eoeo De Weldoener Vliegende auto Oppositie over de oppositie in 'De Gids' Lening voor EGKS TROUW/KWARTET MAANDAG 2 JUU 1973 BEVNENLAND/BUITENLAND/RADIO-TV T4/K4 j Haastwerk Veel ongewoons viel voor televisiekij kers dit weekeinde niet te beleven. Het enige exceptionele was de zons verduistering van zaterdag, waarvan de NOS reeds zondagavond beelden liet zien. Een onder dubbele hoogspanning geleverde prestatie ran filmploeg en montagespecialisicn. Het meest fascine rende deel vond ik de verfilming van de inheemse bevolking in deze voor de primitieve mens onheilspellende situa tie. Zou het niet zulk onmogelijk haast werk zijn geweest, er zouden ongetwij feld nog intrigerender opnamen van hun gedragingen zijn gemaakt. De sen satie van de verduistering zelf was in deze film minder sensationeel dan ik had verwacht Soms leek het erop als of het langs elkaar schuiven van maan en zon via animatie van tevoren was geprepareerd. Chriet Titulaer was aan twee kanten van Afrika present, maar van hetgeen hij daar te horen kreeg, had hij het meeste al eerder ranuit een studio stoel kunnen vertellen. De verhalen van Ironside. Coronation Street, De Geheime Schatten van de Rode Zee. De Geest uit de Gieter, Alias Smith and Jones, Daktari en De Rivalen van Sherlock Holmes zijn zulke vaste nummers, dat het bijna i>oorspelbaar is wat je te zien zult krijgen. Daartussendoor zat eigenlijk te weinig uat een beetje buiten het geijkte viel Lang leve de Operette biedt in toezen geen verrassingen, al doet Jan van der Waart wel suggesties in die richting. Voor de liefhebbers een plezierig in termezzo. En ook zondagavond was er muzikaal genot door toedoen van An- neliese Rothenberger en het Concert gebouworkest. Toch was er wel iets dat een beetje apart mocht worden genoemd: de film Expeditie in de Bergen, die za terdagavond in het NCRV-programma moest concurreren tegen de Rudi Car- rell-show. Rudi met zijn imitatie- Duits en belegen grapjes zal het wel hebben gewonnen van die Britse speelfilm al was in dit verhaal van Michael Epted qua karakterwerk dui zendmaal meer te genieten. Filmisch gebeurde er weliswaar niet veel. maar de gesprekken can de vier vrijgezel- len-bergwandelaars vormden een com plete leergang mensenkennis. Voordat onze huidige ministers hun aulo-met-chauffeur hadden, waren er bloemrijke verhalen in de omloop over te verwachten alternatieveen progressieve, kortom anders dan tra ditionele gedragingen. Het is interes sant, via de achtergrondrubrieken te volgen u-at daarvan in de ministeriële praktijk terecht komt. Hier en daar valt een vlottere toon waar te nemen, een uitleg rechter op de man af. Mi nister Pronk van wie gezegd werd dat vooral hij andeors zou zijn in zijn optreden, viel mij zaterdag daarom een beetje tegen. Zijn televisiepraat je was een schoolvoorbeeld van mi nisteriële uitspraken oude stijl Ge compliceerd cu weinig helder. Het Duitse Ssteiner-schandaal blijft ook Achter het Nieuws interesseren, al is er nog maar weinig nieuws uit te peuteren.Voor wat sensatie van eigen bodem zorgde de directie xan de Haagse Post, die het vanwege een onwelgevallige benoeming van de nieuwe hoofdredacteur hard wil spe len tegen de mensy die het blad boe ten imllen. TH. Wij ontvingen: Kerk en opwekkingsbeweging door dr. C. Graafland e.a. (uit de hoek van de gereformeerde bond). 'Het gaat er vooral om. dat kerk en opwekkingsbe weging elkaar zoeken, elkaar vinden en elkaar vasthouden, omdat zij el kaar nodig hebben', aldus Graaflands conclusie. Een uitgave van Echo. Joh. van Oldenbameveltlaan 10. Amers foort. 51 blz.; 3.75. Stemmen uit Genève, deel 24. Stem men uit Wittenberg, deel 15. De Gere formeerde Bibliotheek te Goudriaan blijft minstens eens per kwartaal in belde series een deeltje voor 3.90 uitgeven. Ditmaal Luthers 'Aan de raadsheren in Duitsland' (over de christelijke school) en 'Van de we reldlijke overheid' en zes preken van Calvljn over Job 20 en 21. O 2 O 3 O 4 O 5 O 6 0 7 0 8 9 Horizontaal woorden invullen die be tekenen: 1. parachute. 2. glijdend (muz.), 3. Bevoorrecht. 4. tendens. 5. duldbaar. 6. voorschrift, 7. garneersel. 8. afvaardiging, 9. minnelijke schik king. Bij juiste oplossing leest men in de cirkeltjes de naam van een hand- vleugelig zoogdier. OPLOSSING VAN VRIJDAG Hor.: L pa. 2. salie, 7. la. 9. strekel, 12. Epe. 13. les. 15. ros. 17. L.O.. 18. tante. 20. nl.. 21. oeros. 22. Eelde, 23. Gd., 24. ester, 26. Ee, 27. eis. 28. ork, 29. iep. 33. vandaal, 37. al, 38. stelt, 39. es. Vert: 1. Po. 2. sta. 3. ar. 4. leren. 5. ik. 6. eek. 8. as, 10. spoedig. 11. ron deel. 12. eloge. 13. lasso. 14. steek, 16. sleep. 18. toe. 19. eer. 25. trede, 30. las. 31. kat. 32. ka. 34. N.T., 35. al. 36. Wat u hier ziet Is een kruising tussen een Cessna Skymaster en een Ford Pinto, waarmee op het ogenblik in Oxnard (Californië) proefvluchten worden gemaakt. Deze vliegtuigauto of vliegend autotuig de ontwerpers hebben er nog geen naam voor, heeft een actieradius van 1500 kilometer en een kruissnelheid van ruim 200 km per uur. Misschien iets voor als u in een file zit onder het motto: dan liever de lucht in. SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES De redactie van 'De Gids' het blad dat nog steeds met een zekere voldoe ning Potgieter als zijn stamvader noemt heeft een speciaal nummer laten samenstellen over de Oosteuro- pese oppositie. Een dik nummer, voornamelijk ge vuld met documenten, van die Oosteu- ropesc oppositie; ook dit keer weer boeiende lectuur die £n de Oosteuro- pese landen op het ogenblik ongeveer dezelfde functie heeft als de verzets bladen tijdens de beietting van ons land. maar toch niet .opzienbarender of 'nieuwer' dan wat'elders en al eer der werd gepubliceerd dankzij de acti viteiten van de Alexander Herzen- stichting in Amsterdam. Een merkwaardig nummer bovenal door dc inleidingen tot de documen ten. Men hoeft niet eens een goed verstaander te zijn om te onderken nen van welke totaal andere uitgangs punten aan één zijde-*Óids-redacteur G. van Benthem van den Bergh en de medewerker van het Amsterdamse Oost-Europa instituut M. J. Broek- meyer de documenten beladeren tegen over Gids-redacteur A. L. Constand- BRUSSEL De Europese Commissie te Brussel en een barfkconsortium hebben in Parijs een contract gete kend voor het uitschrijven van een obligatielening van 200 miljoen Fran se franken, voor 50 miljoen bestaande uit 7 pet obligaties, lopende van 1973 tot 1980 en voor 150 miljoen uit 7.5 pet obligaties, die lopen van 1973 tot 1991. De uitgiftekoers van( de 7 pet obligaties met een looptijd'van 7 jaar is bepaald op 100 pet, die van de 7.5 pet obligaties met een looptijd van 18 jaar op 99.5 pet. Officiële notering van de beide series obligaties op de beurs van Luxemburg zal worden aangevraagd. De 'opbrengst van de lening wordt bestemij voor de financiering van investeririgën in de kolen- en staalindustrie en voor om schakelingsprogramma's. Met inbegrip van deze lening heeft de EGKS, de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, sinds het begin van haar aktivi- teiten in totaal de tegenwaajrde van 1.370.8 miljoen rekeneenheden (oude dollars) in de vorm van leningen op genomen. se. Kennelijk beschouwt Constandse veel van de uit Oost-Europa afkomsti ge ondergrondse lectuur en dat zal dan ook wel gelden voor de door zijn eigen Gids gepubliceerde stukken als gericht tegen de internationale ontspanning en de daarmee samen hangende mogelijkheid tot democrati sering van de samenleving in Oost-Eu ropa Godfried van Benthem van den Bergh echter heeft zijn inleiding twee mot to's meegegeven het een van de Poolse ex-marxist Leszek Kolakowski, het ander van Jozef Stalin. Zegt Sta lin nog ongecompliceerd: 'Links is te beoordelen naar zijn houding tegeno ver de Sowjet-Unie': Kolakowski zegt precies hetzelfde om heel ergens an ders te eindigen: 'Elke linkse beweging in een westelijk land zal zich in een verkeerde en misleidende positie be vinden. zolang ze niet duidelijk be grijpt en openlijk durft uit te spreken dat het Sowjet-communisme een van de grootste centra van nationale en maatschappelijke onderdrukking is die ooit ter wereld bestaan hebben'. Hoeveel aarzeling en schroom hij mis schien ook kent: Van Benthem van den Bergh kiest tenslotte voor het uitgangspunt van Kolakowski. Marius Broekmeyer op zijn beurt on derkent de géne die links wel moet bevangen als het kennis neemt van de oppositionele documenten, die steeds meer van uit Oost-Europa de westelij ke landen bereiken. 'Voorlopig houd ik het er op dat wie, zelfs verbaal, de Oosteuropese oppositie in haar totali teit niet steunt, het recht verliest zich links of progressief te noe men. Natuurlijke openlijk zal men zich nooit tegen de oppositie uitspre ken. Men zwijgt erover, men doet of men niets hoort. Ongemakkelijke in formatie wordt achtergehouden'. Constandse Maar dan Anton Constandse; een man die zichzelf stellig als links en pro gressief beschouwt. Hij is er evenwel Uit de maandbladen op uit de 'keerzijde van dc keerzijde' te tonen en daarom schetst hij een beeld van 'het vrije westen' (de aan halingstekens zijn van Constandse zelf), waarin het aantal parlementaire democratieën steeds afneemt, de in het westen heersende minderheden geen kosten sparen om een zo zwart mogelijk beeld van de toestanden in Oost-Europa te verspreiden en de wes terse arbeidersklasse profiteert van de vruchtbaarheid der sinds enige eeu wen opgehoopte kapitalen. Constandse probeert ook begrip op te brengen voor het Sowjet-nationalisme, waardoor in de tweede wereldoorlog de Sowjet-Unie gered werd en dat nu o.a. maakt dat ieder die een visum voor Israël aanvraagt zich in feite al tot vijand van de Sowjet-Unie ver klaart gezien de bijzondere verhou ding tussen de Sowjet-Unie en Israël. En is het trouwens ook in Amerika niet jarenlang verboden geweest be paalde communistische landen als China te bezoeken? Nee, volgens Constandse kan men niet afgaan om de klachtenboeken van mensen die in onmin leven met deze gemeenschap als men er naar streeft zich een indruk te vormen van de verhoudingen in Oost-Europa, 'want hoe gemakkelijk kan men bundels sa menstellen met verhalen over dc bit tere belevenissen in gevangenissen en strafkampen in de westelijke we reld Hoeveel slachtoffers van corruptie, wreedheid, onrecht telt de democratie!' (Het uitroepteken aan het slot van dit citaat is geen zetfout». Constandse zal niet ontkennen dat de solidariteit jegens de bestaande regi mes in Oost-Europa zeer kritisch be hoort te zijn. Maar tevens moet de aanwezige mogelijkheid erkend wor den om dit staats-socialisme te demo cratiseren en de persoonlijke vrijhe den te vergroten. Hachelijk 102: 'Een tare met een g...gummi knuppel'? riep M'bongo, de forse drum mer uit. 'Wat bedoelt U d...daarmee precies .meneer?' - 'Ach,... noks bij zonder'. antwoordde smidje Verho len. 'Het is zomaar een losse opmer king. De kwestie is namelijk, dat ik eens op een avond door de ruitjes van die swingtent stond t ekijken naar wat er binnen eigenlijk te koop was. Even later werd ik daar toen met een gummiknuppel buiten westen getim merd en achteloos in het bos neerge smeten. Ik weet nog steeds niet pre cies wie het gedaan heeft. Dat is al les'. - Tot zijn stomme verbazing viel de forse M'bongo toen plotseling luid wenend op de knieën voor hem neer. Handenwringend richtte de brave ke rel zich tot de smid en hij zei op schorre toon: 'Ik heb het gedaan, me neer! Ik heb het gedaan. Handel nu maar met me naar willekeur. Doe maar met me wat ge wilt! Straf me maar streng en laat me boeten voor mijn misstap! U bent nog wel zo'n goed mens en dat ik nou juist U op de kop moest slaan!' - Toen wierp hij zich bijna plat ter aarde, greep een van smidje Verholen's voeten en plantte deze met een roerend gebaar in zijn eigen nek. 'Ik heb het boekie geleest van ene meneer Robinson Cru soe', snikte hij. 'Daarin deed een dankbare neger wat ik nou ook doe. Voet in de nek, dat is algehele onder- Daarvoor echter zijn betere intemati- onale verhoudingen en ontspanning nodig en daar kunnen 'vele teksten en berichten waarop wij het oog heb- FERDINAND ben' (waarschijnlijk slaat dit ook op een deel van de teksten die 'De Gids' zelf afdrukt) wel eens averechts op werken. 'Dit maakt hun publicatie zonder nadere toelichting tot een ha chelijk avontuur', zo besluit Constand se. Misschien zal het nog eens mogelijk zijn op korte termijn in een uitgave van Nederlandse documenten de notu len op te nemen van de redactieverga dering van 'De Gids' waar de samen stelling van dit nummer werd bespro ken. De nieuwsgierigheid kan dan op gewekt zijn door de hierboven gesig naleerde tegenstelling; anders wel door wat Michel Korzec in deze afle vering van 'De Gids' schrijft: 'Zo wordt er bijvoorbeeld soms serieus gedebatteerd (tot in de tijdschriftre dacties toe) over de vraag of Oost-Eu- ropa-documenten zoals die welke in dit Gidsnummer zijn opgenomen, niet van de C.I.A. afkomstig kunnen zijn'. (De C.I.A. is de inlichtingendienst van de Verenigde Staten, red. Tr./Kw.). De Gids, nr 4/5 Jaargang 1973, 'De Tweede Wereld, oppositie in Oost-Eu ropa, documenten en beschouwingen', prijs ƒ9,50. FL w Radio vandaag door John Rowan Wilson 30 Maar dat betekent nog niet dat hij mij geprest heeft. Zo goed ken jé me toch wel. Ik ben gekomen omdat ik het wilde'. Hij had natuurlijk gelijk. Beide man nen hadden in dc ander de vervulling van hun eigen behoefte gezien. Als het niet Manusha was geweest, dan een andere plaats. Ze zou willen uitschreeuwen: En ik dan? Heb ik dan niet mijn behoeften en verlangens? Jullie zweren samen, jullie tweeën, tegen mij. Jullie trogge len mij mijn leven af.Maar het had geen zin. Ze wilde niet tegen hem in gaan, ze had zijn vertroosting en steun nodig. Ze zei: 'Ik ben bang, Ed ward. Lach me niet uit. wees lief voor me. Ik ben bang'. Hij keek haar verbaasd aan. 'Waar voor? Er is niets om bang voor te zijn'. 'Hém heeft het klein gekregen. Dat zei je zelf. Vijf jaar en kijk hem nu eens aan. Hoe staan wij er over vijf jaar voor?' Hij glimlachte haar geruststellend toe en sloeg zijn arm om haar heen. Zijn fysieke omvang had iets geruststel lends. 'Ik ben Ferguson niet', zei hij vol vertrouwen. 'Bovendien was hij alleen. Wij zijn met ons tweeën. Dat is een heel verschil'. Ze werd wakker doordat de zon door de vittage voor het enige raam bin nenviel. Er kraaide een haan en ze rook een houtvuur. De kleine kamer, die de avond tevoren angstaanjagend had geschenen in de slagschaduwen van de petroleumlamp, leek nu een voudig en netjes en monter. Z- ontdekte dat ze verwonderlijk goed geslapen had. Ze was op slapeloze en angstwekkende nachten voorbere.d ge weest. Ze had naar de rimboegeluiden om haar heen liggen luisteren: geka kel. geritsel en zo nu en dan een blaf- hoest waarvan Edward zei dat die van een baviaan kwam maar zij in haar hart wist dat het een leeuw was. Het stro boven haar hoofd kraakte bij tus senpozen. Door temperatuurverande ringen, zoals Edward beweerde? Of le vende bewoners? Het bed was stug en het kussen kei hard. Ze lag stokstijf en beeldde zich in dat ze in deze keet van haar leven geen goede nachtrust zou krijgen. En toen was opeens de dag aangebroken. En de allergrootste zegen de misselijkheid in haar maagkuil was verdwenen. Edwards bed was leeg. Ze stond op en liep over de gang naar de badkamer. Het bad was een oude zinken kuip en er stonden verscheidene kannen heet water naast. De P.K., waarmee ze de vorige avond een nachtmerrieachtige kernismaking had gehad, bleek bij dagiicht niet zozeer vreesaanjagend als wel ongerieflijk en nogal komiek te zijn. Toen ze naar de slaapkamer terugging om zich aan te kleden, kwam uit de keuken de geur van sjjek. T De mannen zaten in de woonkamer op haar te wachten. Edward was ken nelijk in een uitstekend humeur, en .zelfs Ferguson leek opgewekter dan ae vorige avond. Misschien, zo dacht ze, begon het vooruitzicht van zijn spoedige vertrek hem op te monteren. Na het ontbijt stelde hij voor hen in het ziekenhuis rond te leiden. 'Ik neem u mee op een ronde door de ge bouwen en dan kunnen we samen het wqrk van vanochtend doen'. Hij mee smuilde. 'U zult merken dat het een beetje anders gaat dan bij het Metro politan'. liet zendingsziekenhuis had tenminste op het Metropolitan voor dat het geen belediging voor het oog was. Architec tonisch had het iets, in een simpele stijl. Om het eigenlijke ziekenhuis heen stonden de hutten van de Afri kanen. Zoals ze aan de rand van de nederzetting verspreid opgesteld wa ren, gaven ze het beeld van een dorp je. Kippen scharrelden de hutten in en uit en naakte kleuters speelden op de lemen paadjes ertussen. De vrou wen zaten erbij, het graan te wanntn in ondiepe houten kommen. De lucht was helblauw en de zon stond nog laag. Ze bezochten de timmermansschuur en hadden een gesprek over meubels; toen bezichtigden de ze primitieve bakkerij en de operatiekamer. De twee zalen stonden onder leiding van Afrikaanse ziekenbroeders. Elk bevat te vijfentwintig bedden. Joan had ver wacht dat ze stampvol zouden zijn, maar tot haar verbazing waren ze half leeg. Daarna gingen ze naar de poli kliniek voor het ochtendspreekuur van Ferguson. Er zaten maar een stuk of zes patiënten te wachten. Ferguson ging aan zijn bureau zitten. 'Als u wilt toekijken.zei hij en wees naar twee stoelen. 'Het is op het ogenblik lang niet zo druk als anders. Ik neem aan dat ze gehoord hebben dat ik wegga. Het zijn heel behouden de, schuchtere mensen. U moet u niet verwonderen als het een poosje duurt voordat ze vertrouwen in u gekregen hebben'. Hij werkte het rijtje patiënten af en sprak daarbij met hen via een tolk. Een paar korte vragen en een vluch tig onderzoek dan schreef hij aan wijzingen voor de behandeling op een papiertje dat doorgegeven werd aan Toffee die in het volgende vertrek zat. De laatste patiënt was een vrouw met een opgezet, geïnjecteerd been. (Wordt vervolgd) HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Spitsuur A'dani: lichte gramm.muz., rep. en interv. (7.25-7.30 V.d. voorpag.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Dingen v.d. dag. 8.23 <S) Spitsuur A'dam - verv. 9.35 Waterst. 9.40 <S> Geef me de vijf: ver- zoekpl.progr. 10.30 <S) Mui. voor luister aars. (11.00-11.02 Nws.) NOS: 12 00 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO-Maan- dag. rechtstreeks progr. met rep.. Interv., telefreakties en mui. (13.00 Nws. 13.11 Akt. rubr.) AVRO: 14.45 (S) Licht ork. met tangsollste. 15.10 (S) Viool en plano: klass. mur. 15.35 (S) Biel en Co.. wekelijkse strip. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16 05 Pople- Eel - kinderen draaien platen. 16.30 (S) Mi- adoo: kindermagazine, met 17.25-17.30 Veral. van Skutsjesilen 1973. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 (S) Jazz Spectrum. NOS: 19.00 (S) Har monie en Fanf. In Nederl. en Eur. 19.30 (S) Hobbyscoop - popul. progr. over electronics. 10 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22 50 (S> NOS-Jazz - Jazz in aktie. 23.20 WIJ op de Rijn, doe. klankbeeld. 23.55-24 00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7 08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en Nu. 7.55 Aangestipt: progr.- overz. 8.00 Te Deum Laudamus: geestelijke liedaren en gewijde muz. 8.24 Op de man af - evangèl. komm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8 36 Oyrnn. v.d. huisvr. 8.45 V.d. kinderen. 9.30 (S) Hier en Nu. 0.32 (S) Plein Publ. Maan dagmorgen met mensen en muz. (10.30-10.32 Nws.) 11.15 (S) Zllverpraat. 11.30 <S) Hier en Nu. 11.55 Med. 12.00 Strictly Country Style. 12.21 Voorvoer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 S Hier en Nu. 12 50 Lichte gramm.muz. 13.00 (S> Hoogtepunten uit de opera Boris Godoe- now van Moustorgskl. 14.00 (S) Lichte muz. 14.28 (S) Hier an Nu .14.30 (S) Israël trio: klass. kamermut. 15.00 Geref. kerkdst. 15.30 Nws. 15.33 (S) Studio 6: middagmagazine. 16.30 (S) Hier en Nu. 16.50 Pleisterplaats: toerisme en recreatie. Overheidavoorl.: 17.20 Ontmoetingen met rijksgenoten. Samenstel ling en presentatie: TJark Petzoldt. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en Nu. 18.00 (S) NCRV-Combo Corner: The Jo Jackson Four. 18.30 Nws. 18.41 Toelichting bij het nws. 13.48 (S) Bandstand. 19.00 (S) Filter: Jongerenprogr. 19.30 (S) Litcrama- kron. over boeken, schrijvers en toneel. NOS: 20.00 Nwt. 20.05 (S) Holland Festival 1973: magazine, met 20.15 A'dams Philh. Ork. en het Tblllssl Dubbelkwartet: mod. muz. NCRV: 22.30 (S) New Philh. Orch.: klass. muz. 22.45 Voordracht. 23.00 Theolog. kron. 23.15 S) Klass. kamermuz. 23 55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7.00 Nws. 7.02 (S en mono) KRO-op- Drie: discjockeyshow. (8.00, 9.00, 10.00 en werping! Ik wil van vandaag af Uw slaafie zijn! -'Zeg, hou nou gauw op!' lachte de smid. 'Wij wonen in een beschaafd land hoor! Gewone slaafies hebben we niet meer. Alleen nog maar loonslaafies.' - Mag ik dan Uw loonslafie zijn?' wilde M'bongo weten. 'Man, schei uit, dat kan ik niet betalen', vervolgde de smid. 'En wat zou ik in mijn smederij met een loonslaaf-drummer moeten aanvan gen? Nee. ik weet wat beters. Ik breng jullie met de auto naar de stad en dan vertellen jullie me intussen maar eens precies waarom je me ei genlijk op de kop hebt geslagen'. - En zo geschiedde het, hetgeen wel bewe zen wordt door volgeladen wagen die we hier over de weg zien rijden.... TV vandaag NEDERLAND i NOS 18.25 Tour de France 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal KRO 19.05 De familie Ashton NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Een man van gezag, Amerik. tv-filmserie met Anthony Qulnn 21.10 Hoogste tijd v.d. patiënt: progr. over verpleegsters en verpleegkundigen 22.00 Marty Feldman Comedy Machine: amusem.progr. 22.25 Uitz. Stichting Socutera NOS 22.40 JournaJ TELEAC 22.45 Recht op de burger af -14 (herh.i NEDERLAND H NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal AVRO 19.05 De avonturen van Toomai en de olifant 19.30 En dan is Moe d'r nog NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Peyton Place 21.10 Wie v.d. Drie 21.40 Televizier Magazine NOS 22.25 Journaal AVRO 22.30 ...Verslagv.d. Bokswedstrijd Joe Bugner Joe Frazier vanuit Londen DUITSLAND I 10.06 Journaal. 10.05 Act. 10.45 Serie ultz. 11.30 Muzikaal amusem.progr. 12.15 Act. 16.20 Ultz. voor Oudere kijkers. 17.05 Kinder- progr. 17.20 Klnderprogr. 17.45 Kinderprugr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10 00 Sesamstrasm' 18.00 Julia. 18.30 Aci. 18 45 Zandmann 18 55 Spurtjournaal. 19 26 Unser Dorl 19 59 Pr..- gr.overz. WDR: 9.30-10.OU Sesamstr..>se 18')0 Nws uit Noordr.-Westf. 18.10 Eddies Valer. 18 40 Hier und Heule. 19.15 Kinderprugr. 19.25 Graf Luckner 20.00 Journaal en weer- ber. 20 15 Feiten-Beelden-Achtergronden 11.00 Nws. 8.30-8.35 NOS: Voorbeschouwing Ronde van Frankrijk en 11.30 en 12.00 NOS: Rep. Ronde van Frankrijk,) 12.00 Nws. 12.03 (S) Van twaalf tot twee: KRO's pauzeprogr. met 13.00 Nws en 13.03 Raden maar. (Tussen 13.00 en 19.00 NOS: Rep. Ronde van Frank rijk.) TROS: 14.00 Nws 14.03 Van twee tot drie op 111. 15 00 Nws. 15.03 Hugo van Gel- deren Show, incl. de nationale ttp-twinUg. (16.00 en 17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet éten. AVRO: 19.00 Nws. 19.02 (S) Nederland-non- stop. 20.00 Nws. 20.02 Radiojournaal. 20.05 Take the S-train. 21.00 Nws. 21.02 De negen uur-show. 22.00 Nws. 22.02 (S) Superclean Dreammachine. 22 55 Med. 23.00 Nws. 23.02 NOS: Nabeschouwing Ronde van Frankrijk AVRO: 23.10 (S) Vanavond laat. 24.00 Nws. 0.02 Radiojournaal. 0.05 Droom-Top-Tlen. 0.55-1.00 Nws. BELG1E 324 m NED. 12 00 Nws. med. en SOS-ber. 12 08 Landb.- kron. 12.15 Llche muz. 12.50 Bultenl. pers overz. 13.00 Nws., weerber. en schouwburg- progr.'s. Aansl.: Lichte muz. en Wielrennen. (13.55 Beursber.; 14.00 en 15.00 Nws; 16.00 Nws en beursber.; 17.00 Nws en med.) 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.43 Paar- desportber. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Gramm.muz. 19.00 Nws, act. en med. 19.30 Lichte muz. (19.40 Keurig Engels). 20.00 Muz.progr. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. met een praatje. 23.00 Nwe. 23.40 Nws. 23.45-0.15 V.d. zeelleden. 21.00 Korte filmfragm. 21.45 Fllmrep. 22.30 Journaal, comm. en weerber. 22.50 Religieus progr. 23.50 Journaal. DUITSLAND II 17.30 Journaal en weerber. 17.35 Muzikaal mozaïek. 18 00 Magazine met rep. en muz. 18.35 Te kenfilm. 19.10 Der Bastlan. 19.45 Journaal, act. en weerber. 20.15 Gezondh.magazlne. Aansl Journaal. 21.00 Der Gehetzte von So- ho. Engelse speelfilm uit 1962. 22.45 Jour naal. comm. en weerber. DUITSLAND III NDR 10.05-18.00 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Voor ouders en opvoeders. 19.00 TV-serle. 19.30 Meeresblolo- gie. 20.00 Journaal on weerber. 20.15-22.25 TV-rop. 21.45 Task Force Police. DUITSLAND III WDR 9.30 Sesamstrasse. 18.30 Sesamstrasse. 19.00 Zandmann. 19.05 Progr. voor Italiaanse werkn. 19 15 Prisma v.h. westen. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Serie ultz. 21.45 Act. 22.05-22.25 Voor dracht. BELGIE NEDERLANDS 18.55 Fabeltjeskr. 19.00 Tekenfilmserie. 19.10 Sport. 19.33 Zoeklicht. 19.38 Med. en weerber. 19.45 Journaal. 20.10 Hartekonlng. 21.45 Interv. 22.35 Journaal. BELGIE FRANS 18 05 Journaal. 18.10 Klnderprogr. Aansl.: Kleuterprogr. 18.30 Un enfant parmt tant d'autres. 19.00 Filosofie en lekenmoraal. 19 30 Spurt. 19.45 Weerber. en Journaal. 20.15 Je viendrai comme un voleur. 22.05 Schooltelevisie. 22.30 Journsal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4