'Moulijn-overweg' voorgoed dicht Steltlopers baren opzien FAMILIEBERICHTEN Mr. F. v.d. Bruggen 25 jaar direkteur van Wit-Gele Kruis Museum Onderwijs houdt jeugd bezig in vakantieweken Hervormd Loosduinen Geen verdere voorzieningen voor 'Bonders' Bevelandsestraat wordt verbreed Jan Breur wint in Den Haag Wegwijzers voor toeristen Brielse Maas Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst Dit kan uitsluitend onder no. 020- 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. Met grote droefheid geven wij kennis, dat op zaterdag 23 juni j.l. door een noodlottig verkeers ongeval in Frankrijk plotseling van ons zijn heen* gegaan onze lieve Kinderen en Kleinkinderen Dr. Willem Frans Wiltink oud 41 jaar Emmy Wiltink-Pleyte oud 33 jaar Alexandra Janet Wiltink oud 6 jaar Saskia Christina Wiltink oud 3 jaar Allard Willem Wiltink oud 2 jaar Mede namens ONNO en verdere familie: Doetinchem: D. J. Wiltink J. J. Wiltink-Boomsma Vlissingen. J. P. Pleyte-de Jonge Mijnsheerenland, 27 juni 1973. Everocken 23. De crematie zal plaats vinden op maandag 2 juli a.s. om 3.00 uur in het crematorium te Rotter dam-Zuid, Maeterlinckweg 101. Aan huis geen bezoek Geen toespraken SOLI DEO GLORIA Op 20 Juni J.L hebben wij met onze Oudera H. J. van Straaten en A. M. M. van Straaten van Amerom het feit herdacht, dat ze op die dag 45 Jaar waren getrouwd. Wij hebben dit feest ln een be- alGten kring gevierd. Dat Gods nabijheid mogen blijven ln het klimmen der Jaren is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Ter-Aas, Juni 1973. Westkanaalweg 87. VERLOOFD: Leny J. Co es Jar van der Kamp Loenen aan de Vecht, Brugstraat 5, Kampen, Bovenslngel 2. ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Op 23 Juni J.L overleed tot onze grote droefheid geheel onverwacht mijn Man, onze zorgzame Vader, Schoonva der en Grootvader, Broer, Zwager en Oom Adrian us Smit weduwnaar van Elisabeth Stokhuljzen ln de leeftijd van 78 Jaar. Lelden: M. J. Smlt-Pison Geldrop: D. E. van der Laaken- Smit M. van der Laaken Beiloo: C. M. van Zijp-Smit Wm. C. van ZUp kleinkinderen en verdere familie. Lelden, 27 Juni 1973. Justus Carel huis 12 (Witte Rozenstraat). Geen bezoek. De begrafenis heeft ln stilte plaatsgehad. In diepe verslagenheid delen wij mede, dat plot seling van ons werden weggenomen onze Broe der, Ouderling-kerkvoogd Willem Frans Wiltink alsmede zijn echtgenote Emmy Wiltink-Pleyte en hun kinderen Alexandra Saskia en Allard Gods wegen zijn ondoorgrondelijk mensen woorden schieten tekort moge Gods Woord de nabestaanden troosten en kracht geven. 23 juni 1973. De Kerkeraad der Hervormde Gemeente te Alijnsheerenland Met droefheid geven wij ken nis van het overlijden op 26 Juni 1973 van onze geliefde Broeder en Zwager Leendert Marinus Burger oud 64 Jaar. Den Raag: F. Kamsteeg-Muijs Vlaardlngen: E. S. Burger Den Haag: A. J. Burger M. A. Burger-LooIJe J. Doekes-Burger P. Doekes Onstwedde: C. P. Veldhuis-Burger J. Veldhuis. Delfzijl, Kustweg 58. De begrafenis zal plaatsvin den op vrijdag 29 Juni a.s. om 15.00 uur vanuit ,,'t An ker", Menno van Coehoom- slngel. Delfzijl. Aanvang rouwdienst om 14.30 uur. Hetzij wij leven hetzij wij sterven, wij zijn des Heren. Rom. 14 8. Heden Is geheel onverwachts van ons heengegaan mijn zo zeer geliefde Man en onze Vader en Opa Abraham Willem Boxhoorn op de leeftijd van 78 Jaar. Namens de familie: N. Bozhoorn- Kouwenhoven C. J. Spaans-Bozhoorn G. Spaans Bram. Ermelo, 26 Juni 1973. Blindentehuis 'Sonneheerdt', Putterweg 140. Dc begrafenis zal D.V. plaatsvinden op vrijdag 29 juni 1973 om 11.15 uur op de algemene begraafplaats te Ermelo. Vooraf wordt er een rouw dienst gehouden ln het Hen- riëtte paviljoen, blindente huis 'Sonneheerdt', Putter weg 140, Ermelo. Alet droefheid geven wij u kennis, dat na een ge duldig gedragen lijden zacht en kalm, van ons is heengegaan onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, Broeder, Zwager en Oom Hendrik Pieter van Oosten weduwnaar van Lena van den Boogerd in de ouderdom van 80 jaar. Alede namens de verdere familie: A. van Nieuwkerk-Van Oosten G. van Nieuwkerk 's-Gravenzande, 25 juni 1973. Bejaardentehuis „Sonnevanck", Naaldwijkseweg 34. Dc rouwdienst zal worden gehouden donderdag 28 juni a.s. des namiddags 1.30 uur in Huize ..Sonnevanck", waarna de bijzetting in het fami liegraf zal plaatsvinden om 2.15 uur op de Alge mene Begraafplaats te Alaasdijk. ENIGE ALGEMENE KENNISGEVING Van ons Is heengegaan, op de hoge leeftijd van 88 Jaar, onze lieve Zuster en Vrien din. oud-verpleegster zr. Maria Ouwehand Amsterdam, 23 Juni 1973. Namens allen: Noordwljkerhout: D. C. E. Th. Ouwehand. CorrespondcnUe-adres: Langevelderweg 40. Noordwljkerhout. De begrafenis heeft In stilte te Noordwljk plaatsgevonden. Met droefheid geven wij kennis dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen in de Hope de9 Eeuwige levens mijn zeer geliefde Man, onze lieve zorgzame Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, Broer, Zwager en Oom Gerrit Scliram in de ouderdom van 84 jaar. A. H. Schram-de Ronde A. Theunisse-Schram J. Theunisse M. van der Vegt-Schram AL van der Vegt J. Schram AI. Schram-de Vries G. Schram A. Schram-Sijbesma Klein- en achterkleinkinderen en verdere familie Rotterdam, 26 juni 1973 Bejaardencentrum „Sonneburgh" Schulpweg 534, kamer 20L Geen bloemen. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van huize „Sonneburgh". Bezoek en gelegenheid tot condoleren aldaar donderdag van 20.00 tot 20.30 uur. De begrafenis zal plaats hebben vrijdag 29 juni a.s. in het familiegraf op de Algemene Begraaf plaats Crooswijk. Vertrek vanaf de kerk Langenhorst 104 om 11.00 uur. Aanikomst op de begraafplaats om plm. 1L30 uur. DEN HAAG Op 1 juli is het 25 jaar geleden, dat mr. F. van der Bruggen als direkteur in dienst trad van de Zuidhollandse Bond van Het Wit-Gele Kruis. Vanuit deze funktie heeft hij een belangrijke bijdrage ge leverd aan de ontwikkeling van de maatschappelijke gezondheidszorg in het algemeen en het werk van de kruisverenigingen in het bijzonder. Door zijn stimulerende invloed, die niet beperkt bleef tot provinciale acti viteiten, heeft hij met name in belang rijke mate bijgedragen tot intensieve samenwerking tussen de provinciale kruisverenigingen in Zuid-Holland (o.a. resulterend in een vergaande in tegratie tussen de provinciale appara ten van de kruisverenigingen binnen de Stichting Interkruis Zuid-Holland, de oprichting van de Sociaal-Medische Dienst en de Stichting Geestelijke Volksgezondheid Zuid-Holland). Op 30 juni zal, tijdens een bijzondere verga dering, aandacht geschonken worden aan zijn 25 jaar 'werken in de maat schappelijke gezondheidszorg'. Na de ze bijeenkomst wordt hem in Kasteel Duivenvoorde in Voorschoten om twee uur een receptie aangeboden. DEN HAAG Het Museum voor het Onderwijs organiseert van zaterdag 30 juni tot en met zondag 12 augustus een aantal vakantieaktiviteiten voor de jeugd. In één van de tentoonstellingszalen van het museum staat een treintafel opgesteld waar de kinderen zelf aller lei elektrische treinstellen en toebeho ren kunnen bedienen. Elke woensdagmorgen om 11 uur is er gelegenheid onder deskundige lei ding te worden rondgeleid op ver schillende afdelingen van het mu seum. Het programma hiervoor is te lefonisch verkrijgbaar via nummer 32 39 77. Voor kinderen van 6 tot 10 jaar orga niseert het museum een puzzeltocht met als titel 'Rik en Rieneke'. Kinderen van 10 jaar en ouder kun nen meedoen aan een speurtocht door verschillende afdelingen van het mu seum onder de titel 'Op reis voor een prijs' Voor de prijswinnaars van beide evenementen zijn diverse prijzen be schikbaar zoals boeken, jeugd museum kaarten en vrijkaartjes voor filmvoor stellingen en dergelijke. De eerste speurtocht wordt gehouden op zaterdag 30 juni. Tenslotte kan iedereen die daar zin in heeft dagelijks terecht in het gebouw Hemsterhuisstraat 2E om te boetseren, te tekenen of op andere wijze creatief bezig te zijn. Het museum is dagelijks geopend van 10.00 tot 16.00 uur en op zondag van 13.30 tot 16.00 uur. De toegangsprijs voor alle evenemen ten bedraagt 0,25. Ik heb den goeden strijd gestreden, ik heb het geloof behouden. 2 Tim. 4 7, Dankbaar dat wij hem zo lang in ons midden mochten hebben heeft Hij, Die de wens vervult van allen die Hem vrezen, in Zijn Heerlijkheid opgenomen, onze lieve Vader, Groot- en Over grootvader Jan Dirk Bulens sinds 1964 weduwnaar van Goverdina Antonia van den Bogerd in de gezegende ouderdom van 83 jaar. Ridderkerk: H. H. van Mastrigt-Bulens Rijswijk: D. E. Wieringa-Bulens W. Wieringa Son (N.B.): G. H. Bender-Bulens J. R. Bender Leidschendam: J. Bulens A. Z. Bulens-Verdoorn Leiderdorp: L. C. Bulens A. AL Bulens-Louwerse Velp: G. J. ten Have-Bulens A. H. ten Have Veldhoven: W. Sandee-Bulens A. A. Sandee Klein- en achterkleinkinderen Rijswijk, Z.H., 26 juni 1973 Kerklaan 92 Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren aan het woonadres donderdagavond van 79 uur. De begrafenis zal plaats hebben vrijdag 29 juni a.s. om 1 uur op de Alg. Begraafplaats aan de Sir Winston Churchill-laan te Rijswijk. Vertrek vanaf Kerklaan 92 om 12.45 uur. Heden nam de Here in Zijn heerlijkheid op mijn lieve Man, onze Vader en Opa Cornells Jacobus Je Jonge in de leeftijd van 84 jaar. 2 Cor. 5 1 Bejaardencentrum „Slingeborgh". Assen: J. de Jonge-Eleveld Smilde: Brazilië (Arapati): Smilde: Smilde: Appingedam: Middenmeer: Brazilië (Castrolanda): Berlicum (Brabant): Beekbergen: Deventer: Zomeren (Brabant): A. H. Janssens-de Jonge H. de Jonge J. de Jonge-Westera H. C. de Jonge H. E. de Jonge-de Vries Ch. de Jonge L. de Jonge-van der Veen J. de Jonge A. de Jonge-Brouwer A. van Andel-de Jonge J. van Andel W. de Jonge H. de Jonge-AIau G. Oosterloo-de Jonge II. Oosterloo E. C. Assies-de Jonge J. Assies K. de Jonge J. de Jonge-Bogaards C. J. de Jonge B. de Jonge-Suurd kleinkinderen en achterkleinkinderen Assen, 27 juni 1973. Aanvang rouwdienst 13.30 uur in de Gerefor meerde Kerk te Smilde op 30 juni 1973, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben. U wordt verzocht aanwezig te zijn om 13.15 uur. Geen bezoek - Geen bloemen Bezoekuren in de aula van „Slingeborgh"- van 15 tot 16 uur, donderdag en vrijdag. „Want Gij zijt mijn verwachting Here HERE, mijn vertrouwen van mijn jeugd aan" Psalm 715 Dinsdagavond heeft de Here in Zijn Heerlijkheid opgenomen mijn lieve Alan, onze Vader en Opa Pieter Spoelstra op de leeftijd van bijna 82 jaar. Rotterdam: Arnhem: Rotterdam: Oud-Beijarland: Bergschenhoek: Den Helder: Soest: C. Spoelstra-Oosterbeek S. W. van der Jagt- Spoelstra J. van der Jagt A. C. Solinger-Spoelstra D. Solinger AL A. Binnendijk-Spoelstra Th. Binnendijk W. Snijder-Spoelstra J. Snijder B. van Baal-Spoelstra A. P. van Baal P. van Veelen-Spoelstra M. van Veelen en kleinkinderen Rotterdam, 26 juni 1973 Wilgenplaslaan 100 Thuis liever geen bezoek De begrafenis zal plaatsvinden D.V. zaterdag 30 juni op de algemene begraafplaats „Crooswijk" na aankomst in de kapel om 12 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de be grafenis in de kapel op de begraafplaats. TROUW/KWAiRfTET DONDERDAG 28 JUNI 1973 ROTTERDAM De beruchte spoorwegovergang tussen Langenhorst en Charloisse Lagedijk waar indertijd Coen MoulIJn met zijn auto verongelukte is definitief voor alle autoverkeer gesloten. 111 de onmiddellijke omgeving een nieuwe, goed beveiligde overweg tussen de gewijzigde Langenhorst en een nieuwe verbinding naar de Vryenburgerweg in Barendrecht nMtt!Ler. de f.uccessen, de deelgemeenteraad van Charlois, die met kracht voor deze afsluiting pleitte in verband met de ernstige ongelukken op de overweg. toenirelht to ovtr dele maatregel minder enthousiast en daarom hebben b. en w. gezocht naar de mogelijkheid sUuatfe onhoudbaar ^as gewordêm en Va° R°"erdam *etten in de overtuiging dat de Rotterdam plaatste bij de toeleidende weg een bordje 'doodlopende weg', en verzocht Barendrecht hetzelfde te doen. DEN HAAG Op de vergadering van de centrale kerkeraad van de Her vormde gemeente van Den Haag-Loos- dulnen kwam het rapport aan de orde van de commissie over de positie van de gemeenteleden die tot de modali teit van de gereformeerde bond beho ren. Gebleken is dat elke integratie onmogelijk is. De gereformeerde bon ders zijn principiële tegenstanders van de vrouw in het ambt, hebben he rwaren tegen de liturgische vormge ving in de eredienst en oordelen dat de handhaving van de Belijdenis te kort schiet De kerkeraad, erkennend dat de zaak in een impasse verkeert besloot een aantal diensten, waarin de Hervormd Gereformeerde predikanten voorgaan niet uit te breiden, noch- thans verdere voorzieningen ten be hoeve van deze groep te treffen. De kerkeraad droeg het moderamen op te onderzoeken of een nieuwe re geling mogelijk is, waardoor de Herv. Geref. groep een bevredigender plaats in het geheel van de gemeente krijgt Dat door een te sterke polari satie van het werkelijke samengaan geen sprake kan zijn, betreurt de cen trale kerkeraad zeer. De Hervormde gemeente van Loosdui nen telt zes predikantenplaatsen, waarvan één speciaal voor de Vrijzin nige Hervormden. De Gereformeerde Bondsrichting heeft geen eigen predi kantenplaats in Loosduinen. SCHEVENINGEN Binnenkort maakt de gemeente een aanvang met het verbeteren van de rijweg en de trottoirbestrating van de Bevelandse straat. De rijweg wordt enigszins ver breed, waardoor een betere indeling tussen het parkerende en het rijdende tweerichtingsverkeer zal ontstaan. De trottoirs zullen van 2.70 meter tot 2.20 meter worden versmald. De werk zaamheden zullen ongeveer zeven we ken duren. WASSENAAR Deze Limburgse steltlopers baarden gistermiddag veel opzien tijdens de opening van de jaarlijkse Oudhollandse Markt die voor de derde keer onder auspiciën van het Winkelcentrum Langstraat wordt gehouden. Voorbijgangers moes ten wel tegen deze lange mensen op zien. Hun stelten waren maar liefst anderhalver meter hoog. Burgemeester Staab opende de markt. Voor deze ge legenheid was hij met een antieke au to naar de Langstraat gebracht. Voor feestelijke klanken zorgde de drum band 'Irene'. Gisteravond hebben de steltlopers ook hun evenwichtskunst gedemonstreerd in de Langstraat die de winkeliers bijzonder feestelijk heb ben versierd. Vanmiddag is er om vier uur poppekast voor dejeugd, om acht uur vanavond volgt een show van de drumband Adest Musica uit Sassen- heim. Vrijdag staat muzikale clowne rie, drumbandmuziek en een show bij de Windlustmolen op het programma. De week wordt zaterdag afgesloten met een optreden door de Kachelpie pers uit Maastricht (12 en 3 uur). Tot en met die dag is de gehele Lang straat en het Dorpsplein als Oudhol landse markt ingericht. De winkeliers hebben Biedemeijer-kleding aange trokken. Het doprsplein zelf is een mini Floriade geworden. Tijdens de week die in het teken staat van Lim burg wordt ook toeristische informa tie gegeven. DEN HAAG Het zit de jury in de internationale wielerzesdaagse beslit niet mee. Opnieuw kwamen alle ren- 1 ners die de koers uitreden op de eind- lijn afgespurt en dat gaf, wat de klas sering betreft weer het nodige reken- werk. Ton van der Spiegel had daar- ff bij het ongeluk te vallen. De winnaar van dinsdag in Rozenburg liep daarbij mc een blessure op die er niet zo gunstig uitzag. De Schiedammer Jan Breur 1 slingerde zich als eerste over de fi. nish. Voordien was de koers erg aan- trekkelijk geweest met diverse aan- 3 trekkelijke uitlooppogingen die echter v geen definitieve afscheidingen tweeg t kon brengen. Af, De uitslag: 1. J. Breur (Schiedam) 80 J km. in 1.53.05; 2. M. Reehorst (Den Haag) 3. G. Schumacher (West Duits- land) 4. J. Hordijk (Rotterdam) 5. J. Brinkman (Rotterdam) 5. T. van der bel Valk (Voorschoten) 7. P. van Leeu- orti wen (Zoeterwoude) 8. I. Hallan (En- er geland) 9. S. van der Ende (Monster) igsri 10. W. Thalen (West Duitsland) 11, n. W. Allen (Australië) 12. W. Hofstede (Wateringen) 13. W. Spronk (Den Haag) 14. J. Boertjes (Schiedam) 15, H. Roos (Den Haag). Algemeen klassement: 1. en 2. T. van der Spiegel en M. Reehorst (beiden D? 15 pnt) 3. G. Thomas 14 pnt 4. J. is.te Breur 10 pnt. 5. en 6. J. Brinkman en T. van der Valk 9 pnt. 7 en 8 G. .e Schumacher en B. Hordijk 8 pnt. 9 en 10. J. Hordijk en G. Moore 7 pnt. ROTTERDAM Bij wijze van proef zal het volgend seizoen een uitgebrei de toeristische bewegwijzering in het recreatiegebied Brielse Maas de va kantiegangers tot in details vertellen wat ze waar kunnen vinden. Bij elke afrit van de toerweg aan de noordelijke oever wordt een bord ge plaatst, waarop naast de naam van het gebied symbolen staan, die aangeven wat er allemaal te doen is. Er zijn heel duidelijke bij: een hand met een zak patat, een glaasje en een kopje; een tent en een paard met berijder, Voor andere moet even worden gepuz zeld: een zeilboot met 'L' er op bete kent bijvoorbeeld zeilschool. Het recreatieschap Brielse Maas heeft over de symbolen en de wijze van aanduiding overleg gepleegd met de A.N.W.B. Deze bond heeft de toe te passen symbolen aanvaard. De A.N.W.B. wil de een aantal jaren als proef plaatsen.L_ Terzijnertijd wil men een landelijke toeristische bewegwijzering tot stand brengen. Tot die tijd zal de toepas-lpQ sing van de symbolen die in het re-f creatiegebied Brielse Maas worden ge-fip] bruikt ook landelijk worden pearivi.f'c* seerd. Met leedwezen geven wij kennis van het overig foids lijden van ons oud-bestuurslid, de Heer G. van Egmond Hij maakte ruim 23 jaar deel uit van ons bestuur, en mede door zijn inzet in de moeilijke jaren heeft hij het gezicht van onze vereniging helpen bepalen. In dankbaarheid zullen wij hem blijven gedenken. Het Bestuur en de Raad van Commissarissen van de Woningbouwvereniging „Spinoza" te Rijnsburg. chik Heden nam de Heere plotseling uit onze familie- jJem kring weg onze geliefde Zuster, Schoonzuster en Tante Gerritje Adriana Jongeneel echtgenote van Jac. C. van Vliet in de leeftijd van 76 jaar. Wij zullen haar heel erg missen. Katwijk a. d. Rijn: A. Vooys-Jongeneel A. A. Vooys Alphen a. d. Rijn: Jac. Jongeneel C. Jongeneel-Pronk Nieuw Vennep: W. A. AL Vreeken- Jongeneel L. AI. Vreeken Koudekerk a. d. Rijn: G. Jongeneel-van Tilburg Rietveld: S. Jongeneel-van Vliet Alphen a. d. Rijn: G. Jongeneel J. Jongeneel-Bos Westbroek: P. Jongeneel S. Jongeneel-Dorrepaal Zandvoort: J. T. v. d. Wijngaard Nieuw Vennep: Joh. Jongeneel H. M. Jongeneel- de Kleuver Hazerswoude: I. van Wieringen- laazraSuof C. van Wieringen Nichten en neven Hoofddorp, 26 juni 1973 rizont lal d kkige Sstuk omva ossin 1. nt. 19. 24. de, 3' Agen 2. ig. 7. larie, 2: marg. 'O Here God, kom mij bevrijden, zend mij Uw waarheid en Uw licht, die naar Uw heilige berg mij leiden, waar Gij mijn woning wilt bereiden. Geef dat ik, door U opgericht, kom voor Uw aangezicht'. Psalm 43 vers 3. Met dank aan God voor al hetgeen hij ons in haar geschonken heeft delen wij u mede, dat hij heden tot Zich heeft genomen onze lieve Moeder, Groot* moeder en Overgrootmoeder Antje Roelofje van 't Sant-van Resteren weduwe van Ds. Willem van 't Sant in de ouderdom van 84 jaar. Rotterdam: AL C. Kraan-van 't Sant K J. Kraan Engeland: J. J. van 't Sant E. van 't Sant-Royle Breda: R. Segaar-van 't Sant M. Segaar kleinkinderen en achterkleinkinderen 's-Gravenhage, 26 juni 1973. Huize „Uitzicht", Daal en Bergselaan 52. Correspondentie-adres: Bergselaan 115, Rotterdam. De dienst van Woord en Gebed zal worden ge* houden zaterdag 30 juni om 10.00 uur in de Opstandingskerk, Daal en Bergselaan 50 te 's-Gra* venhage, waarbij u wordt uitgenodigd. De teraardebestelling zal plaatshebben op de >e- graafplaats te Sleeuwijk (N.Br.) om 15.00 uu: dia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 10