Jmroepkwestie in Kamer Concurrentieverhouding moet juridisch gereinigd les Ambtenaren niet pessimistisch over resultaten overleg Overvallers die man en vrouw ontvoerden na pech gearresteerd ïJ r grote vraag J r ijzer en staal «jjomconcert I Festival Export van Brazilië naar Nederland toont opgaande lijn Nieuwe cao Gasunie B.I.B.: 'weg voor ons is duister' jonge medewerk(st)ers KONINKLIJKE WESSANtN N.V. |rstraattheater boekhoudmachiniste Geld lenen is uw goed recht Technical Kennis making? ^M/KWARTET DINSDAG 19 JUNI 1973 BINÏNENLAND/ECONOMIE T9/K11 rRA.< parlementsredactie HAAG De Tweede Kamer morgen de gehele dag uitgetrok- ,ÊX"<oor het debat over de overheids- sapohje op de inhoud van de radio jan evisieprogramma's. Het is zelfs iLu:<doeling de stemmingen te hou- 25 n de beslissing te laten vallen ïvrc Ie vrijheid van de omroep. de Tweede Kamer in eerste ter- zich positieve had uitgelaten Britïjhet initiatiefvoorstel van de he- Pr/vJpogd en Roethof (beiden PvdA) leen de onafhankelijke rechter .ANbbe omroepverenigingen te laten en, is er vorige week heel wat d. rergrote meerderheid van de Kamer was het aanvankelijk indieners van het voorstel dat voorkomen moest worden, minister van CRM als contro- n als politiek makkelijk te beïn- n rechter gaat optreden. Maar t debat wijzigde de KVP-er P. Jr Sanden zijn eerste ingediende Ngjjcment en stelde voor de minis- het uiterste geval toch te laten wanneer de veiligheid van 4.51 >0 25 Jzen iEL De ijzer- en staal- van de Europese Gemeenschap in de eerste maanden van dit uitzonderlijk groeitempo te •geven. Dat blijkt uit het her- rogramma 'vooruitzichten staal' Europese Commissie. De inter- ag naar ijzer- en staalprodukten EEG neemt aanzienlijk toe. imt omdat het herstel van het rbruik (al een feit in de ver loederen producerende sector) :eft uitgebreid tot de sector die ringsgoederen produceert. De interne vraag wordt nog ver door een tendens tot wederaan- van de voorraden bij de ge- .j en de handelaren die boven irmale niveau blijkt te liggen, mdt verband met de verlenging leveringstermijnen en de prijs- jdn voor staal. Omdat ook de ctuur in derde landen zich ontwikkelt is er een stimu- jor de uitvoer uit de gemeen- opgetreden. Die uitvoer hand- zich dan ook op een hoog peil. lalverbruik zal in 1973 vermoe- 7.9 procent hoger liggen dan in n het zal ongeveer 131.6 mil- )n bereiken. De produktie zou ns tot 151 miljoen ton kunnen a en dat is 5.5 miljoen ton dan was verwacht. De invoer aal in de EEG zal waarschijn- et veel afwijken van het peil rig jaar (10.2 miljoen ton) en ort zal iets toenemen, hoewel 26.4 miljoen ton niet zal over- &n. Dat laatste hangt samen toegenomen interne behoefte, irraadstijging zal belangrijker n nodig is in verband met de e van het staalverbruik maar fmoedelijk niet leiden tot een »e vergroting van de vraag dat 75 arktevenwicht daardoor in ge- 5 ordt gebracht. de staat, de veiligheid van personen en van groepen in geding is en de openbare zeden in gevaar komen. Wordt dit voorstel morgenavond in de nu ingediende vorm aangenomen dan is het zeker, dat de heren Voogd en Roethof hun initiatiefvoorstel weer zullen intrekken. Alles blijft in dit geval bij het oude. Veel werk is dan voor niets gedaan. Alleen is het Ne derlandse parlement een boeiend de bat over de vrijheid van meningsui ting en de vrijheid van de omroep rij ker. Inzet Die vrijheid mag wel de inzet van het debat worden genoemd. De KVP kreeg voor haar amendement niet al leen de steun van de ARP en CHU, maar ook van DS'79 en de WD. Het heeft vooral verbazing gewekt, dat de liberale partij, als partij voor de vrij heid, de overheidscontrole wil hand haven. Een verklaring kan de Wiegel- radiouitzending in de rubriek VPRO- maandag zijn. In ieder geval staat vast. dat de VPRO de heren Roethof en Voogd politiek geen dienst heeft bewezen. In de Tweede Kamer is weer enige huiver ontstaan over het gedrag van de programmamakers in Hilver sum en Bussum. In Den Haag wacht men in spanning af wat er morgen gaat gebeuren. Het amendement Van der Sanden maakt eigenlijk het gehele wetsontwerp van de heren Voogd en Roethof weer on gedaan. De situatie wordt in zoverre anders en ongunstiger voor de om roepverenigingen, dat de minister niet meer tot berisping kan overgaan en meteen maar de zendtijd moet in trekken. Wie de betogen in eerste ter mijn heeft gehoord, kan zich niet voorstellen, dat het KVP-amendement veel kans maakt. Haast iedereen wilde geen 'politieke' rechter en controle van' de administratie. Maar, gezien de ondertekening van het amendement, zijn de opvattingen snel verranderd. De Tweede Kamer begint vandaag met de voortzetting van het debat over het tegengaan van misbruiken bij colportage. Staatssecretaris Haze- kamp van economische zaken zal van daag zijn debuut maken in de Kamer bij de verdediging van dit voorstel. De bewindsman zit eigenlijk voor de 'middenstand' in het kabinet. Maar het zijn vooral de consumenten, die gebaat zijn bij deze wet, omdat zij zo vaak de dupe zijn geworden van de kwalijke verkooppraktijken. Olietankers Ook staat nog op de agenda de goed keuring van de overeenkomst betref fende samenwerking bij het bestrij den van verontreiniging van de Noordzee door olie. een overeenkomst die al in 1969 in Bonn tot stand kwam. Vooral na de ramp van de Tor- rey Canyon in 1967 voor de Engelse zuidkust, werd meer dan ooit duide lijk dat er iets gedaan moest worden aan de samenwerking tussen de Noordzeestaten op het gebied van rampenbestrijding bij ongelukken met olietankers. Bij de overeenkomst is de Noordzee in een aantal delen opgesplitst waar bij ieder land voor zijn eigen part de verantwoordelijkheid draagt. Dit bete kent, dat zo'n land zo vlug mogelijk bij een ongeval in haar gebied gege vens moet verzamelen over de veront reiniging en die snel moet doorgeven aan de overige partners. Ook kunnen door de overeenkomst partijen elkan ders hulp inroepen, te beginnen bij die partijen die ook door de veront reiniging bedreigd v/orden. Venvacht wordt dat de Kamer volle dig achter de overeenkomst zal gaan staan, maar er bij de regering op zal aandringen soortgelijke regelingen te treffen voor ongelukken met tankers in riviermonden want daarover spreekt de overeenkomst uit, want, al dus het voorlopig verslag van de Ka mercommissie, het is toch een zeer reële mogelijkheid dat tankers op de hoofden van Hoek van Holland lopen en daarbij zodanig beschadigd worden dat wellicht tienduizenden tonnen olie door de vloed- of ebstroom niet alleen zeewaarts, maar ook tot ver in het achterland kunnen worden meege voerd. Dit zou immense schade voor de havens van de Nieuwe Waterweg kunnen betekenen, alsook voor de binnenvaart, het Wcstland cn zelfs de wateren in het Duitse achterland, al dus de commissie. 5°s lolland Festival '73 Het visser IRDAM Het zal wel van de tomen zijn, maar ik droomde ijn gulle, strenge grootvader: Dnd klaar met een lepel vol (anders maar één suikerbol). ortregende. Hoe dat kon, be- ik niet, want we waren 's mid- angs drie Brabantse dorpsker- gereden, één met versierde he ploegpaarden voor als huif- verklede opleggers, ttjendroppels laten een motiefje twintig maal. Maar het is een waarop een jongetje waar- :en pianospelende jongetjes in )om altijd Jeroen? studeert komt Anton Kersjes op een vol kleurig geklede orkestle- !t de roffel waarmee de Fra Di- uverture van Auber begint. Als nmels met een langzaam decre- stil geworden zijn, is ook de il en nemen de blazers een aotief over. droom dendert een trein naar ►orden. Grootvader staat klaar in lepel vol van de lekkerste en van begin tot end hoor ik letmuziek uit Faust van Gou- erlijk. Ineens staat Ronald te 'Mozarten'. De zaal luistert (i ln een gloeiend hete trein uit :e Zuiden gekomen en het con- Gev e8°n om één uur- Ik was op tijd, en dromen duren t econdcn; ik moet hebben zitten s n. Maar de muziek was zoals ik as ewust voelde: een grote schep grootvaders snoepdoos en héél Twee fijne kleine stukken Mo on Adagio (261) en het rondo >Tot slot twee Slavische dansen 3 'orak, die wel tot zijn mooiste ifehoren. En dat was dan weer itis Lunchconcert' op maandag- om één uur. Eigenlijk in onze geen uur om een concert te ►ren. Maar: waarom ook hier al elders wèl kan. En: Dank U ,flïeneer Kersjes en dank U wel. Auto botst en raakt zonder benzine Van een verslaggever AMSTERDAM De Amsterdamse politie heeft gisternacht twee overvallers weten aan te houden, die kort tevoren langs de Admiraal de Ruyterweg de 23-jarige pompbediende N. Schill en diens 22-jarige echtgenote hadden overvallen en ontvoerd. Het waren de 23-jarige monteur R. E. en de 24-jarige bankwer ker W. V., die met het echtpaar Schill in de auto de pech had den om tegen een lichtmast te rijden op de Haarlemmerweg. Met de beschadigde auto reden de overvallers verder, maar op de kruising van de Bos en Lommer weg met de Admiraal de Ruyter weg kwam de wagen wegens ge brek aan benzine toch tot stil stand. Onder bedreiging met een pistool dwong de monteur zijn ge vangene bij zijn eigen pompstation benzine te gaan halen. Maar intussen had iemand telefo nisch de politie gewaarschuwd, dat er een auto tegen een lichtmast was gereden. Juist toen de mon teur met de pompbediende het pompstation had bereikt, kwam er een politieauto aanrijden. De over valler raakte in paniek en vluchtte weg. waarna de pompbediende de politiewagen aanhield en met suc ces een achtervolging inzette. Bij de Gibraltarstraat werd de vluchtende monteur ingehaald. Voor zijn aanhouding trok hij een pistool en riep de politiemannen toe: 'Allebei de handen omhoog. 'Een van de agenten wist hem ech ter het pistool uit de hand te slaan, zodat hij door de andere po litieman onder bedreiging met een dienstpistool kon worden overtuigd zich over te geven. Na gefouilleerd te zijn werd de man in de politie-auto geplaatst, waarbij hij met veel lef uitriep: 'Handen omhoog, geen geintjes, want ik heb weer een blaffer in mijn hand'. De agenten sloegen er meteen met een gummistok op in en overmeesterden de monteur op nieuw. Hij bleek gebluft te heb ben, want er was geen tweede pis tool. Vervolgens reden de agenten met hun arrestant en de pompbediende naar het einde van de Admiraal de Ruyterweg, waar zich nog steeds de auto zonder benzine bevond. Daarin hield de monteur mevrouw Schill in bedwang. Hij bleek in het bezit te zijn van een dolkmes, maar gaf zich zonder tegenstand over. Voor het echtpaar Schill was het het gelukkige einde van een ang stig avontuur. De overvallers wa ren vlak voor sluitingstijd het pompstation binnengekomen, en hadden de pompbediende onder be dreiging met het pistool gesom meerd al het geld af te geven. De avondopbrengst was echter enkele minuten tevoren door mevrouw Schill elders in een nachtkluis gedeponeerd. Toen de overvallers begrepen, dat het geld niet meer aanwezig was. dwongen zij de pompbediende en zijn vrouw iin de auto plaats te ne men onder bedreiging met het pis tool en reden weg. De door pecht achtervolgde overvallers zijn opge sloten in een politiebureau. Van één onzer verslaggevers AMSTERDAM De Braziliaanse eco nomie maakt de laatste jaren een snelle ontwikkeling door. Reden voor de Brazilianen om voortdurend uit te zien naar nieuwe markten. De grootste afnemer van Braziliaanse produkten is sinds kort de EEG. Naar dat gebied gaat thans 28,5 procent van de totale Braziliaanse uitvoer. Op de tweede plaats volgt de Ver. Staten met 25.8 procent. Ock de Nederlandse import uit Brazi lië breidt zich voortdurend uit. In het afgelopen jaar voerde ons land voor ƒ685,8 (v.j. 445,6) min .aan goederen uit Brazilië in. De belangrijkste toene mingen in de invoer deden zich voor bij vlees, koffie, oliezaden, noten en pitten en ijzererts. In de rij van de afnemerlanden van Brazilië staat Ne derland thans op de vijfde plaats na de VS, West-Duitsland, Italië en Ar gentinië. Van 7-15 november a.s. zal Brazilië on der de naam Brasil Export '73 een grote handelstentoonstelling in Brussel organiseren. Ca. 350 Brazili aanse firma's zullen hier vertegen woordigd zijn. Palthe spant kort geding aan: UTRECHT Behalve kleding blijkt Palthe ook concurrentieverhoudingen te willen reinigen. Voor de kleding gebruikt men liet eigen bedrijf, voor de concurrentieverhoudingen bevond Palthe zich gis teren bij de president van de rechtbank van Utrecht, prof. mr. V. J. A. van Dijk, in kort geding. Pal the beschuldigt Imenex uit Maarssen ervan de presentatie-foiniule van de senelreinigingswinkel Pal- thenette te imiteren. Van de president werd een verbod gevraagd daarmee door te gaan. Imenex, leverancier van machines voor het reinigen van kleding (ook aan Palthe) zelf ook begonnen met het stichten van een keten van win kels waar men snel broeken, rokken jassen, costuums en wat dies meer zij kan laten 'stomen.' Het vroegere svsteem. waarbij de kleding naar een centraal punt werd vervoerd en men enkele dagen later de kleding weer te rugkreeg, blijkt niet meer Tonend te zijn door onder meer de transportkos ten. Het snelreinigingssysteem in de winkel blijkt in een behoefte te voor- Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De vijf ambtenarencentrales zijn redelijk optimis tisch over de kansen met het kabinet-Den Uyl tot overeenstemming te komen over de netelige kwestie van de ambtelijke pensioenbij drage en de vaststelling van de salarisverhoging voor dit jaar. Het overleg hierover begint donderdag. De ambtenarencentrales baseren hun optimisme op de uitspraken die mi nister-president Den Uyl zaterdag in Drachten en in Den Bosch heeft ge daan. In Drachten kondigde hij aan dat de salarissen van de hogere amb tenaren zullen worden verlaagd, een uitspraak die hij later in Den Bosch verduidelijkte met de opmerking dat de regering 'er naar zal streven de in komensverschillen te verkleinen'. De ambtenarencentrales menen dat de minister-president met deze laatste opmerking aardig in de richting komt van wat de bonden zelf hebben voor gesteld: een verhoging gedeeltelijk in procenten en cenifcen, zodat die netto- uitkamsl voor zowel het hoger als het lager personeel ongeveer hetzelfde zal zijn. Veel hamgt echter af van de regeling die voor ,de ambtenarenpensioenbij- drage uit de bus komt. Het kabinet- Biesheuvel had een open overleg over deze kwestie onmogelijk gemaakt door al bij voorbaat vast te stellen dat de bijdrage zodanig verhoogd zou moeten worden dat de schatkist er 130 mil joen gulden mee zou kunnen bezuini gen. Hoewel de regeling voor de lage re ambtenaren voordeliger uitpakte leidde deze kwestie tot een groot scheepse ambtenarendemonstratie in Dein Haag. De ambteroarencenbrales hebben de indruk dat het kabinet Den Uyl deze budgettaire motieven heeft laten vallen, zodat er nu redelij ker over deze zaak gepraat kan wor den. Zou de regering deze week echter zo danige voorstellen doen dat de salaris sen van de hogere ambtenaren er op ahteruit gaan, zoals Den Uyl in Drachten suggereerde, dan zal zij op erg veel weerstand bij de ambtenaren centrales stuiten. In de meeste ambte narencentrales is nogal wat hoger per soneel georganiseerd. 'Het is niet onze bedoeling dat bijzondere categorieën erop achter gaan', aldus de heer L.H. Post, secretaris van de christelijke bond van overheidspersoneel. 'Wel willen wij een stukje rechtvaardiger GRONINGEN Tussen de Ned. Gas unie en de vakbonden is een principe- akkoord bereikt over een nieuwe CAO. Volgens een woordvoerder van de Gas unie draagt de nieuwe cao 'het ka rakter van een compromis.' Per 1 apgil 1973 zal de cao-schaal in tegraal met 2.7 procent worden ver hoogd met een minimum van 432 gulden per jaar. Een herstructurering van de bestaan de schalen komt in studie. De studie zal voor 1 april 1974 worden afgerond. De individuele maandsalarissen gaan met ingang van 1 april 1973 met 1,25 procent en 24.17 omhoog. De vakantietoeslag wordt verhoogd van 7,2 tot 8 procent met een mini mum van 1296 gulden voor gehuwden en kostwinners. De prijscompensatie zal plaats hebben volgens het Haags Akkoord met een bedrag van 161 per procent. verdeling van het geld dat voor sala risverhoging beschikbaar wordt ge steld'. zien. Palthe heeft al 90 tot 95 van de ze zaken in bedrijf. De klantenbin ding ontstaat, zo betoogde mr. J. R. M. Buisrogge namens Palthe door het duidelijke 'gezicht' van de zaken. Er wordt één beeld gepresenteerd in al die zaken, de inrichting is gelijk, er wordt met dezelfde kleuren en kleur vlakken gewerkt, bord'Un. affiches en aankleding zijn identiek. Voor de klant moet de palthenette direct her kenbaar zijn. De Quickinettes van de Imenex nu, aldus mr. Buisrogge, presenteren op opvallende wijze zich bijna net zo als de Palthenette. Dit kan volgens hem niet meer toevallig zijn. Hier is. zo meende hij, sprake van oneerlijke concurrentie. Een van de directiele den van Palthe voerde nog aan dat zijn bedrijf voor de vloeren een be paald soort tegels gebruikt, die verder vrijwel nergens in Nederland in win kels voorkomen. Maar Quickinette heeft ze ook. Mr. W. J. Bink vot'rde namens Ime nex aan dat Palthe het idee van de snelreiniging uit Duitsland heeft overgenomen. Hij zei dat stomerijen een. bepaalde aanblik moeten hebben. Het moet er schoon helder en stofvrij zijn. Dan kom je als vanzelf al bij een aantal inrichtingseisen terecht, merk te hij op. De benodigde machines worden, zo ging hij verder, standaard in een heldere oranjekleur geleverd. Voor andere kleuren gelden langere wachttijden. Die oranje kleur bepaalt dus, als bij de Palthenettes, voor een groot deel het interieur van de win kels. Hij wees er ook op dat super markten ook veel op elkaar lijken, terwijl vaak alleen de naam anders is- Mr. Bink wees dan ook de beschuldi ging van de hand dat hier sprake is van oneerlijke concurrentie. Hij vond dat er helemaal geen aanleiding is voor de president de door Palthe ge vraagde voorzieningen in te willigen.. De president bepaalde de uitspraak op 26 juni. BAZEL De regeringen schijnen zich nu over het algemeen te hebben neergelegd bij het verschijnsel van snel stijgende prijzen. De publieke opinie heeft de regeringen onder druk gezet een beleid- van volledige werkgelegenheid en economische groei uit te voeren dat ten koste gaat van het beteugelen van de inflatie. Dit staat in het jaarverslag van de Bank voer Internationale Betalingen (B.I.B.), het internationale centrum voor financiële transacties tussen cen trale banken. In vrijwel alle landen hebben de autoriteiten zich ermee verzoend dat zij geen grote successen boeken bij het afremmen van de in flatie, zo meent de B.I.B. De autori teiten zijn kennelijk niet bij machte de opwaartse druk op de prijzen te verminderen. De B.I.B. die het gezamenlijk eigen dom is van een aantal grote centrale banken, waarschuwt tevens dat de thans 'zwevende' munten nog wel eni ge tijd hun vrije koers zullen behou den, want de regeringen tonen zich Dog huiverig voor een terugkeer naar vaste pariteiten. Lessen en clubs Tennisclub m. iralncrs ook com petitie, beslist onbep. sp. vr. I. 728802-429641-440639. T25 Onderhoud en reparatie Deze gerubriceerde advertenties worden uitsluitend geplaatst In de GEHELE OPLAGE. De prijs bedraagt 58 cent per hoogte-milli meter per kolombreedte, excl. 4% B.T.W. Deze rubriek verschijnt elke dag. Elk pijltje, waarvoor de opdracht: vóór 11 uur 's mor geus (op vrijdag 1 uur 's middags, zaterdag 9.30 uur 's morgens: in ons bezit is. kan in het e.v. nummer van Trouw opgenomen worden. Pijltjes kunnen worden geplaatst op een breedte van één kolo en op een breedte van twee kolommen cn zij worden opgenonv onder het hoofd waar zij naar de inhoud behoren. Indien e>. bepaalde zetbreedte en hoogte wordt verlangd, dan dient dit in de plaatsingsopdracht te worden aangegeven. Als geen bepaalde voorschriften dienaangaande worden gegeven, dan wordt de ad vertentie over één kolom en zo klein mogelijk gezet. Bewijsnum mers worden van Pijltjes niet verstrekt, tenzij op verzoek). Wij aanvaarden generlei aansprakelijkheid terzake de schade van welke aard ook, welke als gevolg van misstelling, niet tijdig of onjuist plaatsen ontstaat. Personeel gevraagd WESSEL Exclusieve herenkleding vraagt: VERKOPER AANK. VERKOPER Bel even 020-242159 of schrijf naar Kalverstr. 143-145, Amster dam. Wij zijn een internationale Handelsonderneming met eigen vesti gingen ln verscheidene Westafrikaanse landen. Voor ons hoofdkantoor ln Amsterdam zoeken wij voor afwisselen de werkzaamheden op een kleine sfeervoUe afdeling, die zich hoofdzakelijk mei tropische produkten bezig houdt. mei Mavc ol gelijkwaardige opleiding, vaardigheid in typen met een redelijke kennis van de moderne talen. Tegenover deze eisen stellen wij een aantrekkelijk salaris cn goede secundaire voorzieningen zoals: eventuele reis- ei> studiekostenvergoeding 2 maanden gratificaUe. Voor sollicitatie of informatie vragen wij u te schrijven of te bellen naar: B.V. Compagnie Commereiale Hollando Africaine gematigd te Wormerveer !0C 3 3 Op 21 juni geeft het Her- 5 kerkkoor in Weesp in de Lau- ikerk aan de Herengracht een vondconcert. Het koor staat on ding van Frits Heil. Het con- •gint om 20.15 uur, de toegang UITGIFTE van Leningsbedrag Koers van uitgifte Conversiekoers Inschrijving Amsterdam. 18 juni 1973. 7 pCt. achtergestelde in gewone aandelen converteerbar? obliga ties 1973 in stukken groot nominaal f 1.000,- aan toonder. maximaal nominaal f 40.000.000,-, waarvan ter vrije inschrijving nomi naal f 24.000.000,- maxi maal nominaal 16.000.000,- obligaties zullen bij gestanddoening van het aanbod worden uitgegeven aan de houders van aandelen N.V. „Lijempf" Leeuwarder IJs- en Melkproductenfabrieken. Indien dit aanbod niet gestand wordt gedaan zal de uitgifte worden teruggebracht tot nominaal 24.000.000,-). welke tenminste 100 pCt. zal zijn, zal uiterlijk op maandag 25 Juni 197:» vóór beurs worden bekend gemaakt en in de Officiële Prijscourant van de Vereniging voor de Effectenhandel van die dag worden gepubliceerd. f 170,-. sluit op woensdag 27 juni 1973 des namiddags 3 uur. AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK N.V. PIERSON, HELDRING PIERSON DE B.V. CONTINENTALE EN AFRIKAANSE HANDELSVERENIGING Continaf een Internationale Handelsonderneming in tropische produkte Voor haar afdeling boekhouding zoekt zij een met Mavo of gelijkwaardige opleiding. Tegenover deze eisen stellen wij een aantrekkelijk salaris goede secundaire voorzieningen zoals o.a.: 2 maanden gratificatie eventuele reiskostenvergoeding. Voor sollicitatie en informatie vragen wij u te schrijven of telefoneren naar: Jac. Obrechtstraat 58 - Amsterdam-Z. tel. (020) - 76.24.22 - toestel 34. Onroerend goed BOLLENSLAAN "Nabij Drach ten". Heerlijk vrij en rustig ge legen boerderijtje met schuurtje en plm. 875 m2 grond. Het ge heel verkeert in redelijke staat en is uitermate geschikt voor perm, bewoning. Waterl. elek. aardgas en teief. aanwe. Koops. 36.500.- k.k. Hyp. mogelijk. Inl. J. Lok. Heerenveen. Tel. na 18.00 uur 05130-22991. Zaken, hvpotheken, verzekeringen Hulzen t.k. gevr. v. cliënten. Hyp. 125 pet. Geldl. 5000/36 X 171 enz. Kostel. off. Drs. Udlng. A'frt. tel. 03400-16853. Vastgoed consultant. CP11 Voor II.T.S.ers, M.O.B.ers, Aca demici, etc. hypotheken tot 125%. Lage rente. InlichUngen: L. B. Higler, Soest. Tel. 02155- 16540. CP11 Daarom beseft Möller/Eindhoven dat het uw aanvraag, zonder omhaal, vlug en zorgvuldig moet afwikkelen. Mölier/Eindhovon Is gewend geld te lenen tussen de 15.000 en 1.500 gulden. Met een loopMjd van tussen de 5 Jaar cn 5 maanden. Möller/Eindhoven ls zeker niet duurder dan Andere banken, héél Nederland en door de gemeente Eindhoven is erkend. Möller/Klnlhoven ls zeker niet duurder dan öndere banken. U kunt schrijven en Inlichtingen vragen bij Möller/Eindhoven. St. Catharinastraat 1 te Eindhoven, postbus 7565. Of bellen: 040 - 25472 öf 66633. öf na kantoortijd: 04105 - 3039 F.en ouderwetse MEUBELMAKER of STOFFEERDER nodig? Bel nr. 020-723537-268301. T9 Meubilair en huisraad NAAIMACHINES In hippe kleuren bij Hoeben. Bilderdljkstra.it 178-180 Suma- trastraat 90. Binnenhof 52, Am stelveen. T12 MEUBEL- EN TAPIJTHUIS VAN DER BIJL VAN WOUSTRAAT 4-6. A'DAM Elke dag verkoop van nieuwe fabrieksrestanten meubelen, hutu kamers, slaapkamers, bergmeubels, opbouwmeubels. dressoirs, PRIJZEN NOEMEN HEEFT GEEN DOEL ZIEN IS KOPEN TV, radio, muziekinstrumenten, enz. Ook u slaagt bij ons voor een orgel of piano. Door grote om zet sieeds wisselende voorraad lnruilorgcls. Flnanc., Inr.. eigen service dienst. Huur met recht van koop Keuze ultme er dan 150 instrumenten. Veencndaal. Pr. Bernhardlaan 2- 4. Tel 08385-11322 en 11083. B.g.g. 10733: Eindhoven, Hoog straat 49. Telef. 66879. Huur de nieuwste Philips T.V., koelkast of wasmachine voor een gering bedrag per maand, zonder vooruitbetaling met recht van koop en gratis servt- Bel dan SUYVER ROOSEN N.V. 020-824866. toestel 337. 's avonds 020-351375 of 02980-84934. T14 Huwelijk, kennismakingcorrespondentie Vrijblijvend alle lnf. over onze manier van werken (o.a. pers. contact met computer-techn.). Vraag de gratis brochure met flliaallijst. Ontvangt u in blanco gesl. env. INTERN ATIONAL-DE- ZENTA sinds 1949 Erkend door de R. v. T. Hfd. kant. Postbus 18. Hattem. (Gld.i. tel. 05206- 2526. Filialen in heel Nederland Dame 67 jaar. Amsterdam. NH., zoekt vriendin van ongeveer ge lijke leertijd, voor gezellige om gang. Brieven on. nr. T29-2883 Trouw A dam. Erkende huwelijksbureaus Wij zenden U gratis en vrijblij vend onze nieuwe brochure waarin U kunt lezen over onze unieke persoonlijke bemiddeling. Postbus 1073. Beverwijk. Centrum Europa |TEL. 02510-25720. Auto's en autobenodigdheden Wie heeft of weet een CITROEN H.Y. voor mij tc koop. Eventu eel defekt of schade geen be zwaar Tel. 010-650886 na 18 Autoverhuur Vakantie en recreatie T h in Hoogeveen, ruime hoekw. (7 sl.pl.). 5 min. v. bos/zwem bad. Periode 30-614-7. (3 we ken of in ged.). Telef. 05280- 63971. 200 p.w. T23 Te h. comf. huis te MARKEN. 5 sl.pl maand Juli of ged. Tel. 02996-208 of 228. T23 EIBERGEN. boerderijtje ligging bij bos en zwembad Voorz. van warm en koud str. Douche, gas. ollestook. koelk, etc (10 sl.plts) vrij voor 7 juli en na 18 aug. Tel. 05454- 1569. T23 TWENTE. Te huur van 30-6 tot 14-7 ons rustig gelegen conforta- bel huls met o.a. 4 sl.pl open haard, ligbad en garage. Tel 05490-60395. T23 ONVERGETELIJKE VAKANTIE Zomerhuisjes Incl. rljpony. Vrij vanaf 23-6 tot 7-7 en vanaf 4-8 tot 18-8. Meer dan 500 pony's, zwembad, speeltuin enz. Shet land Pory Park, Slagharen. Tel. 05231-317. T23 Tc h. voor 14 dagen in juli of aug. Verb, boerderij in mooie omg. ln DRENTE. Alle comfort. 8 sl.pl. 275.- p.w. Tel. 030- 512875. T23 AANGEBODEN: Heemse. Wegens omstandigheden is vrijgekomen vakantiegelegenheid ln bosr. omgeving van 23 Juni tot 14 ju li. met of zonder pension, of lo gies in. ontbijt., c.v.. badkamer, kinderbedje cn box. en tuin aanwezig. Tel. 05232-1258. RIJSSEN. Te huur voor enige weken ln juli mooi gelegen pad- vinstersclubhuis voor plm. 20 pers. Tel. 05480-2947. T2S Te huur in MIDDELBURG ge- meubl. flat. 4 kmrs. voor 14 da gen of 3 weken. Alle comf. voor 1 of 2 echtp. Afspr. voor 21 ju ni. Tel. 01180-8593. T21 Nog 4.5 ha. kampeerterrein voor caravans en tenten. Naast het Shetland Pony Park te Slagha ren. G. J. van Faassen, Knap- persvcldweg 3. Slagharen. Tel. 05231-455. T23 VELP (bij Arnhem) te huur: voor 2 5 3 weken (ln per. 7-7 tot 18-8) cengez.woning, 7 sl.pl. plus k.led., alle comfort, gara- Sc. tuin, prijs: n.o.t.k. 1*1. 8302-6191. T23 Te h. ln Haamstede (Zld.), 6 pers. sta-caravan. Rustige stand plaats. Vrij tot 1 juli en na 11 aug. Tel. 01115-1606. T23

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 11