Htaad Leiderdorp ver Bijenkorf Dr. Geense kerkelijk hoogleraar Groningen lek' in de Meren wijk iet ruim 300 woningen Plan Leidse architecten niet door commissie geaccepteerd Visserijnieuws Samenwerking met gewest Leiden voor een jaar verlengd Nieuwe directeur Holiday Inn Meer speel- gelegenheden ftyUV/KWARTBT WOENSDAC 20 JUNI 1973 STAD EN REGIO L3 |H 3f p)ERDORP De publieke tribu- V van de raadzaal was overvol, toen de gemeenteraad werd gesproken t een eventuele vestiging van de eniiorf en het plan Winkelhof. Er IQ zelfs een spandoek te lezen: 'De ^jdenstand eist inspraak'. teer Tieken, KVP, merkte op, dat fAAfhier gaat om het zijn of niet-zijn velen, ook in de regio. Hij meen- holqdat het college onder zware druk es l buitenaf heeft gestaan en daar giti I'S weerstand aan heeft kunnen m en. Wethouder Drenth gelooft nu jke dat de gevestigde ondernemingen lei hinder van deze superstore zul- grei ondervinden, maar deze bewering ek i igt niet van kennis van zaken. Ge van degenen die zich eerst hebben mei ïld voor vestiging in dit centrum ze nog bereid de hals in de strop ir v teken? De heer Tieken vond het ge» kwalijke zaak dat het college in het tstreekse onderhandelingen met nee lijenkorf geen grond beschikbaar zijn e stellen en dat dit bedrijf nu via ade ichterdeurtje van het bureau Mat- t ditoch tot een - ongewenste - vesti- antj komt. Of heer Van Royen( WD, zei het een t.helig plan te vinden. Het verkeer 'is i norm toenemen. Er is sprake van •al ieu-afbraak. Wij vinden het ge- it a gerechtvaardigd, dat de midden- Za\ 1 in het gehele gewest op zijn voxl »rste benen staat, aldus de heer de Rooijen. In het bijzonder richtte °P ileurstelling van de hr. Van Rooij- lnt ch tegen weth. Drenth als beharti- nne van welzijnszaken, middenstands- te elegenheden en verkeer en als dom attcr van het ontwikkelingsteam lem [elcentrum. Het college is kritiek- eiligin de fuik gelopen, die belangheb- ivijd en hebben opgezet. Nergens blijkt 1 Go eigen oordeel van het college, ie g De heer Van Rooijen wenste een te- trugkeer naar het oorspronkelijke plan 1968. Wij willen een goede winkel voorziening voor Leiderdorp en niets meer. Ook mevr. Uhlenbeck (D'66) vond de beroering bij de middenstand begrij pelijk. Toch wilde zij ook het belang van de consument niet uit het oog verliezen. 'Wij moeten deze zaak uit voerig in de commissie maatschappe lijk welzijn bespreken'. De heer Nievaart - DS '70 - verklaarde, dat dit plan hem veel te ver ging. Hij begreep niet, dat het college deze weg is gegaan. De heer J. Reugebrink (ARP) vroeg, of er wel overleg met Leiden is ge weest. Hij constateerde hier economi sche overmacht. Wel inspraak :nvl] rx i j <êft meer leden dj [SBURG De Rijnburgse akclub besloot het seizoen met de dat 8adering- De verslagen van se tot i r's Boekhuis en penningmees- Slingerland toonden een gun- q beeld. Het aantal leden breidde k uit. Gebleken is dat de maandag* /ld als speelavond het meest ge- t eel1 's' want opkomst was bui- g twoon goed. De onderlinge com- 0n?e verliep volgens wens; alleen 'roep A kwam het niet allemaal omdat deze groep te groot is. rdai10g resterende partijen worden olgende seizoen, dat op 1 septem- t b begint, gespeeld. Op maandaga- van de feestweek, in augustus, •uchf een open schaakavond gehou- De wisselbeker van groep B werd ^^nnen door J. Tenwolde, in groep In Jac. de Mooy. Jeugdkampioen i Hans van der Vijver. Sa llot werd een commissie benoemd het jeugdschaken zal animeren. Obeerd wordt de kwaliteit door studie van openingen enz. op te Hl. ■"«tiental in de derde klas van de IK bereikte een derde plaats. .Het i: ui moest de vierde plaats delen in [IhooVallencompetitie. Tijdens de na red. pergadenng zal een nieuw regle- •eft I worden vastgesteld. De wethouder wees het verwijt dat er te weinig inspraak is geweest van de hand. Het tegendeel is waar. In prin cipe is er overeenstemming tussen het winkelteam en het college. Deze ontwikkeling is, naar de mening van de wethouder, door de vorige raad al aanvaard. Het ging daarbij om een grondoppervlakte van 26.800 m2. In dit traditionele winkelcentrum zou den twee warenhuizen komen en on geveer 40 kleine vestigingen. De oppen-lakte is nu teruggebracht tot 20.000 m2 met 1 warenhuis. De re gio Leiden is wel degelijk over de plannen geïnformeerd. Bezwaren zijn er op het verkeers- en middenstandsniveau, maar die waren er ook bij het vorige plan. Een deel van de detailhandel "-ordt getroffen, maar dat zou ook door de eerste vesti gingen gebeurd zijn. Voor een mono poliepositie is de heer Drenth niet bang. 'Wij willen die ook in het nieu we plan niet hebben'. De wethouder zal erop aandringen de toewijzings commissie meer zeggenschap te geven. De officiële plannen moeten nog ko men. zodat de raad nog volop gelegen heid krijgt zich uit te spreken. Er is nog geen toezegging gedaan aan de Bijenkorf, Matser of wie dan ook. Het ontwerp zal in de diverse commissies worden behandeld, ook met de mid denstandsvereniging en met het ge west Leiden. De raad ging akkoord met een krediet van ruim een miljoen gulden voor de bouw van een dubbel gymnastieklo kaal annex sportzaal in de wijk Bin nenhof. LEIDEN De heer Ralph Gol is be noemd tot directeur van Holiday Inn te Leiden en Utrecht. Tot nu toe was de heer Gol 'Innkeeper' van de Utrechtse vestiging. De betrokken ho tels zijn de eerste twee vestigingen van het Amerikaanse concern in Eu ropa. De heer Gol, Nederlander, doorliep de Hotelschool in Luzern en verkreeg veel ervaring bij hotels in Duitsland, Zwitserland, Ierland en Curagao. In 1969 keerde hij terug naar Europa en werd assistent-Innkeeper van de Holi day Inn in Leiden. Leiderdorps predikant volgt ivijlen prof. Lekk erkerker op Van een onzer verslaggevers LEIDERDORP Dr. Adr. Geense, een van de twee hervormde pre dikanten in Leiderdorp, die in 1971 aan de Leidse universiteit pro moveerde tot doctor in de Godgeleerdheid is door de Hervormde Sy node benoemd tot hoogleraar vanwege de Ned. Herv. Kerk aan de rijksuniversiteit te Groningen in de vacature van wijlen prof. dr. A. F. N. Lekkerkerker. Dr. Geense gaat doceren in de vakken dogma tiek en kerkrecht. Dr. Geense hoopt in het najaar het ambt van kerkelijk hoogleraar te Groningen te aanvaarden met het uitspreken van een rede. Dat betekent, dat hij Leiderdorp, waar hij in april 16 als hervormd predikant zijn intrede deed, gaat ver laten. Hij is daar werkzaam in de nieuwe wijken. Dr. Geense, die in 1931 te Goes werd geboren, was eerst als studentenpredi kant in Heidelberg (Duitsland) werk zaam en werd daarna wetenschappe lijk ambtenaar aan de theologische fa culteit van de universiteit van Hei delberg. In die tijd zag ds. Geense het als een bezwaar, niet in een kerkelijke ge meente werkzaam te zijn geweest. Dat bracht hem ertoe, zich vier jaar gele den in Nederland beroepbaar te laten stellen. Mevrouw Geense had als zielzorger in een psychiatrisch ziekenhuis gewerkt en diende daarna een gemeente in Berlijn. Zo kwam het echtpaar Geense naar Leiderdorp, een gemeente die wel aantrekkelijk was omdat het Leider dorp al enigszins kende en in een zich sterk uitbreidend dorp de kansen voor een oecumenische samenwerking in het algemeen niet ongunstig lig gen. In de beroepingscommissie die het oog op ds. Geense had laten val len, was reeds plaats ingeruimd voor WASSENAAR De gemeenteraad is met 12 tegen 8 stemmen ak koord gegaan met een verlenging van de bestaande 'lichte' regeling voor samenwerking in het gewest Leiden met één jaar. Enkele leden van de raad, die zich indertijd hadden uitgesproken voor de 'Haagse' regeling verklaarden zich tegen het voorstel. gelden vast, nadat een voorstel van de heer A. C. Duijvestijn (CCP) om aan slagen beneden de 25 niet te innen vanwege de hoge administratiekosten met drie stemmen vóór verworpen was. De raad ging na een korte discussie akkoord met een bijdrage inééns van 2000 aan de sportvereniging Wasse naar en met een verhoging van het jaarlijkse subsidiebedrag aan de Was senaars Reddingsbrigade tot maxi maal 12.000 per jaar. Meer moeite had de raad met het voorstel om voor de viering van het regeringsjubileum van H. M. de Koningin in september een extra subsidie van 28.762 1 inwoner) aan de Oranjevereniging toe te kennen. ADVERTENTIE Burgemeester mr. K. Staab wees er op, dat als een vertegenwoordiger van de negen deelnemende gemeenten in het gewest Laiden neen tegen het voorstel zegt, de gehele samenwerking Van dë baan is. Er werd nog de suggestie gedaan, dat de Wassenaarse vertegenwoordigers in de gewestraad, als dat voorstel aan de Imuil mingbouw in w| veertig varianten Ling orde komt, zich van stemming zouden kunnen onthouden. Tenslotte besloot de raad met 12 tegen 8 stemmen een verlenging van de regeling met een jaar te aanvaarden. Tegen stemden de vier leden van de Opel Appèl-fractie, de CCP-ers Theunissen, Duijvestijn en Van der Klaauw en de CCP-wethou- der mr. Brink. Op voorstel van ir. G. H. C. Theunis sen (CCP) zal in het antwoord van de raad op de brief van het dagelijks col lege van overleg in de Haagse agglo meratie, waarin teleurstelling wordt uitgesproken over het niet toetreden van Wassenaar tot het gewest Den Haag de wens worden uitgesproken, dat er wegen gevonden zullen worden om tot een goede samenwerking tus sen Wassenaar en het Haagse gewest te komen. De raad stelde een nieuwe verorde ning voor de heffing van precario rechten, retributies en parkeermeter- Ondanks TORENHOGE GOUDPRIJZEN zijn onze sieraden nog betaalbaar. Door het toepassen van de laagste marges. Onze schoonheid van een collectie blijft daardoor bereikbaar voor iedereen. Sedert meer als 35 jaar het betrouwbare juweliers adres, met de voordeligste prijzen. En de beste vak-service door onze eigen ateliers. Uw juwelier v. d. Water Haarlemmerstraat 181 een lid van dë Geref. Kerk. Het echtpaar Geense kwam in het nieuws toen mevrouw Geense, een maal in Leiderdorp, preekconsent had aangevraagd in de Geref. Kerken. Zij vond, gezien ook de verdergaande toe nadering tussen de beide kerken en gezien de plaatselijke verhoudingen en mogelijkheden in Leiderdorp, geen redenen tot de Hervormde Kerk, waarvan haar man predikant is, toe te treden. Op gemeente-avonden greep mevrouw Geense de gelegenheid aanl het vertekende beeld dat in beide ker ken over elkaar bestaat, te verbete ren. Het resultaat van deze ontwikkeling was, dat alle morgendiensten in de Geref. Scheppingskerk (in de winter half 10 en 11 uur en in de zomer 9 uur en half 11) gemeenschappelijk zijn en dat in le avondd. «nst van ÓJ Geref. Hoofdstraatkerk ook hervorm der. worden vt /wacht. Eenmaal in de maand is er ook een interkerkelijke jongerendienst, waarin de drie kerken (ook de r.k.) participe ren. Regelmatig ontmoeten de pastoors en de predikanten elkaar. Kortgeleden was er .een openbaar interkerkelijk gesprek over het onderwerp eucharis- tie-avondmaal. Verder is er een gemeenschappelijk kerkblad van de hervormde gemeente en de geref. kerk. De centrale kerke- raad van de herv. gemeente en de kerkeraad algemene zaken van de ge ref. kerk vergaderen ook samen. Op het gebied van de catechisatie bestaat er eveneens samenwerking. Al met al is ér in Leiderdorp een kerksituatie gegroeid, die als model kan dienen voor vele gemeenten, waar de wil om samen op weg te gaan aan wezig is. In dit open klimaat heeft het echt paar Geense zich helemaal thuis ge voeld. En dat in een plaats, waar de spanningen tussen hervormden en ge reformeerden ten tijde van de Dolean tie juist zo hevig waren. Er zijn nog altijd Leiderdorpers die dat van recht streekse overlevering weten, en juist zij zullen zich erover verwonderen, dat in de kerkelijke verhoudingen fundamenteel zoveel ten goede is ver anderd. Dat de benoeming van dr. Geense tot hoogleraar is afgekomen in de maand waarin de synodes van de herv. kerk en de geref. kerken elkaar in een tweedaagse zitting hebben ontmoet zullen ds. en mevrouw Geense onge twijfeld ervaren als een gelukkige en veelbelovende omstandigheid. Zij vin den overigens, dat de samenwerking op het grondvlak van do gemeente moet beginnen. Welnu, daaraan heb ben zij in Leiderdorp zoveel als in hun vermogen lag meegewerkt. Ge heel in de lijn die ds. Geense bij zijn intrede in Leiderdorp aangaf: 'Achter alles wat wij aan godsdienst, aan ge loof, aan hoop, aan liefde, aan kerk- zijn nog beleven, kan alleen nog de liefde, het offer van God staan. Niet het ik en wij zijn beslissend, maar al leen het 'Gij'. Het echtpaar Geense introduceerde in Leiderdorp een nieuwe mogelijkheid om het contact tussen de leden van de gemeente te versterken. Het zette elke maand op een zondagavond zijn woning aan de Splinterlaan open voor ieder die er maar komen wilde. Zeer velen zijn in de loop der jaren op de ze uitnodiging ingegaan. Naast zijn drukke ambtspraktijk zal dr. Geense kans, in Leiderdorp zijn proefschrift te voltooien (171) Dat handelde over de plaats van de vraag naar de opstanding van Jezus Chris tus in de tegenwoordige Duitse evan gelische theologie. Zijn promotor was prof. dr. H. Berkhof. Voor Leiderdorp mag de benoeming van dr. Geense een verlies betekenen, zij is anderzijds een erkenning van zijn wetenschappelijke arbeid en van zijn kwaliteiten als docent, waarvan de synode op de hem toegewezen plaats ongetwijfeld veel verwacht DELFT In aansluiting op de nota openbare speelgelegenheden van fe bruari j.L heeft de afdeling welzijn B. en W. geadviseero de speelg- «egenne- den aa' of nabij het Haam de vis- straat »h de Fret.erik Hendrikstraat te verbeteren. Een bedrag van 4.000 is nodig voor de aanleg van een speel plaats aan de Dirk Langenstraat. Een speelplaats aan de Schoemakerstraat in de TH-wijk is reeds door de raad goedgekeurd. Voor de aanleg van een trapveldje aan de Herculesweg (Voor hof-Centrum) is 3.500 nodig. Voorts moet de speelgelegenheid bij de Mar- cuskerk worden uitgebreid en de bo- menspeelplaats aan de A. M. de Jong- laan heringericht. Het schoolplein aan de Brasserskade moet worden ver beterd en eveneens moet iets worden gedaan aan het schoolplein aan de Oranjestraat. De Pieter van Opmeer- school heeft een vergroot schoolplein nodig dat dan tevens als openbare speelruimte kan fungeren. Deze voor stellen komen donderdagavond 21 ju ni om acht uur ter sprake in de open bare vergadering van de commissie voor jeugd, sport en recreatie in het Stadhuis. Zonnige stemming op Henri Dunant LEIDEN De Henri Dunant, het nieuwe hospitaalschip van het Rode Kruis heeft gister nacht op 3 kilometer van Zie- rikzee gebivakkeerd. Met aan boord een aantal gasten die in opperbeste stemming verkeer den. Hoe kan het ook anders, met zulk fraai weer. Maandag is de nieuwe boot uit Gouda ver trokken. Een novum was, dat de gasten aan boord de op de kade wuivende familieleden en kennissen op een monitor kon den aanschouwen. De tocht ging richting Moerdijk, waar de gas ten door het Rode Kruis wer den ontvangen en een accordeo nist voor de gezelligheid zorgde. Gisteren zette het schip koers naar Bruinisse. De gasten kre gen van de kapitein toestem ming om op het zonnedek te verblijven, en dat is iets wat niet elke dag voorkomt. Er werd dan ook gretig gebruik van gemaakt Eisen B. en W. voor gebied Herengracht-Zijlsingel overgenomen maquêtte geeft aan hoe het nieuwe plan in de Merenwijk eruit zal zien. Rechts stroomt de Zijl. e|e kale vlakte rechtsonder komt een scholencomplex. In het midden de rondweg. te 3P Andermaal is een 'vlek' in de Merenwijk op papier gereed. Het is liet gebied ten oosten loleude Zijl, aan de noordzijde begrensd door het bouwterrein van de Stichting Eigen Huis en aan de nkelA-* - - - - - - 'y^ijde door een uitloper van het geprojecteerde groengebied en een scholencomplex. gebied zijn 220 huurwoningen koopwoningen gepland. De 'oningen zijn te verdelen in 3 9P[fn r^rfhits, 123 vierkamerwonin- z,ou. Jjn 58 vijfkamerwoningen met |as. De koopwoningen bestaan 0. E. ijftig schakelbungalows en 36 «et ferei woningen. De 'vlek' wordt irvï^t rï°or dubbelbaanse elijktyeg, die de hele Merenwijk ont- Doorgaand verkeer in de wijk il niet mogelijk zijn, omdat er voohpende wegen worden aangelegd. M- Is rekening gehouden met een aantal parkeerders: tegenover de van elke woning staat de aanleg vaBfcderhalve parkeerplaats, mitcijotale gebied is 5,2 ha groot. 'P zijn naar verhouding veel wo ningen gebouwd, hetgeen noodzakelijg is als gevolg van de hoge grondkosten in de Merenwijk. Daarbij is gekozen voor een ruime afwisseling: de wo ningbouw wordt in veertig varianten uitgevoerd. Overeenkomstig de algemene wens is gekozen voor zoveel mogelijk laag bouw. Er is maar één flatgebouw van vier hoog in het plan opgenomen, 3 tweekamerflats, bestemd voor vrijge zellen. Ondanks het betrekkelijk grote aantal (huur) woningen is het toch mogelijkgebleken bij iedere woning een tuin aan te leggen. Tussen de aan weerszijden van voetgangersstcaten gegroepeerde woonblokken grenzen aan de straten pleintjes, die als par keergelegenheid en als speelplaats voor kinderen kunnen dienen. Wat de woningen betreft: de keuken grenst aan de binnenstraten en de wooka- mer ligt aa de achterzijde. Aantrekkelijk wonen zal het vooral zijn in de schakelbungalows (twee half op elkaar gebouwde verdiepin gen) en in de split-levelwoningen, die langs de Zijl liggen. Het plan is ont worpen door het Architecten- en Inge nieursbureau Gerritse te Dordrecht en zal worden uitgevoerd door Van Wijnen N.V., eveneens te Dordrecht. Medio 175 hoopt men de woningen te kunnen opleveren. Hoe hoog de huur van de huurwonin gen zal uitvallen is nog nauwelijks te ramen. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Een belangrijke be stuurlijke stap op de weg naar de herbouw van het stuk binnen stad, dat onder de noemer gebied Herengracht-Zijlsingel bekend staat (het gebied tussen de He rengracht, de Haven, de Zijlsin gel en de Nieuwe Rijn) is giste ren door de commissie stadsont wikkeling gezet. Zij ging akkoord met een programma van eiser dat naar de smaak van het col lege van B en W verwerkt moet worden in het ontwerp-bestem- mingsplan Herengracht-Zijlsin-' gel. Over die eisen berichtten wij onlangs reeds uitvoerig. In dat verband is het interessant de uitspraak van de Kroon af te wachten over de protesten die een aantal inwoners van Leiden tegen de bouw van het nieuwe Oudelieden- huis op het reeds gedempte gedeelte van de Waardgracht hebben inge diend. De Waardgracht zal in zijn ge heel gedempt moeten worden en als weg aansluiten op de Minnenbroers- gracht. Een afgevaardigde van de Kroon heeft zelfs reeds een bezoek ge bracht aan het stadhuis van Leiden en aan de indieners van het verzoek schrift dat deze demping wil tegen gaan. De commissie brak zich daar gisteren het hoofd niet over. Wel hield men zich enige tijd bezig met een alterna tief plan voor het gebied Heren gracht-Zijlsingel, dat o.a. een aantal Leidse architecten, verenigd in de projectgroep Havenwijk-Zuid, uit eige ner beweging hebben gemaakt. Met als uitgangspunt en uitdaging dat de bestaande grachten karakteristiek voor het gebied zijn. De woningbouw werd in de gedachtengang van deze projectgroep vooral gericht op de huisvesting van gediscrimineerde groepen: alleenstaanden, samenwonen den en gezinnen zonder kinderen. De woningen zouden voor 61 procent voor deze mensen worden bestemd. Verschillen met het ontwerp zoals B. en W. die zich voorstellen zijn o.a. handhaving van de Kerkpleinbrug en Katoenbrug in hun huidige vorm (B. en W. wil ze reconstrueren). De pro jectgroep vindt verder één hoofdweg genoeg, B. en W. vinden er drie nood zakelijk (Oosterkerkstraat, Lange- straat en de weg over de al dan niet te dempen Waardgracht). De projectgroep is tegen een nieuwe brug over de Zijlsingel, die vooral no dig is om het verkeer dat de Grofsme derij tot doel heeft een eenvoudiger route te gunnen. De architecten lieten kaarten zien, waarop hun alternatieve plannen tot uitdrukking kwamen. Wet houder Kret de commissieleden (SGP-er Houtman: Als je het verkeer in dit gebied niet wil hebben, waar moet je dan heen?) stelden wat kriti sche vragen, waarop niet altijd een af doend antwoord werd gegeven en veegden de plannen van tafel. Zinloos Waarmee de inspraak weer gegeven was. Maar wel op een zinloze wijze. Het is op zijn zachtst gezegd merk waardig dat vlak voordat een besluit moet worden genomen over een voor stel van B. en W. nog even naar een alternatief voorstel te gaan luisteren. Bij een ingrijpend stadsontwikkelings plan zoals dat voor het gebied He rengracht-Zijlsingel is, is een diepgaan de gedachtenwisseling voor wie het serieus meent met inspraak toch wel op haar plaats. Voor de project groep Havenwijk-Zuid resteerde de ka ter over vele uren werk die voor niets blijken te zijn geweest Tenzij de gemeenteraad die zich maandag over het voorstel van B. en W. buigt, er anders over denkt. Maar dat is niet waarschijnlijk, omdat de commissie, niet compleet aanwezig overigens, van links tot rechts unaniem was in haar afwijzing van het voorstel van de Leidse architecten. 300.000 gulden Het aannemen van het voorstel van B: en W. betekende tevens het accep teren van een uitgave van 300.000 gul den. Dat zijn de kosten die de ontwik kelingsmaatschappij 'Projekt 5' gaat maken voor het vervaardigen voor het ontwerpbestemmingsplan Heren gracht-Zij lsingel. Met deze maatschap pij was afgesproken dat indien de ge meenteraad niet met het voorgestelde ontwerp akkoord zou gaan, de voorbe reiding ervan de gemeente niets zou kosten. Wat projekt 5 overigens pre cies inhoudt, is niet iedereen duide lijk. Het was oorspronkelijk een be drijf dat in handen was van vijf bouw ondernemingen: Knoop en Giessen te Groningen, IBB-Kondor te Leiden, Albauw te Breda, Korteweg te Breda en Arnhem-Zuid te Velp. Maar 't is nu, aldus B. en W.: 'een geheel onafhan kelijke ontwikkelings maatschappij.' De samensteller van de reeds inge diende ontwerpen is het bureau voor architectuur en ruimtelijke vormge ving Ir. H. Klarenbeek. Projekt 5, het architectenbureau en de NV Grond- mij, door Projekt 5 aangetrokken als specialist op het gebied van het bouw rijp maken, hebben tot nu 182.000 gulden uitgegeven. Zo was er met het 'disciplinair vooroverleg* een bedrag van 5.000 gulden gemoeid, voor het 'o- verleg met de gemeentelijke diensten' 14.500 gulden, voor het 'adviseren van bestuur en diensten' 10.000 gulden, voor 'beschrijvingen' 7.500 gulden, terwijl ir. Klarenbeek voor het geven van 'informaties aan raadscommissies, de adviesraad en de pers' 2.500 gulden nodig had. Cijfers kunnen boeien. SCHEVENINCEN trawlers: SCH 323 2S75; Besommingen kustvissers: SCH 25 1149, UCH 72 5920. SL 5 8180. Noteringen per 40 kg: schol gm 80-82, schol m 70-75. schol kl 80-61, wijting gestr. 45-47, schar 39-40. kabeljauw m 80-138. kabeljauw I ƒ120. kabeljauw II 66-70. kabeljauw III 51- 61. verse haring 19.20. Per 100 kg kabeljauw gr 150-300. Notering gezouten haring, maatjesharing per kantje: groen klein 181-241. groen groot 219- 221, pakk cn diepvries haring 38.20-55, em- megs haring 11.40-16.20. Aanvoer: 95 kisten kabeljauw. 110 kisten schol, 30 kisten wijting, 6 kisten schar, 90 kisten verse haring, 994 pakken diepvries haring en 1426 emmers haring, 155 kantjes gez. haring. Verwachte aanvoer voor woensdag: ca 15 kustvissers. KATWIJK AAN ZEE Aan de afslag ver schenen dinsdag: KW 123 met 250 k KW 44 en KW 85 met 126 k.. KW 135 met 164 k.. VL 103 met 95 k., KW 81 met 3590 emmers. IJM 36 met 96 kantjes. Prijs emmers 13.70-17 per 5 kg. Kantjes: maatjesharing groot 232-257, klein 148- 259, k.k. 180-190. Aan de dlnsdagmarkt werden te IJmulden aangevoerd: 1100 kg. tong. 10 kisten tarbot en griet, 129 kisten kabeljauw. 41 kisten koolvls, 76 kisten schelvis, 25 kisten wijting, 252 kisten schol. 84 kisten schar, 245 kisten makreel. 53 kisten diversen. Besommingen: KW 215 22.330, KW 226 19.980, VL 34 780. VL 142 5.920, IJM 57 2.520, IJM 23 2.220, IJM 47 210, UK 70 1.520. UK 115 1 260, UK 148 2.660, UK 200 2.020. VD 15 2.120. VD 25 3.120, VD 46 2.110. VD 89 4.340. WR 69 1.050, WR 93 1.190, YE 25 2.140, ZL 6 2.630. Per 1 kg. In guldens: tarbot 8,708.45, grote tong 9.819 41. grootmiddel tong 10.089.66, klelnmiddel tong 11.11—10.28, tong I 13.27— 12. tong II 13.18—11, heilbot 10.51. Per 50 kg. In guldens: schelvis 2 100, schelvis 3 95—80, schelvis 4 74—70, wijting 1 98—72. wijting 3 85—63, schar 6940, bot 24—20, norsmakreel 43, schol 1 11589, schol 2 140—95, schol 3 127—91, schol 4 94—77, ka beljauw 1 226110, kabeljauw 2 163102, kabeljauw 3 110105. kabeljauw 4 11598, kabeljauw 5 10080, Koolvls 1 57, koolvls 2 51—46, koolvls 3 80—56, tarbot 352—223, griet 175140, tongschar 160125, makreel 23, rode poon 84, haal 9538.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 3