Doe-het-zelf markt komt lit jaar goed uit de verf deze zomer al caravannen? Fusie is goed voor alle bietentelers Duurder Omwisseling aandelen Scholten Carton gedeeltelijk in scrips Monetaire standpunten Amerika en Frankrijk nu minder ver uiteen ■a )mzet van 110 miljoen gulden IN VMF verwacht grotere winst itimulering van iroduktie rundvlees Omzet Hijls steeg ruim 17 pet Goudkoorts zig bedrijf bezig bedrijf bezig bedrijf DOW JONES INDEX Ned. fondsen in New York New York opnieuw zeer vast IQl'WKWAiRiTËT ZATERDAG 9 JUNI 1973 FINANCIËN EN ECONOMIE T27/K27 VERSCHIE De doe-het-zelf arkt in verf zal, naar het zich at aanzien, dit jaar goed zijn ior HO miljoen. Dit betekent, it de doe-het-zelf sector 23 pro mt van het binnenlands verfver- ■uik voor zijn rekening neemt. 1971 kochten de doe-het-zelvers 70 miljoen aan verf en in 1972 or 95 miljoen. Aldus de heer A. Kolff, president-directeur van Tol- ps Coatings. totale omzet van de Nederlandse rfindustrie bedroeg in het afgelo- jaar 530 miljoen, de export pi*|150 miljoen en de import 70 mil- De produktie had vorig jaar een ivang van 240.000 ton. Een hoeveel- id voldoende om één enkele laag aan te brengen op een totale op- rvlakte van 2.4 miljard m2, of om n tienbaans autoweg rond de aarde it verf te bestrijken. erbruik ettegenstaande deze gigantische eveelheid ligt het verfverbruik per ofd van de bevolking in ons land 22 kg) achter bij dat van Duitsland Frankrijk, waar het verbruik resp. en 15 kg. bedraagt (auto-indus- e). Het jaarlijks verbruik van verf Italië is daarentegen veel lager, te ten slechts 8 kg. per hoofd. rf, aldus de heer Kolff, is een be- igrijk produkt. Dat blijkt wel daar- dat de corrosieverliezen in ons ieder jaar zo'n slordige 700 Jljoen bedragen. Over de gehele we ll genomen belopen deze verliezen, is becijferd, per uur niet minder 2 miljoen, liens Coatings, die in de rij van rfindustrieën in ons land het ntal verffabrieken bedraagt 104, arvan 25 bedrijven 85 procent van markt b.eheersen de vierde ars inneemt, heeft het oog onlangs Japan laten vallen. Het bedrijf eft nl. een samenwerkingsovereen- nst gesloten met een zeer grote fa- ek van scheepsverven in dat land, Chugoku Marine Paints, grond hiervan zal Tollens zich be houden met de licentiefabricage scheepsverven en exclusieve voor- ling in alle verfbehoeften in Euro van Chugoku. Bepaalde recepturen Tollens zullen voortaan ook in tan worden gebruikt. OVERSCHIE De verf wordt duurder. Dit speciaal voor de doe-het-zelver, minder prettige geluid komt uit de mond van de president-directeur van de Tollens Coatings, de het'r A. Q. Kolff. De arbeidsproduktiviteit in de verfindustrie in ons land, aldus de heer Kolff, is nauwelijks nog op te voeren. De efficiency in de bedrijfstak heeft welhaast zijn maximum bereikt. Daarom zullen hogere lonen en andere kosten slechts opgevangen kun nen worden door een verbete ring van de verkoopprijzen. De fabriek van Tollens Coatings te Rotterdam-Overschie computer kan worden bediend, kan de afnemer zelf één van de kleuren van het beschikbare assortiment samen stellen. De grossier of detaillist heeft slechts vier soorten wit en 11 meng- kleuren nodig en kan hiermede tot 7000 kleuren verkrijgen. Voordeel voor de detaillist o.a. een zeer grote omzetsnelheid en veel kleinere voor raden. De verfindustrie, die tot voor enkele jaren nog haar ambachtelijke karakter had behouden, bevindt zich, aldus de heer Kolff, momenteel in een stroom versnelling van ontwikkelingen. Door internationale samenwerking en uit breidingen en vernieuwingen in eigen land Tollens opende gisteren een nieuwe fabriek in Assen hoopt het bedrijf haar partij te kunnen blijven meeblazen. AMSTERDAM De Verenigde Ma chinefabrieken hopen dit jaar een grotere winst te kunnen behalen dan in 1972, toen netto 13.4 miljoen werd verdiend. Concreet ziet jhr. mr. F. O. J. Sickinght', de voorzitter van de raad van bestuur, een winst per aandeel, die hoger zal zijn dan de top tot nog toe. Dat was 221 in 1966. Vorig jaar werd per aandeel 184 verdiend. Het resultaat tot nog toe is hoger dan in 1972, zo werd tijdens de aamleölhoudiersveirgadering meege deeld. Als negatieve punten voor dit jaar ziet het bestuur een conjunctuur, die nog niet verbetert, de 20 pet duurdere gulden voor de dollarlanden en de loon- en prijsontwikkeling. Maar posi tief werd geacht, dat de VMF de ei gen mogelijkheden beter kent en be nut en dat het herstructureringsfonds gpen aanvulling behoeft. Alle Ami's van de VMF-groep heb ben vorig jaar tot de winst bijgedra gen, wat niet wil zeggen: iedere acti viteit. Zo droeg de gieterij op negatie ve wijze bij tot het bedrijfsresultaat. Bij Werkspoor Amsterdam kampt men met aanloopverliezen na de ver nieuwing van het produktieprogram- ma. Bij Werkspoor Amsterdam zal het personeelsbestand zoals bekend, in krimpen, maar in het nevenbedrijf Werkspoor Diesel heeft men meer mensen nodig. Bekeken wordt hoe dit valt in te passen. Als typische groeddivisies btischouwt de VMF de mo-ntagedivisie, de proces- in du strieddvisie en de sector warmte en luchttechniek. Van de investerin gen zal dit jaar 25 pet in het buiten land terecht komen. ar sterke positie oor deze overeenkomst heeft Tollens b zeer sterke positie gekregen op tl gebied van verven voor scheeps- w en -onderhoud. Een eerste be- ngrijke resultaat van de samenwer- ig is een order voor de levering n verf voor een tanker van 318.000 5, die in opdracht van Shell Tan* rs door Verolme wordt gebouwd, it de scheepsbouw in Japan zijn it alleen de Japanse verffabrieken toeleverende industrie meege- oeid. Van betekenis is ook dat de panse scheepsbouwers langlopende derhoudscontracten met rederijen ok in het buitenland) afsluiten, t betekent, dat de bouwers zich rplichten tot wereldwijde service- rlening en er o.a. voor moeten zor- n dat in de belangrijkste haven- aatsen steeds voorraden verf aanwe- zijn. Aangezien aan dit systeem e nadelen zijn verbonden, zoals nge aanvoerwegen èn het aanhouden n voorraden belangrijke investerin- n vergt, zocht Chugoku Marine aints contact met een Europese fa- iek. 'k met Amerika heeft Tollens, die 1 jaar 225 jaar bestaat, de banden uwer aangehaald. Met The Valspar irP- is een samenwerkingsovereen- inst gesloten, die betrekking heeft het aanpassen van een Amerikaans teem van kleurmaken aan de he eften van de Europese markt en i onder licentie fabriceren ervan. omputer !t systeem van Valspar houdt in, it met een beperkt aantal standaard- euren een groot kieurenassortiment i n worden geleverd. Met behulp van 4^7 n machine, die desgewenst met een Bestuur Suiker Unie: ROTTERDAM 'Het belang van een fusie tussen CSM en Suiker Unie geldt voor de suikerbietentelers van beide ondernemingen, Voor alle bietentelers is de fusie van groot belang, omdat alleen déze fusie het mogelijk maakt een zo goed mogelijke situatie te scheppen voor de verwerking van bieten'. EX HAAG Om de produktie van ndvlees te stimuleren moet er een 'chting komen, die met de veemes- rs contracten afsluit waarin de afna- ffegeling zo is, dat de overname ijs voor slachtvee wekelijks wordt Paald aan de hand van de prijzen de veemarkten Rotterdam, Zwolle Den Bosch. it plan zal de werkgroep 'stimule- ng rundvleesproduktie* voorleggen n de openbare vergadering van het «tuur van het Bedrijfschap voor het agersbedrijf, die 14 juni wordt be ga. De werkgroep beveelt het be- uur aan ter bereiking van het doel, 'stimulering van de rundvleespro- ■ktie, boven de overnameprijs nog w nader te bepalen toeslag te geven ff afgeleverde kilo geslacht gewicht, •t bestuur van een nog op te rich- u Stichting tot Bevordering van de ïdvleesmesterij' dient dan te be- "en over de hoogte van deze extra sring. Deze stichting zal zich ook de hele uitvoering van het pro- et moeten belasten. Hiertoe stelt de erkgroep voor een bedrag van 60.000 uit de middelen van het be- ujfschap af te zonderen, waarvan ten togste 30.000 in de vorm van prijs vragen, die rechtstreeks moeten orden gebruikt voor het op gang "vagen vanhet hierboven beschreven ^eriment, dat in eerste instantie in provindie Groningen kan worden 'tgevoerd, zo suggereert de werk- roep. Dit zegt het bestuur van de Suiker Unie in een aan de Landbouwpers ge richte uiteenzetting. De zo goed moge lijke situatie komt, aldus de Suiker Unie niet tot stand, wanneer Suiker Unie en CSM naast elkaar blijven be staan en eventueel samengaan met an dere ondernemingen, ook niet wan neer deze ondernemingen suikerindus trieën van over de grenzen zijn. Bij een fusie tussen de Suiker Unie en de CSM zal geleidelijk gestreefd moeten worden naar een coördinatie van het investeringsbeleid in de fa brieken, meent het bestuur. De suiker- rafleverimgem zullen zodanig kunnen worden gepland, dat kortste afleve ringsroutes kunnen worden verkregen. Nu rijden suikerauto's van CSM en Suiker Unie kris kras door elkaar, nogal eens op weg naar dezelfde klant. Ook bij het ophalen van bieten bij de boeren constateert men het door elkaar lopen van de transporten. Een fusie zou tot grotere doelmatig heid leiden, aldus de Suiker Unie, wat belangrijk is met het oog op een nieuwe EEG-suikerregeling, die in Bank Bondsspaarbanken AMSTERDAM De Bank der Bonds spaarbanken heeft in 1972 (het eerste volledige boekjaar) gunstig gewerkt. Aan baten werd ƒ10 min. verkregen en de lasten bedroegen 7.5 min., zo dat een bedrijfsresultaat werd bereikt van 2.5 min. De nettowinst bedroeg ƒ1.5 min. In de laatste vier maanden van 1971 een periode waarin de bank operationeel werkte, werd 0.3 min. nettowinst bereikt, zo blijkt uit het jaarverslag. Als indicatie van het vertrouwen in de ontwikkeling op langere termijn stelt de directie voor 5 pet. dividend uit te keren. 1975 ingaat. De produktie zal zich dan geleidelijk zo aanpassen, dat zij ver schuift naar de gebieden met de laag ste kosten. Een fusie zou daarom gun stig zijn voor Nederland. Het bestuur van de Suiker Unie zegt de bietentelers van de CSM op één lijn te willen stellen met de huidige leden van de Suiker Unie. Daarom wil men Suiker Unie-aandelen aan de CSM-telers geven tegen betaling van 525. Dat houdt, aldus het Suiker Umie-bestuur, geen verband met de in- trensieke waarde van het aandeel, dat op 2500 wordt geschat. De Suiker Unie handhaaft ovprigens haar bod op de CSM. MARL (WEST-DUITSLAND) De Chemische Werke Hüls behaalde in de eerste vier maanden van 1973 een omzet van DM 578 min, of 17,1 pet meer dan in dezelfde periode van 1972. Hoewel er niet cp gerekend mag worden dat deze stijging zich over het gehele jaar zal handhaven, verwacht Hüls over 1973 toch een duidelijk be ter resultaat dan over 1972. Eerst in 1974 denkt Hüls de terug gang der laatste jaren te hebben goed gemaakt en haar vroegere positie in de chemische industrie weer te heb ben ingenomen. Aldus is meegedeeld tijdens een toelichting op het jaarver slag 1972. Blijkens dit verslag steeg de netto winst van de Hüls-groep over 1972 met 1,5 pet tot DM 1,50 (1,48) mrd. In 1972 werd voor DM 206,0 min geïnvesteerd, belangrijk minder dan in 1971 (DM 347,0) min. Gezien de thans waarneembare trend tot verbetering is over 1972, evenals over 1971, een dividend van 7 pet. ge declareerd. Gehoopt wordt dat een dergelijke uitkering over 1973 even eens mogelijk zal zijn. Dit jaar zal Hüls DM 130 min investeren. NEW YORK Door de hoge goudprijs op de Europese mark ten is een enorme nieuwe be langstelling ontstaan voor de oude goudmijnen in het gebied van de Black Hills in South Da kota tot aan Alaska en de Do minicaanse republiek. Homestakc Mining, heeft In South Dakota een mijn hero pend, die in 1874 werd ontdekt door generaal George Custer. De winning van een ounce goud in die mijn zal volgens de hui dige berekeningen circa 60 tot 65 dollar kosten. Homestake verricht bovendien op grote schaal exploratiewerk in negen staten in het Westen der VS ran Californië tot South Dakota en van Arizona tot Alaska. In de ontwikkeling van de mijn in South Dakota wordt 7 miljoen dollar geïnvesteerd. De New York and Honduras Rosario Mining heeft bekendge maakt. dat zij de op een na grootste goudmijn van de VS zal openen in de Dominicaanse republiek. Deze maatschappij zal tevens bestaande goudmij nen in Alaska en Californië her openen. Akzo neemt Noorse onderneming over ARNHEM AKZO Consumenten Produkten heeft het gehele aandelen pakket verworven van de Noorse fir ma Tomten een dochtermaatschappij van Barna enge n in Stockholm. De Ak zo groep had meit Tomtesinós zeven jaar een joint-venture voor de ver koop van het produkt 'Biotex' in Noorwegen. Voor het 95 personen tel lende personeel zal de overeenkomst tussen Akzo en Barnaengen geen ge volgen hebben, zo heeft Akzo bekend gemaakt. Koudijs DEN BOSCH De Vereniging Meng voederfabrieken Koudijs heeft een gunstig eersite halfjaar gehad. De tu multueuze ontwikkeling op de grond- C ADVERTENTIE) Waarom niet? Als u nü uw caravan koopt heeft u er nog het hele seizoen plezier vanl Uw caravandealer zal u graag deskundig adviseren. Bovendien kunt u het boekje „ABC voor caravan-kopers" bestellen met alle informatie om u te helpen bij uw keus. U ontvangt het boekje na overmaking van 3,50 op postgiro 162120 t.n.v. SRC, Amsterdam. Vermeld „ABC". Publlkatle van RAI afd. caravans stoffenmarkten maakt het niet moge lijk een verantwoorde uitspraak te doen over de vooruitzichten voor het tweede halfjaar, zo is in een buitenge wone vergadering meegedeeld. Twentse Kabel ENSCHEDE De omzet en de resul taten zijn bij de Twentse Kabelfabrie- ken in 1973 tot nu toe uitstekend ge weest. Zij zijn hoger dan in dezelfde periode van vorig jaar. De fabriek heeft voor de komende vijf zes maanden werk uit opdrachten. Het bestuur van de Twentse Kabelfabriek heeft de aandeelhouders in Enschede niet wijzer gemaakt over de voorgeno men deelneming in een electrotech- nisch bedrijf. Deze transactie, waarbij de koopsom één miljoen gulden in contanten is, zal binnenkort worden afgesloten. De directie weigerde een naam te noemen. 'De Oude Delft' DELFT De Optische Industrie, 'De Oude Delft', heeft 1972 na de weinig optimistische verwachting in het'vori ge jaarverslag, afgesloten met een rond 3 pet. hogere netto-winst van ƒ2.49 min. Een belangrijke tot het meevallende resultaat bijdragende fac tor was, dat de geconsolideerde omzet niet enigermate terugliep, zoals werd verwacht, maar met rond 1 pet toe nam tot ƒ70.16 min, blijkt ait het jaarverslag. Voorgesteld wordt over het kapitaal van 6 min. (v.j. 5.5 min.) een on veranderd dividend uit te keren van 22 pet. in contanten of opnieuw, naar keuze, een vijfentwintigste aandeel B uit de agioreserve of, eveneens naar keuze, uit de algemene reserve. Hoewel ook voor 1973 de uiteindelijke resultaten in sterke mate zullen wor den bepaald door het al dan niet tij dig tot stand komen van enige grote projecten, meent de directie de kan sen op succes positief te kunnen be oordelen. Tilb. Hypotheekbank TILBURG De Tilburgsche Hypo theekbank is begonnen met de uitgif te van 7.75 pet. pandbrieven, serie AA, tegen de koers van 100 pet. Te beginnen in 1978 wordt jaarlijks 10 pet. van het tot 1 januari 1978 ge plaatste bedrag uitgeloot. Notering op de Amsterdamse effectenbeurs zal worden aangevraagd. De resultaten van de bank over de reeds verlopen periode van 1973 stem men tot tevredenheid, zo meldt het prospectus. De gelóen uit de uitgifte zijn bestemd voor de verdere uitbrei ding van de hypotheekportefeuille. Ceteco AMSTERDAM De Hanóe* en In dustrie maatschappij Ceteco ziet óe re sultaten over 1973 met vertrouwen te gemoet. De resultaten die tot nu toe zijn bereikt, zijn iets beter dan in de zelfde periode van 1972. In deze resul taten zijn reeds de reorganisatie- en afvloeiingskosten bij de Nederlandse bedrijven begrepen. De verkoop van het Columbiaanse bedrijf Fagrave is echter nog niet in de uitkomsten ver werkt. De verkoop van deze dochter maatschappij, die zich toelegt op de fabricage van eetbare oliën en vetten en ook nog nevenprodukten voert, is geschied tegen een verkoopprijs die 'dicht bij de boekwaarde ligt' zo is op de jaarvergadering van Ceteco be kendgemaakt. Door de dollardevaluatie van begin dit jaar leed Ceteco een verlies van ƒ7 min. dat echter in mindering kon worden gebracht van een voorziening van bijna 8 min. President-commissaris J. van der Vel den deelde nog mee dat in 1972 onge veer 300 personeelsleden van twee Ne derlandse bedrijven zijn ontslagen. Een bedrijf in Nieuwpoort werd ge sloten (plaatverwerkende bedrijven) en ook bij het installatiebedrijf in Tiel moest personeel worden ontsla gen. De vooruitzichten voor de Neder landse bedrijven noemt Ceteco weer gunstig en de verliezen van de twee ondernemingen die vorig jaar ook in de rode cijfers waren, zullen in 1973 erg meevallen. OUDE PEKELA Tot 28 juni hebben aandeelhouders Scholten Car ton en Papier gelegenheid hun stukken aan te melden ter omwisse ling in certificaten Verenigde Papier- en Kartonfabriek Verpak. Voor deze certificaten zal onder de naam Papier en Karton Holding beurs notering worden aangevraagd. Voor bewijzen van gewone aandelen Scholten Carton groot nominaal 25 kunnen worden verkregen aandelen of certificaten van aandelen ieder groot nom. 50 Papier en Karton Holding dan wel scrips, ieder vertegenwoordi gende een-derde aandeel Papier en Karton Holding in de votgneddver- houding: 1 aandeel Scholten Carton geeft recht op 1 scrip Papier en Kar ton Holding, 4 aandelen SC op 1 aan deel plus 1 scrip, 10 aandelen SC op 3 aandelen plus 1 scrip, 20 aandelen SC op 6 aandelen plus 20 scrips en 40 aandelen SC op 13 aandelen plus 1 scrip, zo blijkt uit het omwisselings- aan'iod tevens introduktiebericht. De nieuwe uit te reiken aandelen en certificaten van aandelen Papier en Karton Holding in de volgende ver tot het slotdividend 1972-1973. Het aanbod zal worden gestand gedaan in dien tenminste 70 pet van de gewone aandelen Scholten Carton wordt aan gemeld, onverminderd de bevoegdheid ook bij een geringer percentage het aanbod gestand te doen. Uiterlijk op 29 juni zal worden bekendgemaakt of het bod gestand wordt gedaan en met ingang van welke datum tot de uitrei king van certificaten en scrips Papier en Karton Holding wordt overgegaan. Ook voor de scrips zal officiële beurs notering worden aangevraagd. De tussentijdse cijfers van beide on dernemingen over het eerste halfjaar 1972-1973 laten een resultaat zien dat nagenoeg gelijk is aan dat van de overeenkomstige periode van het vori ge boekjaar. Dit is bereikt ondanks de stijging van kosten en van de prijzen van grondstoffen, die niet konden worden goedgemaakt met een evenre dige stijging van het opbrengstniveau. Niettegenstaande de voortgaande kosi tenstijging en van de grondstoffen- prijzen verwachten de beide besturen dat de nettowinst van de combinatie over het gehele boekjaar nagenoeg ge lijk zal zijn aan de nettowinst in 1971- 1972 3 min). Het dividendbeleid van Verpak over de afgelopen jaren zal worden gecon tinueerd voor het lopende boekjaar en zo de winst dit toelaat voor de daaropvolgende jaren. Over 1971-1972 keerde Verpak 15 pet uit. Het boek jaar zal op 31 juli worden afgesloten in plaats van 31 augustus zoals bij Scholten gebruikelijk was. In verband hiermee wordt aan aandeelhouders Verpak een egalisatie-dividend van 1,25 pet (een-twaalfde van 15 pet) uit gekeerd. Om de toekomstige investeringsplan nen te realiseren ligt het in de bedoe ling om op korte termijn een beroep te doen op de kapitaalmarkt. De ge dachten gaan uit naar een emissie van converteerbare obligaties. Dollar licht onder dru h PARIJS Door het topoverleg in Reykjavik tussen Nixon en Pom pidou zijn de Verenigde Staten en Frankrijk nader tot elkaar geko men wat hun standpunt ten aanzien van hervorming op monetair terrein betreft. De Franse minister van financiën Va- lery Giscard d'Estaing, heeft dit verklaard op de internationale mone taire conferentie in Parijs. Hij voor spelde dat de Franse voorstellen voor een hervorming van het internationa le monetaire bestel de meest overtui gende zullen blijken te zijn. Behalve de punten waarover de Franse en Amerikaanse regering het eens zijn, zijn er echter ook gebieden waarover de meningen uiteenlopen, aldus Gi scard d'Estaing. De Verenigde Staten zullen voor het weekeinde geen maatregelen nemen ter bestrijding van de inflatie. Dit maakte de plaatsvervangend perschef van het Witte Huis bekend, nadat president Nixon de economische situa tie gedurende één uur en 15 minuten had besproken met zijn kabinet. De president brengt het weekeinde door in Florida. Als gevolg van deze bekendmaking en het bericht dat de Amerikaanse groot- handelsprijzen met 2 procent zijn toe genomen, kwam de dollar op de Euro pese en Aziatische wisselmarkten weer onder druk te staan. In Londen opende de dollar gisteren ongeveer 1 procent lager dan eergiste ren, maar herstelde enigszins op 2.5749 dollar per pond. tegen 2.5730 dollar eergisteren. In Parijs zakte de financiële dollar (die ook door toeris ten moet worden gebruikt) in tot 4.27 franc, maar herstelde later tot 4.29. Donderdag werd 4.3350 franc geno teerd. In Frankfort belandde de dol lar op 2.62 mark, tegen 2.64 mark eer gisteren. Met een onder druk staande dollar als achtergrond, kon het goud ditmaal niet duurder worden. Op 's werelds belangrijkste goudmarkt, Londen, no teerde het edele metaal 117.25 dollar per ounce (31.1 gram) tegen 118.75 als slot donderdag. Deze lagere goud prijs kan volgens goudhandelaren wij zen op een toekomstige verbetering van de dollar. Indust. Sporen Utll. Obi. Mods 6 juni 898.18 157.47 106.53 74.19 550.4 7 juni 909.62 160.48 107.01 74.20 547.2 8 juni 920.00 162.41 107.33 74.22 552.5 Kon. Olie noteerde gisteren 43 "4-43% (4S%- Philips 19-1914 (19-191,4), Unilever S 53'.4-53% 53-%) en KLM 37 (37%). Opgave duPont, Glore. Forgan. Aand. ObL Tot. B. 6 juni 13.080 19.650 1.758 594 791 7 juni 14.160 18.440 1.743 898 478 8 juni 14.050 18.220 1.748 1.059 396 Koersen in Montreal EFFECTEN-KOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- Bovis keer kwamen gisteravond de volgende koer- Dom Tar Chem sen tot stand tussen haakjes staat de offl- Husky ciële slotkoers van gisteren): Akzo (73.90). Nat. Gas Hoogovens (74). Kon. Olie 121.20-121.50 Mass Ferguson il21.00), Philips 53.50 153.30). Unilever 149.00 Nat. Resources -149.50gl (149.80). KLM 104.60-105.00 (104.50). Shell Canada 6 0 7/6 8/6 2.20 2.25 2.15 19% 20 20% 20 H 20% 21% 10% 10% 10% 20 19% 19% 8.16L 8.23L 17% 18 17% NEW YORK ACF Industrie Alreo Allied Chemical Alum Co of Am American Brands American Can Am Cyanamid Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt C Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel AUant Richfield Bendix Bethl Steel Boeing Burlington Ind Can Pacaflc Ry Celanese Chase Manhattan Chesap Ohio R Chrysler Cities Service Colgate Palmollve Colt Industries Commonw Edl6on Cons Edison Cont Can Cont Oil Curtlss Wright Curliss Wright A Dart lnd Deere and Co Dow Chemical Du Pont (El) Eastman Kodak First Nat City 7/6 8/6 44% 46 11% 11% 33% 33% 59 60% 39% 40% 33% 33 23% 25% 26% 26% 29% 29% 7% 7»4 18 18% 51% 51% 5% 5% 18% 19 22% 22% 87 89% 35 35% 29% 29% 18'4 17% 30% 30% 17% 17% 31% 33% 42% 42% 43% 44 2? 21 44% 45 25% 27% 15% 153-i 32% 12% 23% 23% 26% 26% 32% 33% 16% 16% 25 27% 33% 34 40 40% 52% 53% 167 167% 133% 134% 36% 35% Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel Tel Getty Oil Gilette Cimbel Brothers Goodyear I and B Gulf Oil Illinois Centr Insilco Int Busln Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Se Tel 28 27% 60% 60% 25 26% 68% 68% 19% 19% 28% 29a 127 128 56 56% 15% 15% 25% 25% 23% 23% 18% 18% 10 10% 322 324% 28% 28 Llng-Lemco Vough Litton Ind Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Dougla Mobil Oil Corp Nat Biscuit Nabisco Nat Distillers Nat Gypsum Nat Steel Nat Lead Ind 16% 16% 34% 34% 23% 24 66% 67% 45 45% 34% 31 13% 15% 14% 14% 35% 13% Pac Gas and El Penn Central PepsIco Phelps Dodge Philip Morris Phillips Pelr Procter A Gambl RCA Republic Steel Reynolds Ind Royal Dutch Petr Santa F6 Ind Sears Roebuck Shell Oil Southern Southern Pacific Railway Sperry Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indians Exxon Corp Studebaker Worth Sun Oil 28% 29% 1% 1% 80% 81% 40% 41% 25% 25% 25 H 25% 43% 43% 43% 43% 24% 34% 97% 98% 50 50% 18% 18% 30% 31% 32% 33 39% 41 75% 78% 89 89% 96% 98% 35% 36 51% 53% Texas Gulf 35% 37% Texas Inst 94% 97% Transamerlca 11% 11% Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel 53% 53% 37% 37% 11% 11% 31% 31% 6% 7% 31% 31% Admiral Corp Allengheny Pow S Akzona Am Standard Amsled Ind Can Breweries Cetto Chadbourn Goth Chaso Select Fd Columbia Gas Comlnco Cont Telephone Fluor Corp 14% 4% 9,75 9.76 29% 29% 28% 29% 22% 22% 37% Int Bnk for Rec Int Flav Frag Int Paper (3 4) Kansas City Ind Kansas Power KI.M Kroger Leasco Lone Star Cemen' Lehman Madison Fund 24% 24% 37% 37 16% 14% 9% 10% 15% 15% 14% 15% West Union Tel Westlnghouse El Woolworth Nat Can NY Centr A North West R N Am Phillips Co Occidental Petr Standard Brands Union Electr United Corps United Gas 21% 21% 34% 34% 23% 24 24% 24% a 8% 9 22% 52% 18% 18% Western Bancorp 29% 29%

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 27