Ambtenaren hebben echt tot staken 0 Maak opleiding van kleuterleidsters gelijkwaardig aan die van leraren' Van Haren sandalen lopen lekker én zijn praktisch onverslijtbaar -Minister De Gaay Fortman: - Rotterdam wil faciliteiten bortuskliniek verruimen Nieuw Amsterdam' dit jaar uit de vaart genomen FILMPREMIÈRES VAN DEZE WEEK Politie zoekt nog één verdachte van Hoornse schietpartij Oogst is wel zeer gering Het zwaard van de gele tijger Venus in bont Nieuwe films in 't Hoogt George Sluizer viel in de prijzen Colportagewet vindt gunstig onthaal in Tweede Kamer In twee uur 70 bekeuringen op Oudenrijn [OU'W/KWARTET VRIJDAG 15 JUNI 1973 BINNENLAND/K-UNST T9/K13 an onze Haagse redactie EN HA)AG De nieuwe rijkspersoneelschef, minister W. F. de Gaay Fortman van binnenlandse SP ken vindt dat liet strafrechtelijke stakingsverbod dat momenteel voor ambtenaren geldt, moet wor- »n afgeschaft. Hij zei dit gisteren in een vraaggesprek dat Trouw met hem had. zie niet in waarom de ambtenaren et dezelfde rechten zouden kunnen bben als andere werknemers. Ik jn ertegen om in de plaats van dat strafrechtelijk verbod disciplinaire maatregelen tegen stakende ambtena ren te gaan invoeren. Als je dat doet hou je de boel voor de gek. Als je i een verslaggever )TTERDAM Het dagelijks bestuur van Rotterdam vindt het elaatbaar dat in de abortuskliniek van de Stimezo aan de Eben ;erstraat voortaan ook buitenlandse vrouwen worden geabor- 'd. college van b en w heeft de raad i voorstel doen toekomen waarin toelaatbaar wordt geacht dat veer- procent van het aantal patiënten i het buitenland komt. t gaat hier om de dr. W. F. Storm- ttiek .De gemeente heeft zich des- Is bij de oprichting van deze kli- k garant gesteld voor rente en af- sing van het geleende bedrag tot 1.000 gulden. De raad stelde destijds voorwaarde dat in de kliniek geen itenlandse vrouwen mochten wor- behandeld. Handhaving van deze «waarde achten b en w op grond de opgedane ervaring niet noodza- ijk 'Gebleken is dat het behande- van buitenlandse patiënten niet tot de zeer ongewenste toestanden heeft geleid zoals destijds werd ver wacht', aldus het college. B en w menen dat het toelaatbaar is dat veertig procent van het aantal pa tiënten uit het buitenland komt. Het gemeentebestuur vindt wel dat bij het hanteren van die norm (40 pet) het aantal Nederlandse patiënten niet mag worden beperkt. Bij een eventu eel optredend tekort aan behandelca- paciteit, moet onder alle omstandighe den voorrang worden gegeven aan Ne derlandse vrouwen, aldus het voorstel. Volgens de Stimezo vormt het niet mogen behandelen van buitenlandse vrouwen een belemmering voor de overkoepelende samenwerking met an dere Nederlandse abortusklinieken. 'Ilt Van een verslaggever 10TTERDAM De raad van be- ituur van de Holland Amerika -ijn heeft besloten de Nieuw Am- iterdam aan het eind van dit jaar if begin volgend jaar uit de vaart e nemen. Of het schip verkocht al worden of dat het een andere «stemming zal krijgen zal de ko llende maanden beslist worden, lel laat zich aanzien dat de werk- lelegcnheid voor het varend perso- icel niet in gevaar wordt gebracht, ildus de raad van bestuur. )e beslissing om het schip uit dc 'aart te nemen hangt samen met iel feit dat de mede ter vervan- [ing van de nu 35 Jaar oude 'Nieuw Amsterdam' aangekochte schepen 'Volendam' en 'Veendam' dit jaar na een ingrijpende verbou wing in de vaart gekomen zijn. Verder beschikt de HAL nog over de cruiseschepen 'Rotterdam', 'Sta tendam' en (vanaf november a.s.) 'Prinsendam'. De Nieuw Amster dam maakte zijn eerste reis (naar New York) in 1938. Het schip was in april van dat jaar door konin gin Wilhelmina gedoopt. In de tweede wereldoorlog was het schip in gebruik voor transport van geal lieerde troepen. De vijfhonderd op varenden van de Nieuw Amster dam zullen werk vinden op de 'Veendam' en 'Volendam'. zegt staken is voor ambtenaren straf rechtelijk niet meer verboden, maar je gaat bijvoorbeeld vakantiedagen in trekken of boeten opleggen als er ge staakt wordt, dan verandert er nog niets wezenlijks'. Dit standpunt houdt echter niet in dat de minister van binnenlandse za ken zijn ambtenaren geheel de vrije hand zou willen laten. 'Je kan het na tuurlijk niet hebben dat er vandaag een ambtenarendelegatie bij je komt die zegt 'Wij willen dit of dat en als we dat niet krijgen staken we mor gen. Er moeten in plaats van dat ver bod natuurlijk bepaalde voorzieningen komen, bepaalde procedures worden ingesteld, waarin het stakingsrecht ge regeld wordt net als in het oorlogs recht, staken is tenslotte ook zoiets als oorlog'. Professor De Gaay Fortman al snel in de wandelgangen van het departement 'Papa-Gaay' genoemd, heeft zich zoals bekend om politieke redenen bereid verklaard een post in het kabinet-Den Uyl te bezetten. Gezien zijn interessen op juridisch gebied was hij liever op justitie gaan zitten, 'maar', zo zegt hij, 'daar zat Van Agt al en dat is een voortreffelijk minister. Ik ben toen met biranenilandse zaïken akfkoord ge gaan, omdat ik dacht dat ik dat ook wel zou kunnen'. De juridische ge aardheid van de minister van binnen landse zaken kan overigens nog vol doende aan zijn trekken komen bij de wijziging van de grondwet en de kies wet die in deze kabinetsperiode in eerste aanzet gerealiseerd moet wor den. Voor die wijziging is een aantal belangrijke voorstellen geformuleerd door de daartoe ingestelde staatscom missie Cals-Donner, zoals de invoering van een beperkt districtenstelsel en de directe verkiezing van een forma teur die, als hij erin slaagt een kabi net op poten te krijgen, daarvan dan minister-president moet worden. Districtenstelsel Prof. De' Gaay Fortman: 'Ik sta niet afwijzend tegenover een beperkt dis trictenstelsel (verkiezing van de leden van het parlement tn een beperkt aantal (bijv. vijftien afzonderlijke dis tricten red.) 'Ik verwacht dat daar door de politieke verhoudingen duide lijker zullen worden en dat het stelsel op den duur zal leiden tot het ver dwijnen van de kleine fracties in de Kamer. Er zitten wel bezwaren aan maar ik vind dat je die maar op de koop toe moet nemen'. Over een andere mogelijkheid om kleine fracties in de Kamer te weren, het invoeren van een kiesdrempel, waardoor partijen met minder dan 3 zetels niet in de Kamer komen, zoals door de KVP-fractieleider Andriessen is voorgesteld, wil professor De Gaay Fortman zich niet uitlaten. 'De Ka mer moet daarover eerst haar mening geven'. Wel wijst hij erop dat het grote probleem van dit voorstel is dat partijen die nu al in de Kamer zitten geweerd worden. In de mogelijkheden en moeilijkheden van een gekozen formateur-minister-president heeft hij zich nog niet verdiept: 'Het is in ie der geval een mogelijkheid die het onderzoeken waard is'. De grondwet en kieswetswijziging heeft voor hem een hoge prioriteit, de regering zal daarover begin vol gend jaar een nota bij de Kamer in dienen. Belangrijk bij de wijziging van de grondwet is de invoering van de zogenaamde sociale grondrechten. In de grondwet zal dan het recht van de bevolking op zaken als voldoende werkgelegenheid, bijstand, een goed leefmilieu en medezeggenschap wor den ingevoerd. Het overleg tussen de verschillende ministers hierover is al begonnen. Minister De Gaay Fortman Een andere belangrijke zaak ln de portefeuille van binnenlandse zaken is de politie-organisatie. Daarover ligt een nota bij de Kamer waarin onder meer wordt voorgesteld rijks- en ge- meente-politie bij elkaar te voegen in regionale korpsen. 'We moeten af van die kleine politie korpsen. Grotere politie-eenheden kunnen over een betere uitrusting be schikken. Ik vind echter niet dat er alleen maar regionale korpsen moeten overblijven. Voor ernstige criminele zaken en voor terreurbestrijding heb je toch nog een stukje rijkspolitie no dig. zoiets als in Engeland waar de plaatselijke ploitie moeilijke zaken ook altijd aan Sctoland Yard over draagt. Je moet die regionale politie niet binden aan de gewestvorming want diie kan nog wel zeven k acht jaar op zich laten wachten'. Minister De Gaay Fortman is van plan een belangrijke wijziging aan te Van een onzer verslaggevers HOORN De politie van Hoorn zoekt nog één verdachte van de schietpartij, die zich vorige week woensdag op het Stationsplein heeft voorgedaan. Afgelopen woensdag meldden zich de 31-jarige Marianne D., de 36-jarige Albert G. en de 29-ja- rige Hans B. Gisteren meldde zich een 'vierde verdachte, de 32-jarige H. H. evenals de anderen afkomstig uit Utrecht Vanuit de auto van de verdachten werd de vriend van ex-prostitué Mari anne, de Enkhuizenaar Ton T. bescho ten. Ton T. die terugschoot, werd le vensgevaarlijk gewond. Hij ligt in een ziekenhuis, maar ook hij is in verze kerde bewaring gesteld. Volgens de Hoornse korpschef, hoofd inspecteur J. Kooistra, gaat het om een ordinaire onderwereldafrekening. Marianne was uit het Utrechtse rosse leven gestapt om met Ton T. te gaan samenleven en dat zinde de verdach ten niet. Marianne heeft de politie verteld dat zij degene is geweest, die de schoten heeft gelost, maar de poli tie is ervan overtuigd, dat zij onder druk staat van de andere verdachten en dat de schoten door anderen zijn gelost. brengen in het wetsontwerp voor de instelling van gewesten zoals dat on der het kabinet De Jong is ingediend. Dat voorstel ging ervan uit dat de ge westen in principe op basis van vrij willigheid door de gemeenten van on deraf moeten ingesteld. 'Naast die in stelling van onderaf moet de gewes ten, als het ergens niet op de juiste manier gebeurt of helemaal niet ge beurt, ook door de centrale overheid kunnen worden gerealiseerd. Die ge westvorming betekent een ingrijoende wijziging van de bestuurlijke struc tuur van Nederland, het is een wens droom dat het snel zou kunnen ge beuren. Knappere koppen dan ik zijn nog niet uit de problemen die de ge westen met zich meebrengen, ik vind het daarom niet erg te bekennen dat ik de juiste weg ook nog niet zie'. De minister zal zich tenslotte ook be zig moeten houden met de all zo lang aangekondigde wijziging van het de mocratiestelsel. waarin met name het verschil tussen bronzen, zilveren en gouden medailles 'de werkgever krijgt goud, de werknemer brons' soms veel kwaad bloed heeft gezet 'Ik ken men sen die deze medailles met veel dank baarheid ontvingen, desondanks is dat verschil tussen goud en zilver en brons niet te verdedigen en het staat daarom vast dat deze medailles zullen worden afgeschaft. We moeten daar mee alleen uitkijken dat deze discri minatie niet weer op een andere ma- mier wordit ingevoerd. Eerlijk gezegd is het decoratiestelsel niet een van mijn belangrijkste problemen', aldus minister De Gaay Fortman. Zomermaanden zijn zelden rijk aan nieuwe films, maar zo schraal als nu is de oogst waarschijnlijk nog nooit geweest. Allerlei films draaien maar door, 36 weken Ca baret, 17 weken Turks Fruit, in vele bioscopen, 12 weken Last Tango in Paris, What's up Doc is niet weg te krijgen, Goldfinger kwam warempel weer, en ze zul len hun geld wel opbrengen, daar niet van, maar waar moeten de geregelde bioscoopgangers en de ware liefhebbers tenslotte naar toe? Die hebben alles al gezien. Wat er deze week bijkwam is ook de moeite niet. De Gele Tijger in deze, buiten de Volksrepubliek gemaakte Chinese film, is niet de enige met een zwaard. Het wemelt van de zwaardvechters die hij. tenslotte, alleen moet neersabe len. Maar eerst verliest hij van zijn beste tegenstander, een zeer slechte overigens. Hij hakt daarom zijn arm af, om daarna een diep droevige, door ieder vernederde, getrapte en gesla gen kelner te worden. Als de schur ken eerst zijn meisje ontvoeren en dan zijn enige vriend afmaken waar ook tientallen voor nodig zijn pakt hij het zwaard weer met zijn lin kerarm en roeit hij het hele fort uit De gemene leider, die met een driede lige stok vecht, is zijn laatste slachtof fer. Deze Run Run Shaw-produktie, gere gisseerd door Tsjang Tsjeh, met ster ren als Li Tsjing, Ti Loeng en David Tsjiang is weer zo'n merkwaardig ro mantisch overdreven simpel helden verhaal, dat doet denken aan westerse films van lang geleden (de Zorro's en Tarzans en zo) en aan de Opera van Peking. De vechters zijn niet alleen redelijke acteurs maar ook verbazing wekkende gymnasten en acrobaten. Zij springen, buitelen, rollen terwijl zwiepende zwaarden en stokken ze net op een haar na missen. Zij jongleren ook of voeren een gesprek op het slappe koord. Vertraagde weergaven en andere filmtrucjes maken het nog wonderbaarlijker. En van dat circus- werk moet zo'n film het hebben. De rest moet er maar bij genomen wor den. (Amsterdam-Cineac Damrak, 18 j.)'. B.H. Naar Leopold von Sacher-Masoch, die leefde in de tweede helft van de ne gentiende eeuw, is het masochisme genoemd, De regisseur Max Dillmann heeft naar een van zijn erotische ro mans, 'Venus im Pelz', een film ge maakt. gesitueerd in de tegenwoordi ge tijd. En wat een potsierlijke troep is dat geworden! De hoofdpersoon, ene heer Severin, die zich met vreug de aan vernederingen onderwerpt, (ADVERTENTIE) eiclooi in proefschrift om ze tot één geheel samen te voegen n onze onderivijsredactie ISTERDAM Het werk van een kleuterleidster is wel anders, zeker niet gemakkelijker dan dat van een leraar aan een gym- ium. De opleiding van kleuterleidsters en onderwijzers behoort ook gelijkwaardig te zijn aan de opleiding van leraren voor liet rtgezet onderwijs. Al deze opleidingen moeten worden samen öegd tot één geheel, waarin naast een gemeenschappelijk pro- hma ruimte is voor specialisatie per leeftijdsgroep. deze conclusie besluit de heer J. franger zijn proefschrift over de jding van onderwijzend personeel Engeland, Wales, Nederland en t-Duitsland. Gisteren is de heer hger op deze studie gepromoveerd de Vrije Universiteit te Amster- Branger haalt in zijn dissertatie wat overhoop. Hij bespreekt de ontwikkeling van het basison- öjs in genoemde landen en trekt uit dan conclusies voor de oplei- van het onderwijzend personeel. e' in Engeland als West-Duitsland len bezig de verschillende oplei- Wn voor onderwijzend personeel onderlinge samenhang te geven. Engeland bijvoorbeeld bestaan 8 'Colleges of Education' die leer- 'ten opleiden voor verschillende fn van onderwijs, ederlandse situatie is volgens dr. minder rooskleurig. Er is wel een tendens om de opleidingen van kleuterleidsters en onderwijzers meer op elkaar af te stemmen, maar dan blijft er .iog een diepe kloof be staan tussen deze opleidingen en de opleiding van leraren voor het voort gezet onderwijs. In die sector groeien de zogenaamde derde graads en twee de graads opleidingen van leraren voor het beroepsonderwijs en van le raren voor mavo/havo wel naar elkaar toe, maar de opleiding van eerste graads leraren (atheneum en gymnasi um) wordt min of meer los daarvan aan de universiteit ondergebracht. Tussen de verschillende opleidingen bestaan grote verschillen in status en een leraar van een gymnasium ver dient ook veel meer dan een kleuter leidster. 'Verschillen onzinnig' Dr. Branger vindt die verschillen on zinnig. 'De pedagogisch-didactische be slissingen die men moet nemen om zo goed mogelijk onderwijs te geven zijn van dien aard, dat het volstrekt niet duidelijk is, waarom slechts voor de a.s. eerstegraads leraar een weten schappelijk opleiding nodig zou zijn. Uit onze studie is gebleken dat de ei sen die men aan de kwaliteit van het onderwijs aan jonge kinderen stelt, hoog liggen. Sterker dan in Neder land leeft elders het besef, dat dit daarom aan de kwaliteit van de oplei ding hoge eisen stelt, zeker gelijk waardig aan die van het voortgezet onderwijs. Dat betekent: voor alle leerkrachten is een wetenschappelijk gefundeerde opleiding nodig en daar om hoort deze opleiding in de sector hoger onderwijs thuis.' Dr. Branger stelt het zich zo voor dat de nu gescheiden opleidingen worden ondergebracht in één structuur. Bin nen die structuur zijn dan specialisa ties mogelijk per leeftijdsgroep. Hij noemt er vier: voor kinderen van vier tot acht, kinderen van negen tot twaalf, kinderen van dertien tot vijf tien en tenslotte voor de groep van zestien tot achtien. Een dergelijk systeem loopt eigenlijk al vooruit op de veranderingen in het onderwijs. Wanneer kleuter- en basisonderwijs door nieuwe wetgeving worden sa mengevoegd ontstaan daar vanzelf specialisaties voor de jongste kinde ren (de huidige kleuterklassen en de eerste twee jaar van de basisschool) en de oudere kinderen. De derde leef tijdsgroep (13-15) zal een soort mid denschool bezoeken die vooral gericht is op oriëntatie op het verdere onder wijs. Specialiseren De toekomstige leerkracht zal zich niet alleen per leeftijdsgroep maar ook per vak moeten specialiseren. Aan de nieuwe opleidingen van lera ren voortgezet onderwijs kiezen de studenten nu twee vak-specialisaties. Dat zou ook voor toekomstige onder wijzers en faleuterleidshters beter zijn. Zij krijgen nu zoveel vakken (Neder lands, aardrijkskunde, wiskunde, teke nen. muziek, enz.) dat alles erg opper vlakkig gebeurt. Het is beter, aldus dr. Branger, om twee vakken grondig te doen. In het systeem dat dr. Branger voor stelt zal het overstappen van de ene leefsijdsgroep naar de andere trou wens toch veel gemakkelijker zijn. Hij wil een gemeenschappelijk eerste jaar voor alle toekomstige leerkrachten. Ook in de verdere studie zullen veel onderdelen samenvallen. Alle oplei dingen zouden ten minste vier jaar duren. Per slot van rekening wordt het weer zomer en dan wil je graag wat luchtigs aan je voeten. En wat lichts. Van Haren heeft nu een fraaie kollektie sandalen. Ze zijn licht en luchtig, haast onverslijtbaar door de geschuimde zool, mooi van model en ongelooflijk laag in prijs. Al met al een ideale zomerschoen voor jong en oud. Sterke nubuck jongens-voetvormsandaal. Maat 27-30 19 75 Nubuck heren-vetervoetvorm- sandaal met ideale pasvorm. Moderne heren- kruisbandvoetvorm- sandaal in 2 kleuren leer of suède. Bruin leder sandaal met voetbed en gesloten hieL Maat 27-30 24,75 31-35 26,76 36-39 28,75 In herenmaten in zwart 30,75 Alle sandalen uit deze advertentie zijn van echt leer. loopt voortdurend in chauffeurspak rond om zich door zijn vrouw des te doeltreffender te kunnen laten kwel len. Hij stuurt haar om de haverklap met andere mannen het bos en het bed in, maar begint te wrokken en te pruilen als het wijfje er echt de smaak van te pakken krijgt en hem er niet meer bij wil hebben. Niet erg sportief is dat en ook niet erg conse quent, gezien het feit dat hij dikwerf kwasi-diepzinnige filosofische ver handelingen van zich geeft over het verdriet dat de bron is van het genot en zo. 't Kan best wezen, maar van hem geloven we het niet. Men kan dan ook niet beter doen, dan van har te met hem instemmen als hij tenslot te. tot wanhoop gedreven, bij de psychiater in krankzinnig gelach uit barst. W. W.-B. Amsterdam-Rembrandtpleintheater, 18 jr. UTRECHT Centrum in 't Hoogt, in de zes verbouwde huisjes, met het Filmihuisje voor vijftig bezoekers, dat al maanden loopt, met vier expositie ruimten (en zes exposanten in juni- juli), zal op 20 juni compleet zijn met een theatertje van hoogstens tweehon derdvijftig plaatsen, en een theaterca fé. Er komt dan een openings-veer- tiendaagse met Holland-Festivalvoor stellingen, cabaret, kinderprogram ma's, concerten, en de wereldpremière van de film Bel Ordure van Jean Ma- beuf, waarbij de spelers Bulle Ogier en Claude Brasseur aanwezig zullen zijn. En dan volgt er van 3 tot aan eind juli nog een filmfeest met zo'n vijfentwintig nieuwe, hier nog niet vertoonde, films, waarbij alvast Le So- leil de 1'Ile de Paques van Pierre Kast, Land des Schweigens und der Dumkélheit van Herzo-g, eniige films van Alain Tanner, Le sourire verti cale van Lapouga-de, en films van De- nise Arcand en Mireille Dansereau. Het gehele programma is nog niet be kend. De films zullen om 16, 19, 21 en 23.30 uur vertoond worden. De Utrechtse Volksuniversiteit werkt mee. Uit de bijzondere evenementen- pot van Utrecht kwamen een paar duizend gulden subsidie. Op het filmfestival te Krakau. Polen, viel George Sluizer met zijn dokumen- taire 'Het Vlot' in de prijzen, de persprijs, de derde prijs en de prijs van de Voedsel- en Landbouwor ganisatie van de Verenigde Naties (FAO). Hij mocht er, volgens de re glementen, maar één van hebben, en koos de FAO-prijs. 'Het Vlot', een film van een half uur, werd gemaakt in Brazilië en vertelt hoe een gezin op een eigengemaakt vlot twaalfhon derd kilometer de rivier afzakt om in de stad produkten te verkopen, en weer wat in te kopen. De film, door ons al eens besproken, wordt op maandag 30 juli a.s. uitgezonden door de KRO-televisie. DEN HAAG De colportagewet, die de bedoeling heeft de consument te besdhermen tegen agressieve ver koopmethoden, heeft een gunstig ont haal gekregen in de Tweede Kamer. Een belangrijke bepaling is, dat voor een aankoop van honderd gulden en hoger de koper, wanneer niet contant is betaald, binnen acht dagen de koop ongedaan kan maken. Omdat dikwijls de consumenten met de geringste in komens de dupe zijn van verkoop praktijken aan de deur, drongen me vrouw Haas-Berger (PvdA), de heer Waltmans (PPR) en mevrouw Van Veenendaal (DS'70) erop aan, dat het bedrag van honderd gulden op zijn minst zou worden gehalveerd. De PvdA heeft het liefst een alge meen colportageverbod met uitzonder ingen voor de straatverkoop. Mevrouw Haas-Berger vroeg daarom aan staats secretaris Hazekamp van Economische Zaken om over twee jaar nog eens tc bezien of een algemeen verbod niet beter zou zijn. Zij drong er verder op aan, evenals mevrouw Van Veenen daal, dat ook de contant-colportage (de wet geldt alleen voor aankopen op afbetaling) onder de directe bepa lingen van de wet vallen. Verder vindt mevrouw Haas het wenselijk, dat ook het afsluiten van verzekerin gen onder de afkoelingsperiode van acht dagen valt. De heer Waltmans van de PPR dien de een wijziging op het wetsvoorstel in om de zogenaamde sentimentsver koop ten behoeve van gehandicapten onmogelijk te maken. De organisaties van de gehandicapten zijn niet van deze colportage gediend, vooral omdat het grootste gedeelte van de winst hen dikwijls voorbij gaat. Het voor stel van de heer Waltmans is te ver bieden om te vermelden dat de te koop aangeboden artikelen zijn ver vaardigd door gehandicapten of te doen alsof ze door gehandicapten zijn gemaakt. Een amendement van dr. Ter Louw (D'66) wil, dat ook afbetalingstransac ties, die op tentoonstellingen en der gelijke worden afgesloten, onder de wet vallen. Ook wil de heer Ter Louw voorkomen dat men in een groep er gens heen wordt gelokt en dat men onder druk tot koop komt. In deze ge vallen moet de afkoelingsperiode eveneens gelden. UTRECHT Zeventig automobilis ten waren de klos toen de verkeerspo litie gisteren weer een snelheidscon trole hield op het verkeersplein Ou denrijn. De bekeurde automobilisten reden harder dan de ter plaatse gel dende maximumsnelheid van 70 kilo meter. De 'vangst' van zeventig over treders werd gedaan in een periode van twee uur. De maximumsnelheid is ingevoerd ter bescherming van de arbeiders, die op het ogenblik op het verkeersplein werken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13