Friesland buit leefbaarheid uit Leen een extra portemonnee. Amro-bank samen met Neckermann Noorden heeft gezond industrieklimaat nodig Vertrouwen op natuurlijke overloop bevolking en bedrijven iieren prijzig door duur pluimveevoer zi« bedrijf bezig bedrijfbezig bedrijf Algemene Bank Nederland Electronica gesprek opgeschort De bouwende belegging Dollar weer onder druk Ned. fondsen in New York NEW YORK VAST GESTEMD Overheid dure verzekeraar DOW JONES INDEX [ROUW/KWARTET DONOERDlAG 28 JUNT 1973 FINiANQëN/ECONOMIE .T15/19 Van onze economische redactie LEEUWARDEN Naast proble men als eenzijdige werkgelegen heid en een lager gemiddeld in komen kent Friesland ook grote voordelen. De provincie weet dat en buit het uit. 'Men wil hier wo nen,' zegt de heer Marseille van het Economisch Technologisch Instituut Friesland (ETIF) Het gewest bezit nog de rust en de iruiimte die elders ontbreken. De dro merig kijkende koeien, speigelende meren, schilderachtige steden en dorpjes, de wijde verten en de trotste boerderijen bestaan nog steeds. 'Leef baarheid' wordt steeds meer het han delsmerk voor Friesland. Het gewest heeft ook andere voorde len in de vorm van een hoog voorzie ningen niveau, met name op de zand gronden. Een gemeente als Drachten bijvoorbeeld bezit minstens evenveel iwembaden en sportfaciliteiten als het tweemaal zo grote Gouda. Verder heeft de plaats een riante Schouw burg die dient als thuisbasis voor de Noordercompagnie. Ook een plaats als jhet belendende Oosterwolde is met re creatie en sportvoorzieningen rijkelijk gezegend. Een zegen die grotendeels kwam in de vorm van werkgelegen heidssubsidies, waarmee allerlei voor zieningen konden worden verwezen lijkt. Verder bezitten veel Friese ge meenten zeer geschakeerde woonwij ken, vrijwel zonder hoogbouw omdat er ruimte was, en met huishuren die de westerling verbazen. (Ter il lustratie: riante woningwetwoningen aan de Grietmanslaan iin Oosterwolde 'doen' 155 gulden per maand, premie woningen 250 gulden, en deze prijzen zijn eerder boven dan beneden het ge middelde). Desondanks is er nog spra ke van leegstaand omdat de huren voor veel Friezen zelf niet^zijn op te brengen. Voordelen 'Dit landsdeel heeft grote voordelen die men elders mist', meent gedepu teerde Renkema. 'En dat opent voor Friesland boeiende vooruitzichten'. Uit de grote steden vindt nl. niet al leen een overloop van industrie plaats maar ook van bewoners. Zo is het Gooi bevolkt geraakt, zelfs overgelo pen, en ook andere gebieden zijn op die manier in de ontwikkeling betrok ken. Arnhem, Apeldoorn, de Veluwe- zoom, het gebied tussen Amersfoort en Zwolle, om maar aan deze kant van de grote rivieren te blijven, zijn door hun ligging maar vooral door hun woon- en leefklimaat steeds meer met de Randstad verbonden geraakt'. Merkbaar De ontwikkeling is nu ook aan de istkant van de IJssel merkbaar en tinvloedt het noorden. Vooral de idgronden van Friesland (en ook >nte) laten de laatste jaren een op- ibarende groei zien. De toename de bevolking was tussen 1960 en ;»70 17,2 procent, wat bijna het dub bele is van de gemiddelde groei in ge heel Friesland. Het percentage bejaar den bedraagt 11,7 procent, wat bene- jden het Friese gemiddelde is. Rust en ruimte zijn twee voordelen van Friesland en de provincie koketteert ermee. Burgemeester Oosterwijk van Ooster wolde zegt ter illustratie: 'Het hele bestuur van Plaatselijk Belang bestaat hier uit import. Vaak gaat het om lie den die vrij zijn in de keuze van hun vestigingsplaats, zoals vertegenwoordi gers, agenten en inspecteurs. Van de 7.500 inwoners van deze gemeenten is 1.500 import.' De burgervader meent dat iedereen die een huis zoekt onmiddellijk zijn vrouw mee moet nemen, 'want zij be paalt of er naar Friesland verhuisd wordt of niet'. De langzamerhand op gang komende bevolkingsoverloop is ook in Heerenveen 'bijzonder duide lijk merkbaar', gelooft burgemeester Hellinga van het Friese .Haagje. 'De mensen vestigen zich hier en een stuk bedrijvigheid komt er achteraan'. Samenhang De gedachte dat een duidelijke sa menhang bestaat tussen de ontwikke ling van het westen.en het noorden ontbreekt in de structuurnota Noorden des Lands. En dat verdriet de pro vincie zeer. Een vergelijking van de invloed van het westen op het oosten en noorden, het verschil tussen een concentratiegebied als de randstad en de overige delen van het land, de vraag of de buitengewesten op een zelfde welvaartspeil kunnen komen als de rest van het land - dat alles komt in de structuurnota niet voor. Ook het vrijwel zwijgen van Den Uyl in de regeringsverklaring over het re gionale, beleid heeft de Friezen weinig voldoening geschonken. 'Een weinig zeggende liefdesverklaring en niet meer dan dat', is de veelgehoorde re actie. Commissaris van de Koningin Rijp- stra die wij dit probleem voorlegden zegt erover: 'Ik hoop van harte dat die gedachte niet terecht is'. Gevraagd naar zijn eigen idee houdt hij zich op de vlakte: 'Friesland heeft van het tot nu toe gevoerde regionale beleid rij kelijk geprofiteerd maar toch moet worden erkend dat het dikwijls een zeer incidenteel en fragmentarisch ka rakter droeg', aldus de commissaris. Investeringsheffing Een ander stuk overheidsbeleid vormt de investeringsheffing die bedrijvig heid uit het westen naar het noorden zou kunnen duwen. In plaats van trekken (met een investeringspremie van 25 procent) komt nu het duwen met een 'belasting industrievestiging in het westen. 'Niemand kan zeggen hoe dat zal uitwerken', zegt mr. E. Foppes van het WTIF, 'maar enig profijt zullen we er zeker van heb ben'. Nog liever zien de Friezen een 'gedifferentieerde' heffing. Bedrijven die de provincie graag wil hebben krijgen dan 25 procent, andere - bij voorbeeld 'vuile' of weinig arbeidsin- tentieve industrieën minder. Een an der punt is dat de huidige Friese be drijven voor uitbreiding maar 15 pro cent premie ontvangen, waarmee de natuurlijke en gezonde groei van de bestaande industrie niet zo verloopt SEIST De prijzen van pluimvee- y roeders blijven stijgen, aldus de voor- si! itter van het produktschap voor pluimvee en eieren, de heer J. Melle- aa, op de openbare bestuursvergade ring van dit schap. Het effect is een ivereenkomstige verhoging van de lostprijs van produkten van de pluim- teehouderij. Vooral bij eieren is dit bet geval. Omdat de kostprijs van eie ren in geen enkele relatie staat tot de ibrengstprijs komen met name de iluimveehouders in moeilijkheden, lok r de sectoren eenden en kal- oenen vreesde de heer Mellema loeilijkheden. De eiermarkt is vrij Duitsland en Engeland nemen its op beperkte schaal eieren af Nederland. De heer Mellema ver recht op korte termijn geen verbete- ing van de eierprijzen. Allied Breweries LONDEN De winst voor belastin gen is bij Allied Breweries (waartoe in Nederland Breda-Oranjeboom be hoort) is in de eerste 32 weken van het lopende boekjaar (eindigende op 12 mei) ten opzichte van dezelfde pe riode van het vorige boekjaar geste gen van 28,2 min tot 36,0 min pond. De omzet ging omhoog van 252,2 min tot 292,5 min pond. Pensioenfonds Unilever ROTTERDAM Het bestuur van het pensioenfonds van Unilever in Neder land, Pensioenverzekeing Maatschap pij Progress, is bezorgd over de toe komstige mogelijkheden voor het be leggen in de woningbouw. In deze sector zijn door Progress sinds 1952 belangrijke bedragen geïnvesteerd. In 1972 werd 29 min voor nieuwe bouw uitgetrokken. Aan het einde van het jaar waren 686 woningen en een over dekt winkelcentrum in aanbouw, al dus het 'jaarverslag. De verdere voor uitzichten voor het beleggen in wo ningen door instellingen als Progress acht het bestuur echter niet rooskleu rig. Het in de Nota Volkshuisvesting voorgestelde systeem en de gedachte uitwerking hiervan lijken eon achter uitgang in het beleggi^gsklimaat in de woningbouw in te leiden. 1-Iet ge volg zou kunnen zijn dat ook de par ticuliere huursector goeddeels aan de woningbouwcorporaties zal worden voorbehouden en dat daarin voor in stellingen als Progress geen plaats meer zal zijn. Een dergelijke ontwik keling wordt door sommigen ook ge wenst, zo stelt het verslag vast. Serbadjadi (EMS) (ADVERTENTIE) Gebruikt u 'm niet, dan kost hij u niets. In de portemonnee zit een bedrag dat wij eenmaal met u afspreken. U mag dat geld (of een deel ervan) gebruiken wanneer en waarvoor u maar wilt. Zolang u niets uit de portemonnee haalt, hoeft u niets te betalen. Maar intussen heeft u wel permanent geld achter de hand. Erg gemakkelijk, zo'n financiële reserve. Op elk ABN-kantoor vertelt men u er graag meer over. DEN HAAG Cultuur Maatschappij Serbadjadi (meerderheidsbelang van Zwolsman EMS) heeft in 1971 eenver- lies geleden van 2,1 min en in 1972 een verlies van ƒ1,1 min tegen ƒ256.000 in 1970, zo blijkt uit het ge- ABN-lening" combineerde jaarverslag over de laat ste twee jaar: De accountant meent de de jaarrekeningen geen getrouw beeld geven van de financiële positie van de vennootschap, onder meer ook aange zien de continuïteit van de EMS, waarop Serbadjadi een flinke vorde ring heeft, niet gewaarborgd wordt geacht. directie een verdere verbetering van beide bedrijven noodzakelijk acht. In 1972 werd goede voortgang gemaakt met de sanering van de incasso van de relatief grote portefeuille kleine volks- en kapitaal verzekeringen. Zo daalde door omzettingen, gratis pre- mievrij maken, expiratie en andere oorzaken het aantal premiebetalende volksverzekeringen, dat medio 1969 nog ca. 185.000 bedroeg tot ca. 135.000. Deze sanering wordt in 1973 met kracht voortgezet, zo meldt het jaarverslag. Het resultaat van de le venmaatschappij werd opnieuw beïn vloed door de aan verzekerden toege kende winstdeling. De verhoging van de verzekerde bedragen van individue le polissen en de kortingen op pre mies en koopsommen van collectieve verzekeringen vtergden ruim 1,3 min (eigen rekening) of ca. ƒ200.000 meer dan over 1971. De winst over 1972 be droeg ƒ635.119 tegen ƒ688.769 over 1971, waaruit een onveranderd divi dend van 7,5 pet wordt voorgesteld. Van onze financiële redactie DEN HAAG De van 24 april tot 26 juni in Den Haag gevoerde besprekin gen tussen de Benelux-landen en Ja pan over de Japanse uitvoer van radi o's, televisietoestellen en bandrecor ders zijn opgeschort tot de herfst van dit jaar. Dit is woensdag in Den Haag medegedeeld. Het was de tweede on derhandelingsronde. De eerste vond in februari in Tokio plaats. Japan heeft zich bereid verklaard zijn Uitvoer naar de Beneluxlanden 'vrij willig' te beperken, maar men is het niet eens kunnen worden over de aan tallen apparaten, die Japan onder de ze vrijwillige beperking zal mogen le veren. AMSTERDAM De Amro Bank, die al eerder bekend maakte, in het na jaar met de verkoop van reizen van start te zullen gaan, zal op dit gebied gaan samenwerken met Neckermann Vliegreizen Nederland. Vanaf begin december kunnen in on geveer 250 daartoe uitgekozen Amro- vestigingen vakantiereizen worden be sproken. Het is niet de bedoeling dat van het begin af aan alle 750 Amro- vestigingen bij deze dienstverlening worden betrokken. Door de samenwerking met Necker mann heeft de bank zich verzekerd van een zeer efficiënt boekingssysteem, alsmede een gevarieerd reizenpakket, zo deelt de Amro bank nog mee. De Neckermann-organisatie in Frankfurt was in 1972 met 662.000 reizen het grootste internationale reisbureau in Europa. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van dezelfde dag). AKZO (71.80). Hoogovens (71.70). Kon- Olie 112.30-112 70 (112.60). Philips 51.20-51.30 (51.20). Unilever 140.20-140.50 (140.00). KLM 102-102.50 (102.50). (ADVERTENTIE) Postbus 973 Rotterdam TaL (010) 650711 als men graag zou willen. Overigens is burgemeester Knobels- dorff van Drachten - en hij niet al leen - minder zeker over het effect van allerlei premies. Volgens hem worden buitenlandse investeerders nu al afgeschrikt: 'Het investeringskli maat is in dit land bijzonder onaan trekkelijk en ik zie dat nog erger worden'. Knobelsdorff kan het weten want hij maakt zeer frequent reizen naar het buitenland om te proberen bedrijven naar zijn gemeente te lok ken. 'Daar merk ik dat'. Hoe het ook zij, gedeputeerde Renke ma heeft alle vertrouwen in de min- of-meer natuurlijke ontwikkeling van Friesland. 'Een extra accent komt hier te liggen op het woonklimaat, het gebied krijgt bekendheid, de weg naar Friesland wordt vertrouwd en de gevoelsmatige remmingen verdwij nen', zo meent Renkema. 'Die ontwik keling geeft kansen voor meer geva rieerde bedrijvigheid omdat de bedrij ven de mensen volgen. Dat is een so lide, gezonde manier van groeien'. Dit Is het tweede van een serie van drie artikelen. Het eerste verhaal ver scheen In de krant van gisteren, Mor gen wordt aandacht besteed aan de ontwikkeling van toerisme en recrea tie in Friesland, waarin de provincie weinig vertrouwen blijkt t ehebben. GRONINGEN Een van de belang rijkste voorwaarden voor een betere economische structuur in Noord-Ne derland is een gezond industrieel kli maat. 'In een klimaat dat de onderne ming vijandig gezind is zal een econo mische ontwikkeling moeilijk van de grend komen. Bedrijven die zich in het Noorden willen vestigen zullen moeten worden gezien als. brengers van welvaart'. Dit concludeert het in dustrialisatiebureau Noorden des Lands in het jaarverslag over 1972. Het noorden heeft behoefte aan basis industrie, aan op een hoogwaardige technologie steunende industrieën en aan impulsen uit de, dienstensector, aldus het verslag. Een moeilijkheid die de laatste tijd bij de industriewerving vanuit Neder land voelbaar is betreft de belasting druk. Het industrialisatiebureau noorden des lands wijst er op dat een Amerikaans farmaceutisch bedrijf en een Amerikaans chemisch concern momenteel zoeken naar een vestigings plaats voor het 'European headquar ters'. In dit verband wordt opge merkt: 'Het spreekt vanzelf dat derge lijke vestigingen voor het Noorden ui termate welkom zouden zijn. Een be langrijke eis die bij deze vestigingen door de maatschappijen wórdt gesteld is, dat het mogelijk moet zijn, gezien de functie van de vestiging, om perso neel van diverse nationaliteiten aan te trekken, waarbij met-name de be- lastingdruk in de inkomenssfeer een rol speelt.' Het IBN meent verder dat in Neder land een nieuwe bezinning nodig is over de industriefinanciering. Ir. J. Bloemendal, directeur van het indus trialisatiebureau, wijst er op dat de omringende landen alle een meer ac tieve rol van het bankwezen kennen bij het financieren van industriële on dernemingen. 'Het lijkt aannemelijk dat ook in Nederland daaraan behoef te bestaat.' Het industrialisatuebureau Noorden des Lands had in 1972 nog een 67 contacten met bedrijven over vestigin gen lopen, als volgt verdeeld: VS 15, Engeland 5, Duitsland 4, Scandinavië 4, Japan 4, Meer-Nationaal 7, Neder land 22, overige landen 6. Zo'n 15 contacten zijn inmiddels afgevoerd. Van de dan overblijvende 52 contac ten leidden acht tot een vestigingsbe- sluit of werd reeds een begin gemaakt met de bouw of productie. Over de resterende contacten wordt opgemerkt 'dat er enkele bij zijn van belangrijke betekenis waarvan mag worden ver wacht dat zij in 1973 een vestigingsbe- sluit zullen nemen.' Zie ook elders op de pagina. AMSTERDAM 26/6 Contante prijzen: Lon den 6.8855-6 S905: New York 2.66725-2.66975; Montreal 2.67125-2.67375; Parijs 63.415-63.465; 106.090; Stockholm 64.465-64.515; Zurich 88.145-88.195: Milaan 45.195-45.245: Kopenha gen 46.540-48.590; Oslo 49.605-49.655; Wenen 14.4125-14.4225: Madrid 4.59-4.84. AMSTERDAM Het bericht, dat de Amerikaanse handelsbalans opnieuw in de rode cijfers liep, heeft de dollar weinig goed gedaan. Vooral in Am sterdam heeft het Amerikaanse betaal middel het weer zwaar te verduren gehad. Gisteren werd geopend op 2,6625-2,6675. Dit was ten opzichte van het slot van dinsdag een daling van ongeveer 2 cent. Rond het middag uur trok de koers iets aan; waarna werd gesloten op 2,61-2,71. Hetzelfde beeld was te zien op de wis selmarkten van Frankfort en Londen. Alleen in Parijs kon de Amerikaanse munt zich op ongeveer het niveau van maandag handhaven. Om de gulden te steunen moest de Nederlandsche Bank gisteren 190 mil joen D-mark verkopen met een tegen waarde van ongeveer 202 miljoen. In Frankfort moest dê Bundesbank woensdag ƒ4,1 miljoen Fr frs 8,7 mil joen kopen om dgze valuta's op hun laagste interventiepunt te handhaven. AMSTERDAM Op de 8 pet. 15-jari- ge kapitaalobligatielening van 75 min. door Algemene Bank Nederland, waarop dinsdag de inschrijving open stond tegen een koers van 99 pet., is voor een zodanig bedrag ingeschreven, dat op de toewijzing een belangrijke reductie moet worden toegepast. Technivorm DEN HAAG Technivorm, fabriek van metaalwaren en elektrische appa raten voor de huishouding, zal naast haar bestaande bedrijf in Amerongen binnenkort een nieuw bedrijf vestigen in Emmeloord. Deze nieuw vestiging zal geen gevolgen hebben voor het 150 man tellend personeel in het hoofdbedrijf te Amerongen, aldus de directie. De nieuwe vestiging te Em meloord zal naar een volkomen zelf standigheid groeien, als een modern assemblagebedrijf voor verschillende types koffiezetmachines en koffiemo lens, die gezien de snelle expansie en het chronisch tekort aan assemblage- personeel, niet in het hoofdbedrijf te Amerongen gemaakt kunnen worden. In 1974 zal dat naar de huidige in zichten een bestand van 100 personen moeten zijn. Nederlanden van 1870 AMSTERDAM De gang van zaken in zowel het leven als het schade-be- drijf van de Nederlanden van 1870 is vorig jaar, wanneer de invloed van in cidentele baten en lasten over 1971 en 1972 buiten beschouwing worden gela ten, beter geweest, zij het dat de Palembang AMSTERDAM Scheepswerf en ma chinefabriek Maasbracht, dochter van nv. industriële maatschappij Palem bang, stoelt de terughoudendheid, dat men weliswaar tot nu toe bezet is, maar dat grote orders ontbreken. Hieraan is de onzekere algemeen-eco nomische toestand niet vreemd, aldus het Palembang-bestuur tijdens de jaarvergadering. Palembang gelooft op de goede weg te zijn. Het bestuur hoopt over 1973 het over 1972 van 9 tot 12 pet verhoogde dividend te kunnen handhaven. Philips Telecommunicatie HILVERSUM Philips Telecommu nicatie Industrie heeft drie contracten afgesloten voor de levering van com puter-bestuurde telegraaf- en datacen- trales met een totale waarde van 25 min. bestemd voor Brazilië, India en Oostenrijk. Daarmee komt het totaal te leveren en geleverde aantal syste men van het type ds 714 op 25 stuks. Het totale verkoopbedrag van deze systemen heeft met de laatste orders de 250 min. overschreden. DEN HAAG - Terwijl er nogal eens gediscussieerd wordt over de vraag of het levensverzeke ringsbedrijf al of niet dient te worden genationaliseerd, is de Consumentenbond er al achter gekomen, dat zoals de situatie nu Is, de overheid in ieder ge val een dure verzekeraar kan worden genoemd. De overheid houdt zich namelijk reeds met levensverzekering bezig In de vorm van de vrijwillige ouder- domsverzekerlng van de Raden van Arbeid. Als verkoopargu ment voor deze V.O.V. wordt vaak gesteld, dat de V.O.V. van de overheid uitgaat, die niet op het maken van winst uit is. Er is echter alle reden voor kritiek, want de V.O.V. geeft voor eenzelfde koopsom of premie veel minder lijfrente dan de meeste particuliere maatschappijen. Kritiek heeft de Consumenten bond er voorts op, dat de V.O.V.-propaganda onderstreept, dat de premies aftrekbaar zijn voor de belastingen. Dat is na melijk niets bijzonders en geldt ook voor elders afgesloten ver zekeringen. Terwijl er niet bij wordt gezegd dat er over de uit keringen wel belasting moet worden betaald. NEW YORK ACF Industrie Airco Allied Chemical Alum Co of Am American Brands American Can Am Cyanamld Am F.lectr Power Am Melal Climax Am Motors Am Smell C Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atlant Richfield 26/6 27/6 45 45 11'4 1ÏU 33 33* 58 58% 39* 39% 32 31 23* 23* 28-% 26* 30 30% 6* 7 17* 17* 51% 51* 4* 4* 17* 17* 20* 20* 82* 837j Bendlx 32% 33* Bethl Steel 26* 27* Boeing 17% 17* Burlington Ind 27* 26% Can Pacaflc Ry 16% 16* Celanesc 31* 32 Chase Manhattan 42* 42* Chessle System 43 43 Chrysler 23* 23* Cities Service 46* 46* Colgate Palraollvc 27 27»/, Colt Industries Commonw Edison Cons Edison Cont Can Cont Oil Curtlss Wright Curtlss Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chemical Du Pont (El) 31 31* 22% 227% 26* 26* 32% 32% 20% 21* 24% 35* 35* 39* 39% 51* 51* 161* 164% Eastman Kodak 133* 134* First Nat City 39* 40»% Admiral Corp 7* .8* Allengheny Pow S 20»% 20* Akzona 23»/, 23* Am Standard 11* 11 Amsted Ind 39 39* Balt Ohio 41 b 41 Bavuk Cigars 10* 10* Can Breweries 4* Cello 13% 13% Chadbourn Goth l'A 1% Chase Select Fd 9.67 9.65 Columbia Gas 27* 28* Cnmlnco 30% 30 »/j Cunt Telephone 22* 22% Fluor Corp 38* 38»% Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel Tel Cotty Oil Gllette Glmbel Brothers Goodyear 1 and B Gulf Oil Illinois Cunlr Insilco Int Busln Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel 4 Tel 5675, 57 25% 26» i 66»/, 66* 19* 19* 29* 119% 123 58* 52* 22* 22* 22% 22'/, 22% 22% 17* 18 9% 312* 313% 265, 27% 28* 28* 34% 34% 32 31* Ling-Lomco Vough 7* 7* Litton Ind 8»4 8* Lockheed Alrcralt 5»/, 5 Marcor 18* 18»/, Martin Marietta 15* 15* May Dep Stores 327* 32* McDonnell Dougla 19* 10* Mobil Oil Corp 65* 64% Nat. Cash Registc 36* Nat Distillers Nat Gypsum Nat Steel Nat Lead Ind 13% 13* 13% 13* 34* 34* 13% 13* Pac Gas and El Penn Central PepsIco Phelps Dodge Philip Morris Phillips Peir Procter Gambl RCA Republic Steel Reynolds Ind Royal Dutch Petr Santa F6 Ind 23 Sears Roebuck 93% Shell Oil 50% Southern 18% Southern Pacific 31% Railway 33% Sperry Rand 9%ex Stand Oil Calif 73% Stand Oil Indiana 86% Exxon Corp 96» Studebakcr Worth Int Bnk for Rec 98 b 98 b Int Flav Frag 95 94% Int Paper (14) 44* Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger Madison Fund 14* 24* 24* 38»* 38* 15* Sun Oil Texas Gulf Texas Inst Transamerlca Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel Westlnghouse El Woolworth Nat Can NY Centr A North West R 51% 23»% 9374 51»* 97* 33* 31* 11% 11»% 52* 34% 34* 10* 10% 28* 28* 6". 7* 29* 29* 20* 20'% 22% 84»/, 22* 22 9% 62* N Am Phillips Co 21* 21* Occidental Petr 8* Standard Brands Tandy Union Electr United Corps United Gas Western Bancorp 28 28»% 81* 81% 17'% 17* 16% 16* 8* 7* KAASMARKT WOERDEN WOERDEN, 27 Juni - AANVOER: 54 partijen. PRIJZEN (In guldens per kg): le en extra kwal. 4,56-4,70; 2c kwal. 4,45-4,55; zware kwal. tot 5,01. HANDEL: flauw. Koersen in Montreal 25/6 26/6 37/6 Bovis 2.10 2.10 2.10 Dom Tar Chem 20% 20* 20* Husky 21% 21* 22* Nat. Gas 11 11 11 Mass Ferguson 18% 19 19% Nat Resources 8.37L 8.33L 8.351, Shell Canada 17* 17* 17»% Indust. Sporen UUI. Obi. Mods 25 juni 869.13 154.36 102.70 74.28 546.4 26 juni 879.44 156.72 102.73 74.25 565.0 27 juni 884.63 155.64 102.86 74.20 566.2 Aand. Obl. Tot. H. L. 25 juni 11.670 13.980 1.740 294 1.091 26 juni 14.040 15.210 1.740 737 613 27 juni 12.660 14.450 1.739 713 597 13»% 13 27* 27% 1* 1* 81% 82 41* 41»% 119 119* 50 51 102 101»% 23* 24 23 23% 44% 44* 41* 42% 16% 16*

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 19