ilitterfeestje i Mickery fff l autobiografie- Slotconcert in serie Nederlandse muziek Franse verkeersmaatregelen maken controles moeilijk Autokeus uw probleem ook het onze -r )eivliegtuig Ijngelukt Renault 12 TS RENAULT dealers o.a. ie Datsun introduceert 1400-1600-serie BjW/KWABTET VRIJDAG 22 JIM 1973 BENNENIAND T13/K17 g" r Ber Hulsing 70 ftfERDAM Onder de naam nog om half elf. Ell niemand hoeft 30 Is of Light kwamen in Am- naar de kassa om zijn eigen geld te- 4g7|am enthousiastelingen van 25ei nationaliteiten bijeen maeleid door Hibiscus en An- 3i55 ack een feestje te maken 26 2 pickery's Ritsaert ten Cate, 18.5 ian ook vertederd ontroerd li'aver 'een ongebreidelde op- 493heid en liefheid, naïviteit 28 ischuld die je in deze we- 283niet meer voor mogelijk 62 6i' zoals hij in het program- 2o phreef. 33 6 222jren dag en nacht bezig met het in van 45 kilo glitter in alle in op zelf verzonnen kostuums ihterwanden, want het moest pQ^rend worden. EN n Enchanted Miracle-revue (be- mirakel dus) gingen zij zin- jis.len dansend door de wereldge- 780 enis in een uur, van de schep- if tot aan het paradijs, in de Un het poëzie-album en de ou- jse prentbriefkaarten met Harte- lefeliciteerd erop. Ze renden 100 :amer in en uit als bloemetjes, iooi'eS- en8elen- heksen, duiveltjes, 106.Adam en wat kuiser Evaatje, 105 ,tra. Pandora, Neptunes en zo, lOi.Qjes, schelpjes, zwaantjes of als F wat. r zingen, of ze het konden of iet onzekere inzetten en onbe- 1 toonaarden, want de hard no- 8to%uzikale begeleiding hadden zij 6.Ên of niet kunnen vinden. Toch jojvele bekende songs te herken- 12 Har dansen huppelen, en hossen, 3jooi gelijk maar dat hinderde 2i.Jant het plezier dat zij er zelf in 2ij als echte liefhebbers (d.i. 95irs), sloeg meteen over op de 3.he zaal (de toegang is gratis), jjwaren er die in de finale met i4Ïaints, die weer 'marching in' |3jn mee gingen doen. 4>n wij weer, naar mijn gevoel, 2t geslaagde schoolfeest van lang ijh, toen wij ook nog argeloos ge- I4laren om Hibiscus, Angel, Greg, ij>Flip, Frits, Toetie en allemaal jjTel leuk te vinden. Julia, dat löjermeld worden, had die fantas- Hkostuums genaaid. Het feestje ijoor tot 24 juni, 's avonds om «gen en op 21, 22, 23 juni ook rug te halen. Vandaag in het Holland Festival AMSTERDAM Stadsschouwburg - 20.15 uur: Mistero Buffo RAI-Gebouw Zuidhal - 20.15 uur: Con certgebouworkest o.l.v. Bernard Hai- tink. Brakke Grond - 24.00 uur: Nederlands Blazers Ensemble olv. Otto Ketting. DEN HAAG Kon. Schouwburg - 20.15 uur: Land scape, A slight ache ROTTERDAM Schouwburg - 20.15 uur: Louis Falco Dance Company De Doelen - 20.15 uur: Poetry International ADUARD Abdijkerk - 20.00 uur: Amati Ensem ble Berlin EINDHOVEN Globetheater - 20.30 uur: Een zekere Vincent NIJMEGEN St. Bonifatiuskerk - 20.15 uur: NCRV Vocaal Ensemble en Nederlands Ka merkoor olv Marinus Voorberg en Hans van den Hombergh. TILBURG Aula Hogeschool 20.15: John Willi ams, gitaar. UTRECHT Tivoli - 20.15 uur: Utrechts Symfonie Orkest olv. Paul Hupperts, Willem Frederik Bon en Walter Hekster. Forum Theater Berlijn DEN HAAG Het Forum Theater Berlijn heeft van 'Candide' naar Vol taire van Richard Hay een 'agressief- sarcastische' theaterrevue gemaakt, die op 30 juni in Mickery in Amster dam zijn Nederlandse première zal be leven onder de titel 'Kandid'. De pro- diuktie wordt uitgevoerd in de regie van Georg Immelmann, toneelbeeld van Will Kley en kostuums van Ursu la Ahmad-Rajai. De muziek is van Wilhelm Dieter Siebert. door R. N. Degens SCHEVENINGEN Nooit is er in enig Holland Festival zoveel afge last als in dat wat nu een week aan de gang is. Wij publiceerden onlangs een lijstje van drie complete concerten die niet doorgingen. Woensdagavond kon bij het concert van het Residentie Orkest in het Scheveninigse Kurhaus het eerste stuk van het programma 'Scena rio X' van Simeon ten Holt wegens technische moeilijkheden niet doorgaan. Het was het laatste concert in de se rie '500 jaar Nederlandse muziek' waarmee het Residentie Orkest, wat de publieke belangstelling betreft wei nig succes heeft gehad, en die ook de onrust in het orkest met betrekking tot het artistieke beleid heeft doen toenemen. Wat men overigens niet kon merken aan de geanimeerde wijze waarop dit Haagse ensemble, dat door kenners zeer wordt bewonderd om zijn interessante programmapolitiek, woensdagavond de vier overgebleven Nederlandse stukken uitvoerde. Daar was de nu al duidelijk 'verouderde' compositie van Louis Andriessen 'It- trospezione II per orchestra', die hij in 1963 schreef met, zoals hij zelf nu achteraf in een toelichting consta teert, 'de ambitie een orkeststuk te maken om alle orkeststukken overbo dig te maken'. Dat hij in dit stuk veel te veel, en veel te lang, wilde is nu wel duidelijk. Het zou. om het stuk zelf niet overbodig te doen zijn, met vrucht aanzienlijk bekort kunnen worden. Het werd onder Ernest Bour met markante onderstrepingen van de klanktegenstellingen ten gehore ge bracht en had bij het kleine publiek toch een opvallend succes. Dat was ook het geval met 'Free or not' voor 21 blaasinstrumenten, een nieuw stuk van de 40-jarige Maarten Bon. In hoofdzaak kwam dat door het grappige laatste deel waarin de musici zich in groepjes van twee de zaal in begeven en op de meest onverwachte plaatsen en ogenblikken, min of meer improviserend, maar toch volgens plan, om beurten enkele flinke riedels weggeven. Succes gegarandeerd en ook daarom wel een aardig idee voor het op peil houden van de feeststem ming bij bruiloften en partijen. Van Willem Pijper, die in elk geval als componist de verdienste had kort en bondig te kunnen formuleren, en die de Nederlandse muziekliteratuur met één meesterwerk verrijkte (zijn Derde Symfonie), gingen deze avond de 'Zes symfonische epigrammen' uit 1928, destijds frapperend door hun ge concentreerde kracht, gelijk bouillon blokjes, maar nu ook duidelijk door het vocht der tijden naar onze smaak zeer verslapt. En van Matthijs Vermeulen was er de Vierde Symfonie geschreven in de jaren '40-'41 en getiteld 'Les victoi- res', lyrisch en extatisch als al zijn andere symphonieën, begeleid door een toelichting van zijn hand in een prachtig barok-beeldend proza, waar uit men leest wat hij wilde met zijn poly-melodiek. 'De ganze horizon vul lend met een kalm en wijd geluid, zweeft zij voorbij als een mijmerend koraal van alle houten en koperen in strumenten. tegen welker breed en rustig plan de strijkers reeds hun ei gen hymnen aanheffen in een vermoe den en belofte van geluk'. Werk van e en onvermoeide zoeker naar middelen om zijn muzikaal ide aal te verwezenlijken; bij fragmenten geslaagd, maar als geheel nog onvol komen door materiële moeilijkheden, die ook een ideale uitvoering in de weg schijnen te staan. Maar wel een onmiskenbaar klankbeeld van een werkelijk unieke muzikale persoon lijkheid. Waarmee dan dit concert in drukwekkend werd afgesloten. BAARLO De 73-jarige J. P. de Wolf van Unnik is in het Limburgse Baarlo omgekomen toen hij met zijn auto tegen een tegemoetkomende auto botste, die op de linkerweghelft reed. Die auto kwam daar terecht nadat de bestuurder de macht over het stuur was kwijtgeraakt toen hij met zijn rechterwielen in de berm raakte. H Brieven die niet zijn voorzien van naam cn adres kunnen niet in behandeling worden genomen. Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar in verband staan moeten In afzonderlijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan post zegels te worden ingesloten. Adres: redactie Trouw-Kwartet, postbus 94S, Rotterdam. Vraag: De bomen op mijn erf staan 2 54meter van de grens met het erf van mijn buurman. De takken komen echter al drie meter over de grens heen. Ben ik nu verplicht als de buurman dit wenst, de overhangende takken af te zagen of moet (mag) mijn buurman dat zelf doen? Antwoord: Uw buurman zou dit kun nen en mogen doen, maar in de prak tijk komt daar veel geharrewar door: een geïrriteerde buurman vindt zelfs de mooiste boom een onding en is niet de aangewezen figuur dat in z'n eentje liefdevol te doen. Ook u zult waarschijnlijk iemand anders niet zonder woede zien zagen en hakken. Het beste is dat het initiatief van u uitgaat en dat u met uw buurman sa men in zijn tuin de zaken eens rustig gaat bespreken. Met een beetje tact en vriendelijkheid van weerskanten komt u wel tot een vergelijk: als bu ren moet men geen ruzie hebben! Aanvulling antwoord over schapenwol: Een lezeres met grote ervaring in het werken met schapenwol meent dat men betere resultaten heeft, als men de vuile wol eerst een nacht te weken zet in zout, redelijk warm water. Dan is er al een heleboel vuil uit. Het kan herhaald worden en dan goed ge spoeld. Niet te heet, want dan wordt de wol geel. Vraag: Tijdens mijn eerste huwelijk hebben mijn man en ik (geen kinde ren en in gemeenschap van goederen getrouwd) een klein kapitaaltje ge spaard. Nu ben ik enige jaren weduwe en van plan weer te trouwen, met een weduwnaar, eveneens zonder kinde ren. Met mijn man heb ik bepaalde afspraken gemaakt in geval van over lijden. Als ik nu in dit tweede huwe lijk het eerst zou overlijden, gaan dan alle bezittingen die ik meebracht naar de tweede man en na diens dood naar zijn familie? Antwoord: Met deze zaak moet u naar de notaris gaan en in bijzonderheden alles met hem bespreken. Hij zal de mogelijkheden van huwelijkse voor waarden en een eenvoudig testament zonder veel bezwaren voor u kunnen realiseren. Vraag: lk heb een muntje gevonden uit 1857. Aan de ene kant staat 1 öre, aan de andere kant Oscar Sverigs GOV Koninig een man met stevige bakkebaarden. Waar komt dit vandaan? Antwoord: Deze munt is niet zoveel waard: 1 öre heeft de waarde van een halve cent. De waarde van de kleinste pasmunt is nooit zo heel veel. Er zijn er zoveel geweest en zoveel kwijtge raakt dat de verzamelwaarde daardoor niet hoog is. Naar aanleiding van deze munt vertelde een functionaris van de Noorse ambassade ons interessante dingen over het handelsverkeer tus sen Holland en de Scandinavische lan den, dat vroeger al intens, eigenlijk steeds bleef bestaan, o.a. door de han del in hout, waardoor het helemaal niet zo'n wonder was als iemand, die zaken in Delfzijl had gedaan met een Noor of een Zweed, met een handje vol kleingeld in z'n zak liep en z'n kinderen als beloning voor iets zo'n Noorse cent cadeau gaf. Waarop dat kind die cent prompt verloor in Kol- ham of waar dan ook. En nu hebt u die cent in bezit en kunt uw gedach ten en fantasieën laten gaan over zo'n muntje. Vraag: Graag zou ik in contact komen met een kring of vereniging van hier te lande verblijvende Hongaren. Antwoord: Er zijn verschillende krin gen, clubs en verenigingen. Het lijkt ons de aangewezen weg dat u zich in verbinding stelt met ds. Püski Ivan, Hendrik Tollensstoaat 20, Utrecht Hij is vanwege de hervormde en gerefor meerde kerken aangesteld als predi kant onder de hier verblijvende Hon garen, en treedt, volgens onze zegs man, op als coördinerende figuur. Vraag: Kunt u mij zeggen of er al een draagbare kleuren-TV van een bekend merk in de handel is? Antwoord: Kleuren-TV's zijn tere ap paraten, die ook zonder dat men er mee rondwandelt, binnen korte tijd mankementen kunnen vertonen. Van daar dat de firma die u noemde, zich nog niet bezighoudt met de vervaardi ging van kleine kleurentelevisie-to- stellcn voor de grote verkoop. door Sicco de Jong De Renault 12 TS met vliegtuigstoelen en bijbehorend comfort. Deze stoelen hebben overigens hoofd steunen, die volgend jaar in Frankrijk ook verplicht worden voorgeschreven. 4 Jiekfestival van 4J9 juni in Gorkum JjjM Ongeveer 1600 muzikan- 4 i Europa en Amerika nemen ihn het tweede Internationale Testival. dat van 27 tot en met 4 in Gorkum wordt gehouden. Stival wordt geopend met et'n Éoering door 'All Student d Chorus' uit Amerika in de ouwburg de Nieuwe Doelen, ival zal zich afspelen aan de in de St. Janstoren. De organi- x i23i noemen het een stynt dat de Jen tellende Brown Highschool Uit het Amerikaanse Penssyl- haar Gorkum komt. Aan het nemen deel, een Deense, twee ind. he, drie Amerikaanse en zeven ie ndsd drumbands, al dan niet laroenen, pijpers en jacht- ilque per KANAAL In Stadskanaal is ebew^ een sproeivliegtuig van de lastboom B.V. uit Groningen ^2 landerijen van landbouwer C. i3 ïrongelukt. De piloot, de 26-ja- z- f Mdent G. M. T. Gilissen uit Den itorte.ep onder meer hoofdletsel op a. 20» naar het Refaja-ziekenhuis in z- S ^naal vervoerd. j iofStel was bijna klaar met het !d. iien van een perceel wmtertar- ^deze landbouwer, toen hij bij yp" Trekken met zijn machine niet "eprljde hoogte kreeg en tegen de van enkele hoge bomen botste, brak een vleugel van het toe- 1. 7 De dit jaar door Renault uitgebrachte TS-versie van het in Frankrijk best verkochte model verenigt com fort en sportiviteit in zich. Daarmee wil niet gezegd zijn dat de Renault 12 TS een overdreven snelle wagen is: naar de maatstaf van de wegligging zou het sneller kunnen. Daar bestaat dan ook een Gordini-versie voor. En zelfs aan het comfort kan men nog één ontbrekende schakel vinden, na melijk het forse geruis in de hoge toerentallen. Maar zowel het comfort als de sporti viteit. die om een pittige rijstijl vraagt, staan op een opmerkelijk ni veau. Men moet maar bedenken, dat het Franse merk een 4. 5 en 6 met dashboardschakeling heeft en een 16 met stuurschakeling. Daartussen is de 12 met een pookje op de vloer ver schenen en later hebben ook de cou pe's 15 en 17 zo'n pook gekregen. Het schakelen met deze pook gaat perfect en vormt een onderdeel van de gehele voortreffelijke handelbaarheid van de Renault 12. Voor de TS is dat niet an ders, maar komt het nog beter tot ui ting, omdat men met meer trekkracht nog beter uit de voeten kan. Een eigenaardigheid van Renault is, dat de meeste modellen een versie heb ben, waarvan je als buitenstaander meteen zegt: een grotere motor zou een goed ding zijn. Dat komt door dat de Renaults met voorwielaandrijving, een puik veercomfort en goede rem men, in hun klasse uitmunten, naar rij-eigenschappen gemeten. De weglig ging is aan de royale kant. Dat geldt niet alleen bij het laagste, maar ook bij het hoogste motorvermogen, in dit geval van het model 12. De 12 L en TL hebben 54 DIN-pk. de 12 TS haalt 60 DIN-pk uit dezelfde 1300 cc-motor. Het is overigens tevens de kleinste motor uit de 15-17-serie, die hier em plooi vindt bij de 12 TS en daar zeker beter op z'n plaats is. Een motor, die de topsnelheid een kleine 10 km ver hoogt, maar die vooral een nog grote re soepelheid en acceleratie als voor delen biedt. Verder onderscheidt de 12 TS zich van de 12 TL door de comfortabele hoge 'vliegtuigstoelen' Frankrijk gaat volgend jaar ook de hoofdsteun verplicht stellen en door extra's als een toerenteller, mistlampen, sportvelgen en een chroomstrip langs zij. Die mistlampen zijn geel: halo geen verstralers. Wanneer we nu één aanmerking op de auto moeten ma ken, dan geldt dat de gewone koplam pen, die bij Renault in Nederland al tijd wit licht uitstralen. Terwijl deze wagens voor de Franse markt met ge le lampen van de band komen. Dat zelfde geldt trouwens voor Citroën, maar Peugeot en Simca werken met het veel aangenamer gele licht ook in ons land. In Duitsland is dat overi gens verboden: daar is wit licht voor schrift. De EEG is namelijk tot de au totechniek nog maar weinig doorge drongen. Maar verder moet men spijkers op laag water zoeken om negatieve pun ten van de Renault 12 TS te vinden. Het motorgeruis wellicht. Doch de af werking en uitrusting van de wagen laten naast het weggedrag, de ruimte van interieur en bagage e.d. nauwe lijks iets te wensen over. De wagen heeft een zeer eigen karakter ook door de in de windtunnel ontstane vormgeving. Het fraaie dashboard is geheel compleet, er is achterruitver- warming, de remmen zijn bekrach tigd, de 12 heeft zelfs een 'meesturen- de 'achteras ten bate van het nauw keurige stuurkarakter en de ML-be- handeling met tectiel zit bij dc prijs in. In de stad waardeert men de ge makkelijke bediening het meest het valt niet te merken dat de auto 11 cm langer is dan de R16 en op de buitenweg blijkt het comfort de grote troef van de R 12 TS. Eén extra tenslotte is een bijzonder heid: de versie met getinte ruiten, waarvan de voorruit van gelaagd glas is, wordt geleverd a ƒ245,- boven de prijs incl. BTW. In het kort: aantal cilinders: 4; Cilin derinhoud: 1289 cc; maximum-vermo gen: 60 DIN-pk; pk p. 100 kg.: 6.7; top snelheid: 150 km. per uur; benzinever bruik: 1 cp 10 1 op 11; inhoud ben zinetank: 50 liter; remmen: schijfrem men voor, trommelremmen achter, remkrachtbegrenzer en servo-bekrach- tiging; gordels: driepuntsgordels met éénhandsbediening; leeg gewicht: 890 kg: lengte: 4,34 meter; breedte: 1,62 meter; hoogte; 1,44 meter; prijs incL BTW: ƒ10.820,—. ADVERTENTIES De Franse politie staat vlak voor het vakantieseizoen voor de wel haast ondoenlijke taak de nale ving van de nieuwe, vorige week te Parijs afgekondigde, verkeers maatregelen te controleren. In heel het land geldt na 1 juli een maximum-snelheid van 100 km. per uur en iedereen, die autogor dels heeft, moet deze dragen. De eerste maatregel geldt wel voor toeristen, maar voor de tweede maatregel is controle welhaast ondoenlijk. Niettemin raden we iedereen aan die per auto op va kantie gaat, al dan niet in Frank rijk, gordels te dragen. In West-Duitsland is met ingang van 1 januari 1974 het aanbrengen van gordels in auto's verplicht. In Ne derland werd die maatregel van kracht op 1 januari 1971. In Frankrijk echter al op 1 april 1970 en zodoende regelt de nieuwe wet, dat in al de au to's, die na die datum op de weg kwa men, nu gordels gedragen moeten worden. Dat is het enige definitief be paalde. Want toen de Franse regering vorige week de maatregelen bekend maakte moesten de details nog wor den uitgewerkt. De nieuwe voorschriften worden als noodmaatregelen na een desastreus Pinksterweekeinde 166 doden en 2.667 gewonden volgens Agence Fran ce Presse buiten het parlement om en binnen een maand ingevoerd. De twee voornaamste delen van het pak ket maatregelen, dat uit zeven nieuwe voorschriften bestaat, vullen elkaar in één opzicht aan. De verplichtstelling gordels te dragen is namelijk door deskundigen bepleit op wetenschappe lijke gronden. In Australië zijn er zeer gunstige resultaten mee behaald. Maar het is geen populaire maatregel. De maximum snelheid daarentegen wordt door de meerderheid van de automobilisten als zinvol aanvaard, maar biedt volgens deskundigen te weinig houvast. De federatie van de Franse autoclubs heeft al de kritiek geuit dat het algemene snelheidsvoor schrift 'onjuist' is als de omstandighe den om te rijden gunstig zijn en ge vaarlijk is als de omstandigheden slecht zijn'. Ook in Finland worden op 1 juli maximum-snelheden van kracht maar daarbij gaat het wèl om een aanpas sing van de snelheid aan de omstan digheden van de wegen. Op zeer smal le wegen wordt het 80 km per uur, op brede doch drukke wegen 100 km per uur en op de brede interlokale routes 120 km per uur. De ongeveer honderd kilometer autosnelwegen in Finland blijven evenals in Frankrijk, Duits land en België vrij van snelheidsli mieten. In Frankrijk wordt bij inhalen 120 km per uur toegestaan. Indertijd heeft Frankrijk op de drukste wegen een snelheidsmaximum van 110 km per uur met een inhaaltolerantie tot 130 km per uur ingevoerd. Later werd deze maatregel alleen tot de meest gevaarlijke routes nationales beperkt, omdat het in de praktijk, zowel wat de ongevallencijfers als wat de politie controles betreft, geen zinvolle maat regel bleek te zijn. De vorige week plotseling genomen maatregel is daar door temeer verrassend. De nieuwe wet treft bovendien de Franse politie bijzonder ongunstig. Vallen de snelhe den nog te meten, de controle op het dragen van autogordels met name van heupgordels is een welhaast ondoenlijke zaak. De kritiek op de draagplicht van gor dels is, dat juist de oudste en dus ge vaarlijkste auto's buiten schot blijven, maar daaraan valt weinig te verande ren. Wel is er overleg gaande met de verzekeringsmaatschappijen, die thans gerechtigd worden geen uitkeringen te doen, wanneer slachtoffers van on gevallen niet aan hun plicht gordels te dragen voldaan blijken te hebben. In Engeland is hierover al jurispru dentie ten ongunste van degene, die geen gordels draagt, terwijl in Enge land nog niet eens de verplichting be staat. Het wordt dan niettemin als on achtzaamheid aangemerkt. Behalve Frankrijk hebben in Europa Oostenrijk en Zweden al enige tijd ge leden een voorschrift voor de draag plicht aangekondigd. Zweden kent te vens maximum-snelheden. Oostenrijk daarentegen heeft, vooral op grond van de onduidelijke resultaten met 'Tempo 100' in Duitsland, de maxi mum-snelheid verworpen. Daarente gen geldt in Oostenrijk een zeer zin nig wettelijk voorschrift, namelijk dat kinderen niet voorin de auto mogen zitten. Ook toeristen dienen daarmee rekening te houden. Geen enkel land schrijft nog iets voor inzake kindergordels. Niettemin is het onverantwoord lange autoreizen te maken, waarbij de kinderen zonder gordels in een auto zitten, vaak nog terwijl de ouders zich wel om reden van hun hachje hebben vastgegespt. Temidden van de vele internationale voorschriften in Frankrijk verder nog voor een proefrijbewijs van drie jaar, helmen voor motorrijders en vrachtwagenvoorschriften wordt het kind vaak vergeten. Maar onder de verkeersslachtoffers in auto's zijn er in Nederland elk jaar zo'n zeventig 14 jaar of jonger. Wie met vakantie gaat kunnen we dan ook met klem aanraden de verkeersorganisaties in ons land doen niet anders gor dels te dragen en (rijdt u liever maar een keer verkeerd) in het buitenland de snelheid aan te passen aan het overige verkeer, ook waar geen snel heidsbeperkingen bestaan. Automobielbedrijf Van Meurs Officieel Renault-dealer Pr. Beatrixplantsoen 4244 Bussum Tel. 02159-34047-13333 Voor RENAULT naar RAPIDE Baarsjesweg 303-309 Tel. 020-387273 Amsterdam RENAULT RONDAY Waterlooplein 117-123, tel. 020-222585, Amsterdam (C); Afd. Occasions: Wagenaarstr. 26-31, tel. 020-358735, Amster dam (O); le Jan van der Heydenstr. 105-107, tel. 020- 720157, Amsterdam (Z). Automobielbedrijf De Hoofdstad Oudste agentschap in Am sterdam, Prinsengracht 540- 542. tel. 243611. service reparatie schadeherstellingen Datsun Nederland NV te Sassenheim heeft het nieuwe model Violet geïn troduceerd. Aan het begin van dit jaar werd deze wagen die een 1400 cc cn 1600 cc-uitvoering heeft, reeds in Japan uitgebracht. De Violet omvat in feite een complete serie aangezien de 1400 een Sedan is en de 1600 een Hardtop. De Datsun 1400, die in Nederland de naam 140J krijgt, heeft 85 SAE-pk motorvermogen en wordt uitsluitend met vier deuren geleverd. Er is een standaardversie van 10.700,- inclusief btw cn een luxe uitvoering, die 295,- meer kost. Deze uitvoering heeft zon werend glas en slaapstoelen als voor naamste extra's, maar beschikt niet over achterruitverwarming. De sportieve Datsun 1600 SSS komt op 12.990,-. Dit model heeft een 100 SAE-pk motor met twee carburateurs en beschikt over tal van extra's, zoals achterruitverwarming, hoofdsteunen, toerenteller en radio. De topsnelheid van deze Hardtop bedraagt 170 km. per uur tegen 155 km. per uur voor de 1400 cc Sedans. De nieuwe Datsun-serie heeft zeer compakte buitenafmetingen met een lengte van 4,12 m. Als veiligheidsgor dels worden slechts tweepunts heup- riemen geïnstalleerd. De nieuwe Datsun 140 J de Luxe. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 17