EHBO-er Van Leeuwen gaat voor laatste keer met LAURA-stoet mee Maanden van voorbereiding voor tien minuten spektakel Kort nieuws uit de regio Noordwijker gewond in Oegstgeest Hond waande zijn meester al dood.... Vakantiedorp in Nieuwkoop Gevarieerde zomerexpositie bij v. d. Vlist Fietsers bieden Kret petitie aan Zelf tanken aan de Plesmanlaan Alphen komt met belasting voor onroerend goed Marktberichten Avonvierdaagse voor jong en oud Aankoop grond voor nieuw sportcomplex Najaarsfeesten voor Katwijk krijgen vorm Nieuwe Leidse Courant TROUW/KW VRTET MAANDAG 2 JULI 1973 STAD on REGIO L3 TER AAR Op woensdag 4 juli a.s. organiseert de oudervereniging van de R.K. bassischool te Langeraar voor de jeugd van Ter Aaar een straatteken wedstrijd. Deze wedstrijd wordt ge houden op het Nuyensplein te Lange raar en begint om 9.30 uur. De in schrijving hiervoor begint al om 9.00 uur a 0.50 per kind. VOORSCHOTEN Burgemeester dr. J. van der Haar heeft in de raadszaal aan 18 leerlingen van lagere scholen in Voorschoten, die zowel theoreti sche als het practische gedeelte van het verkeersexamen foutloos hadden volbracht, het verkeersdiploma uitge reikt, met daarbij een boekenbon. De volgende leerlingen waren voor deze bijeenkomst uitgenodigd: J. Bolder, E. Radder. A. Ravelli, T. Quick, F. Tes- ke. H. Fortuin, H. van Leeuwen. E. van der Meer, E. Bollema, A. Breg- man C. Bukman. F. Kranenburg, S. G. Snieder, W. Thieme, H. Verweij, C. van der Hoeven, J. Reith en A. Jongejan. LISSE Jan Boogerd is te Arnhem geslaagd, voor het examen Statisticus. LISSE Op woensdag 4 juli wordt grof huisvuil opgehaald in de dinsdag- wijk, de vrijdagwijk en bij de flats in de Polepolder. LISSE Architecten en aannemers van het bejaardencomplex van 160 wo ningen in 'Eikenhirst' aan de Eiken laan te Lisse zijn er in geslaagd om vóór de aanvang van de bouwvakantie een gedeelte van het totaal op te leve ren. Vanaf vrijdagmorgen heeft het bestuur van de 'Stichting Huisvesting Bjejaarden te Lisse' de eerste 67 sleu tels voor de flats uitgereikt. OEGSTGEEST Een 23-jarige mo torrijder uit Noordwijk is donderdag avond ernstig gewond geraakt toen hij met zijn motor tegen een stil staande auto op de Haarlemmertrek vaart reed. De bestuurder van de auto had zijn auto daar geparkeerd, omdat plotseling de lichten waren uitgeval len. Hij plaatste een veiligheidsdrie hoek voor zijn wagen en ging hulp halen. Daarna naderde uit de richting Voerhout de motorrijder, die met ho ge snelheid gereden moet hebben. Hij ramde de auto, die op zijn kant kwam te liggen en dwars over de weg schoof. De Noordwijker kwam vijftien meter verder in het water terecht Hij liep een dubbele boven- en onder- beenbreuk, een slagaderlijke bloeding, een hersenschudding en een gebroken pink op. Helm redt jongen SASSENHELM Zondagmorgen rond half negen is de 18-jarige G. T. uit Sassenheim met zijn bromfiets in vol le vaart tegen een lichtmast gereden, zó hard dat het glas naar beneden viel. De jongen moest met een zware hersenschudding en schouder- en dij beenkneuzingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Volgens de politie heeft de helm, die hij droeg, hem het leven gered. SASSENHEIM/KATWIJK De Katwijker J. W. Dubbeldam is in de nacht van vrijdag op zaterdag met zijn Duitse herder Kazan aan de dood ontsnapt bij een ongeval dat hem en de Sas- senhedmse politie-agent O. See- gers nog lang zal heugen. Door onbekende oorzaak kwam de heer Dubbeldam 's nachts op rijksweg 44 met zijn auto in de berm terecht waarbij o.a. een dikke verkeerspaal het moest ontgefld'en. De auto kwam ten s' otte totaal vernield in de bos jes terecht. De bestuurder man keerde echter niets. Tot zijn ontsteltenis, want van zijn auto was niets meer over dan een stuk schroot, waar hij wonder wel was uitgekomen. Toch had de Katwijker reden om in zak en as te zitten; zijn trouwe her dershond bevend zich niet meer in de auto en was nergens meer te bekennen. Na nog wat ge zocht te hebben werd hij echter door de politie thuisgebracht. Maar de Sassenheimse wacht meester Seegers, mede door zijn activiteiten bij de Dierenbe scherming verontrust over het lot van de hond, ging enkele uren later op de plek des on- heils nog eens polshoogte ne men, en trof inderdaad de her der aan op de plaats waar het ongeluk had plaatsgevonden. Het beest weigerde echter mee te gaan. Waarop de agent de politieauto, waarin de heer Dubbeldam was vervoerd, tot vlak naast het dier reed. Hij rook zijn baas, sprong in de au to en trof zijn meester om streeks half zes 's nachts weer thuis aan. NIEUWKOOP Het vakantiecomité heeft haar aktiviteiten nu meer ver plaatst naar het centrum van het dorp. In juli zal er vrijwel dagelijks Iets te doen zijn voor de jeugd van 6 tot 15 jaar. Er worden natuur- en puzzeltochten gehouden door de om geving en over de plaatsen, er is een talentenjacht, polsstokspringen, vis wedstrijden, meisjesvoetbal en vooral veel handenarbeid. Ook is er ditmaal weer het timmerdorp. Er zal een foto wedstrijd worden gehouden. Hoogtepunten zijn een optreden van een Schotse doedelzakband op vrijdag 6 juli en een demonstratie van een Slavische dansgroep op vrijdag 27 ju li. Zaterdag wordt het feest geopend met een optocht vanaf het Regthuysplein naar het gebouw 'Over de Brug' en op zaterdag 28 juli zal het vakantie- festein worden besloten met het in brand steken van het timmerdorp. 'Bij ivarm iveer aankleden en niet uitkledend Van een onzer verslaggevers ALPHEN Dc komende week staat .Viphen voor de zes en twintigste keer in het teken van het spor tieve fietsgebeuren dat 'Laura' heet. Vorig jaar bereikte de fietsvierdaagse een record-aantal deelne mers meer dan duizend. Hoe het dit jaar zal zijn staat nog niet vast. Het merendeel van de deel nemers komt maandag naar gebouw 'Nabij' om in te schrijven. Secretaris P. Koren verwacht er minder. Hij ba seert dat op het feit dat vorig jaar een Lustrumlaura werd gereden. LEIDEN De zomerexpositie in ga lerie v. d. Vlist aan de Botermarkt is zoals gewoonlijk variabel: schilderijen van Karei Wiggers, Hessel de Boer en Mieke Kemming, bronsplastieken van Vincent Dame en wandkleden van Bep Roorda. Het impressionistische probleemloze werk van Hessel de Boer, geschilderd in lichte, zonnige tinten, is erg aan trekkelijk. Het toont een wat zuidelij ke, franse allure, hetgeen vooral blijkt uit een zeer mooi landschap. Ook 'Ronde tafel', een groot stilleven is aantrekkelijk werk. Het doek 'Lan ge Voorhout' daarentegen is wat op pervlakkig en komt matig uit de verf. Heel mooi is 'Boudoir', een halfnaakt voor een spiegel, sereen geschilderd. Een groot 'Schildersmodel', eveneens een halfnaakt, toont een min of meer tragische figuur door de wat trieste uitdrukking van het model. Een stem ming, die overigens raak is getroffen. Geheel anders is het werk van Karei Wiggers, geïnspireerd op de vroeg-Ita- liaanse portretschilderkunst. Onaan trekkelijk is het niet, maar op den duur wordt het toch waarschijnlijk wel een al te gemakkelijk hanteerbaar 'maniertje'. Technisch knap, dat wel. Wat mij het meest bekoorde was 'Por tret van jonge vrouw". Weer in (grotere) tegenstelling tot het werk der twee voorgaanden is dat van Mieke Kemming: fantasievol, sur realistisch, op klein formaat in z.g. fijn-peinture geschilderd. Zeker niet omaanifcrdklkelijik, maar de intentie van de schilderes is niet altijd gemakke lijk uit dat ouevre te puren. Het lijkt wat al te 'doordacht', niet spontaan en dikwijls gekunsteld zonder inner lijke beroering. De grote wandkleden van Bep Roorda zijn stoer van structuur, decoratief bewerkt met grote plukken wol, sisal of syntetische produkten. Zij gebruikt weinig kleurvariatie, soms is het doek in een enkele kleur en is dus de vorm alleen de maaktser genoeg. Naar mijn smaak zijn dat ook de mooiste kleden. Tenslotte is er een groot aantal kleine bronsbeeldjes van Vincent Dame. Al lerlei mannetjes en vrouwtjes in al lerlei mogelijke en onmogelijke hou dingen. Soms ook met extra lichaams delen, vier benen of vier armen, één hoofd op twee lichamen en dergelijke fantasterijen meer. Quasi-surreaTisme maar mooi gemodelleerd, dat wel. De expositie duurt tot 21 augustus. Willem Prins LEIDEN Morgen (dinsdag) om 16.00 uur zullen naar aanleiding van de demonstratieve fietstocht naar MeijendeL, aan wethouder Kret (Stads ontwikkeling en Verkeer) een peti tie en 3500 binnen gekomen handteke ningen van mensen uit Leiden en om geving worden aangeboden. Tevens zal een collage met foto's in de hal van het stadhuis opgehangen worden, zodat iedereen kan zien hoe deze tocht verlopen is. Deze fietstocht, waaraan ongeveer 2500 fietsers uit Den Haag, Leiden en vele omliggende gemeenten deelna men, is een massaal pleidooi voor een beter fietsklimaat geworden. De fiets tocht is gevoerd onder het motto 'Weg Fiets? Nee, Fietsweg!' en was georganiseerd door de Haagse werk groep ooievaar en de Leidse werk groepen Milieubeheer en 'Fiets', in sa menwerking met milieuwerkgroepen uit Rijswijk, Wassenaar, Oegstgeest, Leiderdorp, Voorschoten en Leid- schendam. Bij de wethouder zal erop worden aangedrongen om de gemeentelijke verkeersdienst een onderzoek te laten verrichten naar knelpunten voor fiet sers en om in samenwerking met de werkgroep Fièts een fietsenrouteplan in Leiden en omgeving op te stellen, zodat dit zo spoedig mogelijk gereali seerd kan worden. LEIDEN Vandaag wordt door de b.v. Het Motorhuis aan de zuidzijde van de Plesmanlaan een zelf-tank-ben- zinestation in gebruik genomen, het eerste in Leiden. Het station is uitge rust met elf pompen. Eind augustus zal aan de noordzijde van de Plesman laan nog een zelf-tank-station gereed komen. De Laura is een toeristische fietstocht met een sportieve lengte. Vier dagen lang moet de Laurarijder 85 of 125 km fietsen, een afstand die iedere wil lekeurige automobilist niet zo één twee drie per fiets uitrijdt. De voor bereiding is al nèt zo belangrijk voor het meedoen als de inschrijving. De nu 75-jarige C. van Leeuwen weet daar alles van. Hij maakt met de ko mende Laura de vijfentwintig vol. Niet als deelnemer, maar als E.H.- B.O.'er. Die vijfentwintigste zal voor hem de laatste zijn: 'Ach, je moet er mee stoppen voordat ze tegen je zeg gen dat je te oud bent om nog mee te gaan' zegt hij. Zonnebrand 'Mensen die dubbel blank zijn, moe ten bedekkende kleding dragen. Dub bel blank zijn mensen die nog geen zonnetje hebben gezien als ze aan de start verschijnen. Ieder jaar zien we dat weer. Ze trekken een korte broek aan en een blouse met korte mouwen. Iemand die eenmaal goed verbrand is, is al op weg om in een shocktoestand te komen. Het is werkelijk gevaarlijk. Je armen en benen zijn een belang rijk onderdeel van je lichaam. En het vervelende is dat de gevolgen pas later komen. Dan ben je geen half mens meer. Het is ook goed dat de deelnemers zonnebrandolie meenemen of crème. De E.H.B.O verstrekt dat niet, want dan -heb je zo duizend klanten. Ieder jaar zie je weer men sen naar de Laura komen. Ze hebben overal aan gedacht, behalve aan hun eigen lichaam'. Behalve E.H.B.O-werk doet de heer Van Leeuwen ook aan massage. Vroe ger al in de voetballerij, later ook ten behoeve van de Lauradeelnemers: 'Mensen die eenmaal verbrand zijn, kan je ook niet meer zo gemakkelijk insmeren met massage-olie of met een zalf die helpt tegen spierpijnen. Tot de uitrusting van de deelnemers moet ook behoren: talkpoeder, om het door zitten en het schrijnen tegen te gaan'. Onvoorbereid Vierentwintig jaar ervaring heeft de heer Van Leeuwen geleerd dat de ve le raadgevingen meestal in de wind worden geslagen. 'Het is verbluffend te zien hoe onvoorbereid de mensen komen. Ze moeten een week van te voren beginnen met massage, gewoon bij zich zelf. De benen grijpen en dan naar boven wrijven, naar het hart toe. Dat is heel belangrijk. Net als min stens een week van te voren beginnen met elke avond een fietstocht te ma ken. Je hebt mensen die het hele jaar in de auto zitten. Die stappen dan in eens op de fiets. Ze willen nog stoer doen ook en kiezen de 125 kilometer. Dat wordt natuurlijk een farce mineu re, dat begrijp je ook wel. Het gekke is dat ze onderweg niet naar je toe komen om zich te laten masseren. Dat willen ze helemaal niet weten. Óf ze moeten een spierknobbel hebben. Dan is het wel even pijn lij den, maar meestal krijg je hem er wel weer uit'. De meeste problemen geven de kuit spieren en de dijspieren. En de ver brandingen. De spierklachten nemen af met de warmte, terwijl dan de ver brandingen toenemen. 'Spieren moe ten nu eenmaal warmte hebben om te kunnen leven'. Veiligheid Het eerste jaar dat de heer Van Leeu wen meeging met de Laura als E.H.- B.O.'er, was dat met een grote wagen van het Rode Kruis uit Bodegraven. Het jaar daarna kreeg de E.H.B.O.- dienst de beschikking over de vroeger geliefde Berini-eitjes. 'Maar als er wat gebeurde, was je de stoet kwijt, en die haalde je ook niet meer in, want dat eitje ging net zo hard als de fiet sers. Later had je zélf een eitje. En toen zijn van lieverlee de auto's geko men. Die zijn gemakkelijk, want je kan zo veel meer materiaal mee ne men. Bij de 'Laura' gebeuren vrijwel nooit ongelukken, maar je weet het nooit. Je moet dus wel veel spullen meenemen'. Dat er weinig onheil plaatsvindt tij dens de Lauraritten is voornamelijk te danken aan de bijzonder goede or ganisatie. 'Op veiligheid wordt door het Laurabestuur grote nadruk ge legd Als je je misdraagt lig je eruit. De sfeer onder de Laurinanen is uit stekend. Er zit ontzettend veel zelfdis cipline onder de mensen, die meedoen. Wie zich niet aan de regels houdt valt uit de toon. Dat nemen de deel nemers niet'. Bij het afscheid van de bescheiden E.H.B.O.^man: 'Als u maar goed uit de doekjes doet dat de mensen als het warm is zich aankleden en niet uit kleden. Want als er veel zijn, dan kunnen de artsen niet meer helpen en wij ook niet Dat is heel belang rijk'. Een ochtend Tour de France in Leiden Van een onzer verslaggevers LEIDEN Auto's, auto's en auto's, stuntende motorrijders, politie, een jochie dat zijn voetbalkwalitei ten demonstreert, een dixielandband, verstoorde kerkdiensten, ontwricht bus- en ander verkeer, enthou siast publiek, nerveuze organisatoren en dan ook nog een aantal beroepsmatige pedaaltrappers met haas* Een ochtend Tour de France in Leiden. Al om negen uur gisterochtend had het merendeel van het duizendkoppi ge publiek zijn plaats Ingenomen, in afwachting van het bonte circus, dat jaarlijks drie weken lang opwinding, chaos, emoties, afgang en glorie in zich verenigt. Voor het eerst in de historie deed dit sportief gezien om streden wielerspektakel de Sleutelstad aan. In de Breestrarat, voor het bordes van het stadhuis was een witte streep over het wegdeksel getrokken; de markering die aangaf waar de eerste premiesprint, goed voor achteraf ge zien zes belangrijke seconden bonifi catie (dit voor de kenners) zou ein digen. Als één der eersten kwam over de meet een dame van het Leger des Heils, maar die bleek niet tot het deelnemersveld te behoren. Nee, voor het zover was moesten genodigden op de tribune en het 'gewone volk' op zijn benen, lange tijd een schier ein deloze stoet van toeterende, gillende reclameauto's aanschouwen. Daartus sendoor haalden gendarmes op hun motor duivelskunsten uit, liet de elf jarige Johnie Jansen zien hoe lang hij een voetbal op zijn hoofd kan la ten stuiten, speelde een band vrolijke dixielandmuziek en scheen vooral de zon. En toen kwam de karavaan zelf. Weer auto's, motoren, maar toch ook wiel renners. In hun midden (gestoken in de gele trui) Joop Zoetemelk, getogen in Rijpwetering en wellicht over drie weken een nationale held. De rappe Belg Willy Teirlinck ging echter als eerste flitsend over de streep. Hij zou later in Rotterdam ook de etappe op zijn naam brengen en mocht daardoor in het felbegeerde tricot, dat eerder Zoetemelks schouders had gesierd, richting België koersen. Direct na Teirlinck zoefde de hele meute, de ar chitectonische rijkdom van Leidens stadhuis geheel nogegerend, door de Breestraat, richtmg Voorschoten, waar alles in stilte zijn weg vervolg de. In nog geen twee minuten tijd hadden alle renners de Breestraat de Breestraat gelaten en binnen tien mi nuten waren ze de stad weer uit. Tien minuten, waar een voorbereiding van maanden aan was voorafgegaan. Op nieuw een stoet auto's, en ten slotte een wagen van de Leidse politie en de karavaan was ten einde. Om half twaalf kon het nakaarten beginnen. KATWIJK De Katwijk-Rijnse Oran jevereniging is al een aantal weken druk doende om de komende najaars feesten rond te krijgen. Wat er zoal komt kijken om volksfeesten te organiseren, dat is nauwelijks in drie woorden weer te geven. Het programma vanaf donder dag 30 augustus tot en met woensdag l september heeft al gedeeltelijk ge stalte gekregen. Vanaf donderdag zal in Katwijk aan den Rijn in de omge ving Huetingstraat-Peperstee® een vermaakcentrum staan opgesteld. Een dag later, op vrijdag de 31ste. is er vermoedelijk aan het Overrijn een viswedstrijd. Die avond is er een lam pionoptocht, zonder wagens. Zaterdag 1 september laat een uitgebreid pro gramma zien. 's Morgens al in de vroegte begint het bedrijfsvoetbal op het terrein van K.R.V., in de Kool tuin. Een tekenwedstrijd voor de jeugd van 8 tot 12 jaar komt er ook. Vermoedelijk in de Huetingstraat. In die zelfde straat is een uur later (om 10.00 uur) tobbetje steken gepland. Om half tien start de Harmonie Kat wijk een muzikale rondgang door het Rijndorp. Bij huize De Wilbert zal een aubade plaatsvinden. 's Middags om twee uur zal in de J. van der Perkstraat een fopvoetbalwed- strijd worden gehouden. Op dat zelfde tijdstip begint ook een ringrijderij met tilbury's in de Commandeurslaan. Om acht uur in de avond zal een lam pionoptocht worden gehouden, waar aan de Harmonie Katwijk zal deelne men met D.W.S. uit Rijnsburg. Maandag 3 spetember zal een dico-bin- goavond worden gehouden, vermoede lijk in het Parochiehuis. Die dag ook klaverjassen in hotel De Roskam. Woensdag tenslotte zal een allegori sche optocht op touw worden gezet. Dat project moet echter nog worden uitgewerkt, zodat de Oranjevereniging daarover nog mededelingen zal doen. De veilinghal zal woensdag worden ingericht voor een ontspanningsmid dag die daar gaat plaatsvinden. Ook wat het programma die middag zal bieden is nog niet zeker. LEIDEN Het bestuur van het Leids Studenten Koor en Orkest 'Col legium Musi cum' is voor het jaar 1973-1974 als volgt samengesteld: Erik van Nieukerken praeses, Eke van der Jagt ab-actis, Lodewijk van Eeghen quaestor, Anne-Marie Wilhelmy van Hasselt commissaresse koor, Arjan Liesker bibliothecaris koor, Annema- rie ten Dam commissaresse orkest, Margriet Wortelboer bibliothecaresse orkest. ALPHEN Burgemeester en wet houders van Alphen denken in de raadsvergadering van augustus met een voorstel te komen over de invoe ring van een onroerend goedbelasting voor Alphen. Dit is medegedeeld door wethouder M. Paats (AR) tijdens de gemeenteraad. Hij deed deze bekend making naar aanleiding van de indie ning van het 'Budgettair Meerjaren plan voor de jaren 1973-1976'. Van oraktisch alle fracties kwamen betuir gingen van lof voor het 93 pagina's tellende boekwerk, waarin een zeer gedetaillee rd investeringsprogramma voor de betrokken jaren is opgeno men. KVP'er C. J. Winninghof uitte bij de bespreking van het plan zijn bezorgd heid over de toekomstige financiële posii tie van de gemeente. Volgens wet houder Paats zal de onroerend goed belasting voor enige verlichting kun nen zorgen. In het meerjarenplan zijn al vast enkele inkomsten uit deze nieuwe belasting geraamd: dc gemeen te rekent op een meeropbrengst van 1 milm. in 1974 en van 1,5 min in 1975. ROELOFARENDSVEEN Bloemenveiling 28 Juni: Anjers Sim Rose. rood. wit etc. 3-10, idem jong gewas 9-16. carnaval 12-16. Char meur 21-26, Yellow Dusty 14-15. Nora 14-15. Tangerine 15-16. Telstar 11-14. Tommy 18. ro zen 3-21. Idem Ilona 21-27. B ccara 20-24. Gerbera's 14-15. Lelies 14-33. Alstroemeria 6- 18. Centaurla 10-17 p.St.. trosanjers 50-65. Chrysanten-Jaarrond 1.25- 1.70, Esther Read 10-23, Wirrals Supreme 26-61, Colvilleis 70- 1.95. Gladiolen 1.05-1.80, Liatris 1.70-1.95. Montbrotia 1.50, Kreesla's 36-80, Irissen 25- 53, Brodea 14-26, StatlCe 75-1.10 per bos. LEIDEN Veemarkt 29 juni: Aangevoerd op vrijdag Stlejen 40, melkkoeien 60. vette koel en 176, vare koelen 30. vette kalveren 13, vette schapen 50. toxelse lammeren 300, vet te lammeren 233, zuiglammeren 289, noord hollandse lammeren 400, vaen)Drkens zeu gen 25. schrammen 9, biggen. 312, veulens 1. gelten 35. Notering Stieren slacht 620-680. melkkoeien 1525. 22.25. vette koelen 5.40. 5.90, 6.60, vare koeien 8.75, 1400, 1950, vette kalveren 5.10. 5.50. vette schapen 105. 155, Texelse lamme ren 145. 160. Vette lammeren 160. 210. Zuig lammeren 160. 175. 190. Noordhollandse 140. 160, zeugen 550. 650. 750. Schrammen 145, 160. 170. Biggen 105. 115, 125. geiten 20. 100. Handel: stieren slacht rustig, melkkoeien kalm, vette koeien redelijk, vate koeien kalm, vette kalveren vlug, oude schapen stug, vette lammeren stug. texelse lammeren rustig, noordhollandse lemmeren rustig, zuiglammeren stug, zeugen redelijk, scli-qmmen redelijk, boggen redelijk, gelten goed. Cor van Leeuwen ALKEMADE Een van de onderde len van het programma van de jaar lijkse vakantiespelen is de wandelvier daagse. Dit jaar zal deze sterk afwij ken van de voorgaande jaren, aller eerst omdat deze niet 's middags maar in de avonduren zal worden ge houden. Bovendien wordt er nu niet meer in küasseverband gelopen maar individueel, zodat iedereen kan mee doen. Er kan gekozen worden uit 5 en 10 km. Deze wandelvierdaagse wordt gehouden op 3, 4, 5 en 6 juli. De start zal plaats vinden in de bloemenvei ling aan de Sotaweg, vanaf 18.30 en 19.00 uur. Men kan voor deze wandel vierdaagse inschrijven in Oud Ade bij sigarenmagazijn R. Hartog, Zwarteweg 3, Rijpwetering bij mevr. A. M. van Scheppingen-Hartman, Buitenweg 27; en in Nieuwe Wetering. Roelofarends- veen en Oude Wetering bij mevr. B. Stork-ten Kate, Freesiastraat ?7, en mevr. H. M. Krijger-v. d. Meer. Zuid- einde 142. Ook kan men inschrijven op de eerste dag (3 juli) vanaf 18.15 uur aan het startlokaal in de bloe menveiling, Sotaweg. Wie de vier avonden met succes heeft meegelopen komt in het bezit van een herinne ringsmedaille. NIEUWKOOP Burgemeester Van Montfoort heeft aan het einde van de gemeenteraadsvergadering medege deeld, dat de gemeente overeenstem ming heeft bereikt over de aankoop van een gedeelte van ongeveer 19000 ha grond, waarop het sportcomplex te Noorden zal worden aangelegd. Wan neer nu ook het resterende deel van een andere eigenaar kan worden aan gekocht zal de realisering een grote stap dichterbij komen. Naar aanleiding van mededelingen en ingekomen stukken ontspon zich tus sen de heren J. Bommer en J. Karens enerzijds en de voorzitter anderzijds een langdurige discussie over de be schoeiing langs het zgn. 'kerkekamp', die niet volgens de voorschriften en zonder vooraf gevraagde toestemming is aangebracht en daarom verwijderd moest worden. De beide raadsleden vonden dat een redelijk overleg wel licht een oplossing kon brengen. Voorts werd betoogd dat één en ander te goeder trouw is gebeurd. De voor zitter zei dat hier door het college ge handeld wordt in het kader van het door de raad aanvaardde voorberei- dingsbesluit en dat van marchanderen geen sprake kan zijn. De raad ging akkoord met het voor stel om een bedrag van 6400 te ge ven aan de makers van de vervolgfilm over het Nieuwkoopse planten en die renleven in de plassen, met de moge lijkheid tot het aanbrengen van de verrekeningsclausule. De raad besloot op voorstel van de voorzitter om voor de viering van het 25-jarig regeringsjubileum van de ko ningin een subsidie voor de oranje verenigingen beschikbaar te stellen van 1.75 per kind. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTEUJKE PERS

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3