Nieuwe Duinweg mogelijk fietspad Het beeld van Leiden-Noord i Uit het leven van Thea Dikken h Visserijberichten A. G. Geelhoed naar Steenwijk Commentaar Hoog en laag water yf*35 35 ,L#ld*n Man met kruiwagen eert Rijnsburgers Noorderkwartier vraagt bedrijven om financiële steun Nieuwe Leidse Courant Werf mee! Win een abonnee Burgerlijke stand Veertig jaar bij Chemische Industrie Katwijk Brand in fabriek Kort nieuws ui de regio Meer nieuws uit Leiden e.o. pagina Ij TROUW/KWARTET VRIJDAG 15 JUNI 197.1 STAD EX REGIO I Zoenen heeft functie overgenomen Van een onzer verslaggevers KATWIJK Er wordt momenteel gedacht aan de mogelijkheid de Nieuwe Duinweg tussen de Julianalaan en de Meeuwenlaan op te hef fen en om te zetten in een fietspad. Dat vertelde burgemeester A. G. Vermeulen tijdens de vergadering van de verkeerscommissie. Tus sen de Julianalaan en de Willem de Zwijgerlaan is de Nieuwe Duin weg al afgesloten voor alle verkeer in verband met de uitbreiding van het raadhuis. De gedachte, zo werd ons bij navraag bij de gemeente verteld, is ontsproten uit de resultaten van een verkeersrap- port waarin gesteld werd dat de Nieu we Duinweg zijn doorgaande functie vrijwel geheel heeft verloren sinds de tram tussen Katwijk en Leiden niet meer over de Zeeweg rijdt. Deze Zee weg heeft geheel de functie van de Nieuwe Duinweg overgenomen. De weg zou tussen genoemde Julianalaan en Meeuwenlaan moeten worden opge broken en vervangen door een toeris tisch fietspad door het De Ridder plantsoen. Concreet is er nog weinig bekend over de plannen. Ze zijn nog niet tot voorstellen verwerkt Vrachtauto's Een ander punt op de vergadering van de verkeerscommissie vormde een uiteindelijke beslissing over het verle nen van ontheffingen voor de par- keerexcessenverordening. Deze maat regel, die met name voor de vracht wagenchauffeurs gevolgen had is nu waarschijnlijk definitief opgelost. De delegatie van de vrachtwagenchauf feurs, die aan de laatste vergaderin gen van de verkeerscommissie als gast mocht meespreken over deze materie, betuigde na afloop ten minste dank aan de commissie voor deze oplossing, die neerkomt op z-o'n 35 weigeringen ontheffing te verlenen. Chauffeur B. Vooys vroeg de burgemeester, die hoofd is van de politie, of er nu wel een geregelde controle zal plaatsvin den, vooral voor die chauffeurs, die geen ontheffing hebben aangevraagd, maar ook niet hun vrachtwagen par keren op de aangewezen terreinen. Politieinspecteur L. A. Provily kon digde aan dat veertien dagen na de uitgifte van de ontheffingen begonnen zal worden met een regelmatige con trole. De ontheffingen zijn verleend, dat was een voorstel van de chauf- feurs zelf, voor vijf nachten per week, van maandagavond tot zaterdagoch tend. De ontheffing geldt van zeven uur 's avonds tot de volgende morgen zeven uur. De chauffeur die later ver trekt dan genoemd ochtenduur kan dus geen gebruik maken van zijn par- keerontheffing. In het weekend zullen alle vrachtwagens naar de aangewezen terreinen moeten. Blauwe Zone De verkeerscommissie heeft advies uitgebracht aan B. en W. de Rijn straat tussen de Van Egmondstraat en het Veereinde een blauwe zone te ma ken. Dat was gevraagd door de winke liers die aan het genoemd straatdeel hun zaak hebben. Academische examens LEIDEN Geslaagd: doet. ex. not. studierichting de heren G. J. Wieber- dink (Leiden) W. Storm van Leeuwen (Leiden) H. J. J. M. v.d. Bruggen (Leiden), kand. ex. Godgeleerdheid de heer Ch. de Jonge (Leiden, doet. ex. Godgeleerdheid de heer M. de Jong (Mijnsheerenland). RIJNSBURG De heer A. G. Geel hoed, gemeentesecretaris van Rijns burg, i sbenoemd tot gemeentesecreta ris van Steenwijk, een gemeente met 20.000 inwoners, tweemaal zo groot als Rijnsburg. De heer Geelhoed ging in 1963 naar Rijnsburg, waar hij ecu functie kreeg op de afdeling financiën van de gemeentesecretarie. Twee jaar later werd hij gekozen tot gemeente secretaris. ~TR( (ADVERTENTIE) ciebah» KANTOORINRICHTING MMOKASTiN KANTOORMEUBELEN DIREKTIEKAMERS f- MAGAZIJNKASTEN KANTINEMEUBELEN TOCNZaLIN Geerf: RIJNSBURG Gemeentewerken Is momenteel druk doende met het slopen van het interieur van het voormalige postkantoor op de hoek van de Kerk straat en de Hofstraat. Onlangs verhuisde de PTT, die het pand huurde van de gemeente, naar de Remiseflat. Het gebouw zal van binnen helemaal worden vernieuwd, waarna het ter be schikking wordt gesteld van de bibliotheek en de oudheidkamer. Vooral de bibliotheek, voorlopig in Heugdhaven ondergebracht, zit om een nieuwe ruimte te springen. De verbouwing zal nog wel enkele maanden in beslag nemen. In het najaar zal het pand misschien kunnen worden betrokken. SCHEVENINGEN Besommingen kustvif- sers: SCH 1». 2160, SCH 31, 1720. SCH 32. ■1165, SCH A3. 1275. SCG 68. 5965. SCH 7A. A080OD 2. A185. SL 22. 10340. TH 10, 6173. TH 24. 7000. TH 26, 5690. TH 36, 6870 Noteringen per kg tong c, 1010-1043. tong sm. 1046-1078. tong km 1204-1222. tong IL 1346-1401. tong II. 1334-1385. tarbot 1. 935- 960. tarbot II, 709-720. tarbot III. 565 580. tarbot IV, 565-570. griet I. 503-520. griet 11. 415-460. per 40 kg schol gni, 93-105, schol ni, 78-93. schol kl, 57-72, wijting geslr.. 50-60, rode poon I. 90 115, rode poon 11, 80 80. schar, 34 45. kabeljauw m. 115-145, kabeljauw IL 96- 118. kabeljauw 11, 88-110, kabeljauw III. 45- 61. verse makreel. 35-70 MAATJES HARING PER KANRJE. GROEN KLEIN, 240-300. groen groot. 220-280. aanvoer; 10 kisten poon. 320 kisten kabeljauw, 160 kisten schol. 240 kisten wijting. 55 kisten schar. 40 kisten makreel. 855 kg. tong en tarbot. 100 kantjes gezouten haring. VWerwachte aanvoer voor vrijdag: ca. 25 kustvaarders. IJMUIDEN. 14 Juni 970 kg tong. 3 kisten tarbot en griet. 23 kisten kabeljauw. 43 kis ten schelvis. 31 kisten wijting. 249 kisten schol. 99 kisten schar, 1 092 kisten makreel. 169 kisten haring. 84 kisten varia. Prijzen per kilogram gr long 10.87-9.19. fr.m. tong I 9.71. Per stuk haai 92. maanvis 76. Per 56 kilogram: tarbot 430-244. griet 284-170. kabeljauw II 98. Ill 105. IV 110-108. V 130- 102. koolvls U 54. III 57-54. IV «5. schelvis I- II #4-88. IV 70-65. schol I 143, 143-105. III 155-93. IV 82-84. schar 75-35. wijting I 96-65. n 110-75. haring 54-38.40. makreel 22 80- 21 50. haal 99-45. r poon 118-64. Inktvis 184- 124. bot 28-18, horstmakreel 34-20. Besommingen van donderdag 20 solovls- sers: YE 25 900. VL 73 4.470, EB 28 5.300. UK 4 1 800 70 f 2 200. 148 3 600. 200 2 100. VD 6 3 000. 15 1.600. 25 2.300. 48 1 30. 89 3.80. WR 48 3 530. 50 4 200. 69 2.600. 93 1 700. KW 49 35.000, 153 4 050. IJM 15 1.500 23 J 1 600. KATWIJK AAN ZEE Donderdag versche nen aan de haringafsiag: KW 81 met 4450 emmers; KW 49 met 15Bk KW 123 met 8 k.. KW 141 met 2407 emmers a 5 kg, 127 pakken a 22 kg. 140 pakken a 13 kg., Prijs: maatjes kout groot 203, steur zout 70-72, emmers groot 1360-1580- klein 1470-1720, per 5 kg pakke n53-68 per 22 kg.. 40-42 per 13 kg. Tweede afslag: KW 33 en 180 met 140 k.. KW 158 met 88 k VL 142 met 25 k. Prijs: maat jes groot 196-241, klein 207-264, klein Jong 149-174. (ADVERTENTIE) KATWIJK AAN ZEE —Zaterdag 16 juni. Hoog water: 3.30 en 15.55. Laag water 11.43 uur. RIJNSBURG Vermoedelijk op 27 juni wordt in Rijnsburg, op de hoek van de Graaf Florislaan en de Abdij laan (achter het gemeentehuis) een beeldhouwwerk onthuld. Het kunst werk. vervaardigd door de beeldhouw ster Marian Gobius te Voorburg, stelt een man voor die een kruiwagen voortduwt. De sokkel is al geplaatst en dezer dagen zal het beeld volgen. De raad voteerde indertijd rond de 25.000 voor het kunstwerk, dat wordt gezien als een huldeblijk aan de pioniers van Rijnsburg die er vroe ger met groenten en bloemen per kruiwagen op uittrokken. LEIDEN De korfbalvereniging Noorderkwartier heeft een circulaire verzonden aan vijftig Leidse bedrij ven, waarin zij vraagt om financiële steun, die "aankoop van de huidige noodkantine van de voetbalvereniging Lugdunum mogelijk moet maken. De hevige storm van een paar maan den geleden vaagde het zelf-gebouwde clubhuis van Noorderkwartier, waar in een bedrag van 12.000 gulden was geïnvesteerd, geheel weg. De resten en de inventaris waren niet meer te gebruiken. Nu bestaat de mogelijk heid om de noodkantine van Lugdu num, de vereniging die eerder door een brand haar clubhuis verwoest zag, over te nemen. Uiterlijk 1 augustus moet dit gebouw van het terrein van Lugdunum verwijderd zijn. Uit eigen middelen kan Noorderkwar tier de noodkantine echter niet beta len. Als tegenprestatie, 'de enige die wij nu kunnen bedenken', is men be reid korfbaltoernooien voor de bedrij ven te organiseren. Inmiddels hebben vier bedrijven reeds een bedrag over gemaakt op het gironummer van Noorderkwartier: 1653894. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin In Leiden en omgeving i LEIDEN Geboren: Martljn J J z vJ G M Finken en L J M FTimmermans. Johannes C z v C Deelen en C Heijmans, Maria Ad» N L J van Kesteren en M W J Goedemans. Hendrik J z vC Vooljs er. J Hoek. Overleden HJ Franse geb 2 okt 1886 man. A Schaap geb 23 okt 1916 e v C van Beelen M van der Eist geb 2 dec 1897 vrouw. A Kerkman geb 4 dec 1909 man. M A Klaver geb 29 mei 1904 e vP W de la Rlvière. M van der Spree geb 27 okt 1890 geh gew mei J de Kwaasteniet. Gehuwd: M Balikci en E C Flanderhljn. KATWIJK AAN ZEE Ter aanvul ling op de lijst Medische diensten Lelden e.o., hebben behalve zr. Smid, uit Rijnsburg (Wit-Gele-Kruis) óók de zusters, Moerkerken, Treubstraat 65, tel. 14010 b.g.g. 12702, (Groene Kruis) en A. Smit, Colijnstraat 119, tel. 15737 bjgjg. 12282 (Oranje-Groene-Kruis) weekend-dienst. De onderzoekers hebben niemand wil len kwetsen. Dat zegt dr. ir. H. Prie- mus, directeur van het Research-insti- tuut voor de woningbouw, naar aan leiding van de kritiek op het Renova tierapport Leiden-Noord., speciaal wat betreft de passage 'prostitutie, dieven en inbrekers'. Als dat toch is gebeurd, vindt hij een woord van excuus op zijn j>Iaats. Dat schrijft de heer Prie- mus in een ingezonden stuk. Dat in het rapport de negatieve im pressies van een aantal bewoners zijn opgenomen, betekent niet dat de on derzoekers het eens zouden zijn met d'ie kritiek. De onderzoekers hebben geen poging gedaan om na te gaan wat er in dit verband waar of niet waar is. Het ging hun erom een beeld te schetsen van de wijze waarop een deel van de bewoners de buurt er vaart. De protesten die erop volgden illustreren, dat er ook zeker andere meningen voorkomen. Dat negatieve impressies van bewo ners in een situatieschets van de wijk niet worden verdoezeld, daar kunnen wij in komen. Maar dat het bij die negatieve impressie blijft, maakt dit rapport eenzijdig. Uiteraard ligt het niet op de weg van onderzoekers het waarheidsgehalte van incidentele me dedelingen te bepalen, maar als zij het de moeite waard vinden een nega tief beeld van de wij'k op papier te zetten, mogen zij de ontkenning of op z'n minst de relativering daarvan niet onvermeld laten. Wie dat doet, kent aan losse opmerkingen meer betekenis toe dan ze verdienen. Dat Noorderkwartier een arbeiders wijk is, zal niemand betwisten. De reserve begint echter met de opmer king dat de wijk in Leiden geen goe de reputatie geniet. Met een dergelijk oordeel moeten rapporteurs wel voor zichtig zijn, omdat het meestal op een goed stuk hardnekkig vooroordeel is gebaseerd en de samenstellers van dit rapport geen exacte gegevens ten dienste stonden om dit oordeel te toetsen. In de volgende zin drukken de schrij vers zich al wat voorzichtiger uit: 'Er zouden in alle straten verspreid enke le a-sociale gezinnen wonen'. Maar zij vervallen daarna opnieuw in feitelijke bewoordingen als zfj schrijven dat in dit opzicht de Alexanderstraat de slechtste straat is. Volgens mededelin gen van bewoners wonen daar dieven en inbrekers. Hoeveel bewoners dat hebben onthuld, staat er niet bij. Nu voert de heer Priemus tot verde diging van de rapporteurs aan, dat de kritiek op het sociale niveau van de buurt allerminst incidenteel was. Vol gens 'enkele' bewoners wonen 'alleen al' in de Sophiastraat 38 prostituees, zo vermeldt het rapport. Wij begrij pen niet, dat de rapporteurs deze me dedeling van een paar enkelingen no dig hadden om het sociale niveau van de wijk aan te duiden, terwijl veel méér bewoners deze informatie als klets- en roddelpraat zouden hebben KATWIJK AAN ZEE Zaterdag 16 Juni is het veertig Jaar geleden dat me juffrouw T. K. den Dikken (voor haar talrijke vrienden: Thea) het kantoor van de N.V. Chemische Industrie Katwijk (in de volksmond: de Soos) binnen stapte. De naam is Inmiddels veranderd in B.V. (besloten vennootschap) Che mische Industrie Katwijk, maar de zaak is dezelfde gebleven. Die levert nog altijd de gorndstoffen voor de chemische en farmaceutische industrie, de hele wereld over. maak meer gebruik van onze uitgebreide service LEIDEN Gisteravond is brand uit gebroken in een opslagplaats van de chemische fabriek Lilo aan de Lange- gracht. De opslagplaats ligt aan de Baatstraat. De brandweer rukte met groot materieel uit. ook al omdat het gevaar voor ontploffingen niet denk beeldig was. Zij wist do brand tot de opslagplaats te beperken Aanvanke lijk dreef een dikke rookwolk boven de Langegracht, maar ook die werd spoedig ingetoomd. Enige woningen aan de Baatstraat en de Langegracht ondervonden alleen last van de rook. Thea den Dikken werd geboren (10.2.1914) in Bodegraven-De Meye, waar haar vader hoofd van de chr. school was. Het gezin verhuisde in mei 1922 naar Katwijk. Vader kreeg hier de leiding van (wijlen) de school aan de Weeshuisstraat, later van die aan de Jan Tooropstraat. Hier leerde Thea tot en met de vierde klas. Toen kwam ze op de mulo van de (destijds nogal befaamde) heer XV. B. Hofman. 'Het was een uitstekende lesgever', weet ze nog heel goed, 'ik heb gewel dig veel van hem geleerd. Vooral in talen; hij liet je allerlei duitse en franse gedichten uit het hoofd leren en zingen, hij hield declamatie-wed- strijden, enfin, zijn voorraad leek wel onuitputtelijk'. Het is zeker niet onverklaarbaar, dat Thea later zo vlot vijf handelscorres pondentie-diploma's (nederlands, frans, duits, engels en spaans) kon verzamelen. De stgvige basis en het plezier-er-in waren in haar jeugd ge legd, res p. opgewekt. 'Ook aan de heer Eikerbout, die ons later klaar stoomde, heb ik veel te danken', wil ze nog graag erkennen. Op haar vijftiende jaar veroverde ze het mulo-diploma. Vader, een echte onderwijsman, had zijn dochter graag op de kweekschool gezien. Maar de invloed van Cissy ran Marxveldts boe ken over het interessante kantoorle ven was sterker. Een paar jaar hielp ze haar moeder nog in het drukke ge zin en ondertussen leerde ze op de Pont-school in Leiden voor steno, boekhouden en drie handelscorrespon denties. 'Ik vond het zelf waardeloos dat boek houden. maar vader oordeelde dat ik all-round moest zijn en dus gebeurde het'. Het gezin Den Dikken, dat sinds 1922 in het voor hen gebouwde huis aan de Zeeweg 64 woonde (met het gezin van kollega Van der Rhee onder één kap) had destijds politie-inspekteur Van den W'ijngaart tot buur. Hij was bevriend met de heer Roosdorp van de chemische fabriek. Zo werd het kontakt gelegd en kon Thea op 16 ju ni 1933 beginnen als assistente van de chef de bureau-procuratiehoudster me juffrouw L. van der Reyden. Ze was toen negentien. 'Ik maakte met be hulp van moeder een nieuwe jurk met lange mouwen, omdat dit met al die kantoorheren toch wel netter stond'. Hard werken Ze kan het allemaal nog heel precies vertellen. 'Ik dacht het hier wel een paar jaar uit te houden. Maar voor ik het wist waren het er veertig!' Het was wel hard werken en lange dagen maken en dan 's avonds nog gaan lessen in Leiden. Maar het werk was interessant en de sfeer prettig. Administrateur IJssel de Schepper, een vroegere marine-officier, zorgde voor gezelligheid op de Soos Onder het werk door citeerde hij Piet Paal- tjens, las leuke dingen voor uit de krant, vertelde marine-mopjes en zong marine-liedjes. Aan de andere kant was hij erg streng. Als hij in de (al verzonden) post stijlfoutjes ontdekte, kwam hij zachtjes vragen of je dat bij mijnheer Hofman zo geleerd had In die tijd werden er massa's brieven geschreven en code-telegrammen voor het buitenland opgesteld. Thea vond het prachtig, de binnenkomende te de coderen en de antwoorden samen te stellen. Na de oorlog is er langzamer hand veel veranderd. 'Je zet de offertes voor Taiwan, Mel bourne, Toronto, Istanbul, Sao Paulo maar op de tele en op hetzelfde mo ment weten je afnemers de prijzen en levertijden'. De jaren '40 tot '45 herinnert Thea zich als een boze droom. 'We hebben ons lang verzet, maar in 1942 werden de grondstoffen weggehaald; er ver dwenen mensen naar Duitsland voor de 'Arbeifseinsafz', anderen werden voor een concentratie-kamp opge haald, weer anderen moesten onder duiken of evacueren. Van de buiten landse relaties hoorde je niets, behal ve dan een enkel Rode Kruis-bericht, soms uit Zuid-Amerika of Canada. Dat vond ik dai) iets gewe.ldigs'. Centrale keuken In 1944 werd de Centrale Keuken in de Soos gevestigd. 'Bij gebrek aan an der icerk deed ik de lonen. Af en toe mocht ik dan een hapje eten, soms al op m'n nuchtare maag. XVel werd de kwaliteit steeds minder, maar de keu ken is toch voor vele Katwijkers de redding geweest'. Thea kan wel uren vertellen over wat er allemaal in april-mei 1945 gebeur de, over de droppings en die onverge telijke vrijdagavond van de bevrij ding. 'Ik weet nog goed, dat we in het dorp tegen de dominee's opbots ten. Die hadden aan het bed van de tijd-getrouwe kollega Rutgers het Wil helmus gezongen', (en verder: 'het goede, broeders, en slaap wél'). Bij de grote vreugde om de bevrijding cn de droefheid om de niet-terugge- keerden, ging het kantoorleven weer beginnen. Een zekere onrust dreef ook naar verandering, het grijpen ran nieuwe kansen. Thea solliciteerde naar het diaconessenhuis als admini stratrice; ze werd, dank zij bestuurs lid-burgemeester Woldringh van der Hoop, opgeroepen èn benoemd. Maar de Soos trok óók en na een paar moeilijke dagen ran tweestrijd bleef ze de fabriek trouw. Thea heeft er geen spijt van gehad; ze werd in 1958 procuratie houdster en volgde in 1961 de chef-de-bureau, mejuffrouw Van der Reyden, op. 'We hebben nu een geweldig fijn team, de dames Varkevisser, Dieleman en Sip. 'Ik ga elke morgen weer met plezier beginnen. We hebben ook een fijne directie, de heren drs. G. C. Th. van Dorp en J. A. Stoffel, en we wer ken uitstekend met de fabriek en de afdelingschefs samen'. Haar dagelijks werk? 'Onze afdeling heeft de taak, de fabrieksprodukten te verkopen en te doen verschepen; we zorgen voor uitvoerdocumenten, schrijven wissels uit, letten op de be talingen, onderhouden de kontakten met binnen- en buitenlandse relaties'. Veel plezier Thea is er heel dankbahr voor, dat ze goed gezond is en deze interessante, afwisselende werkkring mocht vinden. Ze voelt zich, wat men noemt, 'happy'. Drie mensen vooral, hebben haar in verschillende richtingen gestimuleerd. De heer,Hof man deed het in de talen, die later van essentiële betekenis voor haar werk zouden icorden. Nou ja, ze had er zélf ook al aanleg voor en plezier in. En haar vader animeer de haar voor het verenigingswerk', het begon met de 'Viervoet', icaarvan ze jaren lang lid was. Door die club kwam ze weer op Ring-vergaderingen, ze gina naar kampen in binnen- en buitenland, werd zélf leidster, trainde daarvoor in Woudschoten en Zeiten. 'Ik had er geweldig veel plezier in. In 1946 was ik. in een Zwitsers uitwisse lingskamp en ben ook dikwijls met va kantie in Evangelische Heimstalten geweest. Later werd ik door goede vrienden meegenomen naar conferen tieoorden, in Driebergen, Oosterhesse- len enzovoort. Daar heb ik veel erva ringen opgedaan en interessante men sen ontmoet, onder anderen de nieu we minister drs. J. Pronk'. Over haar kerkelijke activiteiten en belevenissen komt Thea ook niet uit verteld. Vele malen trok ze met hoor- ontmaskerd. De enige verwijzing naar een mogelijke onjuistheid van ht- prostitutiegegeven is, dat niemaivi van de ondervraagden zich als zodanij manifesteerde. Een lachwekkende op merking, als ze niet zo dubbelzinnij was. De heer Priemus acht het mogelijk dat uit de tekst van het rapport on voldoende blijkt, dat uitspraken ovo het sociale niveau van het Noordtr kwartier afkomstig zijn van een vri. groot aantal bewoners. De gewraakli passage nog eens gelezen hebbendt kunnen wij tot geen andere conclusi komen dan dat dit uit de tekst in hr geheel niet blijkt. Er worden ene zijds dingen zonder enig bewijs beweerd (geen goede reputatie), i derzijds wordt er uitdrukkelijk oi 'enkele' bewoners gesproken. De heer Priemus geeft toe, dat hi voor de onderzoekers in de allereera plaats gaat om de opgave: hoe kunne de woningen en de buurt zo snel m: gelijk in overeenstemming met de fc« hoeften van de bewoners worden ve bouwd en aangepast, zó dat de uiten delijke huur redelijkerwijze door di zelfde buurtbewoners is te drage Welnu, als dót de opdracht van de o derzoekers is, dienen zij zich van ini dentele details als waarover het hit gaat te onthouden. Zij leveren get enkele bijdrage tot een doelmatige n novatie van de buurt. Ze kunnen i leen het deels vertekende beeld 'men' van zo'n wijk heeft, nog mai aandikken. En wie is dóór dan gediend. We blijven er bij: die hele passag moet er uit óf drastisch worden he: schreven. kommissies mee, als stenografe. Dat ging vroeger zo, want recorders be stonden nog niet of werden niet ge bruikt. Ze moest soms twee preken per zondag opnemen. Ze aten dan bij kennissen van een ouderling, met zo'n vijf zes man. 'Het waren onvergete lijke ervaringen'. 'Langzamerhand ben ik in Katwijk- Binnen gekomen. Het is begonnen met de interkerkelijke diensten, één keer per maand, met dominee Kramer, de marine-predikant. Op verzoek van ou derling Van Schuppen ben ik lid van de commissie geworden. We hadden voorbereiding op de gespreksdiensten bij professor Berkhof thuis. Machtig interessant. Dié diensten breidden zich uit met combo's, een gospel groep, het Leger des Heils. We orga niseerden ook gezellige wijkavonden. Er was gelegenheid tot kennismaking; een barbecue, een auto-rally werden georganiseerd, alles in de Molenwijk. Na de splitsing ging ik over naar de commissie-Ontmoetingskerk'. Ook in Indonesië Thea heeft grote belangstelling voor kerkelijke zaken en de oecumene. Ze is lid van de interkerkelijke evangeli satie-kommissie, vindt het jammer, dat in Katwijk-Binnen nog maar alleen hervormd en gereformeerd werkelijk samendoen. De roomskatholieken to nen wel belangstelling en er wordt aan gewerkt. Verder is zij nog kommissie-lid van Pro Organo et Musica. Hobby's? Ze houdt van lezen, concer ten, toneel, was na de oorlog enkele jaren een zeer verdienstelijk actrice in de toneelvereniging 'De Egelan tier'. Velen herinneren zich nog haar titelrol in 'Betje regeert'. Ze zong ook mee in koren, onder Leen Haasnoot, Jan Couvée, Herman Blekkenhorst, was nog assistente van een kinder koor. 'Maar ik heb niet zo veel tijd', zegt ze, 'ik kom dikwijls niet verder dan de kranten'. Ja, en dan reizen. Toen ze in de Soos begon, zei mejuffrouw Van der Rey den al, dat ze naar het buitenland moest gaan om haar geest te verrij ken. Thea volgde die goede raad op, reisde naar Zwitserland, Rhodos, Spanje, Oostenrijk, Israël. 'In Israël hoop ik. nog 's een keer te komen, ook in Indonesië, maar dan na m'n pensi oen'. Ze houdt niet van politiek, heeft geen uitgesproken voorkeuren en menin gen. Thea houdt wel veel van talen, is be dreven in het mondelinge en schrifte lijke gebruik. Het goede hoogduits vindt ze het mooist; verder ook frans en spaans. Thea raakt niet uitgepraat; ze heeft ook zó veel te vertellen Wie haar feliciteren wil kan dit. doen op de receptie aanstaande zaterdag 16 juni, van 15 tot 16.30 uur, in café-res taurant Noordzee, Boulevard. Speciale uitnodigingen worden niet verzonden. Johan van Wolfswinkel. BENTHUIZEN Maandag 18 jui behandelt de raad de volgende age: da: voorstel krediet ter bestrijdir van de kosten t.b.v. de tentoonstellir werkstukken leerlingen Hogere Ople ding voor Tuin- en Landschapinrid ting; krediet t.b.v. de aanleg van ho: dentoiletton; kreddet Lb.v. de aanschi van kleding en uitrusting voor 6 brandweer; krediet t.b.v. werkzaamh den, door de Fa. J. van Noort en Z: bij de bouw van 15 bejaardenbungi lows aan de Oem van Wijngaarde plaatsen van een speelobjekt op i speelweide nabij de algemene begras plaats; vaststellen van het bestel mingsplan 'Buitengebied'. NIEUWVEEN B. en W. stellen raad voor, aan de ouderverenigii van de prot.-chr. jeugdclubs over 191 een subsidie van 600 en over 191 een voorschot-subsidie van 800 to te kennen. Als de raad zijn goedket ring eraan geeft, krijgt de gyrana.? tiekvereniging Kwiek een subsAxö vaal f 5400 over 1972 en een voor schotsubsidie van 5000 over 1973. LISSE In de Prot.-School Poelpo der, hoofd de heer Lankhorst, wori een driedaagse tentoonstelling geho den van al het werk van de leerling betreffende het project-onderwijs deze school. Alle klassen nemen era deel. De tentoonstelling is tot vrijda avond geopend. TER AAR De orgelcommissie v de geref. kerk te Ter Aar organise! op vrijdagavond 15 juni en zaterdi middag en -avond 16 juni een gre bazaar in het Dorpshuis. De opening tijden zijn: vrijdagavond om ca. 19- uur; zaterdagmiddag van 14.00-17J uur; zaterdagavond vanaf 19.00 uur. TER AAR Op 20, 21, 22 en 23 ju: wordt in Ter Aar de 3e avondvii daagse gehouden. Er kan gelopen \vo den over een afstand van 5 en 10 fa De startplaatsen zijn op woensdag vond het schoolplein Langeraar, da derdagavond het Dorpshuis Ter As vrijdagavond de landbouwschool P penveer en zaterdagmiddag voor de km.-looers het Dorpshuis Ter Aar i voor de 10 km- lopers het schoolplei Langeraar. Vóórinschrijving ki plaatsvinden via een inschrijfforan lier. dat verkrijgbaar is op de ba« scholen en bij de plaatselijke mei! handelaren. hee: lids bon gen gen, !eg- Lun hij, dan Al va NIEUWVEEN Dinsdag 19 juni 8 uur vergadert de gemeenteraad, agenda vermeldt ondermeer: verkoo erfpachtsgronden, krediet voor v huren van mobilofoon met portofoo gaal ten behoeve van de brandweer, sub dieverzoeken, straatnaamgeving Sch terveld-zuid. BENTHUIZEN Onlangs heeft initiatief van de Evenementencomro sie Benthuizen een besprek» plaatsgevonden tussen de ECB, veri genwoordigers van de Hervormde G meente, de Gereformeerde Gemeen! de Gereformeerde Kerk en de R.K.-J meenschap, betrekking hebbende het openingsprogramma op 5 septe ber a.s. (Nationale Feestdag 25-jar regeringsjubileum van H.M. de Kon: gin. De ECB heeft het voorne® pe om de feestdag te doen beginnen ir. een 'Dankbaarheidsbijeenkomst', verband waarmee een beroep op dewerking aan de kerkgenootschap!* is gedaan. Na deze oriënteringsbijei komst zal een volgende samenspf king worden gehouden op maandag juni. BENTHUIZEN De heer A. Noort, wethouder, zal binnenkort i werkzaamheden kunnen hervatten. BENTHUIZEN Aan de heer C. I Korving is met ingang van een nad; te bepalen datum onbezoldigd studi verlof verleend, zodat tijdelijk in vakature aan de Arnoldus van C school moest worden voorzien. Vooi mocht ingaande het nieuwe cursusja een boventallige leerkracht aan deze de school worden aangetrokken. T tijdelijke leerkrachten zijn benoem de heer J. H. L. Maessen alhier mevr. Y. Pruyn-Tubbing te Hazfi woude.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4