BROKAMP PRAAT VERGEEFS Honkbal-titelstrijd erg zielig Brazilië sterk tegen Schotland Trans fers De Graafschap ruilt Gerrie Deijkers met PSV voor Oeki Hoekema Nederlands team 'oefent' met overwinningen tegen Spanje en België Intertoto-competitie Winst voor Uruguay - TROUW/KWARTET MA.AMDAG 2 JULI 1973 SPORT T8/K9 ROTTERDAM Willy Brokamp blijft bij MW. De MW-er die vrijdag zijn vakantie in Torremo- linos onderbrak voor een tweede onderhoud met de transfercom- missie van Feyenoord kon zater dag onverrichter zake naar Span je terugkeren. Het bestuur van Feijenoord dat zaterdagmorgen in een spoedeisende vergadering bijeen was gekomen, was una- i niem van mening dat de eis van Brokamp, die een netto jaarsala ris van rond 150.000,ver langt veel te hoog was. Het feit dat MW bereid was zijn vraagprijs te laten zakken tot circa ƒ800.000,- vormde voor Feyenoord aanvankelijk een redelijke basis voor een tweede confrontatie met Brokamp die tegen trainer Wiel Coerver had laten doorschemeren dat ook hij niet ongenegen was water bij de wijn te doen. 'Toen we echter rond de tafel zaten, bleef hij vrijwel bij zijn oude eisen', aldus zaterdagavond een teleur gestelde manager Brox die zich met de hoop had gevleid dat Feyenoord enkele uren voor het einde van de tweede transferperiode nog met een stunt naar buiten had kunnen komen. Feyenoord heeft zich nu, ondanks alle kritiek van zijn achterban, opmerke lijk rustig gehouden op de transfer markt. Het contracteerde slechts twee amateurs, Goof van Andel en Peter Kroes van GDS. In de tweede week van juli zou het de onderhandelingen heropenen met Wim van Hanegem en Joop van Daele, die beiden hun con tract nog niet hebben verlengd. Ook de tweede Rotterdamse eredivi sieclub Sparta heeft bepaald geen spectaculaire zaken gedaan. Trainer Leo Steegman ziet de toekomst alles behalve rooskleurig in nu persoonlijk heden als Jan Klijnjan naar het Fran se Sochaux en Bosveld (naar Vitesse) vertrokken zijn en het aankomend ta lent Pot aan MW is verkocht. Sparta verzekerde zich echter wel van de diensten van Wim Meutstege en zater dagavond contracteerde het Michiel- sen van de amateurclub Xerxes. Sadek gaat niet naar Haarlem. Het Bredase NAC is bijzonder gelukkig dat het op de valreep Felix Muller van NEC nog voor twee jaar heeft kunnen binden. Bertus Quaars blijft eveneens in Bre da nu FC Brugge zijn financiële ver plichtingen niet kan nakomen. Van Roda JC nam de Bredase ploeg Van Rooy over, maar liet Stanley Bish naar Limburg verdwijnen. Het naar de eredivisie gepromoveerde Roda JC trok ook Advocaat van FC Den Haag (transfersom ƒ200.000) Gerrie de Goe de van Haarlem en de PSV'er Jos Dijkstra aan. De Graafschap en PSV hebben vlak voor het sluiten van de markt nog een tamelijk opmerkelijke ruilover- Willy Brokamp eenkomst gesloten. Oeki Hoekema van PSV gaat naar de debutant in de ere divisie, Gerrie Deijkers, de spits die voor De Graafschap in de promotie competitie een serie belangrijke doel punten maakte, vertrekt naar Eindho ven. In de afgelopen transferperiode heeft PSV zich een volledig nieuwe aanval aangeschaft: René van de Kerk- Gerrie de Goede hof, de Zweedse international alf Edström en Gerrie Deijkers. Ock Willy van de Kerkhof kan eventueel als aanvaller ingezet worden, maar komt op andere (rechter) plaatsen vaak beter tot zijn recht. De Graafschap contracteerde nog de jeugdige middenvelder Martin Haar Dick Advocaat van Go Ahead. Deze tekende een tweejarig contract. De Doetinchemse club ruilde Henk Koenders met Go Ahead voor André van der Ley. De Graafschap ruilde ook met Cambuur. kreeg De Jong en zag De Blaauw naar Leeuwarden afreizen. FC Twente heeft zich op de valreep nog kunnen verzekeren van Frans Thijssen, aanvaller van NEC. Eerder al had de Enschedese formatie het vertrek van de tweeling Van de Kerk hof al geprobeerd te compenseren door Johan Zuidema, topscorer in de eerste divisie vorig seizoen, van Cam buur naar het oosten te halen. Vorige week volgde ook nog Dieter Schwemmie (VFB Stuttgart). Twente- verdediger Ferry Pirard vertrekt naar streekgenoot Heracles (eerste divisie). Henny Ardesch (FC Den Haag) wordt achter Piet Schrijvers reserve-doelman in de brigade van trainer Spitz Kohn. NEC raakte niet alleen Thijssen kwijt, maar moest ook schutter Cas Janssens (naar Nimes in Frankrijk) en Felix Muller (naar NAC) laten gaan. Het Alkmaarse AZ'67 verkocht Henk Zoetendal terug aan het Friese Heerenveen, Bert Blaauw en Gerrit van Doesburg naar Vitesse en contrac teerde Wolfgang Frank (VFB Stutt gart), Joop Wildbret (FC Den Bosch)' de amateur Meister (Xerxes) en Kees de Vries (Telstar). De Velsense club moest ook Dick Bond naar Volendam laten gaan. FC Utrecht heeft Marco Cabo voor één jaar uitgeleend aan Go Ahead. Haarlem kocht de Feyenoor- der Theo van Duivenbode, die in de nadagen van zijn sucdesvolle loopbaan als vrije verdediger gaat optreden. De eerste divisie-club FC VW luidde de (rustige) transferperiode uit met de aankoop van Albert van de Weide van Veendam. Van onze honkbalmedewerker HAARLEM Het Feest van de armoede. Dat is de juiste benaming voor wat trots Europees kampioenschap heet. Een trots die geënszins gerechtvaardigd is, nu twee van de negen speeldagen in Haarlem af gewerkt zijn. De kleurrijke opening zaterdagmiddag door NSF-voor- I zitter Fijth is meer de aanhef van een kinderfeest geweest dan van een (top)sportgebeuren. p- Zes teams toonden hun keurkorps aan H honkballers, het begin van een folklo- m ristisch toernooi. Maar één ding is Êèj nog eens overduidelijk geworden: twee ploegen mogen echt knikkeren met stuiters, de overige vier zullen het met knikkertjes van klei moeten doen. De goede wil van de organisatie (de Stichting Sportinitiatieven Haar- lem en de KNBSB) ten spijt, is het k? Europees kampioenschap weer slechts k> een duel tussen Italië en Nederland. Spanje, België, Frankrijk en Zweden kunnen in geen enkel opzicht 'tegen standers genoemd worden. De vraag rijst dan ook steeds weer waarom niet een serie ontmoetingen tussen de vi twee 'echte' deelnemers wordt georga- ■1J niseerd in plaats van de slaapverwek- kende wedstrijden tussen do zes lan- j den. MAGER De krachtsverschillen blijken slechts r voor een gedeelte uit de cijfers. Voor- al de 70 overwinning die Nederland zaterdag op Spanje behaalde was veel te mager. De belangrijkste oorzaak voor de matige slagprestaties in deze wedstrijd waren de vele wisselingen binnen de nationale formatie. Zo ver- 'l dween Nol Beenders al na vier in nings, met nul honkslagen tegen, een foutloos veld en één keer vier wijd, van de heuvel. Winneke Remmers waal, de jeugdige Storkswerper, die vermoedelijk de Italianen moet weer staan, was zijn vervanger en kwam tot de cijfers 8-2-1. Na de vijfde inning gooide Ron Fraser zijn ploeg volledig door elkaar; uitgezonderd de overi gens zwakste man Berry Eijgendaal, verscheen een nieuw team in het veld met enkele nieuwe gezichten: de B-se- lectie, die echter geen enkel punt meer kon scoren. Ron Fraser: 'Het was bedoeld als oefening voor de nieuwelingen. Ik hoopte dat zij wat op slag zouden komen'. Frasers wens ging niet in vervulling. Zijn pogmg om de beste opstelling te onderzoeken voor het duel tegen de Italianen deed ook wel wat vreemd aan. De Amerikaanse coach van de na tionale selectie zou wellicht meer suc ces gehad hebben als hij wat minder hardhandig had gerommeld in de sa menstelling van de ploeg. In feite stond Nederland al na drie innings op winst (70), waardoor de concentra tie niet meer maximaal was. Maar Fraser bleef grijnzen: 'Ach, het was toch geen groot probleem. Moeilijkhe den zijn er niet geweest1. Dat kon ook moeilijk bij de ene honkslag van de Spanjaard Juan Lorenzo Fuentes in de achtste inning. De arme, Fuentes werd als een held op het eerste honk binnengehaald door het publiek. Een wel erg zielige vorm van bijval. CLEMENTIE Dat de tweede keus van Nederland, bij wie Frank en Paul Smit als eni gen tot goede prestaties kwamen, niet zo opvallend opereerde, had voor Ron Fraser nog een verklaring. Hij vroeg clementie voor zijn jongens, door de trage manier van optreden van de Spaanse werper Huertas. Fraser: 'Het is dan erg moeilijk om er helemaal bij te zijn. Huertas gaf door zijn wijze van gooien weinig inspiratie'. De vele wisselingen paste de Ameri kaan. die pas kort voor de strijd om het Europees kampioenschap in Ne derland arriveerde, gisteren tegen België opnieuw toe. Eerst verscheen de honkman Gian Paolo Mlrra sloeg tegen Frank rijk ln de 6e Inning met twee man op de hon ken de bal over het hek van het Pim Mulier- stadlon. De beste slagman bij de Italianen, die ln de wedstrijd tegen Frankrijk pas in de vierde Inning voor het eerst tot scoren kwa men, was echter Bruno Laurenzl met 3 uit 3. Spartaan Ade Fijth uit de dug-out om Charles Urbanus op de werpheuvel te vervangen. Het had al enige bevreem ding gewekt dat Urbanus als eerste man was opgesteld, omdat hij bij de selectie-training als tweede honkman genoemd was. Na de wissel met Ade Fijth schoof Urbanus op als korte stop om later zelfs nog als rechtsvel- der te fungeren. Voor Fraser kenne lijk geen verwonderlijke zaak: alles was als oefening bedoeld. Bij de in vallers werd Bart Seidel uitgepro beerd als achtervanger. De 19-jarige Seidel, die voor de aanvang van de competitie van PSV naar HCAW over stapte, maakte afgelopen weekend een nauwelijks betrouwbare indruk. Hij had veel moeite om de bal onder con trole te krijgen. Nederland mag dan weliswaar tot de .7 Het begin van de grote overwinning van Nederland op België. Paul Smit komt veilig binnen en zorgt hiermee voor het eerste van de zestien punten. Europese top behoren, het verschil tussen de eerste en tweede keus is wel bijzonder groot. Met deze gedach te zal het daarom des te moeilijker worden om Italië woensdagavond en zondagmiddag in de finale voldoende weerstand te bieden. Een sterkere indruk wekte Italië. Vol overgave sloeg de ploeg, die na negen Nederlandse triomfen, beter dan ooit voorbereid is op deze titelstrijd, sloeg België zaterdag in zesenhalve inning aan flarden (202). Pas in de laatste innings erd het slaggeweld van de Italianen (19 honkslagen) wat min der. Coach Bill Arce veroorloofde het zich zelfs om de oude maestro Giulio Glorioso (42) op de heuvel te poste ren. Met de 20-2 voorsprong kon de oude man evenwel niets meer gebeu ren. Buiten de grootmachten om modderen Treffer ran Johnstone in eisen doel fataal voor Britten GLASGOW (Reuter/SID) Wereld kampioen Brazilië heeft in het Hamp den Park-stadion van Glasgow de achtste wedstrijd van zijn toernee door Afrika en Europa, tegen Schot land, gewonnen met 10. De Schotse verdediger Derek Johnstone schoot in de 33ste minuut van de eerste helft in eigen doel. De wedstrijd werd ge speeld ter gelegenheid van het hon derdjarig bestaan van de Schotse voet balbond. Ondanks het feit dat eigen doelpun ten ditmaal geheel uitbleven, kan Brazilië terugzien op zijn beste voor stelling van de toernee, die donderdag eindigt met de wedstrijd tegen Ier land in Dublin. De Brazilianen legden hun tegenstanders volledig de wil op. Hun plaatsen was vlekkeloos, zowel kort als lang, en diverse keren lan ceerden zij de bekende messcherpe aanvallen, die een defensie volkomen kunnen ontredderen. Dat de Schotten stand hielden was hun grote verdien ste, en een gevolg van het feit dat de afwerking bij Brazilië het enige punt Jairzinho balanceert met de bal tussen schouder en borst, met de Schotse verdediger Jordan in zijn nabijheid. was dat te wensen overliet. De mid denveldbezetting van de wereldkampi oenen was met Rivelino, Clodoaldo en Paulo Cesar van voortreffelijke kwali teit. Het was de vijfde overwinning van Brazilië tijdens de toernee. Twee. ne derlagen werden geleden: tegen Italië en Zweden. Schotland, kandidaat om zich te plaatsen voor de eindronden van het wereldkampioenschap, heeft nu van zijn laatste zes ontmoetingen er vijf verloren. Er waren zaterdag in Glasgow 'slechts' 78.000 toeschouwers. Het Hampden Park-stadion kan er 130.000 bevatten. WEST-DUITSLAND Met ingang van het seizoen 1974-1975 zal naast de Bundesliga een z.g. twee de liga worden geformeerd. Reeds ja ren lang is men in West-Duitsland voorstander van een tweede liga, waarin dan niet meer in regionaal verband zal worden gespeeld. De Westduitse voetbalbond besloot zater dag tijdens een buitengewone verga dering met grote meerderheid van stemmen tot de instelling van de tweede liga, waarin in twee groepen van elk twintig clubs zal worden ge speeld. In de noordelijke groep ko men dertien clubs uit het westen en zeven uit het noorden van West-Duits land. In de zuidelijke groep worden dertien verenigingen uit het zuiden en zeven uit zuidwest ingedeeld. De clubs worden in de tweede liga ge plaatst op grond van financiële draag kracht en volgens een puntensysteem gebaseerd op de plaatsing op de rang lijst gedurende de laatste vijf jaar. SPANJE Atletico Bilbao heeft de Spaanse voet balbeker gewonnen. De Noordspaanse club versloeg in de finale van het toernooi in het Bernabeu-stadion van Madrid Castellon met 20. Bij rust was de stand 10. De openingstreffer werd in de 26ste minuut door de cen trale aanvaller van Bilbao, Arieta, ge maakt. Acht minuten na de hervat ting vergrootte de opgekomen verde diger Zubiaga uit een scrimmage de voorsprong tot 20. Er waren 70.000 toeschouwers bij het duel aanwezig. de andere ploegjes maar wat aan. Ex tra-zielig is het als blijkt dat spelers uit Zweden of Spanje sommige spelre gels zelfs niet blijken te kennen. Het niveau van deze landen, die in oefen wedstrijden van tweede klassers als De Spartaan verloren, is, voor zover mogelijk, nog verder gezakt. Finan cieel is deelname aan 't toernooi bijna niet haalbaar; sommigen moeten de reis naar Haarlem zelf betalen. De publieke belangstelling, tenslotte, mag naar verhouding niet eens teleur stellend genoemd worden. De ope ningswedstrijd tussen Nederland en Spanje werd door 2000 toeschouwers bijgewoond. In het duel tegen de Bel gen waren dat er al zo'n 500 minder. Maar ja, zolang de zon blijft schij nen Werpers: Zweden: K. Leandcr <3 man) 0-3-2. 4 fouten; G. Strand o Inn.) 4-5-7. 4 fouten. Frankrijk: J. Kunetz 10-9-5, 4 fouten. Slagprestaties: Zweden: G. Strand en L. Llljeberg 1 uit 4, P. Ivarsson en A. Halvarson 1 uit 5. Frankrijk! M. Ruiz 3 uit 4. Y. Pre- chac 3 uit 5. B. Pesce 1 uit 3. G. Perplgnan 1 uit 4. P. Llaskowsky 1 uit 5. Werpers: Spanje: Huertas <8 inn.) 1-2-9, fouten. Nederland: Beenders (4 lnn.) 5-1-0, De uitslagen 0 fouten; Rmmerswaal (5 lnn.) 8-1-1, 0 fou ten. Slagprestaties: Spanje: J. Lorenzo Fuentes 1 uit 3. Nederland: Frank Smit 2 uit 2, Paul Smit en Beenders 1 uit 1, Remmerswaal 1 uit 2. Arnold Smith, B. Maat, Richardson en Augustlnus 1 uit 3. Italië 2 5 3 0 7 3 X 20 Werpers: Bclg't: Vogels (3 inn.) 4-2-1. 2 fou ten: Aerts (3!iuo 3-3-8. 0 fouten. Italië: Corradtni i4 inn.) 7-2-2, 1 fout; Ghclfl a Inn.) 2-1-1, 0 fouten; Scerrato (1 lnn.) 3-0-1, 0 fouten: Glorrisn 1-1-0. 0 fouten. rlale 2 uit 2, Mirra 4 uit 5. Castellini 4 uit 6. Argentieri 3 uit 6, Di Sanzo 2 uit 3. Lau renzl 2 uit 5. Petrone 1 uit 6. Werpers: Zweden S. Lindberg (9 lnn.) 6-5-8. 8 fouten. Spanje- Casillas (4 inn.) 2-3-2 J. Ramos (5 lnn.) 1-4-1. 4 fouten. Werpers: België De Loght >4 lnn.) 0-4-15, fouten: Peerens 0-2-4, 0 fouten. Nederland: Urbanus (3 inn.) ,3-1-0, 0 fouten; Fijth (4 lnn.) 5-2-1. 1 foul. Slnjtprestaties: België: Aeris 1 uit 1. Neder land: Ham. Richardson 2 uit 2. Seidel 1 uit 1. Urbanus en Augustlnus 3 uit 4. Arnold Smith 2 uit 3. Paul Smit en Wim Crouwel 2 uit 4 Frank Smit 2 uit 5. Beckers en Boudewijn Maat 1 uit 4. Italië o o 0 1 5 8 i 14 Werpers: Frankrijk: P. Kadir (5 2/3 lnn. 4- 4 man) 2-7-9; E. Dubaut tl/3 inn.) 0-1-0. 7 fouten. Italië: R. Armeillno (4 inn.) 5-2-1; E. Paganelll (3 lnn.) 3-3-2. 3 fouten. Homeruns: Italië: Mirre f6e lnn.) met G. Catelll en A. dl Santzo op de honken. Spanje 1—7, België-Nederland 0—16 Itallë- Frankrljk 14—1. DEN HAAG ln diverse Europese steden is gistrene begonnen met de strijd om de inter- tot-(voetbal)-competitie. De uitslagen zijn: Atvldabcrg (Zwe)-FC Wintcrthur (Zwi) 1-1; IFK Norrköpplng (Zwc)-Slavla Praag (Tsjech.) 1-1; FC Lugano tZwP-Ocrebro (Zwe) 2-5; Naestved IF (Den)-DJurgaarden (Zwe) 0—1: B 1903 Kopenhagen (Den.)- Wlsla Krakau (Pol) 1-3; CS Nltra (Tsjech)-Vcjle BK (Den. 41; B 1001 Nykölng (Dcn)-Oester Vaexjoe (Zwe) 0-7; Slovan Bratislava (TsJech)-AIK Stockholm (Zwe) 0-0, Grasshop pers (Zwl)-Malraö FF (Zwe) 0—1. 2. Italië 3. Spanje 4. Frankrijk 5. Zweden 6. België 14- 1 9-21 8-15 2-36 HARO HIELKEMA TWEEDE KLASSE: A: Schiedam—HSC Til burg 40. B: Hoofddorp—Carlbe 51. Spar taan—HCTIW 0—4. DERDE KLASSE: A: Utrecht Hitters—Tex Town Tigers 4—20. B: HFC Haarlem—Tackels 92. Watergraafsmeer—Te Werve 3—1. D: DucksKVS 61. Jeka—Geldrop 133. NOG NOOIT IS de omstreden zomerse transferperiode in het betaalde voetbal zó geruisloos verlopen als dit keer. De trans acties op de spelersmarkt ken merkten zich door een flauwte, die de financiële malise bij de clubs nauwelijks scherper had kunnen aangeven. Opzienbaren de mutaties bleven even spaar zaam als aantrekkelijke wed strijden in de competitie. In fei te verschafte zich alleen het Eindhovense PSV nieuwe per spectieven voor het komende seizoen. PSV strooide met forse kapitalen om straks (opnieuw) een sprong naar de hogere regi onen te kunnen wagen. De tweeling Van de Kerkhof en de in zijn land razend populaire Zweed Ralf Edström heten in het licht van de actuele situatie aankopen van formaat. PSV weet zich dan ook in de rug gedekt door een miljoenen bedrijf, dat overigens steeds aarzelender op verzoeken om geldelijke steun gaat reageren. Die terughoudendheid is lo gisch. Zeker in zo'n ivereldcon- cern zullen voldoende kenners rondstappen die beseffen, dat het betaalde voetbal steeds dui delijker een put zonder bodem dreigt te worden. IN EINDHOVEN MOCHT de buidel nog één keer worden ge opend. bij andere clubs bleek zoiets allang niet meer verant woord. Verenigingen, die zich zo graag onder de noemer 'sub topclub' in de eredivisie scha ren, misten mogelijkheden om zich via aankopen eventueel uit die kleurloze positie te kunnen werken. Bij (toch) gerenom meerde clubs als Sparta, FC Twente en FC Den Haag bleef de kas voor erg 'dure' aankopen op slot. Méér clubs nog (FC Utrecht en NEC als de pijnlijk ste voorbeelden) moesten zelfs in nieuwe onderhandelingen met hun verwende werknemers een stap terug doen om hun fi nanciële situatie nog enigszins overzichtelijk te kunnen hou den. HET OPMERKLIJKSTE VAN de zaterdag om middennacht ge sloten 'markt-oude-stijl' is nog, dat de betaalde clubs weinig ge negenheid hebben getoond om de vaak extreem hoge eisen van de spelers in te willigen. Blijk baar gaan de clubs, nu de be smetting van het betaalde voet bal vrijwel algemeen is, besef fen dat alléén een zuiniger be leid en een weloverwogen stel- lingname tégen de op geld ja gende spelers een verdere 'deva luatie' van het profvoetbal kan voorkomen. Clubs zijn door nood gedwongen eindelijk steeds minder snel bereid geble ken om tot waanzinnige hoogte opgedreven transferbedragen neer te tellen. Dat is dan de schrale winst die het betaalde voetbal voor het beging tan op nieuw een kleurloze competitie kan boeken. FEYENOORD MAG ZICH op dat gebied voor even uitblinker noemen. Wekenlang voerde de Rotterdamse club onderhande lingen met MW en zijn gemak kelijk scorende international Willy Brokamp. De transfer van Brokamp naar de 'Kuip' is uit eindelijk afgesprongen. Hoe triest dat voor de supporters van Feyenoord en de spanning in de competitie ook mag zijn. de club heeft zich niet door emoties uit de omgeving (pers en publiek) als een wanhopige laten opjagen en heeft zakelijk heid in dit geval laten prevale ren. Feyenoord heeft geen bui ging willen maken voor de ei sen van een (overigens voor treffelijke) voetballer, die de 'slag' van zijn leven dacht te kunnen maken. IN DEZE KRANT is het afgelo pen seizoen regelmatig geschre ven over de geringe belangstel ling van profvoetballers voor hun eigen bedrijfstak. Spelers wensen kennelijk niet te zien hoe noodzakelijk een gematig der beleid voor de clubs is ge worden. Het ivoord solidariteit komt in hun vocabulaire niet voor. Voor hen is het alleen maar zaak om de beurs zo snel mogelijk gevuld te krijgen. Zij sluiten de ogen voor het keihar de feit, dat het betaalde voetbal niet meer over het geld be schikt om aan hun vaak over dreven wensen tegemoet te ko men. DE 'GOLDRUSH' IN het prof voetbal bestaat niet meer. De belangrijkste bronnen zijn uit geput. Alleen de gouddelvers zélf blijven met een blind fana tisme doorgraven. Vermoedelijk zó lang, dat hun graafwerk slechts een begraafplaats voor het betaalde voetbal oplevert. Daarom heeft vooral Feyenoord een daad gesteld door aan de eisen van Brokamp (en MW) niet te voldoen. Zoals tal van clubs niet hebben toegegeven aan de subotage-politiek van het verwende spelers-arsenaal. Het 'geld of ik stop' is mode ge worden. Een verschijnsel, dat tekenend is voor de geringe in teresse van de spelers voor hun eigen, toch al beperkte werkge bied. Het sein tot bezinning heeft al jaren geleden geklon ken. Maar niemand heeft dat toen blijkbaar gehoord. GERRIT DEN AMBTMAN QUITO Het nationale elftal van Uruguay heeft in Quito voor 50.000 toeschouwers in het Atahualpastadion een wedstrijd voor groep 1 van de Zuid- amerikaanse zone van de voorronde voor het wereldkampioenschap voetbal tegen Ecuador met 21 gewonnen. Bij de rust was de stand 11 door treffers van Estupinan (Ec) en Cubilla (Ur). Halverwege de tweede helft bracht Morela Uruguay de zege.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9