Een lief gezichtje achter de balie is niet meer genoeg dichtbij CDAGGVERS Commentaar Opleiding van reisdeskundigen vertoont nog chaotisch beeld Duizend gulden VARKENSFILET 500 gram «K 1» PALING WORST 150 gram JONGE TUINBONEN GOLDEN DELICIOUS 918 +++oproep toeristen+++ vreemd geld het weer weerrapporten Twee jongens bij spelen verdronken achter de burgemeester aan pensioen Ha vuil verschil TROLW/TCWAftTET DONDERDAG 28 JIM 1973 BINNENLAND T5/K6 Van Rijn en De Ruyter Dc voorzitter van het comité verenig de chefs van staven voor de gewo ne burger: dc president-directeur van onze strijdkrachten in vredestijd ziet het niet meer. Op vrijdagavond 28 september zal hij zijn uitrusting bij de foerier inleveren. Hij gaat weg, omdat hij de geoefendheid van de strijdkrachten (dus van leger, vloot en luchtmacht) beneden peil vindt. Hij plaatst ook een vraagteken achter de discipline, dc gehoorzaamheid aan de spelregels voor zover dat laatste woord hier toelaatbaar is. Dc heer Van Rijn staat bekend als een integer en erudiet man. Mede daarom is het jammer, dat hij dit be sluit heeft genomen. Zijn reactie op de moeilijkheden die hij heeft ervaren, is wel heel anders dan die van sommige andere militaire voormannen uit onze geschiedenis. Ook Michicl Adriacnsz. dc Ruyter had van tijd tot tijd bezwaren, en niet geringe, tegen dc gang van zaken bij de vloot. Hij ging ertegen tekeer bij dc Staten, en niet zo'n beetje ook maar hij bleef. Hij probeerde zijn ba zen te overtuigen, hoe moeizaam dat soms ook ging. Er zijn in de geschie denis meer voorbeelden te vinden van tot grote verantwoordelijkheid geroe penen. die bleven, ook als het niet op alle fronten pais en vree was (daar waren het dan ook fronten voor). Maar Van Rijn trekt het uniform uit. En dat is ook wel te begrijpen. Want wat is het geval? Bij elke kabinetswisseling kreeg de heer Van Rijn een andere chef, in de persoon van een minister, boven zich. Een minister die, al naar zijn politieke en organisatorische inzichten, dc strijdkrachten naar zijn hand wilde zetten. Daarnaast worden onze strijdkrachten als geheel meer en meer een on der deel van de NAVO. van een in ternationaal leger, met alle aanpas singsmoeilijkheden van dien. Dc strijdkrachten zelf worden jaarlijks aangevuld met een lichting jongeman nen. opgegroeid in een der meest wel varende landen ter wereld, die steeds minder beseffen wat vrijheidsberoving inhoudt en wat het betekent, te wor den opgejaagd en te moeten zwijgen, als het onrecht zich voor je ogen af speelt. In diezelfde fase wordt geëist, dat on ze strijdkrachten in technisch op zicht over de allerbeste apparatuur be schikken. wat formidabele bedragen vergt, en tegelijkertijd moet onze weermacht zich in sociaal cn mentaal opzicht volledig aanpas sen aan de 'zich zeer snel wijzigende maatschappelijke omstandigheden. En dan hebben wij het geheel van fac toren dat op deze ontslagaanvrage van invloed is geweest, nog maar sober geformuleerd. Want wie gelooft er nog in dc bewering, dat het toch geen onredelijke cis is om de geoefendheid op een behoorlijk niveau te houden, als Nixon en Brcznjew elkaar inniger omhelzen dan ooit tevoren? En toch blijft het onbevredigend, dat de generaal na het brengen van de mi litaire' groet dc kazernepoort achter zich laat, terwijl de soldaat, als hij het (ook) niet meer ziet, die keuzemoge lijkheid mist. Daarom houden wij het toch maar op Dc Ruyter. Vele maanden achtereen heeft dc c.-h. politicus Van Veen. toen hij nog mi nister van onderwijs in het kabinet- Bicsheuvel was. geprobeerd om van de studenten duizend gulden collegegeld los te krijgen. Dal is niet in alle ge vallen gelukt. Minister Van Veen kon daar weinig aan doen. Schuldig aan dc mislukkingen waren in de eerste plaats de nict-betalcnde studenten, die zich wetsontduiking meenden te mo gen veroorloven. En voor zover daar naast sprake was van een politieke schuld, berustte die in de eerste plaats bij Van Veen's voorganger, jhr. De Brauw van DS'70, die het duizend gulden-ontwerp door de Kamers had gejaagd ronder zich er nauwkeurig van te vergewissen, hoe de wet moest worden uitgevoerd. Wie begrip heeft voor het betrekkelijk schuldeloze falen van dc heer Van Veen, zal diens opvolger, dc heer Van Kcmenadc, met dezelfde lankmoedig heid tegemoet moeten treden. Helaas hebben de partijen waarop het kabi net-Biesheuvel steunde, dat deze week in de Tweede Kamer niet gedaan. Een partijgenoot van oud-minister Van Veen, drs. Van Leijenhorst (indiener overigens van een uitstekende motie over studieleningen voor meerderjarige studenten), kwam met nog een motie, waarin van minister Van Kemenade werd gevraagd, nog gauw even te re gelen wat zijn voorganger in vele maanden niet voor elkaar had kunnen krijgen, te weten dc inning van de duizend gulden bij alle studenten die dit bedrag nog verschuldigd zijn. De motie werd door een overgrote meer derheid van de voormalige regerings fracties gesteund. Dit zou nog te be grijpen zijn geweest, als zij plotseling een inningsmethode hadden ontdekt, die al die maanden aan de aandacht van dc heer Van Veen was ontsnapt. Maar daarvan is niets gebleken. Van hen zal minister Van Kemenade. als hij dc motie probeert uit te voc- door Dick Ringlever DEN HAAG Aan de chaotische toestand op het gebied van oplei dingen in de reis- en recreatie branche zal in de naaste toekomst een einde komen. Als het advies- van de op dit onderwerp stude rende ministeriële werkgroep wordt opgevolgd, zal al over en kele jaren meer lijn worden ge bracht in het cursus-patroon, dat voor de buitenstaander op het ogenblik even ondoorzichtig als verwarrend is. Niet minder clan zeven opleidingen staan de adspirant, die zich wil be kwamen in dc elk jaar belangrijker wordende branche, ter beschikking, zowel op middelbaar als op weten schappelijk niveau. Maar er is er maar één. die door de overheid wordt erkend: die van het. gesubsidiëerde, Nederlands Wetenschappelijk Insti tuut voor Toerisme in Breda, waar sinds enkele jaren met succes toekom stige staffunctionarissen voor de reis wereld worden opgeleid. De rest rust helemaal op particulier initiatief en is niet erkend. Drs. D. J. Engelen, directeur toerisme van de ANWB en lid van de werk groep (andere toeristische organisa ties en de ministeries zijn er ook in vertegenwoordigd) noemt dat niet zo verwonderlijk ('de toeristische bran che is nog zo jong, dat je niet anders kon verwachten'), maar acht het wel noodzakelijk, dat in de toekomst meer gecoördineerd en geordend wordt. 'Het wordt tijd,' zegt hij, 'dat voor de bestaande opleidingen duidelijke en genormaliseerde toelatings- cn examen eisen worden vastgesteld. De werk groep is daar hard mee bezig.' Een eerste stap op de weg naar sane ring van de chaos werd vorig jaar al gezet, toen de Stichting Vakopleiding Toerisme en Recreatie werd opge richt. Een organisatie die tot doel heeft de opleidingen te coördineren, uniforme en gerichte leerplannen op te stellen en later als 'bevoegd gezag' te kunnen optreden, wat haar even eens machtigt docenten aan te stellen. Maar die stichting staat nog maar in de kinderschoenen en ordening heeft ze tot nu toe nog niet kunnen be werkstelligen. 'Probleem is,' zegt drs. Engelen, 'dat als je een opleiding erkend wil hebben je ook eisen moet stellen aan de docenten. En die eisen zijn er nog niet. Op dit gebied bestaat geen onderwijsbevoegdheid met het gevolg, dat we geen gekwalificeerde docenten hebben.' Dat de kwaliteit van de opleidingen daardoor beneden niveau zou zijn, wil hij niet zeggen. 'Integendeel: de nu bestaande cursussen staan op een zeer redelijk niveau. Bezwaar is alleen, dat ze nog zo weinig geïntegreerd zijn. Als je dit elk jaar belangrijker wor dend onderwijs erkend wilt hebben, zul je eerst orde moeten scheppen en duidelijke eisen moeten stellen.' In die opleidingen zijn er in grote lij nen twee niveaus, hoger en middel baar. Tot die eerste categorie behoort het NWIT (een drie-jarige opleiding voor kaderpersoneel) tot de andere de school voor Toeristische Vorming in Breda (van Van Egeraat), de Stich ting Vakopleiding VVV-informatrices in Den Haag (opgericht op initiatief van ANVV en VVV's), de ANR-vak- school voor het reisbureaubedrijf (die in september in Leiderdorp begint), de Stichting Twentse Informatie Op leiding (TIO) in Hengelo, PBNA in Arnhem (speciaal gericht op de open lucht-recreatievoorzieningen) en de Leidse Onderwijs Instellingen. Van al deze opleidingen is alleen het NWIT erkend en gesubsidiëerd. Weliswaar worden ook de LOI-examens onder rijkstoezicht afgenomen, maar deze in stelling wordt niet gesubsidiëerd. Gevolg daarvan is, dat voor die parti culiere cursussen veelal aanzienlijk meer moet worden betaald dan voor de hoger gekwalificeerde NWlT-oplei- ding. Betaalt men voor die laatste cursus 800 gulden per jaar. de ANVR vraagt al ruim 2500 gulden en de Stichting TIO 1300 gulden (om maar enkele voorbeelden te noemen). Voor cursussen, die voor het grootste deel alleen voor baliewerk opleiden, zijn dit vrij forse bedragen. Slechts overheidserkenning cn -subsidie zal dat omlaag kunnen brengen. Maar waar veel van die opleidingen op het ogenblik zeer branchegericht zijn en algemene leerstof maar een deel van het lesprogramma vormt, lijkt die subsidie vooralsnog moeilijk haalbaar. Dat die zeven opleidingsmogelijkhe den overigens nog lang niet voldoen de zijn, is in de praktijk al wel geble ken. Volgens drs. Engelen krijgen de scholen tienmaal zoveel aanvragen als er plaatsen zijn. Uitbreiding van de opleidingsmoge lijkheden lijkt dan ook wenselijk, ook al omdat het aantal mensen, dat door de toeristische organisaties kan wor den opgenomen, elk jaar groeit. Al leen de reisbureaus hebben er jaar lijks zo'n tweehonderd nodig, terwijl er bij de VW's een kleine honderd kunnen worden geplaatst. Deze aantal len houden nauw verband met de vrij korte 'beroepslevensduur' van de ba- lie-empolyees. Omdat het hier nog steeds vooral om vrouwelijk personeel gaat, ligt deze niet hoger dan gemid deld twee jaar. Hoe die uitbreiding verwerkelijkt moet worden, staat nog niet vast. Ge dacht wordt aan een aantal nieuwe beroepsopleidingen aan middelbare scholen als meao-scholen, middelbare detailhandelsscholen en de middelbare hotelschool. En wel in die vorm, dat men eerst de normale basisopleiding volgt en zich daarna specialiseert in de toerisme- en recreatie-branche. In de reiswereld voelt men veel voor deze idee, want ook daar is men er van overtuigd, dat de voorlichting van het publiek nog veel verbeterd moet worden. Nu het reizenpakket zo omvangrijk is geworden, is een lief gezichtje achter de balie niet meer ge noeg. De consument van vandaag vraagt degelijke informatie, die stoelt op kennis van zaken. ADVERTENTIE van de schouder 2 kilo. cUw(^lIIer-allerGBeSte kpuze een fijne handappel 2 kilo GELDIG T/M ZATERDAG U vindt alle andere VIVO-aanbiedfngen op pagina 2 en 3 van Uw dameeblad. OndcrstawAdc personen wordt dringend ver zocht dc ANWB-Alarmcentrale tn Den Haag te bellen, tel. 070-264426. Nederland mevr. A. Bouwer-Calsbcek. Leeuwarden ms type aquanaut. Pylger'; dhr. en mevr. Jongeneel. Westbroek <U) en dhr. cn mevr. Jongoneel uit Alphen aan de Rijn. grijze Ford Cortina: fam. J. J. Kester. Rotterdam, witte VW-bus. kenteken AN-70-60: fam. M. If. Kraut. Amsterdam. IJsselmeer- kotter 'Dirkje Tlne'. Duitsland Frits Schouten. Schiedam, witte Ford Escort 1100 de luxe. 62-07-HN: B Bronk. Voorburg, grijze Mercedes 65 ER. Luxemburg P. Giling en Botman. Die- men. witte Renault R 10. 96-86-48 en blauwe Opel Kapitein. Luxcmburg-Frankrijk-Spnnjc fa. C. Ooyen- Heynen. Dordrecht, gele Dalsun 1200 Coupé. 95-82-NV. Frankrijk fam. A. Dekengu. Acht. groene Peugeot 404 plus caravan; A. H. Marlens, donkergr. VW-Kever. Oostenrijk fam. J. van der Borg. Hoofd dorp. grijze Opel Rekord 1700, kenteken 42- 09-HD. Spanje Hr. en mevr. J. «ulk-Bakker, Die- men, donkerblauwe Datsun. 26-36-TH. Joegoslavië Kam. Cappers-Boesten. Ge leen. zandkleurige Simca 1100 Toerist. 79-51- X; hr B. Straathof, Anna Paulona. donker- rodo Renault 16. Italic fam. W. Huis in 't Veld. Twcllo (per trein): hr. D. Nap. Blarlcum. bruine Fiat 132 S, 19-73-XU. AMSTERDAM De koersen van bui tenlands geld luiden vandaag als volgt: Amerikaanse dollars 2.61- 2.71 gfd. Engelse ponden 6.85- 7.15 gld. Belgische francs 7.11 - 7.36 cent Duitse marken 105.25-106.75 cent Italiaanse lires 43.25- 46.25 cent Portugese escudos 11.40- 12.40 cent Canadese dollars 2.64- 2.74 cent Franse francs 63.50- 65.50 cent Zwitserse francs 87.75- 89.75 cent Zweedse kronen 63.75- 65.75 cent Noorse kronen 49.00- 51.00 cent Deense kronen 46.00- 48.00 cent Oostenr. schillings 14.30- 14.60 cent Spaanse pesetas 4.59- 4.84 cent Griekse drachmen 9.00- 10.00 cent Finse marken 72.75- 75.75 cent Joegosl. dinars 17.00- 20.00 cent ren. het dus niet moeten hebben. Maar misschien zijn er elders, in het kabinet bij voorbeeld, experts te vin den. die hem een handje kunnen hel pen? Hij moest maar eens te rade gaan bij dc nieuwe minister van bin nenlandse zaken, wiens deskundigheid aangaande de universitaire wereld on bestreden is en die wc zouden bij na schrijven: nochtans vorig jaar in dc Eerste Kamer voor dc duizend- gulden-wet heeft gestemd. X)?o K)?o max. neer weer temp. slag Amsterdam zwaar bew 27 0 De Bilt geheel bew 29 0 Deelen zwaar bew 31 0 Eelde half bew 30 0 Eindhoven zwaar bew 32 0 Den Helder zwaar bew 23 0 Luchth. Rtd. onweer 27 0 Twente zwaar bew 31 0 Vlissingen regenbui 25 0.1 Zd. Limburg zwaar bew 31 0 Aberdeen licht bew 18 0 Athene onbew 30 0 Barcelona geheel bew 25 1 Berlijn onbew 32 0 Bordeaux regenbui 23 25 Brussel half bew 30 0 Frankfort zwaar bew 33 0 Genève geheel bew 27 0 Helsinki zwaar bew 28 0.4 Innsbrück half bew 32 0 Kopenhagen half bew 24 0 Lissabon zwaar bew 23 0 Locarno half bew 28 0 Londen onweer 20 0.4 Luxemburg zwaar bew 28 0 Madrid licht bew 28 0 Malaga onbew 32 0 Mallorca zwaar bew 28 0 Nice zwaar bew 28 0 Oslo motregen 20 5 Parijs regen 29 1 Rome licht bew 27 0 Spilt onbew 29 29 0 Stockholm licht bew 27 0 Wenen half bew 29 0 ZUrich zwaar bew 30 0 Casablanca onbew 24 0 Istanboel onbew 26 0 Las Palmas onbew 21 0 Tunis onbew 31 0 plaatselijk onweer Koel offensief Van onze weerkundige medewerker De mini-hittegolf heeft gisteren zijn hoogtepunt bereikt (zie opgaven maxi mumtemperaturen in Nederland en Duitsland). Wanneer alles volgens de plannen verloopt, zal een nog iets uit diepende depressie uit de Golf van Biskaje, die gisteravond Bretagne achter zich liet, in de loop van van daag afkoeling tot stand brengen na het doorkomen van zuid-west tot wes telijke winden. Het zuidwesten is het eerst aan de beurt, en het noordoosten het laatst. Voor het koele offensief uit, zal de temperatuur eerst nog tot 25 6 29 gra den oplopen. Een gunstige bijkomstigheid is dat de droogte-periode, die inmiddels al meer dan drie en halve week duurt, zal worden onderbroken door regen en onweer, dat uitgebreider zal zijn dan tot dusver in ons land deze week het geval is geweest. (Emmen, maandag middag 15 mill.). Wij hadden gisteravond de indruk dat het neerslaggebied, samenhangen de met de Bretonse depressie, in de afgelopen nacht zich belangrijk ver der uitgebreid zal hebben. De on weersfrequentie nam in de vooravond veel sterker toe dan 24 uur daarvoor. Een eerdere, van Engeland via de Duitse bocht naar midden-Scandinavië gelopen, onweersstoring heeft in En geland plaatselijk zware neerslag ge bracht. Zo tapte Plymouth woensdag morgen 47 mill, Bristol 32 mill en Birmingham 19 mill Na het wegtrekken van de onweersde pressie uit Bretagne, zal het weer zich vermoedelijk herstellen met op nieuw doorkomende opklaringen. Te gen het weekeinde zal de temperatuur oo.k weer op een gunstig niveau lig gen. De luchtdruk was gisteravond nog vrij hoog (1022 mb) boven Polen en Noord-Scandinavië. Hoog water 29 Juni Vllsslngen: 0.23— 12.54: Harlngvlietslulzen: 1.54—14.27; Rotter dam; 2.55—15.35; Scheveningen: 1.27—14.02: IJmuiden: 2.00—14.35: Den Helder: 6.23— 18 54: Harllngcn: 8.49—21.13; Delfzijl: 10.37— 23.02. URK Bij de vuurtoren te Urk zijn gistermiddag twee jongens van tien jaar bij het spelen met een rubber boot te water geraakt en verdronken. Hoewel direct reddingspogingen in het werk gesteld werden en een van de jongens al spoedig boven water ge haald werd, mocht kunstmatige adem haling niet meer baten. De jongens zijn Jan Romkes en Sjourt Woort, beiden uit Urk. onder redactie van loes smit Wie niet zo maar eens een eind toil fietsen, maar een tocht wil ma ken onder leiding van niemand minder dan de burgemeester, kan in Vorden terecht. Iedere woens dagmiddag tot eind augustus leidt burgemeester A. E. van Arkel een grote schare (soms 300 man) langs de acht kastelen van zijn Achter- hoekse gemeente, of het nu stra lend weer is of pijpenstelen re gent. Vordens burgervader is al voor de zevenentwintigste zomer fietsend gids en hoewel hij volgend voor jaar met pensioen gaat, hoopt hij, zolang zijn gezondheid het toelaat, met de tocht door te gaan. Naar de mens gesproken is dat nog ge ruimde tijd, want de 64-jarige heer Van Arkel geef je zo op het eerste gezicht niet meer dan ëen jaar of vijftig. Vorige week maakten wij met een groot aantal genodigden (rijwielfa brikanten, maar ook gewone Vorde- naren bij het fietsen vervallen rang en stand) de jubileumtochten mee. Jubileum, omdat zestig jaar gele den, in 1913, de toenmalige apothe ker Van Mourik met zeven dames en heren de eerste tocht maakte. Om precies half twee beklom de heer Van Arkel zijn vooroorlogs model rijwiel om de meute voor te gaan over iceggetjes en zandpaden door bos, hei cn soms zeer fraai parklandschap. En niet tt vergeten naar de kastelen. Bij ieder van de acht burchten of landhuizen werd halt gemaakt. De burgemeester pakte zijn megafoon en vertelde van alles over het kasteel, zijn ar chitectuur en vooral over zijn bewo ners. Welke 'familie' (spreek uit famielje) het huis bewoond had, werd exact aan de fietsers meege deeld. Zoals bij het kasteel Hack- fort, dat al sinds 1369 onafgebro ken door het geslacht Hackfort be- ivoond wordt, of bij het huis Wil- denborch, waar de dichter Staring woonde. U weet wel, die van 'Sik kels, blinken, sikkels klinken, rui- schend valt het graan'. Een nazaat van de beroemde poeet, verwaar digde zich zelfs even op het bordes te verschijnen om het peloton min zaam toe te knikken. Wie een van de komende ivoensda- gen wil meefietsen: inschrijving ƒ2,bij de VVV en start op het marktplein bij de Hervormde Kerk. Voor die twee gulden krijgt U con sumptiebonnen voor wat geheel in stijl wordt aangeduid als theepau ze Voor de meesten is dat in prak tijk een pilsstop. De lengte van de tocht is 33 kilometer. Vindt U dat te lang? Bedenk dan, dat aan de jubileumtocht een 88-jarige heer meedned, voorzien van martiale Bismarcksnor. st La eld Kasteel Wildenborch, waar de dichter Staring woonde, is eeng be van de rustpunten op de Vordense acht-kastelenfietstocht. de s ters va je' ing De een ziet er al op z'n twintigste, dertigste jaar reikhalzend naar uit, de ander ziet er op z'n vierenzes tigste nog steeds als een berg tegen op: het moment van de pensione ring. Voor de eerste kan dat niet vroeg genoeg gebeuren en die an der zou best een paar jaartjes ver geten willen worden om aan het werk te kunnen blijven. Om nu eens precies te weten te komen hoe in het land over de zgn. pensioengerechtigde leeftijd gedacht wordt, heeft Centraal Be heer een onderzoeik bij honderd- vijftig grote en middelgrote be drijven ingesteld, waar samen meer dan tweehonderdduizend mensen werken. En daar is uitge komen dat 38 procent niet tevre- dén.is met de bestaande regelin gen; evenveel werknemers vonden het wel goed zitten met de pensi oenleeftijd. Het onderzoek is ge houden met het oog op een sympo sium over de pensioenleeftijd, dat in september wordt gehouden; daar hoeven ze nu niet helemaal in het luchtledige te beginnen. dat is niet te geloven voordat het elf gezien, hebt'. Pim is ook even in Mozambique geweest en ook daar weet hij alles van, vooral van Lorenzo Marques: 'Dit is een stad met een mengeling van Afrikaanse en Europese vloeden en vooral markten aldaar zijn een geweldige belevenis. Ie dereen vanuit alle streken in de meest vreemde klederdrachten komt daar z'n waren verkopen. Je komt werkelijk ogen tekort. In de havenwijk 's avonds kom je trou wens handen tekort om te voorki men dat al in de bars dc broei van je achterwerk getrokken wordt, hetgeen een verhaal op zichzelf is'. En dan volgt een noot van de clubblad-redactie: 'Uitwij den Pim, in volgende mepper', (de! naam van het bladje). Wat deze Pim beweert zonder ziel aan achtergronden en oorzaken ti storen en wat zijn clubblad klakkeloos overneemt, is inderdaai waar: je kunt hem echt niet geit ven voordat je het elf geziei hebt. Plej ezii 'OC Lees wat Pim Bakker meemaakte! Dat is de enthousiaste kop boven een reisverslagje van ene Pim Bak ker in het clubblad van een tennis vereniging in een bekende foren senplaats. Deze Pim heeft blijkens het verhaal 'een klein tripje ge maakt in Zuid-Afrika' en nu is hij er dan ook achter: de Zuidafri- kaanse kleurling is toch maar heel anders dan hijzelf en de rest van Nederland. Een citaat: om de kas wat te spekken heb ik die tijd, pim. 4V2 week, als metselaar in Jo hannesburg gewerkt. En als ik het nog niet eerder gezien had dan zag ik het nu wel, de negers hier zijn niet te vergelijken met de negers zoals wij ze kennen in Nederland. Iri ontwikkeling, zeden, wijze van denken is er zo'n enorm verschil, froe mbl 1 1 nbt Voor het eerst in onze vaderlandsejl geschiedenis moet er vuil verhuisd^ worden, met tonnen tegelijk nog® wel. Het vuilnis, begraven bij EL. sen in Twente, moet wijken voor een stuk van de nieuwe snelweg, E8 en een eindje verderop enj kele tientallen meters maar opi nieuw in de grond gestopt wordeni Het vieze werkje trekt nu al vee|a3ri belangstelling. Heel wat deskundiL gen op milieu- en aanverwante ge'"dn bieden gaan er met hun neus boi-oce venop zitten, omdat ze vreselij»' benieuwd zijn hoe het samengeperiag ste huisvuil zich in z'n 'onder grondse' tijd giedragen heeft eiwi: wat er bijvoorbeeld is gebeurd melr het plastic dat er tussen zit. BinLt nenkort wordt er een beginnetj£stn gemaakt met vijftienduizend kubiejjejj ke meter vuilnis. De rest, nog een%kt drie keer zoveel, wordt de komeiingj) de winter aangepakt. j En hoe lang hebt u de leiding over die Simpkins gehad?

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6