Conflict bij de Wereldomroep raakt in een nieuw stadium De Weldoener Theo Koomen naar TROS Leiding van VPRO blijft voorlopig zo NKV-bond beraadt zich nog over metaal-cao door John Rowan Wilson TROUW /KWARTET ZATERDAG 30 JUNI 1973 BINNENLAND/RADIO TV T4/K6 Ontslagen opgeschort Van een medewerker AMSTERDAM Een nieuwe ontwikkeling is opgetreden in het con flict tussen de buitenlandse staf van de Wereldomroep en de direc tie. Directeur L. F. Tijmstra voerde in 1969 zonder overleg met de betrokkenen en met de vakbonden een roulatiesysteem in, dat inhield dat buitenlanders na een dienstverband van maximaal vijf jaar (la ter vier jaar) zouden worden ontslagen. 'Onder de buitenlandse medewerkers van de Wereldomroep ontstond de af gelopen maanden een toenemende on rust. zowel vanwege de programma- technische als vanwege de sociale con sequenties van dit beleid. Besprekin gen van de vakbonden met directie en bestuur raakten in een impasse, die ertoe leidde dat de buitenlanders aan de overheid v/ilden vragen een onder zoekscommissie in te stellen. Deze impasse blijkt nu te zijn door broken: de voorzitter van het bestuur, de AR-senator Algra, heeft bij de in stallatie van de nieuwe ondernemings raad van de Wereldomroep bekendge maakt dat een commissie zal worden ingesteld (waarin alle partijen naar evenredigheid zijn vertegenwoordigd) om de oorzaken van het conflict te onderzoeken en een oplossing te vin den. Twee van de onderhandelaars van de bonden, de heren Röttger van Mercurius en K. D. Dokkum van de Nederlandse Vereniging van Journa listen. zullen in deze commissie zit ting nemen. De namen van de twee vertegenwoordigers van bestuur en di rectie zijn nog niet bekend gemaakt. Opgeschort De reed aangekondigde ontslagen van vijf buitenlandse medewerkers, die als eersten het slachtoffer van de nieuwe regeling dreigden te worden, worden in elk geval opgeschort tot deze com missie met zijn werk klaar is. (De buitenlanders hebben verklaard dat zij veel vertrouwen hebben in hun vertegenwoordigers in de commissie, zij hopen dat op deze manier de rust in het bedrijf terugkeert Zij hebben de verantwoordelijke taak, de nieuwsberichten en kommentaren om te roepen, en daarnaast reportages te maken die in het buitenland een sympathiek beeld van Nederland wek ken. Velen van hen wonen reeds eni ge tijd in Nederland en hebben goede contacten met de bevolking. Zij me nen dat zij juist door dit iets langere verblijf interessantere programma's kunnen maken dan iemand die pas uit het buitenland aankomt. Of dit zo Van een verslaggever HILVERSUM Theo Koomen (44), radio- en televisiereporter voor sport zal per 1 september overstappen van de KRO naar do TROS. Hij zal zowel amusementsprogramma's presenteren als sportgebeurtenissen voor de TROS-radio en televisie ver laan. is behoort tot de punten, die de pari taire commissie moet onderzoeken. De heer Algra verklaarde dat het be stuur begrip heeft voor het standpunt van de bonden, dat de aan het roula tiesysteem verbonden onzekerheid van bestaan voor de buitenlandse leden onaanvaardbaar is temeer omdat verschillende onder hen wegens me dische of politieke redenen moeilijk naar hun geboorteland kunnen terug keren zonder een ernstig risiko te lo pen 'De situaties en ontwikkelingen, die van afdeling tot afdeling grote ver schillen vertonen, zullen zorgvuldig worden geanalyseerd. Aldus wordt verwacht materiaal bijeen te brengen ter voorbereiding van besluitvorming, die erop gericht is zoveel mogelijk rechtszekerheid te scheppen voor alle medewerkers van de wereldomroep, en die tevens de bestaansgrond van de omroep onaangetast laat', aldus de heer Algra, voorzitter van het bestuur van de Wereldomroep, bij de installa tie van de ondernemingsraad, waarin acht van de negen zetels worden bezet door kandidaten van de vakbonden. Deze hadden hun campagne gevoerd op grond van een gezamenlijk pro gramma van zeven punten. Het eerste punt betrof solidariteit met de buiten landse collega's binnen het bedrijf. De heer Tijmstra, die in zijn kwaliteit van directeur van de Wereldomroep de voorzitter wordt van de onderne mingsraad, wees er op dat de datum van 28 juni een historische dag bete kent in het structuur-bestel van de Wereldomroep: 'Immers, met de in stallatie van de ondernemingsraad wordt de eerste stap gezet op de weg van de realisatie van de doelstellingen der Wet op de Ondernemingsraden Nieuwe Stijl In die periode heeft zich een snelle ontwikkeling voltrok ken in het denken over inspraak en medezeggenschap van de werknemers in de onderneming, en over de plaats van de ondernemingsraad daarin. Van primordiaal belang zijn evenwel de bepalingen inzake de typische dub belfiguur van de Raad, als overlegor gaan en als vertegenwoordigend colle ge. als mede de stipulatie dat alle aangelegenheden de onderneming be treffende aan de orde kunnen worden gesteld'. Twee van de pasgekozen vertegen woordigers van het personeel in de ondernemingsraad, de heren Fris en Kliphuis, wezen er in hun antwoord op dat de wet op de ondernemingsra den alleen een kader aangeeft, en dat het denken over de praktische uitvoe ring een voortdurend proces van ont wikkeling doormaakt. De aanwezige buitenlandse medewerkers, die overi gens niet direkt werden toegesproken (de gehouden redevoeringen waren geheel in het Nederlands uitgespro ken), hebben twee vertegenwoordigers kandidaat gesteld voor de onderne mingsraad, die door steun van Neder landse kollega's beide genoeg stem men wisten te veroveren voor een ze tel. HILVERSUM Het bestuur van de VPRO heeft besloten voorlopig de dagelijkse leiding van de VPRO te la ten berusten bij het driemanschap, dat tijdplijk de directie vervangt. Na de zomervakantie wil men verder be zien hoe de structuur van de leiding bij de VPRO wordt. Wel is de mogelijkheid geopperd om van het driemanschap, dat na het ver trek van de directeur is gevormd, tel kens een directeur voor bepaalde tijd aan te stellen. Het driemanschap bestaat uit Arie Kleiwegt, hoofd televisie, Jan Klompsma, hoofd radio en Frans de Smit. hoofd algemene zaken. De laat ste komt per 1 juli in dienst bij de VPRO. Bij de bestuursvergadering over deze kwestie zal ook de motie worden be studeerd van de laatste ledenraadsver gadering om een bezoldigd voorzitter aan te stellen. Omdat verschillende bestuursleden nieuw zijn en zich nog moeten inwerken en omdat het op het ogenblik vakantietijd is, zullen daar enige maanden overheen gaan. DEN HAAG De Industriebond NKV beraadt zich nog over het al dan niet tekenen van de cao-grootmetaal. De overige organisaties die partij zijn hebben gisteren de cao(s) wel gete kend De drie arbeidsovereenkomsten (de cao-A voor handarbeiders, de cao-B voor beambten en de cao-C voor han darbeiders en beambten) hebben niet allemaal de handtekening van de In dustriebond NKV nodig. Deze bond is namelijk geen partij bij de cao-B die gisteren is ondertekend door de twee andere industriebonden van NVV en CNV. MARY PERKINS 29 'Wanneer komt u weer naar Afrika?' 'Er is een mogelijkheid van een admi nistratieve functie in Nairobi. De bis schop is me heel behulpzaam. Ik ver moedt dat hij inziet dat mijn gezond heid eigenlijk niet nog meer werk in de rimboe kan velen'. Er schuifelde een dikke tor over de vloer en Ferguson zette er verstrooid zijn voet op toen het dier voorbij liep. Het gaf een naar knerpend ge luid. In een paar tellen was een kolo nie zwarte mieren uit het niets ver schenen om zich aan het kadaver te goed te doen. 'Ja', zei Ferguson met zijn melancholieke stemgeluid, de rimboe is een strenge leermeester. Je ontdekt dat je Gods hulp vierentwintig uur per dag nodig hebt'. Zodra Joan haar kans schoon zag, ex cuseerde ze zich en ging naar de slaapkamer om uit te pakken. Al spoedig riep het gebrek aan laden en kastruimte haar een halt toe. Er wa ren maar vier kleerhangers voor hen beiden. Morgen zou ze daar iets aan laten doen. besloot ze. Intussen moest ze Edward laten zien dat ze een taaie 7cndelingenvrouw was die zich niet voor één gat liet vangen. Ze pakte haar boek en ging in de stoel naast het bed zitten. Het leek een hele tijd te duren vaor- dat Barrington binnenkwam. Toen ze op haar horloge keek, verbaasde het haar dat het pas half tien bleek te zijn. 'Hee'. zei hij. 'Ik dacht dat je aan het uitpakken was'. 'Ik ben op een moeilijkheid gestuit. Ik kan de boel nergens kwijt'. Hij keek de kamer rond. 'Inderdaad. Daar zullen we de timmerman bij moeten halen. Ferguson zegt dat hij op een wat primitieve manier heel goed is. Ben je buiten geweest?' 'Nee'.- 'Dat moet je doen. Het is merkwaar dig om te zien. De sterren staan zo dichtbij dat je het idee hebt dat je ze aan kunt raken. Zo ziet de lucht in Engeland er nooit uit. En zo warm geen zuchtje wind.' Hij trok zijn jas je uit en maakte zijn shirt open. 'Daar droomde ik altijd van toen ik klein was. In die kille, donkere stra ten- van Sunderland, waar de wind doorheen gierde en je versteende van de kou'. Je kon zien dat hij geen last had van de neerslachtigheid die zij zo manhaftig probeerde te overwinnen. Het isole ment trok hem aan en hij vond de ongemakken van het leven daar kleur rijk en amusant. Ze probeerde zonder zijn stemming te bederven hem enig idee van haar on gerustheid te geven' Het wordt erg vroeg donker, hè?' 'Om een uur of zes. Iedereen gaat vroeg naar bed en staat met de zon op. Ferguson zegt dat de zonsopgang hier werkelijk prachtig is'. 'O ja? Hij leek me anders nogal haast te hebben om weg te komen'. Barrington trok zijn wenkbrauwen op. 'Och nee; dat lijkt me nogal pittig. Je moet niet vergeten dat hij ziek is'. 'Hij ziet er anders niet zo ziek uit als je beschreven hebt'. Daar dacht hij over na. 'Je hebt ge lijk, hij lijkt me een beetje opge knapt. Het gaat met die dingen op en neer, weet je'. Toen hij haar ongelovi ge blik opving, zei hij afwerend: 'Kom nou.je wilt toch niet zeggen dat hij een spelletje gespeeld heeft? Een kerel als hij. 'Als wie? Ik ken hem niet. Ik weet al leen maar dat hij blijkbaar een hekel aan Afrikanen heeft, de katholieken niet vertrouwt en liefst goede maatjes met de bisschop blijft'. Barringtons gezicht stond bezorgd. 'Je moet wel bedenken dat hij al vijf jaar hier zit. Iemand die op zijn eentje woont, heeft de neiging eruit te flap pen wat er bij hem opkomt'. Ze was razend om zijn lichtgelovig heid. Voor iemand met zijn intelle- gentie werd hij bijzonder gemakkelijk beetgenomen. Als het ging om iets wat hij wilde doen of een beslissing die hij al genomen had, was hij be reid zijn ogen te sluiten, zelfs voor het meest voor de hand liggende feit, als dat hem niet gelegen kwam. In zijn wereld was alles zwart of wit: mensen waren heiligen of zondaars, ze werden op voorhand veroordeeld of onvoorwaardelijk vrijgepleit. 'Dat kan best waar zijn', zei ze krib big. 'Maar het blijft een feit dat hij jou hier wilde hebben om weg te kunnen naar een kantoorbaantje in Nairobi'. Hij knikte toegeeflijk. 'Dat weet ik, ja. Ik ben niet zo stom als jij denkt. Hij heeft zijn portie gehad waar of niet? Je merkt het aan alles wat hij zegt. aan elke beweging die hij maakt. Wordt vervolgd) Radio morgen Andijvie met spek en kaas 1 kg. andijvie 200 gr. rookspek 60 gr. geraspte kaas bloem De andijviestruiken schoonmaken, een paar keer goed wassen en in vrij gro ve repen snijden. De groente goed la ten uitlekken. Het mager rookspek in dobbelsteentjes snijden en op een laag pitje bakken. De andijvie erbij doen en onder af en toe omroeren zo'n kwartiertje laten smoren. Het vocht binden met wat aangemengde bloem. Dan de geraspte kaas over de groente strooien en even laten mee- smelten. Menutip: Andijvie met spek en kaas, gekookte aardappelen, hamburgers, fruit. Gevulde komkommer met gehakt 500 gr. gehakt 2 komkommers 250 gr. tomaten 3 sneetjes brood 50 gr. boter peper, zout nootmuskaat De komkommers schillen en ze in de lengte doorsnijden. Met een lepel de zaadjes eruit halen. Kook de komkom mers in water met wat zout in onge veer een kwartier gaar. Het gehakt mengen met in water geweekt oud brood, zout, peper, en nootmuskaat. De boter in de kockepan smelten en er het gehakt onder roeren met een vork gaar laten worden. De gare kom kommerhelften op een vuurvaste schaal leggen en er de gehakt indoen. Doe de tomaten even in heet water, zodat de schil knapt en de velletjes er makkelijk af te halen zijn. Snij de to maten in plakjes en leg ze op het ge hakt. Nog een beetje peper, zout en paneermeel erover strooien en een paar klontjes boter. Zet de schotel een half uurtje in een matig warme oven Menutip: Gevulde komkommer met gehakt, gebakken aardappelen, aard beienpudding (van een pakje met wat verse erbij). HILVÊRSUM I VARA 8.00 Nws. 8.10 Voor stad en land 8 17 (S) Z.O. op zondag: gevar. progr. '9 00 Sportmed 9.45 Human Verb. 1KOR: 10.00 Kinderzangdst. 10 30 Kerkdst. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Zorrdagboek- versl. v.d. Duitse Klrchentag te Ddsseldorf. AVRO: 12.00 (S) Muzikaal Onthaal - bonte muzikale show. 13.00 Nws. 13.10 De toestand ln de wereld. 13.19 Radiojournaal. 13.30 (SI Delta-Zomer: muz. cn inf. 11.10 (S) Studio-Session: The Chris Hlnze Combination. NOS: 14.30 Progr v.d. bultenl. werknemers. VARA: 17.00 (S) Klein Radiokoor: oude muz. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.15 (Si Melodtcen Expres. 18.40 Fris se. gezonde humor, licht literair progr. 19.00 Zin en tegenzin: serie van drie disc, over de Nederl. arbeidsverhoudingen (1). VPRO: 19 30 Nws. 19.35 Akt.rubr. 19.45 Een pilletje v.d. pep progr. over psychofarmacie. AVRO: 20.30 (S) In de kaart gespeeld: ver zoekpl progr. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal 22.50 (Si Vanavond laat sport: sport en mui 23 55 Nws. HILVERSUM II KRO 8 00 Nws. 8.10 Overweging 8 15 V.d. kinderen. 8.30 fS) Badinerle: klass. muz. 9 00 Nws en waterst. 9 15 (S) Laudate: semi- klass. gewijde muz. 10.00 (S) Eucharistievie ring. 11.00 Nws. 11.02 (S) Radio Symf.-Ork. van Berlijn en soliste: mod., semi-klass. en klass muz. 11.55 Med. 12.00 Kruispunt - ma gazine en achtergrondlnf. over kerk en sa menleving. 12.30 Nws. 12.40 Echo. 12.50 Bul tenl. komm. NOS; 13.00 fS) Zondagmiddagou verture: popul.-klass. muz. 14.15 (S> Het Concertgeb.ork. en solist: mod. en klass. muz. (In de pauze: 15.09-15.35 Adempauze: kult. magazine). 18.15 (S) Rostrum of Com posers: intern, forum: mod. muz. CVK: 17.00 Geref. kerdst. 18.00 Klankbeeld over de vijf tiende Klrchentag in Ddsseldorf. IKOR: 18.30 De diaken en de Eeredst. 18 58 Wilde Gan zen. NOS: 19.00 Nws 19.07 De komende week: agenda v.h. Nederl. muz.leven. 19 30 (S) Repertorium: Radto-kamerork Omroep koor en solisten mod. muz. 20.15 (S) Muz. uit de Barok. NCRV: 21.00 (S> NCRV-Vocaal ensemble en solist: oude en semiklass liede ren 21.25 (S) Psalmen: nieuwe berijmingen, oude zettingen. 2145 De praktische betekenis v.h. Christel, scheppingsgeloof (3). 22.00 (S) Kcrkorgclcor.c klass. cn mod. muz. 22.40 Niet van brood alleen: rep v.d. slotbijeen komst v.d. 15e Duitse Evangelische Kerkedag te Ddsseldorf. 23.10 Radio Kamerork. en so liste klass eti rood. muz. 23.55-24 oe TV morgen NEDERLAND I KRO RKK 11.00 Eucharistieviering NOS 12.00 Tour de France 15.15 Journaal 15.17 Weekjournaal 15.37 Paul us de bos kabouter 15.47 The Partridge Family 16.12 NOS-Kiosk - inf. en ontspanning IKOR 17.00 Zingend geloven TELEAC 18.20 Recht op de burger af-les 13 NOS 18.55 Kiri de Clown KRO 19.00 Don Lurio-Show 19.30 Daktari NOS 20.20 Journaal KRO 20.25 Alias Smith en Jones 21.15 RAI-Concert 1973: Concertgeb.ork. met zangsoliste; opera- concert KRO RKK 22.15 Lieve Hemel - vertelling met prenten en filmfragmenten NOS 22.35 Journaal NEDERLAND II NOS 18.00 Paardensport Rep. v.h. CHIO in Aken 18.55 Kiri de Clown 19.00 Journaal 19.05 De geest uit de gieter 19.30 Studio Sport 20.20 Rivals of Sherlock Holmes: De robijnen van Lady Faber 21.10 De zon verduisterd, documentaire film 22.00 Een uur Marokko: gevar. programma 23.00 Journaal DUITSLAND I 9 15 Journaal. 9.20 Ortszelt: Bultenl.rep.) 9 45 Rep. uit Bonn. 10.15 Progr.overz. 10.45 Inf. progr. 11.30 V.d. kinderen. 12.00 Disc, van 6 Journalisten. 12 45 Weekjournaal. 13.15 Reg. act. 14.45 V.d. kinderen. 15.15 Filmrep. 16.00 Paardesport. 19.30 Speelfilm. 17.25 For- eyte Saga. 11.15 Die Sportschau. 19.30 Rep. van bultenl. correspondenten. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Serie natuurfilms. 21.05 Der Dritte, speelfilm DDR uit 1971 22.55 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 10 30 Progr.overz. 10.30 Journaal. Aansl Kron v.d. week 11.00 Jugend lm Gesprach. 101. 'Wij beginnen niks in Rijkhu- yzen', zei M'bongo nors. 'Wij hebben glad genoeg van Rijkhuyzen! Wij gaant hier weg en wij komen nooit niet weerom niet! Bah... wat zijn dat voor nare. gemene, oneerlijke en val se bedriegers die hier wonen'! 'Nou, nou,' antwoordde smidje Verholen la chend, terwijl hij de koffiepot met kokend water vulde. 'Hebben jullie zulke nare ervaringen opegdaan met de ijverige en plichtsgetrouwe platte landsbevolking van ons brave en rus tige dorpje?' - 'Ja, dat hebben we', zei M'bongo en zijn twee makkers gaven door heftig hoofdgeknik te kennen, dat ze dezelfde mening koesterden. 'Ziet u wel, meneer', vervolgde M'bon go. 'Mijn makkers denken er precies van hetzelfde over. En ik zal het nou maar zeggen: wij zij hier op een vieze mannelier bedriegt! Wij zijn zo gek geweest om jazzmuziek te gaan spelen in een swingherberg in de bossies. We zouden daar héél veel boel geld verdienen. Maar we kregen noppes. Telkens als we om onze centies kwaen vragen ,dan gaven de twee bazen niet thuis. We hebben al die tijd tot diep in de nacht gespeeld, maar w ehebben nog nooit een stuiver gezien!' - 'Hoort U het?' zei M'bongo, happend in een van de dikke boterhammen, die de smid intussen had klaargezet. 'U be grijpt wel, dat we daar tenslotte van de rekening boos zijn weggegaan. Eerst hebben we evenwel nog een ding gedaan, dat erg verstandig van ons was. We hebben gedacht: als wij niks niet in deze tent verdienen, dan zullen we zorgen dat de bazen ook niks niet verdienen. Toen hebben we lekker de hele tent in de prak getim- meld. Alles lekker kapot getimmeld! de piano, de jukebox, de meubels, de ruiten, de flessies lammenade.. alles! Oei. oei, wat was dat leuk! Er is geen spaan meer heel en nou kunnen die gekke boppertjes niet meer terecht. Het is efgelopen met die tent! Haha- hah!' - Toen barstte smidje Verholen uit in een daverend gelach. De tranen biggelden hem over de wangen plezier en hij zei: 'Wat een kostelijke mop! Dat is het beste verhaal, dat ik de laatste tijd gehoord heb! Daar za ten we hier in Rijkhuyzen nou juis op te wachten! De tent van Jantje ei Sjarl in de prak! Och, och, dat is m wel ee noptater met een gummiknup pel waard!' FERDINAND Radio vandaag HILVERSUM 111 AVRO: 7 00 Nws 7.02 Lukraak platen- progr <8.00 Nws.) 9 00 Nws. 9 02 SJuist r.p zondag. 10 00 Nws. 10.01 <S> Wi'lem Duys' Muz. Mozaïek. (10.30-10.9^ Rep. Tour tic France.) VARA. 11.00 Nws. li 02 <s> Klink Klaar - zonder nonsens. 12.00 Nws. 12.02 IS) Mei vriendelijke groeten, verz.pl - progr. (Tussen 12.30 en 13.00 Rep. Ronde van Frankrijk.) 13.00 Nws. (Tussen 13.00 en 14.00 Rep Ronde van Frankrijk.) 13 02 (S) NAR: Nederl. Artiesten Revue NOS: 14.00 Nws. 14.02 Langs de lijn: sport cn muz. (15.00, 16.00 en 17.00 Nws 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet eten. KRO: 19.00 Nws. 19.02 (S) Kursief 1973. 20.00 Nws. 20.02 (S> Int antw. op uw schrijven: verzoekpl. progr 2100 Nws. 21.02 (S) Maatwerk (22(10 Nws.) 22.55 Med. 23.00 Nws. 23 02 NOS: Nahesch. Ronde van Frankrijk. KRO 33.11) Vnèr Voor vogels. 24.00 Nws 0.02 (S) Re-LEX-cz-vnu» 0.55-1 00 Nws BELG1E 324 ra NFD 12 00 Nws. 13 00 Nws. weerber. en schouw- burgprogr. 13.20 Muz en wielrennen. (14 00 17 00 en 18 00 Nws.) 18.30 Kath. podsd. ultz. 19 00 Nws. weerber en med. 19.30 Muz progr. (22 00-22 03 Nws.) 23 00 Nws 23 05 Dunsmuz. 23.40-23.45 Nws. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn 7 20 (S) Z.O gevar. progr. met 7.25 V.d. voor- Eag.; 7.54 VPRO: Deze dag: 8.00 Nws: 8.11 ;ngen v.d. dag en 9 35 Waterst. 10.30 (S> Zaterdag inf.: muz. cn inf.show. (11.00-11 02 Nws). 13.00 Nws. 13.11 Dingen v.d. dag. 13.23 (S) Dit Is het begin jongeren- progr. 14.43 VARA-Varia. NOS: 14.45 Sur la route du Tour de France 15.20 Nws uit de ruimte nws over liet Skylab proj. 15.30 In tern. Spectrum Mozart-Week 1973 te Salz burg. 16.00 Nws. 16.03 IS) NOS-Jazz. 10.45 Inzet progr. over amateurist. muz.beoefen. 17.15 Disc.progr. Christian Science: 17,40 Sex en Morele Normen, disc. VARA: 17.55 Med. PP. Uitz. van D'66. VARA: 18.30 (S) Vaar j mee? amusem.progr. 19.30 De Scala 1925- 1950: fragm. u;t opéra's van Donizetti. 20.00 iS) Pront. Ork.: amusem.muz. 20 45 (S) De weg terug, hoorspel uit de VVaaldr.-serie. 21 30 (Si Licht ork. met zangsolisten. 22.00 S Akkoord - progr. om mee in te stemmen. 22 30 Nws. 22 40 (S) Hoe later op de avond: licht progr. 23.10 De Jaren vijftig in door- - ontspannen terugblik. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt-Soos: ge var. progr. mfct 7.30 Nws; 7.41-8.00 Aklua: 8.30 Nws en 8.36-8.45 Gymn. 'v.d. hulsvr. 10.00 (S) Tien om: minimagazine voor en met jonge luisteraars. 10.30 Nws. 10.33 (S) Plaatvaria. 11.30 (S) Wegwezen: tips voor vakantiegangers. 11.55 Med. 12 00 Aktua. 12.16 Overheidsvoorl.: Werk en welzijn. Uitz. v.h. min. van volksgezondh. en milleuhyg. 12.26 Med. t.b.v. land- cn tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Tross-Country. 13.30 (S) V.V.V.: amusem.show. 15.00 (S) Luister uit en thills verzoekpl.progr. v.d. militairen. (15,30 Nws.) 17.00 De tunnel der duisternis (VII). 17.30 Nws. 17 32 Aktua 17.50 (S) Ca- fd-chantant: liedjes en muz. uit de goede ou de tijd. TROS: 18.30 Nws. 18.41 Bekendmakir.'g prijswinnaars uit het progr. V.V.V. 18 45 (S) Terug van weggeweest. 19.00 (S) Cone. A la carte: klass. verzoekprogr. NOS: 20 00 Nws 20.05 (S) Holland Festival 1973: 20 05 H F. Magazine. 20.30 Nederl. Blazersensemble met zangsollste: mod. muz. EO: 22.30 (S) Weck- sluittng: samenz. en meditatie. 22.50 Klank bord: act.. Inf. en comm. 23 05 (S) Postludl- um: klass. muz. 23.55-24.00 Nws. Nws.). 12.30 Denk Je nog aan die tijd?: dam org. 13.00 Nws. 13.03 Drie van U: verzoekt (14.00 Nws.) 15 00 Nws. 15.03 (S) Poptatei 6l( 16 00 Nws. (Tussen 16.00 en 19.00 Rep. Tou de France.) 16.03 Sportshow: sport en mui cr (17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet etei NCRV: 19.00 Nws. 19.02 (S) Elpee Pop. 20.0 0C Nws. 20.02 After eight. (21.00 Nws.) 22.1 Nws. 22.02 Happy Sound: gospelsongs. 22.1 w (S) Jazz time. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.C (NOS): Nabesch. Tour de France. 23.10 Lat Date. (24.00 Nws.) 0.55-1.00 Nws. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. 12.03 Gevar. progr. (12.50 Bu tenl. persoverz.: 13.00 Nws. weerber. schouwburgprogr.'s.) 14.00 Nws. Gramm.muz. 15.00 N,ws. 15.03 Klass. mu 16.00 Muz.progr. 17.00 Nws en med. 17. Amusem progr. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. Jeugd. 18.45 Spot 18 55 Taalwenken. 18.57 Gramm.muz. 19. Nws en med. 19 30 Filmmuz. 20 30 Wedst ïn Radioschoolkoren 1973. 21.00 Lichte mu 22 00 Nws. 22.05 Magie en mystiek. 23. 111 i Nws. 23.10 Dansmuz. 23.40-23.45 Nws. TV vandaag 11.30 Dlerenlextcon. 12.00 Zondagsconc. 12.50 Wetensch. comm. 13.00 Die Drehscheibe. 13.30 TV-vertelling. 14.15 Fllmrcp. 14.40 We tensch. progr. 15.10 Journaal en weerber. 15.15 Filmrep. 15.45 Beata. Poolse speelfilm uit 1964. 17.15 Sportrep. 18.05 Telctips. 18.10 Journaal en weerber. 18.15 Die Leute v.d. Shiloh Ranch 19.15 Protest. Kerkdag 1973. 19.45 Journaal en weerber. 19.55 Drilben. 20.15 Metn Onkel Benjamin. 2145 Filmrep. 22.30 Journaal en weerber. 22.35 Relig. progr. 23.25 Kort journaal. DUITSLAND III NDR 15 00 Paardesport. 16.45 Gran Turismo. 17.30 Biologie für Sle. 17.55 V.d. kinderen. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Berufsbilder. 19.00 Sesamstrassc. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 ChapUnfllms. 20.30 Charlie Chaplin tv- film. 20.50 TV-portret. 21.35 Vrouwenprogr. 22.20-22.50 Jazzrep. DUITSLAND III WDR 10.00 Progr.overz. 18.30 V.d. kinderen. 19.00 Zandmann. 19.05 Progr. voor Italiaanse werkn. 19.15 Prisma v.h. Westen. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Comm. 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Autobiografie. 21.00 Sportmagazlne. BELGIE NEDERLANDS 15.00 Akrobat Schon. 16.20 Sport. 16.30 Paardesport. 18.20 Fabeltjeskr. 18.25 Avontu ren onder zee. 19.15 Laurel en Hardy. 19.35 Tekenfilm. 19.40 Med. 19.45 Journaal. 20.00 Sport. 20.25 Dc filosoof van Hagem. 21.05 Muz. show. 21.35 Televislerep. 22.25 Jour naal. BELGIE FRANS 11.00 H.Mis U.45-12.15-30 Wielrennen. 13.15 Journaal en weerber. 13.20 Muz.progr 14 20 Les dures a cuire. 15.45-16.45-17.00 Wielrennen. 17.20 Doc. film. 18.15 Amusem - progr. 18.40 Kleuterprogr. 18.45 Volksliede ren en dansen. 19.15 Sportjournaal. 19.30 Waals nws. 19 45 Weerber. en journaal. 20.10 Progr.overz. 20.15 Operamuz. 22.40 Jour naal. NEDERLAND I NOS 16.00 Journaal VARA 16.02 Kijk naar je eigen, progr. met veel kinderen 17.00 Mini-Helden :Vlieg- tuigkapers NOS 17.30 Tour de France- verslag v.d. vandaag gereden tijdrit in Scheveningen 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal VARA 19.05 Coronation Street NOS 20.00 Journaal VARA 20.0 De Rudi Carrell Show 21.20 Ironside: De moordenaar vermoord 22.10 Achter het nieuws NOS 23.00 Journaal NEDERLAND H NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal NCRV 19.05 De geheime schatten v.d. Rode Zee 19.30 Sport NOS 20.00 Journaal NCRV - 20.21 Expeditie in de bergen 21.15 Lang leve de Operette 22.15 Ander Nieuws: rep. uit Düsseldorf v.d, 15e Deutsche Evangelische Kirchentag NOS 22.40 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Herh. v.h. Journaal van gisteravond. 10.30 Gramm.muz. 11.15 Wllderer ln der Savanna. 12.00 Rep. 12.20 Act. magazine. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 14.30 Progr.overz. 14.35 Journaal. 14.45 Klnderprogr. 15.15 Jeugdmagazln» 16.45 Econ. magazine. 17.15 Rep. 17.45-18.30 Sport. (Reg. progr.: NDR: 18.30 Der schwarze Graf. 19.00 Act. 19.15 Amusem.progr. 19.58 Progr.overz. WDR: 12.15-12.45 Weekoverz. 18.35 Sterne erzühlen ihre Geschichten. 19.00 Act. 19.35 Wo die Liebe hinfallt.) 20.00 Jour naal en weerber. 20.15 Wanzen lm Hotel. 21.15 Dansmuz. 21.45 Loterij- en lotto-uitsl. Aansl.: Journaal en weerber. Daarna: Epi loog. 22.05 Das Todesauge von Ceylon. Duits- Italtaanse speelfilm uit 1962. 23.25 Jour naal. 14.15 Amusem.progr. voor Italianen en Du g sers. 14.58 Journaal. 15.00 Kinderprogr. 15. TV-fllm. 16.15 Muz.progr. 17.05 Journaal -S< weerber. 17.15 Inf. en meningen uit de BR :t 17.45 Daktari. 1U en 5? la 'ijl -cc*, id< Dol el n 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Der We der zum Himmel führt. Mexicaanse speelfllCD uit 1051. 21.30 Oude weekjoumalen. 21.< m 23.05 Louslana-Legende. Amerik. speelfll' uit 1948. m DUITSLAND III WDR 18.30 Mens en arbeid. 19.00 Zandman' 19.05 Reg. progr. 19.45 Nws uit NoordL,^ Westf. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 tl vensportrot. 21.00 Night of the Hunter, An*nt: rik. speelfilm uit 1955. BELGIE NEDERLANDS 18.30 Fabeltjeskr. 18.35 Follyfoot. 19.00 Tjl, nerklanken. 19.30 Tekenfilm. 19.37 Zoekllclf 19.42 Med. 19.45 Journaal. 20.10 Mijn vrotlc van hiernaast. 20.30 Piste. 21.30 Echo. 22J, Mannlx. 22.50 Journaal. f:ta BELGIE FRANS 15.55 Journaal. 16.00 Larrdb.kron. lok Kron. voor buitenl. 16.30 Voor Itallaat 'UI werkn. 17.30 Wielrennen. 18.40 Spelprogr. 18.55 Kinderprogr. 19 Waals nws. 19 45 Journaal en weerber. 20jn Dierenprogr. 20.45 Monsieur Hobbs prej^ des vacence-. 22.40 Jazz. 23 05 Journaal,

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6