De Westduitse ruiterequipe heeft gisteren, tijdens het CHIO in Aken, vrijwel moeiteloos de landen- wedstrijd gewonnen. Op het loodzwa re parcours Aken geldt als het las tigste parcours hippique van Europa - kregen de Westduitsers in beide man ches slechts acht strafpunten tegen. Engeland, dat als tweede eindigde, moest 24 punten incasseren. Zwitser land klasseerde zich als derde, Italië als vierde, België als vijfde en de Ne derlandse gelegenheidséquipe werd zesde met 69 strafpunten. Bij de lan- denwedstrijd waren meer dan 12.000 toeschouwers aanwezig. SCHAATSEN Door drukke werkzaamheden zal dokter Ab Rozijn zich het komende seizoen niet beschikbaar kunnen stellen voor do me dische begeleiding van de dames kern ploeg. De Amsterdamse arts Le Nobel zal de functie van Rozijn overnemen. SCHERMEN Het Nederlands sabclteam heeft in de eerste ronde van de strijd om de wereld titel schermen in Gothenburg met 13-3 van Zweden gewonnen. GOLF De Nederlandse golfprofesslonal Jan Dor- restein heoft na drie ronden de leiding in het internationaal toernooi, dat in Bayonne wordt gehouden, WATERPOLO Het Nederlands jeugdzevental waterpolo ls het internationale toernooi in Boeda pest met een nederlaag begonnen. Neder land verloor met 4-3 van West-Duitsland. De tussenstanden: 1-0, 1-2. 0-1 en 2-0. TENNIS Tom Okker is voor de internationale ten niskampioenschappen van Zwitserland, die van 9 lot en met 15 juli In Gstaad worden gehouden, als tweede geplaatst in het herenenkelspel. Ilie Nastase bezet wonnen in 7.44.4. Dat is 6.8 seconden bo ven het wereldrecord van de Belg Emlel Puttemans. Ook de Ethiopiër Jo hannes Mohamed was snel: 7.45,2. VOETBAL Austria Klagenfurt, de club waar Franz Hasl! het komende seizoen gaat spelen, heeft Feijenoord aangeboden op 7 augustus een vriendschappelijke wedstrijd te komen spelen. TENNIS De KNLTB heeft drie Jeugdploegen gese lecteerd die de komende maanden zullen deelnemen aan Internationale Jeugdloer- noolen in Nederland, België en Duits land. De ploegen zien er als volgt uit: tot vijftien Jaar: Huub van Boeckcl. Bas Vletter. Rob le Pair en Roel lc Pair. Yvonne Schothorst en Inge Kosten. Toer nooien: 't Spiegel, Bussum. Leimonlas. Den Haag en de internationale Jeugdkam pioenschappen van Nederland. Tocg-HU- legersberg. Tot zeventien Jaar: Olaf van de Wilden berg. Huub van Doorne. Marljn Dekkers. Rcné Gorter. Bernardlne Sluyter. Mariët- te Pakker. NIENKE Klngma en Diet Lus- senburg Toernooien1: ELTV Eindhoven. DVV Amsterdam en de internationale Jeugdkampioenschappen van Nederland. Toeg-IIllIegersberg. Tot negentien Jaar: Theo Cortor en' Rend Heffels. Jan Buise. Marcel Redelijk. Lc- onne van de Wildenberg. Annclics Prins. Joëlle Groten en Annette Brouwer. Toer- nooeun Charleroi. Mönchen-Gladbach en Internat tonale Jeugdkampioenschappen van Nederland, Toeg-Hillcgersbcrg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 23