Van der Gijp bleef té lang aan Zelfs deed het weer Frans aan Thomas: geen concurrentie Sportspetters Bondswandel- dag van KNGV Jan de Groot bewijst vorm in Zwijndrecht I 'lROL W /KWARTET MAANDAG 2 JULI 1972 SPORT K13 Zwart Wit spreekt kritiek tegen: bestuur tot laatste wedstrijd achter trainer ROTTERDAM Zwart Wit is niet gelukkig met de golf van publici teit, welke na afloop van de bekerfinale tegen IJsselmeervogels als een bom losbarstte en waarbij trainer Wim van der Gijp als triest middelpunt fungeerde. De Rotterdamse club heeft het dag- en week bladen kwalijk genomen dat niet werd geïnformeerd naar de mening van het bestuur in deze affaire. Van der Gijp handhaafde zijn ver trouwde aanpak. Het bestuur stelde zich toen achter Van der Gijp met de opmerking: 'We wensen er die laatste maanden geen halszaak van te maken. Er is drieëenhalf jaar op deze wijze getraind en succes behaald'. Deson danks voelde Van der Gijp zich in de steek gelaten door de spelers, wat ook het geval was, en het bestuur, Bovendien was er enige wrok ont staan bij de spelers over de door Van der Gijp verstrekte uitlatingen aan de pers. De spelers proefden daaruit: 'Toen er succes was, was het zijn werk, nu de resultaten minder zijn is het onze schuld'. In het 'verweerschrift' bestrijdt Zwart Wit: 1. dat geen der aanwezige nieuwe be stuursleden de heer Van der Gijp heeft gefeliciteerd. Zwart Wit: Dit is een pertinente onwaarheid, want zo- vaaf De 'kwestie Van der Gijp' openbaarde zich eerst op de allerlaatste voetbal dag van de Vaanclub, toen de succes volle oefenmeester, evenals enkele spelers, opening van zaken deed over ees de wederzijdse capaciteiten. Pd De Dubbeldammer, die in februari aankondigde zijn contract aan het eind van het seizoen niet te verlangen en terug te keren naar zijn vroegere I vereniging Olympia (Gouda), verloor llïf kort daarna het vertrouwen van de se- lectiegroep, toen tijdens een 'openhar tig gesprek' Van der Gijps trainings methoden ernstig werden bekritiseerd door de spelers. 'Dit heeft erg veel enti kwaad bloed gezet bij onze oefenmees- toe£ ter. Hij kon het verzoek van de spe lers (om zijn trainingswijze te veran- t H» deren, red.) en de daarin vervatte kri- de|tiek, niet verwerken noch verdragen', meldt het bestuur van Zwart Wit in jrgéeen uitgebreid schrijven, van Betaaltruc Luclo Delcroix mislukt Warm was het en dan beslist niet alleen voor de rijdende artiesten. Het be kende banden-mannetje of was het een vrouwtje? zette eventjes het warme hoofddeksel af om een luchtje te scheppen. ÜCHEVENINGEN-ROTTERDAM Ook Nederland kent nu het Tourcir- icus van 'les monsieurs' Jacques God- det en Felix Levitan. Goed, chaotisch ging het er soms wel aan toe, maar de Franse sfeer hebben we tenminste kunnen proeven. Zelfs de weersom standigheden deden zeer Frans aan. Zo warm was het op de Boulevard, dat een Franse) icielersupportster zich tot vreugde van de mannelijke kijkers genoodzaakt zag haar boven lijf van kleding te ontdoen. Géén mens stoorde zich eraan. De renners helemaal niet. Zij werkten de proloog uiterst consciëntieus af. Vooral Joop Zoetemelk was er alles aan gelegen zich voor eigen publiek opperbest te manifesteren, omdat zo meldde tpeaker Chris Delbressine er een klein 'Zoetemelkie' op komst is. Joop Zoetemelk deed de wens ran ie dereen in vervulling gaan door, tot groot enthousiasme van zijn suppor ters, de fel begeerde gele trui aan te trekken na afloop van zijn succesvolle Veel invloed op het klasse ment zal deze minitijdrit niet hebben, ja, het doel daarvan is puur Want de sponsors kwa- natuurlijk in het bomvolle Sche mel volledig aan hun trek- natuurlijk óók met medewer- van de publiciteitsmedia, die kunnen nalaten hun lezers, luis- of kijkers volledig op de hoog te houden van de gebeurtenissen. PTT beleeft dan ook spannende En een enkele keer verloopt communicatie met het thuisfront naar wens. Zo moesten Theo en Joost de Draayer gast-re- tot hun verwondering consta- dat hun koptelefoon uitsluitend ten gehore bracht van Radio NOS-équipe, waarin Mart Smeets Tour-debuut maakt, heeft Gerard als privé-chauffeur, hetgeen in verleden problemen heeft opgele- 'Koeltjc' heelt immers een licen- Ls beroepsrenner hij won don- nog het benefiet-criteti- van Rinie Wagtmans en dan je. zo meldt het Tour-reglement, aanwezig zijn in de karavaan, heeft Gerard zijn licentie iveer teruggestuurd naar het Uniebureau om het vervolgens, als de Tour achter de rug is. op te halen. Want Koel is vast van plan te blijven koersen. Om die reden heeft hij zijn fiets maar meegenomen om in zijn vrije tijd te oefenen op de rollen. Iri augustus verwacht Charles Ruys hem immers aan de start van enkele Ame rikaanse zesdaagsen. Een man die evenmin veel wielereven- ementen overslaat is Tony Eyk. Giste ren was hij met kinderen in Rotter dam en zaterdag gaf hij acte de pré- sence met 'Poets' Fred Oster. Deze presteert het nog altijd om dagelijks enkele tientallen kilometers per fiets te trimmen. Voor de Scheveningse proloog offi cieel een aanvang nam, ging 't er alle maal echt Hollands aan toe. Lieftalli ge moeders met ijs etende kinderen aan hun hand wandelden nog heel rustig over het parcours-, toen Jean- Claude Baud zijn ritje zou beginnen. 'Zo kan het absoluut niet', mopperde Jacques Goddet. De Tour iverd één kwartier uitgesteld, wat sinds 1903 niet meer was voorgekomen. Achteraf verliep het gehele sportgebeuren toch in goede banen. Trouwens, de orgatiisatie in Rotter dam liep op rolletjes, al ging Ludo Delcroix een ploegmakker van Walter Godefroot in de fout. De Belg gritste kort voor de start van de rit naar Sint Niklaas een blikje cola uit de hand van een nering doende. Niet zó erg bezwaarlijk, icare het dat Delcroix de zakenman vergat van de nodige centen te voorzien. Het slacht offer ontstak meteen in grote woede, icaardoor de betaaltruc tot mislukken was gedoemd. Gerard Vianen voelde zich vermoede lijk tijdens de korte Rotterdamse pau ze evenmin erg gelukkig. Weliswaar mocht hij voor de camera's zijn avontu ren vertellen, maar de gele trui kwam in handen van Willy Teirlinck. Bo- verdien bleek Vianens fiets na het relaas in geen velden of wegen te be kennen. Later bleek, dat Chris Del bressine zich over het vehikel had ontfermd. Ja, zo gaat dat bij de Tour de France, waar het chaotisch maar wel gezellig verloopt. WIM HUISMAN wel de heren Marseille als Van Rijn en Van der Spek hebben Van der Gijp persoonlijk gefeliciteerd. 2. dat de heer Boekee, de nieuwe oe fenmeester, champagne drinkend in de kleedkamer aanwezig is geweest. Zwart Wit: hij is niet in het kleedlo kaal geweest, laat staan dat hij daar iets heeft gedronken. Hij heeft de spelers gefeliciteerd toen zij van het veld afkwamen. 3. dat er werd gesuggereerd dat de heer Van der Gijp met eigen vervoer moest komen. Zwart Wit: hij heeft op vrijdagavond vóór de wedstrijd telefo nisch zeer nadrukkelijk verzocht aan de heer Van der Spek of hij met ei gen vervoer kon komen, omdat zijn echtgenote van het busrijden wagen- ziek werd. Dit verzoek werd natuur lijk ongewilligd. 4. dat er koeltjes afscheid werd geno men van de heer Van der Gijp. Zwart Wit: Onwaar. Tijdens een sfeervolle gezellige avond is er afscheid geno men van hem en zijn vrouw. Be stuurslid Troost sprak hem namens het bestuur van de club toe. Zeer na drukkelijk is bij herhaling gesteld, dat de heer Van der Gijp een zeer groot aandeel heeft gehad in de suc cessen, welke de club de laatste jaren heeft behaald. Hem is ten overstaan van de spelers en hun dames dank ge bracht voor de wijze, waarop hij zich van zijn taak heeft gekweten en dan stond de spreker niet slechts een be paald gedeelte, maar de gehele perio de van Van der Gijp voor ogen. Het bestuur staat nog steeds achter deze woorden, maar kan natuurlijk niet an deren het recht ontzeggen er een an dere manier op na te houden. 5. dat de heer Van der Gijp door het bestuur in de steek werd gelaten. Zwart Wit: In de wedstrijd tegen De Zwerver, de laatste competitiewed- stijd, misdroeg één der spelers (Cees Wander, red.) zich in zijn uitlating tegen de heer Van der Gijp. Het be stuur stelde zich achter de trainer op en schorste deze speler voor twee wedstrijden. 6. dat het Zwart-Wit-bestuur ten on rechte is verweten dat de heer Boekee tijdens een tournooi in Goes aanwezig was in de bestuurskamer aldaar. Zwart Wit: de aanwezigheid van de heer Boekee was pas geregeld nadat de heer Van der Gijp tijdig was ge vraagd of hij hiertegen bezwaren maakte. Zijnerzijds was er geen enkel bezwaar. Omdat de heer Boekee niet in de kleedkamer hoorde bij de spe lers (want daar had de heer Van der Gijp de leiding), trok hij die dat op met bestuurslid Sintmaartensdijk. Toen deze met een groot aantal ande re bestuursleden van de deelnemende verenigingen in de bestuurskamer werd uitgenodigd voor een broodmaal tijd heeft hij de heer Boekee meege nomen. Tenslotte wenst het bestuur nog eens te beklemtonen wat ook tijdens de af scheidsspeech tegen de heer Van der Gijp is gezegd: 'Wij hebben grote waardering voor de manier waarop hij in de afgelopen vier jaren zijn werk heeft verricht. Voor de-wijze waarop hij voetbaltechnisch onze ploeg heeft geleid en gecoached. De behaalde successen zijn. naast natuur lijk ook de kunde en de inzet van de jongens, voor een groot deel het re sultaat van zijn werk. De hulde daar bij komt hem toe, is gerechtvaardigd en dient hem te worden toegebracht. Als hij echter tegen een journalist verklaart dat het afscheidscadeau van de jongens niet meer is dan een paar 'waardeloze waardebonnetjes' (deze heeft Van der Gijp inmiddels terugge stuurd, red) dan is het uiteraard hard, maar tegelijkertijd diep-tragisch te moeten constateren dat hij op het puur menselijke vlak niet meer waar dering heeft kunnen werven.' WIM HUISMAN commentaar redactie Het gehele 'conflict Van der Gijp' kent feitelijk slechts één oorzaak: bei de partijen waren volledig op elkaar Wim van der Gijp: weinig plezier in laatste maanden. uitgekeken. De aanpak van Van der Gijp was heus niet zó slecht als som mige spelers deden geloven. Wèl wen sten de spelers zélf eens een andere trainingsicijze, gewoon om een verfris sing in de algehele verzudiging aan te brengen en daardoor de animo te ver hogen. Dit verzoek kwam onsympa thiek over en keihard aan, omdat die 'aantijgingen' juist uit de mond kwa men van iemand in wie Van der Gijp een grenzeloos vertrouwen had: Frans Steur. Van der Gijp handhaafde echter zijn succesformule. 'Waarom zou ik die laatste maanden niet op identieke wij ze afmaken', vroeg hij zich af, 'want het is toch altijd goed gegaan?' Maar hij had het daarmee wèl grotendeels bij de spelers verbruid. Van der Gijp verkeerde in de veronderstelling, dat hij óók in de steek was gelaten door het bestuur, dat, om het tegendeel te bewijzen, Cees Wander voor twee wedstrijden schorste, toen deze zich onparlementair tegenover Van der Gijp uitliet. Dergelijke straf betvees evenwel niet veel aangezien deze in greep ook zou kunnen zijn uitgedeeld, omdat het Zwart Wit m zijn goede naam aantaste. Mogelijk had het bestuur zich nóg krachtiger achter zijn trainer moeten plaatsen. Van der Gijp kreeg immers, ten onrechte overigens, de indruk dat hij alléén stond. In de laatste maan den van zijn 'ambtsperiode' ontbeerde hij de daarvoor wel aanwezuge steun van praatpaalTroost, die zich mede door de geioijzigde taakverdelingen in het bestuur (Troost blééf bestuu.rslid zonder functie) minder konsekwent met de topselectie bezig hield. Ondanks het feit dat Van der Spek (nieuw bestuurslid) zich een uiterst verdienstelijk opvolger heeft getoond, miste Van der Gijp blijkbaar toch het intermenselijk contact met zijn per soonlijke vriend Troost. Van der Gijp icerkte, zij het met tegenzin, zijn con tract af. Diverse keren ging hij zich in die periode te buiten aan kritiek in de pers over de inmiddels niet meer ideale werksfeer bij Zwart Wit. Die kritiek kwam door 'communi catie-stoornissen' met het bestutir (en- of door verkeerde weergeving van de feiten in de pers?) onaangenaam over op vele betrokkenen. Voor het meren deel van de spelers was dit de reden hun trainer direct na de gewonnen bekerfinale keihard aan te vallen door hem nauwelijks meer één blik waardig te keuren en een andere scheidende (rechtsback Jan de Win ter) opvallend graag op de schouders te nemen. Dat valt in ernstige mate te betreuren, evenals trouwens de door Van der Gijp zelf geuite kritiek. Een betere oplossing zou achteraf zijn geweest, wanneer het bestuur één jaar eerder het contact met Van der Gijp 'in onderling overleg' niet had verlengd. Dan waren alle moeilijkhe den uitgebleven. Maar ja, dergelijke onverkwikkelijke ontwikkelingen val len nu eenmaal moeilijk te voorspel len! Jammer voor Zwart Wit, dat weinig behoefte heeft aan dit soort publici teit. Triest óók voor Van der Gijp die stellig talrijke kwaliteiten bezit en duidelijk zijn stempel heeft gedrukt op de prestaties van/Zwart Wit. Ted Lumondoing (22) zal volgende competitie vermoedelijk de kleuren verdedigen van Noordwijk. Omdat de overschrijving door zijn vorige vereni ging SJC niet op de juiste wijze werd behandeld, heeft de KNVB nog niet officieel toestemming verleend. Verboon (Spijkenisse), Rozema (Rozenburg), Hogenbirk (Animo) en Noltcn (WCR) hebben zich aange meld bij DOTO. Koos van Dijk, die net niet in aanmerking kwam voor een contract bij Feyenoord, gaat wél als amateur voetballen bij de Stadion- club, terwijl Leo Wijntjes naar WCR overstapt. Wim de Haan (Hille- gersberg) heeft zich laten registreren bij Papendrecht. Slikkerveerder Ger Bestebreurtje keert terug naar Rijsoord. Ton Henzen (Jodan Boys) meldde zich aan bij AJcides. Rozenburgs keeper Binsbergen ver trok naar oude liefde Oegstgeest. Arie de Kruyk blijft toch bij DEV- JO. Henny Camphorst (SMS) ver trok naar SIZO. Barendrechter Wout Lems trekt voortaan het shirt van Heerjansdam aan. Henk Ver- seyl (Haaften) wil het gaan proberen bij Groot Ammers. De blessure van Gerard Duindam (Noordwijk) wijst op een beschadiging van de kniebanden. Woudrichemmer IJm van Straten behaalde het trainersdi ploma t'. Beide eerste klas kampi oenen Noordwijk en IJsselmeervogels worden door het sectiebestuur zater dagvoetbal ingeschreven voor de KNVB-beker (betaald voetbal). De districtsbekerwinnaars Xerxes, Hooge- veen, Labor, TOP, Hoofddorp en Al- mania vertegenwoordigen de zondaga mateurs. Loosduinen zoekt nog een opvolger voor de vertrokken trai ner Van Gogh. Klaas van den Heu vel neemt op 4 augustus officieel af scheid. Op die dag komt het voormali ge Nederlands zaterdagelftal naar Werkendam. Eddy Merckx staat hoogstwaarschijnlijk op 18 augustus aan de start bij de wielerronde van Hendrik Ido Ambacht welke op een nieuw parcours wordt verreden. Het is vrijwel zeker, dat óók Frans Ver- beeck met zijn plocgmakkers van de partij is. Vandaag wordt in Made een proefkoers verreden. Morgena vond staat de wielerronde van 's-Gra- venzande op het programma. Het startschot van deze amateurkoers valt te beluisteren om half zeven. Woensdag staat Ulvenhout in het teken van de wielersport. Eddy Merckx start daar om drie uur in de profkoers. Hoewel liet grootste deel van de zaterdagafdeling is over gestapt naar (nieuwe vereniging) Phoenix blijft Hillegersberg toch een zaterdagsectie behouden, waarvan het topteam in de vierde klas zal uitko men. Phoenix heeft Pim Doesburg als keeperstrainer aangetrokken. Komende zaterdag organiseert de atletiekvereniging Metro voor de tweede keer de internationale mara thon van Rotterdam. l)e komst van de Belgische volleyballer Willy van Gommeren, die door Bouwlust/Orawi was aangetrokken, is aan een zijden draadje komen te hangen. Koos van Drongelen (pas 's-Grav. SV) trad in de huwelijksboot met Ingrid van den Bosch. Paul Roodnat komt niet naar RVVH, maar tekende voor SW een contract. Teun Sterk gaat Spirit trainen. Weekbrieven, club bladen en oefenprogramma's zijn nog steeds yelkom op onze sportredactie. DORDRECHT Aan de jeugdraad van de Dordtse gymnastiek- en atle tiekvereniging Sparta is de organisa tie toevertrouwd van de op zaterdag 1 september te houden 25ste Bondswan- deldag van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond. Dit ter gelegenheid van het zeventigjarig bestaan van Sparta. Er zullen marsen kunnen worden ge maakt van 5, 10, 15 en 25 km. resp. voor de leeftijden van 57, 811. 1215 en 16 jaar en ouder. De deel name staat open voor iedereen, groe pen zowel als individuelen. Men be hoeft geen gymnast of atleet te zijn. De start wordt gehouden bij de kanti ne van Hercules Bas Hordijk debuteert vanmiddag in Made als professional Sport, spanning en sensatie, het zijn de ingrediënten waaromheen zich een wieler-tour ontvouwt. Muziek hoort bij dat spektakel als zonnebrandolie op een bleke huid. SCHEVENINGEN Na zijn éclatanté étappewinst in Leiden (vrij dag) bestond er nauwelijks meer enige twijfel. Grant Thomas, de al enige jaren in het Zeeuwse Philippine vertoevende Brit wist zich daarna zeker van de eindbuit in de tiende internationale wieier- avondzesdaagse IWAZ vroeger de coureurs, en vooral de bui tenlandse renners afgeschrikt om bij ons te komen fietsen. Gelukkig is dat nu niet meer zo, want aan de IWAZ namen dit jaar zes buitenlandse ploe gen deel (West-Duitsland, West-Ber- lijn, Australië Engeland, Frankrijk en Zwitserland, red.). Een paar daarvan zijn naar Nederland gekomen door de relaties met onze wielerclubs (in het kader van de uitwisseling, red.), maar om nog een voorbeeld te noemen de Engelsen werden door hun bond uitgezonden en de Fransen heb ben we kunnen aantrekken via de schoonvader van Joop Zoetemelk. En dat allemaal voor een begroting van 20.000'. Vooi vele jonge coureurs betekende de internationale wieleravondzesdüag- sc in de regel een eerste confrontatie met een etappekoers. Voor vorige winnaars als Harm Ottenbros, Jan Serpenti, Roy Schuiten en Ton van der Spiegel was het zelfs een eerste stap naar de nationale top. In 't Veld: 'De renners vooral de jongere, doen een enorme routine op in het sturen. Trouwens, het is óók in het verleden gebleken, dat vele renners juist tij dens onze zesdaagse dc vorm te pak ken kregen, hetgeen ze in het verdere verloop van hel seizoen natuurlijk goed van pas kwamen. Je moet de Uitslagen van de komende weken maar eens goed bekijken' De triomf van Grant Thomas was wèl meteen dé eerste buitenlandse win naar van de JWA7,. 'Ja. het ging alle maal lekker', merkte hij later op, 'al was hut de 'aalstc dagen bepaald niet gemakkelijk'. De Engelsen, die dit sei zoen nog niet had gewonnen, komt De laatste twee 'schuifjes', welke bei de oo de Scheveningse Boulevard voor tienduizenden kijkers werden af gewerkt, leverden de voor dit evene ment aan Pepsi Cola uitgeleende Tri- co Noble-couoeur geen noemenswaar dige problemen op. Immers hij ver koos het veiligste concept door zelf tc attaqueren als de gelegenheid aan wezig was. Het dient overigens vermeld te wor den. dat de concurrentie voor Thomas niet zó groot was. Slechts Janus van Tol (zonder overtuiging). Ton Halam. Jan Breur (ondanks ritzege in het Haagse Zuiderpark niet. best op dreef), Tom van der Spiegel (de vori ge eindoverwinnaar gaf na een val op) en Bas Hordijk werden als serieu ze kandidaten voor de uiteindelijke triomf beschouwd. IWAZ-voorzitter Jan in 't Veld had zélf ook liever een wat sterker ren- nersveld aan de start gezien. 'Jammer genoeg bleek dit onmogelijk', laat hij weten, 'omdat de KNWU tijdens onze zesdaagse een belangrijke ploegentijd- drit had gepland en wij, juist vanwe ge de Tour de France, waren verbon den aan deze week. Anders waren er heus méér goede coureurs komen op dagen'. Het feit dal dc KNWU in het verle den de deelnemers aan nationale meerdaagse wedstrijden met uit zondering van Olympia's Tour dwong met een 'vast verzet' rondjes te draaien, stuitte op hevig verzet van de organisatie en dc renners. In 't Veld daarover: 'Wij hebben daar veel gesprekken over gevoerd met de KNWU. En het heeft geholpen, want het verbod werd afgeschaft. Het heeft Bas Hordijk binnenkort voor een paar dagen naar zijn vaderland terug om aan te treden in het nationaal kampioenschap. 'Mij is beloofd, dat ik word uitgezonden naar het wereldkampioenschap als ik daarin goed rijd', verklaarde Thomas, die op de baan eveneens knappe pres taties levert. Vor Bas Hordijk (21) was de IWAZ een afsluiting van zijn amateurcarriè- rc. Dc Rotterdamse Amstel Bier-pro pagandist zal vanmorgen bij het bondsbestuur in Den Haag zijn profli centie afhalen om vervolgens vanmid dag naar Made te reizen om te debu teren bij de 'broodrijders'. Bas daaro ver: 'Het lag aanvankelijk in de be doeling aan het eind van dit seizoen over te stappen. Maar omdat vele cou reurs momenteel in de Tour de Fran ce uitkomen, leek het mij niet onver standig nu al als prof tc gaan koer sen'. Dan pas zal blijken of de blonde Bas Hordijk zich op de juiste wijze heeft voorbereid op een professionele wie- Ierloopbaan. Wanl hij ging de laatste aivi u-half jaar zijn eigen weg. De kraehtcm êrslindende maar financieel niet onaantrekkelijke Nederlandse cri teria liet hij in de steek om bij voor keur te vertrekken in één of andere Belgische kermiskoers om dóór het metier onder de knie te krijgen en om niet, zoals talrijke amateur-colle ga's (Van Pol, Vrancken, Spetgens, red.) als vermoeide 'liefhebber' naar de rijen der profs over te stappen. Hordijk spaarde zijn krachten. Daar om was hij niet geïnteresseerd in dc nationale klassiekers, daarom be schouwt hij zich. vergeleken met de andere vedetten, nog altijd een 'koe- kebakker'. Niettemin kwam hij wel dit seizoen reeds zeven keer met de bloemen naar huis. Voorlopig rijdt Hordijk nog rond in hert (Feyenoord) club- sihirt 'Ik moet me eerst nog helemaal waar maken', stelt hij zelf, 'dan zijn de sponsors pas in mij geïnteresseerd. De mogelijkheid is ook niet uitgeslo ten, dat ik binnenkort toch wordt ge sponsord door Saronmé. Als enige'. 1. D. l l. 58.53. 2. W." Thaler, 3. J. van Tol, 4. fc. Kroon, S. TG. Thomas. 6. G. Habets, 7. W. Llebrechts, 8. B. Pronk. 9. M. Bennett. 10. J. Kettenis. De uitslag van de zesde etappe: 1. B. Pronk 100 km in 2.44.34; 2. R. Llebrechts 3. M. Reehorst 4 W. Thaler, 5. J. Bruer. 6. A. Ritterfeld, 7. G. Koop 8. G. Thomas 9. G. Fens, 10. M. van Leeuwen. Uitslag algemeen klassement: 1. G. Thomas 33 pnt. 2. M. Reehorst 24; 3. B. Pronk 22; 4. E. Kroon 20: 5. B. Hordijk 17; 6. J. Breur 16; W. Thnler 16. 8. W. Moore 14; 9.R.Lle brechts 13; 10. P. van Leeuwen 11. Het ploegenklasscment werd gewonnen door de formatie van Larooy. WIM HUISMAN ZWIJNDRECHT 'Ik kan niet meer. ik zit totaal kapot. Dat gebeurt me niet dikwijls. Maar in ieder geval heb ik dank zij de vele premies van middag lekker verdiend', aldus Wim van Steenis, die. wat anders nooit ge beurt, de eeuwige tweede, de 21-jarige Jan de Groot uit Hardinxveld, voor moest laten gaan. In de levendige koers ontsnapten zes man. Het waren dc reeds genoemde winnaar De Groot, Van Steenis, Frits Hoogerheide, Versluis. Zuidweg en de helemaal uit Hoorn gekomen Kieftcn- burg. Dat zestal ging hard maar vol gens tempotrein Wim van Stcenis, niet hard genoeg. Hij vluchtte met De Groot die verbeten aan het wiel bleef. Het bleek dat De Groot meer Ausdau er bezat en in de beslissende eind spurt bleef hij Van Steenis, die zulks niet gewend is, duidelijk voor. Bij de dames won de kampioene van Nederland Katie van Oosten-Hage die Willy Kwantes zoals altijd te snel af was. Bij de nieuwelingen zegevierde eveneens de Nederlandse titelhouder, namelijk Peter Valentijn uit Sprun- del. De uitslagen: Amateurs: 1. J. de Groot iHardinxveld) 100 km in 2.30.01; 2. W. Steenis (Hoog Blokland) 3. Fr. Hoogerheide (Otsendrecht). 4. A. Ver sluis (Lexmond) 5. J. Zuidweg (Rotterdam) 6. J. Kieftenburg (Hoorn) 7. J. Schuitemaker Andljk i 8 T Smits (Halfweg) 9. T. Nees- kens (Haarlem) 10. B. Slings (Alblasserdam) 11. T Suiker (Badhoevedorp) 12. T. Blom (Haarlem) 13. B Broere (Oudenbosch) 14. J van Drlel (Werkendam) 15. J. Fruit (Val- kenswaard) 16. W. Schuurhuizen (Rotter dam) 17. J. den Xartlgh (Puttershoek) 18. H Ketting (Amsterdam) 19. F. van Lachterop (Amsterdam) 20. T. van Daam (Bergenr Nieuwelingen: 1. P Valentijn (Sprundel) 55 km. In 1.23.23: 2. W. Lustenburg (Rtoter- dam) 3. R. Zuidweg (Rotterdam 4. J. van Herwerden (pen Haag) 5. K. Sintnlcolaai Cs-Gravendeel)

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13