Parkeren op Gerecht onmogelijk gemaakt 'Kerkpleinbrug geen 16 meter breed' Adviesraad voor W oningstichting W oningbouwverenigingen mogen huur niet verlagen eiden krijgt es miljoen _Jlen schrijft ons: ?/keef de politie sneer middelen ieuwe Leidse Courant •bi Werf mee! oek <j Win een abonnee AUTO HEEMSKERK Afscheid van dr. J. W. Blom Dienstencentrum Kooiwijk geopend Brandweer W'naar opnieuw kampioen van Zuid-Holland Familieberichten Promoties te Leiden Burgerlijke stand van Leiden 65 jaar getrouwd KlOOT/KWARfTET DINSDAG 26 JUNI 1973 pad akkoord met verkeersplan Pietersivijk STAD EN REGIO L3 Gemeente niet langer huisbaas' De Eendracht en Ons Belang Van een onzer verslaggevers an een onzer verslaggevers HDEN Parkeren op liet Gerecht, dat nu no g regelmatig door auto's is bezet, zal met name op et verhoogde gedeelte onmogelijk worden gemaak t. Voor het gehele plein zal in ieder geval een stop erbod worden ingesteld. :raJ' an één onzer verslaggevers ''eIDEN Van de 250 miljoen, die kabinet-Den Uyl heeft uitgetrok- a als extra financiële injectie om werkloosheid te bestrijden, krijgt eiden vrijwel zeker niet meer dan 6 iljoen. Op grond van een nieuw erkgelegenheidsprogramma wil het ibinet-Den Uyl met die 250 miljoen idermeer een aantal maatschappelij- i knelpunten aanpakken, zoals o.a. oningverbetering en stadsreconstruc- e. Van het totale bedrag is 100 mil- en uitgetrokken voor de grote ste rn en Leiden, omdat daar de werk osheid onevenredig groot is. het stadhuis zei men gisteren nog et geïnformeerd te zijn over de ootte van het bedrag dat Leiden ijgt toegewezen. Wel is het college ïr vètgenodigd om samen met' enkele ïbtenaren een gesprek te hebben et een afvaardiging van het betref- nde departement. Het zal gebeuren 5 juli a.s. an de achterlichtjes! uitf: t: J sseiaar aanleiding van de gebeurtenis- :len:in op 1 juni j.l. even de volgende mten: Voor de 22 Marokkanen wier hele ebben en houden in elkaar geslagen vernield is, is nog steeds 'n geld- ~13izamelingsaktie gaande. Van de bij- 100.000 Leidenaars betoonden zich t nu toe 35 mensen solidair en •achten samen 615 op. Alvast liorm bedankt! De schade was 6500 as we zijn er nog lang niet. Nog- aals: strijkt u nog eens goed over jv hart en grijpt uw pen en giro- Vek! Wat moeten die 22 mensen nu an hun familie in Marokko schrij- en, voor wie ze hier aan het werk d.u'n?! Het zal je toch overkomen! k irten kunt u op girorekening '•1421 t.n.v. penn. Leiden Huurders nité te Leiden. Deze inzamelings- iie doet Marendorp-Oost i.s.m. het [C; de verdeling van het geld ge- :urt door de Stichting Bijstand Bui- ilandse Werknemers. isch^ Voorts dringen wij er bij de ge- chleente op aan meer bescherming te (doen geven) en de politie dat- volgfne te geven wat men daarvoor no- jig heeft (via het ministerie van bin- inlandse zaken of rechtstreeks) an- irs blijft de politie zijn taak slecht dr.ltvoeren. Eerst de onderwereld J— Punt 2 is eigenlijk vragen om een dèrd asPirientJe tegen de direkte pijn; „;fpt is ook nodig de ziekte waar de inenstad aan lijdt bij de oorzaak l te pakken: Laat de gemeente nu is eindelijk een stop instellen voor jkhuizen, garagebedrijven, autoslope- Jjen en kroegen. Dit om de situatie I Marendorp-Oost te bevriezen, zodat len direct daarop de situatie in de I^Bjk kan verbeteren, een bestem- ingsplan (w.o. een autobevrijdings- Mmg an) ontwerpen en uitvoeren, waar- rlO een betere verhouding wordt ge- thapen tussen het wonen (leefbaar- •seri :id) en de aanwezigheid van diverse f drijven en café's. Onderwereldter- ur komt niet voor in zulke mooie ijken als waar wethouder Kret aoont, maar wel in wijken die door rotzooi (door de gemeente en daar- iior ook door bovengenoemde leef- da arheidsruinerende ondernemingen Jen ndernemers), soms met behulp van •rgeoankracht uit de aanwezige knokploeg- overl servoirs, naar de knoppen worden fdiul holpen. Zoals in Marendorp-Oost. dan e Pieterswijk zal het hier ook mee we ns zijn. Bij verkoop van panden en) oet de gemeente toezien i.v.m. de ge aag hoe het pand gebruikt gaat wor st ro n met de gevolgen daarvan. Voorko- en is beter dan genezen. Stelt u die en vriezing dus nu in! kni ur wen een ander punt: de speelplaats de Van der Werfstraat (u weet '1, waarover de raad heeft besloten waarvan de le fase van uitvoering loofd is, hetgeen eind mei door de th( er Kret ontkend- werd tot groot on- re< noegen van zijn ambtenaren die al- Maai i al startklaar hadden gemaakt!), n enze speelplaats is momenteel in voi ced uitvoering. Elke avond werkt een ide fjntal bewoners, ook kinderen, er aeginlrd aan. Het gaat hartstikke goed n (ltrden! Als een lezer materialen amenfeft of weet zou hij dat ons dan d hof.p. even willen zeggen? Heel graag! y tof stenen dio van het terrein afko- in i m, hebben we keurig opgestapeld tide, igs de rand. De gemeente weigert wel weg te halen: men wacht zeker tot- angent we de hele hap midden in de Van •ht er Werfstraat gooien. Buurtvereniging Marendorp-Oost di het ijk li Dor is. ingen Het eigen ochtendblad uren,)or èlk protestants Christelijk gezin er®"- In Leiden en omgeving LEIDEN Met de instelling van een uit raadsleden bestaande Ad viesraad en een Bewonersraad willen B en W tegemoet komen aan enerzijds de wens van de gemeenteraad om invloed uit te kunnen oefenen op de hoogte van de huren van woningen, die in beheer zijn bij de Gemeentelijke Woningstichting (GWS) en anderzijds de wens van deze stichting om zelfstandiger te kunnen, functioneren. De Adviesraad za' een groot stuk me deverantwoordelijkheid moeten wor den gegeven, aldus b en w. Dat wil zeggen dat zij gehoord wordt of de Woningstichting aanleiding heeft tot huurverhoging, huurharmonisatie, re novatie en soortgelijke beleidszaken over te gaan. De Adviesraad moet het recht van inzage in de boeken moeten worden toegekend. Met de instelling van een Bewonersraad willen b en w de inspraak van de bewoners waarbor gen, zoals door het wijkcomité Fruit en het Leids Huurderscomité was ge vraagd. Het college wil niet ingaan op de suggestie van het Leids Huurders comité om 60 procent van het bestuur van de Gemeentelijke Woningstich ting door de huurders te laten kiezen. Wel zal de stichting verzocht worden de huurders elk jaar een financieel overzicht te sturen. De positie van de Gemeentelijke Wo ningstichting in Leiden is al enige tijd in discussie. Met name de vraag, wie er bevoegd is de huren van voor 1945 gebouwde woningen te verhogen: de gemeenteraad of de stichting. De Huurwet biedt de mogelijkheid om de huren van deze woningen jaarlijks met zes procent te verhogen, maar de gemeenten zijn dat niet verplicht. Het zou denkbaar kunnen zijn, de verho ging niet toe te passen, wanneer de woonomstandigheden haar niet recht vaardigen. Die bevoegdheid is nu in handen van de Gemeentelijke Woningstichting en b en w gezamenlijk. Sommige raadsle den vinden, dat de gemeenteraad over huurverhoging van gemeentcwoningen zou moeten kunnen beslissen, maar, 7.0 waarschuwen b en w, indien een dergelijke besluit zou worden geno men. zal dat bij de stichting tot een bestuurscrisis kunnen leiden. De Sportraad Woubrugge wordt uitgebreid WOUBRUGGE Daar de besturen van enkele niet in de sportraad verte genwoordigde sportverenigingen het al geruime tijd niet eens zijn met de gang van zaken stellen B. en W. de raad voor de sportraad met twee le den uit te breiden. Waarschijnlijk zul len in Woubrugge 28 woningwet- en 20 premiekoopwoningen worden ge bouwd. De raad wordt gevraagd een krediet beschikbaar te stellen van 567.115. Er is een uitvoerige be leidsnota van het bestuur van de mu ziekschool uitgebracht. Hierin werd vooral ingegaan op de geringe subsi diëring van Rijk en Provincie, terwijl als een zeer belangrijk aspekt dient te worden gezien de voorgenomen inte gratie van het muziekonderwijs op de basisscholen. Deze wens zal met ingang van 1 janu ari 1974 kunnen worden gerealiseerd. Op grond van de beleidsnota zal ech ter na integratie, met betrekkelijk geringe meerkosten een bedrag per eenheid ontstaan, dat bijzonder gun stig afsteekt tegen de vroegere nor men. stichting is al ontevreden met de hui dige situatie, omdat ze vindt dat de huidige gemeentelijke bemoeienissen zoals bij het personeelsbeleid al te ver gaan. Zij wil dat de gemeente niet lager als 'huisbaas' wordt gezien. Men stelt een nieuwe structuur voor, waar in plaats is voor bovengenoemde Ad viesraad, maar waarin de bevoegdheid tot vaststelling van de huurprijzen bij het stichtingsbestuur hoort te berus ten. B en w nemen dat voorstel over. Ook zij vinden dat de stichting een nieuwe vorm moet krijgen en zelfs een nieuwe naam: 'Leidse Woning stichting'. (ADVERTENTIE) DATSUN DEALER FOELOFARENDSVEEN LEIDEN Alkemadelaan 1 Herengracht 79 01713-2866 01710-33861 LEIDEN In de Burgerzaal van het Leidse stadhuis is vrijdag afscheid ge nomen van dr. J. W. Blom als rector van de Rembrandtscholengemeen- schap. Na een rectoraat van 12 jaar maakt de heer Blom een einde aan zijn activiteiten op het gebied van de onderwijsproblematiek. De 65-jarige, die zich vele jaren heeft ingezet voor het onderwijs, beginnend als natuurkundeleraar, werd toege sproken door onder meer burgemees ter A. J. Vis, die hem prees voor zijn vele verdiensten bij de selectie voor en het funktioneren van het voortge zet onderwijs. De aan de Burggraven- laan gelegen en reeds meer dan 1500 leerlingen tellende scholengemeen; schap zal haar 'architect', zoals de heer Blom door de heer Kuiper (spre kend namens het Afscheids-comité Blom) werd genoemd, node missen. De heer Kuiper bood hem namens de leraren, leerlingen en ouders van de leerlingen een stereo-installatie aan. De heer Koebergh-Van der Braak, rec tor van het Stedelijk Gymnasium, die de heer Blom gaat opvolgen als voor zitter van de Kring van Rectoren uit de regio Leiden, memoreerde dat on der Bloms leiding de samenwerking tussen de 16 scholen uit de regio was vergroot. Namens de Vereniging van Natuur- en Scheikundeleraren (Vele- nes) sprak de heer Krans die dankte voor het vele werk dat de heer Blom als secretaris verricht heeft. De heer Blom die na 40 dienstjaren met pensioen gaat wordt als rector van de Rembrandtscholengemeenschap opgevolgd door mevrouw De Boer. De gemeenteraad ging met 25 tegen 7 stemmen akkoord met een voorstel van de heer Waal (PvdA) van deze strek king. Een overbodige overigens, vol gens wethouder Kret, omdat er .al maatregelen voor heit Gerecht in voor bereiding zijn. Het was het enige voorstel van het LEIDEN Het Dienstencentrum Kooiwijk is sinds enkele weken weer de gehele dag geopend. Alle ouderen uit deze wijk zijn daar van harte wel kom om o.a. te kaarten, te lezen, te handwerken of zomaar wat te praten of een kopje koffie te drinken. Bij mooi weer is er gelegenheid om op het terras te gaan zitten in de nieuw aangelegde tuin achter het gebouw. Buiten de gerichte activiteiten als gymnastiek, zingen, tekenen en boet- steren op de verschillende middagen zullen er 's morgens activiteiten kun nen plaatsvinden. Van de deelname en interesse van de te verwachten be zoekers zal veel afhangen of er met de verschillende werkzaamheden kan worden begonnen. LEIDEN Is het rechtvaardig dat huren van gemeentewoningen worden bevroren, terwijl de huren van woningen van woningbouw verenigingen wel regelmatig omhoog gaan? Een vraag van het raads lid Amptmeijer (PSP) naar aanleiding van het feit dat de (vorige) minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening het de wo ningbouwverenigingen De Eendracht en Ons Belang op grond van de Woningwet heeft verboden de huur te verlagen, zoals zij in hun ledenvergadering hadden besloten. WASSENAAR Onder leiding hoofd-brandwacht Th. A. M. Steen wist de wedstrijdploeg van de Wasse- naarse brandweer, bestaande uit vrij willige- en beroepsbrandweerlieden, zaterdag j.l. wederom beslag te leggen op de eerste bij de in Capelle a.d IJs- sel gehouden kampioenschappen voor tankautospuiten-hogedruk. De grote routine van de manschappen, met dit soort blusvoertuigen (90 procent van de branden in Wassenaar wordt ge blust met een tankautöspuit-hoge- druk) ook dit keer weer doorslag. De ploeg zal in september deelnemen aan de Nationale kampioenschappen, wel ke in Born (Limburg) zullen wordèn gehouden. Overleden: Bartholomeus Joannes Straathof (82 jaar) Aarlanderveen, be grafenis dinsdag 26 juni 10.30 uur R.K.-begraafplaats. Wilhelmus Plas- meijer (73 jaar) Leiden. Jacoba van Duijn (80 jaar) Katwijk, begrafenis 27 juni om half drie op de nieuwe be graafplaats 'Duinrust'. Gerrit Wijling (75 jaar) Leiden, crematie 28 juni 10.30 uur in he tcrematorium 'Ocken- burgh' Loosduinen. Sara Maria van der Hoeven-Hoogenboom (53 jaar) Leiden, begrafenis 26 juni op 'Rhijn- hof'. Dirk Christiaan van der Weijden (57 jaar) Leiden, begrafenis 12.15 uur op 'Rhijnhof'. Johanna Jacoba Sin- teur-den Os (68 jaar) Leiden, crema tie 27 juni op 'Ockenburgh'. LEIDEN Aan de Leidse Universi teit is de heer E. Frikke gepromo veerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proef schrift, getiteld 'A study of excitati ons in ferromagnetic nickel'. Promo ters waren prof. dr. J. A. Goedkoop en prof. dr. H. de Vries. LEIDEN Ondertrouwd: F J Bolt en T L Duiverman. J C van Boven en H D van Nus. J Q Braakman en A Benes. H M van Delden en L Abdul Hamld, G J Goedhart en J E Stam. Groencweg en C Homburg. A J den Hollander en A J den Hollander. A W Jongs- ma en M J Matholt. L C P Kerklaan en T M Lankhorst, R Menges en M S Flaman, Jonk heer A C Quarles van Ufford en C J van Raalten. E S Rosario en A M W M Oltheten. P Rijsbermen en M M J Lamboo, B T Smit en C A Riebeek. C J Wever en J van der Zon, J Koolmoes en L F Verbiest. PAK en in dit ene geval ook van de WD waarmee de raad akkoord ging. Het PAK wilde nog zes wijzigin gen in het verkeerscirculatieplan voor de Pieterswijk aanbrengen. Verworpen werden de voorstellen om beperkende bepalingen voor fietsers en bromfiet sers in de Pieterswijk te laten vallen, evenals het afsluiten van de Kloksteeg tussen hét Rapenburg en het Pieters kerkhof. Daarnaast haalde de suggestie om de in de Pieterswijk aanwezige parkeerruimte primair te bestemmen voor de bewoners van deze wijk, die ouder dan 30 jaar zijn, het evenmin. Wel bestaat nog de mogelijkheid dat andere PAIv-initiatieven er woensdag door komen. Dat betreft voorstellen tussen de Zonneveldstraat en het Steenschuur groenvoorzieningen en rij wielstallingen aan te brengen in plaats van parkeerplaatsen en het onmogelijk maken van parkeren langs het Rapen burg aan de academiezijde tussen de Doelensteeg en de Nonnensteeg en het voorstel eenrichtingverkeer in te stel len voor de Pieterskerkgracht in de richting van de Langebrug. Bij de stemming over deze voorstellen staak ten de stemmen (1616), waardoor ze woensdag, wanneer de raad wellicht voltallig is, nogmaals ter sprake ko men. Tot het pakket verkeersmaatregelen in de Pieterswijk behoort o.m. de afslui ting van de Pieterskerkhof. ge verhogingen de schuld van de vori ge wethouder van Volkshuisvesting (Menken) zijn. Het college is het daar uiteraard niet mee eens, zoals men ook niet wil ingaan op de suggestie van de PSP'er om 'uiterste steun te geven aan de strijd van huurders en woningbouwverenigingen tegen de po litiek van systematische huuropdrij- ving'. B. en W. zijn van mening dat de beste methode om huuropdrijving te voorkomen een juiste toepassing van de wettelijk vastgestelde huur- voorschriften is. Golf van PA K-amendementen op eisen-pro gramma Herengracht/Zijlsingel LEIDEN Het echtpaar Van Es-Kruit heeft de respectabele pres tatie 65 jaar lang door dik en dun liefde en leed te hebben gedeeld, want zolang zijn ze nu al met elkaar getrouwd. Zoiets is een burge- meestersbezoek waard en zaterdag gaven burgemeester Vis rechts) en zijn echtgenote dan ook acte de presence in de Lombokstraat, waar het echtpaar woont met een toepasselijk geschenk: een taart Het college laat het antwoord op deze vraag in het midden en wijst erop dat het de gemeenteraad was, die in maart 1972 het besluit nam de huren van vooroorlogse gemeentewoningen te bevriezen. Op verzoek van de mi nister heeft de gemeente de beide wo ningbouwverenigingen medegedeeld', dat de door hun toegepaste huurverla- ging in strijd was met de wet, maar er ook bij verteld welke mogelijkhe den tot huurverlaging er wél zijn. Amptmeijer vindt, dat de minister de woningbouwverenigingen dat zelfmaar had moeten vertellen en dat de huidi- LEIDEN Woensdagavond, tijdens de laatste vergadering vóór het zomerreces, zal de Leidse raad beslissen over een uitvoerige lijst van PAK-amendementen op het eigen programma ter wederopbouw van het gebied Herengracht/Zijlsingel. De meest omstreden zaak is de toekomstige vormgeving van de Kerkpleinburg, die volgens B. en W. ten behoeve van het openbaar vervoer 16 meter breed en aan zienlijk verlaagd moet worden. Het PAK is hier vierkant tegen. Dit blijkt uit het aantal voorgestelde wij zigingen, die gistermiddag al werden ingediend, maar waaraan de raad gis teravond nog niet toekwam. Men is het er over eens, dat de te reconstrueren brug als entree van de toekomstige nieuwbouwwijk weliswaar verbreed moet worden, maar niet tot 16 meter. Bovendien zal het tonvormige karakter behouden moeten blijven. Het profiel van de brug en de toe- en afvoerwegen wenst men als raad zelf vast te stellen. Uit oogpunt van kostenbesparing wil men ook de overige bruggen met zo eenvoudig mogelijke middelen verbe teren en reconstrueren. Over de door B. en W. voorgestelde nieuwe brug over de Zuidsingel wenst men in een later stadium te beslissen. Geen sluipweg Om geen overmatig doorgaand ver keer aan te trekken wil het PAK de Oosterkerkstraat slechts van twee rij stroken voorzien. De Langestraat moet wijkontsluitingsweg zijn en geen mo gelijkheid geven tot sluiproute voor doorgaand verkeer. In het zuiden van de Wijk wil het PAK een aantrekke lijke fiets- en wandelroute naar de binnenstad creëren. Men denkt o.a. aan de Groenesfeeg. Het PAK stelt zich wat strengere par- keernormen voor en wil de parkeer plaatsen zodanig situeren, dat ze voor met-bewoners onaantrekkelijk zullen zijn. Bij het verdelen van de 400 wo- mngen over de verschillende bevol kingscategorieën wenst men in ieder geval uit te gaan van 25 procent een gezinswoningen, 25 procent bejaarden- woningen en 25 procent wooneenheden voor alleenstaanden en/of kleine ge zinnen. Het PAK wil het gebied grotendeels in de gesubdiëerde huursector bebouwen, met mogelijkheden voor premiebouw (collectieve huisvesting van alleen staanden en zelfbouwers). Aan het omstreden bedrag van 300.000 gulden, dat de projectontwikkelingsmaatschap^ pij 'Project 5' heeft berekend voor het maken van een onlwerp-beslemmings- plan, wenst het PAK niets af te doen maar ook niets toe te voegen. Regeringsjubileum Het is nog een vraag wat de Leidse schooljeugd op 5 september ter gele genheid van het zilveren regeringsju bileum van koningin Juliana als at tentie krijgt aangeboden. Overeen komstig een voorstel van B en W was het de bedoeling om alle kleuters een verrassing ter waarde van 50 cent aan te bieden, en de basisscholieren een boekwerkje ter waarde van een gul den. Dit alles zou een gemeentelijke bijdrage van bijna 12.000 gulden ver gen, waarvoor Van Dam echter een betere bestemming wist. Onder het motto 'verenig het nuttige met het aangename' lanceerde hij namens het PAK een voorstel om dit bedrag te bestemmen voor een ruilbibliotheek voor alle scholen in Leiden als voor loper van een in de toekomst nog op te richtën centrale schoolbibliotheek. Wethouder Duijverman vond het wel een aardig i^ee, maar voelde toch meer voor een persoonlijke attentie, temeer omdat hij zojuist van de on- derwijsinspecteur had vernomen, dat inmiddels voorkeur is ontstaan voor een iets duurder boekwerkje 1,50) dat tot zichtbaar genoegen van de wethouder een uitgangspunt van staatsburgerlijke vormen. Nu wist Van Dam het niet meer. Wordt het nu een boekje van 1 gulden of van 1,50 gulden? Woensdagavond, wanneer de raad voor het laatst vóór het zo merreces vergadert, moet er een op lossing voor gevonden worden. Bloemenexpositie Niet alleen scholieren, maar ook de Leidse bevolking deelt in de rege ringsjubileumfestiviteiten. Daarvoor is weer een bedrag van ruim 32.000 gulden uitgetrokken. Tot de evene menten, die hiervan zullen worden bekostigd, behoort o.a. een bloemen tentoonstelling in de burgerzaal van het stadhuis, waarmee Van Aken (PvdA) niet zo gelukkig bleek te zijn. Hij zag liever voor dat geld een geza menlijke manifestatie van de Leidse muziekgezelschappen. Hoewel K en G en 'De Burcht' reeds hun medewer king voor de feestdag hebben toege zegd, zal zijn suggestie op de moge lijkheden worden onderzocht. Tot het krediet van 32.000 gulden be hoort ook nog een bedrag van ruim 6 rn lle, waarvan B en W een fontein willen aanschaffen als blijvend aan denken aan het regeringsjubileum. Leeuwenburgh (prot. chr.) was van mening dat het voor dit geld maar een klungelig dingetje zou worden en stelde voor de duiten maar te beste den aan de slachtoffers van de droog te in midden-Afrika. Echter, tever geefs. Er bestaat nog geen zekerheid over het tijdstip waarop de raad een be stemmingsplan zal vaststellen voor het saneringsgebied de Camp. Dit ant woordde wethouder Kret gisteravond op vragen van mevrouw Kerlingh (PvdA), die zich ongerust toonde over het aantal parkeerplaatsen dat met het vrijkomen van grond hand over hand toeneemt. Op de plaatsen waar huizen worden afgebroken zag ze liever wat groen verschijnen, maar Kret herinner de er aan dat het hier om een raads besluit ging. Er zou in de Camp een tijdelijke betaalde parkeergelegenheid komen. Mevrouw Kerlingh greep een laatste kans door voor te stellen het aantal parkeerplaatsen in de buurt niet meer uit te breiden, waarvoor de raad met uitzondering van de KVP wel oor had. Een ander voorstel, om de capaciteit van het parkeerterrein bij het St. Elisabeth Gfcsthuishof terug te brengen tot tien auto's en de zaak daar verder af te sluiten, haalde het net niet. Aan het begin van de raadsvergade ring legde de heer Van Aken nog een verklaring af in verband met de gang van zaken bij de Koninklijke Neder landse Grofsmederij, waar gedurende de laatste jaren tal van ontslagen zijn gevallen. Hij vroeg het college van B en W de verdere ontwikkeling van dit bedrijf 'te bewaken' middels een spe ciaal daartoe te formeren groep men sen. De Kerkplein-brug: omstreden zaak in het wederopbouwplan Herengracht/Zijlsingel. Het PAK wil de brug tonvormig houden en beslist geen zestien meter breed.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3