dsg,a)39i»)9g 'Ik schaam me soms als ik disc-jockey's hoor praten' Max voor de kleintjes Henk van Stipriaan over: radio en televisie, muziek in debat gaan, improviseren en op reis gaan: Juwelen van Anneke Schat dsgpecept- Italiaanse rijstschotel Een kindje voor Mia Ferrow;fn De ontvangsten van Anne andbladen maandbladenmaandblad Van Walsum nogmaals in discussie ÓpelRekordü vanaf f11.594,- TROUW/KWARTET MAANDAG 18 JUKI 1973 BINNENLAND T6/ door hette visser Anneke Schat loopt nu al zo'n acht jaar mee in de wereld van goud, edelstenen en juwelen. Op haar atelier aan de Amsterdamse Spie gelgracht 20A blijft ze het buitenbeentje van de Nederlandse edel smeden. Want wie van Anneke zo'n eeuwig trosje druiven van goud met een briljantje erin wil hebben, wordt teleurgesteld. Anneke doet het anders. 'In het begin paste ik het zilver en goud aan bij de structuur van de stenen die ik erin verwerkte. Maar langzamerhand is ook het edelmetaal een eigen leven gaan leiden'. Voor Anneke niet het bekende gedoe, maar geheel eigen ontwerpen, die op ten toonstellingen in binnen- en buitenland eerste prijzen kregen en door critici als 'kunst' werden gebombardeerd. In de maand juli exposeert ze haar sieraden bij juwelier Van den Heuvel, Lange Viele 17 in Middelburg. Op de foto's: Anneke aan het schetsen voor een nieuw ontwerp en een prent van een gouden hanger waarin een steen is verwerkt. Hij kan erg goed opstaan. Moet ook wel, want Henk van Stipriaan (48) zit op maandagmorgen vroeg met zijn radioprogramma 'Spits uur Amsterdam' al in de lucht, wanneer de meeste mensen slaperig en met tas tende hand hun wekker tot bedaren brengen. 'Ik ben om een uur of vijf al wakker', zegt Van Stipriaan. 'Ik heb me ook nog nooit versla pen. Het vervelende is wel dat ik iedere morgen om vijf uur wakker ben. Of ik nu dat radio programma heb of niet In de Amsterdamse Spuistraat is een geel bord bij het trottoir geplaatst waarop te lezen is dat je daar niet mag parkeren op maandagmorgen tussen vijf en elf uur. Dat geldt voor iedere maandag want dan moeten er radiowagens van de NOS staan. Er lopen kabels van die wagens naar de kelder van het Athe neum Nieuwscentrum op het Spui, van waaruit 'Spitsuur Am sterdam' wordt verzorgd. Die maandagmorgen is het rus tig op het Spu. Zo tegen half zeven begint het drukker te worden: er lopen nog wat zeer late vogels rond, niet al te vast ter been omdat ze de afgelopen nacht wat consumpties hebben gebruikt. Verder lopen er man nen met pakjes brood en er staan meisjes op de eerste tram te wachten. Een man in witte jas boent het straatje voor de broodjeswinkel en er loopt een ober van café Hoppe met een blad koffie de straat over naar de kelder van het Nieuwscen trum. Daar beneden probeert een technicus de platen uit die Henk van Stipriaan deze och tend wil draaien. Henk praat nog even met medewerkers Nol van Fenema, Hans Zoet en Greet Schreiner een vrese lijk intelligente vrouw.het programma door. Ergens boven zit Piet van de Ende de ochtendkranten door te worstelen en moet van het saaie politieke nieuws en de do delijke ongelukken een luister- baar verhaaltje maken dat hij in de uitzending ten gehore gaat brengen. Op tafel staan drie microfoons en Henk roept naar een techni cus in de radiowagen dat hij studiogeluid wil hebben.' Dat houdt in dat uit een luid spreker het geluid komt zoals het op dat moment door de stu dio in Hilversum wordt ver zorgd. Zo horen we dan de och tendgymnastiek en de radio nieuwsdienst. Langzamerhand komen de gasten het Spui op en dan begint de uitzending. Tussendoor vertelt Van Stipri aan er wat over. 'Of er teveel Amsterdamse dingen in dit pro gramma zitten? Nou, kijk, Am sterdam is tenslotte de hoofd stad van Nederland en er ge beurt gewoon erg veel. Boven dien: in de toekomst krijgen we toch ook lokale radio en televi sie? Je krijgt dan mededelingen dat straten zijn afgesloten.' Na een plaat komt Piet van de Ende zijn verhaal afsteken over wat in de diverse ochtendkran ten staat. Stip praat weer ver der, met een gemak alsof hij zeer ontspannen in zijn stam kroeg zit met wat vrienden om zich heen, inplaats van een druk beluisterd radio-program ma te verzorgen. Er volgen meer gasten: een uitgever met een nieuw boek; een mevrouw die potloden verzamelt voor een goed doel; een jongen die pro testeert tegen de milieuvervui ling; een meneer die veel van sauna's houd en vindt dat er de laatste tijd teveel 'sauna's' ko men waar stoute dingen gebeu ren en die tóch sauna's heten, zodat de echte, eerlijke liefheb ber niet meer weet waar hij aan toe is (kom, kom) en zo gaat het door. Heeft Van Stipriaan altijd onderwerpen genoeg? 'Altijd. Meestal heb ik teveel. Kijk, in de zomer is het aanbod groter dan in de winter. Als er dan ijs is en een dik pak sneeuw krijg je de mensen niet zo vroeg hun bed uit om hier iets te komen vertellen.' Hij vertelt dat er iedere zondag een vergadering is waar de me dewerkers met ideeën komen. 'Er gaat toch wel wat werk en tijd in zitten hoor. Ik wil niet overdrijven, maar het is vaak moeilijk om mensen te pakken te krijgen die ook echt iets te vertellen hebben. Verder moe ten ze willen komen, zo vroeg in de ochtend. Ja, tijdens de uitzending komen er ook altijd mensen binnenlopen. Vaak moet je ze teleurstellen omdat we dan al vol zitten met onder werpen. Dat is vervelend, maar tenslotte kun je er geen praat programma van maken. Er moet ook veel muziek zijn.' De komende maanden gaat Stip het wat grootser aanpakken. Hij krijgt wat meer zendtijd en wil dan uit het Nieuwscentrum, buiten op het Spui, gaan uitzen den. Er komt dan levende mu ziek in de vorm van combo's en kleine orkesten. Stip heeft de naam eigenwijs te zijn en snel kwaad te wor den. Van Stipriaan: 'Wat dat eerste betreft: ik wil nog wel eens met iemand in debat gaan. Ik heb altijd achter provo gestaan. Maar toen de Boerenpartij won met de verkiezingen, nee, toen was ik niet blij. Ik heb ze gefe liciteerd omdat het moest en dat heb ik er ook bij gezegd. .Kijk, het is heel makkelijk om met iemand in debat te gaan die nog nooit voor de radio is geweest. Dat win ik. Ook al heeft die man nog zoveel gelijk. Ik heb ervaring met radio en die man niet. Maar toch is het gevaarlijk, want de luisteraars nemen het altijd voor de under dog op. Of ik mensen weiger? Ja, als ik nu weet dat iemand vroeger SS-er is geweest, dan komt hij niet in ons program ma.' En dat kwaad worden? 'Ja, ze zeggen weieens: wanneer is Van Stirpriaan nu niet kwaad. Vooral in het verkeer kan ik me opwinden. Nee, niet dat ik eruit spring en ga slaan, maar inwendig zit ik wel te schelden.' Stip moet weer eens voor de televisie. 'Nee, ik ben een radio-man. Die televisie hoeft niet zo nodig. Ik voel me niet op m'n gemak met al die mensen om je heen tij dens zo'n televisie-uitzending. Iemand die nog nooit getrouwd is geweest en op vijftigjarige leeftijd ineens het huwelijks bootje instapt, die krijgt het moeilijk. Daarom zie je mij ook niet zoveel op het scherm. Bij 'Spitsuur Amsterdam' zit je lek ker, gaat alles ontspannen en .er is ruimte voor improvisatie. Het hoeft allemaal ook niet zo vlekkeloos.' Maar het moet wel góed gaan. Geen onzin kletsen. 'Ik schrik wel eens als ik collega's hoor van Hilversum III. Dan zeggen ze gewoon dat ze vanmorgen een schone onderbroek hebben aangetrokken! En daarna draai en ze een plaat! Ik vind dat zo iets beslist niet kan. Ze weten soms van gekkigheid niet wat ze moeten zeggen. Ik schaam me dan. De mensen doen ook vaak interessant tegen elkaar. Als je sommige omroepmensen tegen elkaar hoort praten. Zo van: ik moet morgen naar Viet nam. Oh ja? Ik naar Afrika, ja, effe tien dagen filmen, weet je wel. Koos Postema zegt dan al tijd: Nigeria? Dan moet je bij Hoevelaken rechtsaf!' 500 gr. tomaten 1 paprika 200 gr. gekookt vlees 500 gr. rijst I 1. water bouillonblokjes zout,boter ja Mocht u in uw onmiddellijke omgeving geen meisjes van een jaar of veertien hebben, dan weet u ook niet dat 'die wich ten' zich tegenwoordig al vro lijk opmaken. Jawel, met heuse make-up. Max Factor heeft er zelfs een aantal preparaten voor op de markt gebracht, zoals de 'Avocado Lemon Huidverzor ging' die speciaal bedoeld is voor meisjes vanaf een jaar of dertien, veertien. Nieuw is de Avocado Lemon Skin Care, met Avocado-olie, die een sterk zui verende en vochtinbrengende eigenschap bezit. Verder zit er in de serie: een cleansing crè me, een dagcrème en een nacht crème. Alle preparaten kosten 5,95. Breng de liter water met bouif" lonblokjes aan de kook. Was d s^' rijst en doe deze in de kokend J" bouillon. Laat de rijst onden; goed roeren weer aan de koo komen. Dan het vuur lager zeF'J ten en de rijst zonder te roere zachtjes laten gaarkoken in ee half uur. Maak de tomaten paprika schoon. Snij de vrui ten aan stukjes. Indien er gee vleesresten voorradig zijn, da een stukje kalfvlees kopen koken, af laten koelen en stukjes snijden. Smelt wat bot in een pan en doe er de pap ka en het vlees bij. Even ei paar minuten laten bakken dan de rijst en de in stukk<| gesneden tomaten toevoege Het gerecht door en door wai laten worden. Eventueel wat geraspte kaas erover. r r v Menutlp: Grapefruit met sheri Italiaanse rijstschotel, yoghu|( met aardbeien. Ze heeft gezegd dat ze rustig wil trouwen, zonder al te veel gedoe: prinses Anne van Enge land. Rondom pasen kreeg ze van haar grote liefde Mark Phi lips een verlovingsring, nadat deze prins Philip officieel om de hand van zijn dochter had gevraagd. Wanneer Anne en Mark gaan trouwen zal het in komen van Anne van 15.000 Pond tot 35.000 Pond stijgen. Prinses Anne, van wie bekend is dat zij af en toe een astrolo ge raadpleegt, is met hulp van een dergelijke dame tot de con clusie gekomen dat 14 novem ber de beste datum is om te gaan trouwen. Filmster Mia Farrow, die tijds in één klap beroemd v door de film 'Rosemary's balf* heeft nu zelf een kindje, j kreeg haar baby op het vli^ veld bij New York in de vangsthal. Want Mia en man André Pravin hadden Vietnam een kindje besteld in de grote Boeiing 747 die paar weken geleden landde Kym Lark, een weesmeisje Saigon. Mia wil er nog m tuur hebben. 'Wat de politieke he er in Vietnam hebben stuk ar maakt, moeten de Amerikaa a; vrouwen goedmaken. Dat is ze plicht.' ir v; int pc te 'Socialisme en Democratie', maand blad van de Wiardi Beckmanstichting, is nog niet uitgeschreven over de dis cussie tussen mr. G. E. van Walsum en het PvdA-bestuur over Van Wal- sums motieven om de partij die hij heeft helpen oprichten, gedag te zeg gen. Na Buskes en Ruitenberg die in de vorige 'S en D' commentaar gaven op het uittreden van Van Walsum, zijn het in dit nummer twee heel an dere figuren die hem uitluiden: het ex-Tweede Kamerlid mevrouw Gerda Brautigam en drs. L. Hoffman, redac tiesecretaris van de Economisch-Statis- tische Berichten en voorzitter van de PvdA-Krimpen a.d. IJssel. Mevrouw Brautigam meent dat Van Walsum in zijn afscheidsbrief aan het PvdA-bestuur bij het hanteren van begrippen als polarisatie, radicalise ring, mondigheid, democratisering, conflict en harmonie, woorden ge bruikt uit het hedendaagse politieke en sociale uitdrukkingspatroon, maar dat die woorden 'naar de geest voor hem beladen zijn met de vrees voor intolerant doordrijven van een heils- leven, dat slechts de boodschap is van een beperkte groep'. Het antwoord van de PvdA-voorzitter André van der Louw gaat volgens mevrouw Brauti gam uit van de hedendaagse waarde van zulke woorden. Van der Louw laat de achtergrond van Van Walsums denken buiten beschouwing. Zit achter dit verschil in benadering een generatie-conflict? Maar dat is volgens mevrouw Brautigam een dooddoener. Daarmee 'zouden wij een zeer dat in onze partij wel degelijk bestaat laten voortwoekeren'. De schrijfster beschouwt het als een enorme winst dat de PvdA de laatste jaren over jongeren beschikt die be reid zijn 'niet alleen tot moeizame be studering van taaie wetten maar ook tot helpen en begeleiden van mensen, waar nodig tot kantongerecht, ambte narengerecht, sociale instantie toe. 'Waarschijnlijk is dit aspect van wat dan wel wordt genoemd: 'Partij in ac tie' niet bekend aan Van Walsum en vele andere verontrusten', voegt me vrouw Brautigam hieraan toe. En: 'De zorg die onze partij mijns in ziens heeft op te lossen is deze: hoe behouden we die ehorme winst van een zelfdoende, opstuwende nieuwe generatie met haar grote praktische zin en medemenselijke bewogenheid en komen we af van congressen die weliswaar van grote bewogenheid ge tuigen, maar waaraan praktische zin grotendeels ontbreekt en die politieke verwarring en onvrede veroorzaken. Of, om het wat positiever te zeggen: hoe komen we tot congressen die, stoelend op kennis van zaken en prak tische zin bij de afgevaardigden, een politiek beleid gestalte geven, in plaats van oeverloos te vermeien in onwerkelijke droombeelden'. Mevrouw Brautigam besluit met de opmerking dat de denkkracht in de partij zich er eerst en vooral op moet richten 'een symbiose van idealisme en politieke realiteit' te vinden. 'Als we die niet vinden, leveren we de politiek in Ne derland voor misschien wel decennia uit aan de platvloerse geldmentaliteit van de Wiegelse WD en de tot niets leidende besluiteloosheid van de con fessionele partijen', aldus mevrouw Brautigam. Hoffmans bijdrage is heel anders van toon: hij betreurt de aandacht die Van Walsums afscheid in 'S en D' krijgt: diens brief staat 'op een te laag politiek-wetenschappelijk niveau', hij draagt niet bij tot een discussie over polarisatie, deconfessionalisering en democratisering, maar hoogstens tot het inzicht in de frustraties tegen de PvdA van een oud-partijlid. Het antwoord van Van der Louw is veel te vriendelijk uitgevallen. De partij voorzitter heeft klaarblijkelijk onvol doende beseft waarom Van Walsum bedankte. Hoffman heeft het wel be- (ADVERTENTIE) doko*de beste voeding voor uw bond grepen: 'Voor Van Walsum gaan de maatschappelijke ontwikkelingen te snel. De maatschappij die Van Wal sum heeft helpen opbouwen, vertoont gebreken. Materiële behoeften hebben plaatsgemaakt voor immateriële be hoeften en de welvaart gaat gepaard met congestie. Thans moet naar een andere ideale maatschappij-vorm worden gezocht'. Hoe die eruit zal zien, kan zelfs Hoff man niet zeggen, maar: 'Eén ding is zeker, ze zal weinig overeenkomst ver tonen met de ideale maatschappij die socialisten zich in de jaren vijftig voorstelden. Van Walsum heeft het zoeken naar een betere maatschappij- vorm niet begrepen. Hij gedraagt zich als iemand die vindt dat we moeten behouden wat we hebben opgebouwd en pas moeten gaan afbreken als ons een concreet alternatief voor ogen staat dat we werkelijk prefereren. De brief van Van Walsum staat stijf van het conservatisme. Bijna iedere po ging om tot een andere maatschappij te komen wordt gezien als een ont manteling van de democratie. Van Walsum bepleit slechts pogingen die hij kan overzien. Experimenten durft hij niet meer aan De democra tie wordt volgens Van Walsum ver zwakt door personen die niet-democra- tische doeleinden nastreven. Van Wal sum is echter niet soepel genoeg om te beseffen dat democratie geen doel op zichzelf behoeft te zijn. Democratie is ook een instrument om meer wel zijn mee te bereiken. Dat instrument moeten we durven gebruiken en niet in een vitrine uitstallen. Het is niet erg dat het hierdoor slijtageplekken gaat vertonen, die immers hersteld kunnen worden. Misschien is op den duur zelfs revisie nodig'. Het mei-nummer van A.K-Staatkunde maandblad van de dr. A. Kuyper- stichting vat in vijf artikelen het 'Plan Europa 2000' van de Europese culturele stichting samen. Het is een samenvatting die hier niet nog eens kan worden samengevat. Daarom ge ven we allen enkele opmerkingen door van prof. dr. W. Albeda over de pro blemen die rijzen in de overgang van een snelle groei naar een langzame groei-economie. De langzame economi sche groei zal leiden tot een mis schien wel permanente werkloosheid. Om dit probleem op te lossen kan men aldus prof. Albeda de niet- vervuilende sectoren van industrie en diensten zo sterk uitbreiden dat volle dige werkgelegenheid gegarandeerd blijft. Maar een fundamenteler oplos sing zou zijn, het stigma weg te ne men dat nog steeds op de werkloos heid rust Wij zouden moeten zoeken naar 'creatieve vormen van werkloos heid', zoals prof. Albeda het noemt: 'De vrijwillige werklozen' zouden zich natuurlijk aan belangrijk werk kun nen wijden, dat verricht zou moeten worden onder de voorwaarden van een betaalde baan werk voor een kerk, een politieke partij, onder wijs, gezondheidszorg enz.' De laatste opmerking van prof. Albe da: 'De ecologische crisis bevat ten slotte een waarschuwing aan de ont wikkelingslanden niet blindelings het voorbeeld van de rijke landen te vol gen. Misschien zijn zij in staat een meer evenwichtige en minder materi alistische cultuur te ontwikkelen. Ze zouden een voorbeeld moeten geven in plaats van er een te volgen. De voorwaarde voor zo'n koers is echter dat het wereld-economische systeem hen deze mogelijkheid laat'. (ADVERTENTIE) voor beraad of discussie was blijkbaar niet gewenst. Het spijt mij niet an ders te kunnen doen dan tegen de zo opgezette aktie 'Heel Vietnam' hart grondig nee te zeggen. Gelukkig is er de alternatieve mogelijkheid om onze medemens in Vietnam hulp te bieden. Dé Lier ds. K. v. d. Sluijs l irkla r de probleem van de miiieuvervu uren niet op en is bovendien nog se* vai lijk voor de portemonnee en de gelegenheid. Daarom zal ik mijn slagkaart bij het milieu actiecen lrti; Nederland inleveren. Als we het maal doen staan we bijzonder ste Coevorden J. H. Lu Taaiverruwing *incLBTWen ex General Motors Continental I ^tda-OPEL i showrooms: Overtoom 197-tel. 182525/126797 J.Huiringalaan 91 -tel. 153257 Sloterweg 1337-tel. 175819 I Middenweg 109-113-tel. 932872 I Meeuwenlaan 116-tel. 61153 De redactie behoudt zich het recht voor ons ter opname in deze rubriek ontvangen meningsuitingen verkort weer te geven. Bij publikatie wordt met de naam van de inzender onder tekend. Brieven kunnen worden ge stuurd aan het secretariaat hoofdre dactie Trouw/Kwartet, postbus 859, Amsterdam. Heel Vietnam Er zijn bij mij ernstige vragen gere zen ten aanzien van de poging van de organisatoren van de 'Nationale aktie Heel Vietnam' om door een tweede bliksemaktie op zondag 17 juni alsnog tot succes te komen. Wij herinneren ons hoe omstreden de eerste aktie was. Een bedroevende onwil of on macht om het al jarenlang prachtig hulpwerk in Vietnam verrichtende 'Medisch Comité Nederland-Vietnam' tot samenspel te komen, maakte de pretenties tot een aanfluiting en ver oorzaakte grote verwarring bij de po tentiële gevers. We zijn maanden ver der. De nood in Vietnam is nog enorm groot. Wie werkelijk de schrij nende toestand daar ter harte gaat, zou dolgraag nu eindelijk een goede, verantwoorde, en echt nationaal opge zette hulpaktie gehouden willen zien. Maar helaas, er schijnt hier in Neder land geen vrede, zelfs geen bestand tussen twee hulpcomité's mogelijk. Opnieuw doen de heren van 'Heel Vietnam' of hun neus bloedt en orga niseren zij een eigen aktie, waarbij het Medisch Comité volmaakt gene- geert wordt. Een schandalige wijze van doen. Zou het onmogelijk zijn om het M. C. voor bv. 50 pet. in de op- brengst te laten delen? Dót zou ten minste een blijk zijn van de serieuze wil om slachtoffers te helpen! Voor deze polariserende aktie voel ik niets. Dit tc meer daar de aktie op zeer onsympathiek aandoende, overrompe lende wijze gelanceerd wordt. Tijd De uitzending op de tv van het to neelstuk 'Op hoop van zegen' ken merkte zich door een aaneenrijging van vloeken. Wellicht zullen de inwo ners van Kampen en ook velen daar buiten de vriendelijke eVangeliste juf frouw Hendriks zich nog wel herinne ren. Zij kwam op de IJsselbrug daar een paar jonge mensen tegen die luid ruchtig aan het converseren waren en daarbij de uitdrukking g.v.d. voor en na gebruikten. Zij sprak hen als volgt aan: 'Jongelui, ik hoorde dat jullie hardop aan het bidden waren. Maar als jullie bidden kun je beter bidden: God zegen mij, in plaats van God verdoem mij. Voorschoten G. J. Witvoet Milieubelasting Dit jaar moeten we voor het eerst mi lieubelasting betalen. Het zuivering schap Drente begint met een heffing van ƒ21, maar het jaar daarop wordt het bedrag ƒ42 en dan 66 per ge zin. Het milieu actiecentrum Neder land heeft op een protestvergadering 'meegedeeld dat de milieubelasting er alleen is voor de biologisch afbreekba re afvalstoffen. Dat betekent dat de industrie normaal met de vergiftiging van het oppervlaktewater kan door gaan, ondanks de heffing die de be drijven moeten betalen en die zeker in de prijzen zal worden doorbere kend. Daar komt nog iets bij. Er zijn 25 bedrijfstakken die naar het aantal werknemers worden aangeslagen. Om de aanslagen zo laag mogelijk te hou den heeft de industrie, behalve het doorberekenen in de prijzen, nog een oplossing: minder werknemers. Mi lieubelasting betalen betekent het steunen van een krankzinnig milieu beleid. Door de milieubelasting niet te betalen, door per straat of wijk ac tie te voeren, protesteert men daad werkelijk tegen deze schandelijke be lasting. De milieubelasting lost het lerj Iers Van der Louw corns ;side Met uw commentaar over André 'jmes der Louw stem ik van harte in. it gelijke 'vertoningen' dienen nadr n lijk aan de kaak te worden ge leeft Als onze volksvertegenwoordigers Ver a zo menen te moeten opstellen ga itie democratie naar de ondergang ]ei leen.moest ik tot mijn grote een gebrek aan communicatie bèraak redactie constateren. Immers ii it( nummer van 13 juni werd no ders m extra opmaak die vertonii Witte gedrukt. M.i. had die foto achte siden moeten blijven. Uw commentaa de zaak wel weer recht, maar daging heeft intussen onnodig Ie pu aandacht gekregen en haar wei^ daan. Jammer! Wageningen G. 1 Onfatsoenlijk De kortzichtige kritiek van de Th. Cornelissen (Tr/Kw 14 juni; mij symptomatisch. Door een stratieve fietstocht is meneer lissen wakker geworden! Voor ter begrip: 1. De intentie van fietstocht was niet het verkeer leggen, maar de stad Den Haag zen op het chronisch gebrek aan liteiten m.b.t. het gebruik va voordelige velo's. 2. 'Wat wij niet de auto maar het misbruik Misbruik dat zich uit in dodelijjto gevallen, in verontrenigde lui het opslokken van schaarse fl Nog meer haten wij een overhe leid dat met enorme wegenboi£r gramma's het massale autoi aanmoedigt en andere vervoer! lijkheden blokkeert!' 3. Ik vrai tenslotte af of de heer Cornc het elkaar vergiftigen met sen wel een 'norm van fa noemt. Den Haag Leo id Ètogi Gr gii (ADVERTENTIE) doko^le beste voeding voor uw bond )olg p idersc g een d emlin eïdse k dat d jood I. Vo de R zijn v die met s lingto gin; van fnie r die taking Taél m op d« 1 te sl kun aïne Y< ina-gr vai >rika', vooi aine. I een aren. en 'n ,rs> joi 'e Oeki

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6