'och weer hoop p oplossing Revanche Russen op Sax en Szabo ïrazilië toont reinig initiatief Motorrenner Rob Bron wil niet langer meer armoedzaaier zijn -•sen aan circuit -in Francorchamps ilic bereidt excuus aan te bieden Cruijff en Krol in Europees team Rod Milburn snel Fuente houdt voorsprong in Zwitserland Cliff Drysdale uitgeschakeld DUW/KWARTET VRIJDAG 22 JUNI 1973 SPORT T15/K19 N (UPI, RTR, AFP, SID, ANP) (Niki Pilic, de voornaamste veroorzaker van de onrust liet toernooi van Wimbledon, dat maandag begint, heeft gisteren in de Joegoslavische stad ^verklaard dat hij bereid is zijn verontschuldigingen aan te bieden aan de Joegoslavische tennis- indien hij daardoor het toernooi van Wimbledon kan redden. Geiler neemt toppositie over 1-jarige Joegoslavische tennisser e er aan toe, dat hij betwijfelde bond zijn verontschuldigingen iet niet-verschijnen bij de Davis- jfredstrijden tegen Nieuw-Zeeland ivaarden. Thuis, bij zijn vader vertelde Pilic: 'Ik denk niet bond mijn verontschuldigingen ivaarden'. Pilic uitte die veron- ling na een lang gesprek met 0 Nikolic, de coach van het iavische Davis-cup-team. lit is Pilic gevraagd of hij dacht I boycot van de top-spelers zou ji worden opgeheven, wanneer k collega's zou vragen te spelen. niet', antwoordde Pilic, 'dat ~)p een dergelijk verzoek van •ant positief zou reageren. Zeker ik mij bijzonder ongelukkig nder al die negatieve publiciteit jn figuur. Ik verwacht nog con- i hebben met Jack Kramer in i, misschien dat wij gezamen- 1 een beslissing kunnen komen'. E &DERING Nikolic zei dat het opheffen schorsing van Pilic een zaak is een vergadering van de tennis- j Boet worden beslist. Een derge- vergadering bijeen roepen. een aantal dagen. 'Maar zelfs tr wij Pilic zouden pardonne- Dudt dat niet in dat de ILTF iet onmiddellijke ingang zijn schorsing nietig verklaart De enige manier om snel uit de moeilijkheden te komen, ligt in de handen van Pilic. Hij kan zijn collega's verzoeken op Wimbledon te spelen, ook als hij er niet bij zou zijn. Pilic heeft in wezen het toernooi van Wimbledon in zijn handen', besloot Nikolic. Eldon Griffiths, de Britse minister voor sportzaken heeft gisteravond op nieuw besprekingen gevoerd met de bestuurders van de vereniging voor professional tennissers in een poging een oplossing te vinden voor de im passe om Wimbledon. Na het gesprek met Griffiths zei Cliff Drysdale: 'Aan vankelijk dacht ik dat een nieuwe be spreking van weinig nut zou zijn. Al leen een wonder had de zaak kunnen oplossen en daarop wilden wij zo lang mogelijk wachten, daarom hebben wij de afschrijvingen van onze leden nog steeds niet verstuurd, die zullen wij tot het laatste moment onder onze berusting houden. Nu echter geloof ik dat de mogelijkheden om tot overeen stemming te komen aanzienlijk zijn verbeterd. Er is een uitweg naar vo ren gekomen in het gesprek met Grif fiths die 24 uur geleden niet bestond'. Drysdale weigerde te zeggen welke oplossing hem voor ogen stond. 'Dat kan ik beter voor mij houden, het is niet verstandig op de feiten vooruit te lopen'. Arthur Ashe, penningmeester van de aatk winst op Rusland: 1-0 nze sportredactie ;ÖU Evenals tegen West-Duitsland, afgelopen zaterdag in Berlijn, heeft wereldkampioen Brazilië de vriendschappelijke lijd tegen Rusland met 1-0 gewonnen. In het gigantische Le- idion van Moskou besliste aanvaller Jairzinho in de 67ste mi- let duel met een gave kopbal. iljs paf; l0rbje had voor de Brazilianen gro- men uitvallen als Paulo Cesar 25ste minuut niet een unieke ;emist had. Desondanks was l bepaald niet de mindere van izilianen. De Oosteuropeanen 1(le tegen de afwachtend ingestel- onent bijna voortdurend een 3 Llht. Vooral op het middenveld teeds weer, dat de Brazilianen an belangstelling voor een puur mde rol toonden. Daardoor 'aaittet name Kolotov, die geruime llesseerd is geweest, alle ruim st de uitblinker in de Sowjet- sys%e groeien. De schoten die de ;eco vooral uit de tweede lijn lie- 1J^°ben, konden de defensie van enktilianen nauwelijks verontrus- ■ze 'muur bleek sterk genoeg, ljant aanvalsspel kwamen de ten echter ook tegen Rusland De 80.000 toeschouwers za- feite niet meer dan drie goed *wde aanvallen te zien. De die Clodoaldo, Jairzinho en kntonio daaruit kregen werden 4iet benut. De kopbal van Jair- de tweede helft was zonder it hoogtepunt van het duel. De stuurde met een verrassende vre doelman Pilgui de ver- kant op. Vier minuten eerder Oosteuropes formatie bijna |ng genomen. De Brazilianen een inzet van Tinchenko even- net van de doellijn werken. 0-'7* 0-'71Netzer zal niet voor alle wed- '71 voor het nationale Westduitse •8-'71eschikbaar zijn. Netzer, die '7bl Madrid is aangetrokken, is r0-'7^gegeven voor de wedstrijden «de Sowjet-Unie, Frankrijk, en Hongarije. Daarentegen lij wel mee tegen Oostenrijk, id, Italië, nogmaals Schotland len. Een en ander is overeen- i na een gesprek dat de vice- bot van de Westduitse voetbal bond, Hermann Neuburger en Helmut Schön, de coach hebben gehad met de vice-president van Real Madrid, Sapor- ta in aanwezigheid van trainer Miguel Munoz. Ook voor het eindtoernooi om het wereldkampioenschap voetbal zal Schön over Netzer kunnen beschik ken. BARCELONA (SID) Johan Cruijff en Ruud Krol zijn geko zen voor het Europese elftal dat vermoedelijk op 31 oktober in Barcelona tegen een Zuid- amerikaanse selectie zal spelen. De wedstrijd tussen Europa en Zuid-Amerika zou aanvankelijk gespeeld worden op 15 augus tus, maar de Spanjaarden Pirri en Gallego kregen op die datum geen vrij van hun verenigingen. De baten van deze door de FI FA georganiseerde wedstrijd zullen ten goede komen aan de voetbalsport in de ontwikke lingslanden. De Europese selectie, gemaakt door de vice-voorzitter van de FIFA Henry Cavan (Noord-ler- land), het UEFA-bestuurslid dr. Jira (Ts)echoslowakije) en de trainer van het Spaanse natio nale elftal Ladislao Kubala voor deze wereldvoetbaldag be staat uit: Viktor (Tsj), Jen nings (N.I.), Stefanovic (Joeg), Facchetti en Riva (Ita), Cruijff en Krol (Ned), Netzer en Bec- kenbauer (Wdld), Moore (Eng), Keita (Fra), Èusebio (Port), Lubanski (Pol), Pirri en Gallego (Spa) en Edström (Zwe). '6 '6'— Sinds de dood van Jarno Saarinen en Renzo Pasolinl in de Grand 68-'6b Italië op het circuit van Monza zijn de motorrenners zich steeds 67-'6bn bezinnen op de veiligheid van de diverse circuits. Wat betreft de TT eiland Man was dit trouwens al veel eerder het geval. Geen van de lonale cracks is nog bereid op het levensgevaarlijke stratencircuit van te komen. Nu heeft de Riders Association, waarin do belangrijkste I zijn verenigd, een ultimatum gesteld aan de organisatoren van de n, vfax van België. 'Als u niet aan al onze voorwaarden voldoet (met name t. fiermen met strobalen van de vangrails en de bomen), dan starten wij roomus was de essentie van een brief die de coureurs van de Riders Ion gisteren opstelden voor de directie van het circuit van Fraiimr- It U De twaalfvoudige wereldkampioen Giacomo Agostini, een van de top- -in de rijdersorganisatie, verklaarde het besluit als volgt: 'Wij zijn van ygj^dat er nog steeds onnodige ongelukken gebeuren. Er wordt steeds öd besteed aan het sneller maken van de motorfietsen, maar aan de lÏMAifaordt bijna niets gedaan. Vandaar dat Phil Read, Teuvo Laensivuori E==|t hebben deelgenomen aan de Grand Prix van Joegoslavië. We hadden Ntewraagd om alle gevaarlijke punten met strobalen te beveiligen. Men Verdaad wel iets maar lang niet genoeg. Vandaar ons ultimatum nu aan namps. Pas als alles 100 procent naar onze zin is, zullen we daar vereniging vertelde: 'De vooruitzich ten zijn een stuk beter geworden, maar wij staan nog steeds op het standpunt dat wij slechts deelnemen, indien Pilic van de partij kan zijn'. Basil Reay, secretaris van de ILTF maakte bekend dat niet alleen Ilie Nastase van zijn nationale bond op dracht had gekregen op Wimbledon te spelen. 'Alle Oosteuropese bonden hebben hun spelers dergelijke instruc ties gegeven. De bonden van Italië, Zuid-Afrika, de Verenigde Staten en West-Duitsland hebben hun spelers verzocht geen gevolg te geven aan de oproep Wimbledon te boycotten.' Reay zei geen idee te hebben hoe de spelers op deze instructies zouden rea geren en welke maatregelen de bon den zouden nemen als de spelers het verzoek niet opvolgen. LOTING De spelers hebben de tijd tot vanmor gen om hun 'afschrijvingen.' in te stu ren aan de hoofdscheidsrechter. De verwachting is dat pas na het verstrij ken van de tijdslimiet waarbinnen af- berichten worden geaccepteerd, de lo ting voor het toernooi, die al 48 uur is uitgesteld, zal worden verricht, dan wel bekend gemaakt Volgens de vereniging van professio nals, de ATP, hebben 45 spelers het formulier ondertekend ender wie Tom Okker maar de ATP houdt de afschrijvingen nog onder zich. Wim bledon official captain Mike Gibson meende dat zo lang er nog van geen enkele speler een afbericht is binnen gekomen, de mogelijkheid een voor alle partijen aanvaardbare oplossing te vinden, blijft bestaan. Zou er geen uitweg worden gevonden dan ver wacht men in Londen dat het niet bij 45 af berichten zal blijven, maar dat zeker 60 van de toegelaten topspelers zich zullen terugtrekken. STOPGEZET Het kwalificatietoernooi voor Wimble- HILVERSUM Met de gisteren ge speelde achtste ronde, waarin alle par tijen in de eerste zitting werden vol tooid. is de tweede helft van het AVRO-toernooi ingegaan. Verloren de beide Russen in de eerste ronde, dit keer namen zij revanche op dezelfde tegenstanders. Poloegajewski won van Sak, terwijl Geiler een imponerend spel tegen Szabo etaleerde. Daarmee kwam Geiler met 6 uit 8 op kop. Op dit ogenblik is hij duidelijk kans hebber voor de prijs van 3.500 gulden. De remise Andersson-Timman was in houdloos. Maar de Joegoslaven Ivkov en Ljubojevic vochten hard om het punt. Ze hadden beiden spijt van de noodzaak tot deling. De ranglijst is misschien niet al te zeer aangetast door de resultaten van deze ronde, maar het feit, dat de Russen wonnen kon wel eens op een (laat) offensief duiden. In zo'n geval is het mogelijk, dat ook Poloegajewski nog opdringt tot een prijs. Hij heeft vandaag zwart WIT: Geiler. ZWART: Szabo. 1 e2-e4, g7-g6: d7-d6; 4. Pbl-c3. c7-c6: 6. 0-0, Dd8-c7; 7. a2-a4, Pg8-f6; 8. Lcl-e3, 0-0; 9. Ddl-d2, c7-e5; 10. d4xe5, d6xe5; 11. h2-h3, Pf6-h5; 12. Tfl-dl, Ph5-f4; 13. L«2-fl, tf8-e8; 14. a4-a5, Lg7-fS; 15. Lfl-c4, Pf4-e6, 16. Pf3-g5. Pd7-c5; 17. b2yb4, Pe6xg5; 18. Le3xc5, Lf8xc5; 19. I>4xe5, Dc2-e7; 20. Dd2- e3, Lc8-e6; 21. Lc4-fl. f7-f6; 22. a5-a6, Te8- d8; 23. Tdl-d6, Td8xd6; 24. c5xd6, De7-d7; 25. a6xb7, Dd7xb7: 26. Pc3-a4, Ta8-d8; 27. Pa4-c5. Db7-b2; 28. Talxa7. Td8xd6; 29. Pc5xe6, Pg5xe6; 30. De3-h6, zwart geeft op. Nikki Pilic tijdens zijn vertrek uit Londen naar Joegoslavië. don is overigens voor wat het herenr enkelspel betreft voolopig stopgezet. Men was gevorderd tot de laatste 32. Bij wie ook nog Jan Hcrdijk. Fred Hoyles, assistent-wedstrijdleider, ver klaarde: 'We hebben deze maatregel genomen gedeeltelijk omdat de banen nu in slechte conditie zijn en ten dele omdat het er naar uit gaat zien dat we meer spelers nodig zullen hebben nu de profs bij hun boycot blijven'. Mocht het nodig zijn dan kan men het schema altijd nog vandaag afma ken. Intussen vervolgt men wel het kwalificatietoernooi voor het dames enkelspel en enkele dubbelspelen. EUGF.NE De Amerikaanse atleet Rod Milburn heeft tijdens wedstrijden in Eugenie (Oregon) zijn eigen wereld record op de 20 yards horden met een tijd van 13 secondien precies geëve naard. Milburn kwam op 25 juni 1971 op dezelfde baan tot deze presta tie. Vorige week slaagde Milburn er te Bakersfield niet in zich te kwalifi ceren voor de Amerikaanse ploeg, die een toernee door Europa gaat maken. 'Je zet je leven op het spel en er staat een fooi tegenover ASSEN (ANP) Sportbedrijven om den brode is vandaag de dag een zeer normaal verschijnsel. Sinds de sport de laatste tien jaar steeds belangrijker werd als pas sieve recreatie begonnen hoe lan ger hoe meer cracks hun deel van de soms niet onaanzienlijke re cettes op te eisen. Des te verwon derlijker is echter de situatie in de motorrensport, in het bijzon der het racen op de weg. De wer kelijke belangrijke wedstrijden zoals de TT van Assen, trekken meer dan 100.000 toeschouwers, die gezamenlijk onvoorstelbaar veel geld aan toegangsprijzen uit geven. Het is dan ook algemeer bekend, dat bijvoorbeeld de stich ting het Circuit van Drenthe, de organisatie van de Asser TT, zeer rijk is. Maar de gemiddelde mo torcoureur is een armoedzaaier, die gedwongen is tot een primi tief Nomaden-bestaan. Daarom zal de Amsterdamse brood- renner Rob Bron, er binnenkort de brui aan geven. Hij kan er niet meer tegen op van de hand in de tand te leven. De geestelijke last van het nooit weten of je deze maand nog wel de eindjes aan elkaar kunt knopen, wordt hem te zwaar. 'Het is eigenlijk krankzinnig. Je zet je leven op het spel en wat staat er tegenover: een fooi. Want meer is het niet wat een renner van mijn klasse verdient. Hier in Assen krijg ik als startgeld 700 gulden (350 ijl de 250 cc en 350 in de 350 cc). Daar gaan dan nog eens mijn onkosten van af, zodat ik netto misschien 400 ^gulden over houd. En dat voor vier dagen. Op prijzengeld al is dat ook geen vet pot (nog geen 1000 gulden voor een winnaar) hoef Ik ook niet te reke nen. Vind je het gek, dat ik nu, hoe wel ik nog tamelijk jong ben (28 jaar), uitkijk naar een ander beroep?' GEEN MATERIALIST Deze in motorkringen erg defai tistische uitspraken klinken vreemd uit de mond van juist Rob Bron. Hij ls immers de man die met grote re gelmaat verklaarde verslaafd te zijn aan motorrennen. 'Het maakt mij niet uit hoeveel ik verdien. Ik ben geen materialist', was zijn lijfspreuk. Daar kwam bij dat het seizoen 1972-'73 voor Bron uiterst zonnig begon. Hij vond een sponsor, die hem in staat stelde twee motorfietsen te kopen plus on derdelen en een splinternieuwe be stelwagen. In totaal fourneerde de fa briek ongeveer 35.000 gu'den. Trots en vol vertrouwen poseerde Rob Bron Gelier koploper tegen Ivkov, die toch wel vrij stroef speelt in deze dubbelrondige kracht meting. De Rus Anatoli Karpow heeft remise gespeeld met zijn landgenoot Michail Tal, en is nu de enige speler die nog ongeslagen is in het interzonale toer nooi dat in Leningrad wordt gehou den. Karpow heeft nu negen punten en gaat samen met zijn landgenoot Viktor Kortsjnoi aan de leiding. De partij tussen Karpow en Tal was een afgebroken partij uit de achtste ronde en was de enige partij die gespeeld werd. De Nederlandse jeugdschaakploeg is gisteren tijdens het internationale toernooi te Doesburg gezakt tot de derde plaats op de ranglijst door een nederlaag met 54-3Yt tegen koploper West-Duitsland. Dieks zorgde voor het halve punt tegen Bodzilny. Engeland, dat Denemarken met 2Vi-Vi versloeg, verdrong Nederland van de tweede plaats. Achtste ronde: Polugajewski-Sax 1-0; Geiler- Szabo 1-0; Andersson-Timman %-%; Ivkov- Ljubojevic Stand: 1. Geiler 6: 2. Sxabo 5%; 3/4. Ljubo jevic, Andersson 4; 5/6. Sax, Polugajewskl 3Vi; 7. Ivkov 3; 8. Timman 2V4. Ron Bron tijdens de training voor de Asser TT, di e morgen wordt gehouden. Van onze sportredactie SCHUPFART De Spanjaard Domin go Perurena heeft gisteren de achtste etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. Perurena ging alleen over de eindstreep, nadat hij zich drie kilo meter eerder uit het peloton had los gemaakt. Die groep van 43 renners fi nishte zeven seconden later. Fuente zal vandaag de Zwitserse ronde vermoedelijk gaan winnen. De Span jaard heeft zijn voorsprong van bijna zes minuten op zijn naaste concurrent, de Italiaan Donato Giuliani, ook giste ren behouden. Voor vandaag staat voor de karavaan nog een kleine rit van 88 kilometer en een individuele tijdrit van bijna 25 kilometer op het programma. De etappe van gisteren kende weinig opwindende momenten. Tussen La Chaud de Fonds en Schupfart in het noorden van Zwitserland leken alle 55 renners nog last te hebben van de zware bergrit, die dinsdag is gereden. Ondanks enkele pogingen van de Bel gen Van SpringeJ en Houbrechts en de Italianen Caverzasi en Paolini bleef het peloton lange tijd bijeen. Slechts de aanval van de 30-jarige Perurena ge lukte kort voor het einde. De Britten Harrison en Crewz staakten onderweg de strijd. Achtste etappe: 1. Perurena (Spa) 5 uur 11 minuten en 17 seconden; 2. Marcello Berga mo (Ita) 5.11.22; 3. Fabbri (Ita) 5.11.24; 4. Galda (WD1); 5. Panlzia (Ita); 6. Paollnl (I- ta); 7. De Geest (Belg): 8. Schiavon (Ita); 9. Smith (GBr)10. Kerremans (Bel); 11. Van Sprlngel (Bel). Algemeen klassement: 1. Fuente (Spa) 33 uur 23 minuten 9 seconden: 2. Giuliani (Ita) 33.24.03; 3. Galdos (Spa) 33.34.42; 4. Panizza (Ita) 33.35.01; 5. Paolint (Ita) 33.35.28; 6. Schiavon (Ita) 33 35.57: 7. Fabbri (Ita) 33.37.23: 8. Conatl (Ita) 33.38.15; 9. Farisato (Ita) 33.38.19; 10. Pettersson (Zwe) 33.38.42. De zevende etappe van de Ronde van Oostenrijk is gewonnen door Wolf gang Steinmayer, die het 162 kilome ter lange parcours van Ellmau naar Lienz aflegde in 4 uur, 49 minuten en 26 seconden. Hij had een voorsprong van 19 seconden op zijn landgenoot Mitteregger. In het algemeen klasse ment behudt Steinmayer de leiding met 22.47,17 voor de Rus Njeloebin (22.48,04) en Mitteregger (22.48,34), LONDEN (RTR, UPI) Cliff Drysdale zal zich de komende dagen volledig kunnen bezighouden met zijn werk als voorzitter van de vereniging van tennisprofs. In de kwart-finales werd Drysdale, die zich even los had gemaakt van zijn Wimbledonbeslom- meringen, op Queens Club uitgescha keld door Roger Taylor: 36, 36. In het dames enkelspel werd Chris Evert, nummer vier op de plaatsings lijst voor Wimbledon, verrassend ver slagen door Julie Heldman, die voor het laatst had gewonnen toen Chris Evert dertien was. llerenenkelipel: Taylor (GB)Drysdale (ZAFi 63, 63; Metrevell (Rus)Fassben- der WDl) 6i. 6—2; Nastase (Roe)—El SJa- fel (Egy) 60, 63: Davidson (Aus)New- combe lAus) 75. 63. Dames enkelspel, kwart finales; Julie Held man (VS)—Chris Evert (VS) 64. 6—2; Olga Morosova (Rus)Krlstien Kemmer (VS) 26, 6—4, 64; Val Zlegenfuss (VS)Marlta Re- dondo (VS) 97, 75; Evonne Goolagong (Aus)—Kerry Melville (Aus) 2—6, 6—4, 6—1. begin dit jaar naast zijn fonkelende Yamaha-racers. Het zou een nog suc cesrijker jaar worden dan 1971, toen hij derde werd in de strijd om het wereldkampioenschap. Wat is dan de reden dat Rob Bron, de levenslustige clown in de racewereld, plotseling is omgeturnd? Allereerst wil ik één ding even uitleg gen. Die steun van de sponsör, Kern, betreft alleen mijn materiaal. Voor de rest krijg ik geen cent. Daarmee kom ik dan automatisch op mijn reden om binnenkort te stoppen. Kijk, in 1970, na veel gerommel in allerlei baantjes, nam ik het besluit beroepscoureur te worden. De KNMV had toen juist een veel betere (of liever gezegd een min der slechte) prijzengeldregeling inge steld, zodat ik een kansje zag van mijn hobby te gaan leven. Vanaf het allereerste begin als prof ging het heel goed. Nationaal won ik de ene race na de andere en internationaal boekte ik ook ai gauw wat succesjes. Kortom: ik vond het een bruin leven. Let wel, ook toen baadde ik niet in weelde, 's Zomers leefde mijn vrouw ik was toen net getrouwd van start en prijzengeld en 's winters scharrelden we op de een of andere manier ook wel ons kostje bij elkaar. Verder dachten we eigenlijk niet na. Toen kwam 1972. Ik kreeg pech in een aantal races en maakte een paar smakken. Dat had twee gevolgen: het kostte geld (doktersrekeningen plus gederft inkomen) en je raakt weken achter op je schema. Dat heeft zich dit jaar exact herhaald. Ik won één race, een nationale in Heeswijk, en kwam vervolgens nergens meer aan de eindstreep. Die Yamaha's zijn na melijk enorm onbetrouwbaar. Er wint er altijd wel één, maar dat komt om- ASSEN Tijdens de training voor de TT-ra- ccs heeft zich oen ongeval voorgedaan. De Fin Pcntti Korhoncn, een van de betere cou reurs In de 350 cc klasse ging te snel op een bocht af en sloeg over de kop. Zijn ver wondingen vielen mee. In een ziekenhuis in Assen constateerde men dat Korhoncn het rechter kuitbeen had gebroken. Ziet Rob Bron dan helemaal geen mo gelijkheden om de situatie voor zich- zelf en zijn collega's broodrenners te HerRieUS 111 RCtie verbeteren, bijvoorbeeld door het op richten van een va/kbond?' 'Ach, diat fp(rpii WArflfltfin zit er bij ons niet in. Er zijn mis- WereiUlUp schien vijf coureurs (bijvoorbeeld Agostini en Read die soms 10.000 aan startgeld krijgen plus hun salaris) die echt verdienen met racen. Die jon gens hebben geen belang bij een vak bond. Dat zijn dus de fabrieksrijders. Daarnaast heb je dan de categorie pri- vé-beroepsrijders, die- echter machte loos is door de gretigheid van de se- mi-amateurs. Als wij als privé-profs zouden proberen een vuist te maken, dan lachen de organisatoren ons uit dat er 36 van start gaan. Ook viel ik weer een paar keer. Ik heb nu in to taal vijf keer mijn sleutelbeen gebro ken. Niet dat dat nou zo erg is ik ben niet bang uitgevallen maar dit seizoen is ook weer naar de knoppen. Ik moet momenteel de ene lening na de andere sluiten om te kunnen le ven. Zo raak je steeds dieper in de schuld tot je er niet meer uitkomt. Het is zelfs zo erg dat de KNMV mijn verzekeringspremie heeft moeten voorschieten'. Voor ieder van jullie hebben we tien anderen zeggen ze dan. Het vervelen de bij het motorrennen is dat ieder een met vakkennis en een paar dui zend gulden kan gaan racen. Ze zijn bereid zich dood te vechten om een keer in een Grand Prix te mogen starten. Zo wordt de markt verknoeid. Daarom hoef je niet gek staan te kij ken als ik volgend jaar kelner ben of zoiets, al zal ik dan wel een motorren- ontwenningskuur moeten volgen. Want racen geeft je natuurlijk wel een kiek. Het moest alleen wat beter betalen'. DEN HAAG (ANP) Jos Hermens (Quick), de Nederlandse recordhouder op de drie, vijf en tien kilometer hardlopen, zal op 27 ji^ni starten tij dens de 'wereldspelen' in het Olympisch Stadion van Helsinki. Her mens loopt in de Finse hoofdstad de 5000 meter. Op dit nummer onitanoet hij de wereld- en Europese recordhou der Emile Puttemans (Belg), de twee voudige Olympische kampioen Lasse Viren (Fin) en Mohammed Gammou- di (Tun), Steve Prcfontaine (VS) en Merus Yifter (Eth). Het Nederlandse record op de 5000 meter staat op 13.32.8 (Oost-Berlijn 14 juni 1972). Hermens heeft als beste seizoenpresta tie 13.40.2. Op 4 juli gaat Jos Hermens weer naar Finland. Hij start dan in Oulu even eens op de 5000 meter. Op dezelfde af stand komt ook Roelof Veld (Daven- tria) uit. Haico Scharn (Ciko *66) met clubgenoot Bram Wassenaar in Aar- hus op de 1500 meter. Een dag later loopt het tweetal eveneens in Aarhuis een 3000 meter.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 19