Weer tegenslag voor Jan de Vries Succes verdrijft de pijn na tegenslagen bij hobbyist Hartog Gelier en Szabo grotere voorsprong Theo Timmer verdringt uitgevallen favoriet in TT van eerste plaats in strijd om wereldtitel Brit Birrell in training verongelukt Sterke start Vollebregt in Kieler Woche u TROUW/KWARTET MAANDAG 25 JUNI 1973 SPORT Tll/Kl F Van onze speciale verslaggever ASSEN Het optreden van Jan de Vries voor eigen publiek begint van zijn favorietenrol werd beroofd. De Vries moest daarna ontgoo- onderhand op een dramatische vervolgserie te lijken. Zeven keer cheld toezien hoe zijn Zwitserse page Bruno Kneubühler de lauwer- startte de wereldkampioen van 1971 op de Asser TT. Nog nooit ech- krans voor de Kreidler-stal alsnog binnenhaalde en hoe de Amster- ter mocht hij zich als winnaar in de 50 cc-klasse laten huldigen. Ook dammer Theo Timmer naar de kop van de ranglijst in de strijd om zaterdag niet, toen hij al na luttele kilometers door machinepech de wereldtitel snelde. Niet eerder was de teleurstelling bij Jan de Vries (29) over zijn nederlaag in Assen zó groot als dit keer. Op pa pier namelijk leek niemand hem op weg naar de zege in de Grote Prijs van Nederland te kunnen stoppen. Slechts de 'bromfiets' van Kneubühler had zich tijdens de training van gelij ke kracht getoond. Maar de Zwitser was èn is geen concurrent, omdat hij door importeur Van Veen aan het be gin van dit seizoen is aangetrokken om de Nederlandse vedette opnieuw naar de wereldtitel te begeleiden. In voorgaande jaren ontmoette De Vries steeds weer rivaal Angel Nieto. Maar de Spanjaard heeft deze klasse inmid dels wegens gebrek aan materiaal ver laten en daarmee is tevens de groot ste concurrent van De Vries weggeval len. WARRIG Twee jaar geleden sneuvelde De Vries halverwege de strijd, vorig seizoen bleek Angel Nieto na een verwoed ge vecht over een snellere machine te beschikken. Dit seizoen blijkt de ma chine van De Vries zo'n grote snel heid te kunnen ontwikkelen, dat óls alles 'heel' blijft de opponen ten op een vernietigende achterstand gereden kunnen worden. Maar evenals eerder dit jaar in West-Duitsland bleek voor de motor deze luxe niet houdbaar. Na anderhalve ronde al was het met de aspiraties van De Vries gebeurd. De oorzaak? In het Kreidler- kamp deden ze er tamelijk geheimzin nig en warrig over. De Vries: 'Ik weet het niet. Misschien was het de lucht, of de benzine. Tijdens de training had ik al moeilijkheden met het afstellen. Maar ik zou niet zonder meer willen beweren, dat dót de oorzaak van het defect is.' Het begon allemaal zo mooi voor De Vries. Binnen enkele minu ten had hij zijn achtervolgers al op een schijnbaar niet meer te overbrug gen achterstand gezet. 'In de tweede ronde al keek ik een paar keer achter om. Ik zag niemand meer. Toen ben ik maar wat rustiger gaan rijden.' Hoe snel de machine van De Vries wel is. bewees hij een week eerder nog tijdens de Grote Prijs van Joegi- slavië. De Vries: 'Bij de start ging ik daar als laatste weg. Na drie ronden lag ik weer onbedreigd op kop. Nie mand is sneller. Maar je weet vóór ie dere race, dat er iets met je machine kan gebeuren. Dat calculeer je in, dat hoort gewoon bij de wedstrijd. Je mag dan wel als de grote favoriet gel den, er is altijd een 'maar': de machi ne. Ik weet zeker, dat er niets gefor ceerd is. Dat ding is geprepareerd voor een optimale prestatie. En die kan hij leveren ook.' De nuchtere coureur uit Friesland verborg zijn teleurstelling aanvanke lijk meesterlijk. Hij grapte zelfs, dat hij 'nu verder ging huilen', maar gaf later toe, dat hij 'ontzettend teleurge steld' was. 'Ik had hier verschrikke lijk graag willen winnen, nam dan ook geen overdreven risico toen ik al snel een royale voorsprong had. Tij dens de training heb ik op twee ma chines gereden. Ik heb blijkbaar toch weer net de verkeerde gepakt' Voor de motorsport, de 50 cc-klasse in het bijzonder, betekent het uitval len van De Vries op de Drentse heide een uiterst welkome impuls. De Vries leek namelijk dit seizoen onbedreigd naar het wereldkampioenschap te rij den. De huldiging van de nieuwe ti telhouder had namelijk al volgende week in het Belgische Francorchamps een feit kunnen zijn. Met zijn zeges in de TT's van Italië en Joegoslavië op zak geldt De Vries weliswaar nog steeds als belangrijkste kandidaat maar vooral in Theo Timmer heeft hij nu een geduchte concurrent ge vonden. Met de races in België, Zwe den en Spanje nog op het programma is de strijd in de vooral internatio naal nogal discutabele 'borrelglaasjes klasse' weer volledig open. De Vries: 'Als er één sneller is, dan moet dat zondag in Francorchamps blijken. Dat circuit telt veel rechte stukken, dóór is de snelheid beslissend. Het is ei genlijk het vervelendste traject dat er nog bij is. Ik houd van bochten. Een circuit kan voor mij niet moeilijk ge noeg zijn.' Terwijl De Vries over de snelste ma chine, de grootste mogelijkheden, de gaafste techniek èn de meeste erva ring beschikt, vindt de 24-jarige Theo Timmer eindelijk enige erkenning voor jarenlange noeste arbeid. De Amsterdammer, van beroep 'autokop pelingen-monteur', is in vergelijking met De Vries een volbloed amateur. Zijn Jamathi (geen Japans merk, maar een eigen produkt van Jan Feest nu verrassende vierde plaats in 500 cc Van onze speciale verslaggever ASSEN Tijdens de laatste training in Assen ging Wil Har tog vrijdagmiddag met zijn 350- cc-machine in één van de boch ten onderuit. Hij blesseerde zich aan de hand en elleboog. Maar aanzienlijk pijnlijker bleek voor Hartog de constatering, dat zijn motor voor de TT onbruikbaar was geworden. Hartog reageer de ontluisterd. De depressie nam nog geen etmaal later ver der toe, toen hij tijdens de wed strijd zélf met zijn haastig ge leende machine moest opgeven. Maar tóch forceerde de boom lange Noordhollander een fraaie revanche. Alsof hij zojuist winnaar was gewor den. Zó uitbundig werd hij door de naar schatting 120.000 motor-enthou siasten op de Drentse heide beju beld met zijn vierde plaats in de halve liters. Wil Hartog vierde feest. En begrijpelijk voor wie weet, wat 'Assen' voor deze renner betekent. De jaarlijkse TT geldt als vakantie voor Hartog. 'Vroeger ben ik wel eens een dag op schoolreisje ge weest. Maar sinds ik i>> de grasdro gerij van mijn vader werk. is er - geen tijd voor vakantie. Laat staan voor internationale wedstrijden. Daarom is dat weekje in Assen alles voor me. Kan je nagaan hoe ik me voelde na de val tijdens de trai ning.' Vóór de start van de 350 cc (overi gens de race van de dag met een spectaculaire strijd tussen Agostini, Read en Laensivuori) besefte Hartog al, dat zijn kansen op een 'vreemde' machine tot een minimum gedaald waren. Na een paar ronden gaf hij dan ook op. Hartog: 'Billie Nelson gaf een teken, dat er olie op de ach terband zat. Zoiets kan levensgevaar lijk zijn. Maar dat uitvallen beteken de wel, dat mijn zelfvertrouwen nog verder verdween en dat ik in de 500 cc na al die tegenslagen ook niet meer zo hard geloofde.' Hartog herstelde zich echter mees terlijk. Terwijl matadoren als Phil Read en Giacomo Agostini elkaar naar steeds weer nieuwe ronde-re cords opdreven, reed Hartog vanaf de vierde positie zijn eigen race. De gapende wond in de hand en het verband om de elleboog telden niet meer, de pech was vergeten. Hartog: 'Succes verdrijft de pijn. Ik ga straks ook weer gewoon aan het werk. Ook met één hand kan je wer ken.' Een uitspraak, die tekenend is voor de mentaliteit en de hardheid van de coureur uit Abbekerk. 'Bij de start zat ik er direct al goed bij. Ik kon me blijven optrekken aan de snellere cnncurrenten. Dat was een groot voordeel. Maar tijdens de elf de ronde dacht ik al 'van mij mag die vlag best vallen.' Het duurde evenwel nog vijf ronden voordat Hartog met één arm in de lucht door de finish raasde. 'Ik heb hier wekelang naartoe geleefd. En dan te bedenken, dat ik gisteren nog he- Wil Hartog neemt breedlachend de ovatie van het publiek in ontvangst na zijn vierde plaats in de 500 cc. lemaal stuk zat. Dit succes is gewel dig We hebben er keihard voor ge werkt Vooral monteur Karei Zegers. Hij sleutelde op de momenten, dat ik sliep. Motorracen is vijftig pro cent sleutelwerk en 50 procent de capaciteiten van de coureur. Om over geluk nog maar niet te spre ken'. Dat geluk ontbrak bijvoorbeeld Jos Schurgers. De Haarlemse coureur had zelfs een groot deel van de trai ning opgeofferd om zijn eigenbouw- machine, die nog ten onrechte de naam Bndgestone draagt, optimaal teprepareren. Schurgens werkte de afgelopen week bijna dag en nacht aan een nieuwe versnellingsbak. Lang, erg lang, leek het fanatieke sleutelwerk rendement op te leve ren. De 123 cc werd een slijtageslag. Kent Andersson, nummer één in de strijd om de wereldtitel, vloog uit de bocht en brak een been. Angel Nieto kreeg machinepech, ook de Italiaan Otello Buscherini moest af stappen. Rondenlang kreeg Schur gers daardoor gelegenheid zijn hoge positie op de ranglijst voor het we reldkampioenschap te verdedigen. Met nog twee ronden te gaan moest evenwel ook hij naar de pits. Een kapotte ontsteking wierp hem naar de elfde plaats terug. Schurgers, aangeslagen: 'We hebben deze week zó verschrikkelijk hard gewerkt, daar heb je geen voorstelling van. En dan dit. Bepaald eer van ons werk hebben we niet gekeregen. Als zoiets in de eerste ronde gebeurt, is het jammer. Maar moeilijker is het zo'n tegenslag te verwerken als je in het zicht van de finish nog in zo'n mooie positie rijdt. Toch moet je normaal reageren. Het is een mecha nische sport. Het risico, dat de ma chine je in de steek laat is altijd aanwezig'. 'Assen' kende wel degelijk zijn emo ties. Grote en kleine drama's. Maar alléén de door Agostini gewonnen 350 cc leverde de gevechten en de spanning, waarvoor de massa geko men was. Het verschil tussen de ab solute top en de 'rest' lijkt met. het jaar groter. Dc Nederlandse TT on dervindt die aderlating in het span ningselement nog nauwelijks in de publieke belangstelling. De vraag al leen is hoelang dit nog ongestraft kan doorgaan. Want één aantrekke lijke race is toch wel erg mager voor een duur dagje (en vaak nacht je) motorfeest. GERRIT DEN AMBTMAN Thiel, Martin Mijwaard en Timmer zelf) toont dit seizoen opmerkelijk veel zekerheid. Hoewel de machine nog snelheid tekort komt, kan Tim mer bogen op regelmatige klasserin gen, met de overwinning op Hocken- heim als absoluut hoogtepunt. Tim mer: 'Dat was de eerste Grand Prix van het seizoen. Ik stond direct bo venaan in de puntentelling voor het wereldkampioenschap. Toen was het veel te vroeg om te juichen. Maar nu ik weer eerste sta, ga ik toch voor zichtig aan de mogelijkheid van een titel denken.' Vooral om financiële redenen is een opmerkelijk succes in de Breukelse Jamathi-werkplaats zeer belangrijker. Want het geld is op. Timmer: 'We hebben via een actie voor dit seizoen- de beschikking gekregen over een be drag van 35.000 gulden voor de con structie van een nieuwe machine. Daar teren we nu nog steeds op. En op de startgelden, uiteraard. Maar voor de toekomst is dit lang niet meer toereikend.' De eerste plaats van Theo Timmer op de ranglijst is de triomf van een hobby. Samen met Van Thiel en Mijwaard vormt de coureur een uniek trio. Timmer voelt weinig of niets voor een fabrieks-contract. 'Want', zegt hij, 'de racerij is toch maar tijde lijk. Met dat kleine ploegje doen we alles zelf. Het zou geen stijl zijn om er dan plotseling uit te stappen. We zouden misschien wel iets met z'n drieën willen ondernemen.' Op Francorchamps zal zondag blijken of het hobby-produkt van Tiihmer de uitgebalanceerde machine van De Vries kan blijven volgen. De Amster dammer ziet mogelijkheden. Maar De Vries oordeelt nuchter: 'Timmer gaat inderdaad ontzettend hard, maar hij heeft minder ervaring dan ik. Dat speelt een belangrijke rol. Zeker op zo'n snel circuit als Francorchamps.' 50 cc (S ronden ls 61.64 kni): 1. Bruno Kneubühler (Zwits. Van Veen-Kreidler 30 03.2 (gem. snelheid: 123.119 k/u>: 2. Theo Timmer (Ned) Jamathi 30.10.7; 3 Gerhard Thurow (WDld) Kreidler 30.19 0; 4. Jan Bruins (Ned) Monark; 5. Lars Persson (Zwei Monark: 6. Jan Huberts (Ned) Kreidler: 7. Nico Polane (Ned) Roton; 8. Ton Kooijman (Ned) Hemeijla. Snelste ronde; Kneubüler 3.40.9 (g.s. 125.558 k/u), Stand wereldkampioenschap: (na vier races): 1. Timmer 35 punten, 2. De Vries (Ned) 30. 3. Kneubühler 27, 4. Thurow 20. 5. Rittber- ger (W-Dld) 18. 6. Graf (Zwits) 17. 7. Hu berts (Ned) 16. 125 cc (14 ronden ls 107.86 km): 1. Eugenio Lazzarlni ilti Maico 48.36.3 (gem. snelh. 133.153 k/u); 2. Rolf Minhoff (WDld) Maico 48.57.1: 3. Chas Mortimer (GBi Yamaha 49.52.4; 4. Matti Salonen (Fin) Yamaha- 5. Penttl Salonen (Fin) Yamaha; 6. Rvsz'ard Mankiewicz (Polen) MZ; 7. Walter Rungg (Zwits) Maico: S. Paul Elckenbcrg (WDld) Maico: 9. Piet v.d. Goorbcrgh (Ned) Yama ha); 10 Henk v. Kessei (Ned) Yamaha; 11. Jos Schurgers (Ned) Bridgestone; 12. Börjc Jansson (Zwei Maico. Snelste ronde: Nieto (Spi Morbldelli 3.24.7 (g.s. 135.495 k/u). Stand wereldkampioenschap: l. Andersson (Zwe) Yamaha 75 punten. 2. Lazzarini 47, 3. Schurgers 32. 4. Jansson 29, 5. Nieto en MorUmer 22. 250 cc (16 ronden is 123.27 km): 1. Dieter Braun (WDld) Yamaha 51.55.1 (gem. snel. 142.454 k/u); 2. Michel Roügerie (Fr) Harley Davidson 52.30.9; 3. John Dodds (Austr) Ya maha 52.33.0; 4. Mick Grant (GB) Yamaha: 5. Chas Mortimer i GB) Yamaha: 6 Adu Celso Santos (Braz.) Yamaha; 7. Sylvio Grassetti (It) MZ; 8. Rob Bron (Ned) Yamaha; 9 Christian Bourgeois (Fr) Yamaha: 10. Matti Salonen (Fin) Yamaha; 11. Adrie v.d. Broeke (Ned) Yamaha: 12. Nico v.d. Zanden (Ned) Yamaha. Snelste ronde Braun 3.13.0 (g s. 143.789) Stand wereldkampioenschap: 1. Jarno Saar- inen (Fin) 45 punten. 2 Braun 38. 3. Hideo Kanaya (Japan) 36. 4 Mortimer 26. 5. Laen sivuori (Fin) 24. 6. Grassetti 21 350 cc (16 ronden is 123,27 km): 1. Giacomo (It> MV ASusta 50 15 9 (gem. snelh. 14/148 km-u): 2. Phi! Read iGBi MV Agusta f T01V0 Laensivuori (Fin) Yamaha o0.32.3: 4 John Dodds (Austr) Yamaha) 5. Dieter Braun (WDld) Yamaha; 6. Kent An dersson (Zwe) Yamaha: 7. Adu Celso Santos (Braz) Yamaha; 8. Billie Nelson (GB) Yama ha; 9. Mick Grant (GB) Yamaha; 10. BruWo ge Jan de Vries, eenzaam op kop in de 50 cc-klasse. De weelde duurde slechts anderhalve ronde. Daan moest de favoriet met machinepech naar de kant. Kneubühler (Zwits) Harley Davidson: 11. Marcel Ankoné (Ned) Yamsel: 12. Kurt-Ivan Carlsson (Zwei Yamaha: 13. Adrlc v.d. Broe ke (Ned) Yamaha: 14. Leo Bovee (Ned) Ya maha. Snelste ronde: Laensivuori 3.05.1 (g.s 149 842 km-u). Stand wereldkampioenschap (na zes races): 1. Laensivuori 57 punten, 2. Agostini 45, 3. Andersson 33, 4. Jan'os Drapal (Hong) 30, 5. Braun 27, 6. Dodds 26. 500 cc (16 ronden is 123,27 km): 1. Phil Read (GB) MV Augusta 50.34.2 (gem. snelh. 146.257 k/u); 2 Kim Newcombe (NwZlnd) König 51.16.2; 3. Christian Brourgeois (Fr) Yamaha 51.37.4. 4. Wil Hartog (Ned) Yama ha 5145.4; 5 Jack Findlav (Austr) Suziki: 6L Werner Giger (Zwits) Yamaha; 7. Derek Chartterton (GB) Yamaha. 8. Billie Nelson (GB) Yamaha: 9. Ene Offenstadt (Fr) Smac: 10. Georg Pohlmann (Wdl) Yamaha: 11. Kurt Harald Florin (WDld) König; 12. Jan Kost- winder (Ned) op één ronde. Snelste ronde: Agostini (II) MV Agusta 3.03.4 (g.s. 151.233 k/u). Stand wereldkampioenschap: 1. Newcombe 43 Ïunten. 2. Read 42, 3. Saarlnen 30, 4. Giger 7, 5. Findlay en Kanaya 22. 135 005 krn-ui Cl gel rel (GB) Renwick König 48.35 9; 3 Wer de Schwarzel-Karl-Heinz Kleis (WD1) König: Siegfried Schauzu-Wolfgang Kalauch (W BMW; 5. Michel Vanneste-Serge Vanm f>6( (Bel. BMW: 0. Rolf Steinhausen-Karl Sch e 1 (König); 7. Karl Venus-Rainer Gut WD1) BMW: 8. Gustav Papefranx KallenhTJU (WDI) BMW. Stand wereldkampioenschap: 1. Enders- gelhardt 6 5pnt (al zeker van wereldtitell en 3. Schwartzel-Kleis en Vanneste-Vanni beiden 38 put. 4. Schauzu-Kalauch 25 pr.i Gawley-Sales 24 pnt. r*;. ale en bai GERRIT DEN AMBTM4 De Zwitser Kneubühler voert na het uitvallen van Jan de Vries het v eld aan in de 50 cc. Timman vast op laatste plaats HILVERSUM (ANP) Er is, na de zaterdag gespeelde tiende ronde en het beëindigen van de afgebroken par tijen, duidelijkheid gekomen in het dubbele kwartet (groot)meesters van het AVRO-toernooi. Op kop gaan ge deeld de Rus Gelier en de Hongaar Szabo. Zij bezitten 7.5 punten uit 10 partijen. Daarna volgt de jonge Joe goslavische grootmeester Ljubojeviv met 5.5 punten. Voor de vierde prijs komen nog Andersson en Sax, elk met 4.5 punten in aanmerking. Het is ech ter niet onmogelijk dat de nummers zes en zeven, Ivkov en Poloegajevski, ieder met 4 punten, nog omhoog ko men. Slechts Jan Timman met 2.5 uit 10 moet alle hoop op een redelijk re sultaat laten varen. Er volgen nog vier ronden. Zaterdag was vooral de krachtmeting Ploegajevski-Szabo van belang. Hierin bewandelden de opponenten moeilijke wegen in de opening. Wit offerde op een gegeven moment de kwaliteit (hij vergiste zich niet zoals men aanvanke lijk dacht), doch de daaropvolgende verwikkelingen werden door de Hon gaar uiterst efficiënt behandeld. Toen werd duidelijk, nadat Poloegajevski ook nog elf zetten in twee minuten had moeten doen, dat de offercombi natie te veeleisend was geweest. De zege voor de Hongaar betekent voor de toch al briljante Rus, dat hij in deze wedstrijd geen behoorlijk resul taat meer kan boeken. Sax profiteerde van te optimistisch spel van Jan Timman. Geiler was licht ontevreden. Tegen Ljibojevic kad hij behoorlijke kansen op voor deel, doch de tijdnood plaagde hem dusdanig dat hij welhaast voor remise moest kiezen. Andersson en Ivkov deelden het punt in slechts 15 zetten. Daarmee werd verondersteld, dat de Zweed zijn on geslagen record of, zo men wil, de reeks remises overeind had gehouden. Doch de praktijk leerde anders. In de avonduren moest hij voor de derde maal tegen Ljubojevic aantreden (ne gende ronde). Hij brak weliswaar weer af, maar capituleerde gisteren zonder verder spelen Tiende ronde: Poloegajewski (Rusl) Szabo (Hong) 01, Sax (Hong)Tim man (Ned) 10, Geiler (Rusl)Lju bojevicAndersson 10. Stand na tien ronden: 1. Geiler en Szabo 7%, 3. Ljubojevic 5%. 4. An dersson en Sax 4'A, 6. Poloegajevski en Ivkov 4. 8. Timraan 2 y2. (ADVERTENTIE) delta lloyd een begrip in sport verzekeringsgroep n.v. ep jn verzekeringen ROUEN-LES-ESSARTS (AFP) Bij de training voor de Gro te Prijs van Rtuen, een wed strijd voor het Europees kampi oenschap formule II. is de Brit Gcrry Birrell met zijn Chevron verongelukt. Bij het uitkomen van een bocht raakte de Brit de vangrails. Volgens ooggetuigen was zijn linker voorband lek ge raakt. Birrell, die op volle snel heid reed, kon zijn wagen niet in bedwang houden en schoot met enorme vaart van de weg af. Hij werd zwaar gewond uit het wrak van zijn auto gehaald en overleed een uur later aan zijn verwondingen in het zie kenhuis Charles Nicolle in Rou en. Het scheelde niet veel of de ra ce was. niet doorgegaan. De deelnemers eisten dat het cir cuit veiliger zou worden ge maakt, nadat Gerry Birell om het leven was gekomen. Dat ge beurde in de gevaarlijke 'Bocht van de zes broers'. De organisa toren besloten toen vlak voor het ingaan van de bocht een ob stakel aan te brengen, waardoor de coureurs gedwongen werden langzamer te rijden. Vóór de ra ce oefenden de deelnemers vier ronden om zich vertrouwd te maken ipet het nieuwe 'gezicht' van de bocht. De Fransman Jean Pierre Ja- rier won .gisteren met March- BMW de wedstrijd. Hij legde de 30 ronden (166,290 km) af in 56 minuten en 20,7 seconden. De Westduitser Jochen Mass eindigde met een Surtees als tweede. Wereldkampioen formu le één Emerson Fittipaldi viel in de laatste ronde uit. Zijn broer Wilson kwam met zijn Ford Barbham als vijfde bin nen. KIEL (ANP) Het tijdelijke stapje van de tweeling Sjoerd en Vollebregt van de 470 klasse na: FD's verloopt uitermate succesvol. 18-jarige tweeling, die in augustu i Kiel hun wereldtitel in de nie Olympische 470 klasse zullen ver( gen, strijden bij hun tweede wedstji. in de FD's mee met de allergroot! Zaterdag op de openingsdag var Kielerwoche werden ze derde, teren zelfs tweede. In het klassen staan ze achter de Hamburger I (1,6 pnt) op de tweede plaats pnt). Hun doel is een afvaardigin te dwingen naar de Europese ka oenschappen in de FD-klasse, di Thun (Zwitserland) worden den. Daar mag Nederland met deelnemers aan de start komen, is reeds zeker: Fred Imhoff, die ii natiohaal bij de beste tien beh De overige twee worden aangewf^ na de Kielerwoche. inst Voor de wedstrijdzeilers was het rigens geen genoegen dit weeke buitengaats te vertoeven. Zaterdag den zich de meest verraderlijke schiftingen voor. Gisteren wa< wind zo flauw, dat een aantal kl: op de verkorte banen niet binm tijdslimiet konden blijven, waarjli deze races naar vandaag zijn vei ven. Zondag: Flying Dutchmanklasse: 1. W.-Dld), 2. Vollebregt (Ned), 3. Seidl tenrijk), 22. Brinkgreve (Ned), 25. I (Ned). 29. Mantel (Ned). Klassement^ twee races: 1. Libor 1.6 pnt. 2. Volle, (Ned) 4.5 nt. 3. Froese 10 pnt. Torna< 1 Vogel (W.-Dld). 2. Martens (W.-Dld), 3. te (Eng). Stand: 1. Vogel 1.6 pnt. 2. Ma 9.6 pnt, 3. Kolni (Zweden) 10 pnt. Tem 1. Baehr (W.-Dld). 2. Mankin (Rusl), 3.P1' ve (W.-Dld). Startd: 1. Baehr 0 pnt, 2. kin 6,6 pnt, 3. Rebhagcn (Zweden) 9.9 470-klasse: 1. Hüner (W.-Dld), 2. Froui (Fr), 3. Mergell (W.-Dld), 4. Mol (Ncd). Stand: 1. Hübner 0 pnt. 2. Beek :hi 2.9 pnt, 3. Hauert 2.» pnt, 4. Merge r pnt. JTest ba 3de' C he sd and bd b damt 'e ind. pui >unt< In en i erh jk 6i jker n van vonn zeil islmf. in m iri ui luxe ig ti al a< stval dame itslai :er de met het naai de e gelat even t ai twi

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 12