eoeo Jaap ter Haar: nieuw boek en een herdruk Kwik in vis brengt Japan in crisissfeer De Weldoener Weer staking muziekschool in Kerkrade Vlak bij huis verdronken door John Rowan Wilson TROUW/KWAK 1 bi' RUdMG 29 JUNI 1973 Veelgelezen auteurs zitten bij ons gauw in een verdachte hoek. Zéker als ze een hele stapel boeken op hun naam hebben. Dat kan nooit veel we zen, denken we. Neem nu Jaap ter Haar. Hij heeft ladingen kinderboe ken geschreven die steeds herdrukt worden, maar de recensenten kijken er zuinig tegenaan en ook ik heb m'n moeite met deeltje zóveel van de Lotje-serie, dat op mij de indruk maakt van een gegeven, waarop net zo lang gekauwd is tot er weer een boek je uit konJaja, maar de kinderen lezen en herlezen Lotje, Eelke, Saskia en Jeroen, en noem maar op. Laten we daarom alsjeblieft niet zeuren en met vreugde aankondigen dat 'Boris' van Jaap ter Haar herdrukt is. Dit verhaal van een Russische jongetje tijdens het Duits beleg van Leningrad heeft trouwens over de hele wereld een opmerkelijk succes. Nieuw van Ter Haar is 'Het wereldje van Beer Ligthart', waarin de moeiten van een jongetje dat door een ongeluk blind wordt èn blijft, onsentimenteel maar toch met gevoel beschreven worden. Heus, Jaap ter Haar hoeft een wat on alledaags, wat moeilijk onderwerp niet uit de weg gaan. Beide boeken hebben een omvang van bijna 160 pa gina en een omslagtekening van Rien Poortvliet ('Boris' bovendien een paar illustraties). Het zijn uitgaven van Unieboek in Bussum; prijs per stuk 9.90. Deltos Elsevier stuurde ons twee boekjes waarvan vooral 'Dc kraai is door zijn nest gezakt en andere vers jes' van Nannie Kuiper (ƒ6,90) in de smaak viel. De versjes zijn buitenge woon geestig. Het versje 'Een kwar tier uit het leven van Barend' loopt als een trein en het klopt als een bus. Het gaat over een jongetje dat net uit de box is en dan weet u het wel. Elly van Beek illustreerde deze zeer ge slaagde uitgave. 'Juffrouw Jonathan' van Simone Schell (ƒ7,90) is het andere deeltje) van Del tos Elsevier. Juffrouw Jona than is de werkster van een ontspan ningsgebouw in verval. Als het gebouw moet verdwijnen voor een rotonde blijkt dat de werkster haar carrière als zangeres is misgelopen. Een grappig verhaal met illustraties van Karen Bo- denhausen. 'Nachtwerk' van Ivan Southall, u it het Engels vertaald door Alet Schou ten, werd uitgegeven bij Van Holke- ma Warendorf (ƒ9,90). Het schit terende omslag en de illustraties zijn- van Henk Kneepkens. Van dezelfde schrijver verscheen 'Noodlanding' dat onderscheiden werd met een Zilveren Griffel. 'Nachtwerk' bevat het avon tuur van de elfjarige Perry, een Au stralische jongen die het een en an der te verwerken heeft voordat zijn nieuwe broertje of zusje er is. Een kinderboek dat het vooral van de spanning heeft. Bij het Boekencentrum in Den Haag kwam het vierde deeltje uit in de reeks 'Het hoogste Woord' van Riet Tigchelaar en Jenny Dalenoord. In dit boekje van 127 pagina's wordt verteld over de zendingsreizen van de aposte len én over wat daaraan voorafging. Bij verscheidene hoofdstukjes staan aan 't eind korte bijbelgedeelten op gegeven, óók uit het oude testament en dat gebeurt om duidelijk te maken dat oude en nieuwe testament bij el kaar horen. De onopgesmukte tekst van Riet Tigchelaar en de royale, aan trekkelijke tekeningen van Jenny Da lenoord behalen met elkaar het ni veau van deze serie. Dit deeltje (com pleet met 37 richtlijnen voor gesprek of expressie bij een verhaal) kost 7.50. Weer twee van de allereerste verha len over Paulus dc boskabouter in stripvorm: 'De reis naar de Puntster* en 'Van Oela's en Oorkraaien', respec tievelijk album 5 en album 6. Bij van Holkema Warendorf in Bussum vragen ze voor deze, je kunt bijna zeggen klassieke werkjes van Jean Dulieu niet veel: ik vind ƒ4.95 voor zo'n onalledaags album tenminste goedkoop. Aanbevolen voor de (oude re en jongere) liefhebbers. Ook van Van Holkema Warendorf zijn Dolle dagen met de straalwagen' van Cobie Goosen (vanaf zes jaar - 8.90en 'Clowntje Pierewit' (van af vijf jaar - ƒ7.90) van Wim Bur- kunk. Het eerste boekje gaat over een vrachtauto die uitgerust is met een straalmotor. Dat is allemaal goed en wel en de pakjes die bezorgd moeten worden zijn er natuurlijk sneller door de lucht, maar dat de bezorging nu BINNENLAND/RADIO TV T t/fQt Popmuziek Jaap ter Haar pas avontuurlijk wordt is duidelijk. Een leuk, spannend boek om voor te lezen of zelf te lezen. Clowntje Piere wiet met plaatjes van Veronica van Vliet beschrijft de belevenissen van een speelgoedclowntje dat het liefst bij een echt circus zou werken en daartoe met een pluchen eendje en een zwart wit fluwelen pinguin wegtrekt uit speelgoedland naar de mensenwereld. Dat ook dit avontuur niet vlekkeloos verloopt is maar goed. Het boekje is plezierige voorleeslectuur en - alweer - leuke leesstof voor de eersteklassers. Aardbeiencocktail 250 gr. aardbeien 1 glas appelsap 1 halve citroen 3 eetl. basterdsuiker 3 dl. yoghurt De aardbeien fijnprakken tot moes. Doe daar de appelsap doorheen, de suiker en het sap van de halve ci troen. Doe de yoghurt in een kom cn doe er het aardbeienmengsel bij. Goed kloppen en vervolgens in glazen schenken. Koud serveren. Menutip: Lekkerbekjes met mosterd saus, gebakken aardappelen, gemengde sla. aardbelencocktail. Geruststelling stuit op ongeloof TOKIO (Reuter) Gedwongen door een tot paniek uitgroeiende onrust heeft de Japanse regering haar waarschuwingen tegen het eten van veel vis gedeeltelijk weer ingeslikt. Maar de Japanners blij ven bang, en voor zover zij met vissen hun rijst verdienen, boos. Na de berichten over kwik en PCB in vis de belangrijkste eiwitbron in de Japanse voeding was de verkoop tot eenderde van het normale peil te ruggelopen. Vissers gingen tot actie over. In een bepaalde stad blokkeer den zij de haven totdat de plaatselijke chemische industrie onderhandelingen opende over schadevergoeding. Elders gingen fabrieken tot vrijwillige slui ting over. Sommige visrestaurants proberen hun klanten gerust te stellen met schrifte- KERKRADE De meestere leraren (zeventien a achttien van de ongeveer twintig van de muziekschool in Kerk rade zijn gisteren een 24-uursstaking begonnen, waartoe hun vakbond, de algemene Nederlandse organisatie van uitvoerende kunstenaars (Anouk), had geadviseerd. Deze NW-bond heeft al enige maan den een conflict met het bestuur van de muziekschool over de rechtspositie en de medezeggenschap in het beheer van de school van de docenten. Eind mei proclameerde de NW-bond voor de eerste keer een 24-uursstaking, waarna weer pogingen werden gedaan om het gesprek op gang te brengen. Er volgde een briefwisseling, die vol gens de heer J. Koelewij, secretaris van de Anouk, geen aanvaardbaar re sultaat opleverde. De rechtspositie van de docenten van de muziekschool acht de Anouk nog steeds twijfelachtig.. Weliswaar is sprake van een vast dienstverband met de daaraan verbonden verplich tingen, maar er bestaat geen enkele garantie ten aanzien van de te ver werven inkomsten. Volgens ANouk hebben bijna alle docenten in de afge lopen tijd genoegen moeten nemen met een salarisachteruitgang die in verschillende gevallen enige honder den guldens per maand bedroeg. De muziekschool zegt voor de honore ring volledig afhankelijk te zijn van overheidssubsidie. Een oplossing van het probleem is dan ook niet plaatse lijk, maar alleen via ccn landelijke aanpak mogelk. Kruiswoord-puzzel lijke verklaringen dat de grondstoffen voor de opgediende spijzen in niet vervuilde zee zijn gevangen ver van Japan. Dat het ministerie van volksgezond heid nu bij zichzelf rekenfouten ont dekt heeft die er op neerkomen dat het allemaal niet zo'n vaart loopt, kan de bevolking nauwelijks geruststellen. Toen wij zeiden dat u per week niet meer dan 1,7 kabeljauwen moet eten, of 47 moten tonijn enzovoorts, aldus het departement nu, gingen wij ervan uit dat daar 0,3 milligram methylkwik per kilo in zat. Maar het blijkt in werkelijkheid krap 0.1 milligram te zijn, dus vermenigvuldigt u alstublieft al onze maximum rantsoenen met ruim drie. Japan is niet overtuigd. Er wordt meer (peperduur) vlees gekocht dan ooit tevoren. En het zal nog wel even duren voor de visconsumptie weer op het oude gemiddelde van 108 gram per dag ligt. Intussen gaan er wel dingen gebeu ren. De baai van Minamata waar ze ventien jaar geleden de eerste massale kwikvergiftiging uitbrak (68 doden, 329 invaliden) zal nu gedempt wor den, nadat alle vis eruit gevangen en vernietigd is. Al die jaren heeft giftig slib er nog langzaam zijn kwik aan water en vis liggen afgeven. De kwikverwerkende industrie zal ge dwongen worden, binnen twee jaar betere zuivering van haar afvalwater te verwezenlijken. En het gebruik van PCB zal per 1 april volgend jaar ge heel verboden zijn. De suggestie, ge daan tijdens een kabinetsvergadering in Tokio, dat ministers de paniek zou den kunnen bezweren door in het openbaar zo veel mogelijk vis te eten. heeft nog geen vrijwilligers opgele verd. Japan heeft zijn milieuproble men tot op het hoogste niveau ont dekt. Ter gelegenheid van het onwettig ver klaren van de zeezenders door de Twee de Kamer, waren natuurllijk de VPRO- verslaggevers van 'Berichten uit de sa menleving' op een ludieke gedachte ge komen. Zij gingen bij de parlementa riërs zelf.de belangstelling polsen voor de popmuziek. Men kreeg de indruk dat een aardig percentage van de Kamer leden zich door de 'pop' wel aangespro ken voelt. Mejuffrouw Goudsmit niet, maar zij is 'toondoof' en de heer Von- hoff wiens ogen allang niet meer groter zijn dan zijn maag heeft meer belangstelling voor klassiek-romantisch muziek. Boer Koekoek blijft het dichtst bij huis: hij hoort liever het plaatselijke muziekkorps als het zo af en toe door zijn straat komt. En er is ook nog een Kamerlid dat plaatjes koopt met 'de Gehaktbal' erop en 'Kom van het dak af', en dergelijke dijen kletsers. De cultuur is dus gevarieerd vertegenwoordigd op het Binnenhof. Vogelvrienden in het bezit van een kleuren-tv zullen de VARA dankbaar zijn voor de uitzending van de BBC- film over het leven van de kolibri's. De rijke kleurschakeringen, de nuances van de vele variëteiten, de schoonheid van hun natuurlijke omgeving, dit alles kwam bij de kijker over als pure be koring van het oog. De VARA pakte na het journaal de draad van de natuur weer op met een programma op Zeeuwse locaties. Met. natuurmens Jan Wolkers, dwalend door gebieden waar de mens ingrijpt in het natuurlijk verloop en veel schoons tot verdwijnen doemt. Om de 'vaart der volkeren' bij te houden, welvaart te brengen waar nu nog v/ede heerst en de Zeeuwse leeuw die zicht ooit aan fris water ontworstelde, te laten weg zakken in de blubber van openbare riolen. Wolkers deed het uitstekend. Misschien wel juist door het ontbreken van journalistieke ervaring. Hij had een duidelijk 'pré'; Wolkers wist zich namelijk te vereenzelvigen met de Zeeuwen die door de oprukkende in-" dustrie van hun gronden verdreven worden. Hij stelde geen vragen als buiten staander, maar als iemand die er zich bij betrokken voelt. Zijn gerefor- q--iooi meerde opvoeding, waarover hij dan wel eens sputtert, kwam hem nu prachtig van pas, want haarfijn voel de hij aan, waar die getroffen Zeeu wen bijbelteksten van toepassing achten op de eigen situatie. Ik vond dit deel van het VARA-pro- gramma veel boeiender als ontmoe ting met mensen en veel meer essen tie rakend dan de vermenging van discussies en amusement vanuit een Zeeuwse schuur. Mogelijk dat Koos Postema het er hier beter van zou hebben afgebracht dan Joop van Thijn. Voor ik dit onderwerp afstap, wil ik de in de reportage optredende Zeeuwen een groot compliment maken omdat zij voor de camera zo kostelijk zichzelf bleven en zo direct hun gedachten on der woorden wisten te brengen. Dat getuigde van een soort cultuurbesef. Een verademing vergeleken bij de vele haperende of met veel omhaal niets zeggende lieden, die je zo vaak op de buis tegenkomt. Bewonderaars van dramatische expres sie die niet het gesprek van de acteur Antony Quinn met Dick Cavet hebben gevolgd, hebben iets heel bijzonders ge mist. 1-Iier was als het ware de groei van een vertolking mee te beleven; hoe een tekst door de adem van een acteur leven krijgt en tafereel wordt. Grandi oos was Quinn, toen hij uit zijn praat stoel opstond cn binnen enkele secon den een Indiaans opperhoofd werd tij dens een indrukwekkende toespraak. 100: Van al de noodlottige gebeurte nissen, die zich gedurende de nacht hadden afgespeeld in de oude her berg, had men in het rustige dorpje Rijkhuyzen natuurlijk geen weet. Zo kon het gebeuren, dat smidje Verho len de volgende ochtend héél vroeg voor zijn smederij stond, bezig met enkele kleine reparaties aan z'n gelief de autootje. Doch plotseling werd hij in zijn arbeid gestoord door een zon derlinge stoet die om de hoek van de smidse zichtbaar werd. Het waren de drie negermuzkanten en ze zagen er doodmoe uit. Ze. schuifelden recht streeks op de smid af en lieten zich toen uitgeput tegen de muur zakken. 'Neemt u ons niet van kwalijk me neer', nam 'Mbongo het woord. 'Maar bent U misschien een huurtaxisja- feur? Kunt U ons naar Gravendrecht rijden? Dat wil zeggen, eh.. tja.., dat ties hebben we niet...' - 'Zo zo.., dat zou dus liefdewerk moeten worden," antwoordde' de smid l&chend. Doch toen viel hem plotseling op hoe uitge put de drie brave kerels eruit zagen en daarom vroeg hij: 'Zeg eens op, jongens hoe komen jullie in zo'n ver moeide toestand? Het is nog zó vroeg in de ochtend, dat een normaal mens amper een paar uurtjes uit zijn bed is'. - 'Wij zijn ook geen normale men sen, antwoordde M'bongo trots, 'wij zijn jazzmusici! Maar we zijn wel heel moe, want we zijn vannacht niet naar bed geweest. We zijn verdwaald ge weest en we hebben de hele nacht rondgeloopt in het bos. Pas toen het vanmorgen licht werd, konden we de toren van Rijkhuyzen zien en toen merkten we, dat we de verkeerde nlel kant opgegaan waren. 'Smidje Verl. len keek het uitgeputte stelletje n delijdend aan. 'Weet je wat, jonge i stelde hij voor. 'Komen jullie nlf eerst maar eens bij mij in de keuk voor een kop koffie en een paar sien f den brood'. - 'Ha, fijn! Koffie neten: brood!' riepen de negers geestdrif jj<jel en op het laatste restje van hun en gie volgden ze de smid naar dit1 keuken. - 'Ziezo....' lachte deze joviac» latigt 'Treedt binnen en ga zitten. Het t verhc ter staat al te koken, dus de koffie gauw genoeg gezet. En dan ik m; aan het malen, hé? Vertellen jul° me dan intussen maar 'es wat al i instrumenten te betekenen hebt )0rst, Begin en jullie hier in Rijkhuy soms een muziekschool voor boeifri blaasorkesten?' FERDINAND TON HYDRA Van een verslaggever TEXEL De 36-jarige landbouwer S. Dros uit Oosterend is op enige tien tallen meters van zijn huis in een sloot verdronken. De man had last van duizelingen en moet gestruikeld zijn toen hij onwel werd. Familiele den vonden hem een paar uur later. Prijs Prof. dr. H. M. van Praag, hoogleraar in de biologische psychia trie aan de rijksuniversiteit in Gro ningen, is onderscheiden met de twee jaarlijkse prijs van de Anna Monika- Foundation te Bazel. Hij kreeg de prijs toegekend voor zijn werk als bi ologisch psychiater en wel speciaal met betrekking tot de samenhang tus sen de stofwisseling van mono-aminen in de hersenen en het ontstaan van depressies. Prof. Van Praag was in 1970, toen hij als zodanig werd be roemd, de eerste Nederlandse hoogle raar in de biologische psychiatrie. Het was ónder zijn leiding dat de afdeling biologische psychiatrie van het acade misch ziekenhuis in Groningen van de grond kwam. Radio vandaag Horizontaal: 1. familielid, 2 kruiderij, 7. muzieknoot, 9. voorwerp om een zeis aan te zetten, 12. plaats in Gel derland, 13. onderricht, 15. paard, 17. legerorder (afk.), 18. familielid, 20. namelijk (afk.), 21. uitgeroeid wild rund, 22. plaats in Drente, 23 scheik. element, 24. organische verbinding, 26. water in Friesland, 27. vordering, 28. zwaardvis, 29. boom, 33. barbaars vernieler, 37. reeds, 38. stok met voet trede, 39. bouwland. Verticaal: 1. rivier in Italië 2. bevel, 3. voertuig, 4. onderrichten, 5. pers. voornaamw. 6. eikenschors, 8. spil van een wiel, 10. vlug, 11. rond gebouw, 12. lofspraak. 13. werpstrik. 14. hoofd deksel, 16. gevolg, 18. gesloten, 19. lof, 25. stap. 30. tussenzetsel, 31. huisdier, 32. volksnaam van de kauw. 34. deel van de bijbel, 35. telwoord, 36. rund. OPLOSSING VAN GISTEREN: 1. kaam, 2. aria, 3. Aïda, 4. maat. 28 'O, prachtig', zei Barrington en schep te nog wat aardappelen op. 'U hebt zich geweldig voor ons uitgesloofd'. 'Het is jammer genoeg niet erg luxu eus. U zult merken dat dit zo'n beetje de assepoester van de zendingsposten is. Dit zal nooit een rijk ziekenhuis worden. Zelfs naar Afrikaanse normen zijn de Sosima's straatarm'. Barrington keek hem verbaasd aan. 'Laat u hen betalen?' 'Allicht. Dat doen alle posten; de schenkingen zijn niet voldoende. We vragen hun niet veel. Sixpende per consult, en dat schelden we hun kwijt als ze het niet kunnen opbrengen'. Zich verwerend voegde hij eraan toe: 'Dat hebben ze werkelijk liever, ziet u'. 'Liever?' Joan kon haar ongeloof niet verborgen houden. 'Ja. Ze geloven niet dat een medicijn enige waarde heeft tenzij ze er iets voor moeten betalen.' Hij schudde somber het hoofd. 'Het is helaas geen eg idealistisch volkje, en idealisme bij anderen begrijpen ze niet. U zult het niet gemakkelijk vinden de chris telijke ethiek op hen over te bren gen' 'Daarvoor zit ik hier niet', zei Bar rington. 'Ik ben arts, en geen evange list'. 'Dat is waar, dat heeft de bisschop me verteld. Enfin, u zult genoeg medi sche kwesties tegenkomen om u aan het werk te houden. Ze hebben hier van alles: malaria, wormen, anemie, bilharzia van de rivier. Heel wat le pra. Meestal gaan ze eerst naar de me dicijnman en als die niet helpen kan, komen ze naar ons toe'. Hij zweeg even om wat vruchten uit blik op Joans bord te scheppen. 'Overi gens zijn het geen idioten, die medi cijnmannen. Het is hun liefhebberij de ongeneeslijken naar ons te sturen om ons op te scheppen met de verant woordelijkheid voor hun dood. Als je er volkomen zeker van bent dat ze dood gaan, kun je het beste helemaal geen behandeling geven. Anders denkt de familie dat je hen vergiftigd hebt'. Hij nam zonder veel trek van het eten dat voor zijn neus stond. Joan stelde zich voor dat hij ook zo hulpe loos door zijn leven heen zou eten..Ze probeerde geen afkeer meer tegen hem te koesteren en zich in te pren ten dat hij een ziek mens was die te lang in afzondering verkeerd had. 'Hoelang hebt u hier gezeten?' vroeg ze. 'In Minusha vijf jaar. Het is geen peuleschil geweest, dat kan ik u ver zekeren. Vergeleken met de katholie ken in Kivu zijn wij armoedzaaiers'. 'Hoever is dat hier vandaan?' vroeg Barrington. 'Een kilometer of acht, over de berg heen Het zijn Amerikanen. Valenti en O'Dwver. Paters van de Heilige Geest, of iets dergelijks. Ze ontvangen veel giften uit steden als Boston cn Chicago. Bovendien hebben ze nonnen als hulp. Het is onmogelijk om met een eenmanspost als deze het tegen hen op te nemen'. Hij peinsde nog even door over het oneerlijke van de situatie. 'Maar ik geloof wel dat ik zeggen kan dat ik mijn mannetje heb gestaan'. 'Ziet u hen vaak?' vroeg Barrington. 'Nee, niet erg. U zult merken dat het beter is hen op een afstand te hou den'. Toen hij merkte hoe verbijsterd Barrington keek, ging hij vlug verder: 'Hoe vriendelijk ze ook lijken, u zult zien dat ze toch voor hun eigen stand je blijven werken'. Hij aarzelde en zei toen: 'Bovendien blijft zulk aanpap pen niet verborgen, ziet u'. 'Hoezo?' 'Nou', zei Ferguson ontwijkend. 'Dat weet ik eigenlijk niet. In Afrika staat de achterklap wijd open, lel u maar op. Iedereen weet alles van iedereen'. Voor het eerst kwam er iets vinnigs in Barringtons stem. 'Met dergelijke dingen heb ik niets te maken. Als ik met die paters kan samenwerken, doe ik het graag'. 'Ach, u krijgt ongetwijfeld de dingen op uw manier voor elkaar. Ik kan u alleen van mijn ervaring laten mee profiteren'. Hij leek beledigd te zijn dat zijn raad werd verworpen. De bediende kwam binnen en begon de tafel af tc ruimen. Ferguson wachtte tot hij klaar was voordat hij weer het woord nam. 'Ik kan u één ding verzekeren: u zult zich hier vol komen in beslag genomen voelen. Niet alleen als dokter maar ook als mens. Je hebt de eeuwige strijd met het land en het klimaat. En ziekte, uiteraard. Zoals u weet, heb ik nogal gesukkeld.Hij legde aan Joan uit: 'Ik heb last van die uhchroni sche ingewandstoornis, zoals uw man u wel verteld zal hebben. Ik ga naar Engeland terug om ernaar te laten kijken'. (Wordt vervolgd HILVERSUM I AVRO- 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 <S> Dag met een gaatje, met 8.00 Nws; 8.11 Radiojournaal en 8 30 De groenteman. 9.00 (S) Omroepork.: semi-klass. muz. NOS: 9.20 Wat heeft dat kina? - pedagog. rubr. 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 (S) Omroepork en so list: mod. muz. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10 10 (ged.Si Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws: 11.03- 11.06 Radiojournaal). 11.30 (S) Otten en Ot- ten. in muz semi-klass. en mod. kamermuz. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Blik op de derde wereld - inf. progr. over ontwikkelingssa menwerking. 12.15 Blik op Europa - inf. progr. over Eur. integratie. Overheidsvoorl. 12.30 Uitz v.d. landb. NOS: 12.40 (S) Lichte gramm.muz. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen v.d. dag. NOS: 13.25 Toerismo - toerist, inf. uit bin nen- en buitenl. 13.50 Van Ta-ta tot totale taal. rubr. over het leven in de taal 14 00 (S) Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissan ce. 14.35 Spiegel van Belgie - muz en nws van onze zuiderburen. 15.00 Zoeklicht op Ne derland: rep. en comm. uit alle delen v.h land en veel muz. (16 00-16.02 Nws» VPRO: 17.00 VPRO-Vrijdag: rechtstr nrogr met polit. analyses, rep., achtergr.-inf. en telef. reaklies. met 17.00 Akt 17.55 Med.: VPRO 18.00 Nws: 18.11 Akt.; 18.20 PP: Uitz van DS'70 en 18 50 Komm. KRO: 19.00 (S> Springplank - jonge artiesten. 19 30 Log boek van Gods volk - bijbelse katechese. 19.45 De zingende kerk muz. in de liturgie. 20.00 (S) In antw. op uw schrijven: ver- zoekpl.progr. 22.00 Reisoogst - toerist, maga zine. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Zomergoal - spertorogr. met veel muz. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7 07 (S) Badinerie: klass. en mod. muz. (7 30 Nws. 7.41-7.50 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet. 9.45 En toch kerk: serie gesprek ken over kerk cn kerk-zijn in onze tijd. 10.00 (S) Aubade: klass. muz., met 10.30 Nws. 11.00 V.d. zieken. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: KRO's pauzeprogr. met 12.22 Wij v.h. land: 12.26 Med. t.b.v. land en tuinb.; 12.30 Nws; 12.41-12.50 Echo. en 13.00-13.05 Raden maar. 14.00 (S) Vrljdag- middagstereococktail: licht platenprogr. 14 30 SInterlok. op vrijdag: gevar. progr. met 15 30 Nws. 17.00 Zonder grenzen: rubr. ovpr missie en zending. 17.10 (S) Metrop. Ork. amusem.muz. 17.30 Nws. 17.32 Echo KRO: 18.00 (S) Licht ork. met solisten. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning- nws. feiten en achtergronden op soc maatsch. terrein. 18.58 Marktber. VPRO- VPRO-Vrijdag rechtstr. progr. met soc -kult akt. en ber <19.00 Akt.rubr.) NOS. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20 05 (S) Hol land Festival 1973: 20.05 Holland Festival. Magazine. 20 15 R'dams Philh. Ork. met ko ren en solisten: hedend. muz. VARA: 22.30 De Staalkaart. 23.20 Piano en viool: klast muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III EO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Gospelsound: muz. orde :ring J t- re. aag luid! n Ti jnault voor jonge mensen. 8.00 Nws. 8.02 (S) 1 sen thee en koffie. (9 00 Nws.) 10.00 f' 10.03 (S) De muzikale fruitmand: verzoek .progr. voor zieken. NCRV: 11.00 Nws li Zing. zing. zing: 12 00 Nws. 12.03 Bljl| rend. 13 00 Nws. 13.03 (S) Pop-corn. Nil 14 00 Nws 14 03 De Meurders MethH AVRO: 15.00 Nws. 15.03 Top-Twenty I: rik. hitparade. 16 00 Nws. 16.03 Top-Tw II: Engelse hitparade. 17 00 Nws. 17.03 1 ojournaal. 17.06 Postbus 700: verzo<|r .progr. 17.55 AVRO Schaaktoernooi. NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet e 19 00 Nws. 19.02 Gevolmachtigd: verzo progr. 20.00 Nws. 20.02 Dr. Wiener's 1_ show. VPRO: 21.00 Nws. 21.02 VPRO-VrlJdfi| vond Show: gevar. muz progr. (22.00, 2n cn 24.00 Nws en act. 22.55 Med.) 0.55-iltslan Nws. Iltslan tl muz. (12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 act., weerber. en schouwburgprogr.'s). Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Lichte (15.00 Nws 16.00 Nws. 16.10 Lichte 17.00 Nws en med. 17.10 Lichte muz. Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten .18 28 desportber. 18.30 Wegwijs wezen. Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Gramm. 19.00 Nws. en act. 19.30 Lichte Keurig Engels. 19.45 Boekbespri Gevar. progr. <21.00 Splinternws, 23 00 Nws. 23.10 Jazzprogr. Nws TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal AVRO 19.05 De vurigt aarde NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Tour-73: officiële voorstelling v.d. wielerploegen v.d. Tour de France '73 21.50 De versierders 22.40 AVRO-Schaak- toernooi1973 NOS 23.00 Journaal TELEAC 23.05 Recht op de burger af - les 14 NEDERLAND II NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero 19.10 Flipper 19.30 Zorro NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 James Stewart Cyclus: The Greatest Show on Earth NOS 22.50 Uit de Kunst 23.50 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Herh. v.h. Journaal van gisteravond. 10.30 Jakob von Gunten. 12.05 Doc. progr. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 15.50 Journaal. 15.55 Wielrennen. 16.40 Kinderprogr. 17.10 Jeugdprogr. 17.55- 18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sport. 18.30 Act. 18-45 Zandmann. 18.55 Nordschau Magazine. 19.26 Neues vom Klelnstadtbahnhof. 19,59 Progr.overz. WDR: 18 00 Reg. journaal. 18.10 Neues vom Kleinstadtbahnhof. 18.40 Hier und Heute. 19.15-V.d. kinderen. 19.25 Kennen Sic Ludwig? bin aber deswegen kein Wei- berfeind.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Cult, magazine. 21.00 Rep. uit Bonn. 21.25 Verkeerstips. 21.30 Cannon. 22.15 Journaal en weerber. 22.30 Iphigerrie auf Tauris. 23.55 Journaal. Weerber. voor toerist. 17.30 Journaal j weerber. 17.35 Sportinf. 18.05 Magazine met rep. en muz. Film met Charlie Chaplin. 19.10 Buitenl. J 19 45 Journaal, act. en weerber. 20.15 I spel. Aansl.Journaal. 21.30 Muzikaal progr. 22.30 Dagboek uit de Kath. 22.45 Journaal, comm.. weerber. en wei voor toeristen. 23.05 Florence, oder das I einer Llebe. 23.55 Journaal. DUITSLAND III NDR 8.55-11.45 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse. 18.45 Progr. voor 1 se werkn. 19.00 Serle-progr. 19.30 s£ progr. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 f portret. 21.05 Econ. magazine. DUITSLAND III WDR 18.30 Doe. progr. 19.00 Zandmann. Progr. voor de joegosl. werkn. 19.15 Land) rum. 19 45 Nws uit Noordr.-Westf. Comm. 20.00 Journaal cn weerber. Disc. BELGIE NEDERLANDS 18.55 Fabcltjeskr. 19.00 R.K. godsd. i 19.30 Progr.overz. 19.35 Zoeklicht. 19.40 t en weerber. 19.45 Journaal. 20.10 De mfl waardige levensgeschiedenis van b Friedrich v.d. Trenck. 21.15 Panorama. Journaal. 22.10-22.45 Doc. film. BELGIE FRANS 18.05 Journaal. 18.10 Kinderprogr. Artistieke act. 19.00 Les enqueteurs assodj 19.30 Waals nws. 19.40 Weerber. 19.45 Jol naai. 20.15 Verkeerstips. 20.20 Spelprto 20.50 Doc. film. ca. 22.00 Les Compagnons Baal. Aansl.: Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6