Gratierecht kan een belangrijke functie hebben 4 78 dichtbij PTT tilt niet zo zwaar aan bezwaren tegen buitenbussen CDAGCVERS 9 58 Commentaar zicht ebrek aan inzicht Diefstal niet toegenomen sinds invoering MAGERE VARKENSLAPPEN WESTEAALSE METWORST AARDAPPELEN MALTA'S kbladeiiweekbladen weekbladen w JONGE HOSPEEN irish moss ,d5 incert Pro Rege de derde 'andere agenda' zwart-wit vilmster voorzorg fabeltjes wandelen y iOUW/KWARTET DO.\DERDl4jG 14 JUNI 1973 BINNENLAND T5/K7 K Ie voorzitter van de Nationale chris- onder-officieren vereniging JCOOV), de heer Baas, heeft te- cht naar ons voorkomt ervoor ileit het opleidingspeil van de on- ifficieren te verbeteren omdat zij infronteerd worden met steeds kri- ter dienstplichtigen met een steeds :tere algemene ontwikkeling. Wij we- natuurlijk niet waar de heer Baas dacht toen hij over kritisch sprak, ■doelde hij toen verwende of lastige jldalen? Want als hij die kleine iep dienstplichtigen op het oog had, een verbeterde opleiding van de ser- it geen remedie. de heer Baas met kritisch bedoel de groep soldaten die steeds meer ir de zin van de defensie en naar hoe en waarom van bepaalde itorders vraagt, dan heeft een ver- tpmg van het inzicht bij de onder- ficier zeker zijn zin. in geheel andere zaak, die de heer las niet aansnijdt, is de vraag of de lerofficier niet veel te vaak wordt igescheept met problemen die eigen- k (mede) tot de taak van de officie- n behoren. Anders gezegd: wordt er ons leger, met name bij de land- cht en de vloot, niet een veel te Kote afstand tussen officieren en on- rofficieren in stand gehouden? Kt zou kunnen beginnen met daar fst eens mee te breken. Zo lijkt het s toe dat bijvoorbeeld het handha- van een aparte officiersmess en irnaast een onderofficiersmess nu h wel uit de tijd is. Samenvoeging i deze militaire restaurants zou al mooi stukje democratisering zijn. tegelijkertijd zou dan aan de pro- men van beide groepen want of- eren hebben ze ook meer aan- it geschonken kunnen worden. Die iblemen zijn er volop en ze komen ,te[ ort uit de spanning van de snelle }a(j anderingen waaronder de krijgs- I, icht vandaag leeft. is lat it'n 'S t getuigt naar ons gevoel van ge- iee :k aan inzicht in de spannende ès! ergangsfase die de strijdkrachten 'Vo ieten doormaken om met groot po- oni ek vertoon eenvoudige oplossingen suggereren. Zo van: spreek met ent n der Louw en het komt in orde. ep'i mers die indruk werd gewekt door optreden van de PvdA-voorzitter assistcerd door staatsrechtgeleerde tv gens) voor de poort van Nieuwer- is ter bevrijding' van de ex-voorzit- van de Vereniging voor dienst- rfftige militairen. Kees Beemster- k: 6: chts enkele vragen: Was het nodig voor dat telefoon- uit Den Haag helemaal naar de ige oevers van de Vecht te ko- n? Is er rekening gehouden met de lie van andere, niet bevrijde inge- :nen van Nieuwersluis? Is hun met vertoon niet een levenslang voor- rdeel bezorgd jegens 'de vuile poli- DEN HAAG De PTT heeft niet de indruk dat het aantal diefstal len sinds de invoering van de 'brievenbuis in de tuin' is toegeno men, maar voegt er in één adem aan toe dat het erg moeilijk is van postdiefstallen uit brievenbussen een totaalbeeld te krijgen. Opgemerkt wordt dat mensen niet altijd weten dat ze post krijgen (soms komen ze daar niet of pas veel later achter) en het is vaak niet met zekerheid te zeggen of in geval van vermissing de post uit de bus is verdwenen, dan wel on derweg zoek is geraakt. De PTT blijkt niet zo zwaar te til len aan de bezwaren die wel eens tegen de brievenbussen in de tuin worden aangevoerd. Volgens het bedrijf is de gleuf (26.5 cm lang en 3.2 cm breed) zodanig smal dat volwassenen er niet met de hamd in kunnen. Een kind zou dat wel lukken, maar de bussen zijn zo hoog dat kinderen er normaal niet bij kunnen. Overigens wordt er wel op gewe zen dat bij de voorbereidingen voor de vakantie ook een goede re geling voor de brievenbus aan het huis of buiten moet worden getrof fen. De PTT acht zich van de ver antwoordelijkheid ontslagen als de post in de brievenbus is gestopt. In verband met de vakanties wordt geadviseerd de brievenbus regelma tig te laten legen door familie, bu ren of kennissen. Want het blijkt dat ook buiten het vakantiesei zoen regelmatig post uit brie venbussen wordt gestolen, waarbij het met name gaat om kascheques en girobetaalkaarten. Indien het niet mogelijk is de brievenbus te laten legen, dan ad viseert de PTT de post naar een tijdelijk- of vakantie-adres te laten sturen, dan wel te laten bewaren op het postkantoor. Hiertoe dient tijdig een verzoek aan het postkan toor in de woonplaats te worden gedaan, waarbij wordt aangetekend dat het bewaren van post niet op alle kantoren mogelijk is in ver band met gebrek aan ruimte daar voor. Van onze juridische medewerker, mr. N. D. Jörg TWEE dagen geleden dienden de voormalige VDM-bestuurders die waren veroordeeld door het Hoog Militair Gerechtshof wegens het organiseren van de 'groetweigerdag', een tweede gratieverzoek in. Htm eerste gratieverzoek; was, vóór het optreden van het kaïbinet- Den Uyl afgewezen. Minister Vredeling bewerkstelligde vlak voor zijn optreden als zodanig uitstel van de tenuitvoerlegging der straf fen. Maar langzamerhand was het dan zover dat de straffen moes ten worden oudergaan. De koning, dat wil zeggen de verant woordelijke minister van justitie, oe fent krachtens artikel 77 van de grondwet, het gratierecht uit. Dat gaat niet zomaar, daarvoor ligt de procedure vast in het gratiebesluit van 1887. Indien de veroordeelde, na dat het vonnis onherroepelijk is ge worden erover denkt een gratiever zoek in te dienen, wordt gedurende acht dagen niet begonnen met de ten uitvoerlegging van de straf. Dient hij het verzoek in dan blijft de tenuit voerlegging opgeschort totdat op zijn gratieverzoek is beslist. Verder mag iedere veroordeelde onge limiteerd gratieverzoeken indienen. De opschorting van de straf geldt in de regel alleen voor het eerste ver zoek. En de kans op een positieve be slissing wordt niet groter door vaker een gratieverzoek in te dienen. Als een gratieverzoek bij het ministe rie is ingediend, wordt het doorge stuurd naar de rechter die het vonnis heeft gewezen. Het openbaar ministe rie levert een rapport aan de rechter. De rechter brengt zijn advies uit aan de minister. Alle stukken worden meegestuurd. In bijzondere gevallen kan ook nog een ander ministerie ge raadpleegd worden, zoals het ministe rie van defensie. Er kan dan al dan niet een gezamenlijk besluit komen. Positie van rechter Op zich is zo'n procedure niet onbe langrijk, want bij gratieverlening (door de uitvoerende macht) kan in zekere zin de positie van de onafhan kelijke rechterlijke macht in het ge ding zijn. Steevaste gratiëring betref fende bepaalde straffen zou bijvoor beeld van de rechterlijke vrijheid bin nen zekere grenzen de straffen te be palen, weinig overlaten. Aan de ene kant is respecteren van een bepaald beleid in de straftoeme ting van de rechter nodig, maar aan de andere kant kan ingrijpen van de overheid nodig zijn met het oog op andere doeleinden, van het overheids beleid. Bijvoorbeeld: de gezamenlijke ministeries van justitie en defensie wensen een constructief contact met de dienstplichtige militairen en de af schaffing van militaire franje. Daar voor kan het nodig zijn dat herinne ringstekens van een vroeger beleid, zoals veroordelingen ter zaken van het organiseren van de groetweige- ring, eerst uit de weg geruimd wor den. Collectief Hoewel gratie bedoeld is in individue le gevallen, is hier wel eens vaker de hand mee gelicht (collectieve gratie ter gelegenheid van de bevrijdings feesten en ter gelegenheid van het vijftigjarig regeringsjubileum van ko ningin Wilhelmina). Natuurlijk kan gratie alleen maar de sluitpost van een ander beleid zijn: voorop gaan op drachten aan de openbare aanklagers en andere (militaire) autoriteiten om in bepaalde gevallen niet (te bevelen) tot vervolging over te gaan van be paald gedrag. Het is natuurlijk wat vreemd als de zelfde ministeries eerst bepaald ge drag laten vervolgen maar na gevolg de strafoplegging gratie gaan verle nen. Niettemin is het gratierecht van de Kroon ook een politieke bevoegd heid, zodat juist in gevallen dat er nó de veroordeling maar vóór de ten uit voerlegging van de straffen een aflos sing van de politieke wacht plaats vindt, het gratierecht een belangrijke functie kan vervullen. Als politieke verantwoordelijkheid van ministers iets betekent dan is het toch ook dit, dat dezelfde minister in een ander ka binet van andere politieke signatuur, andere beslissingen kan nemen. Er is nog een andere kant aan de zaak. Als regel geldt in ons strafrecht dat bij verandering van wetgeving de voor de verdachte meest gunstige be paling wordt toegepast. Nu is te ver wachten dat de groetplicht als militai re franje door de uitvoerende macht tot een minimum zal worden geredu ceerd. Van deze verandering zullen veroordeelden alleen nog kunnen pro fiteren in het stadium van tenuitvoer legging der straf, door middel van gratie. Eventuele gratiëring van VVDM-bestuurders nü, betekent bij voorbaat vermijden van problemen die zullen rijzen wanneer de wetge ving in gunstige zin gewijzigd zal worden. Wel of niet gratiëring van de voormalige WDM-bestuurders maakt ook duidelijk in hoeverre de minis ters ernst wille maken met de func tionele verhoudingen in de krijgs macht, waarin groetplicht volgens di verse regeringspartner niet thuis hoort. (ADVERTENTIE) clJw(^A.llevallefcBeSte keuze 500 gram per stuk a ca. «lO 700gramQjf? Th kilo esf j GELDIG T/M ZATERDAG Doorkruist de heer Van der Uw met zijn uitspraak 'dat de op- lorting van de straf waarschijnlijk een snelle en gunstige beslissing ir de gratie-verzoeken zal leiden', t het ministeriële beleid? Het ging allemaal om de groet- :ht. Nu elke lezer de brede gestalte N! i de dapper ingrijpende Van der van uw overal in het centrum ziet staan oo i de bevrijdingsfoto's vragen wij ons -m w roorloven om hem niet (met gebalde ist?) te groeten. per bos U vindt alle andere VIVO-aanbiedingen op pagina 2 en 3 van Uw damesblad. (ADVERTENTIE) N< een pre shave Lotion. n 'oor 'n verkwikkend begin van de dag. dwtOm vader te geven! v.a. 4.25 ind v N» i de ir Istri ISTERDAM Het sociaal wijkop- vorgaan Landlust Bos en Lom- organiseert zaterdagavond 16 juni openluchtconcert in het Erasmus- 'k. Opgetreden zal worden door het «arecorps Pro Rege. Het concert Sint om acht uur en is gratis toe- Ikelijk. Haagse Post: Passende beloning 'Je bent een simuUaan-sehaker. De te genpartij, aan de overkant van het bord, heeft de tijd. Zelf heb je die tijd niet. Dan verlies je weieens een paar partijen', aldus drs. R. E. M. van den Brink (54), voorzitter van de raad van bestuuT van uitgeverij Else vier tegen twee redacteuren van de Haagse Post, die hun opperste chef interviewden. Van den Brink wijst opmerkingen als 'de man, die alles alleen doet' en 'on rust binnen het bedrijf' als indianen verhalen van de hand af, gelooft hei lig in de vrije markteconomie en zegt tot slot over zijn salaris: 'voor deze functie is het een beloning, die zowel in Nederland en in de EEG gebruike lijk is, passend bij de verantwoorde lijkheid en de inbreng'. Jan Donkers doet onder het motto 'Amerika na Watergate' verslag uit Gods eigen land en Hans van Mierlo legt in een vraaggesprek uit, dat er voor D'66 nog wel degt'lijk een toe komst is weggelegd en dat de polari satie eigenlijk pas nu goed begint. Op de vraag, wat hij van Groenevelt vindt, geeft hij als antwoord: 'een uit stekende man' en op de vraag, wat de Koningin van Groenevelt vond, ant woordt hij: 'daar heb ik het niet over gehad'. Hervormd Nederland: Soete Suikerbol In Hervormd Nederland laat Mary Mi- chon W. G. van der Hulst jr. aan het woord, die nadrukkelijk duidelijk maakt, dat hij veel meer in zijn mars heeft, dan alleen maar de 'Soete Sui kerbol'. 'Kind, bij dat woord alleen al word ik misselijk. Die verhalen ko men m'n strot uit. Jaren zijn mijn va der en ik achtervolgd door die bakker en z'n vrouw Dit brok jeugdsenti ment komt in oktober bij de NCRV op de televisie. Van der Hulst daaro ver: met deze serie beslaan ze weer net als met Bartje het hele christelij ke volksdeel, de EO incluis. Want ook voor al die mt'nsen is de Suikerbol een stuk jeugdsentiment, waar ze met weemoed en met volle overgave naar zullen kijken. Er komt immers geen onvertogen woord in voor, ook al gaan die bakker en zijn vrouw nooit naar de kerk in het verhaal'. In HN verder een tweespraak over het bidden en informtie over het ge zamenlijk vergaderen van de synodes van de Nederlands Hervormde Kerk en de Gereformeerde Kerken. De Nieuwe Linie: Uit commissie geklapt Roel van Duyn doet in De Nieuwe Li nie 'openlijk' verslag van een geheime vergadering van de commissie van bij stand voor de gemeentebedrijven van de Amsterdamse raad. Onderwerp van gesprek: 'Hoe laten we die mensen on gemerkt betalen voor de kernreactor bij Kalkar'. Van Duyn zelf is voor stander van een voorlichtende brief aan de consument met daarin ook aanwijzingen om deze extra-heffing te boycotten. Rudie Kagie woonde een feestavond bij van de Amsterdamse afdeling van de Slechthorende Jongeren Organisa tie (SHJO). Hij begint zijn verhaal al dus: 'Een kerkeraadzaaltje is groot ge noeg, om behalve het voltallige leden bestand ook een handvol ouders te bergen. Voor de pauze voeren een paar bestuursleden sketches op. Dat is (ADVERTENTIE) toJe beste voeding voor uw hond al lachen, voordat er fttfs gezegd is. Door suggestieve schokbewegingen la ten twee jongens zien, dat ze twee treinreizigers uitbeelden. Ééntje heeft een banaan in zijn oor. Vraag van zijn medepassagier: meneer, waarom heeft u die baan in uw oor? Wilt u wat luider praten, verzoekt de aange sprokene daarop kribbig. Ik versta niet wat u zegt. Ik heb namelijk een banaan in m'n nor'. Vrij Nederland: Dichter en spieren 'Had ik meer spieren in m'n lijf dan was ik boerenknecht geworden', zegt de dichter Habakuk II de BaLker te gen Bibeb, die hem ondervoeg voor Vrij Nederland. 'Dat pseudoniem is een aanwijzing uit welke hoek het komt. In de Godspraken beklaagt de profeet en dichter Habakuk zich bij God over het onrecht t'n geweld en vraagt hoe lang dat nog moet voort duren. Hij wil antwoord van God. 'want de steen uit de wand roept en de balk uit de zoldering antwoordt hem'. Martin van Amerongen komt terug op de metrodebatten en vindt, dat de 'PvdA-regenten hun partij de vernie ling in helpen', Ageeth Scherphuis be richt over de Optilon-vrouwen, die van mening zijn, dat de bonden hen hebben gebruikt als propaganda en Tamar geeft een voorlopige reactie op 'Weinreb', waarin ze zegt, dat ze van 'niets anders onder de indruk is dan van de ongehoord boosaardige toon, die uit het vertrouwelijke rapport spreekt'. Elseviers Magazine: Geen knlpkaart Elseviers Magazine besteedt aandacht aan 'de golf van roof uit huizen en bedrijfspanden, die Nederland de laat- ®lu i d.» M'. Wat dat betreft na If)72 i cd jaar en de verzeke- r ngsmaa.se.i. j.k. .ebben dan ook de strijd tegen de inbrekers aangebon den door de verzekerden op preventie te wijzen. Mr. C. D. Henny van de Nationale Nederlanden: een inbraak polis is per slot van rekening geen knipkaarl tegeai periodieke plunde ring'. G. .Mok sprak met dominee Ralph Aber- nathy, de krachtloze erfgenaam van Martin Luther Kink en EM's omslag verhaal gaat over het geldparadijs Zwitserland. Accent: Marx en de anti-kraakwet Accent informeert de lezer onder meer over de 'wonderlijke wederge boorte van Karl Marx'. 'Als Marx zelf nog zou leven en de linkse bewegin gen in Europa zou zien, zou hij waar schijnlijk voorspellen, dat het marxis me ten onder zou gaan aan haar eigen eeuwige tegenstellingen; zij zijn zon der twijfel verward geraakt in tegen gestelde opvattingen, programma's en doelstellingen, waaruit het marxisme juist zijm kracht moet putten'. Mr. J. C. Hooftman vindt de anti- kraakwet 'wel erg soepel voor kra kers', Emmy Huf beveelt het Mickery- theater aan en in Accent vt'rder het eerste deel van een serie van vier over 'De mens op zoek naar zichzelf'. De Groene: Meisjes- en kinderboeken Max Arin schrijft in De Groene over een onderzoek, dat het COC en Man- Vrouw-Maatschappij (MVM) hebben gedaan naar de manier, waarop vrou wen en meisjes enerzijds, mannen en jongetjes anderzijds worden uitge beeld in leesboekjes, die in de vierde klas van de basisschool in Nederland worden gebruikt. Margreet Kolkman, actief lid van MVM: 'Ik kan de schrij vers van kinderboeken geen ongelijk geven, dat er zo weinig meisjes en vrouwelijke beesten in hun boekjes voorkomen. Als die meisjes zich vol gens de normale rolpatronen, dus op de manier, die men van ze verwacht, moeten gedragen, valt er ook niets leuks met ze te beginnen. Altijd maar afwachten, snikken en huilen'. In De Groene verder informatie over krotopruiming, Bnl'vta en net Elec tric Circus uit Amsterdam, dat Viet; nam op poorten en pleinen brengt onder redactie van loessmit 'De andere agenda' dankt zijn be staan aan de gewone agenda's. Dat zijn dan de schoolagenda's die ge vuld zijn met foto's van het konink lijk huis, fraaie natuurplaatjes en wijze spreuken. De uitgeverijen Van Gennep en De Bezige Bij stellen daar nu voor de derde maal een andere agenda (f 3,75) tegenover. De informatie over onderwerpen als seks en drugs zijn ditmaal ineengeschrom peld tot een paar pagina's hand zaam adressenmateriaal. De verde re ruimte tussen de bladzijden met data en lesuren is gevuld met in formatie over het onderwijs zelf. Veel interviewtjes, gemaakt door Aukje Holtrop, die de lezers van dit dagblad niet onbekend zal zijn. Niemand kan een minister nog vra gen dat te verbieden, zoals na ver schijning van de eerste 'andere agenda' wèl gebeurd is. In die verhaaltjes komen leerlin gen, leraren, ouders, conciërges cn schoolleiders zelf aan het woord. Steeds blijkt dat er een enorme kloof gaapt tussen beroepsonder wijs en havo-mavo-vwo. Iemand van de schoolleiding van een scho lengemeenschap havo-vwo: 'Wat het beroepsonderwijs betreft: daar heb ik nooit wat mee te maken. Je komt het nooit tegen. De scheiding tussen hen en ons is bikkelhard, maar 't is nou eenmaal zo'. Waar ons schoolsysteem toe leidt, moet o.a. blijken uit het relaas van André Frangois, die al dertig jaar coupeur is. 'Het is niet zo'n erg vrolijk verhaal', zegt hijzelf, en het is inderdaad om droevig van te worden. Hij werkt al dertig jaar bij dezelfde baas. 'Om de twee uur gaat er een zoemer, dan mag je even uitscheiden voor vijf minu ten. En dan moet je weer aanpak ken. En dit gaat al dertig jaar door.' Voor z'n salaris schaamt hij zich: Netto 179 per week. 'En ik sta bekend als een ijverig werkne mer.' Daarmee is ook de treurigheid van zo'n andere agenda aangeduid. Er staan wat uiteraard kritische iluus- traties, strips en tekeningen in van Lucebert, Jan Willem van Vugt en Kees Willemen. Maar voor het overige is duidelijk dat de an dere scholier in een tijd leeft waarin geluk erg ongewoon is. Snorren op foto's tekenen is er niet meer bij op school. Tienjarige Ronald in de NCRV- gids: 'Ik zou zo graag in een vilmpje mee willen doen het geeft niet wat voor vilm het is, maar als het maar een paar regeltjes zijn schrikt u maar niet van mijn rap port, ik zal het opschrijven taal 4V4, rekenen een 6 dus er zit niks anders op dan later een vilmster te worden'. Hoe het volgens 'de andere agenda' niet moet: de wereld verdeeld in een stuk 'wij' (New York, Londen, Athene, Rome, Lissabon) en een stuk 'zij' (Moskou, Havanna, Pe king, Oost-Berlijn en Hanoi). Een tegenstelling in puur zwart-wit, zonder één enkel tintje grijs er tussen (zie ook: 'de derde andere agenda'). Geïnspireerd door een film, waarin Sophia Loren en Marcello Mastroi- anni hetzelfde grapje uithalen, is Elene Sainas uit een dorpje op Sardinië er opnieuw in geslaagd de carabinieri bij de neus te nemen. Elena moet wegens diefstal nog twee maanden uitzitten, maar ze maakt driftig gebruik van een be paling in het Italiaanse wetboek van strafrecht dat zwangere vrou wen en moeders van een kind van nog geen half jaar oud van opslui ting vrijstelt. Op de kop af zes maanden na de geboorte van Ele na's negende baby kwamen de ca rabinieri haar dus halen, maar de arrestante had in dat halve jaar ook niet stilgezeten en effectieve voorzorgsmaatregelen genomen: ze kon een doktersverklaring laten zien waaruit bleek dat ze van haar tiende in verwachting is. Behouden Wie wil weten hoe allerlei middeleeuwse perkamen ten, oorkonden, zegels en kaarten zo puntgaaf bewaard konden blij ven, kan tot 25 juli terecht in het rijksarchief in Utrecht, waar de expositie 'spiegel der behoudenis restauratie van archivalia' van alles op dit gebied duidelijk maakt. Kunst In het museum voor het onderwijs in Den Haag is een tentoonstelling ingericht van borduurkunst en sieraden uit Bosnië-Hercegovina, een verzame ling van rond de eeuwwisseling van het nationaal museum in Sera- jewo. De tentoonstelling, die er is vanwege het cultureel verdrag tus sen Joegoslavië en ons land, gaat 5 augustus pas dicht. Een heel apart soort 'vierdaagse' is de driedaagse wandelmars die Is raël al sinds 1953 kent. De twintig ste valt dit jaar min of meer toe vallig samen met het 25-jarig be staan van de staat en wordt dan ook tot de verjaardagsfeesten gere kend. Deze driedaagse is een mars die in totaal tegen de honderd ki lometer beslaat en dwars door het heuvelland van Judea gaat. Vorig jaar stapten zo'n 33.000 wandelaars mee. onder wie 1300 buitenlanders (Zwitsers, Denen. Duitsers, Engel sen, Italianen, Nederlanders, No ren, Finnen en Japanners) en ook een honderdjarige. De slotparade door Jeruzalem en een welverdien de medaille zijn de beloning voor de volhouders. Dit jaar wordt er op 17, 18 en 19 september gewandeld, tijd genoeg dus nog om flink te trainen, in lichtingen te vragen of zich gelijk maar op te geven bij het Israëlisch Nationaal Verkeersbureau, Heren gracht 422 in Amsterdam, tel. 020- 24642. Thijs Chanowski, diens compagnon Loek de Levita en hun medewer kers zitten sinds het overlijden van de Fabeltjeskrant nog altijd aan één stuk door nieuwe fabeltjes te maken. Niet meer met meneer de uil, Lowieke de vos, juffrouw ooievaar en al hun kornuiten, maar wl, vertellen ze in KRO's om roepblad Studio, bijvoorbeeld 'de vloek van de woeste wolf, dertien keer een half uur spannende avon turen voor kinderen van zo'n vijf jaar af, die de NOS de komende winter-zondagavonden gaat uitzen den. En met nieuwe vijf minuten- programma's voor vlak voor het klokje van zeven uur zijn ze ook al bezig; daar zitten spliternieuwe be levenissen van Paulus de boska bouter bij. Kinderlijke fabeltjes zijn het trouwens niet zozeer. Vol gens Chanowski moeten kinderpro gramma's 'beslist niet te gemakke lijk, te kinderachtig' zijn. Die ge dachte is de basis voor al hun nieuwe programma's. 'Als het aan Thijs Chanowski en Loek de Levi ta ligt, gaan de vaderlandse beeld buiskinderen gouden tijden tege moet', concludeert Studio. 'Ja, ik vroeg hem nieuwe bolletjes in te zetten.' (ADVERTENTIE) doko^de beste voeding voor uw hond

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7