Strijd in Vietnam neemt sterk af ranse kernproeven wekken eeds fellere reactie op ^mpidou in Bonn voor langrijke besprekingen Nixon gaf FBI opdracht telefoons af te tappen ronistische religie overspoelt Argentinië ferry versteeg uit argentinië •estaties na ïdbad bij ïskomst Peron Weer incident tussen Britten en IJslanders Vier saboteurs in Jemen gekruisigd Weer twee doden in Noord-Ierland Dankert gaat rol Luns onderzoeken Strijd in Cambodja Senaat in Chili stemt twee Concorde steeds minder gewild ministers weg Vluchtelingen weg FDA: deodorant niet hygiënisch /KWARTET VRUDAC 22 JUNI 1973 RUiITENIANiD T7/K9 'ERON KWAM THUIS IJDENS VUURGEVECHT f»OS AIRES Evita Peron is in Argentinië een heilige, Juan Domingo Peron (78), met wie zij jar dood in 1952 getrouwd was, is 11a een achttienjarige ballingschap een levende legende, en het (isme is een religie die dit verbazingwekkende land deze dager overspoelt. Een religie waarin iningsverschillen tussen gelovigen ontaarden in strijd op leven en dood. |eek woensdag weer, toen een 5 n koppige sidderende menigte het liegveld Ezeiza urenlang op de komst 'anuit Madrid Grote Leider, Eerste Arbeider, imver van het Nieuwe Vader- llaar ongeveer een uur voor het gebeuren probeerden leden van fonistische Jeugd het reusachti- tform te beklimmen vanwaar El zijn volgelingen zou toespreken, {waarders probeerden hen tegen Iden toen plotseling een schot (at de inleiding vormde van het vuurgevecht van ongeveer 40 »n. De leden van het Colon- Jie-orkest dat juist een peronis- mars had 'ingezet, vluchtten in chtingen de weilanden in, even- Izenden in paniek geraakte toe- rers. fn, die Peron moest introduce- chreeuwde door de microfoon: alsjeblieft niet meer vanuit de i, we zijn allemaal Argentijnen, ïnige vijanden zijn monopolies perialisten'. Tenminste 20 men- fcrden gedood en het aantal ge- n bedraagt zeker 350. Inmiddels had Peron al besloten uit te wijken naar het militaire vliegveld Moron, en de hele ontvangst te laten schieten. Later ontwikkelden zich bij het vlieg veld nieuwe vuurgevechten, waarbij leden van de Linkse Peronistische Jeugd, gesteund door peronistische guerrilleros van de FAR en de Monto- neros het opnamen tegen orthodoxe peronisten van de officiële vakbon den, waarbij zelfs automatische wape nen werden gebruikt. En de eerste gilden tussen het vuren door: 'Evita, Peron, en een socialis tisch vaderland', de meer behoudende tegenstanders lieten al schietend we ten:- 'Evita, Peron, een peronistisch vaderland'. De federale politie die het immense podium aanvankelijk be waakte, trok zich tijdens de langduri ge schietpartijen ijlings terug. Hun woordvoerder: 'Wij weten van niets, de strijd vindt plaats in de provincie Buenos Aires'. Het schieten in de om trek van het vliegveld Ezeize laaide sporadisch op tot gistermorgen vroeg. Ontgoocheld Een ontgoochelde Peron bood in de loop van de avond herhaaldelijk zijn verontschuldigingen aan en beloofde een persconferentie, een televisietoe spraak en bezoeken aan de provincie, vanwaar vele duizenden Argentijnen vergeefs naar Buenos Aires waren ge trokken om hun idool na z'n achttien jarige ballingschap te begroeten. In de hoofdstad bleef het na de teleur stellende gebeurtenissen tamelijk rus tig. De verdeeldheid in het peronistische kamp is niet verbazingwekkend. Het is nu eenmaal een brede volksbewe ging. Linkse guerrilla-strijders zien Juan Peron als de revolutionaire lei der, die zij wensen. Tegelijk beschou wen conservatieven die ruim in de regering-Campora zijn vertegenwoor digd hem als een garantie voor een regime dat daar diametraal tegenover staat. In peronistische kringen legt men er wel zwaar de nadruk op dat alle peronisten het eens zijn over de noodzaak van verandering. Maar ovei1 het tempo van die verandering wordt in ieder geval zeer uiteenlopend ge dacht. Secondant Het ziet er naar uit dat Peron en zijn secondant, president Hecor Campora, ondanks het progressieve verbale ge weld van de 'afgelopen maanden, een gematigde koers gaan varen: stimule ring van de nationale industrie, socia le rechtvaardigheid op basis van een gezonde economie, en inperking van de commerciële buitenlandse invoer. Afgewacht moet worden of Peron's autoriteit ook in de toekomst groot genoeg zal zijn om zonder overmatige problemen zo'n gematigde politiek in het zeer gevarieerde, maar toch in meerderheid geradicaliseerde peronis tische milieu door te drijven. Angstige Argentijnen zoeken dekking voor rondvliegende kogels op het podium, waar de officiële ontvangst van Peron had moeten plaatshebben. test van II VV, Japan en Singapore. ISEL, SYDNEY, TOKIO (AP, AFP, Reuter, UPI) Het internationale verzet tegen de Franse en binnenkort kernproeven in de Stille Oceaan te nemen begint steeds grotere vormen aan te f, rVV, het in Brussel gevestigde itionale verbond van vrije vak- ?ingen heeft zich gisteren soli- ;rklaard met tegen de proeven de Australische en Nieuwzee- vakbonden. Het IVVV doet een op de publieke opinie met alle DS AIRES (AFP, Reuter, UPI) Buenos Aires zijn gisteren in d met de schietpartij voor en de aankomst van Juan Peron, j 20 doden vielen en honderden gewond raakten, zes mannen Iteerd. ;anisator van de verwelkomings- Inie op het vliegveld waar Pe- iu arriveren, heeft de minister hnenlandse zaken van Argenti- m 'gewetenloze provocateur van en anarchie' genoemd. Hij zei •litie op last van deze minister is de zes gearresteerde mannen —telen. ïjd in de buurt van het vlieg- oedde voornamelijk tussen link- in van de peronistische jeugdbe- en rechtse leden van de pero- tie vakbonden. Onbekend geble- üipschutters hebben op het pu- eeschoten. 'heeft in een rede voor radio en ie zijn verontschuldigingen aan- jn voor het feit dat hij de mil- tensen die samengestroomd wa- let persoonlijk kon begroeten zijn vliegtuig naar een militair lid uitweek in verband met de) >artijen. middelen afkeuring te tonen over de proeven. In een communiqué noemt het IVW gelijktijdige betogingen in West- Duitsland en Nederland en betuigt in stemming met veroordeling van de proeven door Westduitse vakcentrales en acties in Frankrijk zelf. De ambassaderaad van de Japanse am bassade in Parijs heeft gisteren bij de Franse regering tegen de kemproeven geprotesteerd. Het PTT-personeel in Singapóre is van plan zich aan te sluiten bij colle ga's in Australië, die weigeren het post-, telefoon- en telegraafverkeer met Frankrijk te behandelen. De boy cot in Singapore zou vandaag ingaan. Een gepensioneerde Franse generaal is woensdag met zijn boot naar de atol Moeroeroa, waar de proef zou worden genomen, vertrokken. Gene raal Jacques de Bollardière, een voor malige oorlogsheld die het leger uit stapte wegens Franse martelingen tij dens de strijd in Algerije, wil daar mee de proeven verhinderen. De ge neraal zou worden vergezeld van een priester en twee Franse pacifisten. Jean-Jacques Servan-Schreiber, een van de leiders van de Franse cen trum-partij de Reformisten, parle mentslid, schrijver en journalist, is in Papeete aangekomen om deel te ne men aan een betoging tegen de kern proeven. De Franse regering heeft deze week opnieuw laten weten dat de kernproe ven zullen doorgaan en zich niets aan te trekken van de protesten. Ook de uitspraak van het Internationale Ge rechtshof in Den Haag, die vandaag wordt verwacht zal naar wordt aangenomen door Parijs aan de laars worden gelapt omdat het Hof volgens de Fransen niet bevoegd is over deze zaak een oordeel te vellen. LUIZEN Het in Sydney verschijnende blad The Australian heeft bericht een telegram uit Manilla op de Filippijnen te heb ben ontvangen waarin staat dat Au- p en betrekkingen met VS aan orde p (AP, Reuter, UPI) De Franse president Georges Pompidou teren in Bonn aangekomen voor zijn halfjaarlijkse besprekin- iet de Westduitse bondskanselier Willy Brandt. Iverleg inhet kader van het Westduitse vriendschapsverdrag ee dagen duren. Het wordt be- fd als een belangrijk voorspel sident Nixons rondreis langs de ese hoofdsteden, die voor later ir op het programma staat. Ver wordt dat Pompidou en Brandt spreken over de toekomst van G. Beide heren verschillen hier- ogal van mening. Voorts zou de p van de betrekkingen tussen G en de VS aan de orde komen, fiou wordt begeleid door een Itig gezelschap, onder wie pre- fierre Messmer en zeven andere I ministers. dou, over wiens gezondheid is gespeculeerd, kwam gisteren Plschap van zijn vrouw in Bonn >nder jas het was prachtig r- wandelde met kwieke passen paar zag er bleek uit. etreft de toekomstige ontwikke- fin de EEG wil Bonn dat snelle pngen worden geboekt in de |g van verdere economische en pire samensmelting als enige waarop het doel van de geza- ke landbouwmarkt en op e termijn een gemeenschap muntstelsel kan worden be- Bonn wil er bij de Fransen ook op aandringen pp instemming met het geven van groter bevoegdheden aan de EEG-instellingen. Maar de Fransen zouden vrezen dat dit tot verkleining van de Franse rol in Europa zou lei den. Parijs is voorstander van een ge zamenlijk monetair beleid, maar is het niet met Bonn eens dat dit nauw gekoppeld moet worden aan harmoni sering van de sterk uiteenlopende eco nomische beleidslijnen van de lidsta ten der negen EEG-landen. VS Wat betreft de betrekkingen tussen de EEG en de VS wil Bonn dat de Euromarkt-landen zich opstellen als een gesloten blok. Frankrijk wil ech ter dat elk EEG-land afzonderlijk met de VS onderhandelt. Bonn en Parijs zouden het met elkaar eens zijn dat onderhandelingskwesties niet tot een pakket moeten worden samengevoegd, zoals de VS aanvankelijk wensten, maar dat besprekingen over proble men Van handel, monetaire kwesties, en defensievraagstukken los van el kaar behandeld moeten worden. Brandt en Fompidou zouden ook spre ken over de Oost-West-conferenties in Helsinki en Wenen en over de kwes tie van troepenterugtrekkingen in Eu ropa. stralische wetenschapslieden een wraakoefening hebben beraamd inge val de Franse proeven zouden door gaan. De tipgever die zich Mary Smith noemde had gemeld dat wrede kleine Australische bladluizen op de rijke wijngaarden van Frankrijks Champagne-district worden losgelaten. De luizen verspreiden zich zeer snel, spuiten een bittere vloeistof in de druiven en trekken zich daarna terug. Zij zijn immuun voor alle insecticiden behalve voor één verdelgingsmid del dat door twee Australische ex perts is ontwikkeld. Volgens 'Smith' zijn deze geleerden bereid het insecti cide na de wraakneming beschikbaar te stellen als Parijs zijn proeven staakt. De luizen, die aldus The Australian zijn gekweekt door de Australische Gemenebest Organisatie voor weten schappelijke en industriële research (CSIRO), zouden in Reims, in het hart van de Franse Champagne-dis tricten zijn achtergelaten bij een sympathiserende Fransman, die ze zou loslaten na de eerste proefexplosies. Leden van de CSIRO, de belangrijkste wetenschappelijke organisatie in Au stralië, hebben de berichten over de 'luizen-wraak' in het dagblad The Au stralian bestempeld als 'flauwekul'. De CSIRO zou bevreesd zijn dat Frank rijk de medewerking zal stopzetten aan een onderzoek van de organisatie in Frankrijk naar middelen een on kruidsoort, die in Australië de graan oogst bedreigt, te kunnen verdelgen. LONDEN (AP, UPI) Het Britse ministerie van defensie heeft meege deeld bericht te hebben ontvangen dat de IJslandse kanonneerboot Odin een aanvaring heeft gehad met de En gelse boot Lloydsman, die de Britse trawlervloot begeleidt. Er zouden geen gewonden zijn gevallen op de Lloydsman. De IJslandse ambassade in Londen heeft verklaard dat ook op de Odin geen gewonden zijn gevallen en dat de schade zeer gering was. De Britse regering heeft gisteren een wit boek over de 'kabeljauw-oorlog' gepu bliceerd. In het witboek staat dat het speciale belang van IJsland in het op peil houden van de visstand bij zijn kusten wordt erkend, maar dat Len den zich blijft verzetten tegen de IJs landse aanspraak op een 'monopolie voor de visvangst' in die wateren. Volgens Engeland heeft IJsland zich zelf aan ernstige overbevissing schul dig gemaakt en zijn visstand slecht verzorgd. Ook beschuldigt Londen IJs land van schending van het internati onale recht, het breken van beloften en het gebruiken van geweld tegen Engelse vissersschepen. De Britse re gering zegt opnieuw bereid te zijn een compromis-regeling te sluiten. BEIROET (UPI) In Sanaa, de hoofdstad van Noord-Jemen, zijn gis teren vier 'saboteurs' door een vuur peloton terechtgesteld en vier ande ren gekruisigd. Dit heeft het persbu reau voor het Midden-Oosten bekend gemaakt. Dd acht mensen waren door een speciaal hof ter dood veroordeeld. Zij waren vorige maand gearresteerd op beschuldiging van samenzwering tegen de regering. In het Arabische sultanaat Muscat zijn woensdag tien leden van het 'be vrijdingsfront voor Oman en de Ara bische Golf' ter dood veroordeeld en terechtgesteld. Dit is in Muscat be kendgemaakt. Nog negen andere leden van het front werden ter dood veroor deeld, maar hun straf werd veranderd in levenslang. Zij delen dat lot met 23 anderen. BELFAST (Reuter) Twee Britse militairen zijn gisteren door het ont ploffen van booby-trap-bommen om het leven gekomen toen zij in rooms- katholieke wijken van Londonderry en in de grensplaats Strabane huiszoe kingen verrichtten. Vijf militairen werden gewond, van wie één ernstig. Een lid van het katholieke veteranen- verbond die in het leegstaande huis in Londonderry sliep verloor bij de ex plosie een been. Er deden zich in Bel fast nog meer bomaanslagen voor doch die veroorzaakten alleen mate riële schade. In de Ierse Republiek schijnt Joe Ca- hill, die tot gevangenisstraf was ver oordeeld wegens het smokkelen van wapens, te zijn gevlucht. Hij had toe stemming gekregen twee dagen de ge vangenis te verlaten om de begrafenis van zijn moeder bij te wonen. Cahill was echter niet op de begrafenis aan wezig. DEN HAAG Het Tweede Kamerlid P. Dankert, voorzitter van de vaste Kamercommissie voor buitenlandse za ken gaat op verzoek van deze commis sie de aanklacht van de journalist Olt- mans tegen oud-minister Luns onder zoeken. Het gaat hierbij om de 'nieu we gegevens', die Oltmans zegt te heb ben over de rol van Luns als minister van buitenlandse zaken in het Nieuw- Guinea-conflict. De journalist Oltmans stelt reeds eni ge jaren dat Luns zijn mede-ministers in de kabinetten Drees en De Quay heeft misleid over de houding van de Verenigde Staten bij het conflict over Nieuw-Guinea tussen Nederland en In donesië. Minister Luns heeft gezegd, dat Nederland dan op steun van de Verenigde Staten zou kunnen rekenen, terwijl hij kon weten dat dit niet het geval was, aldus Oltmans. Een voorstel uit de vaste commissie voor buitenlandse zaken om tot een gesprek te komen van de commissie met de heer Oltmans kreeg geen meer- deheid. Een verdergaand voorstel van de PSP'er Van der Spek om een palementaire enquêtecommissie met het onderzoek te belasten kreeg alleen de steun van PSP, CPN en PPR. De vertegenwoordigers van KVP, AR. CHU en WD achtten een onderzoek door voorzitte Dankert niet nodig. Cambodjaanse verzetsstrijders blijven de hoofdstad Phnom Penh belegeren. Een soldaat van het regeringsleger vervoert een kip op zijn rug tijdens operaties bij hoofdweg nr. 4, op 20 km van de hoofdstad en een van de aanvoerwegen. Dean getuigde achter gesloten deuren: WASHINGTON (AP, UPI, Reuter) President Nixon heeft vorig jaar sep tember tijdens een vergadering op het Witte Huis verklaard dat hij-tegen de directeur van de federale recherche (FBI), Edgar Hoover, heeft gezegd dat deze telefoons mocht afluisteren van politieke tegenstanders. Dit heeft Nixons ontslagen juridische adviseur John Dean tegen senaatsleden gezegd die het Watergate-schandaal uitzoe ken. Volgens de uitgelekte samenvatting van wat Dean al achter gesloten deu ren tegen de commissie heeft ver klaard, zou Nixon gezegd hebben, dat Hoover hem had verteld dat Nixon zelf ook met electronische middelen ~was bespied tijdens de verkiezings campagne van 1968. Nixon had toen gezegd dat de republikeinen in de toe komst dergelijke, praktijken tot hun eigen voordeel moesten aanwenden. Democratische en republikeinse par tijleiders hebben gisteren verklaard dat het uitlekken van het getuigenis SAIGON (AP, Reuter, UPI) De gevechten in Zuid-Vietnam heb ben gisteren het laagste peil sinds drie weken bereikt. In totaal 65 bestaildsschendingen zijn gepleegd door de Viet Cong, aldus het Zuidvietnamese opperbevel in Saigon. De gevechten duurden voort bij Kon- toem in het centrale hoogland, waar het Zuidvietnamese leger 58 militai ren als vermist heeft opgegeven, ter wijl twee zouden zijn gedood in de strijd na het ondertekenen van het tweede bestandsakkoord op vrijdag. In Saigon hebben volgelingen van de neutralistische generaal Doeong Van Minh (Grote Minh) gevraagd om uit stel van een jaar voor de Zuidvietna mese senaatsverkiezingen, die op 26 augustus zouden worden gehouden. De Cambodjaanse regering heeft ge meld dat haar troepen pogingen doen nog twee verkeerswegen te herope nen, die de verbindingen van Phnom Penh met de buitenwereld mogelijk maken. Eerder deze week was de Cambodjaanse hoofdstad opnieuw geï soleerd doordat guerrilleros alle toe gangswegen hadden bezet. Dinsdag is de verkeersweg nr. 3 naar de zeeha ven Kompong Som ontzet, waarna 300 vrachtwagens en aanhangers met rijst en andere levensmiddelen Phnom Penh konden bereiken. BOMBARDEMENTEN Uit Washington is vernomen dat de VS in april en mei meer dan 106.000 tonnen bommen op Cambodja hebben afgeworpen. Senator Harold Hughes heeft daarop verklaard dat de bomac- ties tijdens deze maanden het totaal van de Amerikaanse bombardementen op Cambodja in 1972 hebben overtrof fen. Hughes deelde voorts mee dat Amerikaanse B-52 bommenwerpers al in december 1965 zijn begonnen met het bombarderen van Laos. Dat was vier jaar voordat dit door Washington openbaar werd gemaakt. Volgens Hughes heeft deze geheime luchtoorlog 263 Amerikanen het leven gekost en werden 570 anderen ge wond. De bomacties tegen Cambodja hebben tot 31 maart 204 Amerikanen het leven gekost, aldus Hughes. LONDEN (AP) Nog eens acht luchtvaartmaatschappijen hebben hun contracten voor supersonische Concor des geannuleerd en hun aanbetalingen opgeëist, zo heeft de British Aircraft Corporation gisteren meegedeeld. Er zijn nu nog slechts negen orders voor het Brits-Franse prestigeobject over gebleven. De bekendmaking van BAC komt een dag nadat Japan Airlines in Tokio bekend maakte dat het zijn deposito's voor drie Concordes 700.000 dollar had teruggevraagd. SANTIAGO (Reuter, AFP, AP) De Chileense senaat heeft de al eerder door de kamer van afgevaardigden aangenomen moties van wantrouwen tegen twee ministers goedgekeurd, wat betekent dat de twee ontslagen zijn. Het zijn de ministers van arbeid en mijnbouw, wie overtreding van de wet, het niet toepassen van de wet en onjuist optreden bij de staking in de kopermijn El Teniente wordt verwe ten. Op dezelfde manier zijn al eerder drie andere ministers naar huis ge stuurd. Zij zijn echter door president Allende aan het hoofd van andere mi nisteries benoemd. Het grootste vak verbond van Chili heeft in de vijf be langrijkste provincies van het land een algemene staking van veertien uur uitgeroepen om steun aan de rege ring te betuigen. Inmiddels heeft president Allende de leden van zijn regering verboden ge hoor te verlenen aan parlementsleden van de nationale partij, die met de christen-democraten de voornaamste oppositie vormen. Het bestuur van de nationale partij heeft de regering on wettig gencemd en opgeroepen tot burgerlijke ongehoorzaamheid. Doktoren, tandartsen, chemici en ver pleegsters zijn woensdag een 48 uurs staking begonnen uit protest tegen het beleid van de regering-Allende. Advocaten en vertegenwoordigers van andere vrije beroepen voegden zich gisteren bij de anti-regerings-stakers. dat Dean achter gesloten deuren Heeft gegeven, georganiseerd is. De leider van de Republikeinse fractie in de Se naat, Hugh Scott, heeft opnieuw de betrouwbaarheid van Dean in twijfel getrokken. De Democratische fractie leider, Mike Mansfield, was van me ning dat de commissie van Sam Ervin zorgvuldiger te werk moet gaan. GOED WERK Dean heeft ook verklaard dat het Wit te Huis, in opdracht van president Nixon, met succes een onderzoek door het huis van afgevaardigden naar het Watergate-schandaal voor de presi dentsverkiezingen van vorig jaar heeft gedwarsboomd. Volgens Dean is er druk uitgeoefend op mensen om te stemmen tegen het dwingen tot getui gen voor de commissie. Nixon zou Dean geprezen hebben met 'zijn goede werk' omdat na de inbraak in het Wa- tergate-gebouw niemand hoger dan de adviseur van het herverkiezingscomi té, Gordon Liddy, in staat van be schuldiging was gesteld. WASHINGTON (AP) Op Amerikanse spuitbussen met deodorant mogen geen aanprij zingen met de woorden 'hygiëne' of 'hygiënisch' meer worden af gedrukt wanneer de Dienst voor voedings- en geneesmiddelen (FDA) zijn zin krijgt. Ons is van een medicinale of hygiënische werking van deodo rant niets bekend, zeggen de mensen van de FDA. Wel ko men er per jaar ruim veertig klachten binnen over jeuk, bla ren, verbrandingsverschijnselen en infectie van de urinewegen. De FDA stelt dan ook voor, een waarschuwing op de verpakking vdrplicht te stellen dat de in houd gevaar voor de gezondheid kan opleveren. Fabrikanten en gebruikers van deodorant hebben twee maan den de tijd om commentaar op de voorstellen in te dienen. KAMPALA (AFP) De president van Oeganda, generaal Idi Amin, wil alle vluchtelingen naar hun land te rugsturen. De kampen waarin zij ver blijven, wil hij gebruiken voor werk loze Oegandezen. Er bevinden zich 64.000 vluchtelingen in Oeganda. De helft is afkomstig uit Zaire, de rest uit Oeganda en Soedan. Joden in arrest MOSKOU (UPI) In Moskou zijn gisteren twaalf joden gearresteerd, vermoedelijk om te voorkomen dat ze betogen tegen de emigratiepolitiek van de Russische regering tijdens het bezoek van partijleider Breznjew aan de Verenigde Staten. Het is de vierde keer deze week dat de twaalf bij het verlaten van hun huis aangehouden werden. In de loop van de avond wer den ze altijd weer vrijgelaten. Kwikvergiftiging TOKIO (Reuter) Een groot che misch bedrijf in Japan heeft gisteren beloofd een lijfrente vast te zetten op enkele honderden slachtoffers van kwikvergiftiging die werd veroorzaakt door de afvalstoffen van de fabriek. De kwikvergiftiging heeft tot dusver aan 71 mensen het leven gekost en ongeveer 600 verlamd. Van hen zijn 380 officieel aangemerkt als slachtof fer. Commissaris cel in LYON (AFP) Louis Tonnot, ex- commissaris van politie van Lyon, voormalig hoofd van de zedenpolitie in die stad, Ts gisteren veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf en een boete van 300.000 francs wegens het gedo gen en bevorderen van de prostitutie. Het hof hield rekening met het feit, dat Tonnots meerderen niets van zijn kwalijke nevenactiviteiten gemerkt hadden. Karl Pauksch STOCKHOLM (AFP) De rechtbank In Stockholm heeft gisteren de West duitser Karl Vauksch op beschuldi ging van handel in drugs tot acht jaar gevangenisstraf veroordeeld. Voorts moest hij een boete van 250.000 kronen (ruim 160.000 gulden) betalen wegens ontduikin gVan doua nerechten. Pauksch verbleef in Nederland toen Zweden met succes zijn uitlevering vroeg. De acht jaar die hij moet uit zitten, is de maximumstraf die in Zweden op handel in verdovende mid delen staat. Volgens de Zweedse poli tie was Pauksch gedurende vele jaren een van de belangrijkste leveranciers van drugs op de Zweedse markt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9