Kamer beslist deze week over lot van 'Veronica' eoeo De Weldoener Kans op redding voor popstation is gering tot nul Den Haag maakt zich heden dapper Personalia TROUW/KWARTET DINSDAG 26 JUNI 1973 Van onze parlementsredactie DEN HAAG Deze week beslist de Tweede Kamer over het lot van radio-Veronica en andere zeezenders voor de Nederlandse kust, die tegen de internationale afspraken in uitzenden en op eigen houtje golflengten hebben ingepikt. Wanneer de Tweede Kamer deze week en de Eerste Kamer later het verdrag van Straatsburg om deze uitzendingen te voorkomen hebben goedgekeurd en de wijziging van de PTT-wet om de uitzendingen onmogelijk te maken, hebben aangenomen, is het met Radio Veronica gedaan. Voor de vele en thousiaste bewonderaars van Radio Veronica valt er dan een stilte in de ether. De kans, dat Radio Veronica wordt gered, is gering tot nihiL De red dingsactie van de WD, die in de eer ste plaats heeft voorgesteld een uit stel van executie van dertien maan den en verder Radio Veronica in een uitzonderingspositie wil plaatsen, om dat de zender al vóór het Verdrag van Straatsburg bestond, heeft geen weer klank gevonden in het parlement Ook de PPR, die veel aanhangers van Veronica onder haar kiezers telt voelt er niet voor; deze partij is hele maal niet gelukkig met de gang van zaken. Omdat, zo merkte Dolf Coppes op, van de kant van de regering (dit slaat op partijgenoot minister Van Doorn) en de omroepverenigingen geen enkel creatief voorstel is gedaan om de leemte, die na het verdwijnen van Veronica valt op te vullen. Dat is een grote misser. Er zijn wel toe zeggingen gedaan over Hilversum 3, maar deze worden onvoldoende ge acht Dit onbehagen leeft eigenlijk in alle partijen. De CHU heeft vorige week al geprobeerd het debat uit te stellen, omdat de Kamer toch al een overla den agenda had. Uitstel van het debat betekende immers ook uitstel van exe cutie. Al te moordzuchtig wil de CHU niet zijn. KVP-fractieleden hebben gisteren nog uitvoerig vergaderd over de mogelijkheid om de ontstane leem te op te vullen. Maar de voorstellen van de WD zullen niet worden ge steund. Omroepbestel Het meest afwijzend tegenover de zee zenders staan de PvdA en de ARP. Het opereren van Radio Veronica wordt als een rechtstreekse bedrei ging van het omroepbestel gezien. Dat bestel wordt niet als heilig gezien maar van een principiële wijziging in de zin, dat de commerciële invloed wordt vergroot, willen deze partijen niets weten. Wanneer Radio Veronica wil blijven voortbestaan moet ze vol ledig voldoen aan de omroepwet. Van een wijziging van deze weet is op dit ogenblik niet sprake. Het is niet moeilijk de uitslag van het debat te voorspellen. Toch zal de discussie heel wat los gaan maken. Veel in ons omroepbestel zal minder zeker lijken dan voorheen en het Hil- versumse bolwerk zal veel te verdu ren krijgen. De fractie in de Tweede Kamer zullen een onpopulaire beslis sing nemen om aan een wettelijk on geregelde situatie een einde te maken. Bij deze beslissing kan het niet blij ven. Duidelijk zal aan de kiezers moe ten worden uitgelegd, waarom de po pulaire zender moest verdwijnen. An ders wordt de afstand tussen kiezer en gekozene weer groter, omdat deze politiek moeilijk wordt begrepen. Belooft Veronica de laatste kamer- week vóór het zomerreces voor de no dige spanning te zorgen in het parle ment, de droge cijfers over de verho ging van de accijns voor benzine en over de stand van zaken van de finan ciën van het rijk zijn eveneens goed voor het nodige vuurwerk. In de con fessionele fracties is men nog niet overtuigd van de noodzaak van deze belastingverhoging, halverwege het begrotingsjaar. Temeer daar de extra opbrengst ook bestemd is om wijzi ging van een aantal begrotingen van dit Jaar te dekken. De stemmingen over de zeezenders en over de benzine-accijns en de voor jaarsnota staan donderdag op de agen da. Wanneer deze stemmingen worden gehouden durft niemand te zeggen, want er moet nog heel wat gerede neerd en overtuigd worden. En het wordt doorgaan tot het bittere einde. Als dan de kou uit de lucht is, kan de Tweede Kamer onder een wolkelo ze blauwe hemel met vakantie tot 28 augustus. Wie durft het te hopen? Het kabinet-Den Uyl, dat deze week wel een krachtproef moet doorstaan (gisteren werd al het debat gehouden over het collegegeld en de studiefi nanciering) zal het de komende drie weken ook nog eens moeten worden over de begroting 1974. SMIDJE VERHOLEN EN DE BOPPERTJES staan van het christendom en het i T tt r* Nieuwe Testament. Een belangwek- door John Rowan Wilson °memem<ng, d»or v™. g»™™ in Assen te verzorgen in de Engelse 25 Bij het eindpunt van de spoorlijn troffen ze de motorboot aan die hen naar Manusha zou brengen. Het was een plompe, verfomfaaide schuit toe gerust met een zwoegende dieselmo tor, die daar naatoe was gebracht door een mijnbouwkundig ingenieurs bureau dat een geologisch onderzoek verrichtte en hem had achtergelaten toen het onderzoek teleurstellend bleek. De bezitter was een bezorgd uitziende Indiër die ook eigenaar was van verscheidene winkels en een eet huisje in de rommelige nederzetting bij het kopstation van de spoorweg. De hele drukkende namiddag lang worstelde de boot zich protesterend stroomopwaarts. Nijlpaarden lagen in ondiepten te zonnen en krokodillen lagen als dode boomstammen op de oevers. Haar maag herstelde zich een beetje, nu ze niet meer in de bedomp te wagon zaten. Edward wees in het voorbijgaan de dieren aan en probeer de de vogels te herkennen aan de hand van een boek dat hij in Nairobi had gekocht Laat in de middag volgden ze een bocht in de rivier en wees hij haar een stukje rimboe aan. 'Daar is het,' zei hij. 'Je kunt het niet zien omdat het achter een heuveltje schuil gaat en liet ligt trouwens vijf kilometer van de rivier. De steiger is vlak om de volgende bochf'Hoe komen we daar terecht?' 'Er loopt een pad door de rimboe. Het is een heel plezierige wandeling. Ferguson zal ons daar wel opwachten- .'Maar in plaats van Ferguson was er een groepje van zes dragers onder lei ding van een knappe, grote Afrikaan met een kaki broek en een jagers- hemd aan. Toen ze aan wal stapten, groette hij hen uiterst plechtig, waar bij hij hun handen in de zijne nam en zijn hoofd boog. 'Welkom,' zei hij. 'Welkom in Manus ha.' En tegen Joan: 'Ik ben Christoph Manongo. Apothekersassistent en dok tersassistent' 'Maar iedereen noemt hem Toffee,' zei Barrington. 'Nietwaar?' Toffee knikte van ja en glimlachte. Het was een waardige glimlach, van iemand die bereid is op gelijke voet vrienelijk te zijn. Hij zei: 'Wij pakken nu uw koffers.' Toen hij zich tot de dragers wendde, bleef de waardigheid op zijn gezicht, maar de glimlach verdween. Hij blaf te er een serie commando's uit. Slape rig begonnen ze Barringtons bagage op hun hoofd te nemen. Toffee wend de zich weer tot Barrington en zei: 'Spijt Dr. Ferguson zeer. Te veel werk in ziekenhuis.' 'Dat geeft niet,' zei Barrington. Hij richtte zich tot Joan en zei bemoedi gend: "t Is niet ver meer.' Aan weerskanten van het smalle pad rees het olifantsgras op fat hun het uitzicht over het omliggende terrein grondig benam. Er hing nog de warm- zoemden om hen heen terwijl ze voortsjokten. te van de middag en dikke vliegen Toffee liep voorop. Hij had een stok bij zich waarmee hij de spinnewebben opzij duwde en op verdachte plekken naar slangen porde. Edward liep ach ter hem, en daarna kwam Joan, vlak voor de dragers uit. Als het pad zich verbreedde, ging Edward naast Toffee lopen en knoopte een gesprek met hem aan. Toffee gaf langzaam en na drukkelijk antwoord op vragen, in een wat gedragen Engels. Hij was op een missiepost opgevoed en later in llpmnilQl 1*5111 TPTI een ziekenhuis in het zuiden tot me- ^HIUIliSMfllllUI dische hulpkracht opgeleid. Hij was vprctnrpn 'cnitsilllir' bij de oprichting naar Manusha geko- tCIÖIUI CII DpltOUUl men en werkte er al tien jaar, eerst bij dr. Stanton, toen bij dr. McBride en nu bij dr. Ferguson. Toen Barrington hem vroeg of hij uit die streek afkomstig was, schudde hij het hoofd. De mensen van hier waren Sosima's, legde hij uit en wees min of meer minachtend naar de dragers ach ter hen. Hij zelf was een Luako. Barrington verklaarde aan Joan de betekenis van wat hij had gezegd. De Luako's waren heer en meester over het gebied. Al eeuwen lang hadden ze onderworpener stammen als de Sosi ma's overheerst. De koning en de hoogwaardigheidsbekleders waren ook allemaal Luako's. Barrington richtte weer het woord tot Toffee: 'Is het hier allemaal Sosima-gebied?' 'Alles alles Sosima.' 'En waar kom jij vandaan?' Radio vandaag 8.11 Radiojournaal 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Mod. muz. (0 35-0.40 Waterst.). 10.00 (S) v.d. kleuters. 10.10 (ged.S) Arbeidsvitami nen. (11.00 Nws: 11.03-11.06 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur aUerlei, voor iedereen, met: De groenteman; Paris vou» parle en 11.55 Beursber. Overhelds- voorl.: 12.30 Ultz. v.d. landb. AVRO: 12.40 (S) Knipperlicht: radloverkeersmagazine. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) PI- anorecltal: klass. muz. 13.54 (S) Intern. Bel- aardconc. 1973. EO: 14.00 Het woord der waarheid: theologie naar de Heilige Schrift. 14.15 (S) Over en weer - radiomagazine. 15.05 (S) Licht en Uitlicht: gewijde muz. en meditatie. 16.00 Nws. 16.03 Klankbord: act., inf. en comm. 16.10 (S) V.d. kleuters. 16.30 (S) Jeugdtoer. AVRO: 17.00 (S) Mobiel - be- ïz'ff'ued pr0*r' V00r b,wee6,'Jke mensen. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 AVRO Schaaktoernooi 1073. 18.26 Ik aou zo graag een kind adopteren, maar klankbeeld. 18.40 (S) Het Prom. Ork. met zangsoliste. 10.30 Vanavond: muz.. vrolljkh. en verstrooiing. 22.30 Nws. 22.40 Radiojour naal. 22.50 (S) Neder), ork. en ensembles: Chris Hlnze Kwartet. 23.05 (S) Er floot een vogel ln de wel: licht progr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.60 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerie: klass. muz. (7.30 Nws. 7.41-7.50 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Cvmn. v.d. hulsvr. 8.45 Moeders wil is wet. 10.00 Schoolradio. 10.10 (S) Aubade: klass. muz., met 10.30 Nws. 11.00 V.d. zie ken. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: KRO's pauzeprogr. (12.22 WIJ v.h. land. 12.26 Med. t.b.v. land en tulnb. 12.80 Nws. 12.41-12.50 Echo. 13.00- 13.05 Raden maar.) 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op dinsdag: Ucht progr. met 15.30 Nws. 17.00 Overheldsvoorl.: Nws uit de 18.00 (S) Licht ork. met soUsten. 18.19 Ultz. v.d. A.R.P. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 (S) Licht ork. 10.00 (S) Zin In mui.: ama teurs geven de toon aan. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Holland Festival 1973: 20.05 Holland Festival Magazi ne. 20.15 Conc.geb. Ork.: klass. muz. KRO: 22.30 (S) Mod. kamermuz. 22.50 Overweging. 23.00 (S) Popmuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7.00 Nws. 7.02 Dag dinsdag. 8.00 Nws. 8.02 Eddy Becker. 9.00 Nws. 9.03 (S) Plaatjes v.d. pep. (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Een opvallend vrolijke gevar. visite. (12.00 Nws.) 13.00 Nws. 13.03 Eddy Becker. (14.00 Nws.) 15.00 Nws. 15.03 Drie-draal. 16.00 Nws. 16.03 (8) Mis. (17.00 Nws.) NOS: 18.00 Nws. 18.02 Joost mag niet etan. VARA: 19.00 Nws. 19.02 Tom Blom ln uw ra dio. 20.00 NWS. 20.02 (S) Nashville. 21.00 Nws. 21.02 (S) Jazz en Blues. 22.00 Nwa. 22.02 Popreconstructie. 32.55 Med. 23.00 Nws. 23.02 (S) Wachten op middernacht. 24.00 Nws. 0.02 (S) Tom Blom ln uw radio. 0.55- 1.00 Nws. BELCIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 Lichte muz. (12.50 Bultenl. persoverz. 13.00 Nws, act., weerber. en schouwburgprogr.'s) 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Lichte muz. (15.00 Nws.) 16.00 Nws en beursber. 16.10 Lichte mua. 17.00 Nws en med. 17.10 Voor oudere luisteraars. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.28 Paar- desportber. 18.30 Wegwijs wezen. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Gramm.mut. 19.00 Nws en act. 10.30 Dansmuz. 19.35 Vak- bondskron. 19.45 Lichte muz. 20.00 Hoorspel. 20.52 Amusem.progr. 22.00 Nws. 22.05 Muz.- progr. 23.00 Nws. 23.10 Poezleprogr. 23.40- MARY PERKINS Radio Veronica moet blijven!' Dat is de wens van driekwart van de Neder- landse bevolking, tenminste, dat zeg gen de opinie-onderzoekers. Volgens het verdrag van Straatsburg hadden de zeezenders allang monddood moeten zijn, maar alles wat bestuurt en re geert heeft de problemen sinds 1965 als kastanjes in het vuur laten liggen. Elkaar almaar aankijkend, wie die hete dingen eindelijk zou durven aanpak ken. Vandaag maakt politiek Den Haag zich dapper voor de ommegang rondom het vuur. Of er ook wat aangepakt wordt, weet ik niet. AVRO's Televizier heeft het aan het volkshart gebakken piratenwezen weer eens van meerdere kanten laten be spiegelen. Een nauwkeurig verslag daarvan zou het zoveelste stukje ople veren, dat al sinds jaar en dag in al lerlei toonaarden is herhaald. Daar begint men dus niet aan. Het doet een beetje komiek aan dat hier en daar nu zo nadrukkelijk Straatsburg wordt ge hanteerd als een soort bel van het ge weten. Zo van: Jongenswe zijn toch een ordentelijk volkje. We kunnen het voortbestaan van die piratenzenders echt niet langer verantwoorden Eén van de geïnterviewde parlementa riërs liet zich een uitdrukking ont vallen, die in deze tijd kan worden uit gelegd als rassendiscriminatie. Ander zijds kan gesteld dat we niet van van daag op gisteren de 'Chinezen van het westen' worden genoemd De affaire zal nog veel stof opleveren en er zul len stokpaarden worden bereden met edele bedoelingen en doorzichtige ne venmotieven. En misschien is op het eind van de rit het geuzenvendel toch weer op mars, zodat de kroniekschrij vers kunnen citeren: 'Ze dronken een glas, ze deden een plas en alles bleef zoals het was'. Want zegt u nuzelf, commerciële zenders, zomaar ergens m lommerrijke dreven, dat is immers on voorstelbaar. Het NOS-bestuur heeft het al moeilijk genoeg. Een moeilijke avond was het maandag eigenlijk wel Buiten de vaste pro grammapunten. waarop niet alleen broodkijkers allang uitgekeken zijn, was er hoegenaamd niets memorabels op de buis. De KRO besteedde aan- dacht aan het eerste deel van een groots opgezette internationale uitga- 95. 'Bijna sluitingstijd... mompel- re: in minstens tien delen het volle- de het sinistere, zwartgebrilde heer- dige bronnenmateriaal over het ont- schapje, terwijl hij op zijn polshorlo- ge keek.'Bijna tijd. Dat betekent han delend optreden. Haha! Dat kan nog leuk worden.' Dat waren nogal ge heimzinnige en onbegrijpelijke woor den, die hij sprak, maar het zou al gauw duidelijk worden wat hij er pre cies mee bedoelde. Op dat ogenblik gilde de neger met de klarinet name lijk: 'Laatste dans en finale!' Zonder het te weten leidde hij hiermee de fatale slotgebeurtenissen van deze a- vond ln en geheel en al te goeder trouw sprong hij met zijn blaasin strument temidden van de menigte, die zich als een zwiebelende en tril lende gelatinepudding cm hem heen bewoog, zonder karakter en smake loos. Toen begon de neger een wild en knetterhard swingnummer weg te toeteren uit de ingewikkelde klepjes en gaatjes van zijn instrument en om de zaak nog mooier te maken wrong hij zich daarbij in de allerzotste boch ten. De enige rechtvaardiging voor zijn aanstellerij mocht misschien het feit zijn, dat hij voor zijn dagelijkse boterhammetje speelde en dat het in ieder geval nog wel een éérlijk boter hammetje was. Hij blies dus of zijn leven er van af hing en dacht bij zich zelf: 'Laat zien wat je waard bent, M'bango! Haal er alles uit, want straks krijg je de centjes! Alle centjes!' Maar eilaas, de brave toeteraar had voor het zelfde geld in staking kunnen gaan, want alles zou héél anders aflo pen. Enkele minuutjes later im mers was het Franse Sjarl, die uit riep: 'Stoppen! Ophouden met dan sen! Allemaal de deur uit en eerst afrekenen!' En Sjarl liet het niet bij woorden alleen. Heel de avond had hij immers eenzaam voor de troep boppertjes moeten zorgen, terwijl Jantje ergens ronddarde met zijn merkwaardige machine. Sjarl was dus zo moe als een hond en om nu maar gauw naar bed te kunner gaan, begon hij de boppertjes en nozempjes met rappe hand naar bulten te werken. Het slotstukje van dit staaltje van op ruimingswerkzaamheden was natuur lijk de dikke Bullie Mops. Maar deze vond het niet zo erg dat ook hij naar buiten werd geduwd met achteloze hand. Hij was toch immers de aller laatste en daarin zat ook wel wat ver dienste, vond Bullie. rooi da: faal en gefinancierd door de Vaticaan se commissie voor de Eenheid, de We reldraad van Kerken en het Prins Bemhardfonds. Als documentaire over het eerste deel, getiteld 'Het Joodse volk in de eerste eeuw', was de uit zending niet indrukwekkend. Nogal onsamenhangend en haastig maak werk. Enig idee omtrent de totale op zet van de uitgave hebben wij niet ge kregen. TON HYDRA AMSTERDAM Demonstrerende be woners uit de Nieuwmarktbuurt heb ben gistermorgen geprobeerd het ra dioprogramma 'Spitsuur Amsterdam' van VARA's Henk van Stipriaan te verstoren. Aanleiding daartoe was het feit, dat Van Stipriaan 's morgens vroeg omstreeks half acht de aankon diging deed, dat wethouder Han Lam- mers in zijn programma zou verschij nen. Dit lokte vele Nieuwmarkters naar het Spui toe, waar gedurende de zomer maanden 'Spitsuur Amsterdam' vanaf de straat de lucht ingaat, zodat iedere voorbijganger gemakkelijk toegang heeft tot de ether om zijn gemoed te luchten. Dit gebeurde dan ook, toen wethouder Lammers aan een toelich ting bezig was om het toekomstig me- trobeleid en de rol die de Nederlandse Spoorwegen daarin gaan spelen. Lam- Wordt vervolgd) mers werd betiteld als 'slijmerd' en Van Stipriaan kreeg de typering 'met zijn bolle harses' naar het hoofd. Des alniettemin kon de uitzending, zij het met enige interrupties, doorgang vin den. 96. 'Ziezozei Sjarl met een zucht 'Die zijn weg. Ik ben er dood op van. En ik ga nu maar gauw naar bed. Het enige voordeel van dit lamme stelle tje waardeloze niksnutjes en holhoofd- jes is, dat ze er aan meehelpen onze geldla stevig te vullen. Hahaha!' 'En uit die geldla willen wij nou onze centjes hebben'! klonk toen de stem van M'bongo, de forse negerdrummer. Verrast wendde Sjarl zich om en tot zijn stomme verbazing zag hij toen, dat het rokerige zaaltje nog niet leeg was. Bij de bar stonden de drie ne germuzikanten en uit hun hele houding bleek wel zéér duidelijk een absolute honger naar geld. Franse Sjarl voelde dat héél duidelijk aan en begreep wel, dat er nu héél ernstige dingen zouden gaan gebeuren, als de drie brave kerels hun centjes niet kregen. Hij glimlachte daarom eens zoetsappig en zei: 'Natuurlijk jongens, natüüürlijk.! Afspraak is afspraak! Jullie krijgen je loon! Alles tot de laatste cent!' - De schelm haalde de tot barstens toe gevulde geldla onder de toog vandaan en zette het geval met een rinkelende slag op het boven blad. 'Nou....' wat zeggen jullie daar wel van?' vroeg hij met een lachje, van de brave landbouwer-met-pijn-in- het-gebit .- 'Oei, oei, oeiwat is dèt veel geld!' riepen B'bongo, M'bingo en M'bango uit, met grote ogen naar de rinkelende rijkdom starende. 'Wat krijgen we daar nou van?' - 'Dat zul len we even uitrekenen', antwoordde Sjarl. - 'Haha! Vergéét het maar! Het is allemaal voor mij', klonk toen plot seling een vreemde, norse stem door het vertrek. Alsof een wesp ze gesto ken had, zo snel draaiden Sjarl en de drie muzikanten zich om naar de plaats vanwaar het nare stemgeluid geklonken had. Tot hun stomme ver bazing zagfen ze toen het sinistere boppertje met de zwarte uilenbril te voorschijn stappen van achter de ou de, afgebeulde plano. Een kwaadaardi ge grijns sierde zijn lichtelijk misluk te gelaatstrekken en knorrend sprak hij: 'En nou hier met de centjes,' jon gelui! Kom er maar eens mee voor de draad! Vlug wat, asjeblieft hè!? 97: Franse Sjarl liet zich echter i meteen bang maken. Met zijn gerol, neerde misdadigersbrein meende J namelijk de situatie snel begrepen' hebben. Het betrof hier natuurl' een of ander stumperig boppertje pi teveel amerikaanse boevenstripjesj^ lezen had en dat nou ook eens iT struikrovertje wilde spelen. Daar greep hij het vermeende knaapje f bij de boord en siste hij: 'Kom n jochie! Het is al lang bedtijd voorLr Doe niet zo akelig vervelend j probeer niet de stoere gauwdief uir hangen. En als je dan tóch met l~ geweld boef wilt worden, kom an eerst maar eens een jaar of zes L 2 mij op de hogeschool der boei kunst Dan kun je nog wat leren-— maak nou dat je wegkomt, voor i£p| met een welgemikte straf&Jr onder je broekje het bos innjaag!*- o, o, wat een verkeerd begrip vartfll situatie. lachte hij spottend. 'Vei [j^ send! En grappig bovendien! Ha,ha ncr Toen griste hij met een snelle be ging zijn zwarte bril en zijn stekel haardos van zijn hoofd en vervolg 'Brillen, pruiken en rare hemi -n, doen toch werkelijk wonderen! He ,_j een oude truc, maar wie zou geda hebben dat men mij de hele av< niet herkende?' - 'Goeie grutjes!' i 1 Sjarl ontdaan uit. 'De deurwaarder 'Héél goed gezien! Ik ben inderd., de deurwaarder! Jeroen van Peutel f hoofdambtenaar bij het gerecht te ke van invorderingen en beslagjei Franse Sjarl tuimelde bijna acht ver van de schrik en sloeg vertwij zijn hand tegen zijn voorhoofd. 'N je ons geld alwéér hebben...' vroeg angstig. - 'Het is jouw geld n UI knorde Jeroen. 'Ik neem alles in slag en ik zet je op het bestaansm '3 mum. En aangzien het gewone let voor de meeste mensen al een staansminimum is, zet ik jou op komma nul!' - En waar de harte rz' deurwaarder toen zo gauw zijn a3r kleding en zijn onverzadigbare d e waarderstas vandaan goochelde, 8) greep niemand, maar een feit is, ro ie in enkele flissende bewegingen k af geheel de oude Jeroen was, de sini re, lachende, zure en spottende f roen, helemaal compleet met zwarte jas en bolhoed. d; •Of ADVERTENTIE Horizontaal: 1. genade 2. livreiknecht- end 3. pers. voornaamw.-gevolg-lid- woord 4. dof-Europeaan-doortochtgeld 5. opening geschoten in een muur- naaktkleuwige slak 6. grond-overzet veer 7. nakomeling-klein kind-ver moeid 8. omslag van een jas-oude lengtemaat-voertuig 9. stremming Verticaal: 1. klautervis 2. vernis-pape- FERDINAND gaai-tegenstelling van mager 3. bosvo gel-schortje 4. witte suiker-werpanker 5. voedsel-plaats in Zeeland-water- dok( TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Kiri de Clown 18.55 Journaal NCRV 19.05 De geheime schatten v.d. Rode Zee 19.30 Op het Europese wildspoor NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Zo vader, zo zoon, spelprogramma 20.45 Rechtstreeks uit New Orleans: Jazz concert 21.10 Voortvluchtig De Pretendent 22.00 Hier en Nu 22.30 Koorzang: geestelijke liederen NOS 22.40 Journaal NEDERLAND II NOS 18.5 Kiri de Clown 18.55 Journaal VARA 19.05 Kijk Es An- tussen zeven en acht, met 19.05 Klaartje Tip en Balthasar; 19.10 De Stratenmaker- opzeeshow; 19.30 Het geheim v.d. blauwe sprinkhaan NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 DeOnedinLijn 21.10 Wie Wat Waar 21.35 Een groot uur: U NOS 22.45 Den Haag vandaag 22.55 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.30 Amusem.progr. 11.15 Muzikaal amusem.progr. 12.05 Act, 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Muslkreport. 17.05 Klnderprogr. 17.30 Kin- derprogr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. t gr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Rep. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-Magazin. 19.26 Gefahr unter was ser. 19-59 Progr.overz. WDR: 9.30-10.00 Se samstrasse. 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.10 Gefahr unter Wasser. 18.40 Hier und Heute. 19.15 V.d. kinderen. 19.25 Das Kur- helm). 20.00 Journaal en weerber. 20.16 Po- lit. quiz. 21.00 Edna. 22.30 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 17.30 Journaal en weerber. 17.35 Progr. voor oudere kijkers. 17.55 Liefdadlgh.oproep. 18.05 Magaslne met rep. en muz. 18.35 Oudberlljnse verhalen. 19.10 Arpad, der Zi geuner. 19.45 Journaal, act. en weerber. 20.15 T sportsplegel. Aansl.: Journaal. 21.00 Paul Temple. 21.50 Disc. 22.35 Journaal, comm. en weerber. 32.50 De grot* stomme (Urn. 0.20 Journaal. DUITSLAND III NDR 8.20-11.45 en 17.00-18.00 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse. 19.00 Die Schule hört zu Haus nicht auf. 19.30 Serie ultz. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Politieke disc. 21.00 Klim. 21.30-22.15 Fllmportret. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 2 3 4 S 6 8 9 //6W en. (^DYERTENTIE) doko^de beate voeding voor uw bond kruik 6. water in Limburg-voorzetsel een der Cycladen 7. wenk-slaginstru- ment-luitenant (afk.) 8. halfbloed- Myth, figuur-traagloper 9. nobel-ln- houdsmaat Oplossing van gisteren: Hor. 1. roem, 4. rail, 7. ka, 8, boter, 10. es, 12. rib, 14. sol, 15. sip, 16. Eu. 18. Rt. 19 Tulle, 22. Soest, 24. fermiteit, 25. Ma- nus, 26. agger, 28. Em. 30 i.e, 31, ren, 33. rot, 35. ree, 37. kr. 38. ratel, 40. Lr. 41. fret, 42. lans. Vert. 1. Rai, 2. eb. 3. mos, 4. rel, 5. ar, 6. lei, 7. krat, 9. tol, 11. spat, 13. belenen 15. steiger. 17. Ulrum. 18. roegi, 20.Ufa, 21. Ems, 22. sta. 23. sté. 25. Mark. 27. roer, 29. lot, 32. erf, 33. rat. 34. tel, 36. els, 38. re, 39 la. Menutlp: Minestronesoep, gebakken bloedworst, gebakken aardappelen, ge stoofde worteltjes, aardbeien. Gestoofde worteltjes 500 gr. worteltjes 100 gr. mager spek 50 gram boter 1 eetlepel bruine suiker 1 eetlepel mosterd zout, peper De worteltjes in de lengte door twee- en snijden. Snij het mager spek in blokjes en bak deze in de boter uit Doe er de worteltjes bij, maar zorg ervoor dat ze niet bruin worden. Na een minuut of vijf er de suiker, mos terd. zout en peper aan toevoegen. Het geheel nog zo'n twintig minuten laten stoven. Persprijs De stichting 'Tong T< heeft de 'zilveren buffel', de haar ingestelde persprijs voor onti kelingssamenwerking, toegekend de journalist Hans Bronkhorst het dagblad 'De Tijd'. De prijs, legpenning en vijftienhonderd guli is hem verleend voor zijn artikel rikanlsering van de kerk in Gha dat ln 1972 in 'De Tijd' is verschei

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6