Is er een markt voor integratie twee kerken? Kamperfoelie en de bom Petrusambt moet nieuwe ontwikkelingen toetsen lllSlllsif CSFR-COnferentie over Bisschoppen bij jubileum paus Paiilus ^an christelijke politiek Zwarte zendeling in West-Berlijn Bescheiden groei baptistengemeenten Parlementsleden uit Joegoslavië in ons land Larry Christenson in Reveilweek vandaag Beroepingswer Amsterdam gaat voorlopig door met fluorideren Nieuwe boeke De gemeenschappelijke vergadering van de hervormde en de gereformeerde synode in de Lukaskerk te Utrecht. door dr. A. v. d. Meiden Na lezing van de verslagen van het hervormd-gereformeerd synodaal topoverleg kon ik niet zoveel blijd schap opbrengen. Je denkt bij je zelf: ik zeg maar n iets, totdat je om je heen dezelfde bezwaren door an deren hoort formuleren. Er zijn een paar vragen w aarop, naar ik weet, veel mensen een antwoord wil len hebben. Allereerst iets over de informatie die de leden van de twee kerken vooraf heeft bereikt (of niet). Voorbereiding en verslagen moesten de leden van de kerken, op wie straks de integratie- last grotendeels terechtkomt, uit de pers vernemen. Die pers heeft z'n werk goed gedaan en degenen die ge abonneerd zijn op bladen die er werk van maakten waren op de hoogte. Honderdduizenden andere leden die niet geabonneerd zijn op een christe lijk dagblad of kerkelijk weekblad (en dat is verreweg de meerderheid van alle kerkleden) hebben die voorberei ding moeten missen of kwamen er heel summier, via kerkbode's bv. mee in aanraking. Het is voor mij onaanvaardbaar dat synode's van kerken vrijwel uitslui tend met hun leden communiceren via de openbare media. Het is een principieel recht van leden van ker ken die voor de kerkelijke organisatie hun bijdrage storten, door die organi saties zelf op de hoogte te worden ge steld. Wat voor grote acties is ge beurd had ook hier kunnen gebeuren: een informatiekrant die aan alle le den werd toegezonden of via de plaat selijke kerken verspreid. Iedereen zou dan kennis hebben kunnen nemen tti van de stukken die aan de orde zijn geweest, van de letterlijke teksten. Nu is er slechts een handjevol men sen dat de moeite neemt een bedragje te storten voor die teksten. Als het een historische gebeurtenis is geweest in Utrecht: op informatief gebied ze ker niet! Werkelijkheid De redactie behoudt zich het recht voer ons ter opname in deze rubriek ontvangen meningsuitingen verkort weer te geven. Bij publikatie wordt met de naam van de inzender onder tekend. Brieven kunnen worden ge stuurd aan het secretariaat hoofdre dactie Trouw/Kwartet, postbus 859. Amsterdam. Ulster Wanneer houdt nu eindelijk het ge weld eens op in N.Ierland? Men gooit maar met bommen; men schiet maar mensen dood en wat is het nut hier van? Hoeveel burgers liggen al ver minkt in het ziekenhuis? Hoevelen zijn er al gedood? Willen zowel ka tholieken als protestanten hun zin krijgen dan moeten ze de wapens neerleggen, de bommen demonteren, eikaars leven verdragen en liefheb ben. Als dat bereikt is moet het Brit se leger zich geleidelijk terugtrekken. Alleen door praten kan er een over eenkomst bereikt worden tussen beide groeperingen, waarbij de Engelse re gering zich zo soepel mogelijk moet opstellen tegenover de beide partij enDit is toch beter dan het zinlo ze geweld dat beide partijen nu ge bruiken. Met elkaar uitmoorden be reik je je doel niet! Den Haag A. Slooff Wegpikken Het in uw blad van 23 dezer gepubli ceerde artikel van de heer A. J. Klei en speciaal de erboven geplaatste titel 'We pikken ergens een paar weg' heeft mij teleurgesteld. Hoe vaak heb ik hetzelfde gehoord, als het ging om een paar paddestoelen in het bos 'we pikken er een paar mee', om gekleur de eikenbladeren in de herfst, om bloemen in het veld. ja zelfs planten in parken. We pikken overal maar v/at mee. als we er anders niet aan kunnen komen; want er blijft toch nog genoeg over? En zou het met de winkeldiefstallen óók niet beginnen met kleine 'meepikkenjen' van een enkele chocoladereep of zo? In het kort: de hele mentaliteit van 'we pik ken gewoon wat mee' stuit me vooral in het huidige maatschappijpa troon zo ongelofelijk tegen de borst, dat ik betreur, dat de op het oog nogal onschuldige toepassing door de heer Scheps nu, na zoveel jaren, nog eens in de publiciteit moest wor den gehaald. Het blijkt dat het topoverleg een the ologische invalshoek heeft gehad. En een kwestie van theologen was. Ieder een weet dat de niet-theologische fac toren bij verdeeldheid en integratie soms een grote, soms een beslissende rol speelden en spelen. Maar omdat iedereen dat goed weet, wordt die kant van de zaak verder niet aange roerd, althans volgens de verslagen. Onder de sprekers was er ook nie mand die op dat gebied zinvolle din gen heeft gezegd. Ieder weldenkend kerklid aan beide kanten is diep blij als er integratie is. Op veel plaatsen In het land is die er. En goed. Ze was er ook geweest zon der topoverleg. Ze lukken, omdat de groepen elkaar sociologisch en naar godsdienstige 'ligging' (dat is meer dan leeropvatting) liggen. Aan de aanwezigen had duidelijk moeten wor den gemaakt dat er plaatsen zijn waar ze nog lang niet en misschien nooit aan integratie toekomen. Maar dat er een aantal technieken is niet-theologi sche gefundeerde waardoor je die inte gratie kunt versnellen en ook kunt onthullen waarom het hier wel en daar wellicht nooit kan. We zijn vooral gescheiden door zaken die niet zoveel met de Heer of de Leer, maar veel meer met vrees en vlees te maken hebben. Als ik de ver slagen lees schrik ik van de gedachte dat er zo weinig meer over is van al dat zorgvuldig denken binnen de we reldraad van kerken over de niet-theo logische factoren in de verdeeldheid. Ik zei al: we weten het allemaal, maar tussen weten en rekening houden met, is nog een heel verschil. Onderzoek Problemen als integratie tussen twee grote groepen leden van kerken en gemeenten ga je niet meer op deze manier van topberaad te lijf, dacht ik. Je vraagt eerst of er een markt voor is. Het is duidelijk dat die markt er op een aantal plaatsen is. Het is ook duidelijk dat anderen er de voorkeur aan even onder de grote overdekte kerkhal toch hun waren van eigen kraam te blijven verkopen. Ik zeg het wat commercieel, maar we moeten niet blind zijn voor de diver siteit waarin het aanbod van de evan gelie kennelijk plaatsvindt. En plaats vinden moet, meen ik. Laten we op passen dat integratie een stuk diversi teit inruilt voor nivellering. Er zijn nu eenmaal markten die bestaan uit historische gevoelens, sfeertjes, krom me beelden, kracht van opinieleiders, standsverschillen, gemengd met doses diepe overtuigingen dat het zo goed is. En het lééft. Tot het marktbewust- zijn behoort ook de overweging of je bij integratie niet klanten verliest. Was het niet mogelijk geweest de le den van de kerken tevoren te horen? Via een eenvoudige enquête of zo, zo- Dcn Haag P. R. Veen Trouw K wartet De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Uitgaven van B.V. De Christelijke Pers Directie: Ing. O. Postma, F. Diemer. Hoofdredactie: J. Tammlnga. Hoofdkantoor d.V. De Christelijke Pers: N.Z. Voorburgwal 276 - 280, Adam. Postbus 859. Telefoon 020 - 22 03 83. Postgiro: 26 92 74. Bank: Ned. Midd. Bank (rek.nr. 69 73 60 768). Gem.giro X 500. dat de synodeleden enigermate voor bereid mededelingen uit de achterban konden doen? Zie ik het verkeerd als het marktpatroon, ook op heel andere dan kerkelijke terreinen hier en daar meer in tegengestelde richting wijst van integratie met name eerder naar federatie van diversiteiten, met erken ning van eikaars specialiteiten en kunnen, tolerant, positief samenwer kend waar het kan. samenvloeiend waar het gewoon onzin is gescheiden te blijven. Maar altijd vanuit het be slissend respect voor hen die de leden zijn en per slot van rekening de kerk vormen. Dr. A. v. d. Melden Is het hoofd van de voorlichtingsdienst van de rijks universiteit te Utrecht ZEIST De Civitas studiosorum In fundamento reformato (CSFR) houdt haar jaarlijkse zomerconferentie van 2 tot 7 juli op Woudschoten te Zeist. De conferentie is gewijd aan 'christe lijke politiek en haar maatschappij-vi sie'. De referenten zijn drs. H. J. de Bie (geloof en maatschappelijke praxis in de bijbel) dr. R. H. Brem- mer (religie en politiek in historisch perspectief), drs. J. J. Bos (wat is er aan de hand in de maatschappij?), dr. B. Wentsel (kerk en christen in de tegenwoordige maatschappij). BERLIJN (LWI) Aan een evangeli sche gemeente in West-Berlijn is voor de komende twee jaar een Zuid-Afri- kdanse predikant verbonden. Het is de 34-jarige lutherse dominee Clifford Molefe uit de Bantoe-stad Soweto bij Johannesburg. Ds. Clifford Molefe heeft zijn kerk voor enkele jaren verlaten in het ka der van een nieuwe opvatting van de zending, waardoor ook Europa een zendingsveld is geworden. De zwarte kerk van Transvaal, waaruit ds. Mole fe voortkomt, staat geheel achter het plan om een zendeling naar Europa sturen. BILTHOVEN Het aantal baptisten in Nederland is in 1972 gegroeid van 10.533 naar 10.663, een toename met 130P OF 1.22 procent De unie-statistiek maakt melding van 72 bij de unie aangesloten gemeenten (twee meer dan vorig jaar door de toetreding van Drachten-Elim en Lommer), terwijl nog vier niet bij de unie aangesloten gemeenten genoemd worden. De grootstd gemeenten zijn Emmen en Stadskanaal met respectie velijk 516 en 430 gedoopte (en dus volwassen) leden. SCHIPHOL Een uit vier leden be staande parlementaire delegatie van Joegoslavië is gisteren uit Belgrado op Schiphol aangekomen. De delegatie zal tijdens een vierdaags verblijf in ons land enkele gemeenschappelijke vergaderingen bijwonen met de vaste commissies voor buitenlandse zaken uit de eerste en de tweede kamer. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Nieuwe ontwikkelingen in de plaatselijke kerken moeten een toetsing vanwege het Ptrusambt kun nen doorstaan. Dit zeggen de Neder landse r.k. bisschoppen in een herder lijke brief, die komend weekend in al le kathedralen en parochiekerken zal worden voorgelezen. Een dergelijke toetsing kan ertoe lei den, dat plaatselijke ontwikkelingen op het niveau van de hele kerk be sproken kunnen worden en vrucht baar kunnen zijn, aldus de bisschop pen. Zondag zal worden herdacht dat Pau- lus VI tien jaar geleden tot paus werd gekroond. In hun brief hebben de bisschoppen hun gevoelens van ge lovige en menselijke solidariteit met paus Paulus tot uitdrukking willen brengen. Verbondenheid De bisschoppen constateren een dui delijke verbondenheid van de katho lieken over de hele wereld, ondanks het verschil in inzichten en praktijk, dat in de verschillende delen van de kerk groeide, en de spanningen, die dat met zich meebracht Deze verbon denheid steunt op het gevoel van ver bondenheid van iedere plaatselijke kerk met de kerk van de stad Rome, de eerste onder alle plaatselijke ker ken, terecht genoemd de zetel van Pe trus, of de Apostolische Stoel. Daar vinden de onderscheiden delen van de katholieke kerk hun middelpunt en de basis van hun onderlinge verbon denheid. De bisschoppen wijzen op de functie van de paus als bevestiger van zijn broeders in het ambt en op zijn inspi rerende en corrigerende functie. Aan het slot van hun brief spreken zij hun grote eerbied en genegenheid uit voor wat paus Paulus de afgelopen tien jaar voor de kerk heeft gedaan in 'een ambt, dat meer dan ooit in de branding stond van nieuwe en tot op zekere hoogte zelfs tegenstrijdige ont wikkelingen'. De brief is in Franse en Engelse ver taling aan alle bisschoppen in de we reld, de Romeinse curie-instanties en de massamedia in binnen- en buiten land gestuurd. Paus Paulus zelf krijgt een speciaal uitgevoerd exemplaar in het Nederlands en Frans. In een jubileumtoespraak tot het col lege van kardinalen heeft paus Paulus de uitvoering van de besluiten van het tweede Vaticaanse concilie hei blijvende programma van zijn pontifi caat genoemd. De pastorale vernieu wing, die de paus een van de belan grijkste facetten van het concilie noemde, is nog lang niet afgesloten, zei 'hij. De noodzakelijke aanpassing aan de moderne tijd mag echter nooit leiden tot verminking van de onver anderlijke openbaring. Progressieve en conservatieve partijen in de kerk drukte hij op het hart, een eind te maken aan verdeeldheid, mis verstanden en verdachtmakingen, en in plaats daarvan de verwarde wereld een voorbeeld te geven van eenheid en liefde. Aan het eind van zijn rede zei paus Paulus verheugd te zijn over de reeds bereikte resultaten op het gebied van de oecumene. Hij riep op, de ingeslagen weg moedig en vol ver trouwen voort te zetten, tot de door Christus verlangde eenheid verwerke lijkt zal zijn. BAARN Interkerkelijk Reveil houdt deze zomer van 30 juni tot en met 6 juli op Oud-Zandbergen in Huis ter Heide zijn jaarlijkse zomerconfe rentie, bekend als de Reveilweek. Tot de inleiders behoort dit jaar de be kende Amerikaanse lutherse predi kant Larry Christenson. Deze voorman van de charismatische beweging legt in zijn prediking zeer sterk de nadruk op de geweldige bete kennis van de kracht van de Heilige Geest voor de vernieuwing van de kerk. Alleen door die kracht zal een werkelijke vernieuwing mogelijk zijn, waarbij een gezond evenwicht tussen de charismata en de katholiciteit van de kerk en tussen de vrijheid van de Geest en de orde binnen de kerk noodzakelijk is. Ds. Christenson zal spieken over 'het nieuwe leven', het thema van de conferentieweek naar aanleiding van Kolossenzen 3:5-17. De verwachting is, dat ook velen, die niet aan de conferentie kunnen deel nemen, ds. Christensoh zullen willen horen. Speciaal voor die groep wordt zondagavond 1 juli een samenkomst belegd in de gereformeerde Ooster- kerk, Woudenbergseweg 44 in Zeist. Aanvang half acht. Demonstranten werden aan de grens door zwaar bewapende politie opgewacht. HOGERE INKOMENS De vorige week heeft Vrij Nederl 1 geschreven over de gedachgen diep-! het kabinet leven ten aanzien van zg. hogere inkomens en dan in 't >t zonder die van de ambtenaren. Dicl bij werd ook een m.i. vrij willeke p ge greep gedaan naar de loonstrool ts van verschillende vaderlanders, n loog en hier en daar niet om. Het |n. wat demagogisch aankomen wannen al die hoge bedragen daar zo inepe met een aantal bekende namen in band gebracht worden. Er wordt ra bij verteld hoeveel belasting van el bedragen afgaat, welke verplichtin ji met name bepaalde funtionaris' hebben. Maar goed, ieder verstan1? mens kan dat zelf bedenken en 11 dan hier en daar wat minder acht S; ver vallen. Ik weet er niet zoveel n maar het zou mij niet verbazen v n neer er zo maar een aantal landen'? te noemen zou zijn waar vergelijkt JJ functies hoger gehonoreerd won!t Maar daar gaat het eigenlijk ss maal niet om. Dat mensen mwt iin mens in de orde van grootte van B bedragen, in verband met de infl en de algemene tendens om al te g verschillen niet verder te laten groeien te horen krijgen dat hun komens voorlopig niet zullen stij lijkt niet onredelijijk. Al was 't al maar om hier nu zonder morrei zoiets een bijdrage te leveren aan totstandkomen van een leefbaardei menleving. Het mag dan ook verw worden dat vooral zij die vanuit evangelie weten dat de rijkdom grote verzoeking kan betekenen de gedachten van het kabinet kun overeenstemmen. En niet te spo over rechten en zo zullen gaan s ken. Hier is een kans om samen van de grond te brengen dat w schijnlijk een bijdrage zal beteke voor een gezondmaken van verhou gen. En laten anderen dan maar zeggen dat het bedrijfsleven hi niet achter mag blijven. Men zou eens aan de buitensporige inkon kunnen denken van een aantal vrije beroepen. NED. HERV. KERK Beroepen: te Houten (b.w.i.w.) (t< J. D. Heijbroek, kand. te Culeml (part-time) Aangenomen: naar Haarlem-Sch<j P. Kroes te Waalwijk; naar Driel gen J. Kortleve te Rotterdam-Kra) gen. Bedankt: voor Rijnsburg (toez.) C. v. d. Bogerd te Ridderkerk; voorr1 pendrecht A. P. Nautaa te VlaarM gen. Beroepbaar: A. Carstens, VletweJ. 12, Bunnik (reet.). ri GEREF. KERK Beroepen: te Hollum Ameland) van Dommelen, kand. te Kampen; Nijeveen P. van Dijk te Dirkshorn; Duisburg drs. A. S. J. Smilde, ka 4 te Utrecht, die dit beroep heeft a genomen; naar Nieuwendijk A. H meijer, kand. te Vreeland. Bedankt: voor Bunschoten P. Sijri te Rotterdam; voor Leek en voor I nekom L. Raven te Bierum. GEREF. KERKEN (VRIJGEM.) Beroepen: te Garrelsweer-Ten Po«E J. de Ruyter, kand. te Rotterdam. Bedankt: voor Leek D. Grutte! Huizum. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt: voor Zwijndreoht H. W. land te Hilversum voor Mijdrech e de Graafff te Maarssen; voor Zaan J. Verhage te Mepel. UNIE VAN BAPT. GEMEENTEN Beroepen: te Hengelo J. A. Bran< te Groningen-Zuid. door Aldert Schipper 'Als je op een avond in de voorzomer, gezeten bent ergens in het lie de France, waar de rozen knoppen op barsten staan, waar de kamperfoelie voorzichtig probeert de lucht iets te parfumeren en waar de rhododendrons beginnen te verleppen, dan zeg je bij je zelf: toen de eerste atoombom op Hirosjima viel en de tweede boven Nagasaki explodeerde en er miljoenen Japanners het slacht offer van werden, hebben Australië en Nieuw- Zeeland toen aan het Hof in Den Haag gevraagd deze moord te veroordelen? Neen; het gevaar van de Japanse expansie werd immers weggenomen". Dit schrijft de Franse theoloog/journalist Albert Finet in het Franse weekblad Réforme. En hij gaat verder: 'Toen de Verenigde Staten en de Sowjet- Unie voor hun verdediging en voor het krijgen van een overwicht steeds maar proeven namen met kernwapens, proeven die wel wat anders wa ren dan de huidige Franse, hebben Australië en Nieuw-Zeeland toen geprotesteerd?' Finet kan het zich niet herinneren. Maar nu Frankrijk met het oog op zijn veiligheid enkele mini-proeven wil nemen op een verafgelegen stukje grond dat het wettig toebehoort, vraagt men aan het internatio naal gerechtshof zijn afkeuring namens het we reldgeweten uit te spreken.' Finet vindt de activiteiten van onze tegenvoeters tegen de Franse proeven een verwerpelijk mora listisch gedoe. Immers: 'in de huidige tijd is het niet langer de lans, de pijl, het geweer of het kanon, maar het kernwapen, dat onze verdediging bepaalt. En.' zo besluit Finet, 'ik vraag me dus af waarom Australië en Nieuw-Zeeland menen ons lessen in menselijkheid te moeten geven'. Het is alsof we onze 'eigen mensen' van tien vijftien jaar terug horen spreken over de nu een maal onvermijdelijke 'schaduw der vernietiging.' Het ging toen meestal over de paraplu van NAVO- kernwapens, waar ook ons land meer of minder vrijwillig onderdak onder vond. Vaak, zeker ook onder 'ons', vond men zich wel zo'n beetje in de verontrusting van prof. mr. I. A. Diepenhorst: 'de keus van hen, die de weerloosheid en haar chaos noodlottig achten zal er, in beven, een voor de nucleaire wapenen zijn'. Hij rechtvaardigde daar- Kerk in «I» wcri'ld mee de situatie dat wij ons onder bescherming stelden van een soort wapens waarvan het ge bruik verwerpelijk is. Was dit ook een recht vaardiging 'avant la lettre' voor het atoomwapen van president Pompidou? In een volgende aflevering van Réforme komt een andere Franse predikant aan het woord. Hij ver kondigt het tegenovergestelde van Finet. De te genstem is van ds. Anibroise Monod, de voorzitter van de internationale verzoeningsbeweging. 'Het enige doel van de proeven', schrijft ds. Mo nod, 'is dat Frankrijk de dood van anderen voor bereidt teneinde niet alleen te moeten sterven. Je kunt beter praten over gemeenschappelijke zelf moord dan over nationale defensie.' zegt hij. 'Dat de proef voortkomt uit dwaasheid is te eenvoudig gezegd,-want dan zouden we voorbijgaan aan de verantwoordelijkheid er voor. De voorbedachte aanslag op de mens en op de andere levende wezens komt bij Mururoa (de atol waar de proef wordt genomen) weer een stap naderbij. Enige wetenschappelijke neerslag kan deze misdaad nifn- mer rechtvaardigen, zelfs niet indien de moor denaar zelf ook zou worden gedood.' Ds. Monod vertelt over de verwoede pogingen van tegenstanders van de proeven om de Franse pu blieke opinie te wekken. En van de successen van de Franse overheid bij het monddood maken van deze oppositie. Demonstranten werden uiteen geslagen nog voordat de betoging begonnen was. Buitenlandse vredesmanifestanten werden bij de grens ontvangen door zwaar bewapende agenten. Radio en tv is bijna een absolute zwijgplicht op gelegd. En zo lijkt het voor iedere Fransman alsof hij nu net de enige tegenstem heeft. En als je al leen staat, kun je dan niet beter er het zwijgen maar toe doen? Ds. Monod vertelt van een Fransman, die er het zwijgen niet toe heeft gedaan. Het is ds. Gilbert Nicolas uit Marseille, die samen met elf anderen aan boord van een scheepje, de Fri, zwalkt in de buurt van de atol Mururoa. Zij willen op die ma nier de Fransen beletten de proeven met de bom te nemen. Een daad van internationale anarchie met een moralistisch'sausje? Is dit niet een bescheiden voorbeeld van de chaos, die de kernparaplu van prof. Diepenhorst juist zou' moeten helpen tegengaan? Ik wed dat prof. Die penhorst heel wat sympathie heeft voor die rare rekels, vlak bij het proefgebied. En ik denk ook dat hij blij verrast zal zijn geweest, toen het door velen op sterven na doodgewaande internatio naal hof in Den Haag zich er toe inzette om een nieuw stukje internationale orde te maken. Soms kan blijkbaar een ogenschijnlijke orde, die met gemak en vanzelfsprekendheid in de kamper foelie-geur geconstrueerd kan worden, bij wat meer afstand door de mand vallen als een brok verhulde chaos. Van een verslaggever AMSTERDAM Ansterdam zal viir lopig doorgaan met fluoridering ;t het drinkwater, ook nu de Hoge Hg die fluoridering onwettig genoj heeft. Burgemeester en wethouders hel *r meegedeeld dat zij met het minisl van volksgezondheid en milieuhyg in overleg getreden zijn om tot definitief standpunt te komen. O gens willen zij ook eerst de uitsp van het Amsterdamse gerechte waarheen de Hoge Raad de zaal j rugverwezen heeft, afwachten. 'Rusteloze aarde' door Nigel CaL( uitgeverij Bosch en Keuning, Br Prijs tijdelijk 12,50; per 1 17.50. t< Misschien wel duizelingwekke dan het onderzoek van de ruimte de nieuwe inzichten in de aarde Het boek Rusteloze Aarde maakt;, eens te meer duidelijk. Het is ee scinerend verslag van de revoluti de geologie, de wetenschap die bezighoudt met het bestuderen aardlagen. Nieuwe ontdekkingen, den in dit boek uitvoerig beschi en rijkelijk geïllustreerd. Aardb gen en vulkaanuitbarstingen wo niet meer beschouwd als incide natuurverschijnselen, maar als delen van de geweldige verandei die zich in de aarde voltrekken, teloze Aard de KRO zond iii de gelijknamige film uit boek dat de mens vertrouwd met de schijnbaar grillige speli van de natuur, dat laat zien hoi joenen jaren de continenten schoven, weer verdwenen en le voorraden ontstonden. TROUW/KWiAiRTET WOENSDAG 27 JUNI 1973KERK/BINNENLAND T2/ f

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 2