nti-inflatieprogramma erd koel ontvangen Keten van Sheraton- motels in Nederland 'Wij zullen nieuwe kosten moeten terugverdienen' Surinaamse minister van financiën naar Nederland Vreemd geld Dollar omlaag Kamerleden willen iets doen aan broodverspilling g bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf Beleggingsfonds Onr. Goederen geeft participaties uit 'Amsterdamse haven wordt ernstig in functie bedreigd' Onderzoek Gocis bedrijfsleven Bezorgdheid bij Philips over kerstvakantie Protesten tegen huurverhoging voor centrale antenne Interventie gevraagd bij Duitsland over leveringen Portugal Ned. fondsen in New York DOW JONES INDEX NEW YORK OPNIEUW FLAUW jl'S'/KWARTET VRIJDAG 15 JUKI 1973 FIX \\Crë\/ECONOMlE TPX0US15/RHL ion bevriest prijzen voor zestig dagen LSHINGTON De reacties op de door president Nixon afgekondigde smaatregelen zijn niet onverdeeld positief. yel het Amerikaanse Congres in ilgemeen de besluiten welwillend ■deelde, bleken enkele democrats senatoren van mening da t de regelen niet ver genoeg gaan en ndien te laat zijn genomen. In widskringen reageerde men nega- Zo verklaarde Leonard Wood- leider van de vakcentrale voor ders in de automobielindustrie, net name de stop op de voedsel- _:n slechts kunstmatige tekorten m levendige zwarte markt zal op en. De enige manier om tot rede voedselprijzen te komen, is de ■ikaanse boer in staat stellen zo- hij kan te produceren, aldus dcock. rd oordeel op de Europese valutamarkten een hard oordeel uitgesproken Nixon's anti-inflatieprogramma, al verloor de dollar verder ter- Valutahandelaren noemden de regelen van Nixon 'te gering en at'. Er is nog altijd de Watergate- re, zo zeiden zij, en het is de of de president de tijd zal krij- öm de Amerikaanse economie op te brengen. Een bankier in ikfurt zei: 'Er is niemand die ge- dat de besluiten ook maar enig rt zullen hebben op het tekort op kmerikaanse betalingsbalans. En is nu juist de chronische kwaal raan de dollar lijdt. Nixon doet, aldus anderen, is is verkeerd. Hij controleert de rt en doet niets aan de import, xport moet echter verbeteren en mport moet worden gecontroleerd. aatregelen omstreden maatregelen van de rikaanse president beti effen een pene bevriezing van kleinhandels- roothandelsprijzen voor een peri- van 60 dagen. De maatregelen, ot doel hebben de inflatie te be- Jelen en het vertrouwen in de dol- te herstellen, hebben betrekking alle prijzen die de consument be- t. Huren en landbouwprodukten van de maatregel uitgesloten, vel de boeren meer kunnen bere- •n voor hun produkten, mogen de- arhogingen niet worden doorbere- aan de consument, ident Nixon, die in zijn toespraak de televisie voor de vierde keer (vee jaar tijd een belangrijke ver tering in zijn economisch beleid (jmdmaakte vroeg het Congres hem "spoedig mogelijk te machtigen het ücht op de uitvoer van voedings- delen te verscherpen, zodat produ- en niet naar buitenlandse mark- kunnen overschakelen om de stop op te vangen. Hij wilde geen ïezing van agrarische produkten. at naar zijn zeggen de weg tot daling van de prijzen van voe- smiddelen ligt in een uitbreiding het aanbod. Een prijsstop zou on lijdelijk tot gevolg hebben dat de ran voedingsmiddelen in de iels nog hoger worden, aldus in. voornaamste oorzaak van de stij- der prijzen van Amerikaanse iingsmiddelen is de ongeëvenaarde President Nixon heeft voor 60 dagen de meeste prijzen bevroren in een vierde poging in minder dan twee jaar tijd de inflatie in te dam men. De maatregelen kondigde hij af in een televisierede. die recht streeks vanuit het Witte Huis werd uitgezonden. grote buitenlandse vraag naar Ameri kaanse agrarische produkten. Op den duur zal een toeneming van de uit voer van voedingsmiddelen een belang rijke factor zijn voor een stijging van het inkomen van de boeren waar door ook de Amerikaanse betalingsba lans een verbetering zal ondergaan, aldus de president. Minister Shultz van financiën ver klaarde op de vraag waarom Nixon de huren had uitgesloten van de bevrie zingsmaatregel, dat 'beheersing van de huren meestal armzalige woonomstan digheden oplevert, wat zelfbedrog zou betekenen. Lonen Het inflatieprobleem aanpakken aan de kant van de lonen is volgens de Amerikaanse president onnodig, want 'de lonen hebben geen onaanvaardba re stijging te zien gegeven'. 'Zolang verantwoordelijkheid wordt betracht bij de loonakkoorden en daar geen in flatoire werking vanuit gaat, zal er geen loonstop worden afgekondigd', aldus Nixon. Gedurende de maximaal twee maan den dat de prijzen worden bevroren zal Nixon een nieuw stelsel van eco nomisch toezicht ontwerpen, dat van kracht zal worden zodra de prijsstop wordt opgeheven. Nixon benadrukte dat de huidige maatregelen tot. doel hebben om 'uit een onder toezicht staande economie te geraken en zo spoedig mogelijk terug te keren naar het vrije-marktstelsel. 'Wij zullen de Amerikaanse economie niet in een keurslijf dwingen', zo zei hij. Door de prijzen te bevriezen, die wat de consumentenprijzen betreft zijn gestegen met ruim 9 procent op jaarbasis, erkende Nixon dat het in januari ingevoerde stelsel van vrijwil lige beperking van loon- en prijsstij gingen op een mislukking is uitgelo pen. De president, die opmerkte dat de strijd tegen de inflatie ieders zaak is. vroeg het Congres ook om samenwer king bij de beperking van de uitga ven. Het Congres zou hem toestem ming moeten geven Invoerrechten te verlagen als dat noodzakelijk is om het aanbod van schaarse goederen uit te breiden. Bovendien deed hij een beroep op het Congres hem spoedig toestemming te verlenen voor de aan leg van een oliepijpleiding door Alas ka om vandaar grote hoeveelheden olie te pompen en aldus het heersen de olietekort te bestrijden. AMSTERDAM De economische maatregelen van president Nixon heb ben de dollar donderdag op de Euro pese valutamarkten geen enkele steun gegeven. Integendeel, de dollar ver loor verder terrein. In Frankfort werd geopend op DM 2,6275, iets boven het slot van woensdag. Daarna zakte de notering echter spoedig in tot DM 2.6185. Het slot kwam op DM 2,600. Ook in Zürich. Parijs en Amsterdam ging de dollarnotering omlaag. De goudprijs trok daarentegen in de meeste centra iets aan. In Londen werd geopend op 116 per ounce (31.1 gram), tegen een slot van woensdag van 115.50. In Amsterdam daalde de goudnotering evenwel van 10.370-10.670 tot 10.230-10.530 per kg. Van een verslaggever DEN HAAG De CH-Kamerleden Van de Mei, Kruisinga en Tolman me nen dal de broodverspilling in ons land drastisch moet worden vermin derd. Op deze wijze zou, naar hun me ning. mede een bijdrage geleverd kun nen worden aan een verbetering van de voedselsituatie in ontwikkelings landen. De drie kamerleden hebben de ministers voor ontwikkelingssa menwerking en voor landbouw en vis serij gevraagd, of zij de nodige stap pen willen ondernemen. In vragen herinneren de Kamerleden aan de cij fers van de stichting verwijdering af valstoffen. die leren dat er in ons land in 1973 140 miljoen broden zul len worden weggegooid. iekwart sanitairmarkt handen van Sphinx ASTRICHT De Koninklijke inx te Maastricht heeft zich de ste jaren na een periode van ma- e zo goed ontwikkeld dat de Maas- htse industrie op dit moment goed oor 75 pet. van de Nederlandse sa- irmarkt. Tijdens de jaarvergade- is bekend gemaakt dat de vraag r sanitaire artikelen steeds groter dt vormt voor de Sphinx een reden uit te zien naar mogelijkheden tot ireiding van de produktie, eventu- samen met anderen. De steeds tere vraag naar sanitaire artikelen dt door de directie van de Sphinx alleen toegeschreven aan de grote «activiteit, maar ook aan de drang vernieuwing van keukens en bad- lers. produktietoename van de Sphinx roeg 22 pet. tegenover een algeme- produktipverhoging van 10.7 pet. Nederland. 'eer verlies ■ofsmederij IDEN Het bedrijfsresultaat van Koninklijke Nederlandsche Grof- ïderij is in 1972 ongunstig beïn- ed door de onderbezetting van ver- eidene afdelingen, die mede haar laak vond in conjuncturele facto- Er vond een sterke teruggang ats in aanvragen en opdrachten. De daalde van ƒ34,3 min. tot 3.5 min. waarvan 9 pet. voor ex- Per saldo werd een verlies gele van 0,5 min. (v.j. eveneens half miljoen verlies). Opnieuw :t het dividend worden gepasseerd, is het jaarverslag. Voor het laatst 'd dividend betaald over 1969 (7 het verslagjaar werden geen nieu- investeringen van belang gedaan, herstructurering van het bedrijf de werkgelegenheid sterk doen minderen. Het aantal werknemers in 1974. zoals b°kend tot circa 200 teruglopen. De verkleinde om- van de grofsmederij brengt de lelijkheid mot zich mee tot ver van overtollig terrein. Onder- 'delingen over 'nik pen verkoop aan de gang. De verkoop zal een delijke verbeioring van de liquid!- met zich brengen en de mogelijk heid bieden tot noodzakelijke investe ringen. Ir. J. M. G. D. baron Van Slingelandt. lid van de raad van bestuur van VMF zal de herstructurering van het be drijf gaan begeleiden Voorgesteld wordt de heer Van Slingelandt tot commissaris te benoemen. Droge Wollenstoffen TILBURG De resultaten van Wol- lenstoffenfabriek George Droge zijn tot dusverre in 1973 aanmerkelijk minder gunstig geweest dan in de overeenkomstige periode van het vori ge jaar. Voor de rest van het jaar acht de directie het moeilijk zich aan een prognose te wagen. Vorig jaar steeg de netto-winst van 320.07 tot 338.103. Voorgesteld wordt een on veranderd dividend van 15 pet. De omzet in guldens was 0.8 pet. lager, zo blijkt uit het jaarverslag. Kon. Ned. Jaarbeurs UTRECHT De concernomzct van de Kon. Ned. Jaarbeurs in Utrecht be droeg vorig jaar f 31 miljoen, dat is 2 miljoen minder dan in het re cordjaar 1971. De beurzen (78 pet. van de omzet) brachten vorig jaar bii- na 22 miljoen in het laatje, 2.5 miljoen minder dan in 1971. Ondanks deze negatieve ontwikkelin gen wist de jaarbeurs het verlies vo rig jaar te beperken tot 257.000, te genover een winst van 781.000 in 1971. De jaarbeurs verwacht dat de uitkomsten over 1973 van dien aard zullen zijn dat het bedrijf na een groot aanloopverlies in 1970 weer quitte kan gaan spelen. De omzet in de restaurant-, congres- en vergader- tak (22 pet. van de omzet) bleef vorig jaar met biina 6.5 miljoen ongeveer gelijk aan die in 1971. AGO-verzekeringen AMSTERDAM AGO-verzekerinsen (2300 medewerkers) boekte in 1973 een bedrag van 2.399 min. aan nieu we levensverzekeringen tegen 2.219 min in 1971. Het totale bestand be droeg eind 1972 ruim 12.5 miljard tegen f 11.5 m'liard een jaar er-der. zo blijkt uit het jaarverslag. Dp totale omzet (som van premie en inferpst) nam vorig jaar. zoals bekend met 9.5 pet. toe tot 54 min en de winst na belastingen van 26.6 min. tot 28,2 min. Kluwer DEVENTER De uitgeversmaat schappij A. E. Kluwer te Deventer heeft zich door middel van een statu tenwijziging gewapend tegen een overval. Het wordt nu mogelijk, wan neer een overval dreigt, preferente aandelen te plaatsen. Tevens wijzigt Kluwer de coupures van de aandelen van 20.- in 10.- opdat ze makkelijker verhandelbaar zullen zijn. Kiene heeft last van droogte in Afrika AMSTERDAM Kiene Suikerwerk fabrieken in Amserdam merkt terde ge de gevolgen van de huidige droog te in een gedeelte van Afrika. Door sterfte van veel bomen kunnen de producenten in de Soedan hun toezeg gingen voor de levering van Arabi- sihe gom (grondstof voor drop) niet nakomen De gomprijzen zijn dras tisch gestegen. Het kan nog wel ver scheidene maanden duren voor de grondstof wordt geleverd. Toch zal de ontwikkeling geen merkbare gevolgen voor de produktie hebben. Andere kostenstijgingen zijn trouwens belang rijker voor Kiene. De omzet tot nog toe is bij Kiene pre cies gelijk aan die in dezelfde periode in 1972 (in het hele jaar 1972 zakte de omzet met 8 pet.). Bang voor een overval is Kiene niet. ondanks het kleine kapitaal in verhouding tot de activa. Een onbekende grootaandeel houder zou met vele stromannen op de jaarvergadering moeten komen, aangezien iedereen, die aandelen de poneert ten hoogste zes stemmen kan uitbrengen. AHOG-BOB DEN HAAG —AHOG-BOB exploita tie en projektontwikkeling heeft vorig jaar een netto-winst van 560.000 be haald tegen 281.000 in 171. Reeds werd voorgesteld het dividend te ver hogen van 10 naar 12 pet. Verwacht mag worden aldus het jaarverslag, dat over 1973 ten-minste een gelijk divi dend uitgekeerd zal kunnen worden. Vorig jaar stegen rle exploitatieresul taten van 700.000 tot 832.000. Het resnDaat on verkopen van onroerende goederen beliiep 953.000 767.000). AMSTERDAM Op 25 juni staat de inschrijving open op de uitgifte van 14.455 participaties aan toonder in be wijzen van één en ééntiende participa tie Beleggingsfonds Onroerende Goe deren tegen de prijs van 1100 per bewijs van één participatie en 110 per bewijs van ééntiende participatie. De participaties worden uitgegeven met recht van voorkeur voor de hou ders van de thans uitstaande partici paties. waarbij het bezit van vier hele paricipaties recht geeft op inschrij ving op één hele nieuwe paricipatie. voor de uitstaande onderparticipaties geldt dezelfde verhouding. De nieuwe participaties zullen gerech tigd zijn tot de slotuitkering over 1973. Op 29 juni zal een interimuitke ring betaalbaar worden gesteld van 35. De directie verwacht de uitke ring per participatie over het vergrote kapitaal in 1973 te minste te kunnen handhaven. De elaimhandel begint op 18 juni, terwijl de storting is bepaald op 9 juli. Doel van de uitgifte is verwerving van nieuwe middelen, die nodig zijn om een aantal nieuwe onroerende goed projecten te kunnen financieren. Gedacht wordt aan één of meer grote re kantoorpanden, waarvan de huur verzekerd zal zijn door langlopende huurcontracten met geïndexeerde huur. Voor de naaste toekomst wordt ook gedacht aan winkelcentra en deel neming in stadsontwikkeling. AMSTERDAM De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Am sterdam en de Scheepvaart Vereniging Noord vrezen een ernstige aantasting van de positie van de Amsterdamse haven door een beperking van het aantal ritvergunningen voor Neder landse wegvervoerders in de Bondsre publiek. Dit blijkt uit een telegram dat beide instanties aan de minister van ver keer en waterstaat, drs. Th. E. Wes terterp hebben gestuurd. Men vreest vooral voor de functie van doorvoer haven voor het Duitse achterland om dat door een gebrek aan vervoersmo gelijkheden stukgoederen elders zul len worden gelost. Het aantal ritvergunningen, dat sinds 1968 550.000 bedroeg is inmiddels met 35.000 machtigingen per jaar uitge breid na overleg tussen minister Wes terterp en zijn Duitse collega Laurit- zen. In totaal zijn 75.000 extra vergun ningen nodig. Zowel de kamer als de SVN onder steunen ten volle het streven van de minister om voor het nieuwe jaar een blijvende uitbreiding van het aantal ritvergunningen te verkrijgen. President-directeur Kun. Petroleum: DEN HAAG De onlangs met Iran en Nigeria gesloten olie-over eenkomsten. alsmede de regeling die nu met de OPEC-landen tot stand is gekomen geven weliswaar reden tot voldoening, maar bren gen kostenverhogingen met zich mee. Daarbij komt een algemene stijging van de ruwe-olieprijzen als gevolg van marktcondities en van hogere vrachtkosten. 'Wij zullen ook deze nieuwe kosten moeten terugverdienen teneinde onze bijdrage te kunnen blijven leveren tot de energievoorziening niet alleen van dit ogenblik, maar ook op langere ter mijn. Dit zei mr. G. A. Wagner, presi dent-directeur van de Kon. Ned. Pe troleum Mij. In de algemene vergade ring. Mr. Wagner wijdde ook enkele woor den aan het algemene energiepro bleem. dat in de Ver. Staten zelfs al een crisis wordt genoemd. Hij ver klaarde te geloven, dat oplossingen mogelijk zijn. Zij zullen echter slechts moeizaam tot stand komen. Eén van de belangrijkste aspecten is de noodzaak van een zekere mate van samenwerking tussen de importlan- den, waarbij de Kon/Shell Groep met name denkt aan maatregelen die ver kwisting van energie voorkomen of afremmen, aan de toewijzing van voorraden en invoeren in noodsitua ties en perioden van schaarste die zich kunnen voordoen, en aan maatre gelen in het belang van het milieu. Voor Europa veronderstelt dit- een ge meenschappelijke energiepolitiek. Mr. Wagner zei ook dat de olie-importe rende landen brede samenwerking moeten nastreven met de exportlan den. Deze samenwerking moet vol strekt niet tot olie beperkt blijven en zal op de lange termijn gericht moe ten zijn. De Groep hoopt, naar mr. Wagner zei. nog dit jaar het definitieve contract met de Gulf Oil corp. inzake samen werking op het gebied van kernener gie te ondertekenen. Zij zal zich dan actief en in toenemende mate met kernenergie gaan bezig houden, in de Ver. Staten. Europa, Japan en andere landen waar de gelegenheid zich voor doet. De Groep verwacht veel van de samenwerking, niet alleen voor de elektriciteitsvoorziening maar ook in verband met de mogelijkheden van ander gebruik van de warmte die bij het procédé van Gulf vrijkomt. In verbond met 1 errunrts Raid: PARAMARIBO De Surinaamse minister van financiën Harry S. Radhakishun (Verenigde Hindoestaande partij) zal zondag naar Ne derland reizen voor besprekingen met de Nederlandse regering en de directies van bankinstellingen. Na zijn verblijf in Nederland zal hij ook in de Verenigde Staten met bankiers gaan spreken. UTRECHT Alle bedrijven van tien en meer wérknemers in de Gooise plaatsen Bussum, Eemnes, Hilversum. Laren. Naarden. Baarn en Blaricum worden deze maand geënquêteerd. Het onderzoek wordt uitgevoerd door de afdeling toegepaste Geografie van het Geografisch Instituut van de Rijksuni versiteit in Utrecht in opdracht van de Rijksdienst voor de IJsselmeerpol- ders in Lelystad. Verder wordt samen gewerkt met het Bureau voor Sociaal Wetenschappelijk onderzoek van de gemeente Hilversum. Na Amsterdam en directe omgeving is, aldus het Ge ografisch Instituut, het Gooi een ge bied van waaruit bedrijven kunnen overlopen naar de nieuwe zuidelijke IJsselmeerpolder. Om tot verantwoor de inrichtingsplannen voor de polder te komen, zijn een groot aantal basis gegevens nodig die men met behulp van deze enquête aan het licht hoopt te brengen. Van onze correspondent EINDHOVEN Bij een deel van het Philips-personeel in Eindhoven is on rust ontstaan naar aanleiding van een door het bedrijf voor 1974 voorgestel de collectieve kerst-nieuwsjaarsvakan- tie van 12 dagen, waarvoor 5 snipper dagen zouden moeten worden opgeof ferd. De ondernemingsraad in Eindho ven heeft inmiddels in een brief de leden en de kernsecretarissen opge roepen zo spoedig mogelijk de mening van de werknemers in deze te inven tariseren. De onrust is met name ont staan omdat een deel van de Philips- werknemers zich door deze maatregel de laatste vrije snipperdagen ontno men ziet worden. Philips kent al een collectieve vakantieperiode van 14 da gen ofwel 10 werkdagen. Het meren deel van de werknemers houdt echter een zomervakantie van 3 weken, wat 5 vrije dagen extra kost. Telt men hier de vijf eventuele collectieve dagen bij, dan blijft er niets meer over om dat het gemiddelde aantal vrije dagen 20 bedraagt. Van onze correspondent GIETEN Tijdens de raadsvergade ring van de gemeente Gieten ging ook een gedeelte van de. publieke tribune meestemmen, zij het dan zonder dat dit invloed op de beslissing had. Bij het voorstel van b. en w. om eon kre diet van ruim 300.000 beschikbaar te stellen voor de bouw van een cen traal antennesysteem in plan-Bodde- veld. klonk van de tribune meerdere keren 'tegen'. De heer H. H. H. Beuker (PvdA) noemde het niet juist dat de huurders van deze woningen geen inspraak van het college hebben gehad over deze aansluiting, waarbij ze bijna 6,50 per maand wat de huur betreft, in de hoogte gaan. Het Gieter college was van mening dat een centraal anten nesysteem niet alleen beter is, doch op de duur ook goedkoper zal zijn dan de eigen installaties van de indi viduele huurder. Burgemeester mr. Ch. Th. Spijkerboer gaf inderdaad toe dat men beter eerst met de huurdersvereniging daarover van gedachten had kunnen wisselen. Dit is ons in het college rr.tschnten. aldus Gietens eerste burger. De heer Beuker was van mening dat de bewo ners zelf moeten kunnen beslissen of men wel of niet op het centrale an tennesysteem aangesloten wil worden. DEN HAAG Het AR-Kamcrlid Scholten heeft minister Van der Stoel (buitenlandse zaken) gevraagd bij de Westduitse regering kritisch te inter veniëren over de levering van Fiat straaljagers aan Portugal, die al dus de vragen 'kennelijk gebruikt worden voor de koloniale oorlog in de bezette Afrikaanse gebieden'. In de vragen aan minister Van der Stoel citeert het Kamerlid een Portu gese krant over het neerschieten van een Duitse Fiat-straaljager in de Por tugese kolonie Guinee-Bissau door de bevrijdingsbeweging. Zoals wij eivige weken geleden al konden meedelen zoekt de bewinds man deelname in de Vervuurts Bank, die de vorige maand in financiële moeilijkheden raakte. Er zouden al inleidende besprekingen zijn gevoerd met de Chase Manhattan Bank. Deze bank zou voor twintig procent partici peren in het aandelenkapitaal en een managementcontract kunnen krijgen. Ook zullen in de VS besprekingen ter voorkoming van dubbele belasting worden gevoerd. Bovendien zal met de Amerikaanse fis cus gesproken worden over de Broko- pondo-overeenkomst. In Washington meent men dat de in deze overeen komst vastgelegde aluminiumprijs te hoog is. Men dringt aan op een verla ging van de vastgestelde prijs, waar door de moedermaatschappij Alcoa in de Verenigde Staten zwaarder door de "iscus kan worden belast. De Alcoa heeft zich steeds op het standpunt ge steld dat een contract een contract is en heeft zich tot nu toe dan ook niet bereid getoond wijzigingen in de Pro- kopondo-overeenkomst aan te bren gen. Wanneer een wijziging in deze over eenkomst zou worden aangebracht, bijvoorbeeld de verlaging van de bauxiet en aluminiumprijzen. zou dat tevens de gelegenheid bieden voor de AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen gisteravond de volgende koer sen tot stand i tussen haakjes staat de offi ciële slolkoers van gistetrn). Akza (73.60); Hoogovens (76.30): Kon. Olie 118.30119 20 119.00); Philips 52.70— 53.00 (53.10): Unilever 144.70—145.00 (146.00); KLM 110.00—111 OOgl (109.00). Kon. Olie noleerde eislcren 5 42%42'» t43%—Philips «18%—li'. (19—19%); Unilever S 52 53% 5353^4 en KLM 39% (38%). Opgave duPont, Glorc, Forgan. Surinaamse regering ook wijzigingen aan te brengen, die haar tot voordeel zouden kunnen zijn, bijvoorbeeld overhetdsparticipatie in de alumini- umbedrijven van Suralco. AMSTERDAM De aan- en verkoop prijzen voor buitenlands bankpapier luiden heden: Dollar 2.71-2.81. Ponden 7.05-7.35, Belg. frs. 7.20-7.45. Duitse mark 105.00-106.50, Lires 44.50-47.50, Escuados 11.40-12.40, Can. dlrs. 2.72-2.82, Franse frs. 64.50-66.50, Zwits. frs. 89.75-91.75. Zweedse kr. 64.50-66.50, Noorse kr. 49.25-51 25. Deense kr. 46.50-48.50. Oostenr. sch. 14.30-14.60, Pesetas 4.78-5.03, Griekse drachmen 9.10-10.10, Finse mark 73.50-76.50. Joeg. din. 17.00-20.00. Indus!. Sporen tuil. OOI. Modi 12 juni 927.000 165.85 107.75 74.25 563.1 13 juni 915.49 167.75 107.55 74.26 566.8 14 juni 903.67 165.39 107.04 74.27 551.2 Aand. Obi. lot. H. L. 12 juni 13.840 17.210 1.755 974 445 13 juni 15.700 1.749 786 620 14 juni 13.210 16.670 1.643 371 956 Koersen in Montreal Dom Tar 4 Cbem Husky Nat. Gas Mass Ferguson Nai Resources Shell Canada 10% 19% 8.42L 18% 10% 19% 8.48L 18', Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Op 22 juni gaat in Hoofddorp de eerste paal de grond in voor een Sheraton Motor Inn. Dit motel zal de eerste zijn in een keten van Sheraton Motor Inns in Nederland en mogelijk ook in andere Europese landen. De motels worden niet opgezet door Sheraton zelf (een grote Amerikaanse ho- telorganisatic) maar door de speciaal voor dit doel opgerichte High Mark In ternational BV. High Mark wordt franchisenemer van Sheraton. De meerder heid van het kapitaal van High Mark is in handen van twee Amerikaanse hotel- ondernemingen. waarvan onze zegsman de naam nog niet kon noemen en, ter wijl Heineken en de KLM met een minderheidsbelang in het nieuwe bedrijf zitten. NEW YORK 13. 6 14/6 At'F Industrie 46 46% 12% 11% Allied Chemical 34% 34", Alum Co of Am 61% «C American Itratid» 40% .39", American Can 34% Am cvanamid 25% 25% 26% Am Moial Climax 309', .30 Am Motors 7% Am Smell C Rel 19% Am Tel 4 Tel 51% 51 Ampex 5 4% Anaconda 19% 18% Annco Sleel 22% 22% Atlant Richfield 85% 64% Bi-ndix 34% 33% Bethl Steel 29% 28% Boeing 16% 16% Burlington Ind 30% 30% Can I'acafic Ry 18 18 Celanese 32% 32% Chase Manhaltan 42% Chesap 4 Ohio R 44V, 44% Chrysler 25% 25% Cities Service 46% 46% Colgate Palmolive 28% 27% Colt Industries 15% 13 Commonw Edison 33 32% Cuns Edison 23% 23% 27% 27% 31% 31V, Curllss Wright 19% 18% Curtiss Wright A 26% 2f Dart Ind 36 35% Deere and Co 40% 39% Dow Chemical 64% 54% Du Pont (Ell 167% 166V, Eastman Kodak 135 134 First Nat City 37 36% Admiral Corp 9% 9% Allenghei» Pot» S 20% 20% Akzmia 24% 24 Am Standard 11 11 Amsted Ind 40". 40", Bali 4 Ohio 41% 41 Ravuk tiaar» Can Breweries 14% 4% Cello 14 Charttiourn Goih 8.84 1*4 Chase Select Fd 29% 9.84 Columbia Gas 29% 29' Cominco 30 Cont Tele phone 23 22% Fluor Coi p 38% 38% Ford Motor 57% 57% Fruehauf 27% 27% Gen Electric. 60 58% Gen Foods 26% 26% 6. 66% Gen Puhl Util 19% 19% Gen Tel A Tel 20% 28"» Getty Oil 126% 123% Glleiie 56% Gunhel Brothers 22% 22% Gnodvear 1 ami B 24% 24% Gulf Oil 23 22% Illinois Cvntr 18% 18»; Insllco 10% 10% Int Busln Mach 329% 321 Intern Harvester 28 27% Ini Nick of Can 28% 28% Int Paper 35% 34% Ini Tel Tel 32% 32% Johns Manville 22% 22 Jones and Laugh 19' 19 KennecoM Copper 25% 24% Kraft Co 48% 47% Ling-Lcmco Vough 8% 8% Litton Ind 8% 8% Lockheed Aircraft 6% 8% Marcor 19% 19% Martin Marietta 18% 16% May Dcp Stores 33% 32% McDonnell Unugla 23% 23% Mobil till Corp 67% 66% Nul Biscuit 45% 46 Nabisco 36% 35% Nat Distillers 14% 13". Nal Gvpsum 14% 14 Nat Sleel 35% 56 Nal Lead Ind 13% 13% Pac Gas and El 29% 29% Penn Central 1% 1% PepsiCo 83% 83 l'hHps Undge 43% 42% Philip Morris 122% 122% Phillips Petr 52% 52% Procter 4 Gambl 105 104% ItCA 25% 25% Republic Steel 25% 24% Revnnlds Ind 43% 43% Royal Dulch Petr 43% 42% Santa Fe Ind Sears Roebuck Shell Oil Southern Southern Pacific Ralluay Sperrv Rand stand oil Calif Stand Oil Indiana 87% 96% 35% 53% 39% "6 87% Texas Gulf Texas Inst Transamerlca 35% 34% 98% 95% 11% U% bilk for Kec 96b 96b l Flav Frag 97% 97% I Paper i| 4» - 45*» 24% 39% 16% Unilever Union Curblde 36% 36% Urn Royal 12% 11% United Aircraft 31 30% United Brands 7% 7% us Steel 31% 30% N Am Phillips Co occidental Petr 18% 16% 9% 17%

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 21