BITTERHEID OP VOORAVOND VAN WIMBLEDON Ellie van Beuzekom laconiek Ruud Wielart weer een centimeter hoger naar nieuw speerwerprecord Is je geen sin hebt, heeft het ook weinig nut om te gaan trainen Turnsters verlies in Hongarije Cross-zege Ghielen Haico Scharn in Aarhus naar nationaal record op 1500 meter ROUW/KWARTET MAANDAG 25 JUNI 1973 /K SPORT T13/K11 ONDEN (Reuter, UPI) De jatste uren voor de opening van et 96e Wimbledon-kampioen- :hap zijn gevuld met bittere «acties, wederzijdse beschuldi- ingen en minder vriendelijke •erzoeken' van de stakende ten issers aan hun werkwillige col- iga's. De laatste groep neemt Jjlrerigens nog steeds in aantal af, ant het aantal spelers dat de >en Engelse kampioenschappen ijdt, is opgelopen tot 73. een dringend beroep van de orga- satie van tennisspelers (ATP) op de lelers die wel hun inschrijving ge- and wilden doen, trokken zich ach- reenvolgcns de Zuidafrikanen Bob aud, Byron Bertram en Bob Hewitt. Amerikaan Sherwood Stewert en Argentijn Modesto Vasquez alsnog rug. TRAFCOMMISSIE Roemeen Ilia Nastase (als eerste (plaatst), de Brit Roger Taylor en I Australiër Ray Keidie, die zich jets van de oproep van hun vakbond introkken, zijn inmiddels door de uitgenodigd hun lidmaatschap neer te leggen. De ATP verzocht dit gisteravond na een bijeenkomst van de strafcommissie van de ATP, waar bij Nastase en Keidie aanwezig waren. Roger Taylor ontbrak. Het zal echter nog tot na de volgende vergadering van de commissie (aan het eind van Wimbledon) duren, eer eventueel maatregelen tegen het drietal worden genomen. Voorzitter van die commis sie is Stan Smith, de huidige titelhou der van Wimbledon. Een dag eerder had Roger Taylor voor de Engelse televisie verklaard dat hij tegenmaatregelen vreest wan neer hij en Nastase toch op Wimble don zullen uitkomen. Wat hem be treft, speelt hij in ieder geval. Taylor: 'Ik denk dat ze Nastase en mij kun nen treffen door ons niet toe te staan nog in toernooien te spelen. Ik hoop dat ze dat niet van plan zijn, anders zouden we alles opnieuw in overwe ging moeten nemen'. De vrees van Taylor was gebaseerd op uitlatingen van Jack Kramer, directeur van de ATP, die voor de televisie dreigemen ten aan het adres van Taylor uitte als: 'Geen plaats meer in de wereld om zich te verbergen: een blessing waarmee hij de rest van zijn leven zal moeten leven, verafschuwd door zijn vrienden'. In een hoofdartikel be schuldigde de London Evening News Kramer van nazistische uitlatingen. 'Kramer Go Home', schreef het blad. Dergelijke uitlatingen zijn tekend voor de sfeer waarin het conflict wordt uitgevochten en waarin ook steeds meer de aanleiding (verzet van de spelers tegen de tennisfederatie die de Joegoslaviër Nikki Pilic schor ste) op de achtergrond is gekomen. De emoties zijn hoog opgelaaid, voor al bij de Britse tennis-fans waarvan de fanatiekste zeker zijn te vinden on der de Engelse journalisten. Verbitte ring in de kranten en ander publici teitsmedia is het gevolg, gepaard aan een rotsvast vertrouwen dat het alle maal niets uitmaakt of die 73 profs nu wel of niet komen. Wimbledon zal vandaag, zo schreef het Engelse pers bureau Reuter gisteren, bewijzen dat het sterker is dan de spelers. De orga nisatoren zijn hier rotsvast van ovpr- tuigd. Er worden meer dan een kwartmiljoen bezoekers verwacht en de aardbeien met slagroom en suiker staan in even grote getale klaar als in voorgaande jaren. Wimbledon is Wim bledon; tennissers of geen tennissers. DRUK De populariteit van de 73 spelers die Wimbledon mijden, is (zo ligt voor de hand) niet groter geworden. Hun organisatie, de ATP, wordt herhaalde lijk beschuldigd van duistere praktij ken. Eén van de beschuldigingen kwam van dc 18-jarige Engelse speler John Lloyd, die vertelde dat door meerdere profs druk op hem werd Ilie Nastase wordt op de been geholpen na een ernstige val in de finale van het toernooi op Queens Club, dat hij desondanks won. uitgeoefend zich terug te trekken. Dat zou, zo vertelden de profs hem, erg verstandig zijn en zijn toekomstige tenniscarrière zeker geen kwaad doen. Lloyd vertelde verder dat naar zijn mening ook andere jonge spelers wa ren benaderd en dat hun duidelijk is gemaakt dat het uiterst moeilijk zou worden in de Verenigde Staten te gaan spelen, wanneer daar het circuit wordt geleid door de ATP. Jack Kra mer heeft inmiddels ontkend dat de ATP er dergelijke intimidatie-praktij ken op na zou houden. En voorzitter Cliff Drysdale zei dat, indien de be schuldigingen waar zouden zijn, hij een dergelijke al te enthousiaste aan pak van zijn ATP-leden zou betreu ren. Hij benadrukte nogmaals dat het niet tegen Wimbledon maar tegen de ILTF gaat. Deze affaire heeft inmid dels ook binnen de ATP onenigheid opgeroepen, want John Barrett (be stuurslid van de ATP) heeft zich na een gesprek met Lloyd om die reden uit de vakorganisatie teruggetrokken. Ook rond de man die de (directe) aanleiding is tot het conflict, de Joe- geoslaviër Nikki Pilic, is het afgelo pen weekeinde enige verwarring ont staan. Volgens het Joegoslavische persbureau Tanjug zou Pilic, die mo menteel in Joegoslavië is, zijn in schrijving voor Wimbledon hebben te ruggetrokken en zijn mede-profs heb ben gevraagd de boycot van Wimble don op te heffen. Pilic ontkende later dat zij in deze bewoordingen heeft uitgelaten. Ook Jack Kramer ontken de dat hij in Londen een telefoonge sprek met Pilic heeft gehad, waarin deze hem het verzoek zou hebben overgebracht QUEENS CLUB Twee van de spelers die van de ATP het verzoek hebben gekregen hun lid maatschap in te trekken, Roger Tay lor en Ilia Nastase, stonden zaterdag tegenover elkaar in de finale van het toernooi op Queens Club. Zij kregen beiden een langdurige ovatie van he publiek. Nastase won de eindstrijd in twee sets: 9-8 6-3. In het damesenkel spel. zorgde de Russische Olga Morozo- va voor een verrassing door met 6-2 6- 3 van de favoriete Australische Evon- ne Goolagong te winnen. Tom Okker won met Marty Riessen de finale van het herendubbelspel door een over winning met 64 7-5 op de Australiër Ray Keidie en de Zuidafrikaan Ray Moore. Ilia Nastase kwam in de eerste set in moeilijkheden nadat hij ernstig was gevallen. Na behandeld te zijn, keerde hij echter terug op de baan, won de tie-break van de eerste set en verover de de tweede door één enkele service break in de vierde game. Hcrcncnkelspel: halve finales: Nastase (Roem)-Mctrevell (Rusl) 3-8 9-7 7-5, Taylor (GB)-Davidson (Austr) 7-5 6-3. Finale: Nas- tase-Taylor 9-8 6-3. Dames enkelspel: halve finales: Morozova (Rusl)-Zlegenfuss (VS) 6-2 6-3, Goolagong (Austr)-Heldman (VS) 6-2 6-0. Finale: Morozova-Goolagong 6-2 6-3. dingen zien. Nu gooi ik 54 meter en dan ben ik iemand en morgen kom ik niet verder dan 46 meter en dan lig ik er meteen weer uit. Daar ben ik heel makkelijk in. Ik train ook heel verschillend. Hoeveel keer per week? Dat hangt ervan af, of ik zin heb of niet. Kijk, als je geen zin hebt dan heeft het ook weinig nut om te gaan trainen, dan komt er toch niks van te recht. En dan moet ik er natuurlijk ook de tijd voor hebben. Ik ben in december getrouwd en dan werk ik er overdag nog bij. Wil ik naar de trai ning toe, dan kest het mij toch gauw zo'n twee tot drie uur. En dan zonder plezier? Bij mijn eigen traineo kom ik met een lachend gezicht en ik ver trek weer lachend. Zo moet 't ook'. De nieuwe record houdster speerwer pen wordt getramd door Rob Pauël, net afgestudeerd van de CIOS. Ellie van Beuzekom: 'Ik heb er nu niet zo veel aan, hij zit in militaire dienst. Maar als het goed is wordt hij binnen een paar weken in Amsterdam gele gerd. Dan kunnen we weer geregeld trainen, want ook dat is er de afgelo pen maanden daardoor nauwelijks van gekomen. Hij heeft zich helemaal op het werpen gestort. Ik weet niet of hij zich specialiseert, maar hij leest veel, studeert en vertaalt buitenlandse literatuur. Hij pakt het echt serieus BOEDAPEST (MTI) Hongarije heeft de zaterdag en zondag in Boeda pest gehouden dames-turninterland- wedstrijd tegen Nederland (zonder topturnster Ans Smulders) gewonnen met 366.55 tegen 352.55 punten. In het individuele klassement bezette de 15-jarige Hongaarse Krisztina Med- veezke de eerste plaats met 75.55 pun ten, op de tweede plaats gevolgd door haar 17-jarige landgenote Aniko Kery met 75.05 punten. Op de volgende plaatsen kwamen: 3. Joke Kos (Ned, 72.40 pnt., 4. Bellak (Hong.) 71.60 pnt., 5. Ans Dekker (Ned) 71.50 pnt., 6. Sommer (Hong) 71.15 pnt De Hon gaarse damesploeg eindigde bij de Olympische Spelen in München op de derde plaats achter de Sowjet Unie en Oost-Duitsland. Van deze ploeg maak ten ook Medveczky en Kery deel uit, die in het individuele klassement zich als resp. 13e en 17e plaatsten. De Hongaarse dames excelleerden vooral bij het paardspringen, op de brug met ongelijke leggers en bij de vrije oefe ningen. KANSLOOS De Nederlandse keurturners hebben dit weekeinde in Helmond een wed strijd tegen Westduitsland kansloos met 477.95-504.35 punten verloren. Na de eerste dag had Nederland al een achterstand van 227.05-243.20 punten. De Westduitser Peter Diehl eindigde met 104.60 punten als eerste in het individuele klassement voor zijn broer Manfred Diehl, die 103.70 pun ten behaalde. De beste Nederlander was veelvuldig kampioen Cor Smul ders met 101.65 punten. Hij was ech ter gehandicapt door hand- en kuit blessures. Hans Gunneman volgde hem op de voet met 99.85 punten. Westduitsland verscheen overigens met een b-equipe. De individuele rangschikking van de Nederlandse turners: 4. Cor Smulders 101,65, 5. Hans Gunneman 99.85, 6. Cees Pot 96.45, 8. Gerrit Butter 95.05. VARSSEVELD Matty Ghielen uit Helden Panningen heeft op het cir cuit de Vennebulten in Varsseveld de derde kampioenscross 125 cc gewon nen. De Yamaha-rijder besliste een spannend duel met Johnny Vink na een finale van 20 minuten plus twee ronden met drie seconden voorsprong in zijn voordeel. Gerard Rond, die na een slechte start opklom naar de derde positie, behield de leiding in de stand voor het Nederlands kampioen schap. aan. Toen ik pas begon, m november 71, trainde ik bij wijlen Frans van der Heijden. Hij heeft me technisch ontzettend veel geleerd. Ik trainde bij hem in de Oude RAI in Amsterdam. Het ging vorig jaar dan ook al heel redelijk. M'n top lag op 48.38 meter. Deze winter ben ik voor het eerst gaan halteren. Gewichtentraining, ncu ja, het gaat heel licht hoor, was er daarvoor nooit bij geweest'. Niet alleen door de snelle prestatie verbetering maar ook omdat andere mensen veel voor haar trainingen de den is zij zich langzamerhand wat fa natieker gaan opstellen. 'Als anderen zich zo voor je uitsloven, ja dan ga je vanzelf meer doen'. Het resultaat was gisteren dat zij opnieuw recordhoud ster werd. Ellie van Beuzekom: 'Hoe het verder gaat weet ik niet Er is wel een schema opgesteld maar dat slaat natuurlijk voornamelijk op de trainingen. Dat volg ik ook wel aar dig, maar hoe ver ik volgens een schema aan het eind van het seizoen moet kunnen gooien dat weet ik niet. Op dit moment gaat het gewoon lek ker en als ik geen last van zenuwen heb dan zit er misschien wel meer in'. RUUD VERDONCK Ellie van Beuzekom werpt de speer in Drachten naar een Nederlands record: 54 meter en 36 centime ter. Van onze speciale verslaggever DRACHTEN Ellie van Beuzekom en Lida Kuys hebben gistermid dag weer stuivertje gewisseld. Ruim een maand geleden veroverde Lida Kuys het Nederlands record speerwerpen. Zij kwam toen tot 52,98 meter. Tijdens de drielandenwedstrijd Engeland-Tsjechslowa- kije-Nederland in Drachten pakte Ellie van Beuzekom het record weer terug. Al bij haar eerste worp kwam de Castricumse atlete tot de respectabele afstand van 54,86 meter. Daarmee was, nauwelijks een kwartier na aanvang van de wedstrijden, ook eigenlijk het hoog tepunt al gevallen. Mede door de harde wind die over de kunststof- baan stond, gebeurden er daarna nog nauwelijks schokkende zaken. Nederland zag echter nog wel kans iets van het dit seizoen zwaar ge schonden prestige goed te maken, door Tsjechoslowakije in ieder ge val op afstand te houden. De Engelse ploeg was echter onbereik baar. Met haar overwinning in het speer werpen, droeg Elly van Beuzekom (21) heel aardig bij tot de totaalpres tatie van de ploeg. Enkele weken ge leden nog in de strijd tegen West- Duitsland en Roemenië kwam die kracht van de Nederlandse er niet uit. De prestatie van nu tekent de on zekerheid die er uitgaat van de top bij de Nederlandse speerwerpsters. Li da Kuys en Ellie van Beuzekom wis selen topprestaties wel heel makkelijk af met magere resultaten. Lida Kuys bijvoorbeeld reikte gisteren niet ver der dan ruim 46 meter. Zelf zei de Beverwijkse, het probleem in volle omvang tonend: 'Ik weet niet hoe het kwam. Ik denk dat ik gewoon m'n dag niet had. En de omstandigheden waren nog zo goed om ver te komen'. TEGENWIND Die omstandigheden waren in de och tenduren nog verbeterd. In overleg met de deelneemsters was toen name lijk besloten niet met de wind mee de baan was oorspronkelijk zo uitge zet maar tegen de wind in te wer pen. Ellie van Beuzekom: 'Dan werp ik altijd beter. Het is voordeliger te gen de wind in te gcoien omdat de speer dan wat blijft hangen. Die Tsje chische dames zijn geloof ik erg voor het gooien met de wind mee, maar zij zijn toch ook akkoord gegaan met de ze omzetting'. Bij Ellie van Beuzekom ('Ellie Is met een i en een e, m'n achternaam is met een z en ik ben geen familie v badmintonster Joke, zo dat is dat'), speelde echter niet alleen de voordeli ge uitzetting van de baan een rol. 'Ik ben zenuwachtig, altijd als ik moet gooien. De mensen zien dat er nooit zo aan af, maar ik loop me van tevo ren altijd op te vreten. Nu zag ik ver der op het veld een televisiecamera stain die net gericht was op het ko gelstoten. Ik dacht mooi zo, want ik kan er helemaal niet tegen als ze je van zo dichtbij staan op te nemen. Toen ik gegooid had, zag ik pas dat er neg een andere camera stond die het wel had opgenomen. Gelukkig maar, want anders was ik nog veel nerveuzer geweest Je zag het ook bij de laatste worp, ik moest er ineens aan denken en toen flodderde de speer naar twintig meter of zoiets. Ik kan zo'n camera niet op m'n buik hebben, publiek doet me niks. Die zijn niet zo dichtbij tenminste'. Van die zenuwen maakt de Castricum se nog geen groot punt. 'Ik ben eigen lijk pas begonnen. Dit was m'n twee de interland. Het zal dus naarmate ik meer routine heb opgedaan wel veran deren. Ik zit nu zo'n anderhalf jaar in 't vak. Daarvoor volleybalde ik wat en ik speelde voetbal. Dat doe ik trou wens nog steeds. Ik zit in het eerste van DVC, de eerste damesvoetbalclub van Nederland. Ik sta in de spits. De afmaakster, poeieren kan ik wel; ik moet alleen wat leren richten. Ik kwam tot speerwerpen, toen ik lid werd van AV Castricum en ik een keer mee deed aan avondwedstrijden in Heiloo. Ik liep geloof ik de 100 me ter en ik deed mee aan het kogelsto ten. Toen ik ze met die speren zag, dacht ik dat ik dat ook wel even mee kon pakken. Zonder enige techniek kwam ik toen tot 36 meter. Dan moet je verder gaan'. Heel relaxed doet Ellie van Beuzekom dat verhaal en draait ondertussen een sigaret. 'Ja hoor, ik rook en een glaas je laat ik ook niet staan. Je moet nu eenmaal de betrekkelijkheid van de AMSTERDAM (ANP) Ruud Wielart (AV Haarlem) heeft gisteren opnieuw het Nederlands record hoogspringen verbeterd. Tijdens de Nederlandse jeugdkampioenschappen in Amsterdam kwam de junior uit Hoofddorp tot een hoogte van 2,12 meter. Dat was precies een centimeter hoger dan zijn oude record dat hij precies een week eer der in het Duitse Wilhelmshafen vestigde. Haico Scharn (Ciko'66) heeft gisteren tijdens internationale atletiekwedstrij den in Aarhus het Nederlandse record op de 1500 meter verbeterd en ge bracht op 3 minuten en 37.8 seconden. Het oude record stond sedert 23 juni 1971 op naam van Bram Wassenaar met 3.39.1. Wassenaar leverde die presetatie eveneens in Aarhus. Haico Scharn verbeterde zijn beste persoonlijke prestatie van 3.39.7 (26 juni 1972, Papendal) het 0.9 sec. De Arnhemse beroepsmilitair eindigde in Aarhus als vierde. De wedstrijd werd in 3.35.7 gewonnen door Filbert Bayi (Tanzania), achter hem eindigden de Deen Tom Hansen (3.36.8), de Zwitser Rolf Geysin (3.37.7) als tweede en derde. De prestatie van Bayi, Hansen, Geysin en Scharn betekenden natio nale records. De vier lopers staan in deze volgorde ranglijst. Het wereldrecord staat met 3.33.1 op naam van de Amerikaan Jim nu ook bovenaan op de wereldseizoen- Ryun en het Europese record is met 3.34.0 in handen van de Fransman Jean Wadoux. Op de 1500 meter kwam ook Bram Wassenaar aan de start Hij ging aan vankelijk zeer goed mee in het hoge tempo maar moest in de slotfase af haken wegens kramp. Hij kwam niet over de eindstreep. De Belg Mignon werd vijfde in 3.40.3 en de Pool Szor- dykowgki eindigde als zesde in 3.43.0. Emile Puttem&ns (Belg) benaderde in Aarhus het wereld- en Europese re cord op de 300 meter (7.37.6) zeer dicht. De Belg zegevierdein 7.43.4 vóór de Deen Lauenberg, die met 7.46.8 voor een nieuw nationaal record zorg de. Tijdens de damesatletiekwedstrijd Ne- derland-Groot-Brittannië-Tsjechoslo- wakije, die in Drachten werd gehou den werden ook twee Nederlandse kampioenschappen voor heren ver werkt. Het waren de 200 meter hor den en het kogelslingeren. De belangstelling voor beide num mers was slechts gering. Op de 200 meter horden ging de titel naar Frank Nusse (AAC), die met 24.4 sec. clubgenoot Wim Braaksma zestiende seconde voorbleef. De bronzen medail le ging naar Jan Willen Boogman (Hellas) met 25.1 sec. Voor de titelstrijd kogelslingeren, die over drie weken niet in Den Haag kan worden verwerkt omdat daarvoor geen acommodatie bestaat, hadden slechts vier atleten belangstelling. Ca- rel ter Horst (AV '34) met 52.32 m al aanvoerder van de sezoen ranglijst werd kampioen met 52.04 m. Een Ier tweede geworden op de 400 meter in 55.8 seconden. Winnares werd de Belgische Rosine Wallez in 55.1 sec. Op de 100 meter bij de heren eindig de de Nederlander Bert de Jager als derde in 10.5 seconde. Winnaar werd de Amerikaan Newhouse in 10.4 een tijd die eveneens voor de tweede aan komende, de Zuidafrikaan Leserwane werd afgedrukt De 1500 meter was een Belgische aan gelegenheid. De Hertoghe zegevierde in 3.41.7 voor Polleunis (3.42) en Mig non (3.43.7). De 50000 meter leverde een triomf op voor de Belg Thys in 13.44.8. De Zuidafrikaan Lagrange ein digde als tweede in 13.46.6 en de ex- Olympische kampioen Gaston Roelants kwam in 13.49.0 als derde over de eindstreep. ;e van Gerven in actie tijdens 800 meter. Na de eerste ronde leiding te hebben gehad ein- [de zij als derde achter de Brit atletes Margaret Coomber en eila Carey. de MedemeCer: 1 Andrea Lynch (GB) 11.7 s ver «a van Gooi (Ned) 11.9. 3. Elisabeth Su- ,rri land (GB) 12,0. 4. Vera Knapova (Tsj) 5. Lldy Makkinje (Ned) 12.3. 6 Hana (Tsj) 12,5. icter: 1. Wilma van Gooi (Ned) 24,5 2. Donna Murray (GB) 24.6. 3. MIeke Wissen (Ned) 24,6, 4. Wendy Hill (GB) 5. Eva Putnbva (Tsj) 25,2, 6. Krieta Ja va (Tsj) 25.3. -.eter: 1, Verona Bernard (GB) mint loetin antes aat Jong i meter: 1. Verona Bernard (GB) 53,8 sec., rudy Wunderink .Ned) 54,3, 3. Jeannette oe (GB) 54,7. 4. Joja Cerchlanova (Tsj) P Pas ar in itel tiek omdi loste ■T deL rwoe kom< cliap de edstr Jkste lulde km in Plancl op 12 ec., '8 S (UtrUs eira 7 MO. 01, 2. Joja Cerchlanova (Tsj) 5. Luba Macounova (Tsj) 56,0, 6. Tilly Made (Ned) 56,2. meter: 1 Margareth Coomber (GB) Sheila Carey (GB) 2.07,3, 3 Joke Gerwen (Ned) 2 07,9. 4. Helena Nirudo- Tsj) 2.08,9, 5. Marjan Burggraaf (Ned) 8. 6 Mlrka Margoldlva (Tsj) 2.11,5. meter: 1. Joyce Smith (GB) 4.19,9, 2. II- ïeizer Ned) 4.22,4, 3. Anneke de Lange 1) 4.24.-. 4. Rita Ridley (GB) 4.24,5, 5. a Prlvrelova (Tsj) 4.27,2, 6. Nada Yar- va (Tsj) 4.28,9. meter horden: 1. Judy Vernon (GB) 14,0, ieke van Wissen (Ned) 14,0, 3. Mary Pe- (GB) 14,5, 4. Zdena Hrebickova (Tsj) 5 Jlndra Klchova (Tsj) 15,1, 6 Rnla Klaveren (Ned) 15,2. 100 meter estafette: 1. Groot-Brittannië Ierland, Lynch, Vernon, Martin) 45,9 2. Nederland v. d. Voet. Makkinje, Gooi, Van Wissen) 46.2, 3. Tsjechoslowa- (Mala, Knapova. Jarosova, Putnova) (ged). ,v?f. gisch :e' ze ick v( Idy )V 100 meter: 1. Groot-Brlttannië (Webster, Roscoe, Bernard) 3.42.0., 2. Nederland Hlllen, v.' d.- Made, Wunderink) 3. Tsjechoslowakije (Stefkova, Mcou- Slmeckova, Cerchlanova) 3.45,6. rwerpen: 1. Elly van Beuzekom (Ned) m (Ned. record), 2. Pru French (GB) 3. Jana Llnkova (Tsj) 48.94, 4. Lida (Ned) 46 52. 5. Olina Kalousova (Tsj) 6. Jean Randall (GB) 44.64. Istoten: 1 Helena Fibingerova (Tsj) m.. 2. Lida Duchanova :TsJ) 15.28 3 Schalk (Ned) 14.61, 4. Brenda Bedford GB) 14.05 6. 14.11, 5 Mary Peters nd w Stalman (Ned) 12.85. ponso springen: 1. Milena Hubnerova (Tsj) m., 2. Barbara Lawton (GB) 1 radacova (Tsj) 1.76, 4. Rla Ahlers (Ned) 5. Mieke van Doorn (Ned) 1.70, 6 Car- Mathers (GB) haalde aanvangshoogte uwerpen: l. Rosemary Payive (GB) m2. Mary Novotna (Tsj) 50.42. 3. He- Vyhnalova (Tsj) 50 08. 4. Ria Stalman 48.28. 5. Margareth Ritchie (GB) Elna Schalk (Ned) 39 49. iringen: 1. Maureen Chilty (GB) 6.17 2. Eva Suranova (Tsj) 6.12, 3. Myra Do (GB) 6.02, 4. Ella Hoogendorn (Ned) 5 Mary Severynova (Tsj) 5.68, 6. Rola Klaveren (Ned) 5.61. itand: l. Groot-Brlttannië 106 punten, sderland 80,5, 3. Tsjechoslowakije 68,5. neter horden heren (kampioenschap van 'land): 1. Frank Nusse (AAC) 24,4 sdc.. 25,2. meter Internationaal: 1. Willy Polleunis )8.08.9, 2. Roelof Veld (Ned) 8.09. 3. Rombaux (Bel) 8.14,7, 4. Piet Vonck I 8.19,4, 5. Theo Gwutjes (Ned) 8.27,9. De recordsprong (2.12 meter; van Ruud Wielart tijdens de Neder landse jeugd-atletiekkampioenschappen. prestatie die hij in zijn laatste poging bereikte. Bondstrainer Jef Swinkels (Diomedon) werd tweede (50.60 m) en Klaas Veuger (Zaanland 46.66 m) derde. De Zuidafrikaan Danie Malan heeft gisteren op de Olympische baan van München het wereldrecord op de 1000 meter verbeterd. Malan kwam uit op een tijd van 2 min. 16.0 sec. Daarmee bleef hij tweeliende seconde onder het oude record dat op naam stond van de Oostduitser JUrgen May en de Westduitser Franz Josef Kemper. In Frankfurt verbeterde de Oosten rijkse Maria Sykora zaterdag het we reldrecord op de 400 meter horden. Zij kwam uit op 57/3 sec. De Oosten rijkse was met 58.5 al houdster van de snelste wereldtijd. Tilly van der Made is tijdens de in ternationale wedstrijden in Eschwei- Hans van Kasteren heeft zaterdag de traditionele 10 Engelse mijl, die voor de zevende maal is gehouden, in Gor- kum op zijn naam gebracht. Van Kas teren liep de afstand in 53 minuten en 40.6 sec. Tweede werd Peter Fritz van Metro in 54.07.2. Opvallend goed was de tijd van 'veteraan' Piet van Alphen van AAC, die in zijn categorie zegevierde in 54.10.8 en daarmee in totaal als derde finishte. De Nederlandse ploeg van lange-af- slandslopers is in Bern in de drielan denwedstrijd over 30 kilometer tegen Zwitserland en Wcst-Duitsland als derde geëindigd. De overwinning was voor West-Duitsland, dat zijn lopers als eerste, tweede, derde en vierde zag finishen. Vijfde was Henk Kalf, die een achterstand had van twee en een halve minuut op de winnaar. i

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11