ï)ok Italië )ntluistert ïamsey-elf Vietnam. Moet dat niet's afgelopen zijn? Sax en Szabo nog steeds ongeslagen Meerderheid voor boycot 777 Kovacs ontvangt 'Ajax-s ta tis tiek Jruijff wil jest naar Barcelona Schneider blijft bij Feyenoord egenslag voor e Graafschap *es: 0 ENH Doe d'er wat aan, beste mensen: ISU-congres beknot aantal valse starts Zoetemelk kort in leiderstrui van Midi Libre giro Pen Haag. AKTIE HEEL VIETNAM. Zege van damteam iüW/K.WAKTET VRIJDAG 15 JUNI 1973 SPORT T11/K15 JABON (EFE) Volgens het _nse persbureau Efe ziet Johan uijff wel degelijk mogelijkheden ,der contract te komen bij FC Bar- lona. Volgens Efe heeft Cruijff in in Portugese vakantieoord Albufeira Algarve de volgende uitspraken ge in: 'Als Barcelona mij beter wil be ien dan Ajax, zal ik niet aarzelen et deze Spaanse club een contract te uiten. Ik ben een professionele voet- iller en daarom heb ik geen voor- iur voor een bepaalde club. Wat mij [eresseert is geld verdienen, zoveel tgelijk geld tot 1978, wanneer ik jn voetbalcarrière denk te beëindi- n. Tot dan toe zal ik spelen voor de ib, die mij het meeste geld biedt rerigens lijkt het mij heerlijk naar rcelona te gaan. Ik hou van het Ca- aanse klimaat en bovendien ligt de- Johan Cruijff ze streek niet al te ver van Neder land'. Henk Timman, bestuurder van Ajax", hechtte geen waarde aan de uitspra ken van Cruijff. 'Wij van Ajax stellen ons op het standpunt dat Cruijff niet weg kan, aangezien hij tot 1977 con tractueel is gebonden. Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Manager Guus Brox van Feyenoord slaakte gisteravond een zucht van verlichting. Het eerste schaap was over de dam. Aanvoerder Dick Schneider liet vanuit zijn vakan tie-adres weten, dat hij akkoord ging met het hem aangeboden contract, dat hem tot 1978 aan de Rotterdamse club verbindt. 'Hopelijk volgt nu ook Wim van Ha- negem snel het voorbeeld van Schnei der', verzuchtte Brox, die verder toe gaf dat Feyenoord nog geen stap ver der is gekomen in de onderhandelin gen met Willy Brokamp van MW. Feyenoord kent inmiddels alle eisen Dick Schneider van de Maastrichtenaar, maar schijnt weinig haast te willen maken in de hoop dat de prijs van de MW-er zakt. Het ligt niet in de bedoeling van de Rotterdamse club Ove Kindvall terug te halen. Sparta heeft dan eindelijk zaken ge daan op de transfermarkt Jan Klijn- jan, die al twee seizoenen probeert weg te komen, heeft zijn volhouden beloond gezien. Klijnjan tekende gis teren een contract voor drie jaar bij de Franse eredivisie-club Sochaux in Montpeliard. Sparta ving voor de voormalige international een bedrag van twee ton. VENNEKER Hans Venneker hoort vandaag of het bestuur van Sparta akkoord is gegaan met het tegenvoorstel dat hij heeft in gediend. Zo niet, dan zal Venneker zich op de transferlijst laten plaatsen. Arie van Staveren heeft dat inmiddels al gedaan. Rob Meister, amateur-inter national en speler van de zondag-eer- ste-klasser Xerxes uit Rotterdam zal volgend seizoen uitkomen voor AZ'67. Stanley Bish, spitsspeler bij het Bre dase NAC, heeft een tweejarig con tract getekend bij het naar de eredivi sie gepromoveerde Roda JC. Ook aan voerder Bertus Quaars vertrekt uit Breda. De middenvelder gaat naar het door Leo Canjels getrainde FC Brug ge in België. min jiigelsen verliezen in Turijn: 2-0 ii onze sportredactie JRUN Aclit dagen na de sensationele nederlaag van liet En- se voetbalelftal in de voorronden van het toernooi om het we- dkampioenschap tegen Polen heeft de formatie van coach Sir Ramsey opnieuw een klap moeten incasseren. Engeland ver- r gisteravond in Turijn de interland tegen Italië kansloos met be- wel de confrontatie tussen de bei- voetbaltoppers slechts als vriend- ippelijk bedoeld was en er dus meer dan een aantrekkelijke pre- op het spel stond, waren d eBrit- bij voorbaat belust op revanche, verlies in Polen heeft niet alleen 2 te af or- foon Ti eto onzer verslaggevers E27WCHEM De Graafschap, dat dag de beslissende wedstrijd voor aefiotie naar de eredivisie tegen in Zwolle speelt, heeft nu al een orlijke tegenslag moeten verwer- Rechtervleugelverdediger Henk goor is gistermiddag geopereerd een meniscus en kan daardoor te- PEC niet spelen. Ook Henny Oos- ild werd bijna tegelijkertijd aan meniscus geholpen. Trainer Piet isser: 'Het is beter dat het nu al- al gebeurt, dan zijn ze aan het i van het komende seizoen weer hikbaar'. ;oor liep de blessure afgelopen ig op in de wedstrijd tegen Vo- im. In een duel met Billy Bond hij ongelukkig tegen de knie ge- l Het is ook zeer de vraag of De :r Gerrit Mintjes tegen PEC kan ten. Mintjes heeft een ontsteking zijn knie. Op dit moment wordt les aan gedaan om hem fit in het te krijgen. De Visser: 'De proble- rond de vleugelverdedigers geven opzorgen. Ik heb er verder geen mgers op de bank zitten. Mis- n moet ik voor een belangrijk wel het elftal omgooien'. het prestige van Alf Ramsey, maar het gehele Engelse voetbal aangetast. Het is namelijk nog zeer de vraag of Engeland er in het najaar in slaagt zich alsnog te kwalificeren voor het eindtoernooi om de wereldtitel, vol gend jaar in West-Duitsland. De toernee van Engeland blijft echter in het teken van de tegenslagen staan. Het elftal slaagde er afgelopen zondag weliswaar in de vriendschappelijke ontmoeting tegen Rusland te winnen (2-1), maar een nederlaag tegen Italië, tenslotte tweede bij het wereldkampi oenschap in Mexico, zal zeker op tafel v/orden geworpen als binnenkort de positie van coach Ramsey binnen dc Engelse voetbalbond ter sprake wordt gebracht. GEEN KRACHT Ook tegen de Italianen maakte Enge land een ontluisterde indruk. In de overigens vrij matige wedstrijd had den de Azuri's voortdurend het beste van het spel. Engeland miste de kracht om werkelijk zijn geliefde krachtvoetbal te kunnen spelen. De talloze hoge ballen voor het doel van de overigens voortreffelijke Dino Zoff misten ieder effect, omdat de Britten voor hun fameuze kopballen nauwe lijks van de grond konden komen. Af standsschoten werden er nauwelijks gelost en uitgespeelde kansen bleken even zeldzaam. Italië heerste op de vertrouwde ma nier. Vaak knap uitverdedigend en met veelvuldige tempowisselingen werd de meerderheid van de Britten tot een nutteloze gedregadeerd. Want Italië verschafte zich wèl mogelijkhe den en reageerde attent op de klein ste missers in de door aanvoerder Bobby Moore georganiseerde defensie. De door de toernee naar Oost-Europa Alf Ramsey: nieuwe nederlaag oververmoeide Engelsen werden dan ook al in de eerste helft op een ach terstand gezet. Pietro Anastasi, de centrale aanvaller van Europa Cup-fi nalist Juventus, profiteerde zeven mi nuten voor rust handig van een mis verstand in de Engelse defensie en scoorde beheerst. De 60.000 toeschou wers in het stadion van Turijn veer den zeven minuten na de hervatting van de bij vlagen onvriendelijke wed strijd (verdediger Hughes kreeg de gele kaart) opnieuw overeind. Capel- lo, eveneens van Juventus, bekroonde een uitval van de Italianen fraai. De ontgoochelde Britten protesteerden bij de Bulgaarse scheidsrechter Sta- nev vergeefs voor buitenspel. In de slotfase van het duel, waarin het tempo door de warmte gedrukt werd, probeerden de Britten met na me hun schutter Chivers nog in stel ling te brengen. De door de Inter-spe- lers Burgnich en Fachetti gedirigeer de slimme uefensie van de Italianen (ADVERTENTIE) t«oorti i tekvnii oorbel nmkh* Nu de rookwolken langzaam optrekken worden de littekens beter zichtbaar. Herinnering aan een oorlog die u niet wenste, maar ook niet kon voorkomen. Wat u wel kunt doen is érger voorkomen. Door Vietnam zo snel mogelijk op de been te helpen. Die ellende moet de wereld uit. Vindt u ook niet? liet zich echter niet verrassen en kon de 2-0 voorsprong moeiteloos behou den. BALL GESCHORST Alan Ball, de Engese international die in de wedstrijd tegen Polen op 6 juni uit het veld werd gezonden, is door het bestuur van de FIFA voorlo pig uitgesloten- voor internationale wedstrijden. De voorlopige schorsing van Ball blijft van kracht totdat de luchtcommissie van de FIFA een defi nitieve uitspraak heeft gedaan. De verwachting is dat Ball voor één wed strijd zal worden geschorst. Dat impli ceert dat Ball dan niet zal kunnen spelen in de return tegen Polen op 17 oktober, een wedstrijd die evenals de eerste ontmoeting geldt voor de kwalificatie voor het toernooi om het wereldkampioenschap. LOTING 5 JANUARI De loting voor de groepenindeling in het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal in West-Duitsland vindt plaats op 5 januari 1974 in Frankfurt. Dit heeft de internationale voetbalfe deratie (FIFA) in Zürich bekendge maakt. De loting heeft plaats onder auspiciën van het organisatiecomité en is openbaar. In het eindtoernooi komen 16 ploegen uit: 8 uit Europa, 2 uit Zuid-Amenka. 1 uit Midden- en Noord-Amerika, 1 uit Azië, 1 uit Afrika en 1 van de winnaar van groep 9 Europa-Rusland en winnaar groep 3 Zuid-Amerika (Peru of Chili). Deze 14 worden aan gevuld met wereldkampioen Brazilië, dat als titelverdediger is vrijgesteld van het spelen van voorronden en het organiserende land, West-Duitsland. Alle kwalificatiewedstrijden moeten op 31 december van dit jaar zijn ge speeld. KOPENHAGEN (ANP) Tijdens de commissievergadering van het ISU- congres in Kopenhagen zijn gisteren procedure-wijzigingen aangebracht bij schaatswedstrijden. Besloten is dat bij de loting van de paren al zal worden vastgesteld welke rijder de binnen baan heeft en welke de buitenbaan. Degene die als eerste wordt genoemd vertrekt op de binnenbaan. Indien de paring wordt vastgesteld aan de hand van een rangschikking van een voor gaande afstand zal de deelnemer met de lagere plaats op de binnenbaan starten. Verder is besloten de rode en groene startlijn, die nu op 1.50 meter van el kaar liggen, op 75 centimeter van el kaar te plaatsen. Teneinde de proble men van onzuivere starts te verminde ren zijn de startcommando's enigszins gewijzigd. Tenslotte werd een nieuwe regeling aanvaard met betrekking tot de drie valse starts. Besloten is dat iemand die drie maal vals start op de betref fende afstand wordt gediskwalificeerd. Hij behoudt het recht aan de wed strijden op de andere afstanden deel te nemen. MONTPELLIER Joop Zoetemelk heef t slechts enikele uren in de leiders trui van de ebappewedstrijd Midi Li bre mogen rijden. Op imponerende wijze veroverde hij in de morgenuren de leiding in het algemeen klasse ment, maar moest deze later op de dag, na de tweede etappe afstaan aan de Fransman Poulidor. Hoewel Pouli- dor na de eerste rit een achterstand van 21 seconden op de Nederlander had, maaküe hij dat later ruimschoots goed. Of liever: Zoetemelk miste in de rit van Sete naar Montpellier over een afstand van slechts 90 kilometer de grote slag. Hij finishte in het pelo ton. De Fransman Danguillaume zege vierde in deze tweede rit. Door een uitstekende beklimming van de Mont Saint-Clair, dichtbij Sete ge legen, had Joop Zoetemelk de leiders trui veroverd. De prestatie van Zoe temelk was des te indrukwekkender, doordat het peloton, na 86 kilometer vanuit Narbonne, aan de voet van de berg, waarop de finish was gelegen, nog geheel compleet was. Zodra de weg omhoog voerde, verbrokkelde de groep en drong Nederlands beste ren ner onweerstaanbaar naar voren. In twee kilometer (hoogteverschil: 180 meter) nam hij een voorsprong van vijf seconden op Van Neste en van 16 op Martinez. Cracks als Poulidor. Gui- mard, Van Impe en Agostinho liepen toen een achterstand op die respectie velijk 21, 28. 33 en 35 seconden be droeg. Wat die marge zonder gevolgen bleef, werd later op de dag bewezen. Eerste etappe: 1. Zoetemelk (Ned) de 86 km In 1.46.40 (met bon 1.46.34), 2. Van Neste (Belg) op 5 sec. 3. Martinez (Fra) op 16. 4. Poulidor (Fra) op 21, 5. Guimard (Fra) cn Thévenet (Fra) op 25, 7. Catieau (Fra) op 28, 8 Van Impe (Belg) enAgostinho (Port) op 33, 10. Ocana (Spa), Firminho (Port), Tollet (Fra) en Delisle (Frai op 35. 14. Grosskost (Fra) en Verbeeck (Bel) op 42. Tweede etappe: 1. Danguillaume (Fr) de 90 km in 2.21.39 (met bon 2.21 33), 2. Verstrae- ten (Belg) zt (met bon 2.21.35), 3. Largeau (Fr) zt (met bon 2 21 37). 4. Van Ryckcghem (Bel) 2.21.46. 5. Moneyron (Fra). 6 Hochart (Fra). 7. De Koning (Ned). 8. Martelozzo (Fra). 9 ex Aequo onder meer De Leeuw (Bel) in 2.11 46, 27. Kellenaars (Ned) 2.21.53. 30 het peloton met Zoetemelk (Ned) in 2.23.01. Algemeen klassement: 1. Poulidor (Fr) 4.08.41: 2. Tollet (Fr) op 14 sec.: 3. Firminho (Port) op 14 sec: 4. Bellone (Fr) op 23 sec: 5. Martin (Fr) op 30 sec: 6. Julten (Fr) op 30 sec; 7. Danguillaume (Fr) op 32 sec: 8. Largeau (Fr) op 36 sec; 9. Ducreaux (Fr) op 38 sec; 10. Martelozzo 'Fr) op 38 sec. Kees Velders (links) en trainer Stefan Kovacs gebogen over dt 'Ajax-statistiek'. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Als Ajax tijdens een uitwedstrijd in de competitie een matige prestatie heeft gele verd, is dat een week later merk baar in de publieke belangstelling voor een thuisduel. De spelers van Ajax blijken dan toch wel zd pro fessioneel, dat zij zich dan via een hoge score voor eigen publiek re vancheren. Dit is slechts een van de talloze gegevens, die af te lezen zijn uit een statistiek, die Ajax-supporter Kees Velders de afgelopen jaren met Zwitserse precisie heeft ge maakt. In het restaurant van Ajax overhandigde de 38-jarige Amster dammer gistermorgen het werkstuk aan de scheidende trainer Stefan Kovacs. Het ums een van de laat ste van de talrijke geschenken, die de Roemeen recent heeft ontvan gen. Kovacs vertrekt over enkele dagen voor vakantie naar Roeme nië. Vanaf 1 augustus gaat hij als bondscoach voor de Franse voet balbond werken. De aan hem overgedragen statis tiek behandelde Kovacs als een kleinood. Alle gegevens over het eerste elftal van Ajax in de laatste twee seizoenen staan daarin ver meld. De tijdrovende hobby van Velders blijft echter niet tot Ajax beperkt. Ook de statistische gege vens over de overige eredivisie clubs worden met een uiterste nauwkeurigheid bijgehouden. 'Als je aan een statistiek werkt, dan moet je het goed doen', merkt Vel ders fanatiek op. Zijn in fraaie ca hiers verzamelde gegevens leveren dan ook een rijke bron voor infor maties op. Ajax zette zowel in het eerste- als in het tweede seizoen onder lei ding van Stefan Kovacs 18 spelers in. In de afgelopen competitie, die voor de Europa Cup-houder op nieuw met het kampioenschap ein digde, werd in totaal 36 keer in het elftal gewisseld. Tijdens de eerste helft van de competitie (8 thuiswedstrijden 16 punten; 9 uit wedstrijden 12 punten) bedroeg het aantal wisselingen 12. In de tweede helft (9 thuisduels 18 pun ten; 8 uitduels 14 punten) was dat aantal 24. In de 'Meer' wisselde Kovacs in die periode twee keer zoveel als tijdens wedstrijden op vreemd terrein (16 tegen 8). Doel man Heinz Stuy was de enige Aja- cied, die in alle competitiewedstrij den acteerde zonder vervangen te zijn. Het materiaal van Kees Velders leert ook, dat de bezoekersaantal len van Ajax tijdens wedstrijden op zaterdagavond niet nadelig werden beïnvloed door de televisie. Ajax kon populaire televisiepro gramma's als 'Een van de acht' en de 'Berend Boudewijn quizz' moei teloos weerstaan. Daarnaast maakt het cijfer- en tekenwerk ran de Ajax-fan duidelijk, dat deelname aan de Europa Cup voor een ploeg geen opzienbarende weerslag op de resultaten in de competitie behoeft te hebben. Ajax (Europa Cup )en FC Twente (UEFA Cup-toernooi) bleven ook in het qua programma lastige voorjaar de resultaten ver beteren. Feyenoord. dat in de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-beker werd uitgescha keld, leverde daarna echter zivak- kere prestaties af. Een (vrij willekeurige) greep uit de grafieken van Velders: FC Den Haag, dat met 26 spelers dit sei zoen het meeste materiaal gebruik te, behaalde in de eerste en twee de helft van de competitie hetzelf de aantal punten Feyenoord verzamelde tijdens uitwedstrijden één punt meer dan Ajax Beker winnaar NAC behaalde in de twee de helft van de competitie maar liefst negen punten minder en maakte elf weken achtereen geen doelpunten AZ zette in totaal 22 spelers in. Trainer Cor van der Hart wisselde 36 keer, waarvan op vallend veel tijdens de rust. MVV-aanvoerser Willy Brokamp kende twee periodes, waarin zijn schutterscapaciteiten het beste tot uitdrukking kwamen. Van 8 okto ber tot 3 december scoorde hij ze ven keer; van 3 maart tot 6 mei tien maal. MVV zakt trouwens ie der seizoen in de tweede helft van de competitie opvallend terug FC Twente en PSV verbeterden zich in die tweede periode echter met zes extra punten. Alle partijen remise in Hilversum HILVERSUM (ANP) De Hongaren Sax en Szabo gaan na de derde ronde van het AVRO-toernooi nog ongesla gen op kop. Gistermiddag maakten ze snelle remi ses, overigens op amusante en deels ongewilde manier. Szabo-Poloegajewski, een Nimzo-In- diiër, evalueerde snel tot een pro bleem toen wit een venijnig pionoffer aanbood. In de demonstratiezaal toon de grootmeester Donner tientallen mogelijkheden. De spelers deden het natuurlijk heel wat omzichtiger, of schoon hun rekenwerk identiek zal zijn geweest. Toen de Rus een minder verplichte weg insloeg besloot Szabo tot remise door herhaling van zetten. Een dergelijk slot beleefde ook de partij Timman-Sax. Ook hier had de witspeler de ouverture gekruid met zeer kwade bedoelingen, maar de nuchtere defensie van de jonge Hon gaar reikte royaal tot puntendeling. Geschorste Pilic bereid inschrijving Wimbledon te vergeten NOTTINGHAM (RTR) Cliff Drysdale, de Zuidafrikaanse voor zitter van de vereniging van ten- nisprofs, heeft gisteren in Not tingham verklaard dat 64 van de 97 leden van zijn organisatie zich hebben uitgesproken vóór een boycot van de Wimbledonkam- pioenschappcn wanneer Nikki Pi- lic's schorsing wordt gehand haafd, waardoor deze speler niet aan het toernooi in Londen kan deelnemen. Tot de voorstanders van een boycot behoort ook de Roemeen Ilie Nastase, winnaar van de internationale kampioen schappen van Frankrijk en Italië. Pilic (33) zei gisteravond op een pers conferentie, dat hij had aangeboden zich terug te trekken voor Wimbledon om nog grotere problemen in de prof- tenniswereld te voorkomen. Maar col lega's en officials van de internationa le associatie van proftennissers heb ben geweigerd hem dit toe te staan. ATP-bestuurslid Jack Kramer: 'Het is een tragedie voor iedereen en we we ten, dat Nikki niet als een omstreden sportman de tennis-historie wil In gaan.' Nikki Pilic zal overigens nooit meer mogen uitkomen in een Joegoslavisch vertegenwoordigend team. De tennis- bond van dat land heeft hem voor het leven uitgesloten voor opstelling in nationale ploegen. De Joegoslavische bond. die eerder Pilic al schorste, nam di. besluit om dat de topspeler zich niet beschikbaar stelde voor zijn land in de DavisCup- wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland. De in ternationale federatie nam. de uitslui ting over, waardoor Pilic vermoede lijk niet zal kunnen deelnemen aan het WimbledontoernooL Marijke Schaar is uitgeschakeld in he dames-dubbelspel van de internationa le tenniskampioenschappen van West- Duitsland, die in Hamburg worden gehouden. In de achtste finales ver loor zij met haar Westduitse partner West Palmeova met 6-3, 3-6, 7-5 van het Zuidkoreaanse duo Lee-Yaung. De Westduitser Harald Elschenbroich zorgde voor een verrassing in de acht ste finales herenenkelspel. Hij won van de als nummer drie geplaatste Spanjaard Manuel Orantes met 4-6, 6- 4, 6-2, 6-4. Eerder al was de als num mer één geplaatste Australiër John Newcombe in vijf sets door de Ameri kaan Paul -Gerken verslagen. WIT: LJuboJevlc (Joegoslavië) ZWART: E. Geiler (Rusland) 1. e2—e4. e7—e5; 2. Pgl—13. Pb8—cG; 3. c2c3. Pg816; 4. d2—d4, d7—d6; 5. Lfl— b5, Lc8d7; 6. Pbl—d2, L18—e7: 7. Ddl— e2. e5xd4; 8. c3xd4, 0-0; 9. d4—d5, Pc6—e5: 10. P13xe5. d6xe5: 11. 0-0, Tf8—e8; 12. Tfl— dl, Le7—c5; 13. Lb5xd7, Dd8xd7; 14. Pd2— bS, Lc5b6; 15. Lel—c3, c7—c6; 16. d5xc6, Dd7xc6; 17. 12—13, Ta8—c8; 18. Tdl— cl. Dcfïd6: 19. Le3xb6, Dd6xb6t; 20. De2—12, Db6xl2t: 21. Kglxl2, Te8—d8; 22. KI2—e3. b7b6; 23. Tclxc8, Td8xc8: 24. Tal—cl. Tc8xcl; 25 Pb3xcl. P16—e8: 26. Pel—d3, 17— 16; 27. Pd3b4. Kg8—17, remise. Inmiddels waren de pogingen van Iv- kow, om de 21-jarige Andersson in verwarring te brengen, grondig ge strand. De Joegoslavische kampioen moest alle zeilen bijzetten om nog op tijd remise te bewerkstelligen. Ten slotte kwam dit eindresultaat ook bij Ljubojevic-Geller. De vele kijkers in de studio genoten overigens van dit gevecht het meest, omdat de witspeler door het kiezen van de Ponziani-ope- ning nogal wat tongen in beweging bracht. In de achtste ronde van het interzona le schaaktoernooi in Leningrad heeft de Amerikaanse grootmeester Robert Byrne de Deen Bent Larsen verdron gen van de eerste plaats. Byrne won van de Rus Vladimir Toekmakov, ter wijl Larsen verloor van de Rus Vik tor Kortsjnoi. De Amerikaan heeft nu 6.5 pnt en leidt voor Kortsjnoi (6), Larsen (5.5) en de Rus Anatoli Kar- pov (5.5). Kortsjnoi. Larsen en Kar- pov hebben allen drie een partij min der gespeeld dan Byrne. Derde ronde: Szabo (Hong>— Poloegajewski (Rus) Vj V*: Timman (Ned)Sax (Hong) ï/jJ£; TJuboJevic (Joeg)Geiler (Rusl) Vi V4; ivkov (Joeg)Andersson (Zwe) V». Stand: 1-2 Sax en Szabo 2 pnt. 3-5 LJuboJe vlc. Andersson en Poloegajewski allen l'A pnt, 6. Timman 1 pnt en 1 afg partij. 7. Iv- kov 1 pnt. 8. Gelier Vi pnt en 1 afg partij. ORTESEI (ANP) In de Italiaanse plaats Ortisei is gisteren het toernooi om het Europees damkampioenschap voer landenploegen begonnen. In de eerste ronde won Nederland met 6-0 van Tsjechoslowakije. De wedstrijd tussen drievoudig titelhouder Rusland en Italië kon niet doorgaan omdat de Russen nog niet in Ortesei waren ge arriveerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15