ARDAPPEL TEEDS EWICHTIGER amro-pierson fund bouwplannen vertraagd ioor uitspraken Gruijters Marks Spencer heeft nog geen plannen voor zaak in Amsterdam )brengst veel beter m van graan of bieten ig bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf EEG wil handels vrijheid koppelen aan geldstelsel Géén akkoord over Japanse electronica Spaarbank voor de Stad Amsterdam verhoogt rentevoet Ned. fondsen in New York Gulden werd gesteund Reineveld failliet DOW JONES INDEX WALL STREET FLAUW amro-piersonfund lUW/KWARTET DINSDAG 26 JUNI 1973 FINANCIëN/ECONOMIE Til KI3 en,i indj dij in een onzer verslaggevers tè^ONTEN - De aardappel is als Nederlands uitvoer- odukt bijzonder belangrijk. Daarom ook kreeg deze ol vorig jaar de nationale exportprijs. Dit jaar zal is land voor het eerst één miljoen ton aardappelen 'k!rer de hele wereldbol verkopen. [en ïni im éénvijfde van het Nederlandse B iwland draagt aardappelen, tegen 'tipper vier proeent in de hele EEG. itie verhouding is de betekenis van de !l* 'dappel in onze (landbouw)econo me steeds groter geworden. g< ensden waarom Nederland hartgrondig b ii vrije handel in aardappelen be en fel tegenstander is van een waar de zelf veel nder aardappelen voortbrengende IG-partners op aandringen, bepleit Engeland een stelsel, waar de teler tegen te lage en de consu- nt tegen te hoge prijzen wordt be- "ïermd. Ingewijden echter zijn ervan dat de Nederlandse land- lenuwers goede kwaliteiten aardappe- tegen lage prijzen kunnen voort- ingen. Ons prijspeil steekt bijzon- r gunstig af bij dat van bijvoor- Vl|eld België, West Duitsland en ankrijk, zeker als men daarbij de -aliteit in aanmerking neemt, ast de algemene situatie is vooral kwaliteit bepalend voor de prijs vorming van de aardappel. Wat dat betreft kunnen we een behoorlijk toontje meeblazen,' aldus de heer J. Glotzbach van het Produktschap voor Aardappelen. Vooruitzichten De goede toekomst voor de Neder landse aardappel opent bloeiende vooruitzichten. Aardappelteler A. Ver meer rekent voor, dat de opbrengst van de aardappel veel beter is dan die van bijvoorbeeld graan of bieten. Eén hectare aardappels brengt bruto per jaar gemiddeld 5000 tot 6000 op, één hectare bieten ongeveer 4000 en één hectare graan maar 1.500 tot 2500: Een aardappelveld in één van de IJsselmeerpolders In Oostelijk Flevoland, waar zo'n 7000 hectare aardappelen groeien, be tekent een opbrengst per hectare van 3000 in totaal ongeveer 20 mil- COnSUmSHt joen, maar 70 miljoen bij een op brengst per hectare van 10.000. Ik hoef niet aan te geven wat 50 mil joen verschil in zo'n samenleving be tekent voor bijvoorbeeld de midden stand, maar ook voor het verengings leven, de kerk, noemt u maar op,' al dus de heer Vermeer. Er zullen in de aardappelbouwgebie- den met name in de polders de komende maanden heel wat bontjas sen worden gekocht, investeringen worden gedaan of auto's worden inge ruild, zo verwacht de heer Vermeer. Het prijspeil voor aardappelen zal voorlopig wel, hoog blijven, aldus de heer Glotzbach. De tendens die de vo rige herfst begon zal zich wel doorzet ten. Niet dat dat de consument ertoe zal brengen minder aardappelen te eten, maar dat er minder aardappelen door de Nederlandse keelgaten verdwijnen is zeker. De daling van de consumptie per hoofd Avordt zelfs niet opgevangen door de bevolkingsgroei. Met 85 kilo per Nederlander per jaar staan wij beslist niet aan de Europese top. De Ieren bijvoorbeeld slagen erin jaar lijks 123 kilo aardappelen weg te stou wen. Wat wel snel toeneemt is de verwer king van aardappelen tot consumptie- producten als frites, chips en puree. Een vergelijking tussen de EEG-lan- den leert, dat West-Duitsland onbe twist leidt bij de verwerking tot pu ree (vaak worden Nederlandse aardap pelen gebruikt), dat Engeland gek is op chips, terwijl in Nederland de voorgebakken frites vooraanstaan. Ons land is ook sterk in dc produktie van aardappelzetmeel, waarvan jaar lijks ruim twee miljoen ton wordt voortgebracht. Belangrijk probleem daarbij is de vervuiling door de aard appelmeelfabrieken, maar daaraan lijkt voor een deel een einde te ko men door nieuwe zuiveringstechnie ken bij deze bedrijven. De aardappel- meelindustrieën produceerden in 1971 evenveel vuil water als 20 miljoen mensen zouden doen. In een proeffa briek is men er nu in geslaagd het waterverbruik tot 6 procent terug te brongen. Dit vuile water kan men dan zuiveren o.a. door eiwitwinning of verregenen op het land. De fabrieken eisen wel, dat de aardap pelcampagne over meerdere maanden wordt gespreid om hun investeringen wat rendabeler te maken. Dat houdt o a. in dat de bewaartechnieken voor het veelgegeten knolgewas moeten worden verbeterd. Daarmee is een taak weggelegd voor 'Wageningen', dat zich wat de aardappelen, betreft bijvoorbeeld bezighoudt met verede ling. rassen- en ziektenonderzoek, be en verwerking en bijvoorbeeld ook met de betekenis die de aardappel 1 kan hebben in ontwikkelingslanden. Dr. D. van der Zaag van het proefsta tion voor de akkerbouw onderstreept, dat aardappelen bijna overal ter we reld willen groeien en een hoge voe dingswaarde bezitten. Door pootgoed te leveren kan volgens hem en andere deskundigen een bijdrage worden ge leverd tot de oplossing van het we reldvoedselprobleem. Op den duur kan dat ten koste gaan van de Neder landse export. De heer Vermeer is echter van mening dat 'wc dan maar genoeg vertrouwen moeten hebben in de Nederlandse handelsgeest'. ndlan een onzer verslaggevers aai at|lEiN HAAjG Minister Gruijters en staatssecretaris Schaefer volkshuisvestinghebben met hun voorbarige uitspraken grote ,rwarring gesticht in de particuliere bouw. Daardoor is een ver eng in de realisatie van bouwplannen en het verstrekken van wopdrachten ontstaan. A. Geurtsen, voorzitter van het ninklijk Verbond van Ondernemers ift dit gisteren op de jaarvergade- g van zijn organisatie gezegd. Hij lelde op de plannen van deze be- ndslieden een huurbelasting in. te eren en de fiscale aftrekbaarheid n hypotheekrenten drastisch te be rken. Volgens de heer Geurtsen f 5 lat het allerminst vast dat deze r.f annen in het kabinet weerklank bben gevonden. Hun uitlatingen uden daarom nodeloos verwarring bben gesticht. an^TIMISTISCH 'er het algemene beeld van het nnd- kleinbedrijf liet de heer iurtsen zich gematigd optimistisch Enerzijds is er sprake van een a 1 herstel, maar 'het lek is nog aller minst boven water', aldus KVO-voor- zitter Geurtsen. Een belemmerende oorzaak voor een algeheel herstel is de onderlinge scherpe concurrentie, met name in de levensmiddelensector. Hoe scherp die concurrentie is blijkt volgens de heer Geurtsen heel duide lijk uit de geringere prijsstijgingen in deze sector, nl. gemiddeld 3,5 procent per jaar terwijl overal elders de prij zen met 7 tot 8 procent omhoog gin gen. De meeste bedrijfssluitingen doen zich volgens de heer Geurtsen daarom ook voor in de levensmidde lensector. WIJZIGING De KVO-voórzitter drong ook aan op wijziging van de wet op de ruimtelij ke ordening, zodat aan vestigingen van grootwinkelbedrijven in kleinere gemeenten een halt kan worden toe geroepen. Hoe noodzakelijk zo'n rege ling is illustreerde de heer- Geurtsen met de beslissing van de gemeente Muiden een vestiging van de Bijen korf in haar gemeente toe te staan, waarvan de middenstand in de ge meente Diemen de nadelige gevolgen zal ondervinden. De besluitvorming van ,de gemeente Muiden noemde de heer Geurtsen 'slordig'. In een open bare raadsvergadering werd tegen de vestiging gestemd, later werd tijdens een besloten raadsvergadering ten gunste van de vestiging beslist. Een mogelijke schadeclaim van de Bijen korf zou bij deze laatste stemming de doorslag hebben gègeven. Mr. Geurtsen vroeg ten slotte aan dacht voor de moeilijkheden van dc slijters. Cash-and-carry bedrijven en zelfs sex-sauna's onderduiken volgens de héér Geurtsen op grote schaal de drankwet, zeer ten nadele van de slij ters die aldus hun 'omzet zien verwa teren.' an Gend en Loos tRECHT In 1972 heeft de com- erciële opbrengst-voor Van Gend en ldfios van het NS-stukgoedvervoer een 'ui'scheiden winst te zien gegeven. De- winst is aan de NS ten goede geko- en. Per 1 januari 1973 is het risico de exploitatie van het binnenland- spoorwegstukgoedvervoer nog maar lor de helft van de totale opbrengst or zijn rekening genomen, terwijl t niet te venvachten is, dat het stuk- led de eerste jaren na 1972 een zoda- g overschot zal vertonen, dat het als ijdi^n winstbrenger van enige betekenis worden beschouwd, aldus het keiarverslag 1972. >te' el zal vanaf 1973 het aandeel van de ukgoedopbrengst tot ongeveer 65 pet ijgen. Daarom acht men het van be an ng de uitbreiding meer te zoeken in groei van de niet-stukgoedactivitei- ier n. 1972 steeg de opbrengst van 192 ln tot 204 min en de bruto-winst vam uit op 10,4 min tegen 10,1 ln in 1972. De netto-winst nam van 4,7 min tot 5,2 min toe, waarvan 2 min naar de algemene reserve at en 3,2 min naar de reserve ukgoedvervoer. De directie verwacht 1973 de dividenduitkering te innen hervatten. Voor het laatst erd over 1969 dividend betaald (7,5 u„;u- lijm en Gelatine ELFT De Delftse lijm- en gelati- ifabriek verwacht, dat de prijzen in zowel lijm als gelatine zullen stij- !n als gevolg van de prijzen voor rondstoffen, onder meer eiwitten, eze verhoogde prijzen zijn onder an- :re het gevolg van een tekort aan so- bonen op de wereldmarkt, it heeft de directie van de Lijm- en elatinefabriek Delft, meegedeeld op jaarvergadering. De exploitatiere- iltaten over de eerste vier maanden m in 1973 zijn vrijwel gelijk aan die t ^n de overeenkomstige periode van wig jaar. e ontploffing, die zich in 1971 bij it bedrijf heeft voorgedaan, zal ook van invloed zijn in 1973. 'Dit jaar zul len we weer een omvangrijk bedrag als voorziening moeten opnemen voor de bedrijfsschade', aldus president commissaris ir. Staf. Hij hoopte dat de nieuwe onlvettingsinstallatie, die deze maand in gebruik zal worden ge nomen, zonder al te veel kinderziek ten zal kunnen gaan dréaien. Schokbeton ZWIJNDRECHT Schokbeton ziet zich door gebrek aan opdrachten ge noodzaakt het bedrijf in te krimpen. Het bestuur heeft daarom besloten eervol ontslag te verlenen aan de he ren T. Teunissen en P. van der Wiel, leden van de raad van bestuur. De di rectie zal in het vervolg worden ge voerd door de twee overige leden, ir. J. Z. Agnes en mr. J. L. van Wuyck- huyse. Het personeelsbestand zal door natuurlijk verloop worden ingekrom pen Het daalde in 1972 al van 1009 tot 932 man. Er zullen voorlopig geen ontslagen vallen, aldus de voorzitter van de raad van commisarissen, mr. J. R. Voute, tijdens de jaarvergadering. Door de onderbezetting, met name in de fabriek in Kampen, is het exploita tieresultaat over de eerste zes maan den van 1973 negatief. De verwachtin gen zijn zodanig, dat besloten werd de activiteiten aan de "marktsituatie aan te passen. Ondanks de slechte gang van zaken zal het bedrijfsresul taat over 1973 beduidend beter zijn dan in 1972, toen ƒ1,5 min werd ver loren. Het bestuur verwacht echter dat de boeken weer negatief zullen worden afgesloten. 'Wij verkeren niet in paniekstemming. Door beperking van onze te grote produktiecapaeiteit hopen wij onze posite op de markt te kunnen handhaven', aldus de heer Voute. Akzo ARNHEM Akzó en dé Japanse on derneming Lion Fat and Oil hebben besloten tot een samenwerkingsover eenkomst. Akzo, die reeds in een aan tal joint-ventures in Japan deel neemt, heeft in het bijzonder belang bij de technische know how en het verkoopapparaat van Lion. Lion hoopt door deze overeenkomst een verbre ding van activiteiten te bevorderen, met name door versterking in de che mische sector en uitbreiding van de produkte van huishoudelijke produk- ten. Lion heeft reeds contacten met Akzo door de samenwerking in Lion Ar mour Het bedrijf is in Japan de grootste onderneming op het gebied van wasmiddelen, zeep en huishoude lijke produkten. Lion heeft 2600 me dewerkers en had in 1972 een omzet van ca. 750 min. Van Reeuwijk ROTTERDAM Op een tweede bui tengewone aandeelhoudersvergadering van de maatschappij voor woningin richting P. van Reeuwijk heeft het bestuur het voorstel tot het creëren van preferente aandelen teruggeno men op grond van tegenstand uit de vergadering. Aandeelhouders keurden de overige wijzigingen in de statuten, aanpassingen aan de nieuwe wetge ving, wel goed. LUXEMBURG De landen van de ge meenschappelijke markt zitjn er in grote trekken over eens geworden dat de resultaten van de handelsbespre kingen met de Verenigde Staten en andere landen moet worden bezien in het licht van de vooruitgang die wordt geboekt bij de totstandkoming van een internationaal monetair stel sel. Deze overeenstemming vormt deel van het principiële standpunt dat de negen landen trachten uit te werken voor het eind van deze maand, en dat moet gelden voor de internationale handelsbesprekingen die op 14 sep tember te Tokio beginnen. De ministers van buitenlandse zaken van de EEG hebben ook besloten, dat zij het probleem de tarieven geheel te gaan opheffen niet in beraad zullen nemen. Er moeten minima worden vastgesteld, zo zijn zij van oordeel, en de tarieven moeten niet beneden die laagste grens komen. Sommige landen, en vooral Frankrijk, wensen dat de dollar opnieuw inwis selbaar wordt gemaakt tegen goud of een andere waarde standaard voordat op het gebied van de handel conces sies worden gedaan. Verwacht wordt dat de onderhandelingen over de han del en het monetaire stelsel jarenlang kunnen gaan duren. DEN HAAG De onderhandelingen over een overeenkomst tot beperking van de Japanse uitvoer van electro nica (radio's, televisietoestellen en bandrecorders) naar de Beneluxlan- den hebben nog steeds niet tot over eenstemming geleid. Uit een bericht van het Japanse persbureau Kyodo kan worden afgeleid, dat die overeen stemming ook niet in de nabije toe komst te verwachten is. Volgens me dedelingen van een lid van de Japanse delegatie aan Kyodo heeft Japan op de vrijdag gehouden bijeenkomst van de onderhandelaars voorgesteld de onderhandelingen voor enige maan den op te schorten. Op het voorstel van de Beneluxlanden zou in de loop van deze week worden geantwoord. De Japanners hebben zich vrijwillige exportbeperkingen opgelegd, die se dert begin april van kracht zijn en zij vinden dit voldoende, een mening die door de Beneluxlanden niet wordt gedeeld. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM 'Wij willen eerst in Brussel en Parijs erva ring opdoen in Europa voor wij met een zaak in Amsterdam gaan beginnen. Voorlopig houden we het uitsluitend op de notering van onze aandelen aan de Amsterdam se beurs'. Aldus de heer M. M. Sacher, vice-president van Marks Spencer, waarvan de aandelen (in de vorm van Continental De positary Receipts) op 3 juli a.s. in Amsterdam zullen worden ver handeld. Dc venoootschap, die 250 winkels heeft in de voornaamste centra van het Ver. Koninkrijk verschaft aan ca. 37.000 mensen werk. In 1975 zullen twee zaken op het Europese vasteland worden geopend, nl. één in Brussel en één in Parijs. In het boekjaar 1972-73 behaalde Marks Spencer een omzet van 550 miljoen, waarvan bijna 395 miljoen in kleding en andere goede ren, 145 miljoen in levensmiddelen, terwijl voor 10 miljoen werd geëx porteerd. Nagenoeg alle artikelen die de vennootschap onder de merknaam St. Michael voert, worden door Britse AMSTERDAM De Spaarbank voor de Stad Amsterdam en de daarvan deel uitmakende spaarbanken (Sticht- se Bondsspaarbank. Nutsspaarbank, voor de Zaanstreek en de Bondsspaar bank Hoorn) gaan per 1 juli de rente OP de 6-, 12-, en 24-maands termijnre keningen met 0,25 pet. verhogen. Deze rentes komen daarmee op 5, 5.5 resp 6,5 pet. De rentetarieven op de andere rekeningen blijven onveran derd Kon. Olie noteerde gisteren 3 41%-42'i <42- 42Vj): Philips S <19-19 'aUnilever S52n;-53 (521,^-53'4en KLM $37% <38). Op- gave duPont, Glore, Vorgan fabrikanten geleverd. Slechts 1,5 pet. komt uit het buitenland. De vennootschap is de grootste klc- dingdetaillist van het Ver. Konink rijk. Naar schatting wordt éénachtste van de uitgaven van de Britse consu ment voor kleding, t.w. in 1972 2750 miljoen, in winkels van de vennoot schap besteed. Wekelijks komen hier 12 miljoen klanten. In het lopende boekjaar zal ca. 25 miljoen worden uitgegeven aan kapi- taaalsinvesteringen in het Ver. Konink rijk. Wat aan voorgenomen winkel ontwikkeling in portefeuille is voor de komende jaren vergt nog eens evenveel. Marks S Spencer koopt in Nederland aanzienlijke hoeveelheden land-, tuin bouw- en zuivelprodukten. alsook weefsels en kleding. De introduktie van de aandelen in Amsterdam ge schiedt niet met het oogmerk hier middelen aan te trekken. Het vindt plaats in het kader van het beleid zichzelf geheel te doen opnemen in het zakelijke en sociale milieu van ie dere gemeenschap binnen welke het (jedrijf wordt uitgeoefend. Ten aan zien van de resultaten van het lopen de jaar is de directie optimistisch ge stemd. AMSTERDAM De Nederlandsche Bank heeft maandag ongeveer 74 min mark, met een tegenwaarde van 78,5 min. moeten verkopen om de gulden te steunen. De dollar kon zich rede lijk handhaven. Na een inzinking in de ochtenduren werd onveranderd ge sloten op ƒ2,7050. DELFT De Haagse rechtbank heeft het faillissement uitgespro ken over Machinefabriek Reine veld in Delft op verzoek van de bedrijfsvereniging en de ontvan ger der belastingen. De surseance van betaling is omgezet in een faillissement omdat het GAK en de fiscus allebei beslag hebben ge legd op machines en inventaris, die gisteren geveild werden. Om de vei ling ongestoord te laten plaatsvinden moest, aldus de directie, het faillisse ment worden uitgesproken. De ban kier van het bedrijf (Mees Hope) blijft de afbouw van de bestaande or ders (incl. loonbetalingen) financie ren. Het einde van Reineveld is geen ver rassing, omdat vorig jaar oktober al bekend werd gerfiaakt, dat het bedrijf geleidelijk zou gaan sluiten. Aan de 350 man personeel, die na een eerder gedwongen vertrek van 50 man in september, nog waren gebleven, werd per eind oktober ontslag aangezegd. Ongeveer in diezelfde tijd kreeg Rei neveld definitieve surseance van beta ling. Dit was gunstiger dan een direct faillissement, omdat men meer tijd had de machines te verkopen, wat de kans op een grotere opbrengst zou vergroten. Reineveld vroeg in september voorlo pig uitstel van betaling aan, toen de bankier Mees Hope aankondigde de kredietkraan voor een belangrijk deel dicht te draaien. In een in diezelfde maand gehouden aandeelhoudersvergadering had direc teur Van Dishoeck nog de hoop uitge sproken, dat Reineveld na een grondi ge reorganisatie op kleinere schaal zou kunnen blijven bestaan. Men wil de enkele activiteiten verkopen aan geïnteresseerden, wat inderdaad ge beurd is. n-> afdeling waterzuivering werd gekocht door de Ogem. terwijl de afdeling wasserijmachines werd overgedaan aan een Schotse groep. Ook de sinds enige tijd in Nederland aktieve Duitse groep Vermögensver- waltung heeft zich nog even gemengd in de treurige geschiedenis van de Delftse machinefabriek. Tijdens de aandeelhoudersvergadering kwam di recteur Giinthcr ineens met de mede deling, dat hij Duitse belangstellen den wist voor verschillende bedrijfs onderdelen, met name de gieterij. Dit liep echter op niets uit. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondverkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van de zelfde dag). Akzo 73.30 (73.40); Hoog ovens (73.40 exd.); Kon. Olie 113.80- 114.00 (114.90): Philips 51.90 (51.90); Unilever 142.30-142.50 gl (142.50); KLM (103.50). Koersen in Montreal 22/6 2.05 201,4 21% 11U 18% 8.31L 17% 25/8 2.10 20 -X 18% S.37L 17% Ifidunl. Sporen tl III. Obl. Modi 21 juni 873.65 155.99 103.78 74.27 565.4 22 juni 879.82 155.91 103.82 74.31 565.3 25 juni 869.13 154.36 102.70 74.28 546.4 Aaud. Obl. Tol. H. L. 21 juni 11.630 14.160 1.764 356 1.022 22 juni 18.470 15.620 1.767 767 656 25 juni 11.670 13.980 1.740 294 1.091 \i:u VORK AU F Industrie Alreo Allied Chemk-al Alum Co ui Am American Brands \merlean Can \m ('vanamld Am Elect r. Power Am Melal Climax Am Motors Am Smelt C Kei Am Tel Tel Ampex Anaconda Allan! Richfield 33 331/4 58 57", 3!': 30', 331,4 33% 29% 29 >4 6", 0% 17% 17% 51U 51". Bethl Site Bueing Burlmgtor ADVERTENTIE Een op researchfaciliteiten en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En dc beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselekteerde aandelen. solide vermogensbeheer. man Mdak l Nat City G flet 1 e Gun hel Bruihors Goodvear I and B Gulf oil Illinois Oiiir III SI I co Int Busin Mach Intern Harvester Int Mek of Can Int Paper Inl Tel Tel Johns Manvllle Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Dougla 19 li 19% 28% 29% 117 115% 54% 54 18 17T' 10% in 316% 308% 26% 26% 29 28% 34% 34% 30% 29% 45% 44 Nahisco Nat. Cash ReEiste 35% 35% Nat Distillers 14 13% Nai Gypsum Nal Steel Nat Lead Ir 13 13% 34% 34% 13% 13% Pac Gas and El 27',i Penh Central 1% 1% PepsIco 80% SO Phelps Dodge 41% 41-% Philip Morris 117% 115% Phillips Pelr 49<K 49k Procter Gambl 102% 99% KCA 23% Republic Sieel 23% Reynolds Ind 43% Royal Dutch Petr 42% 23 42 Santa Fé Ind Sears Roebuck Shell Oil Southern Suulhern Pacific Railway Sperry Rand Sland Oil Calif Stand Oil Indians Exxon Corp SlucJebiikor Worth sun oil 23% 23 V4 93% 92 50 50% 18% 18% 31% 31% 32% 32% 39% 39% 73% 73% 86 85% 95 95% 34% 33% 50% 51% lexas Gulf 35 35 Texas Inst 92% 88 TTansainerjca 11% 11 Unilever 53 52% Union Carbide 35 34% Unl Royal 10% 10% United Aircraft 28 27% United Brands 6% US Steel 28% 28% West Union I'el 19% 19% Westingliouse El 334. 32% Wool worth 22% 22 20% 20% 23% 23% 11 10% Can Breweries Celto Chadbourn Goth Chase Select Fd Columbia Gas Cnmlnco Cunl Telephone Gen Cigar 15% 15'.. Int Bnk for Kec Int VIov Frag Mil Paper <S4) 98b 95% 44% 98 b 92% 45% Inlerspar 22.60 22.60 Kansas City Ind Kansas Power KI.M Kroger 1«% 24% 38 15% 24% 37% 15% l.easco Lone Star Cemei 1 fhman 8% 14% 15% 8% 14% 14% Madison Fund 10% 9% Nal Can NY Contr A Norlh West R N Am Phillips Co 9% 6% 63 22% 10 6% 62 V. 22 Occidental Pelr 8', 8% Pacific Light Public Serv 22% 22% 18% Standard Brands 57% 51% Tandy 17% 17% Union Electr Untied Corps 1 ruled Gas 16% 8 16% 16% 7% >7% Western Bancorp 28% 28

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13