trijd met dubbele bodem RBC forceert in laatste minuten beslissingsduel half zo vet is dubbel gezond NAV zwicht voor ultimatum van Jackey Stewart Stilte voor storm TIJDELIJK 2 kuipjes voor Europees tennis wordt bedreigd door gedevalueerde dollar os Hermens rbetert )00-record Koenders terug ZONNEBLOEM' HALVARINE INH.250Q, *W4o%vti 30%.è*i ROUW KWARTET DONDERDAG 28 JUNI 1973 SPORT T11/K13 fan onze speciale verslaggever- .ONDEN De week voorafgaand aan Wimbledon-1973 was er voor- 1 een van activiteiten waar ballen noch rackets aan te pas komen, edereen die hoe dan ook met het wel en wee van het tennis-bedrijf e doen heeft, praatte en onderhandelde over Nikki Pilic en de drei ende boycot van de profs. Het was een week van geheime onderhan- elingen, van ^vertwijfelde pogingen te redden wat er van Wimble- on te redden viel. Zelfs de Engelse minister Eldon Griffiths meng- e zich in het gewoel, zodat Cliff Drydale (voorzitter van de spelers- rganisatie) in de hal van de flat van de minister Allan Heyman voorzitter van de internationale tennisfederatie. ILTF) tegen het jf kon lopen. e achtergrond van het conflict lijkt ;n strijd om de macht, om een stuk iggenschap van de spelers. Het is ihter een conflict met een dubbele )dem. De tweede bodem bestaat uit merikaanse dollars, die hoewel ;devalueerd toch nog altijd een erke aantrekkingskracht op de •oodtennissers hebben. De Ameri- lan Donald Dell (een allerhande ten- shandelaar) merkte dan ook op: let Europese tennis wordt bedreigd jor wat er gaat gebeuren in de Vere gde Staten, niet door de arme Nikki ilic. Zij hebben het verkeerde onder- erp gekozen om over te vechten.' OLDERS at er in de Verenigde Staten gaat ibeuren, konden de spelers lezen in nieuwe logies-gigant bij de West inden Air Terminal, the Gloucester otel. Daar lagen de kleurige folders n World Team Tennis, een organi se die in de Verenigde Staten een sdencompetitie wil opzetten. Het an werd een paar maanden terug lanceerd en wordt vooral gepropa- erd door advocaat Larry King, echt- noot van Billie-Jean. De opzet is nvoudig: zestien steden in de Vere gde Staten kopen voor een fikse ijs een team, dat bestaat uit vier sren en twee dames. Tussen die ste- n wordt een competitie afgewerkt, als ook in het honkbal en basketbal, invankelijk reageerden de spelers iel, John Newcombe sloeg een aan- d van 50.000 dollar voor drie maan- n tennis af. Maar de WTT heeft de ken degelijk aangepakt. Er is geld, is belangstelling van de steden en k de Amerikaanse sportpaleizen zul- de nieuwe competitie graag her- rgen, omdat de bezetting in de zo- ermaanden altijd geringer is. De elers staan inmiddels aanzienlijk nder gereserveerd tegenover de nerikagnse plannen en de zaterdag or Wimbledon, toen Engeland nog ieds hoogrood aangelopen was over verregaande brutaliteit van de wei- rachtige profs, sprak in Londen de spelersorganisatie (ATP) met de WTT. DESASTREUS De mogelijke gevolgen zijn desastreus voor het tennis in Europa. En uiter aard voor de ILTF. Vijf jaar lang hebben promotors, spelers en bestuur ders een harde strijd uitgevochten, die uiteindelijk (toen was gebleken dat Lamar Hunts circuit wel degelijk een succes kon worden) resulteerde in een compromis. Lamar Hunt, de op twee na rijkste man ter wereld, bindt geen spelers meer met een contract aan zich, maar mag de eerste vier maanden van het jaar met zijn World Championschip Tennis rondreizen. Daarna is er ruimte voor de Davis Cup en het Europese circuit, dat via Parijs en Rome uitmondt in Wimble don. Ook deze toernooien zijn min of meer met elkaar verbonden, want met de kleinere nationale toernooien (zo als de jaarlijkse strijd op het Hilver- sumse Melkhuisje) tellen zij voor de Grand Prix, een klassement dat wordt opgemaakt aan de hand van de be haalde resultaten en dat dankzij een sponsor de spelers geen windeieren legt. Met de daarop aansluitende in- door-toernooien is de tenniskalender overvol en kan. er 365 dagen per Jaar worden getennist. In deze kalender kan een nieuw toer- nooien-circuit alleen worden ingepast, wanneer andere toernooien worden gemeden. Wanneer het gaat om kleine circuits (zoals de trip door Japan die John Newcombe voor het najaar aan het voorbereiden is), is er nog wel een gaatje te vinden. Maar de WTT- competitie kan alleen worden ingepast ten-koste-van. Gepland zijn de maan den juni, juli en augustus en dat zou de doodsteek voor Rome, Parijs en Wimbledon kunnen zijn. Om van toernooien als het Melkhuisje nog maar te zwijgen, dat immers 'slechts' 34.000 dollar aan prijzengeld biedt. Voeg daarbij dat Lamar Hunts WCT in Europa veelal met verliezen heeft moeten werken (Rotterdam eind vorig jaar uitgezonderd) en zich waarschijn- Wimbledon (2) (Dit is het tweede en laatste artikel van Hans Schmit over de situatie in de internationale ten niswereld. Gisteren in Trouw/ Kwartet het eerste artikel: Boy cot: een dubbele machtsstrijd.) Een beeld uit de roerige dagen voor Wimbledon. Stan Smith, Die Nastase en Tom Okker geven com mentaar. Maar ook toen draaide het al niet meer alleen om de schorsing van Pilic. tennis een sport wordt die, wat de top betreft, geheel wordt georgani seerd door Amerikaanse zakenmensen. Er wordt momenteel nog druk gespro ken over maatregelen die kunnen worden genomen, maar het blijft de vraag of er effectieve maatregelen te treffen zijn. Het resultaat zal op ko mende congres van de ILTF, dat in Warschau wordt gehouden, blijken. Eén ding is echter zeker: als de ILTF de spelers in Europa wil houden, moeten ze zeker niet nog een keer op de tenen worden getrapt. Straffen voor de 73 stakers op Wimbledon zul len er dan ook waarschijnlijk niet volgen. Tenzij de ILTF zichzelf zo snel mogelijk de das om wil doen. En in dat geval kan Ken Rosewall, na de boycot-affaire afgereisd naar Austra lië, zijn deze week vanuit Sydney ge lanceerde suggestie een geheel nieuwe wereldorganisatie op te richten, snel werkelijkheid zien worden. lijk nog meer op Amerika zal concen treren, en het is duidelijk welk een ernstige overval het Europese tennis te wachten staat. De week voor Wim bledon is in feite niet die van Nikki Pilic geweest, maar die van de aanlok kelijke glans van de Amerikaanse dol lar. OVERVAL De overval vormt een grotere bedrei ging voor de internationale federatie dan welke affaire ook, waarbij het toestaan van een stuk invloed op de eigen macht in het geding is. Max Dikker, secretaris-penningmeester van de Nederlandse Tennisbond (KNLTB), ziet het niet als een ernsti ge bedreiging, wanneer het Melkhuis je (toch al een bescheiden toernooi) vanuit de Verenigde Staten zal wor den afgeroomd. De ILTF zelf denkt er anders over, zint althans op tegen maatregelen om te voorkomen dat Noordwijk verliest in Roosendaal met 3-1 Van onze speciale verslaggever ROOSENDAAL RBC en Noordwijk zullen in een derde wedstrijd uit moeten maken, wie zich alge meen kampioen van Nederland mag noemen. Tien minuten voor het einde van het spannende duel waande Noordwijk zich nog zeker over de titel, toen invaller Ruud Bröring de gelijkmaker scoorde. Dankzij de verrassende 3-2 overwinning in de thuiswedstrijd had de zaterdag-kampioen immers aan een puntendeling voldoende. Maar Noordwijk kon die weelde in de finale van het kwalitatief povere duel niet dragen. RBC forceerde alsnog via twee doelpunten de overwinning, waardoor een beslssingswed- strijd (9 augustus in Noordwijk) noodzakelijk is geworden. Jipcho 'eldrecord: 8.14,0. /SINKI (Reuter) Ben Jipcho ïia) heeft woensdagavond tijdens :.g. Wereldspelen in het Olympi- Stadion in Helsinki het wereldre- op de 3000 meter steeple chase eterd en gebracht op 8 minuten 14.0 seconden. Jipcho had op 19 in Helsinki het wereldrecord ook :herper gesteld met een tijd van 8. Hermens verbeterde tijdens de le wedstrijden in Helsinki het Ne- indse record op de 5000 meter, (ijmegenaar noteerde een tijd van linuten en 31.2 seconden. Het ou- record stond sedert 14 juni van vorig jaar (Oost-Berlijn) met !.8 reeds op zijn naam. Hij eindig- gisteravond als zesde. Winnaar de Belg Emile Puttemans in Lasse Viren eindigde als vijf- l 13.28.0. Een zeer vroege treffer van de lange schutter Louis Verstraten leek Noord wijk lang fataal te worden. Dat doel punt had voor hetzelfde geld voorko men kunnen worden. De faam van Verstraten die door trainer Leo Can- jels naar de Belgische kampioensploeg FC Brugge is gehaald, moet zich ook voor deze wedstrijden in Noordwijk gepresenteerd hebben. Afgelopen za terdag nog kreeg de Brabander van Cees Spaanderman geen meter ruimte en werd hij tot een bijna mislukte aanvaller gedegradeerd. Dit keer ech ter profiteerde Verstraten verbazend laconiek van één onachtzaamheid in de defensie van Noordwijk, en wel van schaduw Spaanderman zelf. Ver straten scoorde al na acht minuten. Op een manier zoals hij er in het af gelopen seizoen al ongeveer een do zijn heeft gemaakt Een afgemeten voorzet van Johan van der Boom kwam op juiste hoogte bij de opval lend vrijstaande Verstraten. Tegen diens harde kopbal ad Noordwijk-doel- man Constant Smit geen enkel ver weer. VAKANTIE Die snelle tegenvaller was des te triester voor Noordwijk omdat de ge legenheids-defensie daardoor nauwe lijks de kans kreeg zich in te spelen. Noordwijk immers miste één van de belangrijkste schakels in. zijn elftal: verdediger Jaap van Kesteren. De amateur-international is na het eerste duel met vakantie gegaan daarmee in terim-trainer Arie Duindam met een extra zorg achterlatend. Duindam werd gedwongen aanvaller Aad Glas naar de laatste linie terug te roepen en hem op de plaats van Van Keste ren te posteren. Glas acteerde ver dienstelijk maar miste toch het in zicht en vooral de moed om op de lin kerflank in de diepte te sprinten. Noordwijk ontbeerde op die manier in feite een extra aanvaller op zijn minst een stimulator die voor opko mende acties en voor meerverrassin- gen in de aanval had kunnen zorgen. En dat was noodzakelijk na die snelle achterstand. Na nauwelijks een half uur werd de handicap van Noordwijk nog eens extra vergroot Dat was bij één van de vele charges iri het bij vlagen felle duel. Gerard Duindam raakte gebles seerd aan zijn meniscus, zoals later bleek. Zijn als trainer fungerende broer werd daardoor gedwongen op nieuw een reserve aan te spreken. Ruud Bröring werd naar de spits gedi rigeerd en Jan Vieveen moest Barten en Karstens op het middenveld gaan assisteren. Het no'odconcept slaagde na AMSTERDAM Zondagamateurkarapioen RBC zal in leder geval het komende seizoen niet In het betaalde voetbal uitkomen. Los van de beslissing op het verzoek toegelaten te worden tot het betaalde voetbal deelde KNVB-voorzitter Meuleman gisteravond na de tweede wedstrijd tussen RBC en Noord wijk mee, dat RBC bij toewijzing van het verzoek eerst in het seizoen 1974-1975 'be taald' zou kunnen spelen, omdat er voor het aanstaande voetbaljaar geen plaats meer gevonden kan worden voor de zondagama teurkampioen. Bij toelaUng in het seizoen 1974-1975 spelen de resultaten van RBC in het komende seizoen verder geen rol meer rust beter dan vóór die tijd. Vooral dankzij de onvermoeibare Karstens, die bleef dirigeren, bouwen en bij vla gen niet verzuimde fors in te grijpen om de opbouw van de Roosendaalse a'anvaleln te onderbreken. Trainer Cees Vermunt van RBC: 'Karstens was dit keer de motor van Noordwijk'. EENHEID Noordwijk, dat gaf Vermunt ook toe, speelde feller, meer geconcentreerd en toonde een aanzienlijk sterkere een heid dan RBC. De formatie van Ver munt kwam tegen de zaterdag-oppo nent vooral kracht en conditie tekort. Een opmerkelijk gebrek voor een ploeg die notabene aspiraties voor her nieuwd optreden in het betaalde voet bal koestert. RBC slaagde niet om na die vroege openingstreffer van Ver straten tegen Noordwijk onmiddellijk door te drukken. De aanvalsacties mis ten verrassing en vooral tempo, waar door de uitstekend door Hans Plaatzer georganiseerde defensie de aanvalsgol- ven moeiteloos kon opvolgen. Dat frus treerde RBC blijkbaar. Het elftal speelde nauwelijks als een eenheid, zocht het teveel in individuele acties en miste in het bijzonder schotvaardig heid. Doelman Smit kreeg na het eer ste doelpunt nauwelijks opmerkelijk werk te verrichten. Tot de laatste tien minuten echter. Noordwijks zelfvertrouwen en inzet groeiden. Alsof de temperatuur niet drukkend was, alsof de brigade niet één van zijn beste spelers moest mis sen en alsof de kampioenswedstrijd niet op een belachelijk moment van het jaar werd gespeeld. Zo fel en ver beten bleef Noordwijk de verdediging van RBC bestoken. Het loon naar wer ken leek tien minuten voor tijd een feit te wofden. Noordwijk ging in de tweede, periode nog steeds nadrukke lijker heersen, dicteerde op het mid denveld en zette de opponent met de rug tegen de muur. Ruud Bröring leek tenslotte Noordwijk de algemene lands titel te leveren. Juist hij, die veór het duel nog ontstemd reageerde toen hij zou behoren, omdat trainer Duindam Dolman heeft spijt voor een behoudend concept met een extra middenvelder had gekozen. Brö ring, de invaller, knalde een harde schuiver van ver buiten het strafschop gebied langs RBC-doelman Van de Meeberg: 11. INSPIRATIE Met nog tien minuten te gaan had Noordwijk het kampioenschap op zak. Maar opnieuw bleek, dat RBC tot de laaaste graad ontluisterd moet worden om hernieuwd inspiratie te vinden. Evenals zaterdag in Noordwijk lan ceerden de Brabanders een stormach tig offensief. Het bleek hun redding. Alsnog forceerde RBC een beslissings wedstrijd. Uit een voorzet van Gillis sen kopte eerst Nouwens de bal achter doelman Smit en in de laatste minuut van de spannende wedstrijd kopte Ver straten de bal slim voor de voeten van de vrijstaande Van der Boom, die on houdbaar inschoot. Cees Vermunt: 'Noordwijk was te onrustig in de laat ste minuten. De ploeg kon niet meer op balbezit spelen. Wat ons spel be treft: de inzet is in ieder geval niet zo sterk geweest als in. de normale compet'tie, inclusief de kampioens competitie, inclusief de kampioens- strijd. Voor deze wedstrijd zijn we bij voorbeeld pas drie kwartier voor het begin bij elkaar gekomen. RBC heeft met het behalen van de zondagstitel een climax bereikt. De spelers hebben daarna bijna niets meer gedaan. Dat was te merken ook. Conditioneel was Noordwijk beter. Het elftal was ook veel meer geïnspireerd en feller.' RBC-NoordwiJk 3-1 <1-0) 8. Verstraten 1-0, 80. Bröring 1-1, 84. Nouwens 2-1, 90. Van der Boom 3-1. Scheidsrechter: Van der B"-g. Toe schouwers 5500. RBC: Van de Meeberg: Van Dijk, Van Mal, Van Zandvliet, Van der Ven; Van der Boom. Nouwens (Nlelart), Schouwen; Verstraten, Lijmbach. Gillissen. Noordwijk: Smit; Westgeest, C. Spaander man. Pla.tzer, Glas: Duindam (Bröring), Barten, Karstens; Vieveen, A. Spaanderman, Bogers. GERRIT DEN AMBTMAN DEN HAAG (ANP) Eef Dolman blijft dit seizoen toch als wielrenner actief. Dolman, die begin deze week zijn proflicentie terugstuurde naar aam leiding van een foutieve klassering bij het Nederlands kampioenschap in Val kenburg, zal proberen zijn licentie zo spoedig mogelijk terug te krijgen. De directie van de firma waarvoor Dol man rijdt, is bereid de impulsieve handeling van Dolman te vergeten. DOETINCHEM (ANP) Henk Koen ders, die drie jaar voor Go Ahead heeft gespeeld, komt in het nieuwe seizoen uit voor de eredivisieclub De Graafschap, waarvan hij afkomstig is. André van der Ley, die twee jaar bij De Graafschap speelde, keert terug naar Go Ahead. HANS SCHMIT Heren enkelspel tweede ronde: Fassbender Wdld-Moreno Spa 6—3, 61, 64; Yuil Z Af- r-Curtiss GB 4—G, 6—3. 1—6, S—2. 6—3; Me- trevell Rusl-GUtinan Aus 61, 62, 75; Zednik TsJ Sl-Iles GB 6—3, 6—3, 4—6, 6—2; Joubert Z Afr-Plnto Bravo Chili 46. 62, 62. 26, 63 Pohmann Wdld-Lara Mex 2 6. 7—5, 2—6, 6—1, 7—5; Araritraj Ind-Mignot Belg 6—1, 6—1, 6—2 Dames enkelspel: eerste ronde: K. Kemner (VS)H. Gourlay (Aus) 6—1 6—3; J. Joung (Aus)V. Burton (GB) 64, 75; J. Cooper (GB)B. Downs (VS) 60. 64; L. neming (VS)—L. Tenny (VS) 6—0, 8—6; L. du Pont (VS)—H. Goto (Jap) 6—2, 6—2: K. Sawamatsu (Jap)S. Pachta (Oost) 62 6—2; I. Fernandez (Col)—S. Walsh (VS) 7—9 6—2 6—4. Dames enkelspel: eerste ronde: K. Kemner VS-H Gourlay Aus 61. 63; J Joung Aus-V Burton GB 6—4, 75; J. Cooper GB-B. Downs VS 6—0, 64: L. Fleming VS-L. Ten- r.ey VS 60, 86; L. Du Pont VS-H. Goto Jap 62. 62; K. Sawamatsu Jap-S. Pachta Oost 6—2, 6—2; I. Fernandez Col-S. Walsh VS 7—9, 6—2, 64. Martina Navratilova Tsj-Christlne Janes GB 61, 6—4 Virginia Wade GB-Dianne From- holtz Aus 36, 62, 61; Marina Redondo VS-Katja Ebbinghaus Wdld 6—1, 2—6, 6—2; Rosemary Casals VS-Brenda Kirk ZAF 60. 61; Nathalie Fuchs Fra-Linda Tuero VS 1 6, 63, 62; Vlasta Vopickova Tsj-Corinne Molesworth GB 63, 16 86. Valerie Zle- genfuss VS-Mlchele Gurdal Bel 62, 89. 6—3, Julie Heldman VS-Winnie Shaw GB 6— 1, 8—6; Tory Frctz VS-Limda Mottram GB 6— 1. 63.Tweede ronde: M. Court Aus-K Krantzcke Aus 6—2, 6—3; V Wade GB-P Bo- strom VS 7—5, 6—2. Geen Formule 5000-race op Zandvoort Van een onzer verslaggevers ZANDVOORT De Brit Jackey Stewart, oud wereldkampioen, heeft het bestuur van de Nederlandse Autorensport Vereniging (NAV) voor een bijzonder onplezierige verrassing gesteld. Na een bijna ze ven uur durende inspectie van het voor rond 2,5 miljoen gulden ge restaureerde Zandvoortse circuit, stelde de Schot in zijn functie als voorzitter van de Grand Prix Drivers Association (de vereniging van Grand Prix-coureurs)dat er voor de start van de Grand Prix van Nederland op 29 juli a.s. geen grote wedstrijden met zware race-wa gens op het circuit mogen worden gehouden. Dit om een herhaling van het gebeurde op het circuit van het Belgische Zolder, waar de nieuw aangebrachte toplaag van het circuit tijdens de training en race zodanig afbrokkelde dat er voor de coureurs levensgevaarlijke toestanden ontstonden, te voorkomen. De voor zondag geprogrammeerde wedstrijden - met als hoogtepunt de race van de Formule 5000 - zijn na Stewarts ultimatum reeds van het programma geschrapt. Officieel luidt het bij de NAV 'dat er tussen nu en 29 juli, de dag van de Grand Prix van Zandvoort, geen dag meer kan worden gemist, om het circuit in de meest op timale conditie te brengen'. Officieus is evenwel bekend, dat de NAV moest zwichten voor Stewarts dreigementen. Immers: het niet doorgaan van de Grand Prix op 29 juli zou niet alleen de continuïteit van dit vorig jaar ook reeds afgelaste gebeuren ernstig in gevaar brengen, ook de exploitatieop- zet van dit toch al gekortwiekte jaar zou er een niet meer goed te maken klap mee krijgen. De inkomsten uit de Grand Prix-race zullen voor de NAV, die voor de exploitatie van het circuit een aparte stichting heeft op gericht, namelijk het gehele seizoen in één keer goed moeten maken. De enorme investeringen in de afgelopen maanden boden het NAV -bestuur vervolgens weinig keus. NAV-bestuur- der Keiler dan ook: 'Er restte ons wei nig keus. De baan is met de nu aan gebrachte nieuwe toplaag gegaran deerd goed. Die brokkelt heus niet af, wanneer we er voor 29 juli een race op houden. We maken zo'n baan hier wel anders dan in België. Maar als je zo'n ultimatum krijgt rest er weinig keus. De Grand Prix kunnen we niet' missen'. i.' Met het afgelasten van de Formule 5000 race voor het komende weekein de (en trouwens het gehele program- Ljubojevic nog één punt achter van duizend gulden of meer beteke nen. Daar genoemde drie deelnemers, dankzij de loting, toevallig niet tegen elkaar spelen, valt aan te nemen, dat elk duel afzonderlijk inhoudrijk zal worden. Fel kan Poloegajewski-Ljubo- jevic verlopen. Immers de witspcler, die in dit toernooi niet schitterde, kan, bij winst, nog tot een (gedeelde) vierde prijs reiken. Timman-Ivkov is tamelijk onbelangrijk, doch Szabo-An- desson misschien beslissend voor de eerste en de vierde prijs. Hetzelfde geldt voor Sax-Geiler. HILVERSUM (ANP) De dertiende ronde van het AVRÓ-toernooi had gis teren ietwat het karakter van stilte voor de storm. Die storm zal tijdens de vrijdagochtend om 10 uur te begin nen laatste ronde kunnen losbarsten. Nu won Ljubojevic van Timman. De andere duels werden vrij rustige pun- tendelingen. Die remises hebben even wel het probleem slechts verschoven. Geiler en Szabo gaan nog steeds op kop, thans met 9 uit 13, terwijl Ljo- bojevic hen tot op 1 punt is genaderd. In deze stand liggen veel explosieven verborgen. De prijsverschillen van 3.500,-, 2.500,- en 1.250,-) zullen er waarschijnlijk toe leiden, dat de slotpartijen met zenuwen zijn gela den. Eén enkel zetje kan een verschil Dertiende ronde: Geller-Poloegajewgkl Vi-M. boJevic-Timman 1-0. Stand na 13 ronden: 1 en 2. Szabo en GeHer 9, 3. Ljubojevic 8, 4. Aridersson 6, 5-7, Sax. Poloegajewskl 5Va. 8. Timman 3%. ma) is de NAV overigens nog steeds niet helemaal zeker van het doorgaan van de Grand Prix. Jackey Stewart kondigde na zijn inspectie (in bijzijn van het Italiaanse bestuurslid van de Federation Internationale d' Automo biles (FIA) en Monza-directeur Giu seppe Bacciagaluppi) aan, dat hij over twee weken opnieuw de stand van za ken in Zandvoort op zal komen ne men. 'De asfaltlaag", zo zei Stewart, 'zal zeker vier weken nodig hebben om helemaal te drogen, terwijl er ook nog enkele verbeteringen aan de be veiliging van het circuit zullen moe ten worden aangebracht'. Die laatste verbeteringen betreffen een aantal veranderingen aan vanghekken en vangrails, die overigens binnen em kele dagen al verholpen zullen zijn. Met de eisen van Stewart zijn de mensen achter Zandvoorts circuit het geenszins eens. 'Restaurateur', Anton van Haaften van het wegenbouwbe drijf, dat de opknapbeurt verzorgde: 'Ons procédé is stukken beter dan in Zolder werd aangewend. Er had best het komende weekeinde gereden kun nen worden, zonder dat dit de baan aantastte'. En Johan Beerepoot, met ingang van 1 september de meest waarschijnlijke opvolger van Hans Hugenholtz als directeur van het Zandvoortse circuit: 'We staan met de rug tegen de muur. Hadden we races zondag normaal door laten gaan en had Stewart bij de eerstkomende in spectie ook maar enige beschaiding aan de baan ontdekt, dan zouden wc de Grand Prix zonder meer verder kunnen vergeten. Dit is de enige op lossing. Dit kost de NAV geld. maar de Grand Prix kunnen we niet missen'. Voor het eerst na veertien jaar zullen op het geheel gerestaureerde circuit van Zandvoort weer eens internationa le motorwedstrijden worden gehou den. Op 8 juli zal een programma van allure door de onlangs in het leven geroepen Stichting Motorsport Zand voort worden afgewerkt. Er zullen ve le bekende coureurs aan de start ver schijnen en volgens insiders kan dan ook terecht gesproken worden over 'de revanche van Assen'. De baan is voor motorsport geheel goedgekeurd en nog veiliger geworden. Op verzoek van Jackie Stewart zal er namelijk ook nog aan het einde van het rechte stuk, dus bij het ingaan van de Tar- zanbocht een deel van de vangrail door vanghekken worden vervangen. Ook in het Scheivlak verdwijnt voor. een deel de pas aangebrachte vangrail terwijl in de nieuwe bocht (nog zon der raam)] vanghekken de rail dienen te vervangen. Totaal is op verzoek on geveer 200 meter vangrail weer ver? dwenen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13