imdezon Groenendijkers hebben klachten over Betoncentrale Koudekerk Katwijk doet ook aan binnenrecreatie Alphens arbeidsbureau: gunstige conjunctuur Kort nieuws uit de regio r Geslaagden Visserijbericht Ongelukken op de Langevoort Nieuwe Leidse Courant Werf mee! Win een abonnee J. Valkenburg (68) overleden Duif bezorgde Katwijkers auto Peuterspeelgroep Voorhout moet tarieven veranderen Alphense bejaarden op stap Hoog en laag water TROUW/KWARTET DONDERDAG 14 JUNI 1973 STAD EN REGIO ij ALPHEN De geregistreerde ar beidsreserve is in mei met 11 gedaald en bedraagt nu nog 256 of 1,2 procent van de afhankelijke mannelijke be roepsbevolking. Deze ontwikkeling is in overeenstemming met de verwach ting, zij het dat de daling iets is te gengevallen. De geregistreerde arbeidsreserve in Zuid-Holland is 2,57 procent. Deze da ling van de werkloosheid is het resul taat van diverse kleine verschuivingen in onderscheidene beroepsgroepen. De vermindering van de werkloosheid in de bouwsector met 10 springt nog het meest in het oog. Verder is het aantal ingeschreven handelspersoneel met 6 gestegen. IJMUIDEN Per 1 ks. In guldens tarbot 8.518.23, grote long 9.308.79, grootmiddel tong 9.949.65. klelnmiddel tong 12.2211 08. tong I 13.16—12.07, tong II 13.21—12.16. per stuk In guldens: haal 162. Per 50 kg. in gul dens: schelvis 1 105, schelvis 2 en 3 90. schelvis 4 9490. wijting 2 9969, schar 66—21. bot 25—18, schol 1 96. schol 2 142— 110. schol 3 129—90. schol 4 78—65, kabel jauw 1 89, kabeljauw 2 en 3 125, kabeljauw 4 125—101, kabeljauw 5 125—89, koolvis 1 39. koolvis 2 43—41. koolvis 3 53—49. koolvis 4 55. tarbot 363—229. griet 173—132, heek 1 160, rode poon 57, haai 8680. Aan de woensdagmarkt werden te IJmuiden aangevoerd: 14 kisten kabeljauw, 2 kisten tarbot en griet. 62 kisten koolvis. 27 kisten schar. 74 kisten wijting. 150 kisten schol. 62 kisten schelvis en 28 kisten varia. Besommingen: KW 107 1800: VL 103 890; UK 4 1500; UK 200 1510; UK 245 900; VD 15 1800: VD 25 2200: VD 46 1700; VD 89 3100; YE 25 1700: WR 93 1520: ZL 6 1400; IJM 7 240; MM 15 2600; IJM 23 1500. KATWIJK AAN ZEE Aan de haringafslag verschenen woensdagochtend: KW 44 en KW 85 met 356 kantjes. Prijs: maatjesharing groot 211-225; klein 160-188; kk 153-160. SCHEVENINCEN 13 Juni. visserijberich- ten. Besommingen kustvissers; SCH 18, 2580. SCH 25. 1915, SCH 43. 2940. per 40 kg.; Schol m. 85-90. Schol kl. 68-79. Wijting gestr., 60-77. Wijting dicht. 47-60. Schar. 45-47. Kabeljauw I. 88-100. Kabeljauw II. 85-90. abeljauw III. 62-75. Verse makreel. Academische examens LEIDEN Geslaagd kand.ex. Neder landse taal- en letterkunde mej. I. M. Wakka (Leiden). Geslaagd doctoraal examen Zweedse taal en letteren C. Ploos van Amstel-de Jong te Oegst- geest Ondanks het feit, dat de vraag naar arbeidskrachten is teruggelopen, ver loopt de conjunctuur gunstig. Als ge volg van een enquête was de vraag nl. tijdelijk gestegen. Door de arbeiders tekorten in bepaalde beroepsgroepen is er van enige spanning op de ar beidsmarkt sprake. Voor de naaste toekomst wordt ver wacht dat de situatie op de arbeids markt niet veel zal veranderen. Als gevolg van de vraag naar L.T.S.- schoolverlaters zal de totale vraag tij delijk stijgen. De geregistreerde arbeidsreserve bij de vrouwen is enigszins afgenomen (9), waardoor het aanbod nu 70 be draagt. Bovendien is de vraag naar vraowelij'k personeel iets gestegen (plus 15). Het aanbod van part-time krachten is opnieuw gedaald (-10), als gevolg van een toenemende werkgelegenheid voor die categorie. De vraag naar part-time krachten is dan ook gestegen. Evenals bij de mannen is er sprake van een gunstige conjunctuur. Zuiveringsinstallatie Rijnsaterwoude in werking RIJNSATERWOUDE Op uitnodiging van de dijkgraaf mr. F. M. Schokking heeft gistermorgen burgemeester II. L. Brcen van Rijnsaterwoude, de westelijk van de nieuwe wijk gebouwde rioolwaterzuiveringsinstallüe in werking gesteld. Daarmee is voor deze nieuwe wijk een grote zorg weggenomen. Burgemeester Breen zowel als de dijkgraaf spraken waardering en dankbaarheid uit voor de snelle totstandkoming van deze inrichting. Na deze handeling werd de inrich ting bezichtigd en de werking door deskundigen uitgelegd (zie foto). KATWIJK Deze zomer, te weten van 18 juni tot 18 juli zal in de Kat- wijkse sporthal Cleyn Duin een zaal voetbalcompetitie worden gespeeld. Dat is een nieuw onderdeel van de at tracties die de Katwijkse VVV jaar lijks aan haar zomergasten heeft te bieden. Aan het toernooi, waaraan vijf Katwijkse. zes Noordwijkse en één Rijnburgs team meedoet, kunnen ook badgasten deelnemen. Het geheel wordt georganiseerd in samenwerking met de Leidse afdeling van de K.N.V.B. Als het toernooi een succes zal worden wil men van de winter de sporthal huren om te kunnen mee doen aan de K.N.V.B.-competitie. Het zijn teams, samengesteld uit be- drijfspersoneel, die alle uitkomen voor het eigen bedrijf. De opening van de competitie zal worden verricht door VW-voorzitter mr. J. van der Plas. De finale een maand later zal worden gespeeld in het bijzijn van Feyenoorder Willem van Hanegem. Hij zal voor de finalewedstrijd de af trap verrichten. Het comité dat dit toernooi organi seert bestaat uit de heren C. van der Plas. directeur van het garagebedrijf, dat aan het toernooi meedoet. N.B. (ADVERTENTIE) Glasbergen, B. de Vries, van Quick Boys, en voor VVV mr. J. van der Plas. Het voetbaltoernooi is niet het enige dat VVV voor de Katwijkse gasten or ganiseert. Gasten kunnen in Katwijk, en dat is in Zweden enorm aangesla gen, een fiets huren en daarmee de omgeving verkennen. Twaalf fietsrou tes heeft VW opgesteld, waarmee de gasten zeker veertien dagen uit de wielen kunnen. Van 17 tot 20 juli is er in Katwijk een vermaakcentrum. OEGSTGEEST Op de Langevoort hebben zich gistermiddag twee onge lukken voorgedaan. Op de hoek Lan- gevoort-Irislaan kwam een 8-jarig meisje, toen zij plotseling de weg over stak, onder de wielen van een door een inwoner van Sassenheim be stuurde bromfiets. Zij liep een gebro ken enkel op. Op de hoek LangevoortpHofbroucker- laan botsten een personenauto, be stuurd door een inwoner van Oegst- geest, en een Leidse bromfietser te gen elkaar, toen laatstgenoemde ver zuimde voorrang aan de automobilist te verlenen. De Leidenaar werd met een gecompliceerde enkelbreuk, schaaf- en snijwonden naar het zie kenhuis gebracht. In de Florisstraat trof de politie giste ren een niet afgesloten personenauto aan, die daar al enkele weken stond. Het bleek een auto van een inwoner van Wormerveer te zijn, die onlangs in Amsterdam gestolen was. Het «teut ochtendblad voor élk protestant» Christelijk gezin In Leiden en omgeving HILLEGOM In Bennekom, waar hij met vakantie was, is dinsdag tegen de avond op 68-jarige leeftijd plotse ling overleden de heer J. Valkenburg, oud-hoofd van de Julianaschool al hier. Vorige week nog schreven wij over hem in verband met zijn beëin diging van het raadslidmaatschap. De rouwdienst wordt zaterdag gehouden in de herv. kerk om 1 uur, waarna de begrafenissis om kwart voor 2 op de algemene begraafplaats aan de Wilhel- minalaan. Op de terreinen van school, kerk, or ganisatieleven en politiek is de heer Valkenburg, die dinsdag bij aankomst in het streekziekenhuis te Bennekom reeds was overleden, uiterst actief ge weest. Behalve dat hij hoofd was van de Julianaschool maakte hij deel uit van het curatorium van de Centrale voor Handelsonderwijs. Bij vele exa mens was hij gecommitteerde. In de hervormde gemeente van Hillo- gom was de heer Valkenburg o.m. ou derling en scriba van de centrale ker- keraad. In Parkwijk leidde hij vele diensten. Voor de CHU zat hij in de gemeenteraad. Deze functie had hij juist neergelegd. Velen zullen met grote waardering aan hem blijven denken. KATWIJK AAN ZEE De postdui venvereniging 'De Rijnmonders' staat in de postduivenwereld hoog aange schreven, dit als gevolg van de hoge en vele prestaties die zij de laatste ja ren met haar duiven wist te leveren. Bij de kampioenen van het seizoen waren er altijd Katwijkers aan wie deze onderscheiding ten deel viel. De Katwijkse combinatie 'Move!' (De Mol en van Velzen) leverde met haar vogels toch wel een uitzonderlijke prestatie. De vier grote kustdistricten van de zaterdagvliegers hadden zaterdag een wedstrijd vanaf Corbeil, afstand 423 km. 's Morgens om 6 uur had de los sing plaats en om 11 uur 53 minuten en 57 seconden meldde zich de doffer H 1554356 op het hok. De gemiddelde snolheid bedroeg 1195,99 m per mi nuut. De combinatie Movel meende al dat dit een hél vroege duif moest zijn. Deze veronderstelling was maar al te waar, want het bondsbestuur be vestigde dat deze duif de snelste tijd had gemaakt van de vele duizenden duiven die aan dit concours hadden deelgenomen. De hiervoor beschikbaar gestelde personenauto (Daf) kwam daardoor in het bezit van de combina tie De Mol en Van Velzen. KATWIJK AAN ZEE 'De Rijn monders' hield een wedstrijvlucht van oude duiven vanaf St. Ghrislain, af stand 200 km. Uitslag: C. den Duik 1- 61-95; Gebr. Kuijt 2-18-19-108; P. dc Krijger 4; Comb. SZ-5-73-80; L. van Delft 6-26; Comb. KK 7-22-81-106; Comb. Movel 8-33-45-66-107; R. Varke- visser 10-65-70; J. van Duijn 11-14-35; Gebr. van Kruistum 12-51: Comb. Ster 13-20-86; Gebr. Geijteman 15-30-34-98; H. Krijgsman 21-75-82; L. v.d. Plas 23- 31-46-93; K. Haasnoot 25-28-59-78-96- 104; J. Nijgh 29-52-62-79; G. Schaap 32; P. Langman 37; C. Guijt 38-109; Comb. DN 3943-58-71-79-84; K. van Beelen 40; K. Geijteman 3641; C. Aanhane 42-53-110; T. Guijt 47-91; J. Broekhof 44-63-105; D. Houwer 48-54- 101; H. Dekker 49; W. de Liefde 55: T. Houwer 57-83-89-100; K. van Velzen 64-88; P. de Mol 68-72; J. v.d. Guyten 69-90; A. Guijt 76; D. van Beelen 87; R. v.d. Kraan 97; W. Verhoef 113. KATWIJK AAN ZEE De extra col lecte t.b.v. de Hervormde Zeemans- raad heeft 2.729,22 opgebracht. Een collecte t.b.v. de kinderbescherming bracht 2985,42 op. NIEUWVEEN De Hervormde Ge meente heeft in de wintermaanden ten bate van de aflossing van de le ning voor 't Anker een inpakaktie ge organiseerd. Elke maandagavond werd er in het Anker ingepakt en velen werkten ook thuis aan de Aktie mee. Op maandag 18 juni is de laatste avond. Deze zal een gezellig karakter hebben. Het eindbedrag van de aktie wordt deze avond bekendgemaakt. NIEUWVEEN Op 28 juni houdt de Chr. school een ouderavond in de recreatiezaal 'De Stol'. Het program ma wordt door de kinderen geheel verzorgd. Tevens zullen de kinderen van de 6e klas deze avond afscheid van de school nemen. NIEUWVEEN Het Chr. Jeugd werk organiseert voor de kinderen van de clubs een kampweek in Leer- sum, van 4 t/11 augustus, op een kampeerboerderij. De leiding is in handen van mej. H. M. v.d. Meeberg. LISSE Dinsdagavond werd een vierdaagse Tentevangelisatie-campagne ingezet, die wordt verzorgd door ver schillende kerken van Lisse. Men heeft daarbij de medewerking van de openlucht- en Tentevangelisatiedienst Nederland. De tent is te vinden aan de Nassaustraat bij de Julianastraat. De heer C. Spaargaren, sprak een woord namens de evangelisatiecom missies der kerken die hierin samen werken. WOUBRUGGE De collecte ten ba te van het Rode Kruis haeft 569 op gebracht. VOORHOUT Sedert 1971 exploi teert de 'Peuterspeelgroep Voorhout' in de lokaliteiten van de r.k. Lagere Technische School aan de Leidsevaart een speelgroep voor kinderen van 2'/2 tot 4 jaar. Teneinde de initiatiefne- mres de kans te geven dit werk tot ontplooiing te brengen, heeft de ge meente een startsubsidie van 2.000 beschikbaar gesteld. Nu de peutergroep 2'/£ jaar werkzaam is. constateren B. en W. dat plaatse lijk voor dit werk voldoende belang stelling bestaat, ofschoon die belang stelling niet geleidelijk over de bevol king is gespreid. Eind december 1972 telde de wachtlijst 20 kinderen, ter wijl 51 kinderen de gToep bezochten. Het bestuur acht de tijd gekomen de vrijblijvende organisatie een meer de finitief karakter te geven. Gedacht wordt aan een formele stichtings vorm, waarbij de leidsters als vaste werkneemsters in dienst komen. Voor het verlenen van een jaarlijks exploitatie-subsidie voor de periode 1972-1973 bestaat naar de mening van B. en W. vooralsnog geen aanleiding. De huidige tarieven vertonen een dui delijk depressief karakter, hetgeen wil zeggen dat de laagstbetaalden verhou dingsgewijze meer betalen dan de ge nieiers van hogere inkomens. Indien het lage tarief ongewijzigd blijft en de overige tarieven progressief wor den opgezet, kan nagenoeg een slui tende exploitatie worden verkregen. Overigens zijn B. en W. wel van me ning, dat dit werk waar nodig de steun van de plaatselijke overheid verdient. Te zijner tijd, zal bij het eventueel duurder worden van de huisvesting financiële medewerking positief worden benaderd. Raad Noordwijk vergadert NOORDWIJK Dinsdag 19 juni ver gadert de gemeenteraad 's avonds om 8 uur. De agenda vermeldt o.a.: rapport toekomstige watervoorziening: machtiging tot het ingebruik geven van d,e sporthal; verhoging tarieven sporthal en gymnastieklokaal Wasse- naarsestraat; krediet voor speeltoestel (Lud. Berkemeierstraat e.a.); wijzi ging entree gemeentelijk sportpark; instellen beroep tegen gedeeltelijke onthouding van goedkeuring bestem mingsplan 'Buitengebied'; verlichting kruispunt Kraaierslaan-Weideweg; krediet voor aanleg centrale verwar ming woningen Karei Doormanstraat; krediet uitbreiding raadhuis; krediet inrichting bureau van politie; aanvul lend krediet renovatie 45 woningen; krediet voor bouw gymnastieklokaal, hal en entree Christus Koningschool. ALPHEN Een eerste groep van 325 Alphense bejaarden maakte gisteren onder leiding van het comité 'Reis bejaarden' het jaarlijkse uitstapje. Met zeven autobussen ging men van Alphen naar Leersum, waar de koffie klaar stond en daarna via Arnhem naar het landgoed Sonsbeek, waar werd gedineerd en een bezoek gebracht aan het Sa faripark. Op de terugweg deed men 't Gooi aan. Volgende week woensdag gaat de tweede groep dezelfde reis maken. Op de foto: voorzitter Van der Neut controleert of alles bij het instappen wel goed gaat. Steeds groter geworden zonder vergunning Hinderwet" HAZERSWOUDE De Groene- dijkers, die in de nabijheid van de Beton Centrale Koudekerk (aan de noordzijde van de Oude Rijn gevestigd) wonen, hebben bij burgemeester en wethouders van Koudekerk aan den Rijn hun ongenoegen omtrent het lawaai en de overlast, die het bedrijf veroorzaakt kenbaar gemaakt' Hazerswoudes gemeenteraadslid J. M. L. Wesselingh heeft het tij dens een hoorzitting nog eens duidelijk gesteld: 'Ik maak be zwaar tegen het feit, dat deze procedure zo verschrikkelijk lan ge tijd in beslag neemt. Waarom moet dit zo lang duren, terwijl de Betoncentrale BCK lawaai en overlast blijft veroorzaken?' Bij het verzoek om een vergunning vanwege de hinderwet is voorgeschre ven. dat de aanvrager een opgave ver strekt van de maatregelen die geno men worden om luchtverontreiniging te voorkomen of tot een minimum te rug te brengen. Wesselingh, sprekend namens de andere Groenedijkers: 'De aanvraag dateert van 10 november 1970 en het komt nü nog steeds voor dat wolken cementstof van de installa tie vrijkomen, terwijl de geluishinder is toe- in plaats van afgenomen'. B. en W. van Koudekerk aan den Rijn zijn van plan om de BCK een vergunning te verlenen. Wesselingh: 'Ik had ook niet anders verwacht. Daartegen heb ik ernstige bezwaren'. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten c.q. TNO Delft heeft een on derzoek ingesteld naar de geluishin der en de luchtverontreiniging ter plaatse waar deze in-dustrie is geves tigd. 'Hoe dit onderzoek heeft plaats gevonden, is mij niet bekend', aldus Wesslingh. 'Bij niemand van degenen die een bezwaarschrift hebben inge diend, is een onderzoek ingesteld naar de juistheid van de ondervonden ge luishinder en zeker niet in de avond of in de nacht, wanneer de BCK in bedrijf is en juist dan dreigt geluids hinder een obsessie te worden.' Er heeft, volgens Wesselingh, geen enkel mondeling gesprek plaatsgevon den en er is geen enkele inlichting verstrekt. Er is dus mijnerzijds wei nig vertrouwen in de objectiviteit van het rapport (zo dit er is)'. Sinds 1970 is de geluishinder eerder groter dan kleiner geworden. 'Er is geen enkele verwachting dat deze na het verlenen van de hinder wetsvergunning minder zal worden of verdwijnen', aldus Wesselingh. Vraag is voor hem bovendien, of het onderzoek van de Vereniging voor Ne derlandse Gemeenten zich ook heeft uitgestrekt tot de mobiele ccmentzui- VOORHOUT Met de B.V. Aanne mingsbedrijf Egbo te Hazerswoude, hebben B. en W. overeenstemming bereikt omtrent de verkoop van enke le percelen grond in het bestemmings- J plan Spoorlaan ten behoeve van de bouw van 20 woningen-met-berging in de vrije sector. De prijs is bepaald op 440.000 in totaal. VOORHOUT De gemeenteraad Voorhout behandelt donderdag 21 ju- ni om 8 uur de volgende agenda: be roepschrift van H. A. van Kampen te gen de weigering van een bouwver gunning: verkoop van enige percelen grond in het plan 'Spoorlaan'; afwij zing subsidie 'Peuterspeelgroep Voor hout'. KATWIJK In verband met zijn be- e noeming tot hoofdcommies B ter se cretarie van Hoogeveen heeft de heer G. J. Ridder verzocht hem ontslag te ie verlenen als secretaris van het vuilaf- voerbedrijf. Als opvolger wordt dt1 heer A. G. J. van der Haar, hoofdcom- miesster secretarie der gemeente Kat wijk voorgesteld, die vanaf 16 meie' voorlopig met het secretariaat werd'a belast. WOUBRUGGE Op de Kerkweg tei hoogte van E. van der Horst werd ,i dinsdag rond het middaguur de 67-ja- rige wielrijder J. Brunt uit Woubrug- ge toen hij linksaf sloeg, van achteren.] aangereden door de automobilist J W. uit Hoogmade. Bij deze aanrijding liep de wielrijder een gebroken been op. Na door dokter J. Nooter gehol pen te zijn werd hij vervoerd naai het ziekenhuis Rijnoord te Alphen. WOUBRUGGE Geboren: Bobby 1 zn v G. J. Jansen en G. P. van Duynie Danielle M.. dr v F. W. van Tol en C dc J. M. Borst. SASSENHEIM Dinsdagmiddag hal vier reed op de Platanenlaan een au. to, toen plotseling een 3-jarige kleute f. tussen twee personenwagens vandar kwam, en tegen de auto aanliep. G. lukkig voor het kind reed de perso nenwagen zeer langzaam; niettemii liep het meisje, dochtertje van de f; milie Verbree, een gebroken linker f,1 beentje op. en een forse hoofdwont Na eerste hulp door dokter Van Rit werd zij naar het Acad. Ziekenhuis Leiden overgebracht. SASSENHEIM In de nacht v zondag op maandag overleed nog vri 1 onverwacht op 62-jarige leeftijd heer P. v.d. Burg, die haast 40 jaa koster was van de St. Pancratius-kerl LISSE Op het politiebureau te Lis 1 se komen de laatste dagen herhaaldt lijk berichten binnen van vernu zucht. Bij de R.K. Mavoschool werdeiL ruiten ingegooid, op de 1ste Poellaai,n werden alle planten uit de bloembakff, ken getrokken en vertrapt, bij de oi de openbare school aan de Heerewi waren jeugdigen bezig planten uit trekken, enz. Het was niet mogelijff de daders te grijpen. LISSE Bij het onlangs geopendièi Chinese restaurant aan de Heerewe iet ontstond in de keuken brand dooet 'vlam in de pan'. De vlammen kw. oc men al spoedig boven het dak ui s Jongelui klommen op het dak en doo het openmaken daarvan kon men en st mers water in de vlammen gooiei h Later nam de brandweer de verde blussing over. KOUDEKERK 'Artesia' organisee ei de een groot Pinkstertoernooi, vei30 deeld in een jeugdtoernooi en ee 'echtparentoernooi'. In de groep tcPa en met 10 jaar eindigden Ellen c Large en Irene Vonk bovenaan. Na ting was Irene Vonk zo gelukkig eerste prijs mee naar huis te moge nemen. De groep boven de 10 jai, werd gesplitst in beginners en gevo derden. In de eerste behaalde Cortin van Gent en in de tweede Ivonn i Slijpde eerste prijs. Aan het echtparentoernooi deden ft paren mee. In de hoofdgroep won h< echtpaar Ohlin in de finale van he n echtpaar Rietveld (6-1). In de verliezersgroep wonnen me ft Schoth en de heer Leentvaar van hepi echtpaar Sauren (6-20). KATWIJK Vanaf 1 luli tot eii augustus worden ten behoeve van Duitse badgasten kerkdiensten in Duitse taal georganiseerd in gebou De Hoeksteen aan de E. A. Borge i straat. Iedere zondag vangen de diei j( sten aan om tien uur. Deze kerkdieiL, sten worden voorbereid door de evai gelisatiecommissies van de Hervormd Gemeente en de Gereformeerde Kerk KATWIJK Van 22 tot 27 juni z een delegatie van het Katwijkse meentebestuur een bezoek brenge aan de Engelse vissersplaats Lowe toft. Dat gebeurt in het kader van d uitwisseling tussen Katwijk Engelse gemeente. Van de delegati maken deel uit: burgemeester A. Vermeulen, wethouder C. van d Plas en de raadsleden R. D. Buite dijk, J. de Haan, L. J. Haasnoot en Vink. Voorlichtingsambtenaar J. Vi1 ser zal met het gezelschap meereize »cl 'om hand- en spandiensten te verrid s I ten'. Belangrijkste punt van bespr sff king vormt de vraag hoe de beide g uri meenten de onderlinge contacten ku| 1 nen intensiveren. is 'Je ug d' n er d< id KATWIJK AAN ZEE —Vrijdag 1 j juni. Hoog water: 2.52 en 15.16; la; water 11.05 en 23.23. gers, die vooral 's nachts een zeer hin derlijk geluid produceren. 'Ik krijg het gevoel dat mijn bezwa ren en die van anderen worden erva ren als raiet ter zake diendende', aldus Wesselingh. De betoncentrale te Kou dekerk is in de afgelopen jaren steeds groter geworden, 'zonder vergunning in het kader van de Hinderwet en zonder dat rekening werd gehouden met de belangen van de omwonen den'. Wesselingh heeft B. en W. van Koudekerk verzocht de hinderwetver gunning pas te verlenen, wanneer aan de bezwaren is tegemoet gekomen. En de geluidshinder is teruggebracht tot voor ons en niet voor B. en W. aan vaardbare proporties. Als dat niet ge beurt, dan dient het bedrijf dat in feite voor het grootste deel zonder vergunning produceert, te worden ge sloten'. De omwonenden kunnen binnen een bepaalde tijd in beroep gaan bij de Kroon, indien zij menen dat er niet voldoende aan de bezwaren wordt te gemoet gekomen. Wim Hendrickx speelt in Triumfatorkerk KATWIJK AAN ZEE Vrijdag juni geeft Wim Hendrickx een orgi concert in de Triumfatorkerk. ju^ Zijn programma vermeldt werken va n5 A. van de Kerckhoven (17de eeuw Buxtehude (ciacona in e), Bach (ee koraalvoorspel en een fuga), Cléran.,' bault (suite), Kallmann (geb. 19R t en Reger (passacaglia. r Donateurs met hun gezinsleden he ben vrije toegang. Na afloop van jh r 'concert is de koffie klaar. Op vrijdag 22 juni concerteren Ice lingen van Jan Wclmcrs in de Triui|a( fatorkerk. OEGSTGEEST Rijnlands Lyceut geslaagde kandidaten van de HBS afdeling: Guillette Bink, Amarens Ei ses, Dionicia Groeneveld, Louise va Hartingsveld, Herman Hoekstra, Nie Jansen van Rosendaal, Hans Kisma n Jan Leewis, Rob van Nie, Hannel gt van Rijswijk, Peter Sillem, José va j" Tol, Rudolf Veltman, Lucas de Vrie 1 lht< Jï likt

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4